Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
787 postów 2193 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

O czym A. Duda będzie rozmawiał z D. Trumpem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co takiego ma do powiedzenia D. Trump A. Dudzie, że akurat jest konieczność bezpośredniego i dłuższego spotkania?

 Wszyscy zajmujący się polityką w sumie są zaskoczeni, że w trybie pilnym A. Duda spotka się z D. Trumpem w cztery oczy tuż przed posiedzeniem i obradami ONZ, w czasie których nastąpi kolejne spotkanie obu prezydentów. Zwykle takie bezpośrednie rozmowy przygotowuje się miesiącami a teraz raptem przez kilka dni. Mogło przecież wystarczyć spotkanie w czasie obrad ONZ... No chyba, że wszystko zostało już ustalone przed 11 listopada tego roku, gdy D. Trump miał przyjechać do Polski.

 
Co takiego ma do powiedzenia D. Trump A. Dudzie, że akurat jest konieczność bezpośredniego i dłuższego spotkania?
 
Naprawdę trudno się domyślić a wszystkie "przecieki prasowe" i oficjalne informacje na ten temat należy potraktować jako chybione albo niepełne.
 
Faktem jest, że  Krzysztof Szczerski nakreślił obszar tegoż spotkania w następujący sposób: "Przewidujemy podpisanie deklaracji wojskowej dotyczącej lokalizacji i doprecyzowania obecności powiększonego kontyngentu amerykańskich wojsk w Polsce, która miała być podpisana podczas przełożonej wizyty prezydenta USA".

No niby wszystko jasne, ale prezydent USA zapowiedział, że rychło przyjedzie do Polski zgodnie z zapowiedzią i wtedy to podpisanie deklaracji miałoby jakiś polityczny sens a te dwa czy trzy miesiące nie powinny mieć znaczenia, ale widocznie mają.
 
Czy więc tylko o tym co powiedział minister K. Szczerski będą rozmawiali prezydenci?
 
Sądzę osobiście, że nie, bo geopolitycznie obecnie dzieje się naprawdę dużo.
 
Na liniach USA-Iran, USA-Chiny, USA-Korea Północna czy USA-Rosja występują - mogące skończyć się bardzo źle - napięcia polityczne i gospodarcze. Natomiast stosunki USA z Unią Europejską są bardzo chłodne a po wyjściu UK z tejże Unii staną się jeszcze chłodniejsze, ale USA muszą w tych strukturach mieć kogoś swojego i tym kimś prawdopodobnie jesteśmy my i nasze V4 oraz Trójmorze, które mają poparcie D. Trumpa.
 
USA powoli przygotowują się na konflikt z Chinami, choć na razie możemy to wykluczyć, bowiem Chiny są największym na świecie wierzycielem USA. Chińczycy strategicznie i przez lata skupowali długi USA i teraz USA są niejako od Chin uzależnione finansowo. Taki konflikt na pewno by wybuchł w przypadku zapowiadanego przejścia Chin w rozliczeniach międzynarodowych z dolara na ich juana. Wtedy USA nie mogłyby nie zareagować.
 
W stosunkach z Koreą Północną jak i z Rosją jest patowa sytuacja. Wszelkie rozmowy D. Trumpa z przywódcą Korei Płn - mimo zapowiedzi - zakończyły się fiaskiem i strony powróciły do wcześniejszych pozycji. Stosunków z Rosją USA praktycznie nie mają i droga do ich normalizacji jest bardzo daleka, przynajmniej gdy prezydentem USA jest D. Trump.
 
UE - chcąc czy nie chcąc - i tak jest uzależniona od USA i to zarówno politycznie, obronnie (wojskowo) jak i pośrednio gospodarczo. D. Trump osobiście nie lubi A. Merkel a to też jest ważne a przecież UE to twór, który najwięcej korzyści przyniósł Niemcom i nikomu więcej... no może jeszcze Francji, bowiem UK zawsze jakoś traktowała tą unię z nieufnością i miała lepsze stosunki z USA niż z niemiecką Unią Europejską.
 
Co pozostało? Ano stosunki USA-Iran i tu upatruję największego geopolitycznie "zamieszania" aż do wybuchu wojny.
 
Obecnie trwa realizowana przez obie strony wojna hybrydowa i informacyjna. Relacje obu krajów są bardzo napięte i to napięcie rośnie, tym bardziej, że takiej wojny chce Izrael - sprzymierzeniec USA.
 
Z takiej szerokiej perspektywy widać, że tematów do rozmów jest wiele i może właśnie jednym z nich jest zapewnienie przez Polskę jej zaangażowania po stronie USA w przyszłym i mam nadzieję ewentualnym konflikcie z Iranem. Wymagałoby to uczestnictwa w tej wojnie polskich sił zbrojnych a przecież A. Duda jest ich zwierzchnikiem. Nasi chłopcy więc znów walczyliby na obcej nam ziemi... Ale skoro to ten temat może być częścią rozmów prezydentów to oznaczałoby, że wojna zbliża się milowymi krokami.
 
No, ale liczą się też sprawy "przyziemne", do których zaliczam polskie wybory parlamentarne. Są ważne, bo PiS je wygra i tylko pozostaje pytanie czy osiągnie większość konstytucyjną, która pozwoli mu na zmianę tego anachronicznego - nieraz z wykluczającymi się nawzajem artykułami - dokumentu firmowanego przez komuchów w stylu A. Kwaśniewskiego. Taka zmiana Konstytucji jest jak najbardziej potrzebna, żeby uzdrowić polskie państwo, polskie prawo i dać Polakom poczucie sprawiedliwości społecznej.
 
Sądzę, że panowie też o naszych wyborach porozmawiają a sam D. Trump organizując to spotkanie tuż przed wyborami niejako okazuje przychylność dla obecnych władz Polski, co też nie jest bez znaczenia, bowiem nasi rodacy są zdecydowanie proamerykańscy o czym zdążył się już przekonać D. Trump przemawiając w Warszawie. To też jest negatywny przekaz dla naszej totalnej opozycji... opozycji proniemieckiej a proniemieckość tej opozycji na pewno nie jest tolerowana przez przywódcę USA, podobnie jak nie jest tolerowana przez zdecydowaną większość Polaków, bo proniemieckość wymaga też prorosyjskości i zawsze tak było w dziejach.
 
Ponadto na pewno też zostanie poruszony temat Nord Stream 2, któremu są przeciwni Polacy i całe Trójmorze, ale tej inwestycji zdecydowanie nie popierają również USA, słusznie sądząc, że wtedy już cała UE będzie uzależniona od gazu z Rosji. Na szczęście i w UE powoli dociera to zagrożenie, czego wyrazem jest brak wyrażenia zgody na rurociąg Opal, jako przedłużenie Nord Stream 2.
 
Być może też zostanie poruszona sprawa polskich żądań reparacji wojennych od Niemiec, ale też i bezprawnych żądań żydowskich wobec Polski. D. Trump jest przychylny Izraelowi, więc w temacie ich żądań wobec Polski A. Duda musi być stanowczy, co będzie bardzo trudne, ale kto powiedział, że rozmowy nawet z sojusznikami mają być proste i łatwe? Nieraz są trudne, bo każdy przecież reprezentuje własne interesy: USA proamerykańskie, Polska propolskie, Izrael proizraelskie.  I na styku tych interesów winno następować jakieś porozumienie, wzajemnie przyjęty consensus.
 
Tematów do rozmów jest więc bardzo wiele i zapewne nie wymieniłem ich wszystkich.
 
Tylko tak refleksyjnie... Bardzo ważne w polityce międzynarodowej są spotkania w cztery oczy, bez tłumaczy. To wtedy zapadają decyzje najważniejsze a obecność tłumaczy tylko może zawężać rozmowy do takich, które nie przynoszą żadnych rozstrzygnięć.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • Duda stanowczy, no to faktycznie będzie bardzo trudne. :))
  On potrafi grzmieć i szczerzyć kły tylko w stosunku do Polaków, nie do swoich przełożonych.

  Miejmy nadzieję, że tym razem Trump chociaż posadzi Dudę na jakieś krzesło, żeby nie musiał słuchać rozkazów na stojąco.
 • @Lotna 21:42:13
  Duda jest bardzo nieśmiały. Nawet nie zapytał D. Trupa o ustawę 447, jak był w Czerwcu w Waszyngtonie. Bo był o to pytany w ambasadzie RP tego samego dnia i oznajmił, że strona amerykańska nie podniosła tego tematu. Biedny chłopina, o co on ma pytać, jak mu żona i teść zabronią? Gorzej, jak coś koniokrady wymyśliły i chcą znów nas spalić w piecu dla swoich interesów jak w 39roku.
 • Wskazówki i polecenia.
  Pan Duda określił się już i ujawnił ze jest jednym z wielu pionków na szachownicy pana Trump'a. Jak do tej pory to czarno na białym widzimy ze reprezentuje w pierwszej kolejnosci interesy Żydow, USA, Ukrainców no i naturalnie PiSu. Z Polskimi interesami nie ma to zby wiele wspólnego, niestety ! Jak zawsze glosi on te same nuty , o Polsce wolnej , suwerennej a sam jest zaprzeczeniem gdy wykonuje polecenia płynące z za ocenu lub z morza Śródziemnego. No cóż taki jest ten los naszej Ojczyzny Polski.
 • Duda rozmawial?
  Raczej będzie słuchał poleceń, a potem jeszcze będzie musiał wytłumaczyć Polakom, dlaczego żołnierzy wyślą na Bliski Wschód lub dalej. I będzie musiał usprawiedliwiać ryżego DOnalda, dlaczego jednak do Polski w tym roku nie przyjedzie. Bo po co? Mozna wezwać Gumisia albo w telewizji wydać polecenie. i Pisackie kundelki w lot załapią o co biega.
 • @Wican 01:22:41
  Dokładnie pan trafił w samo sedno sprawy, w 10 tkę.
 • @ Ałtor ;-)
  "Nieraz są trudne, bo każdy przecież reprezentuje własne interesy: USA proamerykańskie, Polska propolskie..."

  Czy na pewno aby?
  ;-(
 • Panie Krzysztof Jaworucki piszesz pan !
  Cytuje . [ Na szczęście i w UE powoli dociera to zagrożenie, czego wyrazem jest brak wyrażenia zgody na rurociąg Opal, jako przedłużenie Nord Stream 2. ] koniec cytatu pana.

  No wreszcie wylazło z pana czyj pan interes preferuje panie Jaworucki to tylko żydowski interes ! bo na pewno nie polski interes !!!

  polski interes jest !
  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! Polska przyjazna Polska robiąca dobre interesy z sąsiadami ! Polska bezpieczna !

  PRECZ Z ŻYDOWSKIM zamordyzmem ! przez z żydo-NATO w Polsce !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ Autor
  "....bo proniemieckość wymaga też prorosyjskości i zawsze tak było w dziejach."

  Szkopy i Wall Street już raz zainstalowali rewoltę w Rosji. Do tej pory nie mogą tego wszystkiego odkręcić. Angole też założyli kompanię moskiewską i prawdopodobnie Rosja była ich pierwszą kolonią.
  Poza tym warto się też zastanowić w czyim to interesie zdobywaliśmy Moskwę...

  Moim zdaniem nic nie jest takie na jakie wygląda.
 • @Jasiek 07:44:15
  W sumie obydwaj reprezentują interes Syjonu.
 • @Jasiek 07:54:13
  Facet odlatuje i niewiele rozumie z naszej historii a z geopolityki to nie łapie niczego. I nie będę mu nawet polecał autorów rosyjskich w tej kwestii, bo autor jest do Rosji i Rosjan uprzedzony. Ale niech przeczyta chociaż Dyplomację Kissingera. Ja wiem, że to prawie 1000 stron i aby przeczytać taką cegłę ze zrozumieniem, to musiałby zmniejszyć ilość swojego propagandowego pisania.
 • O czym będą rozmawiać?
  Trump:
  Wiecie Duda - z tym waszym pomysłem - aby Polaczków dodatkowo ograbić z naszą pomocą na - 447 - musimy odłożyć na później. Ja oczywiście jestem nadal za tym pomysłem, bo wiem, że ułatwi on przekształcenie waszej atrapy Polski w Polin ale okoliczności nie pozwalają.
  Duda:
  Ależ po co odkładć panie prezydencie?
  Trump:
  Może być nam potrzebna żołnierska krew Polaczków - więc musimy dbać o morale twoich Duda - żołnierzy.
  Duda:
  Panie prezydencie - Polaczki to idioty - i dlatego uważam, że szybka realizacja - 447 - nie wpłynie na morale podległych mi żołnierzy.
  Trump.
  Lepiej dmuchać na zimne - a 447 - nam nie ucieknie.
  Wniosek?
  Tak naprawdę - to pogadają o d*pie Maryny - bo tu chodzi tylko o korzystny, przedwyborczy piar dla PiS-u. Już tam pismaki z obu stron o to się postarają.
 • @Wican 08:12:14
  W sumie jak gość pisze, że Duda reprezentuje Polskie interesy, to albo jest propagandystą, jeśli płatnym, no to wszystko jasne, jeśli nie, to znaczy , że jest totalnym naiwniakiem.
 • @zbig71 08:26:38
  Duda robi co mu każą. I tyle. Prezes z działacza UW niskich lotów zrobił prezydenta. To też świadczy jak słabe kadry są w PiSie. Albo przygłupy (Kuchciński, Sasin, Błaszczak, Suski), albo mięczaki (jak Duda).
 • @Wican 08:31:13
  To jest akurat dowód na to, że prezes to po prostu słup i tyle. Promował Wałęsę, potem Marcinkiewicza, teraz Duda. I jacy ludzie do niego lgną: Ziobro, Kurski, matka Polka Szydło, Błaszczak itd. Same miernoty, to on aż tak nie zna się na ludziach? Raczej ktoś mu podaje gotowce. Ciekawe kto?
 • @zbig71 08:47:06
  "To jest akurat dowód na to, że prezes to po prostu słup i tyle."

  To samo mówi Gryguć.

  "Raczej ktoś mu podaje gotowce. Ciekawe kto?"

  W podręcznikach do historii i np w Wikipedii pojawia się często takie chyba już magiczne słowo: możnowładcy ;-)

  Podobno to oni namówili Jagiełłę na ożenek z Jadwigą, której ten unikał, bo ta myła się tylko raz na rok....
  Od drugiej podsuniętej mu żony też chciał uciekać. I znów go zmusili.
  Ale to tylko taki przykład z historii.
  Trochę bliższy okres to dzień niepodległości zawierający w sobie dwie 11... a to już mogą być "możnowładcy" nowego typu.

  Pozdro!
 • @Jasiek 09:26:06
  A Henryk 8 kasował swoje baby i brał następne. Można? Pewnie, że można.
  Pozdrawiam.
 • O czym będzie rozmawiać Tramp do Dudy ?
  Ogólnie o tym jak Polska może jeszcze bardziej pomóc w realizacji interesów USA (mafii żydowskiej) na świecie.
  Cała reszta to tematyczne szczegóły.
  Duda będzie słuchał i notował... a jedyne co powie to wyrazi pełną wasalność, służebność wobec wielkiego "brata".. i "braci" starszych w wierze.

  A konkretnie...
  - USA musza zarobić .. kupcie więcej naszego drogiego złomu
  - USA chcą odrąbać Rosję od Europy ..blokujcie Rosji wszystkie kanały
  dostępu do Europy
  - USA chcą wojny w Iranem.. dajcie więcej mięsa armatniego na tę
  wojnę
  - mafia żydowska która straciła na zablokowaniu karuzel VATowskich
  musi sobie powetować straty .. musicie zapłacić mafii
  odszkodowania zgodnie z 447.
  Tyle na pierwszy rzut oka.

  A nadzór nad realizacją "uzgodnień" będzie miała, jak jej tam, .. ambasador USA.
 • @Oscar 09:54:01
  Nasza Żorżeta kochana
  Co ma usta słodsze od malin
  Niczym towarzysz Stalin.
 • Co Ameryka dzisiaj knuje ?
  Już nic ..już jest w defensywie... na wszystkich frontach.
  Tylko mafia żydowska jeszcze w rozpaczliwym odruchy nadziei na podbicie świata choćby części świata popycha USA do wojny...
  teraz już plan minimum .. to wojna z Iranem.
  Korea Pn już nie jest do podbicia, Chiny też nie a Rosja tym bardziej.
  Nawet katolicka przecież Wenezuela pokazała że ta nie ma tylu pożytecznych idiotów co kiedyś było w Polsce za sprawą KK z JPII na czele.

  Globalna mafia wszędzie trafia na twardy opór i wszędzie przegrywa...
  ostatnie ognisko gdzie wygrywa to Palestyna... tam mafia morduje bezkarnie cywilów... i ma plany przejęcia resztek terytorium Palestyny na własność... to też się nie uda... już się nie udało bo Bibi stracił władzę... i pewnie trafi do pierdla.. za korupcję czyli chleb powszedni mafii żydowskiej.

  Tramp knuje jakby tu obniżyć koszty np poprzez likwidacje baz poza granicami USA a mafia dalej pcha Trampa w kierunku dokończenia już przegranych wojen .. w Afganistanie, Iraku, Syrii, Libii... i jeszcze nie zaczętej wojny w Iranie.
  Mamy stan "nie chcę ale muszę" po stronie Trampa.. a jak muszę to tak robię żeby się nie dało... zresztą i tak brak środków a zadłużenie rośnie..

  Mafia w sumie jako globalny wierzyciel (lichwiarz) też jest w sytuacji podbramkowej .. bo jej dłużnicy np USA bankrutują....a mafia i taki już przejęła wszystkie zasoby USA na własność.
  Mafia ma mnóstwo bezwartościowych papierów "wartościowych" USA
  podobnie jak Chiny, Japonia, ...Australia, Kanada i pewnie Polska jak przystało na wzorcowego wasala.
  To wszystko oznacza że USA żyje na kredyt od lat a finansuje USA praktyczne wszyscy wasale USA (bo muszą kupować papiery dłużne USA)... Chiny to wyjątek oni kupują w cela strategicznych... by wykupić USA w USA za te papiery...to podobna strategia do globalnej mafii żydowskiej.

  Nie będzie ataku USA na Iran może być jakiś atak proxy np prowokacja żydowska... w celu wywołania wojny czyli sprowokowania Iranu do wojny gdy USA się nie dają się sprowokować w dotychczasowych licznych prowokacjach żydowskich (ataki na tankowce)....
  niestety bez "Bibiego" o takie prowokacje będzie chyba trudniej.

  Bez Bibiego temperatura wojennej gorączki na świecie będzie spadać.

  To genialna polityka Putina...
  nie uderzać we wroga ... wystarczy poczekać aż zostanie odsunięty od koryta... w wyniku procesów nie demokratycznych.

  Przed nami okres zwijania się imperium w kierunku kraju III świata.
 • @Autor
  "Co takiego ma do powiedzenia D. Trump A. Dudzie"...NIC z wyjatkiem przekazania koperty z dyrektywami Sanhedrynu i bycia klepnietym po plecach. Reszta to okazja do "promocji" siebie na kolejna kadencje na ktora liczy jeden i drugi :-))))))
 • @Wican 08:12:14
  Notka nadaje sie na blog Niezalezna - "po lini i podkreslic wezykiem" :-))))
  Szkoda a mialem Autor za bardziej wstrzemiezliwego.
 • @Jasiek 07:54:13
  "W czyim to interesie zdobywaliśmy Moskwę"....Widze ze lubi Pan p. Janie zadawac podchwytliwe pytania :-)))))
 • @Mazjan 13:02:02
  Autor stara się swoim wpisem zasugerować, że odbędzie się rozmowa równego z równym. Pewnie propaganda PiS odnotuje to jako kolejny sukces dobrej zmiany. Jeszcze parę takich sukcesów i Polski już nie będzie.
 • @Jasiek 09:26:06
  Raz na rok? To niemożliwe! Chyba by miała grubą skorupę brudu na całym ciele!?
 • @zbig71 15:23:25
  O to właśnie chodzi, o tę propagandę sukcesu, podczas gdy Polska jest wysuwana Polakom spod nóg i przepotwarzana w Polin.
 • @Lotna 18:38:21
  I chyba im się uda. Bo Ludziska nie wiedzą, że jest coś takiego jak 447. Są cudnie uśpieni.
 • @Oscar 10:20:52
  100% trafna ocena.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej