Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Opozycja się miota i dlaczego PiS wygra

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

zobaczyli w końcu władzę jakiej wcześniej nie znali, zobaczyli nową i pozytywną dla nich jakość rządzenia Polską.

 Mam nieodparte wrażenie, że dzisiejsi totalni opozycjoniści już czują się przegranymi, choć zapewne mają gdzieś tam przygotowane "asy w rękawie", które chcą odpalić tuż przed wyborami.

 
Ale ich dotychczasowe wszystkie "wygibasy" wyborcze nie przynoszą żadnego negatywnego skutku dla obecnie rządzących. A bywa też, że owe działania kampanijne są dla PO-KO i innych przeciwskuteczne: poparcie dla PiS-u (ZP) zamiast spadać - czego oczekiwali totalniacy -  rośnie a oni nie rozumieją dlaczego. Żyją w swoim matrixie i po raz kolejny prowadzą kampanię opartą jedynie na anty-PiSe, na co Polacy się już uodpornili, bo zobaczyli w końcu władzę jakiej wcześniej nie znali, zobaczyli nową i pozytywną dla nich jakość rządzenia Polską. 
 
I ten końcowy fragment poprzedniego akapitu jest chyba kluczem do zrozumienia dzisiejszej postawy Polaków. Zobaczyli w końcu, że można rządzić dla Polski i dla nich samych. Zobaczyli wreszcie władzę, która spełnia swoje obietnice wyborcze. Zobaczyli na własnej skórze, że zapowiedzi obecnych władz się ziściły: ludziom po prostu żyje się lepiej, co oddolnie zauważają. Władza przestała ich okłamywać a wzrost gospodarczy Polski przekłada się na portfele zwykłych ludzi, którzy poczuli, że można w końcu zaufać politykom i że to, co mówi PiS to po prostu realizuje.
 
Dla wielu wyborców, którzy od zawsze stronili od polityki uważając ją za coś ohydnego i przesyconego kłamstwem i hipokryzją, realne działania obecnych władz są dużym zaskoczeniem, ale zaskoczeniem pozytywnym. Stąd uważam, że frekwencja w tych wyborach będzie bardzo wysoka, bo zwykli Polacy też uwierzyli w to, że ich głos jest ważny i mogą wybrać rządy wiarygodności, prawdy i sprawiedliwości lub wybrać zdrajców Polski, którzy zawsze w kampaniach wyborczych kłamali i nigdy nie znajdowali możliwości, aby pomagać zwykłym ludziom.
 
Kampania PiS-u jest merytoryczna i nie opiera się na negatywnych emocjach. PiS po prostu pokazuje co już zrobił i co jeszcze zrobi. Twarde i jasne zapowiedzi, które są wiarygodne. PO-KO i jej przybudówki nie mają żadnego programu dla Polski, więc stawiają znów na negatywne emocje i tylko na nie.
 
Ale lata żerowania na emocjach Polaków już się skończyły, więc opozycja się miota. Nie ma jednolitego przekazu, kampania bywa śmieszna i żenująca, co rusz są jakieś zmiany w strategii tej kampanii wyborczej. Miotają się od ściany do ściany nie wiedząc jak i czym mają dotrzeć do Polaków. Na ich wiece wyborcze przychodzi kilkadziesiąt osób a na wiece wyborcze ZP kilka a może kilkanaście razy więcej.
 
Powtórzę.
 
Polacy wreszcie zobaczyli rząd kierujący się dobrem Polski i nich samych, rząd wiarygodny. Wcześniej tego nie znali, więc wydaje mi się, że nawet obecne sondaże są niedoszacowane dla PiS-u i przeszacowane dla PO-KO, bo jeszcze u niektórych tkwi te 30 lat pogardy dla niech, którą zaserwowała im III RP i nieraz wstydzą się jawnie popierać akurat PiS (ZP). Ale gdy w lokalu wyborczym i za kotarą będą składali krzyżyk poparcia, to nie będą się wahali: postawią na PiS (ZP). I może się okazać, że PiS będzie miał nawet poparcie sięgające 60% a to gwarantowałoby mu większość konstytucyjną pozwalającą na zmianę Konstytucji, tej komuszej (rekomendowanej przez A. Kwaśniewskiego) obowiązującej do dzisiaj, która to nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości i nieraz jest sprzeczna wewnętrznie.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • Autor
  Z jednej strony Kaczyński, Morawiecki, Duda, Szydło a z drugiej Jachira, Spurek, Kidawa, Schetyna.
  Przecież to jest mecz FC Barcelona contra "Naprzód" Oborniki Dolne.
  Nie ta liga po prostu.

  Na czym polega główny błąd totalnych? Otóż gdy ktoś z PiS się wygłupi JK mówi od razu wypad, a totalni mówią .....nie przesadzajmy to co prawda idiota czy idiotka ale to nasi.

  8-))))))
  Pozdrawiam

  TKM !!!!!
 • @Husky 12:28:29
  Jachira czyta w necie te tezy, że Polacy podczas wojny zamordowali więcej żydów niż Niemców.
 • @Husky 12:28:29
  Witaj

  To porównanie jest jak najbardziej zasadne. To jest jakaś przepaść między PiS-em a PO-KO. Tamci to naprawdę kretyni polityczni. Nie mogę tego nazwać inaczej, bo jeżelibym napisał, że są po prostu kretynami, to mógłbym być gdzieś tam pozwany a kretyn polityczny odnosi się li tylko i wyłącznie do ich politycznej aktywności a to mogę oceniać jak chcę.

  Oni są śmieszni, tyle tylko, że zbiorą te 20%. I to jest smutne bo winni znaleźć się pod progiem wyborczym.

  Uważam, że im więcej Polaków pójdzie do urn, tym lepszy wynik uzyska PiS i dobrze.

  W każdym środowisku są różni ludzie i reakcja JK na coś niedobrego też jest zauważalna przez ludzi.

  Pozdrawiam

  P.S.
  Zaraz mnie spałują, więc sycę się tą 5-tką. Oczywiście to tak tylko żartobliwie, bo nie przywiązuję do tego zbytniej uwagi. Piszę to, co myślę i nikt za nic mi nie płaci
 • @kula Lis 68 12:39:59
  Jeny... ta Jachira to jakieś zjawisko warte zbadania. Co się tam telepie w jej mózgu zamiast szarych komórek? Tego nie wiem, ale może jacyś specjaliści by się jednak zajęli tym przypadkiem.

  A tak na poważnie. Przeraża mnie poziom dzisiejszej opozycji. To polityczni idioci.

  Pozdrawiam
 • Autor.
  Dzięki za ten tekst i niech go czytają p3* lemingi, porąbane liberały i lewaki!!!
  Wasze "teksty" nie są już nic warte, bo prawda zawsze zwycięży!!!Pozdrawiam serdecznie-zibi.
 • @krzysztofjaw 12:41:59
  Rozmowa totalnych ....

  Skąd to masz?
  Zanitraśiłem.
  Schetyniałeś? Możesz za to długo gawłować.
  E tam będę neumanił że to nie ja, w razie czego tusknę za granicę.

  8-)))))
  pzdr.
 • @kula Lis 68 12:39:59
  Jachira to lustrzane odbicie mordy i intelektu Schetyny, Kierwińskiego, Nitrasa, Gajewskiej, Mejsztowicza, Mieszkowskiego, Budki, Pomaski, Senyszyn,Czarzastego, Biedronia Rabieja itp.

  Z nich czerpie wzorce i inspiracje.
  Od nich dostaje kasę.
 • @zibi 12:56:05
  Dziękuję za przychylność.
  Ja tak to widzę. Mamy prymitywów na opozycji. W sumie to szkoda, bo dla "zdrowotności" przydałaby się jakaś nasza merytoryczna opozycja patrząca władzy na ręce, bo władza może rozzuchwalić i przestanie być pokorna. A to grozi każdemu, kto wie, że już wygrał. JK mocno o tym mówi i dobrze a jego działania w tym zakresie są szybkie: podpadłeś i zrobiłeś błąd to Ciebie już nie ma. To jest ta jakość: PiS nawet gdy w swoich szeregach znajdzie kogoś nieklarownego to się nie certoli - wypad. PO swoich broni do końca, choćby nawet nakradli miliony.

  Pokładałem nadzieję na taka opozycję w Konfederacji, ale jak dołączył się do nich JKM to już mają u mnie przegraną.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @kula Lis 68 12:39:59
  IBRiS zapytał Polaków na zlecenie Interii, która partia prowadzi najlepszą kampanię wyborczą (zdecydowani)

  PiS 76,3%
  KO 6,4%
  Lewica 4,7%
  PSL 4,7%
  Konfederacja 1,7%
  Nikt 6,1%

  Dziękuję
 • @krzysztofjaw 12:48:03
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15694084911d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37243bc73505c6e40331e336c490ff880ae.jpg

  Katastrofa ekipy Schetyny - ten sondaż zapamiętają na długo. PiS – 57,1%, KO – 4,8%...Wyniki sondażu, w którym zapytano kto prowadzi najlepszą kampanię wyborczą - to katastrofa Grzegorza Schetyny i całej opozycji. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało w tym badaniu 57,1 proc. Jak na tym tle przedstawia się Koalicja Obywatelska. Otrzymali niecałe 5 proc., dokładnie 4,8 proc. - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Interii. Wiarygodność jest po stronie Prawa i Sprawiedliwości. PiS cieszy się niezmiennie dużym poparciem Polaków. Partia rządząca nie dość, że zwycięża w niemal każdym sondażu, wygrywając zdecydowanie z Koalicją Obywatelską, to jeszcze to...W tym badaniu zapytano o prowadzoną kampanię wyborczą - który z komitetów robi to najlepiej? Niekwestionowanym liderem jest Prawo i Sprawiedliwość. Patria rządząca otrzymała 57,1 proc głosów. W ten sposób zdeklasowała wszystkich. Na Koalicję Obywatelską swój głos oddało 4,8 proc., 3,5 proc. na Lewicę i Koalicję Polską – PSL, 1,3 proc. na Konfederację - wynika z sondażu IBRiS dla Interii. Zdania w tej kwestii nie ma 25,2 proc. ankietowanych.

  https://pbs.twimg.com/media/EFTD58AXYAAImOw.png


  Badanie zrealizowane zostało w dniach 21-22 września 2019 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 osób pełnoletnich, reprezentatywnej dla ogółu Polaków.
 • @krzysztofjaw 12:48:03
  Stan państwa po 4 latach rządu PiS:

  PKB wzrost o 25%
  płaca średnia wzrost o 30%
  płaca minimalna wzrost o 25%
  dochody budżetowe wzrost o 34%
  bezrobocie spadek o 50%
  luka podatkowa spadek o 75%
  deficyt budżetowy spadek o 33%
  dług publiczny spadek z 52 do 48% PKB

  KATASTROFA
 • @kula Lis 68 13:15:18
  I do przodu
 • @kula Lis 68 12:39:59
  Może się narażę, ale ja dziękuję oficerowi prowadzącemu za Jachirę.
 • @krzysztofjaw 12:48:03
  Pewien dziennikarz totalnych:

  Jachira - której nie będę określał tak, jak na to zasługuje, bo nie warto - staje się dla PO gigantycznym obciążeniem tuż przed wyborami. Swoimi chamskimi wygłupami przyćmiewa próby zmiany wizerunku.

  Kaczyński może się spokojnie zająć karmieniem kota.
 • @ Autor - 1*
  Za prostacką, zakłamaną pro pisowską propagandę, a w istocie za popieranie żydowsko-anglosaskiej okupacji Polski i wasalnych względem USA, Wlk.Brytanii, Izraela, syjonistycznych rządów IIIŻydo-RP/Polin.
 • @Husky 13:31:08
  Jachira komentuje swoje filmiki. Porównała się do... Gombrowicza. "Byłby tak samo hejtowany jak ja". Uważam, że jest to mocno gombrowiczowskie to, co robię. Myślę, że Gombrowicz też byłby hejtowany tak samo, jak ja jestem teraz - twierdziła dzisiaj w Radiu Zet kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, Klaudia Jachira. Blogerka znana jest w zamieszczanych w sieci dosadnych i nierzadko wulgarnych filmików wymierzonych w polityków obozu rządzącego, ale także m.in. w pamięć o ofiarach katastrofy smoleńskiej. Uważam że nigdy w swoich filmikach nie przekroczyłam granicy, którą bardzo często przekracza obecna władza. Co więcej, uważam że jest to mocno gombrowiczowskie to, co robię. Myślę, że Gombrowicz też byłby hejtowany tak samo, jak ja jestem teraz powiedziała w rozmowie z Radiem Zet Jachira. Jej krótkie filmiki, okraszone często dosadnych słownictwem i wulgaryzmami, mają stanowić "bardzo ostrą satyrę" wymierzoną w polityków i osoby związane z obozem rządzącym. W swoich wystąpieniach kandydatka KO nie unika również szyderstw m.in. z pamięci o ofiarach katastrofy smoleńskiej - co można zobaczyć na jej spotkaniach przedwyborczych.

  https://niezalezna.pl/289626-jachira-komentuje-swoje-filmiki-porownala-sie-do-gombrowicza-bylby-tak-samo-hejtowany-jak-ja#komentarze
 • @Rzeczpospolita 13:36:27
  Nie ma to, jak poczytać starych żydokomuchów z WPS-u
  shalom
 • @kula Lis 68 13:42:35
  Jachira zapomniała dodać zajęcia z nauki o człowieku udowadniając na swoim przykładzie, że nie może być homo sapiens skoro jest na poziomie homo erectus.
 • @kula Lis 68 13:42:35
  Im więcej ścieków płynie z ust Jachiry, tym większe szanse na to, że zdobędzie w Warszawie więcej głosów niż Kidawa.
  Taki elektorat.
 • @Husky 13:47:16
  To cóś obraża ludzi przede wszystkim starszych. Sytuacja pokazuje jak słabe jest nasze państwo, które nie potrafi obronić żyjących jeszcze bohaterów i katolików. Wstyd!
 • @Husky 13:49:23
  Czy ona jest spokrewniona z żałosną, biedną Gretą? To już produkty multi-kulti? Ile mamy wytrzymywać ten poprawny bełkot polityczny? Służby powinny prześwietlić tą chazarską flanelę. Kto jest sPOnsorem tej chorej umysłowo kobiety. Skąd ją wytrzasnęli..Wszystko do sPOdu. Jeśli ktoś z braku wyobraźni nie wie jak będzie wyglądać Polska pod rządami lewactwa i niemieckiej V kolumny jaką w 100% jest PO niech popatrzy na tę Jachirę, Czaskoskiego, pedalską ciotę Biedronia, czy na młodą, "dobrze się zapowiadającą lewicę" w osobie np Czarzastego! Niech sobie pomaszeruje równościowo z durszlakiem na łbie i monstrancją oprawioną w to, co go najbardziej w życiu interesuje czyli tęczową waginę, niech sobie popatrzy na udających kopulację na platformie kochających inaczej, ale również na taką oczyszczalnię Czajka, niech pójdzie piechotą tam, gdzie ostatni autobus widziano 5 lat temu, na opuszczoną stacyjkę, odwiedzi pośredniak w rejonie, gdzie geniusz PZPR po WUMLu chazar Bucholtz vel Balcerowicz jednym podpisem posłał na bruk półtora miliona ludzi, pojedzie do bauera na zbiór szparagów.... można by tak długo! To wszystko jest Polska, jaką w razie wygranych wyborów uczyni lewactwo w jeden rok!, tak jak w rok zlikwidowało całe gałęzie przemysłu i Polskie Siły Zbrojne! Trzeba było czekać 30 lat żeby zobaczyć obnażone bagno postżydokomuchów co uwłaszczyli się na transformacji - najgorszy ściek, kłamstwo i ruskie ryje - ohyda! Na przykład: Tymochowicze pochodzą z Podlaskiego i mają interesujące korzenie. Jak pokazuje najlepsza strona genealogiczna www.geneteka.pl, najstarsze występowanie nazwiska Tymochowicz to rok 1825, a konkretnie Terla Tymochowicz żona Moszko Godbedynta i matka Zelko Godbedynta, wyznania Mojżeszowego. Link: http://geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&lang=pol&search_lastname=tymochowicz&search_lastname2=&from_date=&t
 • @Husky 13:46:33
  kundel,
  nie kokietuj mocodawców nieprzejednaną postawą, przecież studiujesz dogłębnie każdy tekst WPS, choćby tylko z zawodowej konieczności syjonistycznego trolla.
 • @Husky 13:49:23
  Wszystko fajnie tylko co ta Kretynka, miałaby niby robić w Sejmie? Ona twierdzi, że to samo. To niby dlaczego polscy podatnicy mieliby coś takiego finansować? Po co nam to? Już dosyć fundowania luksusów jakimś Szajbus-Wielgusom, Niesiołowskim i innym Grodzkim. Ona jak zagwizda dolnymi wargami to ją wybiorą warsiawskie lemingi i LGBT.
 • @Husky 13:47:16
  Kura ma dwa zwoje mózgowe dlatego sra gdzie popadnie. Jachira ma jeden zwój mózgowy dlatego sra we własne gniazdo. Nawet biedna nie wie, że jest super tajną agentką PiS-u.
  UWAGA! Jachira czeka na Armię Czerwoną. Klaudia Jachira zagrała epizod w rosyjskim filmie o „wyzwalaniu wschodniej Polski przez wojska radzieckie”. Film zrobiony w 2015 nazywa się „Единичка” ("Jedynka"). Jest też wymieniona wśród aktorów ról drugiego planu w tym filmie, imię i nazwisko napisane cyrylicą czyli Клавдия Яхира. Pokazuje tą informację bardzo dużo stron o rosyjskim filmie np. linki: https://ruskino.ru/mov/17126, https://www.kinopoisk.ru/name/3931132/, https://smotrihd.com/name/458233/ (ten ze streszczeniem początku filmu)
 • @Husky 13:47:16
  Gombrowicz... Hmm... Nie przepadam, ale skoro już jest na tapecie, to zapamiętałem z "Ferdydurke" taki cytat, wydaje się stosowny w tej sytuacji: "Szła spokojnie z podniesioną głową, a na twarzy jej widniała szczególna mądrość, rzekłbym, mądrość urządzeń kanalizacyjnych." Gombrowicz choć ocierał się o granice absurdu to nigdy nie profanował imponderabiliów narodowych tak jak to robi Klaudia Jachira, próbująca kreować się na intelektualistkę. Do szkoły smarkulo a nie do sejmu! Ta psychopatka ma jakieś wykształcenie? Przybliży nam ktoś jej rodzinę i środowisko w którym toto dorastało? Ponieważ nie ma w Polsce innych osób o nazwisku Jachira, oprócz tej towarzyszki. Natomiast jest państwo, gdzie takich osób jest multum. Po wpisaniu "Jachira" cyrylicą czyli „Яхира” w ciągu sekundy gogle pokazuje nam kilka setek osób o tym nazwisku w Rosji. Klaudia pokazywała album rodzinny, w którym jej dziadek jest w jakimś niepolskim mundurze z dużymi gwiazdkami koło kieszonki na mundurze.
 • @Husky 13:49:23 Ona walczy z babochłopem Lubnauer. PO trupach do władzy.
  Karczewski: Jachira prowadzi hejterską działalność. Niezależna.pl przyłapała ją na "gorącym uczynku". To, co zrobiła Klaudia Jachira to nie kampania wyborcza, tylko hejterska działalność. Dziwię się, że Grzegorz Schetyna wyraził zgodę na jej kandydowanie z listy Koalicji Obywatelskiej i tą decyzją chce zalegalizować hejt w Polsce - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jachira nie tylko szydziła przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego: "Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege". Nasz reporter sfilmował prymitywne, makabryczne żarty Jachiry z ofiar katastrofy smoleńskiej i jej kpiny z Jasnej Góry, którą kandydatka KO nazwała "Brunatną".

  https://niezalezna.pl/289648-karczewski-jachira-prowadzi-hejterska-dzialalnosc-niezaleznapl-przylapala-ja-na-goracym-uczynku

  Ps..Jachira, to taka żeńska odmiana Palikota. PO wypuszcza skandalistów, którzy pod pozorem wolności słowa i niezależności opinii wylewają obrzydlistwa na politycznych przeciwników, ale za to zaklinają się, że nie jest to żadna mowa nienawiści, bo z nią akurat walczą. Jak mawiał niedawny harcownik PO wściekły Stefan: są zakłamani i zepsuci do szpiku kości.
 • PIS obecnie jest najlepszym rządem po 89r.
  "
  Polacy wreszcie zobaczyli rząd kierujący się dobrem Polski i nich samych, rząd wiarygodny.
  "
  Podobnie dobrym rządem był SLD Oleksego i Millera z Kołodko ..
  Niestety tamte rząd zostały politycznie zamordowane (zamachy stanu).
  Dzisiaj PIS podobnie jak tamte "SLD" znowu zmaga się z "zamachowcami".
  ..a to oznacza że PIS jest pro Polski.. a "zamachowcy są anty Polscy bo działają ewidentnie na niekorzyść obywateli Polskich.

  Sondaże pokazują że wygra PIS że spada PO i że SLD wejdzie do sejmu.
  Jeżeli to SLD to SLD "Millera" (socjal i zrównoważona polityka zagraniczna) ... to dobrze a jeżeli "Kwaśniewskiego" (neoliberalna odnoga) to źle.
  Jeżeli SLD "Millera wejdzie do sejmu to razem z PIS możliwa jest koalicja Polska kontra anty Polska opozycja.
  Koalicja Polska miała by większość konstytucyjną a w układzie PIS-SLD nowa Konstytucja była by "zbalansowana" .. a dokładnie tego potrzeba Polsce.
  Wystarczy dobra wola po obu stronach... trochę się boję tu ortodoksyjnych prymitywnych katolików... którzy by chcieli zbudować w Polsce "królestwo Jezusa albo Maryji" robiąc z Polski państwo wyznaniowe.

  Ogólnie zgadzam się z autorem..
 • @kula Lis 68 14:30:04
  A ja zagrałem Solidarucha. Wprawdzie wtedy jeszcze bez obrzydzenia, i za pieniądze, nie dla sławy.
  Gdyby było tak, że zagranie jakiejś roli przez aktora równałoby się zrównaniem z postacią, to trzebaby rozstrzelać wszystkich aktorów.
 • @Husky 13:49:23 Jachira pracuje na większość konstytucyjną dla Zjednoczonej Prawicy.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jOWVhNS9wLzIwMTkvMDkvMjUvODI1LzQ5OS83ZmFlNGE4MTI2ZDk0M2MwOWJhMTYzMWMzYWEzNDNkOS5wbmc=.png
  Czy ktoś powstrzyma to szaleństwo? Jachira przy rechocie publiczności szydzi ze śp. prezydenta Kaczyńskiego i ofiar katastrofy. Nie widać końca żenującego spektaklu, w którym Kaludia Jachira raczy nas kolejnymi skandalicznymi występami. Tym razem dała popis podczas spotkania wyborczego. I to wszystko już po krytyce jaka spadła na nią za parodiowanie hasła „Bóg, Honor, Ojczyzna” i po wymuszonych przeprosinach. Dopiero co Jachira na antenie Radia Zet przekonywała, że „w satyrze można więcej” i twierdziła, że nigdy nie atakowała kombatantów czy ofiar katastrofy smoleńskiej. Okazuje się jednak, że poprzedniego dnia znowu zaprezentowała swoje żenujące show. Na spotkanie z wyborcami zapraszała na Facebooku. Hasłem przewodnim miało być „Niech Polska zakwitnie na nowo”…

  https://youtu.be/bGa6oBWHG7Q
  Żenującym żartom nie było końca. Co ciekawe, wydarzenie to było zapowiadane jako spotkanie wyborcze Jachiry. Czy zatem nie ma ona niczego lepszego do zaoferowania swoim wyborcom? Jedna rzecz to występy tej pani na bardzo niskim poziomie, druga to jej promowanie na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Czy nikt nie ma zamiaru powstrzymać tego szaleństwa?

  https://wpolityce.pl/polityka/465369-skandaliczny-wystep-jachiry-przy-rechocie-zwolennikow-ko


  Ps...Patologia sowiecka rodzi i wychowuje patologię. Natury nie oszukasz. Ona naprawdę jest psychicznie chora, obawiam się że ludzie którzy przyszli na to spotkanie mogą jej w tej chorobie dorównywać. To, że ten sowiecki pomiot jest durna wiemy od dawna, natomiast ci co tego słuchają głupsi od niej. Przecież to na pierwszy rzut oka widać chorobę dwubiegunową, to się powinno leczyć farmakologicznie z zakazem pełnienia funkcji państwowych! Jachira prowokuje, z nadzieją że zostanie zamknięta na 48 h i wyjdzie z aresztu jako bojowniczka o wolność i demokrację. No to się raczej nie doczeka bo ZBOWiDu już nie ma.
 • @kula Lis 68 15:12:34
  Sprzedał ś.p. Jolantę Brzeską z kamienicą, meblami i myszami? Sprzedał. Stracił przy tym cnotę? Nie stracił. Robiła za dużo szumu, zamiast taktownie paść na serce jak jej sąsiedzi? Robiła. Zrobili z nią porządek? Zrobili. Tylko głupi Jaki wyciągnął na światło dzienne tę wiedzę, ale zapewne był to Palec Boży.
  Natomiast i ty hrabio i tym bardziej chłopstwo wyciągnięte z twoich czworaków i nauczone przez komuchów czytać i pisać, nie może zaskoczyć, no bo Maryja, no bo kościółek, no bo przecież itd.
 • @Husky 13:08:27
  Skąd to masz?
  Zanitraśiłem.
  Schetyniałeś? Możesz za to długo gawłować.
  E tam będę neumanił że to nie ja, w razie czego tusknę za granicę.

  Dobre...
  Pzdr
 • @Husky 13:31:08
  Nawet dwóch kotów, choć PiS nie zwalnia i jestem pewny, że ma coś jeszcze do odpalenia dla Polaków i znów zneutralizuje przedwyborcze odpalenie czegoś przez totalnych.

  Zauważ jak mocno D. Trump wspiera nas przed wyborami.

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 13:42:35
  Naprawdę... porównywać się do Gombrowicza i to osobie a takim stanie intelektualnym to jakaś aberracja jest i głupota.
  Pzdr
 • @kula Lis 68 i inni
  Opozycja totalna (PO-KO) jest kompletnie zagubiona. Teraz walczą, aby nie przegrać z lewicą i to jest punkt odniesienia, bo PiS to dla nich już za wysoka półka.

  Zauważmy, że nawet boją się skrytykować za cokolwiek M. Morawieckiego więc pozostaje im zgrany "antykaczyzm", co jest dla ludzi już nie do wytrzymania.

  Oczywiście coś tam odpalą jeszcze przed wyborami. Coś w stylu Banasia (szafa NIK), ale PiS reaguje od razu, co też ludzie zauważają: były wątpliwości co do Kuchcińskiego więc pożegnał się z funkcją. Jeżeli wątpliwości dotyczące szefa NIK się potwierdzą to nie mam wątpliwości, że też zostanie zmieniony. To jest miara działania PiS-u w przeciwieństwie do PO, która broni do końca swoich przestępców. I ludzie to widzą, naprawdę.

  Najbardziej śmieszne jest to, że opozycja tak naprawdę naśladuje PiS w kampanii wyborczej, np. chcieli wyjść do ludzi i po kilku spotkaniach, kiedy ludzie ich głośno krytykowali już im się odechciało. Nie rozumieją nic z otaczającej rzeczywistości.

  Są naprawdę biedni w tej kampanii wyborczej. Wszystkie głupawe ruchy: popieranie zboczeńców z LGBTQ+, jakieś wygłupy pojedynczych ludzi czy ich grup w stylu "nie świruj, idź na wybory" czy też inne wypowiedzi artystów i celebrytów obraca się przeciw totalnej opozycji. Ludzie owszem, poczytają sobie o celebrytach w kolorowych szmatławcach, ale dla nich liczy się ich rzeczywistość a ta jest najlepsza od 1989 roku.

  Ludzie ponadto poczuli się wreszcie podmiotowo a nie przedmiotowo. Poczuli, że są naprawdę obywatelami Polski, obywatelami pełnoprawnymi, których widzi rząd i do nich się zwraca. To niesamowita zmiana podejścia rządzących do zwykłych ludzi i znów - ludzie to widzą i czują. I dlatego zagłosują na PiS.
 • @krzysztofjaw 15:32:57
  O tym że będzie niesamowity łomot w dn.13.10 wiedzą wszyscy ,nawet szacowne grono tutejszych dziennikarskich "ekspertów" od fake newsów i prognoz wyborczych.Gdzie te ich wpisy"przedwyborcze",opinie,sondaże i "wizję"

  Nie pomogły setki afer,zbrodnie,złodziejstwa,zdrady etc.
  Sebiki,wiewiórki,dziki i korniki.Srebrna,SKOK-i i inne PIS-u wyskoki. Wszystko to szlag trafił. A tak się starali, już witali się z gąską że będzie jak to kiedyś było.A tu goowno.Goowno się sprawdziło i się wylało... ale do Wisły.
  Co wpis czy tu, czy gdzie indziej to kompromitacja i beka.Kupa...śmiechu
  Ale teraz czeka ich cudowna jesień....średniowiecza. Wycie,wycie,wycie że znów nie przy korycie
  Tylko o czym teraz będą pisać przez kolejne 4 lata?
  O pogodzie?
  Koszmar !!!

  8-))))))
  pzdr.
 • @kula Lis 68 12:39:59
  To dziewczę jest właściwie biedne.Biedne na umyśle i emocjonalnie. I chyba bardzo samotne.A jeszcze ten heroiczny wysiłek, żeby robić z siebie coraz większą .... W sumie smutne
  Dobrze wykminiła że na robieniu takich mini skandali może się wypromować, ale chyba nie za bardzo wie kiedy przestać, albo po prostu inaczej nie umie. Ja ją troche traktuje z pobłażeniem, jak upośledzoną, ale jak ktoś to bierze poważnie i jeszcze ma zamiar głosować to gratulacje

  https://youtu.be/bGa6oBWHG7Q

  ps.
  Duch Święty zstąpił by odnowić oblicze Tej Ziemi i zesłał zaprzańcom Jachirę...
  To jest nokaut jakiego świat nie widział.
 • @Husky 16:11:39
  O macierzy nierządnic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi. Aż Bóg pobudzi władców i zostaną dymiące czerwone trzewiki ober faryzeusza, pośród murów obronnych.

  Dobrze spełniasz swoją rolę, jak i hrabia kulawy lis, jak i stadko turbokatolików. Bo wszyscy się kompromitujecie. W końcu ta garstka rozumnych poruszy tematy których nie wolno było tykać, ze względu na rzekomą świętość.

  Kulawy lis to jest tu mistrz nad mistrze manipulacji, bije cię na głowę wróbelku, bo jego interes to odwrócenie biegu historii i posłanie wszystkich do jego czworaków (które ma nadzieję odbudować). Taką samą nadzieją żyje Rzymski Powszechny, już kupił sobie u sutenerów ustawę o obrocie ziemią rolną.

  Polecam wszystkim bez herbu szlacheckiego, zapoznać się z treścią tego wpisu: http://gps65.neon24.pl/post/150763,dlaczego-warto-glosowac-na-konfederacje#comment_1585703 i uświadomić sobie pewne fakty. Zdaje się Pan Opara, właściciel, też został obrażony tym wpisem, ale z pewnych niezrozumiałych przyczyn, może mamy to w genach (w końcu kulawy lis miałby ,,prawo pierwszej nocy" do zbukania nam córek swoim nasieniem) pozwalamy sobie pluć do miski, a sami karmieni jesteśmy propagandą. Skąd rodem to się domyślcie.
 • @Husky 16:34:28
  Nie ciesz się Husky.. mnie martwi fakt że takich idiotów jak Jachira w polityce nie ma... a jak są to ich mądrzejsi wywalają z partii... a tu nie wywalają....

  .. a to może znaczyć że mamy z wielką ustawką wg której PIS ma wygrać a PO zniknąć.
  Gdyby tak było to znaczy że PIS w tej ustawce uczestniczy a cała ustawka jest przeciw Polakom.
  ... a to oznacza że PIS po rozdaniu Polakom "cukierków" mając pełnią władzy zrobi coś czego Polacy się nie spodziewają...
  co ? .... Pollin, kolejny stan USA ? 447 ?

  To spiskowa teoria... nic nie jest pewne...
  Dziwne jest to nieustanne podkładanie się PO... tak głupich ludzi w polityce po prostu nie ma...chociaż.... w USA są, w Londynie są...

  T jakaś negatywna selekcja.
 • @Oracz 16:44:09
  Koszmar !!!

  8-))))))
  pzdr.
 • @kula Lis 68 15:12:34
  Plan G. Shetyny jest prosty:
  użycie K. Jachiry ma maksymalnie zaostrzyć i zohydzić debatę publiczną.
  W tej narracji nikt się nie liczy, nawet parlamentarzyści PO, którzy zginęli w Smoleńsku.
  "Łagodną" M. Kidawę - Błońską można między bajki włożyć.
 • "Jakość rządzenia Polską" raczej stara- już z okresu Sejmu rozbiorowego i Prymasa Podolskiego
  Chociaż bogata doświadczeniami polityki kadr i kompromisów z okresu Leninowskiego, stalinowskiego i bermanowskiego rozwoju teorii pasożytniczego prawa marksistowskiego jako wyrazu woli klasy panującej.
 • @krzysztofjaw 15:28:05
  To uczucie być WYDYMANYM LEMINGIEM który w akcie podniety wywołanej nienawiścią polityczną ,złożył się na fundusze na spa dla jakiejś GRAŻYNY

  RMF FM :
  Nie ma pieniędzy z internetowej zbiórki na seicento dla Sebastiana K.
  Co więcej, nikt za to nie odpowie - ustalił Marek Balawajder.Frajerzy dali się oskubać

  Byle przeciwko rządowi to i okraść się dadzą.
 • @Oscar 16:49:12
  Totalna oPOzycja "wygrała" wybory europejskie Jażdżewskim, Tuskiem i LGBT.

  Totalna oPOzycja wybory do Sejmu "wygra" Jachirą, Kidawą Błońską i Czajką

  Zaorane

  8-)))))
 • @Oscar 16:49:12
  Zniknięcie PO to będzie taki sam teatralny dramat jak zniknięcie UW, UD, KLD czy AWS. Nowy szyld, nowe tchnienie mediów, nowe ,,badania opinii" i ten sam stary wyleniały tusk zostanie nowym tuskiem. Może nawet mu wszczepią nowe kłaki i wyprsują zmarszczki.
  To już było i przeciągu miesięcy stał się cud.
 • @Oracz 17:35:00
  Tak to wygląda.
  Zużyły się marionetki ale nich animator.
 • Nie popełniać podstawowego błędu, którym
  jest niedocenianie kierownictwa tzw. demonkratury.
  Wniosek?
  Cała magdalenkowa ferajna zawsze gra do jednej bramki i dlatego strzela tubylcom gol za golem.
 • @Husky 16:34:28
  Zbiórka na seicento. Zarobił na naiwniakach(i dobrze, chwalę i podziwiam go za to! JA WIEDZIAŁEM, ŻE TO PRZEKRĘT I ŚMIAŁEM SIĘ Z POŻYTECZNYCH IDIOTÓW WPŁACAJĄCYCH PIENIĄDZE OSZUSTOWI NA KONTO) Krakowska prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące przywłaszczenia pieniędzy ze zbiórki na zakup seicento dla Sebastiana Kościelnika, który jest oskarżony o spowodowanie wypadku z udziałem samochodu wiozącego ówczesną premier Beatę Szydło. Zebrano wtedy ok. 150 tys. zł. Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko, śledczy nie dopatrzyli się przestępstwa, pomimo że organizator składki wydał zebrane pieniądze... na własne cele. Wynika to z tego, że regulamin portalu, na którym zbierano środki, jako właściciela zebranych pieniędzy wskazuje organizatora zbiórki. „Ten pan według regulaminu stał się właścicielem tych pieniędzy, w związku z tym nie można mówić, że on przywłaszczył cudze pieniądze (..). To oczywiście jest naganne, bo wykorzystał sytuację, ale trudno mówić o przywłaszczeniu cudzych pieniędzy w takiej sytuacji” zaznaczył Hnatko. Zbiórka rozpoczęła się tuż po wypadku z udziałem rządowej kolumny, do którego doszło w lutym 2017 r. 21-letni kierowca zderzył się w Oświęcimiu fiatem seicento z rządowym samochodem premier Beaty Szydło. "Celem tej akcji jest uzbieranie kwoty potrzebnej na zakup nowego auta marki Fiat Seicento. Auto, które zostało uszkodzone, to rocznik 98-2000 według ustaleń Klubu Miłośników Fiata Seicento. Ceny takiego auta wahają się od 3,5 tys. zł do 5 tys. zł, w zależności od przebiegu i jego stanu. Zależy mi, aby młody chłopak mógł kupić auto w pełni sprawne, bez podejrzanej historii, ukrytych wad itp." napisał wtedy na portalu pomagam.pl organizator zbiórki. Jako cel zbiórki określił kwotę 5 tys. zł. "Kwota zostanie w całości przekazana poszkodowanemu na jego rachunek bankowy i zostanie skrupulatnie rozliczona" zapewniał organizator. Podał również, że nazywa się Rafał Biegun i aktualnie nie mieszka w Polsce. W sumie w ramach zbiórki zebrano około 150 tys. zł, z czego jak ustaliła prokuratura większość została przelana na konto jego żony.

  Ps...Cwaniak wykorzystał zacietrzewionych idiotów spod znaku POKO no bo trzeba było pokazać PiSowi środkowy palec. Po prostu wyłoił bezlitośnie naiwniaków. Nie powinno ich to dziwić, bo w ich obozie to norma. A że większość z nich wpłaciła w ramach walki z "reżymem Kaczora dyktatora" to nawet jest to humorystyczne. Pożyteczni idioci sami proszą się o to aby ich oskubać. Cwaniaczek ogłosił zaś idioci zapłacili. Sąd ma rację ponieważ za głupotę podatek należy uiścić. Życie pisze różne scenariusze. Piramidy i fundacje niczego nie nauczyły Polaków. Dzieci od lat zbierają na Wujka Owsiaka, a on się nie rozlicza i co roku są kolejni wolontariusze i kolejni darczyńcy. Jakby ten typ od Seicento chciał kasę to by ją dostał. Kiedy poszła informacja, że facio zbiera na to auto połowa forumowiczów śmiała się, że kasę zgarnie. Nie, wcale nie żal mi osiołków którzy płacili. A z tego co można było wyczytać to Biegunowi zamordowali syna rok temu kibole, a potem komornik go ścigał. Chyba po prostu uznał, że mu się życie sypie i że bardziej tej kasy potrzebuje niż chłopak od Seicento, szczególnie, że cała zbiórka była tylko prankiem antypisowskim. Niemniej jednak na jego miejscu bym już się nigdzie nie pokazywał publicznie. Skandal! Zatem jak można nazwać zbiórkę 150 tyś. minus 5 tyś. czyli 145 tyś.? Kradzież? Jeśli to była darowizna, to powinno być określone na jaki cel, poza tymi 5-ma tyś. Nawet gdyby była to darowizna na zbierającego, to przecież istnieje podatek od darowizny przecież. Fiskus powinien uruchomić swoją machinę prawną. Nie wspominając już o niesmaku wpłacających, którzy zostali oszukani w perfidny, wyrafinowany sposób. Został zatem donos do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa wyłudzenia lub oszustwa, co też jest uwzględnione w zapisach prawnych. Jeśli osoba przebywa za granicą, to wydać międzynarodowy list gończy w celu doprowadzenia do prokuratury, by te osoby osobiście złożyły wyjaśnienia. I jak tu ufać wymiarowi sprawiedliwości?!
 • @kula Lis 68 19:28:43
  Lemingi to stan umysłu
  Pamiętasz pewnego tutejszego gostka co o nim pisał
  Nicka nie wspomnę

  8-))))
 • @kula Lis 68 19:28:43
  Osiem tysięcy frajerów. Ten kraj ma potencjał.
 • @kula Lis 68 19:28:43
  Według "badań" 70% warszawiaków jest zadowolonych z działań Czaskoskiego w związku z awarią Czajki.

  Powiedz mi czy te 70% warszawiaków na złość PISowi jest w stanie powiedzieć, że szambo jest smaczne?
  Czy chodzi może o to, że są genetycznie naznaczeni sowieckim nasieniem?

  8-))))))
 • @Husky 20:57:47
  Raczej neosowieckim. Czyli z zachodu, z UE.
 • Żeście sobie poświaczyli
  ale pożyjemy, zobaczymy. Ja w w propolskie intencje rządu po prostu nie wierzę. To pic na wodę, by wywieść Polaków w szczere pole z gołą dupą. Choć wolał bym byście Wy mieli rację, to nikłe na to są szanse.
 • ...
  Z wymiany zdań z świadkami jehowy, tzw. wyborcami PiS wynika, że posiadają oni wiedzę i pewność swych racji ABSOLUTNĄ – jest tylko tak, to, co im przekazał ich religijny, polityczny guru, co wpojono, zakodowano im z radia, z telewizji… I nie będą niczego innego odbierać, czytać itp. (przyjmować do wiadomości)!! Ale będą swój stan umysłowo-psychiczny przekazywać innym, nakłaniając, namawiając, zaganiać itp… Będą wpłacać pieniądze, głosować… A wszyscy pozostali są okłamani, oszukani, straceni, głupi, źli, antypolscy itp… („Jaaakie długi?!!” „To PO zadłużyło Polskę na 50 mld zł! [26.09.2019 r…] - Proszę P. Na 50 mld zł rząd zadłuża Polskę, ale rocznie… „To są kłamstwa TVN-u!! - Aleś się P. głupot nasłuchał!” - Proszę P., ja nie odbieram przekazu z telewizji od dwudziestu kilku lat. A te dane są zamieszczane na stronie rządowej ministerstwa finansów. - „Ale to mnie nie dotyczy!” - „Co ja mam z tym wspólnego?!” – To, że wszystko drożeje, przekazujemy kilkadziesiąt mld zł rocznie z naszych podatków pożyczkodawcom, jako odsetki, brakuje pieniędzy na świadczenia rentowe, emerytalne, na leczenie itp. - „Ja nie będę z P. dyskutować, słuchać głupot!”…
  Albo inne przykłady:
  „Przecież jest coraz lepiej! Powstają nowe firmy i coraz więcej zarabiają!”
  „Zmądrzyj pan! - Przejrzyj pan na oczy!”
  - Znamy to, prawda… I pójdą zagłosować…)

  świadkowie jehowy kłamstwa
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ACYBGNQDB_pDiWC6lDtlyl37BngnhxaXvg%3A1569530147880&ei=IyGNXei6Nc-xrgSz6qjQDA&q=%C5%9Bwiadkowie+jehowy+k%C5%82amstwa&oq=%C5%9Bwiadkowie+jehowy+k%C5%82amstwa&gs_l=psy-ab.1.0.0i22i30.32572.40328..41908...0.2..0.379.2234.0j15j0j1......0....1..gws-wiz.......0i71j35i39j0j0i22i10i30.HhGOuXU0cUc

  świadkowie jehowy sekta
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ACYBGNQ_OE_ZXf3WBVQpr-JWxzbCqHKNuw%3A1569530190892&ei=TiGNXcCJNqWHrwTY1yE&q=%C5%9Bwiadkowie+jehowy+sekta&oq=%C5%9Bwiadkowie+jehowy+k%C5%82amstwa&gs_l=psy-ab.1.5.0i71l8.0.0..58617...0.3..0.0.0.......0......gws-wiz.fm8H1lc7mR8

  świadkowie jehowy molestowanie
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%C5%9Bwiadkowie+jehowy+molestowanie

  świadkowie jehowy pedofilia
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ACYBGNSUQhy_5ii85Q-0eTpmGcJV3Vuplg%3A1569530012742&ei=nCCNXf34LIGKrwSB6o-oDw&q=%C5%9Bwiadkowie+jehowy+pedofilia&oq=%C5%9Bwiadkowie+jehowy+pedofilia&gs_l=psy-ab.3...17244.34255..36066...1.2..3.324.5210.0j39j1j1......0....1..gws-wiz.....10..0i71j35i39j0i67j0j35i362i39j35i39i285j0i131.uH_6LUbgkfY&ved=0ahUKEwj9tv72qu_kAhUBxYsKHQH1A_UQ4dUDCAo&uact=5

  świadkowie jehowy gwałty
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ACYBGNTPIJ6KGCDINuW2GjC5xAPxYI03yw%3A1569530050093&ei=wiCNXaOnBYawrgTy15yoCg&q=%C5%9Bwiadkowie+jehowy+gwa%C5%82ty&oq=%C5%9Bwiadkowie+jehowy+gwa%C5%82ty&gs_l=psy-ab.3...35900.40599..41793...0.0..0.136.1755.1j14......0....1..gws-wiz.......0j35i39j0i22i30.G6zvNxfDhXg&ved=0ahUKEwijkOaIq-_kAhUGmIsKHfIrB6UQ4dUDCAo&uact=5

  afery świadków jehowy
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ACYBGNQERNtMG6eAEWW3GfWeKqZCv2ifww%3A1569529891187&ei=IyCNXZGJC5HorgTz06HICw&q=afery+%C5%9Bwiadk%C3%B3w+jehowy&oq=%C5%9Bwiadkowie+jehowy+molestowanie&gs_l=psy-ab.1.0.0i71l8.0.0..84150...0.3..0.0.0.......0......gws-wiz.dFwZy4ZqFBM


  ministerstwo finansów zadłużenie 2019
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ACYBGNRrFRp6oiPJE2YdUvRXC3PKoZ_mFA%3A1569530372737&ei=BCKNXZXaLIeNrwT41aLgCw&q=ministerstwo+finans%C3%B3w+zad%C5%82u%C5%BCenie+2019&oq=ministerstwo+finans%C3%B3w+zad%C5%82u%C5%BCenie+2019&gs_l=psy-ab.3..33i22i29i30l5.33557.34903..40280...0.2..0.159.734.0j5......0....1..gws-wiz.......0i71j0j0i22i30.A62uadSKDZk&ved=0ahUKEwiV7NKirO_kAhWHxosKHfiqCLwQ4dUDCAo&uact=5

  zadłużenie polski 2019 wykres
  https://www.google.com/search?sxsrf=ACYBGNTJ5z1hu1MijVVpz3oF8d157bWxMA:1569530462202&q=zad%C5%82u%C5%BCenie+polski+2019+wykres&tbm=isch&source=univ&client=firefox-b-d&sxsrf=ACYBGNTJ5z1hu1MijVVpz3oF8d157bWxMA:1569530462202&sa=X&ved=2ahUKEwiUoKfNrO_kAhXm-yoKHf4KDOkQsAR6BAgIEAE&biw=729&bih=321

  https://rtv.poczta-polska.pl/?action=Wysokosc_oplat_2015#
  Abonament RTV w 2015 r.: 12-mcy(rok) 232,20 zł
  https://rtv.poczta-polska.pl/?action=Wysokosc_oplat_2019
  Abonament RTV w 2019 r.: 12-mcy(rok) 245,15 zł

  Składka ZUS w 2015 r. 1092,28 zł.
  Składka ZUS w 2020 r. to do prawie 1500 zł.

  https://www.mfind.pl/akademia/ubezpieczenia-komunikacyjne/porownanie-cen-ubezpieczen-w-polsce-raport-2019/ | 16.01.2019
  Porównanie cen ubezpieczeń w Polsce! RAPORT 2019 – ile płacimy za OC na starcie roku?
  W roku 2015 płaciliśmy średnio 572 zł, a dwa lata później już blisko dwa razy więcej.
  W 2019 r. - średnio: 1028 zł.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/inflacja-ceny-dane-gus-2017-zywnosc-odziez-i,163,0,2396323.html | 16.01.2018
  Żywność drożeje najszybciej od 2011 r. W dekadę ceny wzrosły o 30 proc.
  Jaja w ciągu ostatnich lat podrożały o połowę, drób - o 21 proc., a cukier i mleko o ponad jedną dziesiątą. Średnio zakupy w spożywczaku wzrosły więc w ciągu dekady o 31 proc.
  Najbardziej przyczyniła się do tego drożejąca żywność, która tylko ostatniego miesiąca ubiegłego roku poszła do góry o 5,8 proc.

  Średni wzrost cen żywności w całym 2017 r. był jednak nieco mniejszy - wyniósł 4,6 proc. Nie zmienia to faktu, że to wciąż największy średnioroczny przyrost cen od 2011 r.

  Więcej niż w 2016 r. kosztowały owoce (+8 proc.), jaja (+12,9 proc.), sery (+5 proc.) oraz mleko (+2,9 proc.). Wzrosły też ceny cukru (+ 5,5 proc.) oraz mięsa - przeciętnie o 4,8 proc., w tym wieprzowina - o 8,6 proc., wędliny (+4,5 proc.), wołowina (+2,9 proc.) i drób (2,1 proc.).

  https://www.forbes.pl/handel/ceny-zywnosci-rosna-od-2015-roku/enzb76j | 5 sie 2018
  Tak drożeje żywność w Polsce
  Od 2015 roku produkty spożywcze stopniowo drożeją. Ze statystyk GUS wynika, że w ciągu ostatnich 10 lat jedzenie podrożało o 31 proc. Na dodatek trzeba przygotować się na kolejne wzrosty cen.
  W 2015 r. średnia cena mięsa wynosiła 20 zł za kg, a w 2017 - już 22,19 zł. Najbardziej jednak zdrożało masło i jajka - odpowiednio o 14 zł/kg i 31 gr/szt.

  https://businessinsider.com.pl/firmy/zadluzenie-polskich-firm-na-koniec-2019-r-big/5gxrzjp | 11.02.2019 r.
  Rosną długi polskich firm
  Na koniec 2018 r. zadłużenie polskich firm sięgnęło 29,57 mld zł. To wzrost o 17,6 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

  https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/zadluzenie-polakow-dlugi-polakow-wzrosly-o-niemal-7-mld-zl-big-infomonitor,917364.html | 11 mar 2019
  2,78 miliona - tylu Polaków nie radziło sobie z terminową spłatą zobowiązań kredytowych i pozakredytowych na koniec 2018 roku. Łączna wartość ich zaległych długów wyniosła 74 miliardy złotych, o 6,8 procent więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu przygotowanego przez BIG InfoMonitor

  http://wyborcza.pl/7,155287,24960619,rosna-dlugi-polakow-i-niechec-do-ich-splacania.html | 3 lipca 2019
  Rosną długi Polaków
  W pierwszym kwartale tego roku wynosiły już ponad 76 mld zł.

  http://www.egospodarka.pl/154231,Upadlosci-firm-I-2019-r,1,39,1.html | 13 lut 2019
  Upadłości firm I 2019 r.
  Są już znane najświeższe dane dotyczące upadłości polskich przedsiębiorstw, do których doszło w pierwszym miesiącu br. Z informacji, które udostępnił właśnie Euler Hermes wynika, że sytuacja nie prezentowała się najlepiej - z bankructwem musiało zmierzyć się aż [b]98 firm. To o 16 przypadków więcej niż w analogicznym okresie minionego roku i o 29 więcej niż przed dwoma laty. Dynamika upadłości rdr sięga dziś 20%.

  http://www.egospodarka.pl/155583,Upadlosci-firm-I-kw-2019-r,1,39,1.html | 15 kwi 2019
  Upadłości firm I kw. 2019 r.
  Z informacji, które udostępnił właśnie Euler Hermes wynika, że sytuacja nie prezentowała się najlepiej - z bankructwem musiało zmierzyć się aż 285 firm. To o 25 przypadków więcej niż w analogicznym okresie minionego roku. Dynamika upadłości rdr sięga dziś 10%.


  Umysł, psychikę człowieka można, w przeważającej części populacji, niemal dowolnie zaprogramować, ukształtować, a potem nim manipulować, sterować; takich ludzi wykorzystywać... I tak się dzieje, z gazet, internetu, radia, telewizji, w szkołach, ze strony rodziców, dziadków, rówieśników, od najmniejszego dziecka aż do starca... Więc swoje konstruktywne apele kierujemy do umysłowych, psychicznych zombie...
  Takie sprawy załatwia się jak w filmie, poza niszczeniem, V jak Vendetta (2005).

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej