Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
793 posty 2211 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Trzeba zlikwidować podatek PIT i VAT!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jednym z najbardziej niesprawiedliwych w obecnym systemie podatkowym jest podatek od dochodów osób fizycznych, tzw. "PIT".

 Ogólnie: jednym z najbardziej niesprawiedliwych w obecnym systemie podatkowym jest podatek od dochodów osób fizycznych, tzw. "PIT". Jest to nienależna państwu danina, którą musimy płacić wszyscy a to jest nawet niezgodne z zasadą nie akceptacji podwójnego opodatkowania.

 
Chciałbym likwidacji tegoż podatku. Jest jak wspomniałem ku temu wiele argumentów, ale przedstawię właśnie ten jeden najważniejszy: firma u której pracujemy już odprowadza podatek CIT, też za nas, bo nasze wynagrodzenia są kwalifikowane jako koszty uzyskania przychodu i nie może być sytuacji podwójnego opodatkowania pracowników i firm a tak jest obecnie. Może jeszcze taki argument dotyczący emerytów i rencistów. Dostają świadczenia od Państwa i muszą płacić PIT odprowadzając ten podatek do Państwa. To jakieś kuriozum.
 
Uważam, że powinien zostać jedynie podatek CIT odprowadzany do Państwa przez określone firmy. Może jeszcze podatek akcyzowy czy podatki lokalne, ale VAT należałoby zastąpić podatkiem obrotowym od przychodów firmy, tym samym likwidując VAT, który ma tak wiele możliwości oszustwa, że przez wiele lat mafiozi "vatowcy" potrafili wyprowadzić z Polski niemal 250 mld złotych. Od wielu miesięcy obraduje nad tymi wyłudzeniami Komisja Sejmowa, ale nie słyszałem, aby padł wniosek o likwidację tegoż podatku. Dlaczego?
 
Zdaję sobie sprawę ze skomplikowanej procedury reformy systemu podatkowego, bowiem może się okazać, że należałoby wyłączyć nasze dochody z kosztów uzyskania przychodów firmy a to niestety by obligowało za  płaceniem podatku PIT i zwiększałoby zysk netto firmy, która by musiała odprowadzać większy CIT.  Ale w tej sytuacji byłoby bardziej sprawiedliwe dla zwykłych pracowników.
 
Po takiej reformie systemu podatkowego mielibyśmy jasne i proste zasady: pracuję więc moje zarobki są tylko moje, firma u której pracuję odprowadza podatek CIT i podatek obrotowy. I nie byłoby ciągłego "grzebania" w przepisach o podatku należnym czy innym w postaci VAT-U.
 
Oczywiście niestety muszą być zachowane składki na ZUS, bo jest to konieczne. Można jedynie ewentualnie zmniejszyć ich wysokość, co obecny rząd czyni np. dla małych i średnich przedsiębiorstw, ale one muszą w jakiejś formie przetrwać, bowiem przecież muszą być pieniądze na naszą emeryturę lub rentę. Zresztą w tym względzie też rząd wprowadza nowatorskie rozwiązania w stylu kapitałów pracowniczych dla tych, którzy się na to zdecydują a winny się zdecydować bowiem jest to diametralnie różna propozycja od złodziejskich OFE, na które się nabrało miliony Polaków a rząd PO-PSL ukradł im 150 mld złotych . 
 
Pozdrawiam
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • Słusznie, nie jest sprawiedliwe, aby podatki płacili ci, co mają pieniądze
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  niech państwo utrzymują ci, którzy pieniędzy nie mają.
 • A nie lepiej NAJWIĘKSZE UPROSZCZENIE ? czyli...
  KONSTYTUCJA POLSKI PAŃSTWA POLAKÓW

  JAKO NAJWYŻSZA UMOWA NARODU POLSKIEGO

  ZBIÓR PRAW I OBOWIĄZKÓW W PAŃSTWIE POLSKIM
  USTANOWIONYCH NINIEJSZYM NAJWYŻSZYM AKTEM PRAWNYM
  OBOWIĄZUJĄCYM OD DNIA OGŁOSZENIA.  6. My Naród Polski ustanawiamy na terenie Naszego Państwa Polska od WSZYSTKICH I KAŻDEGO kto otrzymuje cokolwiek BEZ ŻADNYCH WYJĄTKÓW po wieczne czasu na zawsze bez możliwości zmiany czy obejścia jeden jedyny PODATEK w wysokości 5 % a NIGDY WIĘCEJ NIŻ 10% OD PRZYCHODU OPRÓCZ SPADKÓW tak jak to już Bóg przykazał bez żadnych wyjątków czy zwolnień tak aby każdy miał swój JEDYNIE sprawiedliwy Dumny Udział w Swoim Państwie.

  DOPIERO taka reforma ZWOLNI ogrom energii ludzi marnowanej na LICZENIE
 • @Autor
  Bzdety.
  Wszystkie podatki należy zlikwidować.

  Podatki płacą niewolnicy. To czy autor czuje się w 50%, czy w 70% niewolnikiem - nie zmienia stanu rzeczy - jest niewolnikiem.
 • @ Autor
  Pan Wojtas ma absolutną rację, że zlikwidować należy wszystkie podatki. Dodałbym, ale tylko w celu doprecyzowania, że wszystkie składki, akcyzy, opłaty i abonamenty też.
  Jest tak dlatego, że nie da się naprawić patologii (np VAT to razem z interpretacjami to ok milion stron tekstu/prawno - podatkowego bełkotu)
 • @ Autor
  "Oczywiście niestety muszą być zachowane składki na ZUS, bo jest to konieczne. "

  To już jest debilizm, a może raczej Himalaje zdebilałego kretynizmu.
  ZUS uje...uje podaż i popyt.

  Świadczenia socjalne mogą być ustalane globalnie i nie potrzeba do tego ponad 40 tys zuśnych urzędników. Wysokość świadczeń może globalnie ustalić parę osób z NBP, MF, GUS w ciągu jednego dnia w ramach swoich obowiązków (np emerytura to 70% średniej płacy)
  Świadczenia mogą być wypłacane przez bank wskazany przez rząd. Oddziały banków rozliczać się będą z centralą, ta info skieruje do NBP, GUS i MF.
  A globalne ustalanie świadczeń oznacza, że nie tylko nie są potrzebne żadne składki, ale także, że nie trzeba pracować, żeby mieć emeryturę.

  Oczywiście likwidacja ZUS i globalne ustalanie świadczeń mają sens tylko wtedy gdy:

  - wprowadzi się suwerenność monetarną
  - wprowadzi się "Ustawę Wilczka"
  - zlikwiduje się powiaty ( ta "reforma" to 100 mld zł rocznie strat)
  - wprowadzi się nowy prosty VAT - jeden na wszystko. Bez składek na ZUS i bez PIT będzie niezauważalny.

  Nie muszę chyba także pisać, że odblokowanie podaży i popytu to w odróżnieniu od debilnego "500+" skuteczne rozwiązanie problemu polskiej demografii, prawda?

  I bardzo proszę, żeby Pan wyszedł z tego zgniłego zuśnego pudła.

  5*

  Uprzejmie pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:46:49
  "Podatki płacą niewolnicy."

  Nie zgadzam się z Panem.
  Podatki są po to, żeby państwo mogło realizować swoje cele.
  Oczywiście, jeśli rozumiemy państwo tylko jako bandę biurokratów lub jako aparat przemocy to sprawa jest taka jak Pan to opisał.
  Ale jeśli państwo jest organizacją służącą obywatelowi, to podatek jest czymś normalnym, bo obywatele w pojedynkę pewnych celów nie zrealizują.
  Nie żebym nie miał tu żadnych wątpliwości, bo mam (np jeśli państwo emituje pieniądz, to nie wiem czy podatki są mu w ogóle potrzebne, no ale do tego trzeba mieć suwerenność monetarną), jednak problem można porównać do bycia członkiem jakiegoś stowarzyszenia. Te czasem dla realizacji swoich celów pobierają składki. I takie porównanie wydaje mi się dość dobre. A to że składki są zazwyczaj małe jest też bardzo fajne :-)

  Ukłony
 • @andrzejw 05:30:23
  "DOPIERO taka reforma ZWOLNI ogrom energii ludzi marnowanej na LICZENIE"

  Żeby tylko chodziło o liczenie. Ludzie zapier.... ą jak w kieracie i nic z tego na koniec życia nie mają, a dzieci (o ile są) muszą na ich pogrzeb brać zasiłek....

  Ukłony
 • @Jasiek 17:54:41 To czemu Pan JESZCZE ...
  ... nie rozumie pierwotnych i pierwszych rzeczy i spraw ?
  ŻADNYCH ale to ŻADNYCH innych KONSTRUKCJI opłat na rzecz
  Administracji Państwa Polaków Polski, żadnych akcyz , monopolowych czy żadnych wszelkich INNYCH oprócz 5 % od sprzedaży WSZYSTKIEGO I TO
  BEZ ŻADNYCH ALE TO ŻADNYCH WYJĄTKÓW CZY PRETEKSTÓW POD ŻADNYM POZOREM
  Dotarło ? Proste do kalkulacji i liczenia , armia biurokratów o 99 % zmniejszona i DLATEGO że to nie do wyobrażenia jak by to było szataństwo nie dopuści do takiego Królestwa Bożego ale
  Czy jest Pan w stanie pójść jak ten który idzie do Biblii w poszukiwaniu pierwszych zasad, ?
  Czy nadal przez kolejne 4 lat plątać się po pustyni swego życia ? jak....
  o proszę tu jest DROGA PRAWDA I ŻYCIE :
  Może to do Pana, a...
  ...może do mnie ?

  Wniosek
  Nie każdy, kto zacznie czytać tę książkę, skończy ją. Spośród tych, którzy kończą, kilku przeczyta to ponownie, aby zdobyć mistrzostwo. Spośród tych nielicznych, którzy osiągną mistrzostwo, kilku zostanie nauczycielami nauczycieli. Z tych, którzy stają się nauczycielami nauczycieli, niektórzy staną się biegli. Spośród tych nielicznych, którzy stają się biegli, kilku stanie się wirtuozami. Może będziesz w tej małej grupie za 20 lub 30 lat.

  Opanowanie tej książki musi być powołaniem. To było dla mnie wezwanie do napisania tego. Nie realizuj tego programu samodoskonalenia ze względu na sławę. Niewielu ludzi zdobywa sławę. Bądź zadowolony z osiągnięcia mistrzostwa. Następnie zaczekaj na Boże wezwanie, aby zademonstrować twoją wirtuozerię. Nigdy nie zapominaj: wirtuozeria zaczyna się od cnoty. Wymaga długiej, ciężkiej pracy, zazwyczaj wykonanej bezpłatnie. To jest poświęcająca się usługa.

  LINK:
  https://www.garynorth.com/public/19760.cfm

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej