Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Wojska amerykańskie w Polsce. Czy to jest zdrada?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kontyngent wojsk amerykańskich zwiększy się o 1000 żołnierzy amerykańskich i to już będą stałe bazy a nie jakieś tylko werbalne o nich zapewnienia.

Zadziwiają mnie ludzie, którzy uważają stały pobyt wojsk USA w Polsce za zdradę narodową i porównują to do przebywania na terenie Polski wojsk sowieckich.
 
Jest to zupełnie chybione porównanie, bowiem Sowieci weszli na nasz teren bez naszej zgody i mieli na celu wymordowanie naszych patriotów z AK, NSZ, WiN i wielu innych patriotycznych organizacji a nawet pojedynczych grup żołnierzy niezłomnych, wyklętych a ich tak zupełnie podstawowym celem było krwawe zaprowadzenie komunizmu w Polsce i nadzór nad tym wprowadzeniem i trwaniem tegoż ustroju.
 
Wojska sowieckie były naszym nadzorcą i miały skutecznie wyplenić polskość z naszego narodu. Na szczęście to im się nie udało, mimo wielu prób ze Stanem Wojennym włącznie, kiedy to w latach 1981-193 zmuszono do emigracji niemal 2 miliony polskich patriotów tworzących I Solidarność.  A jednak co niektórzy zostali i zaszczepili miłość do naszej Ojczyzny swoim potomkom i dziś możemy być dumni z postawy młodych ludzi, ich postawy patriotycznej.
 
Kontyngent wojsk amerykańskich - według wczorajszego porozumienia Trump-Duda - zwiększy się o 1000 żołnierzy amerykańskich i to już będą stałe bazy a nie jakieś tylko werbalne o nich zapewnienia. Porozumienie między USA a Polską nabrało wreszcie charakteru konkretów a nie niezliczonych dyskusji i dopracowywaniu szczegółów. Jest umowa i możemy czuć się bezpiecznie.
 
Tyle tylko, że co niektórzy uważają, że znów jesteśmy pod okupacją, tym razem nie sowiecką, ale amerykańską. Warto tedy im przypomnieć i uzmysłowić, że to Polska chce tych żołnierzy aby nigdy nie powtórzył się 17 wrzesień 1939 roku, kiedy to Sowieci chcieli zniszczyć do końca nasze młode państwo. Historia uczy, że od zawsze mieliśmy dwóch wrogów: Moskwę i Berlin. I o tym nie możemy zapominać.
 
Piewcy, którzy uważają, że teraz mamy do czynienia ze zdradą Polski przez rządzących zdają się tego nie dostrzegać i zauważam, iż bardzo często za tym nimbem katastrofy Polski  związanej z przyjęciem amerykańskich żołnierzy kryje się podświadomie lub świadomie rusofilstwo i jakieś mrzonki o jednoczeniu się braci Słowian. Toż to jakaś aberracja jest. Po pierwsze jest to nierealne a po drugie należy zwrócić uwagę, że Rosjanie tak naprawdę tylko pobieżnie uważani są za Słowian Wschodnich, ale tak naprawdę należą do zupełnie innej cywilizacji niż nasza, łacińska.
 
Stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce diametralnie zmienia geopolityczną szachownicę. Prawdopodobnie jest tak, że mamy przejąć rolę Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, gdzie USA chcą mieć swojego przedstawiciela i to - w odróżnieniu do innych krajów Starej Europy - proamerykańskiego a takim Polska jest i być powinna. Po wyjściu UK z UE Amerykanie stawiają na nasz kraj, co widać i czuć, choćby po liczbie spotkań Kanclerz Niemiec (Kanclerz Unii Europejskiej) A. Merkel z przywódcą USA. Podobnie D. Trump unika spotkania z fircykiem Francji Emmanuelem Macronem, który od zupełnie niedawna atakuje Polskę pod jakimiś zarzutami blokady przez nasz kraj walki o polepszenie klimatu naszej ziemi.  Hipokryzja fircyka nie zna granic... i jak i o czym on miałby rozmawiać z D. Trumpem?
 
Ogólnie więc uważam, że obecność wojska amerykańskich nie tylko, że nie jest zdradą Polski, ale jej przyszłym wybawieniem w razie jakiejkolwiek agresji na nasz kraj.
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".
 

KOMENTARZE

 • @ Autor - 1*
  W czym świadome rusofilstwo ustępuje świadomemu filoamerykanizmowi - a dokładnie rzecz precyzując: już nawet nie filosemityzmowi a uwielbieniu dla światowego syjonistycznego terroryzmu?
 • To jeszcze nie jest zdrada.
  To raczej zaspokojenia "apetytów" zdrajców na zdradę i wrogów narodu Polskiego na zabetonowanie Polski jako wasala globalnej mafii żydowskiej.
  Taka ilość żołdaków USA niczego nie zmienia... i dla nikogo nie jest groźna.
  Ale większa ilość z groźniejszym sprzętem to już zdrada.

  Dzisiaj wojna będzie na rakiety a nie na kałachy czy czołgi.
  a rakiety (taktyczne) mogą stać dalej niż 500 km od wroga czyli nie w Polsce. Niestety dla Amerykanów (i mafii ?) Niemcy naciskają żeby Amerykanie poszli sobie ..."go home".
  Nie będą mieli gdzie stacjonować .. w Polsce za blisko ...
  Serbia, Włochy by pasowały ... też nie chcą...
 • Sorry, taki mamy klimat, że najniższa ocena to 1, więc *1
  Idąc pańskim tokiem myślenia i dudowym podPISaniem jakiś papierów z trampkiem, godzi się pan na wysłanie Polskich żołnierzy na wojnę z Iranem ?
  Skoro oni nas bronią przed rooskimi złodziejami rowerów to my ...
 • @Oscar 18:14:17
  .. dodam Rumunia pasuje gdyby Ukraina dalej była banderowska..
  ale nie będzie...Ukraina w końcu wróci na słowiańskie "łono" na którym tkwi od zamierzchłych czasów.
 • Autor
  "Podobnie D. Trump unika spotkania z fircykiem Francji Emmanuelem"

  Stosunki francusko-amerykańskie pogrążone są w głębokim kryzysie. Macron podczas swojej ostatniej wizyty w Waszyngtonie za wszelką cenę chciał obydwa kraje do siebie zbliżyć i nawet przywiózł ze sobą do USA symboliczne drzewko. Dąb został uroczyście zasadzony przed Białym Domem. Niestety, kiedy odeszły kamery, usunięto go i poddano dwuletniej kwarantannie, w obawie przed obcymi organizmami. Francuski dąb, symbol dozgonnej przyjaźni, nie przeżył :))
 • Znalazł się psycholog
  „Piewcy, którzy uważają, że teraz mamy do czynienia ze zdradą Polski przez rządzących zdają się tego nie dostrzegać i zauważam, iż bardzo często za tym nimbem katastrofy Polski związanej z przyjęciem amerykańskich żołnierzy kryje się podświadomie lub świadomie rusofilstwo i jakieś mrzonki o jednoczeniu się braci Słowian.”

  Nie wiedziałam, że Autor jest psychologiem i to tak doskonałym, źe wie, co się kryje w podświadomości Polaków, którzy np. uważają, że to polskie wojska powinny stać na straży bezpieczeństwa państwa polskiego, a nie obce wojska, na czele z obcymi dowódcami, którzy będą przełożonymi polskich żołnierzy i oficerów. A może i jakiegoś kompleksu fallicznej się @krzystofjaw w tej podświadomości dopatrzy?

  „Toż to jakaś aberracja jest. Po pierwsze jest to nierealne a po drugie należy zwrócić uwagę, że Rosjanie tak naprawdę tylko pobieżnie uważani są za Słowian Wschodnich, ale tak naprawdę należą do zupełnie innej cywilizacji niż nasza, łacińska.”

  W przeciwieństwie do syjonistycznych żydów, z którymi się powinniśmy wiązać, bo „mamy wspólną historię”, nieprawdaż? To już abberacją być nie może.

  „Jest to zupełnie chybione porównanie, bowiem Sowieci weszli na nasz teren bez naszej zgody i mieli na celu wymordowanie naszych patriotów”

  To co Amerykanie mówią i obiecują, niekoniecznie musi być tym, co może się zdarzyć, a więc nie ma żadnej pewności, jaki cel ma ich stacjonowanie w Polsce; niejeden sojusz został złamany, a przede wszystkim, nie przypominam sobie, aby w Polsce odbyło się jakieś referendum dotyczące opinii Polaków na temat stacjonowania wrogich jednostek w Polsce.

  „Kontyngent wojsk amerykańskich - według wczorajszego porozumienia Trump-Duda - zwiększy się o 1000 żołnierzy amerykańskich i to już będą stałe bazy a nie jakieś tylko werbalne o nich zapewnienia. Porozumienie między USA a Polską nabrało wreszcie charakteru konkretów a nie niezliczonych dyskusji i dopracowywaniu szczegółów. Jest umowa i możemy czuć się bezpiecznie.”

  Mam nadzieję, że Autor mieszka we Wrocławiu albo jego okolicach. Amerykanie obliczyli, że w razie wojny USA z Rosją, pierwsze bomby upadną w okolicach Wrocławia, a więc wrocławianie mogą się czuć najbardziej bezpiecznie.

  1*
 • @Oscar 18:17:45
  Gdzie to "łono" jest, bardzo bym chciała wiedzieć. Na pewno nie ma go w Rosji, która wkrótce będzie podbita - pokojowo rzecz jasna- przez Chiny.
 • @Oscar 18:14:17
  .. a i muszę dodać ... o ile w podpisanych dokumentach nie ma jakiegoś tajnego załącznika typu pakt Tramp-Duda...
  .... do wykonania przez Dudę.
  ... a niestety myślę że jest... np zobowiązanie że Polska z automatu jest "koalicjantem" w każdej bandyckiej wyprawie USA na świecie...
  i jako "koalicjant" musi wyłożyć nie tylko mięso armatnie ale i środki finansowe na bandyckie wyprawy USA w interesie globalnej mafii.

  Nikt na świecie już nie chce być w koalicji wojskowej z USA...
  no to wzięli Dudę na dywanik i kazali mu podpisać zobowiązanie... że musi.. i że będzie...
  Ciekawe czy pakt pozwala na odmowę ... i jakom kosztem .. pewnie gigantycznym.... np gdy Polska nie da mięsa armatniego to ma sfinansować zakup takiego mięsa na rynku światowym.

  Tak tylko dociekam bo przecież pakt Tramp-Duda jest tajny w części tajnej.
 • @AgnieszkaS 18:22:02
  T łono historycznie jest od naszych granic zachodnich albo trochę dalej (Berlin) do Uralu...
  niestety na to łono przez wielki przywędrowało z okolic sporo pasożytów..
  (wikingowie, Chazary, germanie)
  Niektórych nasi władcy sami sprowadzili (żydzi z Europy zachodniej skąd ich wypędzono i pewnie nie bez przyczyny).
 • Duma !!!!!
  Duma !!!!!

  https://m.media-amazon.com/images/I/81IdRO8MOTL._SS500_.jpg
 • @Husky 18:53:12
  Hańba!!!!
 • Autor
  1*
  Przykro mi.
 • @Oscar 18:14:17
  Taka ilość żołnierzy to jeszcze nie zdrada?
  Taka ilość żołnierzy wraz z ciężkim sprzętem (przeciw ciągnikom, kombajnom itd) jest już zupełnie wystarczająca by spacyfikować przeciwników interesów amerykańskich, takich jak np tutaj :
  https://www.youtube.com/watch?v=K0PolVoVerM&t=33s
 • @Husky 18:53:12
  No tak , duma ,chwała demokracja i pokój . http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132253,z-dziejow-walk-usa-o-demokracje-na-swiecie-zarys
 • Autor ma mgliste
  pojęcie o geopolityce, oj mgliste. I jeszcze mamy zastąpić ANgoli? Dawno tak zdradziecka kwestia mnie nie ubawiła.
  Stajemy się celem. A współcześni "towarzysze" są mniej aserrtwni wobec Amerykańców niż władze PRL po 1956 do Sowietów. I żaden radziecki ambasador nie pomiatał polskimi politykami tak bardzo jak Mosbacher i jej zwierzchnicy.
 • @AgnieszkaS 18:17:52
  Ale ci Amerykanie małostkowi. I jak ograniczonym trzeba być, aby sie z tego cieszyć. Macron jednak przerasta popychła znad Wisły.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:05:41
  Oni już się nie kryją ze zdradą. Jedena "pachołkowa w LA, drugi pachołek w Anglii. Nie na nich będą spadać rakiety, nie na tych zdrajców. Nie oni zrzucają się na Jankeski złom, tylko Polacy w Polsce.
 • @Wican 19:29:36
  Wtedy robili misiaczka z Breżniewem a teraz wypinają kuper.
 • @Wican 19:32:43
  Oglądam właśnie wiadomości TVPiS i zbiera mi się na wymioty.
  Zdrajcy!
 • Nasza historia wyraźnie nam mówi....
  Przed II wojną światową mieliśmy układy z Francją, Wielką Brytanią.
  Nie będą ginęli za Gdańsk. Mieliśmy na swym terenie wojska ZSRR, dzięki układom politycznym i upadkowi ZSRR udało nam się tych "sojuszników" wygonić, więc innych nam Targowica ściąga głosząc iż ci nasz obronią. Przez 4 lata prowadzą destrukję naszej armii, sprowadzając ją do poziomu oddziałów ZOMO, czyli przeznaczonych do likwidowania niepokojów społecznych. Dziś pro Izraelski, pro USraelski płaszczy się przed USA, by sprowadzić nowego okupanta. Czyjego interesu ten okupant będzie bronił? Trzeba skoczyć na główkę do basenu z którego wodę spuszczono, by myśleć, że polskiego.
  Jak wiemy USA ma wszelkimi środkami wdrożyć ustawę 447. Za stacjonowanie okupanta, też będziemy musieli zapłacić. Trzeba być zdrajcą, by tych zdrajców popierać. No ale sprzedawczyków i pożytecznych idiotów w Polsce nigdy nie brakowało.

  Autorze największa *1 jaką mogę dać, bo niższej oceny system ocen nie przewiduje.
 • @Zawisza Niebieski 19:56:45
  Niestety, mniej się nie da.
  Ale jak widać jest tu kilku, którzy regularnie skaczą na główkę do suchego basenu. O zdradę nie można ich oskarżać bo nie oni podejmują decyzje choć popieranie zdrajców to też forma zdrady. Nie wszystkie opinie można podciągnąć pod pluralizm polityczny.. Są nieprzekraczalne granice a popieranie obecności obcych wojsk na terenie Rzeczypospolitej to wyraźne przekroczenie wszelkich granic.
 • Autor
  W Nowym Jorku Pierwsza Dama wspólnie z polonijnymi uczniami i nauczycielami czytała nowelę „Sachem” Henryka Sienkiewicza - lekturę należącą do tegorocznej edycji Narodowego Czytania.


  https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,603,narodowe-czytanie-z-polonijna-mlodzieza-w-nowym-jorku.html
 • Autor
  Gdyby politycy PiS kierowaliby się rację stanu, to przed uchwaleniem aktu 447 w Grudniu 2017 roku ktoś z Polski pojechałby do USA i oznajmił tamtym władzom, że jak Kongres uchwali akt447, to Polska rozważy wystąpienie z NATO. Zobaczylibyśmy, ile jesteśmy dla nich warci.
 • @Husky 20:52:43
  Strzeż się blond żydówek!! !
 • @a to było jakieś refrendum ogólnokrajowe w sprawie stac. USArmy?
  "Sowieci weszli na nasz teren bez naszej zgody"

  A to USArmy ma nasze pozwolenie na stacjonowanie?
  Było jakieś referendum ogólnokrajowe w tej sprawie?
  Chyba coś przespałem ;)

  "Kontyngent wojsk amerykańskich (...) i to już będą stałe bazy (...) Jest umowa i możemy czuć się bezpiecznie. "

  Polska nigdy nie była wolna gdy stacjonowały w niej obce wojska.
  Czy to byli Szwedzi w czasie Potopu, czy "sojuszniczy" Moskale za Katarzyny Wielkiej i wcześniej, czy Sowieci, czy nawet Czesi w XII w. bodajże.
  Obce wojska = brak niepodległości.

  "obecność wojska amerykańskich nie tylko, że nie jest zdradą Polski, ale jej przyszłym wybawieniem w razie jakiejkolwiek agresji na nasz kraj. "

  Amerykanie są tutaj pilnować SWOICH interesów i żydowskich a nie polskich.

  " za tym nimbem katastrofy Polski związanej z przyjęciem amerykańskich żołnierzy kryje się podświadomie lub świadomie rusofilstwo i jakieś mrzonki o jednoczeniu się braci Słowian."

  Dziekuję za diagnozę :) Zgadza się, faktycznie popełniłem kiedyś taki rusofilski post pt.
  "Teoria 1612, 1945" czyli jak nas widzi Rosja"
  https://kj12345.neon24.pl/post/139966,teoria-1612-1945-czyli-jak-nas-widzi-rosja
 • @zbig71 21:14:59
  PAD wizami i kupnem F-35 wygrał sobie drugą kadencję.
  W pierwszej turze !!!!!!!!.
  To taki sztylet wbity 3 RP.
  8-)))))
  pzdr.
 • @Husky 18:53:12
  "Duma !!!!!"

  Nasikałeś już dumnie na tę flagę w ramach znaczenia terytorium?
 • @ Autor
  Giga pała.
 • @Husky 21:31:35
  Chcesz nam przekazać że Prezydent RP to zwykły nożownik ?. Skomentować należy to krótko , czy w Tworkach komputer dostałeś .
 • @Husky 21:31:35
  Czyli wisi na cienkiej nitce amerykańskiego poparcia.
 • .Jest to ważny dzień dla historii Polski
  Polska dołączyła do wąskiego grona państw,w których na trwałe stacjonują wojska USA. Gratulacje!
  To niewątpliwie wielki dzień jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polski i państw NATO.
  Miło się ogląda, kiedy Polska ma kompetentną i zdolną ekipę, która prężnie działa dla dobra Polski i Polaków.
  Serce rośnie, brawo !!!!!!!!!!
 • @Husky 22:32:34
  https://i2.wp.com/publiszer.pl/wp-content/uploads/2019/07/publiszerradnypisdostaje.png?resize=830%2C400&ssl=1
 • @Oracz 22:40:00
  Bardzo cie bolało?
  I nie jest mi przykro
 • Podczas śniadania wydanego przez sekretarza generalnego ONZ Andrzej Duda zasiadł tuż obok prezydenta USA Donalda Trumpa
  https://v.wpimg.pl/MDYxNDcwYiU4Gjh3TAxvMHtCbC0KVWFmLFp0Zkw4YnJtTDZwW0RiIHcPPi0OEGM0NVd_d1tBdHdrQHx3Tlp8dmxBdnJUQn58dhw7IAJZBxQeWjM=


  Po spotkaniu Trump i Duda nie szczędzili sobie komplementów. Prezydent USA oświadczył, że "wspaniale mu się pracuje" ze swoim polskim odpowiednikiem, natomiast Duda zwracał uwagę na "swobodę" Trumpa i podkreślał, że obaj podzielają podobne wartości.

  Prezydenci Polski i USA spotkali się w Nowym Jorku na 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wzięli w nim udział szefowie rządów i państw z około 60 krajów. Głównym tematem rozmów były kwestie zmian klimatycznych i redukcji emisji gazów cieplarnianych


  https://wiadomosci.wp.pl/szczyt-onz-andrzej-duda-dostal-miejsce-obok-donalda-trumpa-6428069022602881a
 • @Husky 22:32:34
  Za komuny też walili takie teksty. Tylko tam było o ZSRR, a teraz jest o USA. Zresztą, co za różnica....
 • @zbig71 22:54:17
  Teraz mamy ognie Trumpa .Salute :))) https://www.rp.pl/artykul/192416-Ogni-Moskwy--nie-ma-juz--w-Polsce-.html Ciekawe kto tych "lepszych" , będzie odprawiał :)))))
 • @Husky 22:53:02
  Posadził swojego szabesgoja koło siebie? O, to PiS mają kisiel w gaciach z tego powodu.
 • !. września był przed 17.
  .
  "aby nigdy nie powtórzył się 17 wrzesień 1939 roku", jak widać powtórka 1. września nikogo już nie zaboli.

  Niestety sytuacja jest od wieków jasna,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  że dobroduszność autora aż musi wzruszyć, niestety jest to znajomość rzeczy znacznej części, jak nie większości Polaków.

  Nawiasem mówiąc USA jeszcze w swej historii nikogo nie obroniły, w związku z rozpadem tego globalnego imperium, cięgłe interwencje wojenne USA nie są dowodem siły tylko upadku, zresztą USA nie wygrały samodzielnie żadnej wojny.

  Jedno należy autorowi przypomnieć, Polska jest pierwszą rubieżą ataku jądrowego Polski, tak jak była pierwszą rubieżą ataku jądrowego USA w czasach bohatera narodowego Kuklińskiego, którego już Sienkiewiczy wyznaczył na zdrajcę.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_Kuk

  Mam nadzieję, że autor swe poglądy opublikował, aby sprowokować do dyskusji a nie aby nam swój pogląd wyłożyć.
 • Program posiłku
  .
  prezentuje @Husky 22:53:02, ostatnio bardzo modne w mediach. Jak słusznie zauważył B. Brecht: "Najpierw żarcie a później moralność" Husky dowodzi po raz kolejny wysoki poziom kuchenny.
 • fox
  Autorze.
  Z całym szacunkiem, czy pan ma równo pod sufitem?
  Państwo wysyłające do nas wojska żąda od nas haraczy, nie płaci za nic, rozstawia naszą scenę polityczną jak chce, rąbie nas na kasie w każdej transakcji, upokarza gdzie się da (ot choćby ostatnia "wizyta").

  A co do baz radzieckich (nie rosyjskich), to można równie dobrze powiedzieć, że pilnowały naszych granic zachodnich.
  Ale jak Chruszczow zaczął coś bredzić o oddaniu Szczecina NRD, to Gomółka zrobił taką defiladę, demonstrację siły Szczecinie, że nigdy już ten durny pomysł nie pojawił się.

  Dziś zaś stać nas tylko na defiladę - demonstrację słabości i eksponatów muzealnych.
 • @Husky 22:32:34
  "
  Polska dołączyła do wąskiego grona państw,w których na trwałe stacjonują wojska USA. Gratulacje!
  "
  Do wąskiego grona ?
  ok 200 baz wojskowych na całym świecie to wąskie grono ?
  Tak szerokiego grona nie ma żaden kraj na świecie.

  Większość tych baz służy to terroryzowania podbitych krajów... a wszystkie służą "do obrony interesów USA".
  Obrona interesów USA oznacza jedno .. brak suwerenności dla krajów których USA "bronią swoich interesów" bo bronią ich niezależnie od woli krajów w których mają swoje bazy.

  Polskie bazy USA mają dokładnie taki cel.. USA nie zajmuje się obroną jakichś tam krajów tylko i wyłącznie "obroną własnych interesów".
  A "interesy USA" to kasa i walka władzę nad światem w naszym obszarze to walka z Rosją.
 • @Husky 18:53:12 napisał "Duma" z członaka plemienia wężowego Duda/Juda - int-EL.
  .  https://m.neon24.pl/a6a0dbba77b1bb5fa76027790c5a7955,14,0.png  Bogumił Boguchwał
 • @Zawisza Niebieski 19:56:45
  Niech autor przeczyta konstytucję USA i Dyplomację Kissingera. Konstytucja krótsza. Tam wprost jest uznawane, że żadne międzynarodowe sojusze wojskowe, nie są wiążące dla USA z samej zasady ich podpisania.
 • @Husky 21:31:35
  Na razie to mamy obietnicę wiz. A F35 przepłacone. Gumis stanie w końcu przed TS.
 • @Husky 22:53:02
  To wróć do Polski tchórzu. Skoro nam stręczysz wojska okupacyjne. Skoro w Polsce tak cudnie, to powinieneś już tu mieszkać, a nie myć baseny szpitalne w UK
 • @Wican 09:52:36
  Miłego dnia
 • @Wican 19:31:10
  To nie jest tak, że nie zdaję sobie sprawy z niebezpieczeństw sojuszu z USA i rozumiem argumentację.

  Ale i to powtarzam do znudzenia: nie stać nas na bycie państwem neutralnym, musimy się oprzeć na jakichś sojuszach. Mamy do wyboru trzy, z tym, że ten ostatni już zupełnie niemożliwy do spełnienia a mianowicie konsorcjum chińsko-polskiego a tym samym dołączenie do porozumienia BRIKS. Pozostają: sojusz niemiecko-rosyjski lu sojusz ammerykańsko- izraelski. Pod któryś z nich musimy się podpiąć. Na dzisiaj jest zwolenniekiem sojuszu z USA a jak to będzie to zaobaczymy w praniu.
  Pzzdr
 • @Jarek Ruszkiewicz SL i inni
  Cokolwiek dziwne są Wasze uwagi.

  Proszę zważyć, że wojska amerykańskie są w każdym kraju NATO z okresu przed przystąpieniem kilku krajów (w tym Polski) do tego sojuszu: najwięcej jest ich w Niemczech i Turcji. I co? Nawet w Turcji nie narzekają.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 10:10:59
  Bzdura. Wlasnie mamy idealne miejsce by być państwem neutralnym. Trza tylko uświadomić Rosji i Niemcom, że ich wspólna granica zawsze kończyła sie katastrofą wojenną. Nie stać nas na utrzymywanie żołdaków jankeskich. W mojej okolicy po pijaku pobili już stomatologa, który zwrócił im uwagę na zachowanie i syna, który ruszył ojcu z pomocą. nasza policja umyła ręcę. A niskie szarże w wojsku amerykańskim to element szemrany i stoją ponad prawem.
  Obecnie jesteśmy w UE, sojusz z Niemcami więc byłby racjonalniejszy i chyba psychologicznie łatwiejszy dla Polaków. W końcu jesteśmy gospodarczo fatycznym landem Niemiec. I może nie będziemy przegrywac glosowań 1-27? Albo polski kandydat będąc jedynym kandydatem, będzie wybierany do stanowisk.
  Z Rosją zaś współpraca gospodarcza, leży w naszym interesie. Nie mamy żadnych faktycznych spornych elementów. Rywalizacje o ziemie ruskie przegraliśmy. Nie mamy mniejszości rosyjskiej. I nie chcą na nas wymusić 300 miliardów dolarów.
 • @Husky 10:05:55
  Mam miły dzień, ale tacy mnie brzydzą. Stręczą na PiSdzielskich nieudaczników, stręczą nam jankeskich żołdaków. A jednocześnie nie wracają do Polski. Zabrac prawa glosu ludziom, którzy w Polsce nie mieszkają.
 • @Husky 22:32:34
  W "starym NATO" wszędzie są wojska amerykańskie, w niektórych tylko rotacyjne, al faktycznie stałe bazy są w nielicznych krajach nawet "starego NATO".
  Pozdrawiam
 • @Laznik 23:12:50 i inni
  Naprawdę rozumiem Wasz sceptycyzm do co obecności Amerykanów w Polsce. Być może w wielu miejscach macie rację. Gdyby nie doświadczenia historii to może bym nawet je podzielał. A doświadczenia są takie: kondominium rosyjsko-niemieckie zawsze było naszym śmiertelnym wrogiem, dlatego wybieram sojusz z USA zdając sobie jednak sprawę z niebezpieczeństw w postaci najazdu żydowskiego myślenia na Polskę a także fizycznego ich zasiedlania u nas. Również niepokoi mnie ustawa 447, o czym już pisałem.

  Niemniej jednak stawiam na USA. Czy dobrze? To zobaczymy.

  Pozdrawiam
 • @Wican 10:21:45
  https://res.cloudinary.com/teepublic/image/private/s--2Kl2mFuY--/t_Preview/b_rgb:191919,t_Watermark/c_limit,f_jpg,h_630,q_90,w_630/v1559339599/production/designs/4968001_0.jpg
 • @Wican 10:21:45
  W każdym kraju Polak może być Polakiem a nasza historia spowodowała to, że za granicą jest ich nawet z 10 czy 15 milionów. Czy zabierasz im prawa głosu w sprawach naszej Ojczyzny. Niektórzy są emigrantami od pokoleń a nieraz władają językiem polskim lepiej niż niejeden Polak u nas w kraju.

  Podtrzymują polską tradycję i kulturę, są patriotami w każdym calu, ale przecież nagle nie mogą rzucić wszystkiego i wracać do Polski, choć byłoby to dla nas najlepiej. Ale tam mają pracę, przyjaciół, dzieci chodzą do szkoły, rodzice do pracy. Poza tym socjal jest jak na razie wyższy niższy niż w Polsce.

  Obecny rząd stawia na ludzi mlodych, aby nie wyjeżdżali i faktycznie wyjeżdża ich coraz mniej.
  Pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 19:56:45
  Pisałem o niebezpieczeństwach w swoim tekście: https://krzysztofjaw.blogspot.com/2019/08/ustawa-447-just-i-zroda-antypolskosci.html
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 10:16:42
  Z Turcji czy japonii to chcieliby wywalić ich. Amerykańskie bazy sa w ponad 70 państwach świata. A jakie państwa mogły na nich liczyć zawsze? Izrael (od czasów Reagana zwlaszcza) i Tajwan. reszte sojuszników zostawiali (jak Wietnamczyków)
 • @krzysztofjaw 10:32:38
  Kolejna bzdura. AQkurat amerykańskie wojska w Polsce cementują współpracę rosyjsko-niemiecką. I to kondominium brało się z naszych błędów. I ile tak naprawdę w naszej tyciącletniej historii trwało?
 • @krzysztofjaw 10:50:31
  Zabieram. Nie płacą tutaj podatków, nie łożą na ZUS, nie ponosza konsekwencji swoich decyzji.
  Co do wyjazdów to kolejna bzdura. ja mam 50 km do Słubić. Miasteczka i wioski wyludniaja się. Stąd też m.in. niskie bezrobocie. Od jakiś dwóch lat nastąpił powrót do poziomu wyjazdów z lat 2004-2007. W małych miejscowościach zostają emeryci i ludzie w wieku średnim, aczs poro z nich też wyjeżdża (na stałe)
 • @krzysztofjaw 10:50:31
  Nie chodzi o władanie językiem polskim. Nie płacisz na ZUS, nie płacisz podatków, nie ponosisz konsekwencji decyzji? To nie "uszczęśliwiaj" Polaków w Polsce.
  Inna sprawa, że ludzie żyjący od lat tylko z zasiłków nie powinni miec prawa glosu. Każdy kto nie płaci dochodowego, ewentualnie gruntowego, nie powinien mieć prawa glosu.
 • @Husky 10:36:26
  No i widzisz. Bądź sobie patriotą USRaelska, ale nie pozuj na polskiego, bo do Patrii na stałe przyjechac nie chcesz.
  Możesz sobie śpiewać Brytanią, rządź światem, nawet lecz nie udawaj polskiego patrioty. Bo patriota mieszka w ojczyźnie i w ojczyźnie płaci podatki. Jeżeli ty mieszkasz gdzie indziej, to tam jest twoja patria.
 • @Husky 10:36:26
  A, jeszcze jedno. Te pioseneczkę napisał Żyd z Rosji do celów rozrywkowych
 • @krzysztofjaw 10:16:42
  W Turcji nie narzekają? Już im raz wyłączyli światło.
  Zresztą co mnie obchodzą inne okupowane kraje? Mnie interesuje jedynie Polska.
 • @Husky 10:36:26
  Ostatnio kupiłem papier toaletowy z tym nadrukiem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:11:43
  Nie parzy? ja bym się bał jakieś tajnej broni biologicznej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:11:43
  I ja mam
  Tylko nie wiem czyja to flaga bo pisze cyrylicą
  A ja rosyjskiego nie znaju

  8-))))
 • @Husky 11:21:33
  Cóż, angielski prymitywny język prostszy. Ale niestety nieprecyzyjny. Dlatego żadnych umów lepiej w angielskim nie podpisywać. Bo Angole czy Amerykanie zawsze się wykręcą.
 • @Wican 11:23:17
  Powinny być takie umowy spisywane w j.chińskim lub rosyjskim
  A dla pewności w j.sindhi i nikt już się nie wykręci
 • @krzysztofjaw 10:16:42
  "Proszę zważyć, że wojska amerykańskie są w każdym kraju NATO.."
  Dlaczego więc wojska krajów NATO nie stacjonują w USA ?
 • @krzysztofjaw 10:32:38
  Obyś WASZmość z tym sojuszem z USA nie okazał się w roli Indianina z plemienia Siuksów, bo doświadczenia z historii bywają różne. Oni też się tak na początku podniecali, Oooo!, Biały człowiek! Ma fajne gadżety, lusterka i inne bibeloty, a jak skończyły? W rezerwatach!
  Nie wiem, kto jak kto ale Ja tam wolę uczyć się na cudzych błędach niż na własnych.
 • @Husky 11:44:45
  Na pewno nie w angielskim. Precyzyjniejszy francuski lub włoski. Ale pewnie za trudny dla tępych Angoli ?
 • @fretka 12:46:32
  Dokładnie. A niektórzy nie uczą się nawet na błędach własnych.
 • ..US Army...
  ..armia USA ma pilnować w POLSCE interesów amerykańskich...chyba nie myślisz,że żołnierz z Alabamy np. będzie ginął za Nowaka z Polski.
  ..interes 300 000 000 000 $ dla Izraela też ma cenę pobytu..
  ....Tramp wycofał finansowanie budowy baz w Polsce aby finansować mur z Meksykiem to w dwa dni Duda ogłosił przejęcie finansowania przez Polskę,a budować będą oczywiście amerykanie...
  ...i takie to buty..a podobne do sojuszu gwarancyjnego w 1939 roku kiedy to ..."nawet guzika"... teatr wojny ziemia ...Anglia bez armii lądowej...Francja odgrodziła się linią Maginota i nie miała zamiaru się ruszyć...
  ....ale ...ale ...3 000 000 ulotek rozsiali z wiatrem na Francję..i Szwajcarię... Duda też na stojąco podpisuje kontrakty ,...Tramp rozparty
  siedzi..
  ...spróbuj poczytać warunki opuszczenia wojsk USA terytorium Polski...
  ....
 • @Wican 11:01:39
  Masz rację. Mieszkający ponad rok poza granicami Polski nie powinni mieć prawa głosowania. Tym bardziej, ze dzięki polityce pisowskiej byle żyd może dostać polskie obywatelstwo.
  A jakie pojęcie o polskiej polityce i o tym, co się w Polsce dzieje, mogą mieć Polacy, którzy od pokoleń mieszkają zagranicą? Bardzo nikłe, o ile nie żadnego. Mogą pójść do polskiego kościoła, a tam klecha im objaśni, na kogo głosować.
 • @krzysztofjaw 10:50:31" Podtrzymują polską tradycję i kulturę, są patriotami w każdym calu,...."2
  Chciałoby się potwierdzić, ale nie jest to taka oczywistość.

  Czy Polonia ma świadomości, że pracuje dla dobrobytu państwa...watykańskiego?

  Raczej nie.

  """ Zamknięty w lipcu i bliski sercu chicagowskiej Polonii kościół św. Wojciecha w dzielnicy Pilsen zyska nowego właściciela
  ...
  14 lipca odprawiono tam ostatnią mszę świętą, a arcybiskup dekretem pozbawił budowlę sakralnego charakteru, zakazując używania go w celach religijnych.
  Teraz archidiecezja Chicago poinformowała, że znalazła nabywcę dla świątyni i jej terenów przy 1650 W. 17th Street. Będzie nim City Pads, do której należy wiele nieruchomości w naszym mieście.

  Jak podano na portalu BlockClub Chicago, kościół i jego teren zostały sprzedane za 4 mln dol.
  ...
  Zachowanie świątyni ma dla naszych rodaków szczególne znaczenie. Została ona wybudowana ze składek pieniężnych chicagowskiej Polonii w 1874 r."""
  (https://usa.se.pl/kosciol-sw-wojciecha-w-chicago-trafi-w-rece-dewelopera-aa-SxZj-o4e3-Zt76.html)

  Takich przykładów jest dużo więcej w krajach gdzie żyją Polonusi.

  Polak-katolik budzi się z ręką w nocniku, gdy dowiaduje się, że jego wysiłek i praca nie jest dziedzictwem polskim, ale watykańskim.

  W Polsce tak wielu rodaków zachowuje się jak Polonia ...
  a tak mało jak Polacy.
 • @Husky 10:36:26
  Ty tak na poważnie z ta Ameryką?
  Nie wiesz o tym, że bierzesz w tym momencie także na siebie przekleństwo Starszyzny Indian rzucone na Amerykanów i ich sprzymierzeńców za wymordowania przez nich 12mln Indian?
  Przypuszczam, że inne wymordowane przez nich inne narody, także obciążają w taki sposób ten ten kraj i tych ludzi (bo trudno ten zlepek szumowiny z całego świata nazwać narodem), co chyba widać za zsatanizowaniu tych ludzi.
  Tam istnieje już wiele dziesiątków tysięcy "świątyń" satanistycznych, różnych innych miejsc kultu i pomników szatana.
  Jak myślisz, czy taki kraj ma błogosławieństwo Pana Boga.

  Koniecznie chcesz przyjąć to "błogosławieństwo" szatana zsyłane na ten kraj i ludzi?
 • @Jan Paweł 19:11:57
  Oczywiście miałem napisać o tych dzielnych Polakach że są to przede wszystkim obrońcy polskiego interesu, swojego interesu, więc potem dopiero są przeciwnikami amerykańskiego interesu w Polsce.
  A podobno mają już nasz Kraj podzielony na sektory a nasze(?) władze uchwaliły im ustawę wg której mogą oni bez jakichkolwiek problemów wysiedlić Polaków z ich ziemi, jeżeli oni postanowią sobie coś na tej ziemi szabrować...

  Taki jest więc cel pobytu wojsk amerykańskich na naszej ziemi - pilnowanie korporacyjnego interesu amerykańskiego.
  Chyba ostatni naiwny wierzy w to, że Amerykanie przyjechali tutaj nas bronić.
 • @Lotna 15:08:07
  Tylko płacący podatki w Polsce powinni mieć prawo głosu. Skoro nie partycypuja w utrzymaniu państwa, to niech nie głosują.
  Amerykanksa Polonia zaglosuje na PiS i Konfederacje, ale tam klechy wiele do gadania nie maja. Są rady parafialne, które ustawiają proboszczów. Emigranci w Europie zaglosują na POPiS..
  Ale nikt nie powinien glosować, z tych co wyjechali
 • @
  Amerykański Kongres utorował drogę do kolejnej fazy zakupu przez Polskę 32 amerykańskich samolotów F-35, dzięki którym Polskie Siły Powietrzne staną się światowym liderem w lotnictwie wojskowym.

  Szef MON Mariusz Błaszczak dla PAP :
  Koszt zakupu jednego F-35 nie przekroczy 100 mln $.Ofsett to 45% wartości ustalonego kontraktu
 • Minister Blaszczak w Pentagonie...
  MON w ramach kolejnej fazy programu Wisła, złoży w Pentagonie ofertę zakupu (za kwotę ok. 2,85 mld USD) w celu pozyskania kolejnych dwóch baterii (cztery jednostki ogniowe) Patriot z 16 wyrzutniami M903 i 104 bojowymi pociskami oraz trzema radarami sektorowymi,i oczywiście z elementami systemu zarządzania polem walki
 • @Husky 14:49:38
  Trzeba Rosję poprosić, żeby w razie czego strzelali do nas z procy papierowymi kulkami bo te "patyjoty" nic innego nie przechwycą. AS jest najlepszym przykładem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:19:53
  Ta tajna rosyjska super broń to jest to na co ich obecnie ( jedynie) stać

  8-))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:19:53
  Tylko dwie eskadry F-35 + JASSM-XR i w razie napaści Rosji jesteśmy w stanie wyłączyć wszystkie ruskie elektrownie aż do Uralu

  Zgadnij czyja to opinia?
 • @Husky 15:50:57
  Tylko do Uralu?
  Łe... To lipa. Myślałem, że chociaż do Kamczatki...

  Nie pal już tego świństwa pisku bo się przekręcisz :))))))
 • @Husky 15:50:57
  Niech zgadnę. jakiegoś pajaca z Pentagonu?
 • oczywiście 1*
  Wojska amerykańskie w Polsce. Czy to jest zdrada?

  TAK - TO ZDRADA I OKUPACJA
  JANKESKIE PRERIOWE BYDŁO WON POLSKI!
 • @Husky 10:36:26
  FUCK AMERICA :)

  https://pics.me.me/when-itake-a-shit-on-the-stupid-american-flag-33350916.png
 • @fretka 19:26:06
  Zonk
  To pewien ekspert wojskowy z....Kremla

  8-)))))
  pdzr.
 • F-35 w Polsce ....mamy to
  Głównym dostawcą samolotów F-35 - jeśli transakcja ta zostanie ostatecznie sfinalizowana - będzie amerykański koncern zbrojeniowy Lockheed Martin, a jego podwykonawcą jest producent silników do myśliwców F-35A koncern Pratt and Whitney.

  W ramach programu FMS Polska nabyła już m.in. system antyrakietowy Patriot. Cena jednego myśliwca F-35 w momencie złożenia przez Polskę oferty zakupu wynosiła - bez uzbrojenia i pomocy technicznej - około 89,2 mln dol.

  Jak poinformowali PAP amerykańscy eksperci militarni, którzy pragnęli zachować anonimowość, taka cena podana we wstępnych negocjacjach była "ceną maksymalną, o wiele wyższą od ceny, jaka zostanie wynegocjowana".

  "Ceny gwałtownie spadają, obecnie cena jednego F-35 wynosi poniżej 80 mln dol., o wiele mniej niż kosztuje Eurofighter, który nie ma takich zalet jakie ma F-35" - wskazał Venable.

  Ostateczne negocjacje transakcji o zakupie przez Polskę amerykańskich samolotów bojowych zakończą się jeszcze w tym roku.


  Ewentualny udział polskich podwykonawców w tej transakcji - czyli offset - będzie omawiany bezpośrednio z amerykańskimi producentami myśliwców F-35.


  http://cdn.shopify.com/s/files/1/0432/3513/products/bless6_grande.jpg?v=1550675558
 • @zbig71 22:54:17
  Dla totalnej opozycji wszystko co robi PIS to żle. Kupujemy najlepsze,najnowocześniejsze samoloty.. źle , nie kupilibyśmy zaraz by krzyczeli, że katastrofa bo F16 już starawe i w ogóle mamy mało samolotów .
  Na te ich wycie nie ma co zwracać uwagi, oni na pewno nigdy nie kierowali i nie kierują się dobrem Polski a wręcz przeciwnie.
  Oczywistym faktem jest, że lepiej mieć ten najnowocześniejszy sprzęt niż nie mieć go wcale.
  Dokładnie tak samo jak lepiej mieć za sojusznika największe mocarstwo świata z którym nigdy nie mieliśmy wojny i dzięki któremu między innymi odzyskaliśmy niepodległość w 1989r

  https://m.media-amazon.com/images/I/81IdRO8MOTL._SS500_.jpg
 • @Husky 21:26:26
  https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/0ed688b4-3aa4-4078-a4e2-7f4379b1e402/ddlnkj-122673a3-c07f-49ff-bdc2-7b879584dbbf.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzBlZDY4OGI0LTNhYTQtNDA3OC1hNGUyLTdmNDM3OWIxZTQwMlwvZGRsbmtqLTEyMjY3M2EzLWMwN2YtNDlmZi1iZGMyLTdiODc5NTg0ZGJiZi5qcGcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ.mYoxs-V5mJpQww1Ndu8oPkGm19GENmXi3vMmwUOGz28
 • @Husky 21:26:26
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFgTe_En5v5IlMo12bcUPC5zmemkdx71V6s9ZZ5QolsVk7u922
 • @Paulus Aquarius 08:56:14
  https://m.media-amazon.com/images/I/81IdRO8MOTL._SS500_.jpg
 • @Husky 09:04:03
  Widziałeś jak się znowu pięknie zaorał hujty dupty? To jest dopiero idiota :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:14:24
  Czy Ty bez tego "serwisu" żyć nie możesz?
  Jakiś syndrom sztokholmski czy co?

  8-))))))))))

  zajumane
 • @Husky 09:17:56
  Widzę, że cytujesz waszego wodza Gavrylenke :)

  Ja tylko patrzę jak sobie radzą trolle wykopane z NEonu, tym bardziej, że większość wykopałem osobiście :)
  I wiesz co? Stwierdzam, że to były słuszne decyzje. Takiej menażerii jak dostał od nas w spadku Gavrylenko to nie ma nikt.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:59:14
  Napisze tak. "Kłócić" się Jarku z Tobą to tak samo jak :
  próbować utopić wodę
  spalić ogień
  zakopać ziemię
  czy udusić powietrze
  tak to niestety wygląda
  8-))))))
  pzdr.
 • @Husky 10:07:04
  Wiem :)))
  Dziękuję za komplement i chwilę szczerości ale wrodzona skromność nie pozwala mi potwierdzić :)))
 • @Husky 09:04:03
  https://memeworld.funnyjunk.com/pictures/America_5487cf_1185636.jpg
 • @Husky 09:04:03
  https://i.4pcdn.org/pol/1433222197205.png
 • @Husky 09:04:03
  https://pics.me.me/in-one-year-guns-murdered-17-people-in-finland-35-4329050.png

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej