Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
793 posty 2211 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Program PO-KO - najkrótszy post w historii mojego blogowania

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PO = niezmierzona pustka

Zapoznawszy się z przedstawionym dziś wyborczym "planem" PO, chciałbym li tylko nadmienić, że nie mam zamiaru w jakikolwiek sposób się do niego ustosunkowywać, bo nie lubię polemizować z czymś tak pustym, że go nie ma. I tyle...
 
Pozdrawiam
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
A jeszcze... z racji tego, że przedstawiona w poście myśl jest nader "odkrywcza i błyskotliwa" pozostaje w mocy stwierdzenie, iż:
 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw". 

KOMENTARZE

 • cdn
  "Planem" a nie "programem", bo to, co zostało przedstawione to pusty "plan programu", z tym, że to nie jest ani "plan", ani "program". 
  Pzdr 
 • Autor
  Odnoszę wrażenie, że oni wystawiając na czoło kampanii wyborczej Kidawę- Błońską chcą nas wziąć na litość.

  ps.

  Mam bardzo ważny komunikat dla wszystkich, komuchów, UBeków, WSIoków, złodziei, zaprzańców, konfidentów, dewiantów i innego
  tałatajstwa.
  Możecie kwiczeć,rżeć,wrzeszczeć,histeryzować, ale racji nie macie i władzy też już nigdy mieć nie będziecie!
  Tylko PIS !!!!!!!

  8-))))))
  pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 19:02:25
  Ten darmowy internet najlepiej będzie śmigał na darmowych laptopach, które uczniowie dostali za rządów Tuska.
 • @Autor
  A tyle razy pisałem: trzeba krótko i treściwie.
  A tu znowu elaborat...
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:11:42
  No... dziękuję za komplement. Postaram się jeszcze skracać... :::)
  Pozdrawiam
 • @Husky 19:05:20
  A wiesz co? Oglądałem dziś Tą biedną Kidawę na tej Konwencji. Ona naprawdę czuje, że została wkręcona - wystawiona na odstrzał. Broni czegoś, o czym sama wie, że jest niczym i nawet do tego dygresyjnie się przyznaje na Konwencji (Gdzie jest program?... Jest zbyt inteligentna, żeby nie uznać tego jako wyraz ukrywanego buntu).

  I faktycznie wzbudziła we mnie litość, ale tym bardziej nią gardzę, że zdecydowała się na firmowanie tego czegoś, czego nie widać.

  Bowiem... "Afirmując zło dokonywane przez innych, jest się jeszcze bardziej złym, niż Ci, którzy to zło czynią" - moja sentencja z roku 2014, która będzie zawarta w mojej książce "Dorosnąć do Lidera" jako jej potencjalne motto.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 19:29:46
  To się nazywa "pożar w burdelu"...
  Funkcjonariuszka PO nie znająca własnego programu. Bełkot, wrzask, kłamstwa, ściema - i to PRZED wyborami. To pomyślcie sobie co by się działo po wyborach gdyby jakimś cudem je wygrali?

  Po 4 latach krytyki Kaczyńskiego, za niebranie odpowiedzialności, Schetyna wystawia M.Kidawę-Błońską, po 2 latach bojkotu wraca do TVP, oraz po tygodniu od szóstki Schetyny, ogłasza nowy program Kidawy i to na 40 dni przed wyborami.
  ps.
  Ale bez kitu, najważniejsze wystąpienie przed wyborami, w tej chwili najważniejszego polityka tego całego POKO i taka żenada, zero profeski.
  Dźwięk dzbanów niesie coraz dalej
  I oni chcą rządzić... jprdle
 • Autor
  Gdyby ten program był wypełniony konkretami (skądś przepisanymi) kto mądry jest im w stanie w cokolwiek uwierzyć ?
 • @Husky 19:41:51
  Wygląda jakby Schetyna wpadł na pomysł aby kopiować wszystkie niegdysiejsze działania PiSu, po kolei, tyle że do ich realizacji potrzeba wiarygodności, której oni już nigdy mieć nie będą.
 • @Husky 19:41:51
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hZjA1Ni9wLzIwMTkvMDkvMDYvODI1LzQ1NS9kZTI1NmM2NDE4NmY0MjIzYTNmZjUwNzUxYmEzYWQwYy5qcGVn.jpeg
  Opozycja nie wygrała, ale były szef MSW już "rządzi". "Sienkiewicz" straszy sędziów Trybunału Konstytucyjnego zwolnieniem(sic!)

  https://wpolityce.pl/polityka/462757-opozycja-nie-wygrala-ale-byly-szef-msw-juz-rzadzi
 • @Husky 19:41:51
  Rzecznik SLD oskarża Koalicję Obywatelską o plagiat: Widać, że to jest program pisany na kolanie i to jest w znacznej mierze ściąga z nas. Rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej i kandydatka Lewicy do Sejmu Anna-Maria Żukowska skrytykowała program wyborczy Koalicji Obywatelskiej. Wskazała, że KO w dużej części splagiatowała ich program.
  Widać, że to jest program pisany na kolanie i to jest w znacznej mierze ściąga z nas. Dobrze, że my mieliśmy wcześniej konwencję programową, bo Koalicja Obywatelska miała od kogo pościągać pomysły oceniła Żukowska w programie „Gość Wiadomości” w TVP 1.
  https://wpolityce.pl/polityka/462762-rzecznik-sld-oskarza-koalicje-obywatelska-o-plagiat
 • @Husky 19:41:51 Po co im hasła wyborcze? Tu chodzi o immunitet.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wMzc1My9wLzIwMTkvMDkvMDYvODI1LzUwMC8yOTg5MTBjMzE0NjE0YmVlYTIyNDAzYTQwM2Q1ZDIyMi5qcGVn.jpeg
  Totalna kompromitacja polityków Koalicji Obywatelskiej! Schetyna nie zna „szóstki” Schetyny, a Święcicki hasła wyborczego. Marcin Święcicki nie był w stanie powiedzieć, jak brzmi hasło kampanii Koalicji Obywatelskiej. Polityk KO w programie „Wydarzenia i Opinie” w Polsat News najpierw stwierdził, że hasło wyborcze jego partii brzmi: „Może być lepiej”, później uznał, że jednak: „Polska może być lepsza”, a na końcu przekonywał, że „Przyszłość może być lepsza”.

  Jutro może być lepsze udzielił poprawnej odpowiedzi europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

  Bo jutro jest konwencja programowa PiS, gdzie przedstawimy racjonalny program podkreślił polityk PiS. Zaskoczony niewiedzą polityka opozycji był prowadzący program Piotr Witwicki.

  Poseł PiS-u wie, jakie macie hasło, a pan nie? Co się dzieje z wami, panie pośle? Grzegorz Schetyna nie zna „szóstki” Schetyny, pan nie zna waszego hasła wyborczego pytał dziennikarz.

  https://wpolityce.pl/polityka/462760-totalna-kompromitacja-politykow-koalicji-obywatelskiej

  Ps...A niby poco mają pamiętać jak to nie będzie obowiązywało po wyborach. Nauczył Polaków tego Tusk. Towarzysz Święcicki, musiał w swoim życiu zapamiętywać dużo różnych haseł. On pamięta chyba tylko to: Aby Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostatnio. Święcicki ma jedną zaletę! Nie jest agresywny, tak jak jego koledzy z PO! Zawsze ze spokojem tłumaczy, że za koalicji PO-PSL trzeba było kraść, bo inaczej się nie dało!
 • @Husky 19:41:51 No faktycznie świeżutki. Prosto z zamrażalnika.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yNWRhMy9wLzIwMTkvMDkvMDYvODI1LzQ4Ni81ODg2N2NlMTc1ZDE0ZTAxODYwMzcwZWYyMjk1NDc2OS5wbmc=.png
  I to ma być "świeżość"?! Kandydat Lewicy do Sejmu był w prorosyjskiej partii Zmiana i w wywiadzie wojskowym PRL. Romuald Koperski, kandydat Lewicy do Sejmu w okręgu gdańskim był w prorosyjskiej i proputinowskiej partii Zmiana. Partia domaga się m.in. wyjścia Polski z NATO. Lider Zmiany Mateusz Piskorski w 2015 r. został przez polskie służby oskarżony o pracę na rzecz rosyjskiego i chińskiego wywiadu.

  Koperski twierdzi, że w partii Zmiana znalazł się przypadkiem.

  Do partii „Zmiana” zostałem wcielony dekretem. Zrobiono to pomimo tego, że należałem do innej organizacji. Zrobiono to dlatego, że przejawiałem sympatię do „Zmiany” tłumaczy Koperski w rozmowie z Radiem Gdańsk. Przekonuje, że na spotkaniu partii w Gdańsku pojawił się tylko raz. Przynależność do Zmiany to nie jedyna ciemna karta w życiorysie Koperskiego. Był on też funkcjonariuszem wywiadu wojskowego PRL. W latach 1979-1990 pracował w Zarządzie II Sztabu Generalnego Ludowego Wojska Polskiego. W latach 1986-1990 pełnił służbę poza krajem. Nie mogę zdradzać szczegółów mojej wojskowej działalności, wciąż obowiązuje mnie klauzula tajności tłumaczy Koperski Radiu Gdańsk, który jest m. in. pisarzem, podróżnikiem, przewodnikiem po Syberii, pilotem. Koperski zapowiada, że jeżeli zostanie posłem, będzie działał na rzecz zwiększenia współpracy Polski z Rosją. Wygląda na to, że wyniesiona z PRL miłość Romualda Koperskiego do „przyjaciela” ze Wschodu nie wygasła.
  Radio Gdańsk

  Ps..W "tymkraju" POłno jest sowieckich i hitlerowskich bękartów. Ten sowiecki dziad zapewne brał udział w montowaniu żydobolszewizmu/ stalinizmu w Polsce, tak jak Michniki, Hollandy Baumany i inne SS bałwany.
 • @Husky 19:41:51 Każą śpiewać, śpiewa i kasuje. Każą ratować ZSL to ratuje. Ot gość do wynajęcia.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185OWZlMy9wLzIwMTkvMDkvMDYvODI1LzUyMS9kYTM1MDY1MjI3YTA0NGUwOWNiMzQ1OGEzYTFiZjA1ZS5qcGVn.jpeg
  Kukiz zakochany w ludowcach: Wierzę, że "małżeństwo" z PSL będzie trwało i doprowadzi do kluczowych dla obywateli zmian. Wierzę w 10 proc. wynik wyborczy dla PSL-Koalicji Polskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych - powiedział w piątek Paweł Kukiz. Wyraził nadzieję, iż „małżeństwo” Kukiz‘15 i PSL będzie trwało i doprowadzi do kluczowych dla obywateli Rzeczpospolitej zmian.

  https://wpolityce.pl/polityka/462754-kukiz-wierze-ze-malzenstwo-z-psl-bedzie-trwalo

  Ps...Co oni mu dali, że tak bredzi?! Zakochany, i to zakochany tak bardzo że już siebie i kolesi w specjalne, wzmacniane kevlarowe prezerwatywy zaopatrzył, taki zapobiegliwy cwaniaczek z tego grajka! Ćpun, alkoholik Kukiz był, jest i będzie kukłą bez kręgosłupa. Znalazł sobie furtkę jak przekiblować w sejmowych ławach następne 4 lata. Wierzę , że wyborcy wyeliminują z życia publicznego tę zorganizowaną grupę przestępczą i oszusta Kukiza! Jak można tak bezczelnie okłamywać wyborców patrząc im w oczy?, to trzeba być z ZSL lub Kukiz.
 • @Husky 19:41:51
  Prezes PiS: Będzie trzynastka na stałe, waloryzacja kwotowo-procentowa, będziemy się starali polepszać byt najbiedniejszych. Będzie trzynasta emerytura na stałe, waloryzacja kwotowo-procentowa; będziemy starali się podnosić minimalną emeryturę - zapowiada prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Super Expressu”, który ukaże się w sobotę. Będziemy się starali polepszać byt najbiedniejszych emerytów - dodał. https://wpolityce.pl/polityka/462743-prezes-pis-trzynasta-emerytura-bedzie-wprowadzona-na-stale
 • @Husky 19:41:51
  Żydek Jan Śpiewak: Program gospodarczy PO to ekonomia voodoo. Zdemoluje finanse publicznie, doprowadzi do wzrostu deficytu. https://wpolityce.pl/polityka/462617-jan-spiewak-program-gospodarczy-po-to-ekonomia-voodoo
  Ps..POKO o to właśnie chodzi, bo ta zbieranina Schetyny składa się głównie z dwóch nurtów obcych nacji POniemieckiej i KOmunistycznej, te nurty zawsze byli niewolnikami Niemiec i Rosji. To wrogowie Polski.
  Jaki program? To jest naprędce sklecone parę zdań, żeby się odczepili, że nie ma programu. Chodzi tylko i wyłącznie o powrót do władzy, żeby pozwolić do końca rozkraść Polskę przez ich mocodawców. Jaka może być riposta przecież ich program to układ wzajemnych powiązań i złodziejstw coraz szerszy więc nie wystarczy żaden budżet brakuje żywicieli więc trzeba ciąć ale nie u siebie i jest krach. Program PO-KO sprowadza się do "róbta co chceta" w gospodarce. Już nie tylko VAT nie będzie odprowadzany ale i PiT i CiT i ZUS. Trudno zrozumieć skąd chcą wziąć kasę na sześciopak.
 • @Husky 19:41:51 Brzmiało to jak wierszyk pierwszoklasistki na akademii z okazji święta pracy.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183NjU4Yi9wLzIwMTkvMDkvMDYvODI1LzQ5NC81ZThlYzc4MTEzMmI0NTVlOWY1YzUyMGRiYzE5NWYxYS5qcGVn.jpeg
  Zdaniem ekspertów, którzy pojawili się w studiu telewizji wPolsce.pl Małgorzata Kidawa-Błońska na piątkowej konwencji Platformy Obywatelskiej nie przedstawiła żadnego programu.

  https://wpolityce.pl/polityka/462709-eksperci-po-konwencji-poschetyna-udlawilby-sie-tymi-slowami
  Ps..Na zdjęciu lwowski żulik i jego żuliczki. Jak na zdjęcie z PO grzebu aferałów to całkiem całkiem. A ten jakby facet, obok Szreka, założył czerwoną obrożę na biały PO dkoszulek. Ono jest a lgbtq+animals? a gdzie szambolanie Czaskoski/Rabiej?
 • @Husky 19:41:51
  Zdumiewające! Boni wściekły na pomysł PO: "365 GB darmowego internetu do 24 roku życia. Kto za to zapłaci? Bo ktoś musi!" "Jak to będzie monitorowane? Ważne, żeby firmy inwestowały w sieć 5G. Jeżeli mają coś dawać za darmo, to to je ogranicza..." - zaznaczył były europoseł PO. Ps...Sprawimy że w przyszłym roku nie będzie suszy. To siódmy punkt do sześciopaka, i jeszcze zostanie wprowadzony na rynek eliksir młodości za darmo dla wszystkich. A jak nie wypali to winny będzie oczywiście Kaczyński.
 • @Husky 19:41:51 Program POdłych wyłowiono z ścieków, Wisłą płynął.
  Konwencja programowa Koalicji Obywatelskiej. Kidawa-Błońska sypie obietnicami i frazesami: "Jutro może być lepsze"(a także pojutro)

  https://wpolityce.pl/polityka/462667-konwencja-programowa-koalicji-obywatelskiej


  Ps..."Ale to już było i nie wróci więcej" przez 8 lat nie zrobili Nic. A teraz znów obiecują gruszki na wierzbie. Hejt sami tworzą, służbę zdrowia zniszczyli, posterunki policji zlikwidowali. I tylko kraść. Nieudacznicy obiecają nam nawet góry złota. Kidawa dostosowała się do zwyczajów POKO - kłamie jak z nut. Przebija Czaskoskiego. Ta kobieta nie zna się na gospodarce, będzie jak Kopacz. Wałęsa obiecywał kiedyś 100 milionów każdemu, ta obiecała 20 tys emerytom. Mało się nie posikałem ze śmiechu. Przecież ona jest umoczona, w uprawianej przez PO koncepcji funkcjonowania państwa, po same uszy. Nic nowego- byłoby tak, jak było. Farbowanie wyliniałego lisa, to wciskanie ciemnoty naiwniakom. Ludzie już na tyle przejrzeli na oczy, że nie dadzą się już nabrać, na te szamańskie czary. Broń Boże przed powrotem do władzy tej złodziejskiej mafii.
 • @kula Lis 68 08:04:02
  Najlepsze w tym wytrysku obietnic Kidawy to toże nie ma tam nic co złapałoby za serca Zwykłego Polaka. Nie ma tam nic medialnego.
  Nawet jakbym był życzliwy PO to co miałbym promować?
  Koński śmiech Kidawy?
  "Odtworzenie" dywizji lotniczej w Elblągu na lotnisku Aeroklubu?

  jprd
  odlot jak u Nitrasa

  8-)))))
 • @kula Lis 68 07:48:58
  Mam nadzieję, że nie znajdą się Polacy którzy będą głosować na gwiazdy taneczne tvn, bywalców sputnika i afiszujących się zdjęciami z placu czerwonego. Oraz mówiących że Hitler był dobrym gospodarzem i że miejsce kobiety jest tylko w kuchni....
 • @kula Lis 68 07:54:24
  Będąc wczoraj u lemingowego kolegi, "przypadkowo", zostałem skazany na godzinne oglądanie tvn24.
  Odniosłem wrażenie, że tam się czas zatrzymał.
  Ciągle te same postacio-ryje, jak w muzeum figur woskowych Madame Tussauds
  a z głośnika - ciągle to samo słuchowisko o Kaczyńskim.
  jprdl
  Normalny człowiek tego nie zniesie.


  https://pbs.twimg.com/media/EDurfEtXYAA1RVG?format=jpg&name=360x360
 • @Husky 08:15:36
  Prezes PiS przypomniał teorię Kidawy-Błońskiej. „To jest odkrycie na miarę Nobla”. w Olsztynie prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, sporo miejsca w swoim wystąpieniu poświęcił sprawie przekopu Mierzei Wiślanej. Przypomniał również pewną teorię, którą kiedyś w swojej wypowiedzi przedstawiła Małgorzata Kidawa-Błońska, obecna kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera. To jest odkrycie na miarę Nobla stwierdził szef Prawa i Sprawiedliwości.
  Podczas konwencji prezes PiS mówił o przekopie Mierzei Wiślanej. To stary plan, nasz plan, od początku nasz, mówiliśmy o tym wielokrotnie, mówiliśmy o tym, kiedy poprzednio rządziliśmy, ale zawsze było tak, że nie byliśmy w stanie tego podjąć w praktyce stwierdził. Zaznaczył, że jest wielu przeciwników przekopu. Jest tylko pytanie, czym oni się kierują pytał Kaczyński. Przypomniał też teorię, że "tam, gdzie potrzebne są kanały, tam tworzy je natura". Kilka miesięcy temu wygłosiła ją w rozmowie z dziennikarzami programu "Magazyn Śledczy Anity Gargas" Małgorzata Kidawa-Błońska, obecna kandydatka Koalicji Obywatelskiej na fotel premiera. To jest odkrycie na miarę Nobla mówił dzisiaj Jarosław Kaczyński. Zaznaczył, że on o tym nie słyszał i podał przykłady Kanału Sueskiego, Panamskiego i Kilońskiego, a także Gliwickiego, które nie powstały same. Sama nie powstanie także ta inwestycja, którą nazywamy przekopem Mierzei Wiślanej. Trzeba ją stworzyć, a ci którzy się jej przeciwstawiają albo kierują się zupełnym brakiem rozeznania i trzeba im współczuć, albo kierują się po prostu złą wolą, jakimiś złymi intencjami podkreślał prezes PiS. Dodał, że ws. Mierzei Wiślanej chodzi o suwerenność Polski. Przecież przez wiele lat na naszym terytorium nie mogliśmy robić tego, co z punktu widzenia naszych interesów było konieczne i dzisiaj pokazujemy, że możemy, że tamten czas, tamten czas, który się skończył z jednej strony 30 lat temu, ale jego elementy ciągle trwały i trwają, naprawdę się kończy, kończy się postkomunizm zaznaczył Kaczyński.

  Ps...Natura nie dała również tej babie inteligencji, nawet na poziomie pierwszoklasisty! I to ma być przyszły premier? Ratuj nas Panie Boże od takich matołów. Też bym się bał kogoś kto czekałby aż natura zrobi kanał sueski czy panamski. Nienachalna inteligencja pokroju Kopacz od dinozaurów załatwiłaby Polskę na wiele lat. Toć ona powinna się sprzątaniem zajmować. Ale jako sprzątająca a nie właścicielka firmy, bo z tym by sobie nie poradziła. Za mały mózg.
 • @Husky 08:17:03
  A marszałek Terlecki stwierdza, że Kidawa Błońska lepiej pasowałaby do PiS. Czy on upadł na głowę, czy pracuje w jej sztabie wyborczym?
 • @Husky 08:17:03
  "Odstrzelmy" w wyborach 13.10 tą antypolską hołotę zgromadzoną pod szyldem POsranej bandy! Obrzydliwe kreatury chcą dostać się do koryta!
 • @Husky 08:15:36 Na zdjęciu tylko słaba płeć - gdzie te chłopy z POKO? a pan Lubnauer to co?
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15678373021d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3727363201ec89a5ad2dc813f93bd35aa73.jpg
  I tyle zostało z feminizmu! PO odchodzi od zasady promowania kobiet na listach wyborczych. PO odchodzi od wprowadzonej w 2011 r. zasady konstruowania list wyborczych, zgodnie z którą w pierwszej trójce powinna być jedna kobieta, w pierwszej piątce - dwie. Regułę tę porzucono w aż jednej czwartej okręgów list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. W 2015 r. były zaledwie trzy takie okręgi. Z rozmów z politykami Platformy Obywatelskiej wynika, że w tegorocznej kampanii panie padły przede wszystkim ofiarą negocjacji partyjnych wewnątrz Koalicji Obywatelskiej. To paradoks, bo KO współtworzą oprócz PO ugrupowania lewicowo-liberalne: Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni. Kilka dni temu ze startu w październikowych wyborach zrezygnowała wieloletnia posłanka PO Zofia Ławrynowicz, której najpierw zaoferowano miejsce trzecie na liście w Szczecinie, by później przesunąć ją na pozycję ósmą. Zmiany te były następstwem ubiegłotygodniowych roszad na listach KO, gdzie liderem w okręgu szczecińskim został ostatecznie poseł PO Sławomir Nitras, umieszczony wcześniej na czele listy Koalicji w Koszalinie.

  Ławrynowicz mówiła we wtorek, że jej rezygnacja wynika ze sprzeciwu wobec łamania zasady PO, zgodnie z którą w pierwszej piątce na liście wyborczej powinny znaleźć się dwie kobiety. "Nie ma mojej zgody na to, żeby traktowano mnie jak przedmiot. Nie pozwolę, żeby chłopcy w krótkich spodenkach, którzy bawią się w piaskownicy w politykę, przesuwali kobiety jak babki piaskowe" podkreśliła posłanka. Po zmianach pierwsza piątka listy szczecińskiej to: Sławomir Nitras ("jedynka"), a za nim kolejno posłowie: Arkadiusz Marchewka i Norbert Obrycki, radny sejmiku zachodniopomorskiego Artur Łącki oraz liderka KOD Magdalena Filiks jedyna kobieta w pierwszej szóstce tej listy.

  https://niezalezna.pl/287004-i-tyle-zostalo-z-feminizmu-po-odchodzi-od-zasady-promowania-kobiet-na-listach-wyborczych

  Ps.."promowania kobiet na listach wyborczych" - Czyżby zauważyli, że promowanie płci to dyskryminacja ze względu na płeć i, że jest to szowinizm/seksizm? Bardzo w to wątpię. Tu występuje kalkulacja, a nie sprawiedliwość. Czy start z list PO-KO jest zaszczytem czy oznaką degradacji umysłowej? Najważniejsze , że wiecznie młoda nadzieja lewicy Basia Nowacka będzie wreszcie miała upragniony stołek !
 • @Husky 08:17:03
  Bez zmian na stanowisku ministra sprawiedliwości? Prezes PiS: Chcę powiedzieć jedno – bardzo wysoko cenię Zbigniewa Ziobro. Bardzo wysoko cenię Zbigniewa Ziobro - powiedział wywiadzie dla „Super Expressu” prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pytany, czy Ziobro dalej będzie ministrem sprawiedliwości, wskazał, że „skład rządu to kwestia polityczna; jesteśmy w koalicji”.

  Kaczyński w wywiadzie dla „SE” był pytany, czy Zbigniew Ziobro będzie dalej ministrem sprawiedliwości.

  Skład rządu to kwestia polityczna. Jesteśmy w koalicji, Zjednoczona Prawica to koalicja zwarta, ale absolutnie nie jest fikcją. Musimy naturalnie brać pod uwagę naszych koalicjantów i ich punkt widzenia. Ale chcę powiedzieć jedno – bardzo wysoko cenię Zbigniewa Ziobro podkreślił Kaczyński.
 • @Husky 08:17:03
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185MTRjZS9wLzIwMTkvMDkvMDYvODI1LzQwNi81MzkwYmZiZWI3OTg0NDc5OTI4OGZhNjJiNDE0NjQ5Zi5wbmc=.png
  Ona tak na poważnie? Jachira we wPolsce.pl: Chciałabym, żeby artystom żyło się lepiej. Będę o to walczyć w Sejmie. Klaudia Jachira w rozmowie z telewizją w Polsce.pl mówi, że jeżeli zostanie posłanką będzie walczyć o poprawę doli artystów. Początkującą aktorka, która słynie z internetowego hejtu pod adresem rządów PiS, zapewnia, że będzie o to walczyć w Sejmie i na ulicy. Wierzę, że jesteśmy w stanie uzdrowić edukację. Jesteśmy też w stanie zadbać o kulturę o artystów twierdzi kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Sama jestem aktorką i chciałabym, żeby nam się także coraz lepiej żyło, żeby państwo też o nas zadbało. I o o będę o to walczyć. I tu na ulicy i w Sejmie podkreśla.
  YLKO U NAS! Klaudia Jachira o Kidawie-Błońskiej i swojej walce z TVP!

  https://youtu.be/WnSQwOpNzzk

  https://wpolityce.pl/polityka/462739-jachira-chcialabym-zeby-artystom-zylo-sie-lepiej

  Ps...Głupie zarozumiałe dziewczątko żeby zaistnieć jako aktorka to trzeba ciężko pracować a to beztalencie postanowiło wejść na salony przez politykę nie rozumiejąc o co w niej chodzi. Gdyby tym artystom - z których Jachira się wywodzi płacono za talent, to ona i na dworze Radziwiłła "panie kochanku" z głodu by zginęła…
 • @Michaello 04:43:00
  To nie jest wrażenie. Faktycznie PO po prostu cały czas kopiuje PiS.
  Pzdr
 • @kula Lis 68 08:50:14
  Dziękuję za komentarze. Wszystkie trafne. Jeżeli teraz PiS wygra to wreszcie odetniemy pępowinę poskomuszą.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 09:02:04
  Ziobro ma dobrą pozycję, choć chyba raczej z Morawieckim są na zimnym kontakcie. A szkoda, bo to fajne pokolenie jest: Duda, Morawiecki, Ziobro, Błaszczak a nawet Kamiński (ten od specsłużb) czy Szydło. To w sumie jedno pokolenie i szkoda byłoby go stracić przez własne ambicje co niektórych.
  Pozdrawiam
 • @Husky 08:15:36 Pani MKB ma być premierem tylko którego kraju się pytam? Przecież ona ma umysł dziecka.
  Myślałem, że jestem w teatrze u Jandy. Potrząsała tak samo głową, suszyła sztuczne zęby, no i te brednie, zostawią wszystkie programy PiS i jeszcze 7 dołożą swoich. Kpina i żarty w iście teatralnym stylu PO. Wytrzymałem 2 minuty pieprzenia Kidawy i musiałem przełączyć stację. Słuchanie bredni wypowiadanych na konwencji PO, to zmarnowany czas.
  W Polsce nie ma żadnej OPOZYCJI. Są natomiast GDLP (Grupy do Likwidacji Polski) i realizują one perfekcyjnie zaplanowany scenariusz marksistów UE. A jutro może być za późno. Jutro może być - wielkie zdziwienie PO-KO sromotną przegraną! Słowo daję: już chyba sam Władimir Putin byłby bardziej wiarygodny niż POKO. Gdyby tylko wygrali wybory to zaraz by o tych wszystkich swoich obietnicach "zaPOmnieli" na rzecz "cystern wstydu"..Same hasła w które nikt nie wierzy a jutro już nikt nie będzie o nich pamiętał. Trochę jak w szkole gdzie koleżanka z trudem i bez przekonania odczytuje wypracowanie. Stare kłamstwa w nowym opakowaniu na nic się zdadzą po 8 latach fatalnego rządzenia, które wryło się mocno w ludzką w pamięć. Choćby nie wiadomo co obiecali to nie są wiarygodni. Przez 8 lat swoich rządów pokazali co oni potrafią a potrafią tylko: kombinować, kłamać, kraść i oszukiwać. Nikt im już nie uwierzy. To jest antypolska opozycja a nie antyrządowa. W jakim jeszcze cywilizowanym kraju opozycja działa wbrew swojemu narodowi i krajowi? Czy to są antypolskie klony? Kto je wyhodował? POKO zniknie na zawsze z polityki, nie tak jak UW -unia wolności, na ruinie której wyrosła PO. To nie tylko życzenie wielu Polaków, ale tak to będzie wyglądać niedługo. Akurat w tym gniocie "Polityka" Vega odpowiedział dlaczego Ul (przepraszam PO) nie zdobędzie władzy w Polsce. OBY NIGDY.
 • @krzysztofjaw 09:21:50
  Kampania wyborcza dopiero sie rozkreca
  Dopiero teraz sie zacznie

  https://antykomunista.neon24.pl/post/150580,katyn-znicze-ekologia
 • @Husky 08:17:03
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xMGM4MC9wLzIwMTkvMDkvMDcvODI1LzQ5OC85ZWZiNzgyYjBmYmU0YjczOWU1MjFlZThjNmFiMjJkNS5wbmc=.png

  Dulkiewicz próbuje wzruszać do łez. Prezydent Gdańska żali się w "GW": "Codziennie czytam na Twitterze: 'Hej, Frau Dulkiewitz!'" Z każdym, kto narusza prawa moje, mojej rodziny lub miasta Gdańsk, będę się spotykać w sądzie - zapowiada w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Jak mówi, chce Gdańska wolnego, równego dla każdego z pełnym dostęp do wszystkich usług.
  Dulkiewicz w rozmowie z „GW” odnosi się do wpisu Krzysztofa Wyszkowskiego pod jej adresem. W pierwszych dniach sierpnia Wyszkowski zamieścił na swoim koncie na Twitterze kilka wpisów odnoszących się do planów miasta dotyczących obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

  Dulkiewicz nie wie nawet tego, kto jest ojcem jej córki, więc nic dziwnego, że do swoich bezecnych szaleństw na rocznicę wojny wybrała niemieckiego oszusta i żydowskiego aferzystę. Gdańszczanie – obudźcie się i odeślijcie tę tuskoidową bandę antypolaków do domu wariatów napisał.

  To był moment, kiedy osłabłam. Wróciłam wieczorem do domu, usiadłam na kanapie i się rozpłakałam. Pierwszy raz pomyślałam: „Czy są jakiejś granice?”. Wtedy Zosia spytała, co się dzieje: „Mamusiu, czy płaczesz, bo nie pozmywałam naczyń?”. (…) Wielu radziło, żebym odpuściła, że proces sądowy będzie trwał latami. Rano uznałam, że ich nie posłucham powiedziała Dulkiewicz w opublikowanym weekendowym wydaniu „GW”. Jak wskazała, „do dziś mam do siebie żal, że w podobny sposób nie reagowaliśmy, gdy politycy i tzw. media prawicowe lżyły prezydenta Adamowicza”.

  Uważaliśmy, że taki mamy klimat, polityk musi mieć grubą skórę, wolność słowa. Błąd. Wolność słowa nie na tym polega. Nie wiem, czy zdecydowana reakcja na kłamstwa i manipulacje zmieniłaby bieg wydarzeń, ale przynajmniej nie zdawalibyśmy sobie dzisiaj tylu pytań. Dlatego z każdym, kto narusza prawa moje, mojej rodziny lub miasta Gdańsk, będę się spotykać w sądzie. Wyszkowski to już była kumulacja powiedziała.

  Dulkiewicz w rozmowie odniosła się do hejtu, jaki ją spotyka.

  Ile razy można oglądać swoje zdjęcia w mundurze Wehrmachtu czy SS? Albo z wąsami Hitlera. Ile można czytać na Twitterze, czy przeproszę Niemców za Westerplatte, że nie jestem Polką, mam wracać do siebie. I nieważne, co tam wrzucę, mogę zapraszać na festyn czy informować, że kupiliśmy nowe autobusy - w odpowiedzi: „Hej, Frau Dulkiewitz!”. Wciąż przychodzą na adres urzędu listy pochwalne dla Stefana W. za zabójstwo Pawła Adamowicza. I słowa nadziei, że znajdą się jego godni następcy. A potem wyskakuje Wyszkowski i atakuje na Twitterze nie tylko mnie, ale też moje dziecko. Każdy by osłabł. Chociaż dziś, kiedy wiemy o aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości, może warto zadać publicznie pytanie, czy PiS nie ma farmy trolli także na Pomorzu czytamy.

  Jak przekazała prezydent Gdańska, po Wyszkowskim wypowiedział się Andrzej Gwiazda.

  W odpowiedzi na informacje, że dostaje pogróżki, stwierdził w radiu, że ludzie „mają prawo wziąć sprawy w swoje ręce”. Złożyłam zawiadomienie na policji, wiem, że sprawa jest w prokuraturze. Żadne bohaterstwo z lat komuny nie daje prawa do mówienia takich rzeczy powiedziała. Na pytanie, jakiego Gdańska chce, powiedziała, że „wolnego, równego dla każdego - kobiet, seniorów, osób z niepełnosprawnościami, co oznacza pełny dostęp do wszystkich usług”. Od jakiegoś czasu Gdańsk to według prorządowych mediów „Danzig”. Niemal codziennie ktoś do mnie pisze lub przychodzi i mówi, że wrócił właśnie z południa Polski, gdzie gdy tylko wysiadł z auta, usłyszał: „O, Niemcy z Gdańska” czytamy.

  kb/PAP

  https://wpolityce.pl/polityka/462768-dulkiewicz-zali-sie-w-gazecie-wyborczej

  Ps...No wzruszyłem się. Jaka biedna ta tępa ukrożydówka i alkoholiczka frau i schlampe Dulkiewitz. Weź kredyt i zmień pracę. Przestań szkodzić Polsce to Polacy dadzą ci spokój. Gdyby niemyślenie bolało miała by ta tępa ukrożydówka i alkoholiczka permanentną migrenę. Żałosna frau i schlampe Dulkiewitz, nie rozumie tego co się dzieje. Nie umie analizować i syntetyzować, to wielki grzech. Gauleiterin obiecałaś nas pozywać do sądów. Czeka cię jakieś 45 tysięcy procesów, a potem 450 tysięcy.
  "Żadne bohaterstwo z lat komuny nie daje prawa do mówienia takich rzeczy" … Ciekawe, co na to Lechu i Władysław Frasobliwy? Jakby Kaczyński chciał skarżyć wszystkich do sądu, to pewnie by z niego nie wychodził, tak polityk musi mieć grubą skórę, i na więcej mogą sobie pozwolić ci krytykujący polityków, vide wyroki sądów. Niech ta płacząca tępa ukrożydówka, alkoholiczka i schlampe Dulkiewitz poogląda czasem "Sok z buraka" i strony Kodu dziwuch tam jest dopiero jazda włosy stają na głowie!
 • @Husky 08:17:03
  Politolog: Przemówienie Kidawy-Błońskiej pokazało jej słabość, jeśli chodzi o zdolność do bycia premierem. Wydaje się, że to jest pomysł powrotu do strategii z 2007 roku, gdzie PO miała mieć pozytywny wizerunek wśród zwykłych ludzi, a gdzieś tam w tle wybrzmiewał przekaz, że obecne rządy to czas dusznej atmosfery. Inwigilacja, afera hejterów itp. Niekoniecznie ta strategia się sprawdzi, ponieważ dla Polaków najważniejsze są portfele, kwestia obrony wartości mówił w rozmowie z portalem wPolityce.pl politolog prof. Norbert Maliszewski po konwencji KO. Prof. Maliszewski zwrócił uwagę na nie przedstawienie przez KO, w jaki sposób będą finansowane jej kosztowne obietnice. KO przedstawiła różnego rodzaju obietnice. Warto zwrócić uwagę, że na te obietnice składa się zachowanie obietnic PiS, „szóstka Schetyny” i Małgorzata Kidawa-Błońska dodała do tego jeszcze nowe propozycje. PiS udaje się zrównoważyć budżet przy zachowaniu swoich obietnic, ale ta „szóstka Schetyny” kosztuje dodatkowe kilkadziesiąt miliardów, a obietnice Kidawy-Błońskiej jeszcze kolejne. Tak naprawdę problemem tego wystąpienia jest kwestia wiarygodności. Jeżeli te programy nie są policzone i nie ma podanych źródeł dodatkowych przychodów, to pogłębia się kwestia braku wiarygodności KO. Jeżeli ktoś obiecuje, że zachowa te programy, a mówi o tym, że ma kolejne obietnice, to powstaje pytanie dot. wiarygodności powiedział. Politolog stwierdził też, że samo wystawienie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i przebieg konwencji KO ujawnia, iż Grzegorz Schetyna próbuje też walczyć o elektorat z Lewicą. Widać też jest obawa huśtawki wyborczej pomiędzy KO a Lewicą. Same kobiety na scenie, finansowanie in vitro, równe płace dla kobiet i mężczyzn, sporo tematów istotnych dla lewicy zostało podjętych. Wydaje się, że to jest też klucz do rozumienia tego, co się stało, czyli wystawienia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. To nie jest tylko gonienie PiS-u, ale też obrona przed ofensywą Lewicy mówił. Chodziło o to, żeby stworzyć wrażenie, że Kidawa-Błońska obiecuje normalność, w porównaniu z PiS. Potrafi żartować z Grzegorza Schetyny, z tego czy program jest, czy go nie ma, uśmiechać się. Była zestresowana. Jeżeli chodzi o zdolności przywódcze, zdolność do bycia premierem, to tutaj to przemówienie pokazuje jej słabość dodał.
  Ps... Co ona zrobiła dobrego w Sejmie przez wiele lat, prócz trzymania laski, tej marszałkowskiej? Schetyna nie zna swojej ”6”, Święcicki nie zna hasła wyborczego KO, a Kidawa-Błońska macha ”broszurką" która po czasie się odnalazła, zwana programem, który okazał się plagiatem ściągniętym od SLD, i bez wyliczeń..POnoć ona jest od 100 lat w polityce i znana jest z sztucznych zębów i fryzu a la Sofia Loren. Intelektualnie - miernota i pustostan. Uważam, że Grzesiu spodziewa się sporego zanurzenia i znalazł zderzak…To jest poziom premier z nominacji Schetyny, tak jak tępa Kopacz była z nominacji Tuska. Ciekawe czy tak samo zachowywałaby się jak zeszczana pod siebie tępa alkoholiczka Kopacz w Berlinie, oddając honory do płota, zamiast do sztandaru. Ogólnie POziom KOpaczki. Niezłe cycki i nic poza tym…Żeby w Polsce wygrać wybory trzeba kochać zwierzęta, szanować ludzi tak jak Jarosław Kaczyński. A Platforma kocha pieniądze (cudze), a ludzi doprowadza do nędzy. W 2011 roku też naobiecywali, a potem żyd i złodziej Langman vel Lewandowski tłumaczył maturzystom, że to co się mówi w kampanii wyborczej to tylko się mówi a nie realizuje! Teraz też tak by było gdyby nie daj Boże wygrali..
 • @krzysztofjaw 09:13:54 Słaba z niej aktorka powinna się podszlifować u celebrytki Krystyny
  Ot cały Schetyna z uśmiechu, czy ich sponsorują stomatolodzy? Czy testują nowy materiał dentystyczny na protezki ? Czy asistans medycyna jako dodatek do usług bankowych. Fatalne wykonanie. To "przemówienie" formę i wygląd miało jak akademia pierwszomajowa. Żenada i prymitywizm wizualny i krasomówczy. Przemówienie Kidawy pokazało, że nawet z czytaniem słabo sobie radzi. Przemówienie dramatycznie słabe. Jeszcze kilka dociekliwych pytań z wiedzy specjalistycznej i będzie kompromitacja. Niestety Kidawa -Błońska na poważne stanowiska nie ma wiedzy a inteligencją nie grzeszy od lat, i takie byle co ma zwolenników to dopiero tragedia. Kidawa równie mądra inaczej, jak Kopacz. Obie nadają się do poganiania dinozaurów w stepie. To teraz "przyszła" pani premier pewnie z byłą panią premier Kopacz pójdą na polowanie z kamieniami na dinozaury. Nikt ci nie da tyle ile ja ci mogę obiecać. Ośmioletnie rządy PO PSL tylko potwierdzają te słowo. Dlaczego tym razem ma być inaczej?  .
 • @krzysztofjaw 09:13:54 ach ta szczęka..
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zODMwOC9wLzIwMTkvMDkvMDcvODI1LzUyMC8zMWY3NjgxNWVkZTE0MWZmYTY3YTI0MTM4ZjM0MzQyYy5qcGVn.jpeg

  Operacja pod kryptonimem "Nowa twarz opozycji" nabiera tempa. Paweł Wroński w "GW": "Cała władza w ręce Kidawy-Błońskiej". „Być może zabrzmi to banalnie, ale była marszałek Sejmu mówi o zmianie kulturowej, cywilizacyjnej i estetycznej” - pisze w „Gazecie Wyborczej” Paweł Wroński. Dziennikarz zachwyca się przemówieniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i postuluje oddanie jej pełni władzy w opozycji.

  https://wpolityce.pl/polityka/462771-pawel-wronski-w-gw-cala-wladza-w-rece-kidawy-blonskiej

  Ps...Ta cała konwencja programowa wyglądała jak jakaś terapia grupowa w zakładzie dla umysłowo chorych. Naprawdę żenujący widok. Nic dziwnego, że PiS ogrywa tą bandę niedorozwojów. Oddać władzę komuś kto nie wie gdzie się podziały miliardy z OFE? (150 mld zł i te 25 mld zł które zaginęły po drodze ponoć do ZUSu)..Czy oddałbyś swoje oszczędności do banku, który już raz roztrwonił twoje całe oszczędności? Pamiętamy, że swego czasu to Kidawa-Błońska sformułowała PROGRAM ODEBRANIA SPOŁECZEŃSTWU całego socjalu, aborcji na życzenie i wsparcia dla homoseksualizmu i feminizmu. Jest GORSZA OD SCHETYNY...Polacy nie uczą się na błędach?
 • @krzysztofjaw 09:13:54
  Dlaczego Schetyna wystawia Kidawę-Błońską? Janecki: Okazał się cwaniakiem. Chce podzielić się odpowiedzialnością za porażkę. Mając w zasadzie pewność, że nie wygra wyborów, Grzegorz Schetyna chce się podzielić odpowiedzialnością za porażkę powiedział w „Salonie Dziennikarskim” publicysta Stanisław Janecki. Kolejne występy medialne polityków PO pokazują, że nie znają oni – nawet autor - punktów własnego programu – tzw. sześciopaku Schetyny. Czy to znak czegoś głębszego? O tym dyskutowano w „Salonie Dziennikarskim” - wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl. Kompletna improwizacja i nieprzygotowanie. Żałość stwierdziła dr Hanna Karpa. Jak przyznała, nie przypomina sobie, by jakikolwiek student w ten sposób zdawał u niej egzamin. Gdyby ktoś chciał ich ugotować, to wystarczyłoby powtarzać ten materiał dodała. Publicysta tygodnika „Sieci” Stanisław Janecki przypomniał, że regularnie na antenie PR24 pytał polityków PO o ich program. Efekt był taki sam. Skoro nie znali tej pierwszej „szóstki” z 2017 roku i tej obecnej, to wynika, że nikt się nie przejmuje tzw. programem. Jest po to, żeby było, że „mamy” stwierdził. PO zrobiła wewnętrzne badania, z których wynikało, że elektorat nie kojarzy partii z żadnym pozytywnym programem i nie jest w stanie wymienić żadnego punktu. Skoro nie przejmują się wyborcy, to przestali się przejmować i politycy ocenił. Oni nie mają potrzeby znać tego programu, bo po pierwsze nie jest to temat rozmów z wyborcami i przyzwyczaili nas politycy przez wiele lat, że to co opowiadają w kampanii, to opowiadają w kampanii mówił dziennikarz TVP Jacek Łęski.
  Oprócz tego, że nieznajomość programu wynika z braku planu jego realizacji. (…) Platforma nie ma zamiaru realizować swojego programu dlatego, że nie liczy się z realną możliwością sprawowania władzy. Gra o bycie mocną opozycją. Wyćwiczyła się w ostatnich latach w byciu totalną opozycją i wtedy nie ma znaczenia, jaki ma się program, ważne jest, żeby być na „anty” powiedział ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”. Oni na wewnętrznych spotkaniach partii nie rozmawiają o programie. Ktoś im to napisał, wrzucił do książeczki dodał Janecki. Goście audycji komentowali też samo zaprezentowanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej przez PO na kandydata na stanowisko premiera. To być może byłaby dobra sztuczka, gdyby poprzedni materiał nie był taki kompromitujący stwierdziła dr Hanna Karp. Jacek Łęski zwrócił uwagę, że ten ruch ma osłabić agresywny wizerunek Grzegorza Schetyny. Wydawało się, że to ma szanse zadziałać. Jednak ta prezentacja pokazała, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie ma swobody wystąpień, był plastik i sporo wpadek. To każe zapytać o merytoryczne przygotowanie. Niby w takim eleganckim obrazie przyszłej – jak chce KO – premier, są także rysy agresywne zaznaczył. To mi przypomina styl Unii Wolności - mieszankę elegancji, poczucia wyższości z jednoczesnym agresywnym przekonaniem, że ma się zawsze racje, a wszyscy inni są źli dodał dziennikarz TVP. Stanisław Janecki podkreślał, że Grzegorz Schetyna nie chce być jedynym odpowiedzialnym za porażkę wyborczą. Wymyślił sobie konwencję ratunkową. Mając w zasadzie pewność, że nie wygra wyborów, chce się podzielić odpowiedzialnością za porażkę, żeby mu to nie zaszkodziło przy wyborach w grudniu, gdy kończy mu się kadencja przewodniczącego partii mówił. Jeśli Małgorzata Kidawa-Błońska uzyska jakiś dobry wynik liczbowy, to rozwiązany ma problem kandydata na prezydenta, który być może nic nie uzyska, ale nie będzie przepychanek z Donaldem Tuskiem dodał publicysta tygodnika „Sieci”.
  Grzegorz Schetyna zrobił to, za co Radosław Sikorski nazwał go „lwowskim żulikiem”. Po prostu okazał się cwaniakiem, ale być może jest za późno, by uniknąć odpowiedzialności stwierdził Stanisław Janecki, zwracając uwagę, że wśród działaczy jest duża tendencja do chęci rozliczenia szefa partii. Ks. Zieliński ocenił, że zagranie z Kidawą-Błońską jest „echem” wystawienia Beaty Szydło przez Jarosława Kaczyńskiego cztery lata temu. Tutaj mamy do czynienia z imitacją, kiedy ma to być zwyczajnie antyPiS powiedział. To wskazuje na nihilizm ugrupowania politycznego, nie mającego programu, nie mającego recept, a jedynie chęć bycia totalną opozycją ocenił redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.
  Ps...Żydoukrop, bandyta i złodziej Szetyna vel Schetyna to jest cwaniak ale tylko dla członków i elektoratu PełO. Dla pozostałych to chłoptaś, przedszkolaczek, osesek, taki down-bystrzacha, wystawił Kidawę bo wie, że przegrają i powie wtedy, to nie ja przegrałem to ona! Ja bym wygrał!
  Hahaha! PiS powinien do programu wyborczego wstawić: "Polacy, pomóżcie zdobyć większość konstytucyjną w sejmie, żeby ostatecznie skończyć z komunizmem." Nie wstydźcie się, to może zmobilizować "leniwców".
 • @krzysztofjaw 09:13:54 Knocked Out (KO). "myślą wyłącznie o sobie, a nie o Polsce" - Bingo! oto "ich" program!
  Tarczyński po wystąpieniu Kidawy-Błońskiej: Dramat. Była jak dziecko we mgle, które chce być premierem RP...Poseł PiS Dominik Tarczyński w rozmowie z portalem wPolityce.pl skomentował wystąpienie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na konwencji KO. Nie zostawił na nim suchej nitki. To był śmiech w stylu Jokera. Nerwowy uśmiech osoby, która jest absolutnie przerażona tym miejscem, w które Grzegorz Schetyna ją wsadził. Patrząc na to wystąpienie zastanawiałem się, co by się stało, gdyby zacinająca się osoba pojechała na negocjacje z premierami państw UE. To byłby absolutny dramat. Bardzo współczuję tej pani, ponieważ jest absolutnym kozłem ofiarnym Grzegorza Schetyny, który przygotowuje się na sromotną porażkę i wystawia osobę, którą mówiąc kolokwialnie chce „odstrzelić”. To było tak żenujące wystąpienie, że aż smutne. Zrobiło mi się jej żal mówił Dominik Tarczyński. Nie potrafiła płynnie odczytać tego, co jej napisano. Poprawiała się, nie znalazła programu. Była jak dziecko we mgle, które chce być premierem Polski. Dramat, dramat, dramat dodał. Na pytanie, jak interpretuje wypowiedź Małgorzaty Kidawy-Błońskiej o tym, że „wiele koleżanek i kolegów mówiło jej, żeby powiedziała mu, że podjął dobrą decyzję”, odpowiedział: Podjął dobra decyzję, a cóż mogła powiedzieć. Powiedziała tak naprawdę, że jest lepsza i mądrzejsza od niego. W polityce i dyplomacji takich rzeczy się nie mówi, tym bardziej publicznie. To też pokazuje, że jest kompletnie nieprzygotowana. Dominik Tarczyński zwracał uwagę na problem opozycji z prezentacją własnego programu. Zachęcam wszystkich do tego, aby odsłuchali to wystąpienie i zobaczyli, jak Małgorzata Kidawa-Błońska się denerwowała i nie radziła sobie. Ten fragment, w którym ona szuka programu, którego nie ma. Po tych wystąpieniach Zimocha, Poncyliusza i samego Schetyny to jest symboliczne. Ci ludzie po prostu kłamią, nie mają programu. Nie są w żaden sposób go przedstawić zaznaczył. Na uwagę, że politycy KO wspominali o tym, iż utrzymają programy społeczne PiS, odpowiedział: Zmieniają poglądy odnośnie do naszych programów społecznych w zależności od tego, jak słupki poparcia społecznego dla naszych reform się kształtują. Powiem brutalnie: papier toaletowy nie będzie nigdy dolarem. Chcą być lepszym PiS-em, ale PiS-em nigdy nie będą, ponieważ myślą tylko wyłącznie o sobie, a nie o Polsce. as


  Ps...Zgadzam się całkowicie, jej sztuczny śmiech był najlepszym podsumowaniem. Ten ładny uśmiech pasuje do programu wyborczego "Zrobimy wszystkim dobrze"…PO robi sobie jaja z Polaków. Już była pijana i zeszczana Kopacz z jej wędrówkami po czerwonym dywanie teraz druga pani ze sztucznym uśmiechem. Życie jest zbyt krótkie, żeby było wystawiane na ciągłe eksperymenty. Kłamstwo jest ZASADĄ u tych ludzi. Smutne, że jeszcze tak dużo ludzi nabiera się na te brednie. No, ale TVNatrix działa. Kidawa perfidnie kłamie. Chce p podnieść wiek emerytalny kobietom do 67 lub 70, a sama ma już emeryturę, jak można być tak egoistycznym człowiekiem. Kłamstwo ma krótkie nogi. Rządzili osiem lat. Mogli to wszystko co teraz obiecują wprowadzić. Słyszeliśmy tylko, że "piniendzy" nie ma i nie "bendzie" od żydów Rostowskiego i Szczurka. Żaden rząd, nie dał szaremu obywatelowi tyle co rząd PiS. Teraz PO mydli oczy. Jeżeli dojdzie do władzy PO to będzie tragedia dla zwykłego Polaka, czyli nędza, głód i cierpnie. Elity się wyżywią i będą żyli jak paczek w maśle ale zwykły człowiek straci wszystko jak za Tuska. PO co kopać mierzeję wiślaną skoro sama natura jej nie przekopała tak powiedziała "mondra" inaczej Kidawa
 • @krzysztofjaw 09:18:14
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185YzE0NS9wLzIwMTkvMDkvMDcvODI1LzUyMC8xMzcwODMzYmI5ZTQ0Y2MzOTRjNTFiYjNjMWUzZmRmMS5qcGVn.jpeg
  Nauczyli się już "Szóstki Schetyny"? KO rusza w Polskę z okrągłymi hasłami. "Chcemy zbudować wspólnie Polskę przyjazną ludziom"..Po piątkowej konwencji programowej rozpoczynamy kampanię wyborczą w Wałbrzychu, będziemy jeździli po Polsce busami i będziemy blisko ludzi, aby rozmawiać o tym, jak rozwiązać ich problemy mówili liderzy KO Małgorzata Kidawa-Błońska i Grzegorz Schetyna. Rozpoczynamy po wczorajszej konwencji programowej kampanię wyborczą właśnie tutaj, żeby pokazać, że ona tak będzie wyglądać, będziemy blisko ludzi, będziemy z nimi rozmawiać, będziemy ich pytać, będziemy dalej rozmawiać o programie, w jaki sposób rozwiązać ich problemy, w jaki sposób im pomóc. Po to jest polityka i po to są politycy powiedział na sobotniej konferencji prasowej w Wałbrzychu Grzegorz Schetyna.
  Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska przypomniała, że w piątek Koalicja Obywatelska zaprezentowała swój program na najbliższe lata. Chcemy ten program z państwem zrealizować, wiemy, że jeszcze można tam dodać wiele nowych spraw, dlatego ruszamy dalej w Polskę, będziemy we wszystkich miejscach, będziemy chcieli rozmawiać, konsultować nasz program, słuchać o problemach lokalnych powiedziała Kidawa-Błońska. Podkreśliła, że w Polsce nikt nie może zostać sam, nikt nie może zostać zapomniany. Chcemy zbudować wspólnie Polskę przyjazną ludziom, bez nienawiści dodała Kidawa-Błońska. Podkreśliła, że politycy Koalicji Obywatelskiej wyruszą z Wałbrzycha w Polskę busami. Wszystkich zapraszamy do rozmowy, z każdym będziemy rozmawiać i jedziemy po to, żeby lepsze było jutro i żebyśmy wygrali te wybory mówiła Kidawa-Błońska. Tomasz Siemoniak nawiązał do wyborów parlamentarnych w 2015 roku. Wtedy w okręgu wałbrzyskim Platforma Obywatelska zdobyła najwięcej mandatów do Sejmu. Przekonywał, że właśnie dlatego rozpoczęcie kampanii w Wałbrzychu to „znak do zwycięstwa”. Mówił też, że przedstawione w piątek punkty programu KO „idealnie trafiają w potrzeby mieszkańców Wałbrzycha i Dolnego Śląska”. To są kwestie seniorów, kwestie zdrowia, kwestie szkoły, więc czekamy na rozmowy z mieszkańcami, co jest najważniejsze; przez te tygodnie kampanii będziemy cały czas bardzo blisko, chcąc też słuchać dodał. Poseł PO-KO odniósł się także do zmiany „jedynki” na liście KO we Wrocławiu. Lider PO Grzegorz Schetyna wystartuje tam z pierwszego miejsca, a Małgorzata Kidawa-Błońska będzie „jedynką” KO w Warszawie, choć początkowo miało być odwrotnie. Doszło do zmiany we Wrocławiu, żałujemy, że pani marszałek wybrała Warszawę, nikt nie jest doskonały, ale bardzo się cieszę, że przewodniczący Grzegorz Schetyna przyjaciel Wałbrzycha jest liderem list we Wrocławiu, bo chcemy razem wiele zrobić dla Dolnego Śląska powiedział były szef MON. Chcemy żeby Wałbrzych i cały okręg były częścią jednego, dobrze rozwijającego się Dolnego Śląska powiedział Siemoniak. kb/PAP

  Ps...A powinno być, zgodnie z prawdą: "Chcemy zbudować wspólnie Polskę przyjazną NASZYM ludziom". I to byłoby w porządku i uczciwie. To już było 8 lat i z tej budowy wyszło to co wasi ludzie mówili u Sowy, że Polski już nie ma jest tylko chuj, dupa i kamieni kupa. Drugi raz wam się nie uda tak Polskę niszczyć, jedźcie sami na szparagi.
 • krzysztofjaw
  POZWOLĘ SOBIE ...

  na małą dygresję, w sprawach dotyczących wiary, niech Pan da sobie spokój, co zaś się tyczy tego artykułu to zgadzam się!


  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • Nic dodać, nic ująć. „Spieszmy się poznawać programy Platformy – tak szybko się zmieniają”
  Rozpoczęła się kampania wyborcza Koalicji Obywatelskiej. Politycy KO przedstawili swoje propozycje programowe. Jak ocenił je Joachim Brudziński? Spieszmy się poznawać programy Platformy Obywatelskiej tak szybko się zmieniają powiedział. W piątek politycy Koalicji Obywatelskiej przedstawili swoje propozycje programowe. Kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska przekonywała, że jest to najlepszy program, konsultowany z Polakami. Co ciekawe, nie wszystkim politykom Platformy przypadł do gustu. „Jak tym zarządzać?”, „kto za to zapłaci?” pytał poseł PO Michał Boni. Szef sztabu Prawa i Sprawiedliwości nie patyczkował się z programem PO. W tym wypadku to chciałoby się powiedzieć: spieszmy się poznawać programy Platformy Obywatelskiej – tak szybko się zmieniają. Zmieniają się w takim tempie, że nawet ich autorzy czy liderzy nie są w stanie zapamiętać, co obiecywali jeszcze parę tygodni temu stwierdził Brudziński przypominając niedawną wpadkę Grzegorza Schetyny. Okazało się bowiem, że… Schetyna nie zna „sześciopaku Schetyny”.. Tak, kiedy pada sakramentalne pytanie: pokażcie wyliczenia, tak jak miało to miejsce w wypadku tego słynnego sześciopaku Grzegorza Schetyny, to do dzisiaj nie doczekaliśmy się żadnych wyliczeń. Ekspertka, która dzisiaj jest główną twarzą Platformy Obywatelskiej, pani poseł Izabela Leszczyna mówi, że zdecydowana większość tych programów będzie finansowana z obcięcia budżetu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przecież to są opowieści… mówił Brudziński.

  Ps.. Poprzednio platfusy o swoich obietnicach zapominali zaraz po wyborach. Obecnie zapominają przed wyborami. A po co to komu znajomość "programów" złodziei i oszustów, przecież i tak żaden z tych tzw. "programów" nigdy, przenigdy nie będzie realizowany. Te programy to tzw. pic i fotomontaż jak to się kiedyś mówiło o programach komuchów. Kidawa mówiła, że jeżeli będzie rządziła to te 7 tys, czy 70 tys..uchodźców''przyjmie do Polski, to jest ich plan, dalsza kolonizacja i wykorzystywanie Polski przez Niemcy i ich akolitów. Oni naprawdę wiedzą, ze toną w warszawskim szambie i co się wynurzą, by złapać powietrze, to wykrzykują coraz większe brednie. A koło ratunkowe K-B szczerzy kły, by dawać obraz uśmiechniętej, serdecznej, a wychodzi na idiotkę, której można wcisnąć każdą brednię, by ją z uśmiechem przedstawiła, bo miliard znaczy u niej tyle, co milion. Oj, popłynęłaś Platformo razem z gównem ćpuna Czaskoskiego i Rabieja do Gdańska, do mądrej inaczej tępej o IQ ameby ukrożydówki, alkoholiczki Dulkiewitz.
 • Schetyna miał wizję! Wraca hasło: „By żyło się lepiej”. Lider PO: Będziemy rozmawiać z ludźmi
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15678456021d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3725c173edf2e16545180aca50a6639be11.jpg

  Koalicja Obywatelska już pomimo kilku falstartów już oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą. Na konferencji prasowej w Wałbrzychu mogliśmy usłyszeć, że Grzegorz Schetyna ma... wizję. Przekonywał, że teraz chce „rozmawiać z ludźmi” i robić wszystko by... „żyło się lepiej”. Tak, tak to nie żart. Jedno z budzących największe kontrowersje haseł Platformy Obywatelskiej najwyraźniej wróciło na sztandary. Jesteśmy dzisiaj w nowej sytuacji, rozpoczynamy kampanię wyborczą. Jesteśmy w Wałbrzychu, świetnie zarządzanym mieście z wielką historią. Jesteśmy na Dolnym Śląsku. Czujemy się tu bardzo dobrze. To miasto, które ma wielką historię, wielką dumę i wielkie oczekiwania. Mamy wizję Polski, w której ludziom żyje się lepiej, w której każdy ma swoje miejsce. mówił Schetyna. Po chwili swoją wizją lider PO podzielił się publicznie: W opowieści o Polsce, którą będziemy mogli budować wierzymy, że to jest Polska lokalna odwrócona w stosunku do ludzi [...] gdzie rząd współpracuje z samorządem, gdzie robimy wszystko, by ludziom żyło się lepiej, gdzie robimy to wszystko dla dobra wspólnego. Rozpoczynamy kampanię właśnie tutaj, żeby pokazać, że ona tak właśnie będzie wyglądać. Będziemy rozmawiać z ludźmi. Po to jest polityka i po to są politycy, żeby pomagać zwykłym ludziom przekonywał Schetyna. Dla podkreślenia dramatyzmu sytuacji powtórzył jeszcze: Będziemy blisko ludzi, będziemy pytać ludzi, w jaki sposób im pomóc. Po to są politycy, żeby pomagać zwykłym ludziom zapewniał. Z kolei typowana przez Koalicję Obywatelską na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska odwoływała się do dorobku polityków wchodzących w skład KO. Jeśli chcemy, żeby ludzie czuli się w naszym kraju szczęśliwi musimy każdego traktować indywidualnie. Chcemy zbudować Polskę bez nienawiści. Mamy świetnych kandydatów, bardzo merytorycznych. Jeśli państwo spojrzą na ich dorobek, to oni zrobili w Sejmie bardzo dużo. To nie są osoby, które muszą się tego uczyć. Szukajcie nas wszędzie, wszystkich zapraszamy do rozmowy, z każdym będziemy rozmawiać mówiła Kidawa-Błońska. Po chwili uderzyła w nostalgiczną nutę. Pamiętam, jak jeszcze parę miesięcy temu w deszczu rozdawałam tu ulotki razem z kandydatami do Parlamentu Europejskiego. Najważniejsze to być blisko ludzi mówiła kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera.


  Ps...By żyło się lepiej ludziom z PO, skąd to znamy? Że jeszcze mają czelność to powtarzać. Głąb zawsze będzie głąbem. W jakiej nowej sytuacji pamiętamy działania partii oszustów i PSL przez 8 lat, wydłużony wiek emerytalny do 67 lat, kradzież z OFE 153 mld zł, sprzedaż majątku Narodowego na 63 mld zł, zadłużenie Polski na 800 mld zł, podniesienie podatku VAT, wiele afer, antypolskie, zaprzańskie działania w sprawie katastrofy samolotu w Smoleńsku. Schetyna ma wizje? Schetyna miał wizję. A częstował Nitras. No to trzeba mu powtórzyć słowa TuskDojcza, który powiedział, cytuje z pamięci: jak ktoś ma wizje, to powinien iść do lekarza...od głowy np...Klicha. "Mamy świetnych kandydatów", ich dorobek w sejmie i poza sejmem ludzie znają i mam nadzieję że tak zagłosują ,żeby jak najdalej znaleźli się ze swoim dorobkiem politycznym od sejmu i senatu. Schetyna/Kidawa mówią: będziemy rozmawiać z ludźmi... No jak to, przecież powiedzieli, że ten ich program powstał, no właśnie, po rozmowach z ludźmi. To się nie trzyma kupy! Mają zacząć rozmawiać z ludźmi, żeby napisać program, a program już napisany, bo są po rozmowach z ludźmi. Te "logikę" może zrozumieć jedynie Schetyna, Petru, Lubnauer, Kidawa i ich elektorat, bo ja nic nie kumam. Za ten program zapłacili grubą kasę firmie pijarowej z Izraela z pieniędzy podatników, maja to podane w punktach i to niedokładnie, chyba nie potrafią przeczytać, bo im bzdury wychodzą. Dziwi mnie niezmiernie, że pomimo tych wszystkich złodziejskich afer, 20 % Polaków chce głosować na tych złodziei i bandytów z PO. To jest wprost niepojęte. Chcą otumanić ludzi, oni mają swój elektorat przekrętów i matołów a reszta i tak nie da się ogłupić. Co za żałosna banda! My z kolei nie możemy spocząć na laurach, musimy wszyscy iść na wybory aby PiS uzyskało większość konstytucyjną i zrobiło ze złodziejami porządek. Inaczej ta banda sfałszuje wybory, a wiadomo będzie czy tak się stało po czasie liczenia głosów, jak znowu tygodnie to na bank jest fałszerstwo. Samo głosowanie to jeszcze za mało, należy przypilnować liczenie głosów w lokalach wyborczych, to jest podstawa wygrania wyborów bo ta banda nie odpuści, wiedzą, że to jest ich być albo nie być w Celach+.
 • Dobry Czas Dla Polski. PiS prezentuje program wyborczy. Dokument ma ponad 100 stron!
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15678514501d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37290a0270bb335f02126222e668bbd3352.jpg
  Na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie liderzy ugrupowania prezentują program wyborczy. Swoje wystąpienia poza prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim wygłoszą także premier Mateusz Morawiecki oraz była premier, europosłanka Beata Szydło.
  Premier Morawiecki w niedawnej rozmowie w TVP Info przekonywał, że program wyborczy PiS jest bardzo spójny. Na stu kilkudziesięciu stronach opisane są wszystkie dziedziny. Chcemy dyskutować o dobrych programach i my taki program mamy. W Lublinie pokażemy całościowo ten program zapowiedział.
  https://twitter.com/i/status/1170270894863855616

  Rzecznik rządu Piotr Müller pytany w radiowej Jedynce, jakie są główne punkty tego programu powiedział, że będzie on dotyczył kilkunastu obszarów. Należy wskazać chociażby na kwestie związane z zarządzaniem państwem, kilka ważnych tez dotyczących funkcjonowania administracji publicznej, polepszenia wynagrodzeń w tym obszarze, czy skorygowania w ogóle modelu funkcjonowania administracji publicznej, by ona funkcjonowała sprawnie, chociażby w zakresie cyfryzacji" - mówił rzecznik rządu. "Ważnym aspektem będzie też - i tam jest kilka ważnych punktów programowych - obszar zdrowia, również kwestia edukacji jest mocno podkreślona w programie. Bardzo, bardzo duży nacisk kładziemy na sprawy gospodarcze i społeczne podkreślił Müller. Prezes PiS w wywiadzie dla "Super Expressu" zapowiedział m.in. wprowadzenie na stałe trzynastej emerytury, waloryzacji kwotowo-procentowej oraz dalsze starania o polepszenie "bytu najbiedniejszych emerytów" przez podnoszenie ich minimalnej emerytury. Jarosław Kaczyński podkreślił, że w trakcie konwencji w Lublinie "omówione" będą różne propozycje, w tym społeczne.

  https://twitter.com/i/status/1170279459343294465
  Na żywo..

  https://www.facebook.com/pisorgpl/videos/360394488205634/
 • Kto da więcej z naszych pieniędzy? PSL włącza się w licytacje. 50 tys. zł na własne mieszkanie z budżetu dla młodych
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/09/kaczynski_kosiniak_kamysz_schetyna_nczas.jpg
  Ze smutkiem obserwujemy, jak nasze prognozy się sprawdzają i kampania wyborcza zamienia się w licytację, która z partii da więcej Polakom z ich własnych kieszeni. Do POPiS-owego licytowania się na socjalizm dołączyło dziś PSL. Chcą dawać 50 tys. zł na mieszkania ludziom z naszych pieniędzy. PSL podczas konwencji w Sandomierzu zapowiedziało program „Własny kąt”. Ma on polegać na dorzucaniu się przez państwo na kwotę 50 tys. zł na mieszkanie dla młodych ludzi. Polskie banki muszą im to ułatwić. To promocja zostania w naszym kraju. To 50 tys. zł dużo więcej znaczy w Sandomierzu czy Płońsku niż w Warszawie. Ale to zachęca do pozostania we własnych, małych ojczyznach. Byśmy nie byli społeczeństwem starzejącym się powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL. Zapewnił też roszczeniowe społeczeństwo, że 500 plus dalej będzie wypłacane. Nikt nie zabierze „500+”. Panie Kurski, proszę przestać kłamać! Głosowaliśmy za nim, utrzymamy je. To kontynuacja naszych działań w polityce rodzinnej ogłosił Kosiniak-Kamysz. A mimo tylu wydatków, obiecał jeszcze dobrowolny ZUS. Od przyszłego roku dobrowolny ZUS. I koniec dodał szef ludowców.
  Źródło: money.pl
 • RELACJA. Konwencja programowa PiS. Kaczyński: Proponowany przez niektórych ustrój trybunalski z demokracją nie ma nic wspólnego
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180ZDhjYy9wLzIwMTkvMDkvMDcvODI1LzQ1Mi84MWQ4ZmE1ZWQ3OTk0ZjYwOWNkYzg1ODA0YzYwMDM0NS5wbmc=.png
  W sobotę w Lublinie po godz. 12 rozpoczęła się konwencja wyborcza PiS pod hasłem „Dobry czas dla Polski”, w trakcie której liderzy ugrupowania zaprezentują program wyborczy. Swoje wystąpienia wygłoszą prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i była premier Beata Szydło. 12:35 Rozpoczyna się przemówienie PREZESA PiS JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO.

  Tak się przejąłem tym, że zapomniałem programu PiS zażartował lider Zjednoczonej Prawicy.

  Ci, którzy plan konstruują, kierują się systemem wartości. On nie jest tajemnicą, prezentowaliśmy go. I on się nie zmienia, ale zmieniają się okoliczności i z tego właśnie względu trzeba go przypominać, bo jest ten sam, ale nie taki sam. Kontekst jest inny. (…) Jest on skonstruowany wokół tego, co wszyscy jak sądzę, traktujemy jako najważniejsze, wokół przyrodzonej godności człowieka. I jego życia. (…) Ta ochrona życia jest przez nasz traktowana szeroko - ochrona przed opresjami, także strony państwa ale też ochrona przed eutanazją, aborcją na życzenie, całą tą ideologią ,która podważa wartość życia. Stoimy na stanowisku, że jest to wartość niepodważalna. (…) Bez heroicznych wartości nie mogłaby być realizowana inna wartość , które jest także w centrum naszego myślenia. To wolność. Człowiek by być godny, musi być wolny. Musi być wolny od niepotrzebnych zakazów i opresji ale także musi mieć prawo do innej wolność, wolności „do” - działania, współuczestnictwa. Ta wolność jest w naszych dziejach niezwykle ważna. Ta właśnie wolność pozytywna, była kiedyś przypisana tylko jednemu stanowi, potem w procesie dziejowym to się zmieniało. Ale mogę zaryzykować stwierdzenie, że wielkim finałem tego procesu była nasza wielka „Solidarność”, który uczynił nasz naród wolnym, chociaż do godności musieliśmy jeszcze iść. Tej wolności trzeba bronić. (…) Kolejna wartość, którą uznajemy za ważną - solidarność - łączy się z wolnością. Solidarność to także gotowość służenia innym, to solidarność między ludźmi, w rodzinach. To jest spoiwo wspólnoty i dlatego tak bardzo ją cenimy. Ale solidarność wymaga jeszcze spełnienia dwóch warunków - równości i sprawiedliwości. Równość traktujemy jako równość praw i przywilejów, równość możliwości, szans. (…) Naszym dążeniem w życiu społecznym jest własnie dążenie do zwiększania poziomu równości i to uzyskujemy! Równość, solidarność tworzą razem sprawiedliwość, a to jeszcze coś innego. To pewien mechanizm życia społecznego, który zapewnia równość, wolność i solidarność. To jest nasz cel, chcemy sprawiedliwości, my chcemy Polski sprawiedliwej! Ale chcemy także sprawiedliwego świata.

  Człowiek jest istotą społeczną. (…) Rodzinę uważamy za komórkę społeczną o fundamentalnym znaczeniu dla ciągłości pokoleń, trwałości wspólnot. Ale rodzinę widzimy tak, jak tutaj - jedna kobieta, jeden mężczyzna w trwałym związku i ich dzieci. To jest rodzina. Rodzina jest atakowana (…). Kobiety rodzą się kobietami, a mężczyźni mężczyznami. I tak ma zostać!

  Dla nas narodem jest polskość i tę polskość cenimy bardzo wysoko. (…) Chcemy by Polska trwała i wiemy, że warto być Polakiem. W dziejach naszego narodu sytuacja niekiedy bardzo skomplikowana układała się tak, iż wielką rolę, w kształtowaniu i obronie narodu odgrywał Kościół katolicki. Chrześcijaństwo jest częścią naszej tożsamości narodowej. Kościół był i jest dzierżycielem jedynego znanego w Polsce systemu wartości. Poza nim jest tylko nihilizm. Kościół jest dla Polaków ważny, jest ważny dla polskich patriotów, bez względu na to czy ktoś jest wierzący czy jest ateistą. Odrzucamy nihilizm, bo nihilizm niczego nie buduje, on wszystko niszczy!

  Europejskość to wielka kultura i cywilizacja oparta o chrześcijaństwo, grecką filozofię i rzymskie prawo. My jesteśmy pełnoprawnymi Europejczykami, także w znaczeniu kulturowym. Ale Europa jest bogata różnorodnością, tym że składa się z wielu narodów. Nie ma żadnych racjonalnych powodów, żeby przeciwstawiać europejskość polskości. Polskość jest szczególnym, związanym z wolnością, wariantem europejskości. (…) Polska pozostanie wyspą wolności!

  Naród potrzebuje państwa. (…) My przez dłuższy czas tego państwa nie mieliśmy i dlatego cenimy je niezwykle wysoko. Nie tylko ta strata i straszne 50 lat (…) wiąże nas mocno z ideą suwerennego państwa. Ale musimy pamiętać o tym, że państwo est niezastąpioną instytucją bezpieczeństwa (…). Państwo jest potrzebne, ale także dlatego, że tylko ono może być terenem, można powiedzieć sferą wolności w obydwu rozumieniach. Tylko państwo narodowe może być demokracją, a my chcemy demokracji! Chcemy demokracji skonstruowanej prosto, tzn. przedstawicielskiej. (…) Władza sądownicza jest niezawisła i budowana tak, żeby zapewnić jej neutralność, ale władza sądowa ma wykonywać ustawę, w tym zasadniczą. Proponowany przez niektórych ustrój trybunalski, w istocie sądów, z demokracją nie ma nic wspólnego. On służy oligarchii. Chcemy umacniać polską demokrację.

  Jak najkrócej można określi to, co czyniliśmy przez cztery lata? W kategoriach politycznych można powiedzieć, że to, co czyniliśmy, to odrzucanie późnego postkomunizmu, czegoś czego nie da się do końca opisać, jeśli nie odwoła się do postkomunizmu w ogóle. Muszę niestety używać czasu teraźniejszego, choć mam nadzieję, że to niedługo będzie historia. (…) Nie zbudowano nowego aparatu gospodarczego i nowej hierarchii społecznej. Skutek był taki, że w Polsce nomenklatura komunistyczna zmieniła się w grupę zwartą, zaczęła przejmować własność i dokooptowywać grupy, także wywodzą się z Solidarności. System negatywnego doboru kadr został utrzymany ze wszystkimi tego konsekwencjami. Ten system był trwały i jednocześnie coraz bardziej się ukorzeniał. (…) Postulat IV Rzeczypospolitej był wtedy przedstawiany przecież przez ludzi,którzy dziś są po tamtej stronie. Wydawało się, że jest szansa na zmianę. Powstała partia - mówię o naszych przeciwnikach politycznych - która bardzo często radykalniej niż PiS żądało zmiany. Ale później okazało się, że to było złudzenie. Okazało się, że PO nie chciała zmiana systemu (…). Po krótkiej walce o zmianę w latach 2005-2007 ta „restauracja” w rządach PO-PSL się dokonała. Uznali, że utrzymanie się przy władzy jest celem samym w sobie. (…) Dla społeczeństwa była socjotechnika, polityka wizerunkowa. Negatywną był atak na siły, które chciały zmiany. Przedstawiano nas jako złoczyńców. Ale była to przede wszystkim polityka kreowania przywódcy, bez orientowania społeczeństwa, przez inne akcje, jak przyjęcie euro i 300 mln, akcje przeciwko dopalaczom. To była ciągła manipulacja zamiast demokratycznego dialogu.

  Nawet nasza konkurencja mówiła, że jutro będzie lepiej. I proszę! prowadzi spotkanie Rafał Bochenek, były rzecznik rządu Beaty Szydło. Zapowiedziano specjalną komunikację sms-ową, by móc na bieżąco śledzić przebieg kampanii: „Jedziemy dalej”. Prawo i Sprawiedliwość dzisiaj zaprezentuje program komplementarny, program spójny i program również oparty o to, co przez ostatnie cztery lata udało nam się zrobić. Będzie to program kontynuacji powiedział w RMF FM szef sztabu wyborczego Joachim Brudziński.

  Całość ze zdjęciami pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/462801-relacja-konwencja-programowa-pis-dobry-czas-dla-polski


  Ps..No i to się dobrze słucha. Spójna wizja i strategia. Śmieszne, że wczoraj PO mówiła "jutro będzie lepiej" no i dziś jest lepiej na konwencji PiS. Intelektualna przepaść dzieli totalsów na czele ze Schetyną, Kidawą-Błońską, Czarzastym, Kosiniakiem-Kamyszem + ćpunem i alkoholikiem Kukizem od PJK. Prezes PiS jest prawdziwym mężem stanu, dla nich poziom nieosiągalny. Totalsi spuścili hejterów z łańcucha, a to znaczy że zauważyli jaka przepaść dzieli ich do PiS, przepaść intelektualna, moralna i kompetencyjna, uświadomili sobie jaka klęska wyborcza ich czeka.
 • @krzysztofjaw 19:02:25
  Aby nie było podziałów w narodzie to w okręgach gdzie rządzi PO i PSL proponuję inny program już sprawdzony... Wiek emerytalny 67 lat, żadnych 500+ani 300+ rewaloryzacja emerytur 5zł rocznie a płaca min 950zł itd.
 • @Husky 19:05:20
  Przy tej konwencji PiS te spotkanie nieudaczników PO w knajpie mówi wszystko o tych zdrajcach. Tuskoidy to wrzód i zdrada. Uśmiechy sztucznej szczęki Kidawy i Schetyny są tak samo obleśne. Nurowska, Janda, Płatek, Środa…oglądajcie Konwencje PiS- i ten wspaniały chór młodzieży śpiewający Mazurka Dąbrowskiego? Nie wstyd wam, że plujecie na Naród Polski….żydobolszewickie kurwy.
 • @krzysztofjaw 19:02:25
  Konwencja PiS. Kaczyński: Na koniec 2020 r. minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł. Dwie "trzynastki" w 2021 r. Zaprezentowano trzy obietnice wyborcze - „hat trick” Kaczyńskiego: wyższe płace, dwie „trzynastki” i pełne dopłaty dla rolników. Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu. (…) Nam chodzi o dobrobyt zupełnie realny. Musimy postawić na wzrost płac i wzrost dochodów społeczeństwa. (…) Chciałem państwu powiedzieć, że na koniec 2020 roku, minimalna pensja będzie wynosiła 3000 zł. Na koniec 2023 będzie wynosiła 4000 zł. W roku 2021 ogromna większość emerytów otrzyma drugą „trzynastkę”! Dwie „trzynastki”. Wreszcie rolnicy otrzymają pełne dopłaty do hektara, na europejskim poziomie. Żeby iść tą drogą, musimy uczynić jeszcze wiele. (…) Reformy procedur i instytucji, w tym sądownictwa, muszą być kontynuowane. Bo to ma służyć sprawiedliwości, dobrej obsłudze obywateli, ale także temu, by różne szklane sufity, które dotyczą ludzi bardzo przedsiębiorczych, którzy natrafili na bariery, które nie mają nic wspólnego z obiektywnymi prawami ekonomiczny, zostały skruszone. (…) Wtedy za 21 lat możemy dogonić przyszłe Niemcy. To jest nasz plan dla Polski! (…) Zwyciężymy ale ogromną pracą.

  https://wpolityce.pl/polityka/462801-relacja-konwencja-programowa-pis-dobry-czas-dla-polski
 • Hat-trick Kaczyńskiego znokautował opozycję. Reakcja Schetyny bezcenna: "Jarek, kończ"
  Budujemy państwo dobrobytu – mówił dziś na konwencji Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, dwie "trzynastki", pensję minimalną 3 tys. zł, pełne dopłaty dla rolników! Okazuje się, że konwencji programowej uważnie się przysłuchuje Grzegorz Schetyna. Jaka reakcja na słowa prezesa PiS? „Jarek kończ...” Na koniec 2020 roku minimalna pensja będzie wynosiła 3000 złotych. Na koniec 2023 minimalna pensja będzie wynosiła 4000 złotych. W 2021 roku ogromna część emerytów otrzyma dwie „trzynastki”. Rolnicy otrzymają pełne dopłaty do hektara, na prawdziwie europejskim poziomie zapowiedział dziś prezes PiS.

  https://pbs.twimg.com/media/ED27hQOXYAEsLL6?format=jpg&name=small
  Jak opozycja zareagowała na hattrick Kaczyńskiego?

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15678562651d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3727aa1f2dacb8dcdc227484c7cc4eda545.jpg

  Schetyna tylko wydusił z siebie: "Jarek kończ" i tylko tyle.
 • Ależ dostało się Platformie Obywatelskiej i Tuskowi! „Ta władza to była w niemałej mierze zabawa”
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15678556001d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372fcb06e2c9ad3144731e5e4c8d02f83c7.jpg
  W czasie swojego wystąpienia na konwencji programowej PiS w Lublinie, prezes Jarosław Kaczyński nie przebierał w słowach podsumowując rządy ekipy PO-PSL. Przypomniał, że Platforma swego czasu sprawiała wrażenie formacji, która chciała zmiany systemu postkomunistycznego, jednak szybko okazało się, że „to było złudzenie”. Powstała partia, mówię tu o naszych przeciwnikach, która także żądała zmiany. Okazało się, że to było złudzenie. Że Platforma Obywatelska nie chciała zmiany systemu. Chciała jedynie tego, co historycy nazywają „restauracją”. Chciała jedynie powierzchownej zmiany, dla utrzymania stanu rzeczy. Ta restauracja pod wodzą PO-PSL się dokonała. Poprzednia formacja traktowała państwo jako zespół instytucji nie działających na rzecz społeczeństwa mówił Jarosław Kaczyński podkreślając, że dla twórców tego projektu kluczowe było wyłącznie „utrzymanie się u władzy”. Prezes PiS w odniesieniu do rządów PO-PSL podkreślał, że szybko okazało się, iż „władza demokratycznie wybrana nie interesuje się społeczeństwem”. Chodziło o ujednolicenie władzy. Pamiętacie, był zakaz zawierania jakichkolwiek koalicji z nami w samorządach. Władza od góry do dołu z nielicznymi wyjątkami miała być w rękach tej samej formacji. Z tym wiązały się różnego rodzaju elementy korupcji, także tej korupcji rozdawniczej. Była tendencja do zwijania państwa, wycofywania państwa z polskiej prowincji. Państwo można powiedzieć zanikało, bo państwa ta władza po prostu nie lubiła mówił prezes PiS. Dostało się również Donaldowi Tuskowi. Były też cechy związane z osobistymi cechami „przywódcy” Donalda Tuska. Ta władza to była w niemałej mierze zabawa. To była zabawa we władzę. Zabawa w rządzenie. Dobre wina, cygara, jak to oni mówili haratanie w gałę. To wszystko bardzo miło robić, tyle, tylko, że do tego trzeba jeszcze umieć dobrze rządzić, a to jest to, czego oni kompletnie nie potrafili. Można cytując dramaturga i poetę powiedzieć, że „oni nawet nie chcieli chcieć”. I to też jest bardzo charakterystyczne dla tego systemu. Temu systemowi towarzyszył naprawdę cały wysyp afer. [...] Cała ta władza lubiła widowisko. Nas to kosztowało stracone lata rozwoju, miliony złotych! mówił prezes PiS.
 • „Dzięki 500+ Mogliśmy też zrealizować nasze największe marzenie - dom z ogródkiem”
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15678530891d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372ce9995c04b1cda19c251e4b04b3fd44a.jpgNa konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie liderzy ugrupowania prezentują program wyborczy. Swoje wystąpienia poza prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim wygłoszą także premier Mateusz Morawiecki oraz była premier, europosłanka Beata Szydło.
  W pewnym momencie głos zabrał pan Radosław Piskorz z Otwocka, który przybył na konwencję PiS wraz z rodziną. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami. Nasze dzieci korzystają z dodatkowych zajęć. Środki z 500+ przeznaczamy na wspólne wyjazdy na wakacje i ferie zimowe. A jeszcze niedawno nie było nas na to stać. Mogliśmy też zrealizować nasze największe marzenie czyli dom z ogródkiem. Dzięki programowi 500+ mogliśmy podjąć decyzję o zakupie domu. Licząc nasze domowe finanse, bez tych środków nigdy nie zdecydowalibyśmy się na taką inwestycję. Programy, o których mówimy sprawiły, że po prostu stać nas na więcej. Popieramy PiS, ponieważ kieruje się wartościami, które wspierają polską, tradycyjną rodzinę. Wierzymy, że jeśli rodzina, najmniejsza komórka społeczna, będzie miała szansę rozwoju, to również pozytywnie będzie rozwijać się nasza ojczyzna Polska mówił.


  Ps...Zestawmy ze sobą dwa hasła: pisowskie "500+ na każde dziecko" 300+ (wiadomo co, wiadomo dla kogo, wszystko jasne) oraz peowskie "Jutro może być lepsze" (od razu nasuwają się pytania: dlaczego może być, a nie będzie, oraz dla kogo lepsze?). O rzężeniu PodCzarzastego lepiej zamilczeć.
 • Ważne słowa o narodzie. Jarosław Kaczyński: To wspólnota, którą sobie szczególnie cenimy
  Naród jest wspólnotą, którą sobie szczególnie cenimy. Naród to podstawa istnienia i działania człowieka w warunkach naszej cywilizacji - powiedział dziś prezes PiS. Jarosław Kaczyński dodał, że polskość buduje podstawę naszych programów, nadziei. "Warto być Polakiem" wskazał.
  "Naród to wspólnota języka, kultury, historii, wspólnego losu, wspólnych osiągnięć cywilizacyjnych. Naród to podstawa istnienia i działania człowieka w warunkach naszej cywilizacji, tej najbardziej życzliwej człowiekowi cywilizacji, to podstawa organizacji, którą nazywamy państwem. Naród jest nam potrzebny, jest potrzebny Europie, jest potrzebny światu. Tu mówię nie o naszym narodzie, tylko o narodach. Ale dla nas narodem jest Polska, polskość i tą polskość cenimy bardzo wysoko" powiedział Kaczyński podczas sobotniej konwencji wyborczej partii w Lublinie. Jak mówił, "polskość buduje podstawę naszych programów, naszych nadziei". "W niej lokujemy to wszystko, co ma wiązać się z naszą przyszłością. Chcemy, by Polska trwała i wiemy, że warto być Polakami, warto być Polakiem" podkreślił. Prezes PiS przypomniał, że w historii naszego narodu, były trudne dzieje. Zdaniem Kaczyńskiego, Kościół katolicki odgrywał wielką rolę "w kształtowaniu narodu polskiego, później w jego obronie, także w tym ostatnim okresie zniewolenia, zniewolenia komunistycznego".
 • Jarosław Kaczyński: Poza Kościołem jest tylko nihilizm. Ten nihilizm odrzucamy!
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15678574511d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372000bba04e35ca28b409db1c10b75e39e.jpg

  Kościół był i jest głosicielem jedynego, powszechnie znanego w Polsce systemu wartości, poza nim mamy tyko nihilizm, który odrzucamy mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji programowej partii w Lublinie. W dziejach naszego narodu sytuacja niekiedy bardzo skomplikowana układała się tak, iż wielką rolę jego kształtowaniu narodu polskiego, później w jego obronie, także w tym ostatnim okresie zniewolenia – zniewolenia komunistycznego, odgrywał Kościół katolicki. Chrześcijaństwo jest częścią naszej tożsamości narodowej, Kościół był i jest głosicielem i dzierżycielem jedynego, powszechnie znanego w Polsce systemu wartości powiedział prezes PiS. Jak mówił, „poza nim, poza może jakimiś bardzo niewielkimi partykularnie funkcjonującymi systemami, mamy tyko nihilizm”. Stwierdził, że dlatego Kościół jest ważny dla Polaków i polskich patriotów niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący, jest agnostykiem lub jest zupełnie niewierzący. Każdy dobry Polak musi wiedzieć, jaka jest rola Kościoła, musi wiedzieć, że poza nim jest - jeszcze raz to powtarzam - nihilizm. I ten nihilizm my odrzucamy, bo nihilizm niczego nie buduje, nihilizm wszystko niszczy powiedział Kaczyński. W tym kontekście prezes PiS podkreślił, że Europa jest bogata różnorodnością. Europejskość to cywilizacja oparta o chrześcijaństwo, grecką filozofię i prawo rzymskie. Jesteśmy europejczykami w sensie kulturowym, w każdym sensie. Europa jest bogata różnorodnością. Składa się z wielu narodów. Jednym z tych narodów jest duży naród – naród polski i nie ma żadnych racjonalnych powodów, żeby przeciwstawiać europejskość polskości. Jesteśmy pełnoprawnymi Europejczykami, w każdym sensie mówił lider PiS
 • OPOZYCJA- POZAMIATANE. Słychać wycie! Znakomicie! To jest miazga POKO! Brawo!
  Dla zdecydowanej większości komentujących konwencję PiS w Lublinie nie ma wątpliwości, że wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, używając bokserskiej terminologii znokautował opozycję. Prezes wymiata, to wspaniały orator. To jest jedno z najlepszych przemówień Kaczyńskiego; requiem postkomuny! Gadki Dyndały w stylu yyyyyyyy czy Kidawy Błońskiej eeeee to wstyd dla Polski. Chyba nikt jeszcze tego nie napisał. Przepaść w porównaniu z wczorajszą konwencją KO. Jarosław Kaczyński: wygłasza z głowy kilkudziesięciominutowy wykład na temat polityki, idei, dziejów najnowszych. Grzegorz Schetyna: nie jest w stanie zapamiętać szesciopaku. Pokażcie mi jakiegokolwiek polityka opozycji, który w sposób tak merytoryczny, przemyślany z głowy, bez prompter wygłosiłby takie przemówienie jak dziś Jarosław Kaczyński. Czy ktokolwiek wyobraża sobie (zgłaszajcie się) żeby Grzegorz Schetyna był w stanie kiedykolwiek wygłosić podobne przemówienie co Jarosław Kaczyński dziś? Nawet z prompterem. Jarek teraz nokautuje wszystkie szóstki, siódemki ....łopozycji naszej debilnej. PiS zakończył kampanię wyborczą wszystkich partii. Do widzenia opozycjo za cztery lata. Platfusy czyli POKO może co najwyżej PiSowi buty wyczyścić. Czy ktoś jeszcze pamięta, że w jakiejś kańciapie odbyło się spotkanie samych swoich z ciotką. Czy ktoś wie o czym tam mówiono? Opisywanie systemu władzy PO na antenie TVNu bez możliwości dodawania własnej narracji https://pbs.twimg.com/media/ED26NEcWkAMQBgx.jpg
 • @kula Lis 68 14:36:01
  Było to tak. Lewy, lewy, prosty, lewy, lewy, prawy, takie dość nudne punktowanie i bawienie się przeciwnikiem. A potem nie hat trick, ale cios na wątrobę, podbródkowy i kończący sierpowy.

  Dziękujemy za uwagę,
  Kampania się zaczęła i właśnie skończyła.

  ps.
  Opozycja zalana gównem po same uszy !!!!

  8-))))
  pzdr.
 • Morawiecki o „szóstce” Schetyny: To stwór z Loch Ness. Odniósł się też do kąpielówek Budki
  Trudno nazwać to programem ten sześciopak Schetyny. To taki stwór z Loch Ness, który może pożreć finanse publiczne, to pobożna lista życzeń mówił dziś w Lublinie podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, szef rządu. Padło też parę słów na temat klapek i kąpielówek Borysa Budki. "Konkurenci polityczni będą starali się zepchnąć dyskusje na pole emocji, oszczerstw, kreowania pseudoafer i manipulowania. Dlatego musimy mobilizować ludzi, by nie dali się manipulować. Oni mają za sobą siłę mediów, a my musimy mieć za sobą siłę społeczeństwa, siłę narodu" - zaznaczył premier. Dodał, że będą oni kreowali hałas, dysharmonię, by przykryć brak realnych propozycji programowych dla Polaków. Bo to, co widzieliśmy, taki zrąb programu w postaci „sześciopaku”, czy punktową listę życzeń, którą przedstawili, trudno nazwać to programem. Ale nader wszystko, ktoś mi podpowiedział, że to jest coś w rodzaju stwora z Loch Ness, tak się wyłania troszeczkę, nie wiadomo o jakich kształtach, stwór który może pożreć finanse publiczne. Trochę tak to jest skonstruowane, jak lista życzeń, której za bardzo nawet nie potrafił powtórzyć przewodniczący Koalicji Europejskiej mówił premier. Szef rządu przypomniał również jeden z wywiadów Borysa Budki. Ja przecierałem oczy ze zdumienia, bo jeden z liderów partii pana Grzegorza Schetyny występował przed kamerą, miał marynarkę, koszulę, krawat, a na dole miał klapki i kąpielówki. Serio, serio tak było podał premier. Tak wygląda ich oferta programowa powiedział. "Drodzy przyjaciele, oni wszystko są w stanie obiecać, ale na dole klapki i kąpielówki" powiedział Morawiecki.
 • @kula Lis 68 14:04:55
  Pan Prezes wychodząc na ring to w sumie już deptał zwłoki koalicji.
  To było przemówienie godne lidera i przywódcy narodu!
  A nie to smętne beblanie Schetyny i jego pachołka Kidawy-Błońskiej
 • @kula Lis 68 14:44:39
  Słyszysz te chrzęszczące kości portalowej opozycji
  Ja mimo odległości tak

  8-))))

  pzdr.
 • @kula Lis 68 14:44:39
  Schetyna nie potrafi zapamiętać 6 punktów programu.
  Pan Prezes Kaczyński opowiada z pasją przez godzinę o tym co PiS zrobi i mówi, że to zarys.
  Przepaść intelektualna między nimi gigantyczna!
  Prezes zaorał platfusów.


  https://pbs.twimg.com/media/ED3PTCZXoAE2ZfN?format=jpg&name=medium
 • @kula Lis 68 13:56:47
  To jest najlepsza w historii konwencja polityczna nie tylko Prawa i Sprawiedliwości ale i całej historii politycznej Polski.
  PO zjadła pieniądze wspomagając zadymy KOD czy UB-wateli i teraz przy PiS wygląda jak ubogi obsrany dziad

  8-))))))
 • @Husky 15:12:29
  To była konwencja w stylu amerykańskim i z podobną oprawą multimedialną. Innowacyjność i nowoczesność w pełnej krasie. To dociera do młodych ludzi. Oni to widzą, że PiS to już nie obciach - to partia światowa. Że gadam bzdury co dla niektórych? A niech sobie gadają a zdania nie zmienię.

  Ale dla mnie najważniejsza była merytoryka, mowa ciała i też taki drobny szczegół: ani J. Kaczyński, ani premier B. Szydło, ani premier M. Morawicki nie czytali z kartki a przemawiali genialnie. Konwencja PO a Konwencja PiS-u to dwa rożne światy. Tu pustka a tu konkrety. Aż przykro się robi, że Polski nie stać na porządną opozycję...

  Pozdrawiam
 • @Husky 15:02:23
  To nawet nie jest przepaść intelektualna, bo wtedy zakładamy, że jednak jest jakiś drugi wierzchołek nad tą przepaścią a po prostu go nie ma :)
  Pzdr
 • @kula Lis 68 14:44:39
  Też bym się odniósł do tych kąpielówek
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 15:31:10
  Prezes PiS przez kilkadziesiąt minut "z głowy" mówi o aksjologii, ideach, historii, polityce etc, a Kidawa miała problem z zapamiętaniem własnego "programu"?
  Mhm.
 • @krzysztofjaw 15:32:47
  Pamiętajcie,nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych!
  Polską ludzi niewiary,bez miłości Bożej!
  Nie może być Ojczyzną ludzi bez wzajemnej czci jedni dla drugich,bez umiejętności dzielenia się owocami pracy z tymi, którzy sami nie są w stanie [...]

  Stefan Wyszyński
 • @krzysztofjaw 15:33:44
  Komentarz Schetyny na tvn:
  Jeśli PiS-owi uda się zrealizować plan z dzisiejszych obietnic to kilka kolejnych kadencji władzy ma jak w banku!
  Zaorane
 • @kula Lis 68 13:56:47
  Już pisałem, że PO to intelektualne i osobowościowo dno. Nawet nie chce mi się z nimi polemizować a dzisiejsza Konwencja PiS-u to majstersztyk.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 15:33:44
  Prawo i Sprawiedliwość to najlepsze co spotkało Polaków.
  Te rządy wbrew temu co opowiadają lumpenliberalne media i scierwo-dziennikarze zaprzyjaźnione z POKO nas nie rozleniwiły "rozdawnictwem" tylko podniosły nasze ambicje.
  Pracujemy dalej ciężko, ale mamy więcej i znika bieda, która raziła.
 • Zobacz Krzychu........
  Na to z jaką troską tu dbają o Ciebie, by Ci się w głowie nie poprzewracało
  Ilość odsłon niemal taka sama jak ilość komentarzy
  Masz pytania

  8-))))))
 • @Husky 14:45:53 Schetyna totalnie ZMIAŻDŻONY !
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15678639641d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3725fe06c02470366f2512ac671127bebe6.jpg
  Schetynie uśmiech szybko zniknął z twarzy! Po konwencji PiS ma tylko jedno pytanie...Jak opozycja zareagowała na hattrick Kaczyńskiego? Grzegorz Schetyna w pierwszej chwili zdołał tylko wydusić z siebie: „Jarek kończ...” ...Po chwili refleksji postanowił dodać coś jeszcze. Domaga się ujawnienia kosztów konwencji programowej PiS. Wzywam prezesa Kaczyńskiego i szefa sztabu wyborczego PiS Joachima Brudzińskiego, żeby ujawnili, ile kosztowała dzisiejsza konwencja PiS w Lublinie mówił Grzegorz Schetyna.

  Ps...Krótko i zwięźle,szach i mat. Liczę na większość konstytucyjną w Sejmie po wyborach. Potem zmiana Konstytucji i wyczyszczenie różnych kast. Ile to kosztowało? Dyndało, na pewno znacznie mniej, niż słynny koncert Madonny na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2012 roku. Kidawa-Błońska i Lubnauer to mogą prezentować reformy .....takie na zimę, akurat pora odpowiednia aby robić takie zakupy. Szetyno ty nie licz ile kosztowała konwencja, tylko policz ile narodu przybyło na konwencję do Lublina..ty ze swoimi POsrańcami możecie o takiej ilości ludzi tylko pomarzyć..Bracia i siostry Polacy....! Wraz ze wschodem i zachodem słońca 13 października 2019 roku dorżnąć tę watahę pasożytów, złodziei, oszustów, aferzystów, krętaczy, nierobów, dyletantów, obciachowych rozrabiaków, oszołomów, ulicznych i sejmowych warchołów, politycznych graczy, totalnych targowiczan z czerwonej kliki PO-KO-SLD-PSL! Tak nam dopomóż Bóg! Nie będzie Niemiec, Francuz, pluł nam w twarz....!
 • @Husky 15:02:23 ta cysterna dobije POKOmunę do końca
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15678644701d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3726304aed2e706020f426e5a64e5f62520.jpg

  Cysterna wstydu PO-PSL" w Toruniu. "Cysterna wstydu PO-PSL" pojawiła się w sobotę przed dworcem kolejowym Toruń Miasto. Kandydat PiS na senatora, wiceprezydent Torunia Zbigniew Rasielewski podkreślił, że wystarczy nie kraść, aby finanse publiczne były w świetnym stanie.
  Na placu przed dworcem kolejowym w centrum miasta zorganizowano konferencję prasową przy cysternie, oklejonej wizerunkami szefa PO Grzegorza Schetyny i lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza i hasłami wyliczającymi niegospodarność ich rządów. "Cysterna, która stoi na placu jasno pokazuje, co trzeba robić, żeby w Polsce realizowane były kolejne inwestycje, żeby ludziom żyło się lepiej, żeby mieli pieniądze. Po pierwsze - nie kraść. Po drugie - uszczelniać to, co zostało kiedyś zepsute przez rząd PO-PSL. 24 mln zł, które uciekało każdego dnia z budżetu przez działalność mafii paliwowych, udaje się odzyskać. Jestem przekonany, że należy to kontynuować" podkreślił kandydat PiS do Senatu z okręgu toruńskiego, wiceprezydent miasta Rasielewski. Kandydat PiS do Sejmu - "ósemka" na liście w okręgu toruńsko-włocławskim Mariusz Kałużny przypomniał, że poprzednicy PiS wskazywali na brak środków na politykę społeczną. "Mówili to, bo wiedzieli, że te pieniądze są w kieszeniach mafii. Dziś mamy do czynienia z niezwykłymi atakami na ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Dzieje się tak dlatego, bo to minister, dzięki któremu przychody państwa są tak wysokie. Ziobro nie bał się wypowiedzieć wojny przestępcom" mówił Kałużny. Kandydat na posła przyznał, że nie wierzy w ustawę, która zupełnie wyeliminuje kradzieże i wyłudzenia, ale w jego ocenie państwo musi być niezwykle stanowcze i silne wobec tych, którzy chcą je pozbawiać należnych przychodów. Konwój "cystern wstydu PO-PSL" wyruszył w środę ze Świecka (woj. lubuskie). Jak mówił wówczas szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński, cysterny zostały wynajęte przez komitet wyborczy PiS od prywatnej firmy. Ciężarówki będą jeździły po całym kraju, a konwój - zapowiedział Brudziński - "ma uświadomić Polakom, obywatelom, wyborcom, jak dziurawy był system finansów publicznych" w czasie rządów PO-PSL. Premier Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że kampania PiS pod hasłem "cysterny wstydu PO-PSL" ma uświadomić Polakom, "jaki był proceder (wyłudzeń podatkowych wcześniej, jaka była tolerancja (rządu PO-PSL - PAP) dla nieprawidłowości, dla patologii, jak niefrasobliwie zarządzano finansami publicznymi". Premier Morawiecki mówił wówczas, że przez proceder przemytu paliwa straty sięgały 20-24 mln zł dziennie; trzeba było się zatem zabrać za tych "bandytów w białych kołnierzykach".


  Ps..Cały naród powinien Bogu dziękować że PiS przejął władzę bo gdyby dalej rządziła koalicja PO - PSL to ci złodzieje rozkradliby Polskę a my jako naród bylibyśmy robolami u niemieckich bauerów. Taka była polityka Tuska i jego kompanów. Mam nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość i złodzieje staną przed sądem. Ile już razy PO chciała na różne sposoby "odsunąć PiS"? Jeszcze nie został utworzony rząd Prawicy po wygranych wyborach na jesieni 2015, a już "GazWyb" przystąpiła do zakładania organizacji KOD, pamiętam jak na pierwszej stronie GW widniał wydrukowany grubą czcionką tytuł tekstu promującego KOD który brzmiał: "Kod Demokracji". Jakby coś zagrażało demokracji w sytuacji, gdy po wyborach nie było jeszcze nowego rządu? Chodziło nie o demokrację, lecz o przeszkadzanie nowemu rządowi na wszelkie możliwe sposoby. Wcześniej w 2015, jeszcze w poprzednim Sejmie PO bezprawnie mianowała swoich kandydatów na stanowiska sędziowskie w Trybunale Konstytucyjnym, pomimo tego, że kadencje dotychczasowych sędziów Trybunału kończyły się dopiero po ukonstytuowaniu się nowego Sejmu. To było aroganckie i bezprawne mianowanie sędziów TK "na zapas", aby Platforma mogła za pomocą swoich sędziów blokować wszelkie zmiany legislacyjne, które mogłyby zagrozić interesom warstwy uprzywilejowanych przez PO aferzystów, złodziei, oraz macherów od lewego VAT-u. Ta operacja zapoczątkowała trwający cztery lata konflikt o sądy, tkwiące od 1990 roku w patologicznym "układzie zamkniętym". W tym systemie sędziowie do KRS i SN wybierani byli wyłącznie przez innych sędziów, na zasadzie dobierania nowych członków danej instancji (KRS lub SN) przez aktualnych członków tej samej instancji, co jest patologicznym wynaturzeniem nieznanym w Europie. Potem zaczęły się demonstracje KOD-u, pucz sejmowy posłów PO który miał zablokować w grudniu 2016 uchwalenie budżetu państwa na rok 2017. Schetyna określił opozycję jako "opozycję totalną", chociaż jako historyk z wykształcenia powinien wiedzieć że termin "wojna totalna" został wymyślony w 1943 przez ministra propagandy hitlerowskich Niemiec Goebbelsa. Potem nastąpiły niekończące się donosy Platformy do Komisji Europejskiej, a zwłaszcza do Fransa, aby ukarał Polskę za próbę zreformowania patologicznych sądów, aby nie wypłacać Polsce unijnych funduszy na cele spójności i dopłat dla rolników. Wreszcie strajk ZNP uzgodniony przez PO z Broniarzem na okres przed wyborami do PE i w czasie egzaminów maturalnych. Na koniec zamówione przez PO filmy, które miały "wstrząsnąć Polską".
 • @Husky 15:42:24 Tak to widzę.
  https://pbs.twimg.com/media/ED3JIcvWkAIVUW2.jpg

  Jak teraz Dyndała coś powie, to można Zagłobę zacytować:
  „A że waść przez rozum cięty, to i komentować tego niewarte.”
  Schetyna programami sypie jak z rękawa...

  https://pbs.twimg.com/media/ED3b78uXYAEcqnl.jpg

  I Schetyna kilka minut po konwencji PiS.

  https://pbs.twimg.com/media/ED3lLugWwAEkYW_.jpg
 • @Husky Po obejrzeniu konwencji Platformy izraelska firma doradcza radzi aby razem ze Schetyną schować całe PO.
  https://pbs.twimg.com/media/EDzOB6yX4AEAFeB.jpg https://pbs.twimg.com/media/EDzI0q1WwAApDic.jpg https://pbs.twimg.com/media/EDuxecLXsAA92p3.jpg https://pbs.twimg.com/media/EDmZZECXYAczSOE.jpg https://pbs.twimg.com/media/EDO8j94XsAMado6.jpg https://pbs.twimg.com/media/EDOLkaiWwAARcW6.jpg https://pbs.twimg.com/media/EDI3a0qWkAEyDg7.jpg https://pbs.twimg.com/media/EDFVqeNXUAE-VvD.jpg https://pbs.twimg.com/media/EDD4k6zXsAA44ms.jpg https://pbs.twimg.com/media/EDAVbMHXYAEuqgk.jpg https://pbs.twimg.com/media/EC_ZdchXkAcU01n.jpg
 • @Husky 15:42:24 Gdzie jest Grzegorz?
  https://pbs.twimg.com/media/EDhjURQXsAAMa8F.jpg
 • @kula Lis 68 17:00:40
  Znalezione:

  Polacy. Może być normalnie! Popatrzcie na Warszawę, gdzie PiS nie rządzi.
  Może mamy szambo zamiast rzeki, milionowe inwestycje są zamykane po kilku miesiącach..
  Ale ile mamy miłości! Ile tolerancji! A dzieci codziennie, o wschodzie słońca, recytują konstytucję, stojąc na paletach

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej