Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Dlaczego D. Trump odwiedzi Danię?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Warto też zauważyć, że Dania blokując Nord Stream 2 jednocześnie wyraziła zgodę na budowę gazociągu Baltic Pipe Project, którego Dania ma być jednym z najważniejszych partnerów.

 Chyba dla wszystkich zaskoczeniem jest, że Donald Trump przy okazji wizyty w Polsce na przełomie sierpnia i września tegoż roku, oprócz wzięcia udziału w uroczystościach 80 rocznicy wybuchu w Polsce II Wojny światowej odwiedzi też małą Danię.

 
Oczywiście cały proces dojścia do owej wizyty przeprowadzono zgodnie z procedurami dyplomatycznymi: wpierw Królowa Danii Małgorzata II wystosowała zaproszenie do D. Trumpa, później były rozmowy urzędników amerykańskich i duńskich, by w ostateczności ustalić plan tej wizyty i poruszane w niej tematy.
 
Ogólnikowo podano, że na agendzie tego spotkania będą takie kwestie jak: gotowość do zmierzenia się ze wspólnymi wyzwaniami w dziedzinie bezpieczeństwa czy też czy dwustronne spotkania z liderami biznesu. Premier Danii Mette Frederiksen uściśliła w oświadczeniu, że Trump będzie z małżonką w Danii w dniach od 2 do 3 września. „USA są najważniejszym i najsilniejszym sojusznikiem Danii w NATO. Nasi żołnierze stoją ramię w ramię w punktach zapalnych całego świata i w obronie bezpieczeństwa Europy” – napisała premier.
 
W jednym z oświadczeń wskazano też, że "wizyty Prezydenta i Pierwszej Damy w obydwu krajach mają też podkreślić historyczne związki pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską i Danią oraz, że kwestie bezpieczeństwa" są najpilniejsze.
 
Warto zauważyć, że mówi się w oświadczeniach o tym, że tak naprawdę Polska i Dania są największymi w Europie sojusznikami NATO i USA, co ma też bardzo istotne znaczenie w odniesieniu do faktu, że D. Trump postanowił odwiedzić własnie - oprócz Polski - Danię.
 
Tyle tylko, że o czym w dziedzinie bezpieczeństwa rozmawiać będzie D. Trump w Polsce a szczególnie w Danii.
 
Odpowiedź na to pytanie przynosi portal wpolityce.pl.
 
 
"Budzący kontrowersje gazociąg Nord Stream 2 może nie powstać w planowanym terminie, tj. do końca 2019 r., jeśli władze Danii w ciągu najbliższych kilku tygodni nie wydadzą zgody na poprowadzenie rur przez swoje terytorium 

(...) 

Powstająca magistrala gazowa, której koszt szacowany jest na ok. 9,5 mld euro, otrzymała już podobne zgody od kilka krajów bałtyckich, ale nie od Danii. Odpowiednie wnioski z proponowanymi trasami rurociągu, złożone przez inwestorów w Duńskiej Agencji Energii, od miesięcy czekają na rozpatrzenie, pod znakiem zapytania stawiając wyznaczony na koniec roku termin zakończenia prac 

(...)  

Jednak sprzeciw wobec nowego gazociągu zgłosiły Polska i kraje bałtyckie, wskazujące, że zwiększy on zależność Europy od Rosji, a administracja USA zagroziła objęciem przedsięwzięcia sankcjami. Rosja utrzymuje, że Nord Stream 2 to przedsięwzięcie czysto komercyjne".
 
Warto też zauważyć, że Dania blokując Nord Stream 2 jednocześnie wyraziła zgodę na budowę gazociągu Baltic Pipe Project, który niejako ma stanowić alternatywę dla rurociągów Gazpromu a Dania ma być jednym z najważniejszych partnerów tegoż przedsięwzięcia. I może to też przyczynia się do blokady przez Danię budowy Nord Stream 2. A ta blokada jest nadzwyczaj korzystna dla Polski.
 
Źródło: https://www.baltic-pipe.eu/pl/o-projekcie/ - Gazociąg po dnie Bałtyku jako fragment Baltic Pipe
 
Oczywiście Rosjanie przedstawili już w 2018 roku alternatywny plan jego położenia z ominięciem Danii, które ma przebiegać przez wąski pas w obszarze wyłącznej strefy ekonomicznej Szwecji na północ od wyspy Bornholm, aż do granicy z wodami Niemiec. Jak na razie jest to tylko scenariusz, który miał już w 2018 roku zmusić jednak Danię do wyrażenia zgody na budowę Nord Stream 2 przez wody terytorialne tego kraju. 
 
Jak widać Dania nie uległa Gazpromowi i dalej blokuje ową budowę i sądzę, że chyba rozmowy na ten temat D. Trumpa z Duńczykami będą clou tychże rozmów. I oczywiście należy się spodziewać, że D. Trump będzie naciskał na dalszą jego blokadę przez Danię, co oczywiście znacznie przedłuży budowę owego gazociągu, co pozwolić może na skonkretyzowanie planów budowy Baltic Pipe a może nawet rozpoczęcie tej budowy.  
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • Fajny obraz potęgi NATO..
  ...czyli sił zbrojnych globalnej mafii żydowskiej.
  Na największych sojuszników USA awansowała mikroskopijna Dania i zapyziała militarnie Polska.

  To jawny dowód że NATO się rozpada jeszcze nie formalnie ale już de facto.
  Globalna mafia z takimi sojusznikami jak Dania czy Polska (i z poza NATO banderowska Ukraina) światu krzywdy specjalnie nie zrobi...
  Globalna mafia może liczyć wyłącznie na upadające ale ciągle silne USA.
  Jeszcze W.Brytania też mocarstwo papierowe może stanąć po stronie USA.

  To źle wróży dla globalnej mafii ale i źle dla zapyziałej Polski która teraz będzie zmuszana do wysyłania Polskich najemników na własny koszt w różne zapalne rejony Świata w interesie globalnej mafii.

  Ciekawe że gdy mafia mordowała skutecznie Syrię to Polska na żądanie mafii wycofała swoich obserwatorów z Jordanii (to uwalniało mafii ręce w zakresie zaopatrywania terrorystów)...
  Teraz gdy Syria się wybroniła to globalna mafia znowu chowa się zasłonę Polskich (czyli stronniczych) obserwatorów w Jordanii.
 • @ Autor, All
  "Oczywiście cały proces dojścia do owej wizyty przeprowadzono zgodnie z procedurami dyplomatycznymi: wpierw Królowa Danii Małgorzata II wystosowała zaproszenie do D. Trumpa..."

  "Oczywiście" ;-)

  Aczkolwiek na zasadzie "Quis custodiet ipsos custodes?" chciałbym zapytać kto wystosował do Małgorzaty II "prośbę" o wystosowanie owego zaproszenia. Bo podobno kto pyta, nie błądzi - co najwyżej spotyka "seryjnego" ;-(
  A w to, że Jej Wysokość Małgorzata II sama wpadła na pomysł wystosowania takiego zaproszenia nawet taki wieśniak jak ja nie bardzo jest w stanie uwierzyć.

  Oczywiście 5*

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @Oscar 12:17:01
  "To źle wróży dla globalnej mafii..."

  Weź tak nie pisz, bo jeszcze Husky i Talbot dostaną zawału, że szekli nie będzie ;-)))

  Mega pozdro!
 • @Jasiek 16:52:01
  A ja powiem tak. D. Trump chciał odwiedzić Danię z m.in. tych względów, które opisałem, ale nie tylko. Są jeszcze - jak zwrócił mi uwagę jeden z komentatorów - kwestie zasobów na Arktyce. Sądzę, że było tak: agenci CIA przekonali urzędników duńskich a ci przekonali Królową. Tak to widzę, tym bardziej, że wcześniej jakoś o Danii nie było mowy. Zresztą D. Trumpowi też sugerują amerykańskie służby specjalne lub jego otoczenie.
  Pozdrawiam
 • autor
  Nie tylko Nord Stream 2 ale też strategiczne położenie morskie Danii.
  Co po dzisiejszej decyzji USA i NATO będzie omawiane w Kopenhadze.I jednym z głównych celów wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa
  8-))))
  https://antykomunista.neon24.pl/post/150017,zimna-wojna-2-0

  God Bless America
 • Wszyscy
  Sądzę, że Duńczykom zależy na Baltic Pipe. ZMorza Północnego przez Bałtyk i to własnie Duńczycy i Polska będą beneficjentami tegoż rurociągu. Później przez Polskę będzie rura do państw Trójmorza. Sowieci z Niemcami zrobią wszystko aby do tego nie dopuścić. D. Trump olewa Niemców. Smaczku dodaje fakt, że Niemcy tak naprawdę nie są krajem niepodległym i tak naprawdę zależnym od USA, UK i Francji. Francuzów przekonali do siebie, ale USA i UK nie. Każdy kanclerz podpisuje lojalkę wynikającą z II WŚ. O tym się nie mówi, ale Niemcy nie mają nawet swojej Konstytucji, choć tak naprawdę używają tego stwierdzenia. O tym mówi często jeden z doktorów na YouTube. Teraz nie pamiętam nazwiska, ale facet z brodą... już wiem dr. Rafał Brzeski, specjalista ds. międzynarodowych. Polecam jego wykłady. Są świetne i widać jego naprawdę dużą wiedzę.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej