Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Dwa światy - dwie Konwencje Wyborcze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Natomiast PiS - partia wiarygodna! - przedstawiła program merytoryczny oparty na konkretnym finansowaniu i dający Polsce i Polakom znakomite perspektywy rozwoju.

Podtytuł:
Polska jakościowego rozwoju vs. Polska bez przyszłości
 
Wnikliwie obserwowałem obie konwencje wyborcze: PO i PiS. I miałem nieodparte wrażenie, że oglądałem dwie Polski: właśnie tą pustą i bez przyszłości (PO) i jakościowego rozwoju z obiecującymi perspektywami (PiS).
 
Jako jednak, że dalej uważam, że PO żadnego programu dla Polski nie ma to - zgodnie z zapowiedzią - dopóki nie doczekam się czegoś zamiast pustki nie mam zamiaru odnosić się do tej pustki.
 
Natomiast PiS - partia wiarygodna! - przedstawiła program merytoryczny oparty na konkretnym finansowaniu i dający Polsce i Polakom znakomite perspektywy rozwoju. To jest program naprawdę spójny a jego merytoryka powala pustkę PO.
 
Trudno opisać wszystkie propozycje partii rządzącej, bowiem cała ich książeczka programowa to 100 stron (niedługo zapewne będzie dostępna w pdf - polecam). Dziś najbardziej eksponowanym jest tzw. Hat Trick Jarosława Kaczyńskiego a więc:
 
1. Wyższe płace - na koniec 2020 roku - czyli za kilkanaście miesięcy - minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł (…) Na koniec 2023 roku minimalna pensja będzie wynosiła 4 tys. zł,
2. Wyższe emerytury - na początek podwyżka o 100 zł (do 1200 zł) najniższej emerytury oraz dwie "trzynastki" już w roku 2021,
3. Wyrównanie dopłat dla rolników do poziomu tych dopłat w krajach starej Unii Europejskiej (czemu na pewno pomoże szefowanie przez - nie targowickiego - Polaka stanowiska Komisarza ds. Rolnictwa)
 
Oczywiście padło wiele innych zapowiedzi. Mogę powiedzieć, że nawet jestem zaskoczony ich mnogością: od spraw ideologicznych poprzez zdrowie i edukację aż do tych, które ściśle należą do obszaru gospodarczego i ekonomicznego rozwoju Polski. 
 
W najbliższych dniach przyjdzie czas na szczegółową analizę programu wyborczego, czego dokonam jak zdobędę tę ich książeczkę.
 
Ale chciałbym też wskazać na dwa inne aspekty Konwencji PiS.
 
Po pierwsze.
 
Została przeprowadzona z multimedialnym rozmachem godnym konwencji wyborczych w USA.
 
Ktoś może powiedzieć, że to wydawanie pieniędzy bez sensu, ja natomiast uważam inaczej. W dobie obecnej techniki i technologii trzeba pokazywać, że potrafi się z niej korzystać. Oczywiście, że jest to działanie PR-owe, ale i tu też mam taką dygresję: M. Morawiecki często mówi o innowacyjnej gospodarce i jak by to w jego ustach brzmiało, gdyby PiS takich innowacji nie pokazywał w swoim działaniu? Młodzi ludzie to docenią bo dla nich świat to już dziś multimedia i taki przekaz do nich dociera. Czy to dobrze czy źle? Nie wiem, ale takie już mamy czasy.
 
Pod tym względem PO całkowicie poległa. Ich konwencja multimedialnie nie dorównuje konwencji PiS pod każdym względem. Więc która partia jest bardziej nowoczesna?
 
Po drugie.
 
Poziom merytoryczny przemówień był perfekcyjny, ale nie tylko. Ja zwracam też uwagę na różne pozamerytoryczne (pozawerbalne) aspekty takie jak: mowa ciała, mimika, sposób mówienia i artykulacji zdań, oratorska perfekcja. I też zawsze zwracam uwagę czy polityczni prelegenci mówią bez posiłkowania się karteczkami czy prompterami. I zarówno J. Kaczyński, jak i B. Szydło i M. Morawiecki nie czytali z kartki, mówili od siebie. Oczywiście, że przed Konwencją musieli się odpowiednio przygotować, ale to też świadczy o profesjonalizmie, ale też i intelektualnych wyżynach.
 
Natomiast całym sobą prelegenci wierzyli w to co mówią. Ich mowa ciała o tym świadczyła, ich gestykulacja i artykulacja zdań też. Po prostu byli przekonujący, ale nie wyuczenie ale naprawdę.
 
A co było na Konwencji PO? Pustosłowie, czytanie z kartek, brak programu, żenujące przemówienia... Nawet G. Schetyna i Kidawa Błońska nie znają swojego "sześciopaku" (sześciopak kojarzy mi się z piwem i chyba jest odzwierciedleniem polityki PO.
 
Pod tym względem PO całkowicie poległa.
 
Wymowa merytoryczna Konwencji - jak wspomniałem - jest zarówno realna jak i ambitna. I gdyby PiS nie udowodnił, że spełnia swoje obietnice wyborcze to uznałbym ich program za mrzonkę. Ale tak nie jest. I życzę powodzenia i samodzielnych rządów w następnej kadencji.
 
To tak na szybko.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw". 

KOMENTARZE

 • i tylko ......
  .... dziennikarskich leszczy mi żal....
  Słychać ich wycie ????
  Znakomicie

  8-))))))

  5*

  Pozdrawiam
 • Natomiast PiS - partia wiarygodna!
  Autorze wstaw to do działu Humor i Satyra
  https://zawisza.neon24.pl/post/150585,pinokio-morawiecki-a-nasze-emerytury
 • @Zawisza Niebieski 18:00:04
  Swój wpis wstaw do działu fake news..czyli jak zawsze
 • Autor
  PO zapowiadało, że jutro może być lepsze, nie mieli tylko świadomości jak bardzo lepsze... No i wczorajsze jutro stało się dzisiaj ciałem a reszty dopełniło PiS
 • @Zawisza Niebieski 18:00:04
  Ja nie narzekam, będę miał w przyszłym roku ponad 250 zł więcej emerytury, tabela już jest. Żona ok 200 zł, razem dzięki PiS będziemy prawie 500 więcej, czyli 500+, plus 13stka.
 • @Husky 18:07:43
  100/100! Pzdr!
 • @kula Lis 68 18:17:02
  „Hat trick Kaczyńskiego” zaczyna i kończy kampanię wyborczą, to nie nokaut, to kopanie leżącego
  ZAORANE !!!!
 • Konwencje KO i PiS pokazały, że w sferze myśli i idei obie formacje dzieli przepaść.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mNGY1Zi9wLzIwMTkvMDkvMDcvNTQ3Mi8zNjQ4L2RmODUyZDMyYmRlYzQ3NzQ5MGIyNzJlNTUwOTUwNmM0LmpwZWc=.jpeg
  Na tym polu opozycja jest wręcz dramatycznie wyjałowiona. Dwie konwencje wczorajsza Koalicji Obywatelskiej i dzisiejsza Prawa i Sprawiedliwości pokazały, że Polacy wybierają nie tylko między taki czy innymi programami, między konkretnymi propozycjami, między takim czy innym kursem międzynarodowym. To jest wybór znacznie poważniejszy: między polityką dla wszystkich, a polityką dla nielicznych, między poważnym państwem a atrapą, między ambicją a bylejakością, między wiarygodnością a hucpą. Ale najważniejsza jest inna płaszczyzna wyboru: między samodzielnym myśleniem, a nieumiejętnością i niechęcią do samodzielnego myślenia.

  https://wpolityce.pl/polityka/462843-konwencje-ko-i-pis-pokazaly-przepasc-w-sferze-mysli-i-idei
 • @kula Lis 68 18:17:25
  Lubię zapach napalmu w samo południe.
  Dziś kończy się kampania wyborcza.
  !3.X.to nie będzie żadna bomba, ale "polityczny holokaust"

  A Prezes ......cały na biało.

  8-)))))
 • „Jarek kończ”, czyli o tym, że należy czytać klasyków i żałosnym wezwaniu do pokazania faktur
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mYmY0Ni9wLzIwMTkvMDkvMDcvODI1LzUyMi8zMTM5NDk5NzM5NTI0YjVmOWIzMmEzZDFhZjZlNGQ3Ny5qcGVn.jpeg Zakończyła się konwencja PiS, gdzieś w tle PSL-u i Kukiza’15, wczoraj mieliśmy okazję obserwować poszukiwania programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej i heroiczne próby czytania z telepromptera przez Małgorzatę Kidawę-Błońską. Zapewne poważni publicyści zarówno z prawa jak i z lewa będą rozkładać na czynniki pierwsze wszystkie zapowiedzi programowe oraz prorokować, jak to szczęśliwie/ nieszczęśliwie skończy się dla elektoratu, który 13 października podejmie dobre/złe decyzje przy urnach wyborczych i jakie to wspaniałe czasy/katastrofa czekają nasz naród. Ja jednak, jak to baba, przyczepię się do drobiazgów, bowiem czasami tak to bywa, że dają one więcej do myślenia i stają się podstawą do wysuwania wcale niebagatelnych wniosków. Otóż lider Koalicji Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna – i proszę mnie nie poprawiać, że teraz to przewodzi Małgorzata Kidawa-Błońska, bo na takie plewy to mało kto da się złapać – napisał na Twitterze „Jarek kończ” w trakcie przemówienia prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Różnie sobie można to wezwanie tłumaczyć – kończ, bo „za długo i zaczynam się nudzić”, kończ „ bo ludzie już nie chcą słuchać”, kończ „bo i tak to jutro, kiedy może być lepiej, od nas będzie zależało…” …Ale cóż na to poradzę, kiedy to wezwanie „kończ” nieodparcie mi się kojarzy z Kmicicem, wołającym do ćwiczącego go okrutnie szablą pana Wołodyjowskiego „Kończ Waść, wstydu oszczędź!”. Biorąc pod uwagę to, co prezes powiedział o rządach PO, wydaje się to całkiem możliwym wyjaśnieniem, choć pewnie pan Schetyna nie kierował się w formułowaniu tego wezwania poczuciem wstydu. Okazuje się, że nie wystarczy w szeregach swojej partii mieć potomka Henryka Sienkiewicza, czasami warto pamiętać, co ów protoplasta byłego ministra spraw wewnętrznych z PO napisał…Dzisiaj Twitter nie był miejscem łaskawym dla PO. Ukazał się inny wpis, tym razem firmowany przez całą partię: PlatformaObywatelska

  Schetyna dla PO: Wzywam prezesa Kaczyńskiego i szefa sztabu PiS Brudzińskiego, aby ujawnili ile kosztowała dzisiejsza konwencja PiS w Lublinie. My pokażemy koszty naszej konwencji. Pieniądze podatników muszą być szanowane i racjonalnie wydawane, także w kampanii wyborczej.
  https://pbs.twimg.com/media/ED3Uk9AXYAAm2ma.jpg

  Troska o kieszenie podatników, z których nota bene imprezy PO też są finansowane, jest wręcz wzruszająca. Nie będę złośliwa i nie wypomnę, że gdyby z równą troską podchodzili do finansów państwa, pewnie w 2015 roku nie wylądowaliby w ławach opozycji. Ale małostkowość tego wpisu, którym próbuje się pokryć bezradność i brak koncepcji na szybką, merytoryczną odpowiedź na to, co zostało przedstawione na konwencji PiS, już nawet nie wywołuje irytacji, tylko rozbawienie. Tak jakby pani, która przyszła na przyjęcie w ciuchach lumpeksu, wzywała rywalkę, by ta publicznie wyznała, za ile kupiła kreację, w której ową panią zupełnie przyćmiła. Bo przecież tylko i wyłącznie strój może uwieść tego faceta o imieniu Elektorat. autor: Aleksandra Jakubowska

  Ps...Na pewno dużo. Dobra konwencja musi kosztować. Jest jednak pewna rzecz, która bardziej przykuwa moją uwagę. Podpowiem, że nie da się jej kupić... Inteligencja, wiedza, mądrość, przygotowanie merytoryczne, wizja. Proszę patrzeć i się uczyć. Niech Schetyna pokaże na co przepierdolił kasę partyjną, że go nie stać ani na fachmanów do pisania programu, ani na konwencję. Ujawnijcie ile kosztowały wasze marsze z KOD-owcami przez ostatnie cztery lata. Uwaga o poszanowaniu pieniędzy podatnika jest sztandarowym szyderstwem z powagi waszych rządów. Ale dupa boli! POpaprańcy wydali 2x więcej to był dopiero cyrk. Nawet program znowu im się gdzieś zapodział. Dopiero ktoś usłużny wyciągnął z kosza i podał MKB. To są dopiero jaja i opowieści dla nierozgarniętych. Ale jaja, ale jaja... znasz to?
 • @kula Lis 68 18:17:02
  A może przypomnimy leszczom co pisali 4 lata temu o 500+

  Za ile m-cy to będą nowe wybory
  Przypomnijmy im
  Będzie niezły ubaw

  8-))))))
 • @Husky 17:55:27 Pytanie jest tak bezczelne jak moje. Ile kosztowały ząbki Schetyny, które suszy do każdej fotografii?
  Ma chłop problemy. Nie dziwi, że pijarowcy z Izraela kazali mu się schować. (Im)potencjalny kandydat do władzy, po konwencji z programem dla całej Polski na lata, zadaje kluczowe pytanie: A po ile ta konferencja? Ciekawe priorytety. Chce zostać konferansjerem?Intelektualna przepaść pomiędzy PiS, a totalną opozycją. Oni (PO) jeszcze żyją w początkowym PRL-u. I co Schetynie kapcie i szczęka opadły! Tak powinna wyglądać konwencja! U KO-PO "piniendzy”"nie ma?Panie Grzegorzu, pieniądze są ponieważ teraz jeżdżą głownie cysterny wstydu a nie przemytu! Wiedziałem, że zrobiona profesjonalnie konwencja zatrzęsie opozycją. PiS po prostu się uczy i wyciąga wnioski. Totalnych na to nie stać. Jakbyś Dyndało nie wydawał na KODomitów, to teraz miałbyś taką samą konwencję jak PiS a nie jak waszą wczorajszą stypę! Schetyna ty sobie możesz wzywać najwyżej Gośkę by znalazła program i PO dała sześciopak. Przecież już nie jesteś "premierem" ze WSI Warszawa. A jak tam PO-ścieki do Wisły, ile BĘDĄ kosztować PO?
 • @Husky 17:55:27 Tak będzie jak partia RAZEM komucha Zandberga wygra. Trenują przed wygraną.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180ZTA1Zi9wLzIwMTkvMDkvMDcvODI1LzQ2NC81OGNmM2E3ODU2ZjQ0YTIzODQ3ZTM2NTdkMDE5NDY1MC5wbmc=.png
  Wszedł do TVP3 Opole z parasolką, wyszedł... z torbą fotoreportera. Działacz partii Razem broni się: "Doszło do pomyłki"(sic!?) „To jest Michał Pytlik. Opolski działacz partii Razem. Nie bądź jak Michał. Nie kradnij!” - pisze na Twitterze dyrektor TVP3 Opole, publikując zdjęcia z monitoringu. Działacz z formacji Adriana Zandberga, skądinąd znany z prób zakłócania spotkań z Patrykiem Jakim, tłumaczy się: „Doszło do pomyłki, właściciel torby został przeze mnie przeproszony, z torby nic nie zginęło”.

  To jest Michał Pytlik. Opolski działacz partii Razem. Od kilku lat pouczający wszystkich jak być uczciwym i praworządnym. Michał wszedł do TVP3 Opole z parasolką a postanowił wyjść z torbą fotoreportera i jej zawartością za kilka tysięcy złotych. Nie bądź jak Michał. Nie kradnij! napisał na Twitterze dyrektor TVP3 Opole Mateusz Magdziarz. Opublikował też zdjęcia z monitoringu. Widać na nich mężczyznę, który wchodzi do siedziby telewizji z różowym parasolem w ręku, a wychodzi z parasolem i czarną torbą. Kiedy dowiedział się, że wszystko jest na nagraniach z monitoringu postanowił oddać torbę i tłumaczył fotoreporterowi, że wziął ją przez … roztargnienie. Na jego nieszczęście mamy też nagranie jak grzebie w tej torbie… Pewnie z roztargnienia grzebał dodał Magdziarz. Kim jest Michał Pytlik? To działacz i rzecznik partii Razem w Opolu. Zapamiętano go, gdy podczas ostatniej kampanii samorządowej próbował zakłócać spotkania z Patrykiem Jakim (kandydatem na prezydenta Warszawy). Czy uczciwie Pan doda @magdziarz_m, że sytuacja jest już dawno wyjaśniona, właściciel przeproszony, że nic nie zginęło i doszło do pomyłki? tłumaczył się działacz partii Razem. Sytuacja została wyjaśniona po paru chwilach. Doszło do pomyłki, właściciel torby został przeze mnie przeproszony, z torby nic nie zginęło. Z tego miejsca raz jeszcze przepraszam właściciela pisał w kolejnych tweetach. Pytlik kontynuował obronę w rozmowie z Wp.pl.

  Nie rozumiem twitta dyrektora TVP, bo on dobrze wie, jak było. W sztabie opolskim krążyła wtedy czarna torba, a Marcelina Zawisza miała rozmowę w studiu. Poprosiła mnie o popilnowanie rzeczy na kanapie. Po programie wziąłem wszystko z kanapy i wyszedłem, omyłkowo zabierając również tę torbę. Po chwili dostałem telefon, że wziąłem nie swoją rzecz, więc od razu wróciłem pod studio TVP i oddałem ją z całą zawartością. Nic więcej się nie stało. Sytuacja została wyjaśniona z właścicielem torby tego samego dnia. Przeprosiłem właściciela torby
  mówił.

  Na słowa tłumaczenia się dyrektor TVP3 Opole zareagował:
  Pomyłką nazywa Pan grzebanie w cudzej torbie (co też zostało zarejestrowane) a następnie wyniesienie jej z telewizji? Często miewa Pan takie „pomyłki”, że wchodzi gdzieś, grzebie w cudzych rzeczach i je zabiera? Sugeruję nie kompromitować się jeszcze bardziej…

  Ps...Nie od dzisiaj wiadomo, że czerwoni to złodzieje. Przecież całe to lewactwo to mordercy i złodzieje, dziwie się skąd taka bulwersacja. Oni inaczej nie potrafią. Oni to mają w genach, w kodzie kulturowym. Kiedyś zegarki, rowery teraz "drobne" rzeczy z marketu, 50 zł na stacji paliwowej, a teraz torba ze sprzętem. On taki Nitrasopodobny. Gdyby nie monitoring nigdy by nie oddał. To rzecznik prasowy partii Razem w Opolu. Doktorant politologii!? Co się się dziwić. W końcu Spurek, Brejza to doktorzy, a Środa, Hartman czy Płatek to ponoć profesorowie czy tam profesorki. Takie czasy. Buchnięcie komuś czyjejś własności, w neomarksistowskiej nowomowie, nazywać się będzie teraz - pomyłką. Ciekawe jak nazwą skok na bank - niedopatrzeniem ? Dlaczego po zatrzymaniu złodzieja nie wezwano policji? Teraz będzie się tłumaczył roztargnieniem każdy złodziej złapany na gorącym uczynku? W normalnym kraju za kradzież jest paragraf… a tu wystarczy być działaczem by się „unietykalnić”. Dla działaczy, prokuratorów, sędziów policjantów i osób publicznych powinno być kara x2..
 • @Husky 17:55:27
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iMzY5MC9wLzIwMTkvMDkvMDcvODI1LzUxMS8yMTQ0N2E4MjdmYjc0MmYyYTA2NzNmODAyZDNiZjRjZC5qcGVn.jpeg
  Prof. Maliszewski: Konwencja PiS pokazała, że opozycja jest w bardzo trudnej sytuacji. Notowania partii Kaczyńskiego mogą wzrosnąć. Konwencja PiS w Lublinie pokazała, że opozycja jest w bardzo trudnej sytuacji. Jest pięć rzeczy kluczowych, które sprawiają, że notowania PiS mogą jeszcze wzrosnąć mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Norbert Maliszewski. Pierwsze słowo klucz to wiarygodność. Różne partie przedstawiały swoje obietnice. Zwłaszcza obietnice Koalicji Obywatelskiej raziły dużymi wydatkami i brakiem wyjaśnień skąd będą pochodzić na nie środki. Natomiast PiS jest postrzegane jako partia wiarygodna. Podczas ostatnich dni trwała licytacja różnego rodzaju obietnic, ale PiS je wygrał podkreśla politolog. Wskazuje, że konkurencja PiS, czyli inne partie podjęły taktykę, którą zaplanowało PiS. Starały się licytować na różnego rodzaju obietnice. A tylko PiS jest tutaj wiarygodny i tak jest postrzegany przez obywateli. PiS w 2015 r. obiecał 500+ i Polacy widzą to w portfelach. Natomiast partie opozycyjne są postrzegane jako niewiarygodne, a nawet jeżeli przedstawiają różnego rodzaju obietnice i pokazują skąd te obietnice są finansowane to wówczas tu przegrywają z wiarygodnością PiS wyjaśnia. Druga rzecz to rodzaj tych obietnic. Obietnice PiS, jak 500+ są konkretne, portfelowe, proste do zrozumienia. Dzisiaj pojawił się hattrick Kaczyńskiego, który nawiązują formą do 500+. W polskiej polityce i w polskim społeczeństwie najlepiej odbierane są konkretne programy i obietnice związane z portfelem. Kwestie związane z nastrojami, z lepszą twarzą polityki, jak to właśnie prezentowała Małgorzata Kidawa-Błońska nie mają takiego znaczenia. Dobra sytuacja gospodarcza, niskie bezrobocie one są najbardziej przekonujące mówi prof. Maliszewski. Trzecia rzecz, która może mniej wybrzmiała, ale też jest ważna to zastosowanie strategii z wyborów do Parlamentu Europejskiego. PiS nie tylko wygrywa portfelem, ale także obroną wartości konserwatywnych. Dlatego Jarosław Kaczyński mówił o solidarności, o sprawiedliwości, o rodzinie, o tradycji i o silnym państwie. I to jest istotny element, który powoduje, że takie partie jak PSL, Kukiz ‘15 czy nawet PO, które gdzieś zagubiły swoją tożsamość wyraźnie tracą do PiS dodaje politolog w rozmowie z portalem wPolityce.pl. Czwarte słowo klucz to mobilizacja. PiS wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego przez mobilizację swoich wyborców. Przypomnę, że konwencje z 2015 r. miały dla PiS ważne znaczenie mobilizujące. Celem PiS jest przede wszystkim mobilizacja swoich wyborców, jak w wiosennej kampanii do PE podkreśla. Ostatnia rzecz, wydawałoby się najmniej istotna, ale dla Polaków istotne znaczenie ma personalizacja na scenie politycznej. Format Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z piątkowej konwencji nie sprawdził się. Grzegorz Schetyna, który nie potrafił wyrecytować swojej „szóstki” bardzo źle wypada w porównaniu z Jarosławem Kaczyńskim, Beatą Szydło i Mateuszem Morawieckim puentuje prof. Maliszewski.
 • @ Autor - 1*
  "Natomiast PiS - partia wiarygodna! - przedstawiła program merytoryczny oparty na konkretnym finansowaniu i dający Polsce i Polakom znakomite perspektywy rozwoju."

  Tym stwierdzeniem dyskwalifikuje się Pan jako polityczny publicysta.

  Poniżej niektóre ustalenia z Traktatu Akcesyjnego (T.A.) (Żyd, M.Safjan, prezes TK uznał zgodność T.A. z konstytucją III RP) np.;

  1.Hutnictwo – podano listę hut w Polsce do zamknięcia. Instalacje produkcyjne w tych hutach muszą ulec fizycznej likwidacji, żeby nie można było wznowić na nich produkcji. Obecnie pojawiła się koniunktura w przemyśle hutniczym, którego zostało nam 30% ogólnej mocy przerobowej, resztę sprzedano łącznie z koksowniami, które w 40% pokrywały potrzeby rynku europejskiego (mięliśmy 8 mld zł zysku rocznie z samych tylko koksowni).

  2. Górnictwo – ograniczenie wydobycia i zatrudnienia (szyby są zatapiane, co uniemożliwia wznowienie wydobycia w przyszłości). Pojawia się koniunktura w górnictwie, a rządzący do 2005 r. je likwidują.

  3. Rolnictwo – musimy ograniczyć produkcję mleka do 7,2 mln ton/rok, polskie potrzeby żywnościowe wynoszą 11-12 mln ton/rok, a zdolności produkcyjne 16-18 mln ton/rok. Zniszczono już stada krów, ich stan liczebny w 2003 r. był porównywalny ze stanem z 1945 r.

  4. Polska nie ma prawa prowadzić w państwach UE instytucji kredytowych (banków, firm ubezpieczeniowych).

  5. Polska została zobowiązana do przerobu śmieci z państw UE (dawnej 15). Podano daty i określono zdolności produkcyjne, które musimy osiągnąć pod groźbą kar finansowych.

  6. Polska musi się podjąć magazynowania odpadów radioaktywnych z elektrowni jądrowych z państw UE.

  7. Musimy złomować na nasz koszt 50% tonażu naszej floty połowowej.

  8. Polska nie ma prawa udzielać pomocy publicznej (z budżetu) swoim firmom (mogą to robić Niemcy na terenie dawnego NRD!?).

  9. Polska musi anulować wszystkie umowy handlowe z państwami z poza UE (ok.190 umów), co wiąże się z nałożeniem na nas wysokich kar liczonych w mld $ zgodnie z prawem międzynarodowym.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/01/23/tragiczny-bilans-kosztow-czlonkostwa-polski-w-ue/

  __________________

  Proszę pamiętać, że za traktatem akcesyjnym, potem lizbońskim opowiadało się PO i PiS oraz hierarchia Kościoła.

  Istnieje od 1997r. w konstytucji RP art. 220, który wyklucza jakąkolwiek politykę rozwoju kraju, ponieważ całkowicie pozbawia rząd realizacji polityki pieniężnej.
  Żadna partia w IIIRP nigdy nie postulowała usunięcia art. 220 z konstytucji RP, ani nigdy nie postulowała odrzucenia postanowień traktatu akcesyjnego.
  90% istniejącego w IIIRP ustawodawstwa to implementowane prawo unijne, a więc nie istnieją nawet prawne możliwości prowadzenia polskiej polityki.

  ________________________

  "Kosiur ma złe intencje (...) jest skrajnym antypolakiem nierozumiejącym wyzwań współczesnego świata i tyle.

  krzysztofjaw 28.08.2019 21:43:54
  https://krzysztofjaw.neon24.pl/post/150426,skandaliczny-i-zenujacy-list-bylych-ambasadorow-do-d-trumpa
  ________________________

  Na szczęście istnieje Krzysztof Jaworucki, który jest arcyPolakiem i ma dobre intencje - niestety brakuje mu tylko politycznej wiedzy i rozumu.
 • @Husky 17:55:27
  Nawet senatu nie zdobędą POKO, 64 nie do 34 tak.
 • Ten sam świat i jedna konwencja - konwencja antypolska
  https://programwps.files.wordpress.com/2016/11/nr6_6_2011_tusk_natanyahu_opis_850px_1-e1479987151302.jpg

  https://programwps.files.wordpress.com/2016/11/9636569-polsko-izraelskie-konsultacje-900-554.jpg
  listopad 2016 Jerozolima
 • @Husky 18:48:44
  Schetyna chciał znać koszty konwencji. Sobolewski odpowiada i odsyła go do sprawozdania. Choć w trakcie konwencji programowej PiS Schetyna pisał już "Jarku, kończ", to po jej zakończeniu chciał tylko wiedzieć: ile to kosztowało? Odpowiedział mu lider rzeszowskiej listy PiS Krzysztof Sobolewski. - Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem finansowym KW PiS, które zostanie złożone do PKW w kodeksowym terminie po wyborach - napisał.
 • @Rzeczpospolita 19:20:20
  Niech nam żyje i rządzi WPS
  Zawsze Wierni Polsce Syjonistycznej
  Zawsze !!!!
  Trzymajmy kciuki za Komitet Wyborczy N(ie)normalny Kraj
  Glosujmy na listę nr.1
  Komitet zarejestrował listy w całym kraju......tzn. na wschód od Bugu
  Glosujmy na przyszłego premiera Dariusza K, a nie na jakaś przybłędę Kidawe czy Kichawe

  8-))))))

  ps.
  Na szczęście istnieje Dariusz Kosiur który jest arcyPolakiem i ma nawet Polski PESEL i ma czasami dobre intencje - niestety brakuje mu tylko politycznej wiedzy i ..... jak zwykle rozumu.
 • @Husky 18:48:44
  I tak człowiek bez prawa jazdy, konta w banku rozjechał skundlone cmentarne miernoty. Polska zasługuje na samostanowienie. I Pan Prezes to robi.
 • @Zawisza Niebieski 18:00:04
  Wiarygodność partii ocenia się konfrontując przedwyborcze deklaracje z ich realizacją. Czego PiS nie zrobiło? Tak pytam i liczę na odpowiedź.
  Pzdr
 • @Husky 18:12:53
  Jutro może być lepsze... a dlaczego "nie będzie"lepsze? To taka gra słowna i tryb przypuszczający stwierdzenia PO a nie tryb oznajmujący. To też daje do myślenia...

  Ja bym rzucił hasło: "Jutro będzie lepsze", ale kto by w to uwierzył nawet z PO? Toż oni wiedzą, że ta cała walka idzie jedynie o władzę dla samej władzy. Ich Polska i Polacy nie interesują.

  Podobno mieli iść w Polskę... byli kilka razy i im się odechciało... bo przez Polaków zostali zrugani...

  A Morawiecki dobrze wskazał na krótkie spodenki i klapki oraz marynarkę z krawatem Budki... To właśnie ich polityka. Zresztą też bym na to zwrócił uwagę...

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 18:25:59
  To jest po prostu starcie między wartością a pustką. W sumie to żałuję, że mamy tak miałką opozycję, bo władzy trzeba patrzeć na ręce... tyle tylko, że PO nie jest w stanie merytorycznie nic zarzucić PiS-owi. Próbowali atakować:KOD, marsze, pucz grudniowy, zagranica, itd... Nic im nie wyszło i nie doprowadziło do zmiany władzy bez kampanii wyborczej. A dziś... to jest ich żenada i godna politowania karykatura partii politycznej.
  Pozdrawiam
 • @Husky 19:35:16
  Kundlu alaskański, przerwę sobie dobry nastrój sobotni i odpowiem na twoje ujadanie. Na razie mamy jednego kandydata na senatora w okręgu lubelskim, ale wkrótce zamierzam w twój pusty łeb uderzyć inną wiadomoścìą, która Cię zaszokuje. I tak co jakiś czas będę twój skundlony mózg ćwiczył.
 • @krzysztofjaw 20:05:02
  Jako że w sieci nic nie ginie, to tak skoczyło się głosowanie na twitterowym profilu Superstacji. Już po 4 godzinach sonda ...znikła... ale internauci zostali
  A miała trwać trzy dni
  Superstacja
  @tvsuperstacja

  Konwencje dwóch największych partii w Polsce za nami.
  A więc sonda.

  Na kogo oddasz głos w wyborach 13 października.
  PiS
  91%
  PO-KO
  5 %
  Lewica
  3 %
  PSL-Kukiz
  1 %
  9057 głosów · Pozostały 2 dni


  Zaorane

  8-)))))
 • @kula Lis 68 19:39:16
  To jest fragment programu Koalicji Obywatelskiej na temat wojska. Głosi on „przywrócenie zlikwidowanego przez obecny rząd dowództwa 13 Dywizji Lotnictwa Szturmowego w Elblągu”.


  Tymczasem takie dowództwo było, owszem, ale za Bieruta. 6 miesięcy w 1952 roku.

  To teraz dodajmy do tego postulaty
  Przywrócenie 1. Dywizji Kościuszki!
  Przywrócenie Zygmunta Berlinga na stanowisko dowódcy!

  A co?
 • @stanislav 20:12:29
  Halo Houston, mamy problem?
  Stasiu co się stało?
 • @krzysztofjaw 19:46:17
  Tak na szybko i z pamięci. Pomoc frankowiczom, mieszkania, obniżka VATSzydło "Praca, Pokora, Umiar", tuszowanie afer PiS, paraliż prokuratury przez Ziobro, niszczone dowody w sprawach jak płyty z wypadku Szydło, afery podkarpackiej.Kolejki do lekarzy, trochę o tym napiszę, w kolejnych tekstach, przy czym czasu mam niewiele, pracukę nie zajmuję się polityką.
 • @Zawisza Niebieski 21:20:06
  dziki,puszcza, wiewiórka, diduszko i ok 1299 innych afer
 • Kto dzieli magdalenkową ferajnę
  co to tam menora na stole sobie stała na PO, PiS, SLD, PSL, etc. - ten sam sobie szkodzi.
  Wniosek?
  Cała magdalenkowa ferajna gra do jednej bramki - bo tak zarządziło samo Piekło - wiec PiS jest forowany także przy pomocy takich a nie innych kampanii PO czy PSL - czy jak oni się tam nazywają na użytek obecnej tzw. demonkraturowej kampanii.
 • @Rzeczpospolita 19:20:20
  Dziwi mnie, że Pan odgrzewa artykuł Pana Kosiura z 2007 roku. Minęło 12 lat i czasy się zmieniły, ale jak widać tak można, więc... radzę cofnąć się do lat stalinowskich i sobie dywagować, tylko nie wiem o czym.

  Mi też się nie podoba UE w obecnym kształcie, ale liczę, że i tak się rozpadnie i wrócimy do zasad EWG.

  A wycieczki ad personam proszę sobie darować. Proszę tylko o merytorykę i ja nikomu nie insynuuję jakichś przypadłości. Natomiast co do wiedzy politycznej... to jaką Pan reprezentuje oprócz wypisywania cudzych treści.

  Pzdr (mimo wszystko)
 • @krzysztofjaw 19:46:17
  Dołóżmy do tego "deformy" przeprowadzone przez PiS. Tu sztandarowym przykładem jest przejęcie prokuratury przez Ziobro (Mr. Zero), Nie da się ukryć iż ta deforma miała na celu sparaliżowanie prokuratury, by żadna afera związana z ludźmi PiS nie została osądzona. Ale również afery PO. Giną, ulegają zniszczeniu dowody w sprawach. Afera z fałszowaniem podpisów Andruszskiewicz, Uszkodzenie płyt w wypadku Szydło, Kradzież płyt w aferze podkarpackiej. Doprowadzenie do przedawnienia czynów w aferze z wypadkiem Szydło.Afera KNF, nikt ze zleceniodawców Chrzanowskiego nie był nawet pytany, afera dwóch wież, choć dowody iż za pracę nie zapłacił są mocne, Kaczyński nigdy nie był nawet przesłuchiwany.
  Tak więc twoje słowa są zwykłą agitką polityczną mającą na celu okłamać Polaków, albo satyrą polityczną, czyli humor i satyra. Wierząc w twoje dobre intencje zaproponowałem zmianę kategorii tego tekstu.
 • @Zawisza Niebieski 18:00:04
  "Autorze wstaw to do działu Humor i Satyra"

  Podzielam ten postulat.

  Pozdro!
 • @Husky 18:48:44
  "Za ile m-cy to będą nowe wybory
  Przypomnijmy im
  Będzie niezły ubaw"


  Wybory są wtedy kiedy decydują o tym neotrockistowscy mocodawcy zza oceanu np ujawniając taśmy "kelnerów". A jak kompradorzy działają zgodnie z planem, to Polacy wybiorą co mają wybrać.

  Zabawne?
 • @ Autor
  Zupełnie nie zgadzam się z treścią wpisu- dlatego 1*.

  Podzielam pogląd z komentarza Szanownego Rzeczpospolita:

  //krzysztofjaw.neon24.pl/post/150586,dwa-swiaty-dwie-konwencje-wyborcze#comment_1581556

  A ponadto gorąco polecam wpis Trybeusa - zobaczy Pan zbieżność z protokołami mędrców syjonu:

  http://trybeus.neon24.pl/post/150591,hattrick-kaczynskiego-czy-kalka-protokolow-medrcow-syjonu

  Oczywiście uprzejmie pozdrawiam.
 • @ Autor
  "Dwa światy - dwie Konwencje Wyborcze"

  Nie ma dwóch światów. Jest jedna magdalenka - herbu menora.
  Nie widać?
 • @Husky 20:31:05 Nawet bukmacherzy nie dają szans PO ! Zobaczcie kursy ! Brawo PiS‼️
  https://pbs.twimg.com/media/ED2fJxAXoAAIZ5L.png
  Analizy zakładów bukmacherskich STS wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość ma zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo niż Koalicja Obywatelska, czy inne partie.

  Kurs na Prawo i Sprawiedliwość wynosi 1.01 natomiast na Koalicję Obywatelską – 12.00, na Sojusz Lewicy Demokratycznej – 100.00, Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicję Polską – 500.00, Konfederację – 2000.00.
  Tyle można wygrać stawiając na 100 zł na poszczególne partie:

  PiS – 88,88
  KO – 1056, 00 zł
  SLD – 8800,00 zł
  PSL – 44 000,00 zł
  Konfederacja – 176 000,00 zł
 • @Husky 20:31:05 Żydzi zamienili Schetynę na Kidawę, bo ta ma podobno ładniejsze zęby
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lMmM1MC9wLzIwMTkvMDkvMDcvODI1LzQ3OS85OTQ3YjEyYjc2Yjc0OGE0YWIyYTgxYWIwZDRhM2RlNS5qcGVn.jpeg

  Prezydencki minister: PO wynajęła firmę piarowską, która podpowiada, jak prowadzić kampanię wyborczą. Internet jest bezwzględny.

  https://wpolityce.pl/polityka/462834-prezydencki-minister-internet-jest-bezwzgledny-dla-po

  Ps...Na tym zdjęciu bardzo wyraźnie na twarzach idących osób maluje się tęsknota za rozumem. Schetyna przywieś sobie pejsy i pomaluj usteczka będziesz politykal korekt. Pani Małgosia nie chce ale musi! Grzesiu chyba nie usiedzi spokojnie za jej plecami choć szefowie mu każą! Zresztą pani Małgosia już nie jest taka spokojna. Głupio jej się tak wygłupiać na starość. Baba bez obycia czy języka kompletnie bezideowa. Usługiwała komunistom więc odwdzięczą się jej jakąś nieznaczącą posadą w Brukseli. Typowa stara warszawska lola, kasa i nic więcej. Ja się pytam gdzie się podział klakier Brejza w tym orszaku? Siedzi w jamie zamknięty czy co! Obywatele POKO wyszli do ludzi a tu ulice puste jak w godzinie policyjnej.
 • @Husky 20:31:05
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zMzhmNC9wLzIwMTkvMDkvMDcvODI1LzQ0MS8zODBiZDMxMzAwZjE0ZWRiODhiMGU2YTQ2YTcyMjAxMC5qcGVn.jpeg

  Schetyna wspiera z cienia. Został suflerem Kidawy-Błońskiej. Lider PO pomaga w odpowiedziach: Mamy nowy program. Okazuje się, że Małgorzata Kidawa-Błońska, która została ogłoszono jako kandydat Koalicji Obywatelskiej na premiera, potrzebuje suflera podczas publicznych wystąpień. Dzielnie wspiera ją Grzegorz Schetyna. Była marszałek Sejmu miała udzielić wypowiedzi przedstawicielom mediów po spotkaniu z wyborcami w Wałbrzychu. Obok kandydatki KO stał Grzegorz Schetyna i podpowiadał Kidawie-Błońskiej. Chodziło o słynną „szóstkę Schetyny”. Spotkanie polityków Koalicji Obywatelskiej w Wałbrzychu, było okazją do pytań o „szóstkę Schetyny”. Gdy Małgorzata Kidawa-Błońska miała odpowiadać na pytanie, Grzegorz Schetyna podpowiadał, że „szóstka” jest już nieaktualna informują „Wiadomości” TVP. Schetyna powiedział wprost: Jest nowy program.
 • @Husky 20:31:05 Miazga. Większość konstytucyjna jest blisko
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182MzE4Mi9wLzIwMTkvMDkvMDcvODI1LzU1MC8xYmE5MzNkNWM0Y2M0MDVjYmYzMjY4YmRhMjc3YmFjYy5qcGVn.jpeg

  Brudziński odpowiada na żale Schetyny: Proszę nie pochlipywać i nie rozpaczać. Pretensje żałosne jak wasza konwencja. Za całość zapłacą Polacy prowadzący działalność gospodarczą i zwykli podatnicy tak nowe propozycje programowe Prawa i Sprawiedliwości ocenił Grzegorz Schetyna Twitterze. Liderowi Platformy Obywatelskiej odpowiedział Joachim Brudziński. Europoseł PiS poprosił Schetynę, by ten nie rozpaczał. Panie Grzegorzu proszę nie pochlipywać i nie rozpaczać. PO jako partia, ma takie same możliwości finansowe jak PiS, wiec te Pana żale i pretensję są śmieszne i żałosne jak wasza wczorajsza konwencja.

  Ps...Pytanie jest nie, czy PiS będzie miało samodzielne rządy, tylko czy będzie miało większość konstytucyjną. Mendy ukazujące się jako "zatroskane o losy Polski" ale atakujące rząd Prawa i Sprawiedliwości, który jako pierwszy po 1989 działa w 100% na rzecz Polski i Polaków to samo dno totalnego szamba. Lewackie pasożyty i pieczeniarze muszą się chwycić uczciwej, nierzadko fizycznej pracy, ponieważ nastało w Polsce egzekwowanie prawa, powszechna sprawiedliwość i zwykła ludzka uczciwość. KE oczekuje od Polski dalszego obniżenia VAT, ponieważ luka zmniejszyła się i jest na świetnym poziomie a totalni donosiciele, bredzą że działania Rządu w tym kierunku to "łamanie prawa".
 • @Husky 20:31:05 To są takie palanty, że nawet nie potrafią zapamiętać sześciu słów.
  Schetyna też zna dramatyczne dla PO dane, wie iż za chwilę sytuacja jego obozu może być dużo gorsza. Dlatego wykonuje tak nerwowe ruchy. Co przez lata całe robił Grzegorz Schetyna na wypasionych konwencjach Platformy Obywatelskiej? Takich jak ta, gdzie ściągnięto 15 tysięcy ludzi:

  https://youtu.be/eZl-vn0Akng
  I takich:

  https://youtu.be/wNdaXtMN4Ps
  Ta europejska z 2014 roku też na ubożuchną nie wygląda:

  https://youtu.be/MsuWVHhwaPA

  Dlaczego zatem lider Platformy zdecydował się dziś wyskoczyć z pytaniem o koszty lubelskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości? Wskazałbym trzy przyczyny.

  Po pierwsze, na tle lubelskiego spotkania PiS te organizowane przez Platformę, w tym konwencja sobotnia, wyglądają jak cofnięte w czasie o 15 lat. A przecież finansowanie ma Platforma mniej więcej takie same (a biorąc po uwagę wpływy w wielkim biznesie, zapewne większe). Nie ma zatem innego, poza nieudolnością przywództwa, powodu do takiej dysproporcji w jakości kampanijnych wydarzeń. Działacze to widzą, Schetyna próbuje więc w samoobronie zmienić temat z tego "jak to zrobiono" na "za ile".

  Po drugie, zderzenie konwencji ujawniło też intelektualną przepaść pomiędzy formacjami. W interesie Schetyny leży zatem nie przypominanie o własnym przekazie, ale przede wszystkim rozbijanie pisowskiego.

  No i element trzeci, kto wie, czy nie najważniejszy. Otóż Grzegorz Schetyna ma poważne powody do zdenerwowania. Wie, że nie tylko trudno marzyć o zwycięstwie jesienią, ale na dodatek zagrożona jest także podstawowa baza wyborcza jego formacji. Słabnie wiara w zwycięstwo, narasta rozczarowanie i świadomość jak żałosna jest oferta opozycji. Za chwilę znaczące grupy wyborców opozycji mogą przejść do obozu pisowskiego. Wszystko to dość precyzyjnie opisane zostało na prezentacji podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy pogłębionych badań wykonanych na próbie ponad ośmiu tysięcy osób (ośmiokrotnie więcej niż standardowa) przez pracownię IBRiS. Przy tak dużej próbie wyniki obozu Jarosława Kaczyńskiego rosną, a opozycji spadają. Czyli powtarza się mechanizm z wyborów majowych do PE wynik PiS okazuje się być wyższy niż pokazują wcześniejsze sondaże, bo wyborcy partii Jarosława Kaczyńskiego okazują się być dużo bardziej zmotywowani. Oglądałem to na żywo i widziałem, jak duże wrażenie na słuchaczach zrobiła głębokość kryzysu Platformy.

  Ale jeden wątek zawarty w opisie tego badania wart jest szczególnego zwrócenia uwagi. Zacytujmy:

  Wyborcy Koalicji Obywatelskiej porównują to ugrupowanie do ospałego lwa albo pandy - zwierzęta sympatyczne, acz leniwe, tkwiące w bezruchu.

  Z kolei Prawo i Sprawiedliwość jest przez swoich wyborców afirmowane, podziwiane za władczość, sprawczość i spryt oraz wierność zasadom. W oczach wyborców PO, partia Jarosława Kaczyńskiego jawi się jako agresywna, mądra, silna i drapieżna. Co więcej, wyborcy PiS są zmotywowani do udziału z głosowaniu i wciąż są "głodni zwycięstwa", a wygrana nad politycznym przeciwnikiem stanowi dla nich nagrodę i źródło satysfakcji. Sondażownia zwraca także uwagę, że "wyborcy opozycji nie wykluczają - pod pewnymi warunkami głosowania na Prawo i Sprawiedliwość"? Dla wyborców PiS wybory są obowiązkiem obywatelskim, wyrazem patriotyzmu oraz gwarantem dalszej zmiany. Cechuje ich "głód zwycięstwa". Z kolei wyborców i opozycji lewicy mobilizuje odpowiedzialność za państwo, chęć powstrzymania PiS oraz chęć podtrzymania wiary, że ich głos coś zmieni. Warto podkreślić, że to opis przygotowany przez ośrodek kojarzony raczej z opozycją. Co może myśleć pan Schetyna słysząc, że "wyborcy opozycji nie wykluczają pod pewnymi warunkami głosowania na Prawo i Sprawiedliwość"? Musi działać. Próbował "sześciopaku", ale ten okazał się katastrofą, sam Schetyna już o nim zapomniał, a liderzy regionalni jego list nie zadali sobie nawet trudu, by się go nauczyć. Próbuje zwrotu ku łagodności - stąd wysunięcie na pierwszy plan pani Małgorzaty Kidawy - Błońskiej. Ale to ma swoje negatywne dla PO konsekwencje zmniejsza napięcie między PO a PiS, a zatem, umożliwia owej wahającej się grupie przejście na drugą stronę. Schetyna to też czuje, stąd od czasy do czasu generuje, całkowicie sprzeczne z zadekretowaną łagodnością, chaotyczne ataki na obóz rządzący. właśnie takie, jak pytanie o koszty konwencji. Potwierdza się to, co prognozowałem kilka dni temu: z tych wolt na ostatniej prostej kampanii, niespójnych, nieprzemyślanych, może wyjść jeszcze większa opozycyjna katastrofa. Jeżeli prawica wygra te wybory zdecydowanie, może nas czekać znacząca rekonfiguracja nie tylko układu politycznego, ale także społeczne przesunięcia, które dla obozu III RP mogą okazać się dramatyczne.

  https://wpolityce.pl/polityka/462864-schetyna-tez-wie-ze-za-chwile-sytuacja-po-moze-byc-gorsza
 • @Zawisza Niebieski 00:18:52 to chyba jakiś o...
  Jaka afera z udziałem Pani Szydło,

  jeśli taksókarz spowoduje wypadek, to co, Pan jako pasażer brał udział w wypadku ?

  Dość tego obłędu, chce Pan pisać, niech Pan mówi o aferze ABW i nie miesza do tego Pani Premier,

  i tak się dziwię, że zeznawała w sprawie. Powinna całe dochodzenie olać.
 • @Husky 20:31:05 wczoraj się spełniło hasło wyborcze PO na konwencji PiS-u, ha ha.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zMjY0Yi9wLzIwMTkvMDkvMDcvMTAwMC82NjcvN2FlYzc2Y2Q4ZTA2NDBhY2ExN2YwM2RjYWM3MjEzYjcuanBlZw==.jpeg

  Walec PiS vs. permanentne zarządzanie kryzysowe w PO. Obóz "dobrej zmiany" kontroluje kampanijny mecz. Sporo już napisano o sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości - i zwłaszcza w kampanijnym porównaniu z piątkowym przekazem Koalicji Obywatelskiej są to wnioski dość oczywiste. Sztabowcy PiS po raz kolejny udowodnili, że potrafią widowiskowo, z rozmachem opakować swój przekaz i wysłać jasny, pełen energii sygnał: idziemy po drugą kadencję, wiemy, co chcemy zmieniać, mamy pomysły, propozycje i szereg obietnic. To jasne, że o konkretnych deklaracjach, o szczegółach można rozmawiać, trzeba debatować o ich opłacalności i kosztach, wreszcie - o oczekiwanych efektach. Niemniej jednak na tle bezbarwnych, chaotycznych, sprawiających wrażenie spisanych na kolanie garstki haseł po stronie Platformy Obywatelskiej jest to różnica dwóch poziomów ligowych. A nawet jeśli już ludzie PO zeszli na pułap konkretów, to - jak w przypadku energetyki, co świetnie wykazał Jakub Wiech - są to sygnały niejasne, sprzeczne, a momentami wręcz niebezpieczne. Mógłby ktoś jednak przyjąć i założyć, nie całkiem bez racji, że opozycji zawsze jest trudniej - to obóz rządowy ma odpowiednie narzędzia, mechanizmy i kanały, dzięki którym szybciej i skuteczniej dociera do wyborców (i jeszcze może na ostatniej prostej realizować niektóre pomysły). Ale nawet gdyby poprzeczkę oczekiwań wobec ekipy Grzegorza Schetyny obniżyć na jakiś absolutnie podstawowy, elementarny poziom, to i tak została ona strącona. Weźmy na warsztat choćby decyzję o wystawieniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako kandydatkę na premiera. W teorii był to ruch całkiem niezły (choć spóźniony) - szerzej pisałem o tym już na naszych łamach - ale już pierwsze dni pokazały, że to tylko kolejne okrążenia permanentnego stanu zarządzania kryzysowego, w jakim znajduje się opozycja (a przynajmniej drużyna jutra Schetyny). Tutaj naprawdę niemal wszystko się sypie: notowania są tak fatalne, że na ostatniej prostej lider PO decyduje się na zwrot przez rufę, podstawowych, niemal (przed)szkolnych zbitek tematycznych co do programu (tzw. sześciopak Schetyny) nie pamiętają nie tylko kolejni ważni politycy z list KO (Poncyljusz, Zimoch, Święcicki), ale nawet sam autor i twarz tych pomysłów. Hasła z konwencji („Jutro może być lepsze”) nie kojarzą nawet szeregowi działacze, a wystawiać w taki sposób piłkę rywalowi, gdy ten ma właśnie jutro konwencję… Trzeba tutaj tęgich głów. Owszem, pani marszałek Kidawa-Błońska to kulturalna i lubiana polityk, ale i ona ma swoje ograniczenia, których nie da się nadrobić intensywnym, kilkunastogodzinnym treningiem piarowym. Widać to było podczas jej przemówienia. A Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie robi swoje. Liderzy kreślą kolejne sektory polityki publicznej, które wymagają zmian, inwestycji i refleksji, umiejętnie żonglują sygnałami wysyłanymi tak do swoich wyborców (mobilizując ich do udziału w wyborach), jak i do elektoratu niezdecydowanego, którego zresztą czasem mylnie utożsamia się z „centrum” (ktore również istnieje, ale jest to zbiór o wiele mniejszy). Jarosław Kaczyński wydawał się dziś niemalże uradowany, jakby mając z tyłu głowy, że związek PiS z wyborcami jest zupełnie inny, głębszy niż poziom takiej czy innej narracji medialnej. A to w te ostatnie ciągle wierzą liderzy opozycyji - owszem, jest w tym jakaś wartość, ale to nie one determinują dziś kierunek wiatru zmian (lub w ogóle jego istnienie), jaki zachodzi w Polsce. Swoje role w tym układzie władzy potwierdzili na sobotniej konwencji zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i Beata Szydło, ale co ważniejsze - wszystkie wspomniane i omawiane propozycje były skierowane do wyborców. Jak w ogóle porównywać ofertę PiS, kompleksową, całościową, z propozycjami w stylu darmowego internetu dla osób poniżej 24. roku życia (pomysł na rok 1999, a nie 2019…), o czym mówiła Platforma? Na tym tle o wiele bardziej profesjonalnie wyglądają konsekwentnie zgłaszane postulaty liderów egzotycznego sojuszu PSL/Kukiz‘15 czy nawet lewicy, której politycy umieją docenić nie tylko wyzwania socjalne podjęte przez ekipę PiS, ale i plany co do choćby budowy elektrowni atomowej. Polska Schetyny jawi się w obliczu ostatnich dni jako dziwny twór jakichś personalnych układanek okraszony chęcią odwetu. To żadne nowe otwarcie, nawet jeśli obok przewodniczącego PO zaczęła pojawiać się sympatyczna pani marszałek Kidawa-Błońska. Na pięć tygodni przed ostatnim gwizdkiem tego politycznego meczu ekipa „dobrej zmiany” kontroluje przebieg spotkania, prowadząc grę i dominując tak w środku pola, jak i na skrzydłach. Kończąc tym piłkarskim porównaniem, Platforma jest nie tylko bez pomysłu na grę, ale swoją nadzieję na zmianę wyniku (i to raczej różnicy większe niż jednej bramki…) upatruje w pojedynczych szarpnięciach albo przerwaniu meczu przez jakichś incydent z zewnątrz, wywołujący absolutną frustrację trybun (filmy Vegi czy Sekielskiego, podgrzewanie emocji, rozhuśtanie nastrojów społecznych, strajki, etc.) - wszystko jednak bez efektu. Różne sprawy, rzecz jasna, mogą się wydarzyć, te trzydzieści kilka dni to oczywiście sporo czasu, ale scenariusz politycznego resetu wydaje się być z dnia na dzień rzeczywistością coraz mocniej nie do wyobrażenia. Co mądrzejsi po stronie opozycyjnej już planują, jak ustawić się na rok 2020 i 2023. Nie przedłużając i puentując: podczas gdy liderzy i sztabowcy PiS wrzucają kolejne biegi politycznego walca, w Platformie panuje permanentne zarządzanie sytuacjami kryzysowymi. Rzecz jasna dobrzy marketingowcy potrafią obrócić nawet najtrudniejszy kryzys w choćby namiastkę sukcesu, ale - jak się wydaje - to nie ten przypadek. Tym bardziej, że ta ślepa wiara w „piar” i opowieści magików od wizerunku zdają się dziś mieć coraz mniejszą siłę rażenia, a polityka przestała rozgrywać się wyłącznie na tym polu. A to akurat dobre dla nas wszystkich.

  https://wpolityce.pl/polityka/462849-walec-pis-vs-permanentne-zarzadzanie-kryzysowe-w-po

  Ps...Wystawianie Kidawy, tego cynicznego wulkanu hipokryzji jest najlepszym sposobem na pogrzebanie PO. Niech jej tylko Schetyna pozwoli mówić bez promptera i sami się zaorają. O tym, że totalsi z Kidawą-Błońską ponieśli wczoraj klęskę i sprawdziło się hasło wyborcze KO, że jutro może być lepsze, co pokazała konwencja PiS, świadczy inwazja trolli. W TVP info zachowanie rozmówców z PO i PSL było karygodne, chamstwo, kłamstwa i zagłuszanie nic nie zmieni. Ci ludzie są bezczelni bez podstawowych zasad kultury. PO i PSL nigdy nie będzie już rządzić.
 • @interesariusz z PL 07:35:56
  100/100! Ja także bym na Jej miejscu olał. To sprawa kierowcy nie Jej jako pasażera. W tym drugim w Krakowie też ona winna nie była. Ja bym mandatu nie zapłacił, żądałbym skierowania sprawy do sądu.
 • @Jasiek 02:30:36
  Zgoda !!!!!
  fajny wpis i jeszcze lepsze komentarze
  polecam:

  https://niepoprawni.pl/blog/trybeus/hattrick-kaczynskiego-czy-kalka-protokolow-medrcow-syjonu
 • @kula Lis 68 07:41:16
  Mam radę dla Pana. Lepiej pisać zwięźlej i mniej.

  Zalewa Pan portal tak ogromną ilością tekstów, że watpię iż ktokolwiek może to wszystko czytać, poza przypadkowymi fragmentami. Ja nie jestem w stanie.
 • @Husky 20:31:05
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iODYyNi9wLzIwMTkvMDkvMDcvODI1LzUwMC9iNjIxOTNiZWQ5YzE0MGIxOWM1YzNmNWUwNDIxN2QyMy5wbmc=.png
  Ostro! Ziemkiewicz po wpisie Migalskiego o TVP: "Na moim podwórku po takim 'plunięciu' musiałby szukać zębów..." Nie ma to jak kiedy inteligencik próbuje udawać groźnego żula. Na moim podwórku po takim „plunięciu” musiałby szukać zębów we własnym odbycie napisał Ziemkiewicz na Twitterze.

  https://wpolityce.pl/polityka/462800-ziemkiewicz-po-wpisie-migalskiego-musialby-szukac-zebow

  Ps..Migalski po wejściu do polityki stoczył się na poziom bruku. Został mu jeszcze jeden poziom czyli rynsztok. Migalski jest prostakiem, więc nie można spodziewać się po nim chociażby namiastki kultury osobistej. POdobno jak Migalski był mały to matka wieszała mu kiełbasę na szyi żeby chociaż psy chciały się z nim bawić.
 • @Pedant 08:12:20
  A czy ja ci nakazuję czytanie? Nie ogarniasz, więc nie czytaj.
 • @Husky 08:08:19
  Komenty super!
 • @kula Lis 68 08:23:50
  "A czy ja ci nakazuję czytanie? Nie ogarniasz, więc nie czytaj."

  Ależ ja chciałbym czytać i "ogarniać" :) Tylko się gubię w tej powodzi tekstów.
 • @Husky 20:44:24
  Ile Polskę kosztowały 8 letnie rządy PO-PSL - czy da się to policzyć i przedstawić społeczeństwu?! Bo jak widać BEZCZELNOŚĆ tzw.opozycji sięga zenitu! Z kosztów konwencji wyborczej komitet wyborczy rozlicza się przed PKW, te wydatki są jawne i weryfikowalne. Pytanie świadczy o pogubieniu się Schetyny. Tusk wiedział, co robi, odsuwając go na bok.
 • @Zawisza Niebieski 21:20:06 Jeżeli mędrzec pokazuje palcem niebo, głupiec patrzy na palec.
  260 miliardów z VAT i 152 miliardy z OFE pajacu! Dodaj jeszcze zadłużenie Polaków o dodatkowe 500 miliardów przez 8 lat rządów PO-PSL.
 • @kula Lis 68 07:06:35
  Jeszcze raz dziękuję za wskazywanie merytorycznych tekstów. Dobrze by było jeszcze wskazywać źródła tych tekstów, oczywiście oprócz od autorskich Pana.

  Jeżeli zaś chodzi o tę biedaczkę Kidawę-Błońską to naprawdę myślalem, że jest mądrzejsza a jest taka sama pusta jak niemal wszyscy członkowie PO. Schetyna - wiedząc jaka jest - wystawił ją na odstrzał...

  Pozdrawiam serdecznie
 • @kula Lis 68 08:45:06
  "Pytanie świadczy o pogubieniu się Schetyny. "

  Ja nie wiem, czy kiedykolwiek pan Schetyna nie był "pogubiony". Czy ktoś wie jakie on ma poglądy?
 • Autor
  Panie Krzysztofie, Pana odczucia są jak najbardziej słuszne. PO pod władzą Schetyny jest miałkie i toporne. Konwencja PiS jak najbardziej była dużo bardziej wiarygodna. Jest jedno jedno ale. Tylko niedorozwinięty może wierzyć w to co mówią politycy na konwencjach wyborczych w republikach bananowych takich jak między innymi jest Polska. Dziwię się szczególnie ludziom którzy żyli w PRL. Przecież to powtórka z rozrywki. Jeszcze parę dni a usłyszymy od Schetyny że jak tylko wygrają to zaraz zaczynają kolonizować Księżyc, a Kaczyński lub Morawiecki dzień później ogłosi że lada chwila zaczniemy kolonizować planetę podobną do Ziemi którą nazwiemy Polonia i która krąży 3000 lat świetlnych od Ziemi.
 • @krzysztofjaw 19:46:17
  PIS – PO wszelkie zło!!!

  POPIS - czyli partie powstały z rozpadu AjWajES-u, ale wcześniej były to PC-UW-Road-KL-D. Szyldy pozmieniali, ale twarze sprzedajnych polityków te same. Oni razem są za: zgoda na 447, Trakt Lizboński, UE, NATO, wspieranie banderowców, podporządkowania systemu politycznego i ekonomicznego w Polsce NWO (nowy porządek świata). Podobnie jak skrzydło SLD Kwaśniewskiego - Cimoszewicza.
  POPIS - to wspólna zgoda na zakupy po zawyżonych cenach uzbrojenia dla wojsk USA na rzecz wojsk NATO w Polsce, za polskie pieniądze, kosztem własnej zbrojeniówki.
  AWS – czyli obecny POPIS pod kierunkiem Balcerowicza wyprzedali za grosze pół Polskiego majątku.
  Np: PIS sprzedał Stocznie Gdańską, URSUS, Polskie Huty Stali (razem z SLD) przemysł farmaceutyczny oraz wiele innych mniejszych Polskich firm.
  Obecnie w przejętych przez nich mediach - to pranie mózgu zamiast rzetelnych informacji, jedni i drudzy nie potrzebują ludzi wykształconych, zdolnych do krytycznego myślenia, którzy mają duchowe cele. POPIS potrzebuje posłusznych robotów, głupich, by ci nie zadawali pytań, by byli tylko wykonawcami ich polityki, którą realizują w interesie ,,nie widzialnego systemu finansowego zniewolenia". Maszyną do takich zadań staje się TVPIS i pozostałe media tzw. ,,prawicowe" w których zamiast obiektywnej informacji, jest terror psychologiczny w interesie władzy okupacyjnej.
  POPIS zachowuje się jak bezpaństwowcy, którzy realizują tajne plany, umowy, min. Tajna umowa z rządem Izraela, tajna umowa o okupacji wojsk usraelskich w Polsce itp.
  Opozycja, która jest taka sama jak rządzący, tzn. sprzedać duszę narodową, wyrwać co się da dla siebie i chodu,,,,,,,,,,,Jedni i drudzy, wiedzą, że Niepodległej Polski nie ma, jest atrapa państwowości, a wiec rządzą w interesie własnym i swoich mocodawców, ponieważ mocodawcom zależy na tym, aby mieć niewolników, którymi gra się na szachownicy.
  Dla realizacji antypolskich strategicznych interesów, gotowi oddać 50% tego co ludziom z podatków zabrali, czyli uzależniać ludzi od władzy, która rozdaje ich własne pieniądze, dodatkowo jeszcze zadłużając obywateli jeszcze nie narodzonych,
 • @kula Lis 68 08:46:37
  Zaorane i to bez dyplomu....matematyka
  8-)))))
 • @kula Lis 68 18:17:02
  I więcej wydacie. Trzeba być fraejrem a przynajmniej dyletantem ekonomicznym by takich rzeczy nie rozumieć.
 • @krzysztofjaw 19:46:17
  Zakaz aborcji, asertywność wobec Unii, ściąganie Polaków z Zachodu do kraju, nie klękanie przed obcymi (a tu wystarczy byle sierżant, aby nadskakiwali), publikacja aneksu z likwidacji WSI, ujawnienie końcowego raportu z katastrofy smoleńskiej, postawienie przed sądem aferałów z poprzednich władz...
  Tak naprawdę, w kwesiach naprawdę ważnych, nie spełnili obietnic. Tylko kupili sobie poparcie
 • @krzysztofjaw 00:17:00
  "Dziwi mnie, że Pan odgrzewa artykuł Pana Kosiura z 2007 roku. Minęło 12 lat i czasy się zmieniły"

  To jest mój artykuł. Kosiur tj. "Rzeczpospolita".
  Minęło 12 lat, to fakt, fakt bardzo znamienny, ale nie dla bezmyślnych osobników, którzy nadal nie rozumieją, że wszystkie partie IIIRP popierają unijną integrację realizowaną na warunkach traktatu akcesyjnego oraz lizbońskiego. Kilka z tych warunków podałem. I jeśli Pan rozumie, co czyta, to te warunki są odwrotnością gospodarczego rozwoju.

  __________

  "A wycieczki ad personam proszę sobie darować."

  Jest takie stare powiedzenie, "nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe", a i jako żydo-katolikowi winno być Panu znane VIII przykazanie Dekalogu. Ale jak widać bliższa jest Panu koczownicza filozofia Kalego - chyba rozumie Pan aluzję, bo tłumaczę jak chłop krowie na miedzy -? -:

  "Kosiur ma złe intencje (...) jest skrajnym antypolakiem nierozumiejącym wyzwań współczesnego świata i tyle."

  krzysztofjaw 28.08.2019 21:43:54
  https://krzysztofjaw.neon24.pl/post/150426,skandaliczny-i-zenujacy-list-bylych-ambasadorow-do-d-trumpa
 • Wszystko jest pięknie ale jedno mnie martwi.
  Autor ładnie i trafnie opisał sytuacje..
  Program PIS wydaje mi się bardzo pro Polski...podnoszący poziom życia Polaków...

  Niepokoi mnie słabość PO...oni wprost udają idiotów... bo takich jak oni idiotów w polityce tego szczebla po prostu nie ma..

  Jednym słowem wygląda mi to wszystko na ustawkę...
  w wyniku której PIS ma przejąć pełnię władzy...
  Pytanie po co taka ustawka ? po co z punktu widzenia PO...
  Jak Ustawka to znaczy że PO współpracuje z PISem i oddaje mu pełnię władzy ... po co .. co z a ty stoi ?

  na pewno stoi globalna mafia żydowska która rozdaje karty w Polsce.
  jaki ma w tym interes ta mafia ? .. Pollin? 447? co jeszcze... ziemia, lasy, mięso armatnie rzucone na Rosję...?

  Czuje niepokój ... choć program gospodarczy PIS oceniam pozytywnie..
 • @Oscar 13:36:18
  Sprawa wydaje się dosyć banalna.
  Przywołam przykład wahadła - wychyla się raz w jedną, raz w drugą stronę. W tej chwili polityczne wahadło wychyliło się w stronę PiS (po tej stronie jest większość sympatii nie-myślących Polaków). Gdy sytuacja materialna Polaków pogorszy się bardziej, rozpocznie się powrót wahadła w kierunku PO (nie-myślący Polacy zaczną przechodzić na stronę PO).
  Jednak szybkość poruszania się wahadła w zdecydowanej mierze należy nie do społecznego postrzegania materialnego poziomu życia i politycznych zagrożeń dla RP, ale do powszechnych żydo-mediów kreujących nastroje społeczne.

  I w ten oto prosty sposób żydowski reżim IIIŻydo-RP/Polin (oraz żydowskie reżimy Zachodu z USA na czele) zapewniają sobie ciągłość trwania zbrodniczego żydowskiego kapitalizmu i demokratury.
 • @kula Lis 68 18:17:02
  Za chwilę to wszystko oddasz na podwyżki cen, praktycznie wszystkiego i będziesz jeszcze zmuszony się zapożyczać. Polecam lekturę protokołu 6 mędrców syjonu. Właśnie jest wprowadzany w życie.
 • @Rzeczpospolita 14:10:03
  Wielokrotnie również wyrażałem swój niepokój zbyt dużym (ponadprzeciętnym w stosunku do populacji ogółem) Żydów w życiu publicznym, zarówno w USA, jak i w innych miejscach na świecie. Np. 2% populacja Żydów w USA w przeszło 50% kontroluje wszelkie media: od filmu poprzez prasę i internet, przy czym do nich należą te najważniejsze. Podobnie w USA jest z nauczycielami akademickimi. Tam jest ich ponad 60%. Nie wspominam o bankach, bo tam jest ich 90% na całym świecie (zresztą bankowa kreacja pieniądza to wymysł żydowski, laureatami Nobla w dziedzinie ekonomii stanowią niemal wyłącznie Żydzi).

  ""W artykule zatytułowanym „ Nie można wybielić bigoterii Alt-Right ” w The Federalist , Cathy Young poświęca większą jego część na relacjach skrajnej prawicy z Żydami, którzy na przykład przypisują Żydom kontrolę nad wszelkimi mediami.

  Jak jednak zaskakująco zauważa, Milo Yiannopoulos (który jest Żydem) nie ma sensu nad tym się zastanawiać i mówić o "antysemityzmie", bo jest to statystyczny fakt. Jak zauważa:

  "Żydzi rządzą wszystkim? Cóż, tak działamy i robimy. Żydzi rządzą wszystkimi bankami? Cóż, tak działamy i robimy. Żydzi prowadzą media? Cóż, tak działamy i robimy. . . To jest fakt. Nie jest to przedmiotem debaty. To fakt statystyczny. . . Żydzi prowadzą większość banków; Żydzi całkowicie zdominowali media; Żydzi są bardzo nieproporcjonalnie reprezentowani we wszystkich tych zawodach i sektorach gospodarczych. To tylko fakt. Wskazanie statystyk nie jest antysemickie. . . Zwracanie uwagi, że te rzeczy są prawdą, nie jest antysemityzmem".
  (Za: https://krzysztofjaw.blogspot.com/2019/08/pytanie-o-zydowskie-normy-aedon-cassiel.html)

  Jak z tego widać Żydzi są dumni z rządzenia światem i teraz... Co Polsce pozostaje? Raz: kondominium niemiecko-rosyjskie, dwa: kondominium amerykańsko-izraelskie. Jako kraj musimy geopolitycznie coś wybrać, bo nie jesteśmy mocarstwem. Na razie postawiliśmy na USA. Czas pokaże czy słusznie.
  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 14:10:03
  Wahadło już nigdy nie odwróci się w kierunku PO.
  PIS buduje, i chwała mu za to, inne standardy polityki wewnętrznej gospodarczej... teraz dobrobyt obywateli jest celem a nie dobrobyt elit oligarchów czyli tzw inwestorów... czyli bogaczy którzy i takk maja już wszystko i znacznie więcej.

  Teraz każdy kandydat do władzy będzie musiał ten aspekt dobrobytu jakoś gwarantować... i to jest dobry kierunek...
  w końcu Państwo jest po to by obywatelom żyło się lepiej .. wszystkim a nie tylko "elytom".
  Kiedyś przez całe tysiąclecia tak nie było.. pierwsze jakółki wiosny to rewolucja francuska, potem rosyjska, potem faszyzm Mussoliniego, nazizm Hitlera...potem socjalizm PRLu , Jugosławii, Kadafiego, Saddama...

  To wszystko jakieś wersje "sprawiedliwości społecznej" zwalczane bezlitośnie przez globalnych oligarchów...(popatrzcie kogo zbombardowali, zniszczyli.. zaorali).

  Demokracja dopiero się rodzi w bólach...
  i się nie urodzi tak długo jak długo o losach świat będą decydować Oligarchowie..najczęściej dzisiaj żydowscy..

  Nadchodzi epoka demokracji tylko trzeba oligarchicznego potwora pokonać..
  to zadanie dla wielkich Rosja, Chiny... ale warto im pomóc.
 • @Oscar 14:47:57
  "Wahadło już nigdy nie odwróci się w kierunku PO.
  PIS buduje, i chwała mu za to, inne standardy polityki wewnętrznej (...)"

  Spoko, spoko, wszystko się da zrobić - nie ma najmniejszego problemu ze zmianą politycznej retoryki. Chodzi przecież tylko i wyłącznie o retorykę, a nie o realna politykę rozwoju, bo ta nie jest możliwa z kilku powodów:
  a) art. 220 konstytucji RP,
  b) traktat akcesyjny, lizboński,
  c) już istniejące unijne ustawodawstwo w prawie IIIRP,
  d) zlikwidowany przemysł, ośrodki naukowo-techniczne, itd.,
  e) likwidowane rolnictwo i jego zaplecze naukowo-techniczne, itd., itp.
  f) nie istnieje w IIIRP od 30 lat jakakolwiek wizja rozwoju, bo rządy nie mogą jej realizować, nie mają żadnych instrumentów poza zwiększaniem podatków pośrednich

  Sytuacja gospodarcza pogarsza się systematycznie, na razie można ją pudrować (tak jak robiło to PO) - jednak nie będzie możliwa III kadencja PiS. A wtedy pojawi się PO (lub coś przepoczwarzonego, ale nadal żydowskiego) i przyjdzie czas na nową retorykę wyborczą: "Damy wam więcej niż PiS" (a w domyśle: i zabierzemy także więcej).
 • @Rzeczpospolita 15:56:26
  Jest w tym trochę racji.. gospodarka Polska jest dużej części nie Polska.. jest kolonialna.
  PIS robi jedno.. skoro nie możemy teraz repolonizować gospodarki (tak jak nam ją kiedyś zdepolonizowano) to przynajmniej zmusimy wyzyskiwaczy do lepszego opłacania polskich niewolników... czyli podzielenia się z Polakami choć częścią zagrabianego z Polski zysku.

  To krok w dobrym kierunku...
  O repolonizacji jeszcze nie ma co myśleć... najpierw trzeba zneutralizować "nadzwyczajną kastę" bo ta może każdą reformę zdelegalizować... a to się nie udaje bo opozycja, bo UE...
  Gdyby ktokolwiek próbował poważnie zaszkodzić kolonizatorom to mielibyśmy natychmiast "humanitarną" interwencję NATO w obronie demokracji.
  Z tym trzeba poczekać.. przyjdzie taka chwila gdy i to będzie możliwe...
  a na pewno jest to konieczne by przywrócić właściwe proporcje między gospodarką Polską a tą "goszcząca w Polsce"...
 • @Oscar 17:16:15
  "PIS robi jedno.. skoro nie możemy teraz repolonizować gospodarki (tak jak nam ją kiedyś zdepolonizowano) to przynajmniej zmusimy wyzyskiwaczy do lepszego opłacania polskich niewolników... czyli podzielenia się z Polakami choć częścią zagrabianego z Polski zysku."

  I dlatego wpuszcza się do Polski kraińska siłę roboczą, którą żydowskie firmy, a także i miejscowi wyzyskiwacze mogą opłacać taniej niż Polaków -?

  "Gdyby ktokolwiek próbował poważnie zaszkodzić kolonizatorom to mielibyśmy natychmiast "humanitarną" interwencję NATO w obronie demokracji."

  To oczywiście nie jest wykluczone, ale któż jak nie PiS sprowadził do IIIRP USA Army i domaga się większego kontyngentu?

  Któż jak nie PiS kupuje od USA skroplony rosyjski gaz płacąc kilkadziesiąt procent drożej niż za gaz rosyjski?
  Któż jak nie PiS (jeszcze L.Kaczyński) patronuje likwidacji polskiej armii i jej wyposażenia w polski sprzęt?

  Któż ja nie rząd PiS (2005-2007) kupił rafinerię w Możejkach wkładając miliardy dolarów do kieszeni żydowskiego złodzieja Chodorkowskiego?

  "przyjdzie taka chwila gdy i to będzie możliwe...
  a na pewno jest to konieczne by przywrócić właściwe proporcje między gospodarką Polską a tą "goszcząca w Polsce""

  To dlatego PiS buduje nienawiść do Rosji, która by to uniemożliwiła?
 • Merytoryczne w PiS jest tylko upychanie kolanem jJK jako zewnętrznym organem płciowym legislacji
  Mimo sukcesów wawelskiego bliźniaka prezessimus ciągle potrzebuje wsparcia swych gebelsowskich kręgów podejrzeń mocą sądową.
 • @Pedant 08:12:20
  Myślę, że świadome zaśmiecanie. Przecież z tych komentów mogą powstawać pełne notki?
 • @Oscar 14:47:57
  Przez PiS to wahadło obróci się w strone klasycznych internacjonalistów lewackich.
 • O muj ciemny borze....
  Najnowszy ranking zaufania do polityków dla
  @onetpl

  @OnetWiadomosci
  !

  @AndrzejDuda
  44,5%
  @MorawieckiM
  41,9%
  @JarosławKaczyński
  37,1%
  @donaldtusk
  31,6%
  @M_K_Blonska
  30,3%
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181NmM4My9wLzIwMTkvMDkvMTAvODI1LzUzMy85NmE3ZGUzNjA0NGY0ZmQ0ODJhMGQ3MDg3ZWI0NzNiNi5wbmc=.png
  Liczby mówią same za siebie! Prezes PKN Orlen: Osiem lat rządów PO to zysk 2,9 mld zł. 3,5 roku rządów PiS to 21 mld zł. WIDEO „Liczby mówią same za siebie. Osiem lat rządów PO to zysk 2,9 mld zł. 3,5 roku to zysk około 21 mld. To potężna skala” wyliczał na antenie TVP Info prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. „Paliwo wjeżdżało z każdej strony, cysterna jeździła jak chciała i gdzie chciała. Nikt nad tym nie panował” mówił o czasach rządów PO-PSL. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek mówił w programie „O co chodzi” o walce z mafiami VAT-owskimi. Paliwo wjeżdżało z każdej strony, cysterna jeździła jak chciała i gdzie chciała. Nikt nad tym nie panował. To było jak migracja ptaków stwierdził. To było działanie na pewno świadome, o tym wiedzieli wszyscy włącznie z pracownikami Orlenu. To niebywałe, że nikt nie interweniował dodał Obajtek. Prezes Orlenu wskazywał na liczby, które pokazują konkretne zyski za obecnych rządów. Liczby mówią same za siebie. Osiem lat rządów PO to zysk 2,9 mld zł. 3,5 roku to zysk około 21 mld. To potężna skala podkreślił. Dodał, że danina dla państwa w 2018 roku to 36 mld zł. Bez mała to jest program 500+ zauważył. Daniel Obajtek przytoczył też wzrost sprzedaży samego oleju napędowego, który wynosi 43 proc.
  Czyli w 2015 r. sprzedawaliśmy oleju napędowego 12 mln ton, a w 2018 r. – 17 mln ton. To około 250 tys. autocystern. Jak by je ułożyć w kolejce, to długość polskiej granicy powiedział.

  https://wpolityce.pl/gospodarka/463148-obajtek-8-lat-rzadow-po-to-zysk-29-mld-zl-teraz-to-21-mld
 • @krzysztofjaw 08:49:48
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182OTZiMS9wLzIwMTkvMDkvMTAvODI1LzUxNy9lNzE1MWU1NzhmNzM0YTNhODQ3OTBhNTg3YWJiODc3Ny5wbmc=.png
  Kogo chce oszukać? Leszczyna: Nasz program jest lepszy dla Polaków niż program PiS-u. Jestem przekonana, że wybiorą KO. Izabela Leszczyna, była wiceminister finansów w rządzie PO-PSL, w rozmowie z portalem wiadomo.co wyraziła przekonanie, że wyborcy wybiorą Koalicję Obywatelską, ponieważ jej program jest rzekomo dla Polaków lepszy od tego zaprezentowanego przez PiS i Polacy to podobno wiedzą. Polacy są mądrzy i potrafią liczyć. Ponieważ nasz program jest dla nich lepszy i zyskają na nim dużo więcej, niż na programie PiS-u, w dodatku zyskają wszyscy, nie tylko ci otrzymujący minimalne wynagrodzenie, to jestem przekonana, że wybiorą Koalicję Obywatelską stwierdziła Leszczyna. Patrząc na komentarze internautów i ekspertów po konwencji programowej KO, można mieć co do tego spore wątpliwości. Nasz program jest lepszy i Polacy zyskają na nim dużo więcej, niż na programie PiS-u, w dodatku zyskają wszyscy, nie tylko ci otrzymujący minimalne wynagrodzenie stwierdziła Leszczyna. Źródła finansowania programu PO podała ogólnikowo - mają to być oszczędności na „aparacie władzy i propagandzie”, korzystanie z wzrostu gospodarczego, a także zwiększenie zysków ze spółek Skarbu Państwa. Leszczyna dalej atakowała program partii Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdziła, że „PiS jak Zagłoba w “Potopie” rozdaje Niderlandy”. Według Leszczyny, to KO jest rzekomo gwarantem wysokich dopłat z UE dla rolników. Straszyła, że PiS rzekomo może stracić fundusze z UE pod pretekstem nieprzestrzegania praworządności. To Koalicja Obywatelska jest gwarantem wysokich dopłat z Unii Europejskiej dla rolników. Natomiast rządy PiS to groźba zawieszenia funduszy unijnych dla Polski, bo z powodu PiS-owskiej szarży na demokrację zmieniono nawet nazwę polityki spójności. Dzisiaj nazywa się Spójność i Wartości mówiła. Izabela Leszczyna, była wiceminister finansów w rządzie PO-PSL w latach 2013-2015, najwyraźniej liczy, że Polacy już zapomnieli, jak przez 8 lat rządziła koalicja PO-PSL. Wówczas Polacy nie mogli liczyć na żadne poważne programy państwowe mające na celu poprawę ich życia.
  as/wiadomo.co

  Ps...Tak, tak..pewno wybiorą bowiem leszczyna jest bardzo dobra na wędziska i łuki. Kto uwierzy w to co PO gada, to przejedzie się na tym, jak Zabłocki na mydle.
 • Jeden z najgorszych kretów w PiSowskim rządzie nadaje...Kiedy Prezes go pogoni?
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185Y2ZiYy9wLzIwMTkvMDkvMTAvODI1LzUyMC9lZDFkOGQ1NzhjZDE0OWZhOTNiNjRiNWQxODZjMTBiYi5qcGVn.jpeg
  Te słowa mogą wzbudzić kontrowersje. Gowin: 8 tysięcy złotych na rękę w dużych miastach to nie są zarobki wysokie(sic!) 8 tysięcy złotych na rękę w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań to nie są zarobki wysokie powiedział w Radiu Zet wicepremier Jarosław Gowin. Podczas rozmowy zwracał również uwagę, że wysoka pensja minimalna ustabilizuje sytuację około miliona pracowników ukraińskich w Polsce.
  https://wpolityce.pl/polityka/463175-gowin-8-tys-zl-w-duzych-miastach-to-nie-sa-wysokie-zarobki


  Ps...Oczywiście, 8000 to bardzo niskie zarobki. "Za 6 tysięcy to pracuje idiota albo złodziej"….Już gdzieś, kiedyś te słowa padły. Boże, jak ja mam dość tego Gowina! Gowin to druga Gersdorf, tylko że w spodniach. Broniarz i nauczyciele lubią Gowina. Robi wszystko aby podburzyć ich do strajku. Co się dziwić Gowin przeszedł już przez wszystkie partie i koalicje Jeszcze z ZNP nie był. Gowin chce Ukraińców na przywódców Polski, tego on naprawdę chce…? Ten facet jest jak V kolumna….Gowin to facet oderwany od rzeczywistości, wywalić tego peowskiego kreta i nieroba. Gowin to jest najsłabsze ogniwo Zjednoczonej Prawicy, nie wiem po co pan Kaczyński trzyma go w koalicji. Nie dość, że zrobił niezły chaos w szkolnictwie wyższym, to teraz zabiera się za kolejną dziedzinę. On nie jest dobrym ministrem. Jego konstytucja dla nauki to tylko przypudrowana ustawa Kudryckiej.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej