Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 1873 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Znów J. Kaczyński przechytrzył totalsów z opozycji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Opozycja - sądząc, że PiS będzie starał się bronić marszałka - złożyła wniosek o jego odwołanie podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu.

 Jestem pełny podziwu dla J. Kaczyńskiego za jego przebiegłość w rozgrywaniu opozycji, która przez ostatnie dwa tygodnia "grzała" temat Marszałka M. Kuchcińskiego za jego loty, które mogły wydawać się kontrowersyjne. "Grzała" niesamowicie do granic jakiejś emocjonalnej paranoi.

 
Media opozycyjne każdy dzień rozpoczynały od krytyki M. Kuchcińskiego a w ich telewizyjnych Faktach temat ten był najważniejszy.
 
Tymczasem M. Kuchciński przeprosił i przekazał pieniądze za loty swojej rodziny organizacjom charytatywnym, ale wszystko wskazywało na to, iż PiS będzie go cały czas bronił oraz będzie chciał utrzymać go na stanowisku. Takie było ogólne wrażenie i taki przekaz płynął z Nowogrodzkiej i od samego M. Kuchcińskiego.
 
Jednocześnie PiS będzie chciał wyjaśnić loty opozycji wtedy, gdy ona rządziła i cała afera M. Kuchcińskiego w konsekwencji może okazać się dla totalsów przeciwskuteczna.
 
PO-KO i cała opozycja nie ma żadnego merytorycznego programu dla Polski i Polaków więc cały czas będzie próbowała wzniecać emocje i to emocje negatywne, żeby podział Polski był jeszcze większy niż jest.
 
Tak też było z Marszałkiem M. Kuchcińskim.
 
Opozycja - sądząc, że PiS będzie starał się bronić marszałka - złożyła wniosek o jego odwołanie podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu i niemal od tygodnia przygotowywała się do tej debaty. Były już gotowe karteczki z krytyką M. Kuchcińskiego i oczywiście J. Kaczyńskiego.  Były gotowe już emocjonalne przemówienia PO krytykujące cały polski rząd i oczernianie go o najgorsze polityczne zachowania. A może też przewidziano jakieś inne działania w stylu puczu z 2016 roku. Któż to wie.
 
Na czym ta debata miała polegać pokazał S. Nitras, który tak naprawdę miał przygotowane przemówienie atakujące PiS i nie potrafił wyjść z tej roli nawet, gdy przedmiotu sporu już nie było, bo marszałek złożył wcześniej dymisję.
 
Na czym - wedle mnie - polegał kunszt J. Kaczyńskiego? No właśnie na tym, że sprawiał wrażenie, iż PiS będzie jednak starał się obronić M. Kuchcińskiego i pozwolił opozycji na przygotowywanie się do debaty na ten temat.
 
Tymczasem w przeddzień posiedzenia Sejmu okazało się, że M. Kuchciński na drugi dzień złoży dymisję, przez co cały misternie przygotowywany przez PO-KO cały plan debaty runął w gruzach i opozycja już nie miała czasu na wypracowanie jakichś innych scenariuszy postępowania. Pozostała na lodzie i dzisiejsze "wygibasy" posła Nitrasa były tylko agresywne, śmieszne i żenujące, bo cały czas mówił o debacie a po dymisji Marszałka miało być tylko przedstawienie kandydatów na nowego. Warto sobie wyobrazić, co to by się działo jakby PiS bronił M. Kuchcińskiego. Afera całodzienna i rozgrzewanie emocji - o to chodziło totalsom i na to tylko byli przygotowani. Nie udało się.
 
Inną dobrą decyzją było zaskakujące zgłoszenie E. Witek na nowego Marszałka Sejmu, bo jej tak naprawdę nie można nic zarzucić i będzie dobrym Marszałkiem w ewentualnej następnej kadencji.  Opozycja była przygotowana na wybór wicemarszałka R. Terleckiego i też miała przygotowane wobec niego ostre przemówienia.
 
Tak więc nie uważam, że decyzja o odwołaniu Marszałka była zbyt późna.
 
 
 
Można się ze mną nie zgadzać, ale ja tak to postrzegam.
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • Zabawa
  W Piaskownicy. Lepiej było pogonić Penelopę z funkcji marszałka Sejmu niż tłumaczyć się z afery podkarpackiej. Bo to zdaje się mogło przerosnąć chłopaczków z PiS.
 • Autorze, litości to sukces Kaczyńskiego na miarę 27:1
  Na tym portalu naprawdę nie są wyprani widzowie TVPiS.

  Przy tej przewadze głosów w sejmie PiS jest w stanie obronić każdego posła a tym bardziej marszałka. Opozycja może się tylko ośmieszyć zgłaszając kolejne roszczenia. A tu PiS zmuszone zostało do przyznania się do afery na tyle poważnej, że marszałek wylatuje ze stanowiska, mimo, że bronił się wpłacając różne sumy na różne ofranizacje. Mamy kolejne osoby złapane na kłamstwach jak Piotrowicz co wióz zamrożone... chyba półlitrówki? bo jak twierdzi instytut, leków nie mógł bo leków w takim stanie się nie wydaje. Mamy ośmieszenie kancelarii sejmu, która kłamała broniąc ułomnego marszałka a to wszystko na niewiele dni przed wyborami. Piękny obraz partii co prawdą się brzydzi.

  PiS w sejmie bez problemu by obronił Kuchcińskiego, Kuchciński to przecież zakon PC, dlaczego się tego nie podjął? Bo Kuchciński nie tylko w tej aferze jest umorusany. Kuchciński umorusany jest w aferze, kóra rzeczywiście pozbawiłaby PiS władzy, dlatego Kaczyński musiał przełknąć tę ogromną porażkę na kilka dni przed wyborami. Co więcej sam się wkopał mówiąc o lotach Tuska. Wyciągnęto loty Szydło, Morawieckiego i znów PiS ma sukces na miarę PE, gdzie żadnego znaczącego stanowiska nie uzyskali.

  Mamy wielki sukces PiS na miarę Kaczelnika :). Proszę nie siej propagandy na poziomie Urbana. Są takie portale, gdzie jest naród głupi, który nawet to kupi. Na portalu gdzie Polacy spierają się mając różne światopoglądy taka propaganda nie przejdzie.
 • Brawo autor
  Brawo
  To wycie pajaców......
  urocze......
  A 13.10 łomot jeszcze większy,i na pieluchy nie urobią
  Brawo
  Brawo
  Brawo

  8-)))))))
 • Nadchodzi jesień odloty się zaczynają
  Odloty zainaugurował Kuchciński.. brawo opozycja wywalić marszałka na kilka dni przed wyborami. Szacun. Ale zobaczyć jak Kaczyński wiał po konferencji. Jak by go psami gonili.
 • Autor
  Minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński bedzie nowym szefem resortu spraw wewnętrznych.
 • Autor
  Aż się prosi żeby zrobić sondę
  z pytaniem ..
  ... co ten osobnik dzisiaj sPOżył

  https://gfx.wiadomosci.radiozet.pl/var/radiozetwiadomosci/storage/images/polska/polityka/slawomir-nitras-bedzie-odpowiadal-karnie-mial-zaatakowac-dzialacza-pro-life/4236112-1-pol-PL/Slawomir-Nitras-bedzie-odpowiadal-karnie-Mial-zaatakowac-dzialacza-pro-life_size-360x270.jpg
 • @
  PAP: W Dzienniku Ustaw opublikowano postanowienie PAD o zarządzeniu wyborów do Sejmu i Senatu. Oznacza to rozpoczęcie kampanii wyborczej.
 • Autor
  Nie da się słuchać w TVN24 jak mówią o aferach PO nie wspominając nic o zdecydowanie większych aferach w PIS-ie.
  To nie jest kanał Polski.
  To kanał partii PIS

  8-)))
 • Autor
  Złodzieje z już ogłaszają wszędzie, że Pan Marszałek Kuchciński był najgorszym Marszałkiem w historii.
  Zapomnieli chyba o tym psycholu i zboku Niesiołowskim w fotelu Marszałka

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/SrtktkqTURBXy8yMmQxNjY4YWNkZWRmNTgwZDBmYjZiZTU0ZmQ0MTI3Ni5qcGVnkZMFzQF6zNg
 • @
  Marek Kuchciński nie złamał prawa, ale wedle badań, które zostały nieoficjalnie wykonane na zlecenie PiS, większość wyborców partii rządzącej odnosi się krytycznie do lotów b. marszałka Sejmu - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Palade, socjolog polityki i ekspert z zakresu geografii wyborczej w Polsce.

  Sytuacja wokół b. marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego nie przyniesie znacznych przesunięć w sondażach. PiS ma dużą przewagę poparcia, ale może ona stopnieć, gdy do Sejmu wejdą trzy duże bloki partyjne - zauważył Marcin Palade. Socjolog zaznaczył również, że ewentualne wahania sondażowe będą zauważalne dopiero we wrześniowych badaniach. - Loty Marka Kuchcińskiego nie będą jednak tematem dominującym w trwającej kampanii parlamentarnej - dodał.

  Gość PR24 podkreślił także, że "w ostatnich dniach po raz pierwszy od dłuższego czasu to obóz rządzący był w wyraźnej defensywie narracyjnej, a opozycja przejęła na ten krótki czas inicjatywę". - Rezygnacja Marka Kuchcińskiego ze stanowiska marszałka Sejmu powinna więc nastąpić wcześniej - skomentował Marcin Palade.

  Jak wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl, Zjednoczona Prawica zdobyłaby najwięcej głosów, gdyby wybory parlamentarne odbyły się pod koniec lipca. Rządzące ugrupowanie cieszy się 45,9 proc. poparcia. Na Koalicję Obywatelską głosować chce 29,9 proc. wyborców, a na Lewicę - 11 proc. Koalicja PSL i Kukiz'15 może liczyć zaś na 9,2 proc. głosów.


  https://polskieradio24.pl/130/5925/Artykul/2352975,Marcin-Palade-sytuacja-wokol-b-marszalka-Sejmu-Marka-Kuchcinskiego-nie-przyniesie-znacznych-przesuniec-w-sondazach
 • @Zawisza Niebieski 20:17:50
  Kuriozum! Borusewicz zapytany o loty... grozi pozwem! "Jeżeli będą pomówienia, to wystąpię na drogę prawną" https://wpolityce.pl/polityka/458677-kuriozum-borusewicz-zapytany-o-loty-grozi-pozwem

  Ps....Reasumując marszałek, premier i inni z PiS mają się tłumaczyć z lotów samolotem i płacić a taki Borusewicz PO już nie i grozi jeszcze pozwem. Będziesz bulił za przeloty. Naród cię zmusi do tego.
 • @Husky 21:10:51
  Chcieli wojny? To ją im dajmy! Panie Premierze! My, Polacy ŻĄDAMY! Natychmiastowego pokazania wszystkich lotów 8 lat wstecz, byłego premiera i marszałków. Kto z kim. Kiedy. Gdzie! I w jakim celu! Na jak długo! NATYCHMIAST! Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Burza będzie! Oj będzie po 13.10.2019!
 • @Zawisza Niebieski 20:17:50
  Politycy PO uciekali przed dziennikarzami. Padły pytania o ich loty w latach 2007-2015! https://niezalezna.pl/283234-politycy-po-uciekali-przed-dziennikarzami-padly-pytania-o-ich-loty-w-latach-2007-2015-wideo
 • @Husky 21:10:51
  https://niezalezna.pl/283231-nie-da-sie-przezyc-czlonkostwa-w-po-na-trzezwo-taki-wniosek-padl-w-sejmie
 • @Husky 22:03:28
  https://niezalezna.pl/283201-kukiz-mial-walczyc-z-partiokracja-teraz-nazywa-psl-partia-antysystemowa
 • jak narazie to Kalkstein nas przechytrzył ale oliwa wypłynęła
  Sprawa opisana dawno ale bez echa
  https://nie.com.pl/nieletnia-laska-marszalkowska/

  a tu przesłuchanie agenta CBA

  https://youtu.be/oQam3Spvdtw?t=3867

  to za pedofilię Kuchciu wyskoczył nie za loty head
 • Opozycja to żenada-fakt.
  Ale że Kaczelnik przechytrzył? Boi się afery podkarpackiej, a tam są trupy. I to w końcu wyjdzie.
 • I tutaj Kaczyński przegrał.
  Bo mając większość, musiał poświęcić jednego ze swoich wiernych przygłupów-BMW
 • @kula Lis 68 06:27:44
  Nie potrafią obronić się uczciwością to mają czepić się innych? Sam teraz przyznałeś, że PO i PiS to taka sama złodziejska sitwa. Skoro bronić PiSdzielskich lotów byle przyghłupiego dziwkarza
 • @Zawisza Niebieski 20:17:50
  Oto dowód, że poseł Stanisław Piotrowicz mówił prawdę w sprawie konieczności pilnego przewozu leku dla żony! SPRAWDŹ DOKUMENT

  https://wpolityce.pl/polityka/458653-oto-dowod-ze-posel-piotrowicz-mowil-prawde-o-leku-dla-zony

  Lek produkowano z osocza krwi pacjenta, a więc ta pani już czekała a skoro zakończono produkcję to lek trzeba było dostarczyć natychmiast, to tak proste do zrozumienia.
 • @kula Lis 68 08:32:02
  "lek dla żony w ampułkach, wymagających stałego głębokiego zamrożenia."

  Jest coś takiego jak suchy lód, Lisie Witalisie.

  http://suchylod.net/suchy-lod-do-transportu
 • @Wican 08:02:57
  No i opozycja poprzez awanturę o Kuchcińskiego - znów nadepnęła na grabie.
 • @kula Lis 68 11:34:14
  http://antykomunista.neon24.pl/post/150141,wiejski-glupek-z-wiejskiej
 • @kula Lis 68 11:34:14
  "opozycja poprzez awanturę o Kuchcińskiego - znów nadepnęła na grabie"

  Nie rozumiem, o co Panu chodzi.
 • Czy celem działalności Kaczyńskiego jest przechytrzanie totalsów?
  Bałagan co do procedur, przepisów, może być dalej jako sposób sprawowania władzy, wystarczy chytrość w pokonywaniu opozycji i przekonywaniu Polaków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej