Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2440 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Legendowanie zdradzieckich elit III RP – Ośrodek w Jaworzu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

L. Wałęsę, czyli Bolka dowieźli na strajk UB-cy od strony morza motorówką. Nie opanowali strajku i powstała I Solidarność, jedyna naprawdę patriotyczna organizacja. Niestety Stan Wojenny ją zakończył a później istniała już tylko różowa opozycja.

 Temat trochę mniej kampanijny, ale w sumie dotyczy całej III RP a więc dotyka też współczesności, która niestety wyrosła ze zdrady narodowej niby "naszych" już w roku 1981, kiedy to sam Geremek 1 grudnia 1981 roku proponował władzy wprowadzenie Stanu Wojennego by później powstała nowa Solidarność bez Matki Boskiej w klapie i tak się stało.

 
Ogólnie oficjalna historia - moim zdaniem - jest pełna fałszu i manipulacji. I nawet "nasi" historycy nie mówią o wszystkim, albo też sami nie wiedzą. Historię tworzą fakty i wydarzenia a one są kreowane i to najczęściej w zaciszu gabinetów.
 
Lata 80-te... To jeszcze należy się cofnąć do lat 70-tych. Komuna była w latach 70-tych inna niż wcześniej. Było to otwarcie E. Gierka. Oczywiście takie bardziej w sferze gospodarczej niż politycznej. Pojawiły się inwestycje, zachodnie produkty, itd...
 
Tak to trwało do 1976 roku, kiedy wyprowadzono robotników na ulice i założono KOR... Środowisko KOR-u było potem w latach 80-tych niemal jedyną tzw. "konstruktywną", różową opozycją. A na strajkach w sierpniu 80-tego roku rolę dyrygentów przejęło właśnie to środowisko i ludzie im bliscy: B. Geremek, J. Kuroń, A. Michnik, T. Mazowiecki i wielu innych.
 
Początkowo mieli przejąć strajk i go zneutralizować a sam strajk był zainicjowany aby obalić E. Gierka (zresztą walka wewnętrzna o władzę zawsze jakoś przesilała się w buntach robotniczych).
 
L. Wałęsę, czyli Bolka dowieźli na strajk UB-cy od strony morza motorówką. Nie opanowali strajku i powstała I Solidarność, jedyna naprawdę patriotyczna organizacja. Niestety Stan Wojenny ją zakończył a później istniała już tylko różowa opozycja z Geremkiem Michnikiem i Kuroniem.
 
Od momentu przejęcia władzy przez M. Gorbaczowa t.j. w połowie lat 80-tych Moskwa przygotowywała się do zmiany ustroju... W 1986 (albo rok wcześniej lub później) Gorbaczow obiecał Niemcom Zjednoczenie, czyli de facto koniec komunizmu. No a jeszcze na dokładkę był G. Soros? On był wszędzie i w Rosji i Polsce, i na Węgrzech.... Czyje interesy reprezentował? Etnicznie to środowiska syjonistyczne i wielkich bankowców...a te środowiska syjonistyczne to też środowisko KOR...
 
Następnie były strajki końca lat osiemdziesiątych zakończone zdradą narodową przy Okrągłym Stole i Magdalence, gdzie "niby nasze", polskie zdanie reprezentowali Ci, którzy w większości byli antypolakami i tak jest do dzisiaj.
 
To tak pokrótce, ale warto zauważyć, że właśnie Stan Wojenny zabrał Polsce wielu patriotów, którzy w przyszłości mogli stanowić elitę narodu. Zmuszono ich do emigracji a było to przeszło 1 mln naszych młodych patriotów. Zostali tylko Ci "różowi" najczęściej z semickim rodowodem. I dla nich Stan Wojenny wcale nie był straszny. Większość umieszczono w ośrodku wczasowym dla komunistycznych oprawców w Jaworzu.
 
Z książki Solidarność w Województwie Koszalińskim 1980-1989 (A.Frydrysiak,T. Wołyniec):
 
"W chwili przyjazdu do Jaworza nie było wytycznych dotyczących postępowania z internowanymi, zastosowano zatem regulamin ośrodka obowiązujący wczasowiczów podczas turnusu wypoczynkowego.
(...)
Przywieziono 106 paczek Było w nich pełne wyposażenie, a więc: ubrania, kosmetyki, żywność, książki i notatki. Przywieziono również owoce południowe: pomarańcze, banany, cytryny, ananasy.(...)
W czasie wolnym internowani prowadzili wykłady.
(...)
Słuchaczami wykładów byli internowani oraz żołnierze i milicjanci będący po służbie.?
"Ponieważ planowano przejście na gospodarkę rynkową, transformację pierwszej komuny w III RP, potrzebne były kadry konstruktywnych opozycjonistów, którym można byłoby przekazać władzę?
W tym celu w Jaworzu podlegali procesowi uwiarygodniania zdobywając status pokrzywdzonego m.in.: Wł.Bartoszewski, A.Małachowski, T. Mazowiecki, B.Geremek, St.Niesiołowski, A. Czuma, B.Komorowski, A. Celiński, A. Drawicz, R.Bugaj, A.Szczypiorski, W.Woroszylski, A.Kijowski, H. Mikołajska, J. Kuroń, J.Jedlicki, J.Holzer, St. Amsterdamski, J. Kuśnierek, M. Rayzacher, R.Zimand".
 
Patrząc z perspektywy 30 lat kogo internowano w Jaworze można dojść do wniosku, że scenariusz obecnej gangreny Polski, już wtedy był planowany.
 
Ośrodek w Jaworzu był jednym z kilku zaledwie obozów internowania stanu wojennego, który umieszczono nie w więzieniu, lecz w wojskowym domu wczasowym podległym dowództwu wojsk lotniczych. Działał do 22 maja 1982 r.
 
W tym dniu przeniesieni zostali do ośrodka odosobnienia w Darłówku m.in. przyszły premier Tadeusz Mazowiecki, przyszły minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek, późniejszy ambasador Krzysztof Śliwiński. Powodem przeniesienia była konieczność przygotowania ośrodka w Jaworzu do sezonu wczasowego. Był to obóz niewielki, liczba internowanych rzadko przekraczała 60 osób. Większość internowanych przywieziono z Warszawy - mężczyzn z więzienia w Białołęce, a kobiety z Olszynki Grochowskiej. Była także grupa uwięzionych ze śląska i po kilka osób z Kielc, Lublina, Torunia i Łodzi. Cechą najbardziej charakterystyczną, odbiegającą od przeciętnej innych obozów był skład osobowy Jaworza: przebywali w nim intelektualiści - pisarze, artyści, naukowcy i - jak się po kilku latach okazało - przyszli politycy z pierwszych miejsc w kraju. Ośrodek odosobnienia w Jaworzu, jako jeden z bardzo niewielu w kraju, odpowiadał warunkom internowania zapowiadanym przez władze stanu wojennego: dwa pawilony spełniały standard wczasowy, w pokojach ok. 10 m2, z przedpokojem mieszczącym szafę i umywalkę, mieszkały 3 osoby. Dwa prysznice i cztery kabiny WC na piętrze przypadały na 20-30 osób. Czystość w pokojach, na korytarzu i w pomieszczeniach sanitarnych utrzymywali sami internowani. W oknach nie było krat, pokoje były otwarte, panowała swoboda poruszania się po korytarzach i wewnątrz pawilonu - ale już nie swoboda wychodzenia na zewnątrz, na teren bez muru i wieżyczek strażniczych. Spacery odbywały się pod nadzorem, w kółko po wyznaczonym terenie. Posiłki, przyrządzane smacznie, podawano do stolików w stołówce.
 
Osobistą kontrolę nad obozem sprawował adiutant gen. Kiszczaka, pułkownik Romanowski - on eskortował transport helikopterami z Warszawy do Jaworza, on też odwiedzał regularnie obóz. Stała, SB-cka część załogi Jaworza, nie ulegała zmianie, nie zmieniali się podoficerowie - prawdziwa władza w obozie, zmieniali się za to co kilka tygodni żołnierze z poboru i członkowie formacji ROMO. W kwietniu pojawił się nowy zastępca komendanta ds. nadzoru politycznego; przyniosło to znaczne zaostrzenie np. warunków widzeń z rodzinami - zaczęły się one odbywać pod ścisłym nadzorem funkcjonariuszy. Cywilni funkcjonariusze SB próbowali też, od połowy kwietnia, rozmów indywidualnych z internowanym".
 
Mało jest takich relacji, ale warto to przypominać, bo one tylko potwierdzają, że tak naprawdę nie było żadnego obalenia komunizmu, ale on był kontrolowany przez samych komunistów i ich "opozyjyjnych" wtyczek takich jak B. Geremek czy A. Michnik, który w więzieniu miał dostęp o możliwość pisania tekstów oraz wysyłania ich w świat. Zresztą był traktowany nadzwyczaj łagodnie.
 
W ten sposób legendowano nowych władców Polski, którzy rządzą w niektórych dziedzinach i dzisiaj. Oni albo ich potomkowie i z tej perspektywy należałoby patrzeć na obecną rzeczywistość.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Normalna
  Sprawa. Na miejscu gen.Kiszczaka też bym tak zrobił. Po co użerać się ze szczerą opozycją, jak można sobie wyhodować własną? Pytanie , czy CIA też wiedziało , że Bolek to Bolek i jak to wykorzystało, a w zasadzie jak wykorzystuje do dnia dzisiejszego?
 • @zbig71 00:58:53
  CIA musiało wiedzieć bo przecież za rolę patrioty i opozycjonisty którą odegrał perfekcyjnie żydzi przyznali mu nagrodę Nobla.
 • @zbig71 00:58:53
  Do "Bolka" nikt się nie przyzna. Ani Mossad, ani CIA, ani STASI, ani GRU. Wszystkim pasuje, że to człowiek prowadzony na sznurku przez SB i WSW z którą współpracował już podczas odbywania Zasadniczej Służby Wojskowej.
 • @matterhorn 08:34:53
  W sumie to oczywiste. Poza tym wszelke służby w pierwszej kolejności zakładali, że to ubek. Mają to wytrenowane.
 • @maricus 09:16:15
  Najlepiej by było jakby WSW się przyznało.
 • @zbig71 00:58:53
  CIA obok Mossadu to najlepsze agencje służb specjalnych. Nie wierzę, że nie wiedzieli o wszystkim. Świadczy o tym chociażby wizyta w 1985 roku Jaruzela w USA, gdzie spotkał się z D. Rockefellerem. Po co? Żeby o "dupie Maryni" podyskutować? A już w 1988 roku zarząd nad Polską przejął G. Soros zakładając u nas Fundację Batorego.
  Pozdrawiam
  P.S.
  Tak samo nie wierzę, żeby CIA nie wiedziało o zamachu smoleńskim
 • @maricus 09:16:15
  Bolek skończył niby współpracę z SM w 1979 roku, ale z kim zaczął? Sądzę, że z protoplastami WSI czyli wojskowymi służbami specjalnymi.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 12:28:44
  Myślę, że Jaruzelski załatwiał sobie i swoim kumplom polisę ubezpieczeniową z lichwiarzami. No i Soros jako księgowy mafii to potwierdza. Jak będzie trzeba, to CIA odpali rewelacje smoleńskie, po to aby nas zmitygować do jakiejś rozpierduchy z Rosją albo nie daj Boże z Białorusią.
 • @krzysztofjaw 12:30:09
  Ponoć wojskówka przejęła Bolka już w 76roku. Tylko że Bolek kapował już w czasie swojej służby zasadniczej, więc w zasadzie odebrała go z wypożyczenia SB.
 • @ Autor - 5*
  Strajki w Radomiu w 1976r. pilotował tow.S.Kania, który jako sekretarz KC PZPR odpowiadał za transport. To na jego polecenie zostali do Radomia dowiezieni więźniowie i aresztanci zaopatrzeni w 1/2l wódki oraz w pałki itp. z poleceniem rozbijania wystaw sklepowych i innych rozrób, za co mieli otrzymać zmniejszenie kary lub zwolnienie z aresztu.

  W Ursusie spawanie wagonów do torów kolejowych wykonała grupa specjalistów WP. Załoga ZM Ursus nie brała w tym udziału - może to potwierdzić pan Z.Wrzodak.

  https://wps.neon24.pl/post/106158,warszawska-rotunda-rocznica-wybuchu-czy-zamachu
 • @zbig71 12:44:54
  Tego też się obawiam, bo CIA wie wszystko na temat katastrofy i podobnie jest z sowieckim GRU.
  Zawsze to można odpalić w zależności od sytuacji.
  Osobiście nie wierzę w żadne wybory. To fikcja i ma wygrać ten, który obecnie jest na stanie USA. Kiedyś był na stanie Niemiec i wygrywał Tusk.
  Chociaż jednak mam nadzieję, że te głosy są liczone jakoś...
  Pozdrawiam
 • @zbig71 12:48:13
  Oczywiście, że wojskówka go przejęła od SB. SB w porównaniu z wojskówką to był jak Dawid z Goliatem. Na wojkówce opierał się cały komunizm i III RP.
  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 13:23:36
  Wszystko było starowane, co pośrednio potwierdził onegdaj towarzysz Kiszczak: i rok 1956 i 1968 i 1970 i 1976, i 1980, i 1989... Przykre jest sobie to uzmysłowić.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 13:58:11
  Jakoś liczone są, pytanie kto naprawdę zatwierdza wynik.
 • @krzysztofjaw 13:59:43
  Wiesz Krzysztof, chyba wszędzie wywiady wojskowe mają ostatnie słowo w państwach demokratycznych. Po prostu stoi za nimi siła znacznie większa niż za ,,niebieskimi ,,.
 • Tzw. komunizm jako kreacja kapitału.
  .
  „Ogólnie oficjalna historia - moim zdaniem - jest pełna fałszu i manipulacji. ”

  a co na to Voltaire ?

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/tekstzablo/#Histor

  A skoro jesteśmy przy zależnościach historycznych, „otwarcie E. Gierka” bało znakomitym przygotowaniem następnej fazy, zresztą już bez niego, za to z Jaruzelskim i całą plejadą agentów NSZZ, określanych też „Środowisko KOR-u”

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  „No a jeszcze na dokładkę był G. Soros ”, nie demonizujmy, mnie się wydaje, że G.S. (podobne inicjały jak Goldman Sachs) jest raczej rodzajem oficera do specjalnych ważnych operacji, w końcu do ataku na brytyjskiego funta, czy Baque Lyonnaise nie wyznacza się byle kogo. Tego rodzaju operacje, jaki i późniejsze, wymają środków i wsparcia strategicznego tak znacznych, że G.S. nie byłby w stanie tego nigdy dokonać, oznaczałoby to, że jest G.S. odbiorcą poleceń daleko znaczniejszych środowisk.

  „Etnicznie to środowiska syjonistyczne i wielkich bankowców ” syjoniści i bankowcy nie stanowią społeczności etnicznej, nawet żydzi raczej nie, bowiem żydzi to w pierwszym rzędzie organizacja przestępcza z centralą synagogi, nie bez kozery do żargonu przestępczego przeszło tyle zwrotów żydowskich, jak choćby dintojra.

  „Patrząc z perspektywy 30 lat kogo internowano w Jaworze można dojść do wniosku, że scenariusz obecnej gangreny Polski, już wtedy był planowany. ”

  Jeżeli Jaruzelski i cała ta sitwa w obozach wczasowych internowania przygotowywały kadry do „transformacji ustrojowej”, to może wreszcie zrozumiemy, dlaczego domagania się od tych kadr postawienia Jaruzelskiego i podobnych przed sądem nie miały żadnego sensu i nie mogły być zrealizowane, jakże to, te gorące głowy chciały sądzić wspólników sprawujących władzę ?

  „Osobistą kontrolę nad obozem sprawował adiutant gen. Kiszczaka, pułkownik Romanowski”, kolejni wspólnicy.

  „nie było żadnego obalenia komunizmu”, tzw. komunizm był jedynie lżejszą formą kapitalizmu, podstawą kapitalizmu jest bowiem lichwa (nazywana nowocześnie procentem) i wszystkie banki w tzw. komunizmie pobierały lichwę, a więc podstawa kapitalizmu została zachowana. Można w tym miejscu przypomnieć, że tzw. rewolucja 2017 roku była finansowana przez kapitał niemiecki, Uljanow (Lenin) został wyekspediowany z Niemiec, inny rewolucjonista Bronstajn (nazywany Trocki) wyposażony został przez kapitał USA i z niezłym portfelem wysłany do Rosji. Tak więc można śmiało uznać zjawisko tzw. komunizmu jako kreację kapitału i to niezależnie od tego, jak się nam majaczy zjawisko komunizmu.
 • @@@@!
  Takie słowa w wolnej Polsce?! Milczanowski: Rozenek zasłużył się walką o przywrócenie emerytur odebranych haniebną ustawą.

  Niebywałe! Obniżenie emerytur esbekom jest przestępstwem - twierdzi były opozycjonista Andrzej Milczanowski

  Szokujące słowa Andrzeja Milczanowskiego: Ujęcie się za dawnymi funkcjonariuszami SB to mój święty obowiązek

  Milczanowski znów broni bezpieki PRL: „Ujmuję się za SB-ekami, bo jestem człowiekiem honoru”

  ZOBACZ: Milczanowski nie wycofuje się z oskarżeń pod adresem Oleksego. „Dziś postąpiłbym tak samo”

  Gwiazda: Do tej pory znaliśmy tylko legendę, dziś się ujawnił. „To, że Milczanowski był kiedyś prokuratorem dawało do myślenia”


  https://wpolityce.pl/polityka/462083-milczanowski-wspiera-rozenka-bo-ten-walczy-z-dezubekizacja

  Ps..Czyli „Solidarność” zbudowały służby PRL-u w tym głównie SB? Niemal ze 100% pewnością można już powiedzieć, że promotorami obydwu typów są służby, które najdłużej trwały na scenie publicznej po rzekomym upadku peerelu. Dopiero teraz widać kto kim był i dlaczego by l na stanowisku. I jaką miał legendę. On należał do tzw. opozycji koncesjonowanej tak jak nie mniej słynny Adam Michnik, Jacek Kuroń, czy wreszcie Bolek Donosiciel.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej