Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
630 postów 1671 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Piszemy na cały świat. Na całym świecie mogą nas czytać...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To naprawdę obliguje nas do bycia profesjonalistami i naprawdę: w ferworze pisania często o tym zapominamy sądząc, że to dotyczy tylko konkretnego forum, nas i komentatorów.

 Jakże często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że nasze blogi czy komentarze idą w świat. Na całym internetowym świecie można je czytać oraz przeglądać komentarze. A dziś świat jest już całkowicie opanowany współczesnymi nowinkami technologiczno-technicznymi a Internet stał się podstawowym źródłem informacji. 

 
To naprawdę obliguje nas do bycia profesjonalistami i naprawdę: w ferworze pisania często o tym zapominamy sądząc, że to dotyczy tylko konkretnego forum, nas i komentatorów. Sam nieraz - mając to na uwadze - czytam teksty kilkakrotnie zanim je opublikuję i warto, żebyśmy tak postępowali, bo to co napiszemy świadczy o nas samych i nie warto byśmy byli postrzegani jak jakieś puste i infantylne jednostki.
 
Nieraz na różnych forach obserwuję jakieś postawy ad personam, kłótnie czy inwektywy. Zupełnie to niepotrzebne. Skupiajmy się na określonym temacie i piszmy notki czy komentarze odnoszące się do danej sprawy ad meritum. 
 
Oczywiście można swobodnie krytykować innych za ich postawy czy poglądy, ale ta krytyka winna być skierowana wobec określonych tych poglądów i opinii. Nieraz przecież trudno opanować emocje, gdy ktoś normalnie bredzi lub kłamie. Wtedy wytykajmy te jego brednie i pokazujmy gdzie się myli i zadawajmy pytanie: Dlaczego i komu to służy?
 
Mi wielokrotnie zdarzało się emocjonalne krytykowanie określonych ludzi (w moim przypadku z PO i jej akolitów), bo mamy prawo do emocji i ich wyrażania. Natomiast zawsze należy omijać chęć ataku ad personam, bowiem nawet prawnie możemy ponieść tego konsekwencję. Krytykujmy więc postawy, poglądu i opinie naszych adwersarzy i nie skupiajmy się na atakowaniu ich bezpośrednio jako osób fizycznych.
 
Przysługuje nam też prawo do krytyki różnych organizacji, do krytyki rządu czy opozycji jako całości, ale też omijajmy konstatacje ad personam, np. kurdupel, shrek czy kartofel. Przystoi to satyrykom i tylko nim, choć i tak nasza satyra już upadła i jest prostacko bezpośrednia, wraz z używaniem przez nią wyrazów powszechnie uważanych za wulgaryzmy.
 
My w większości piszemy teksty poważne i staramy się komentować poważnie. I to jest nasz atut i winniśmy z niego korzystać.
 
Niedawno zaproponowałem powstanie Stowarzyszenia Blogerów i Komentatorów Polskich (SBKP) na wzór Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP). Uprzejmie więc chcę przekazać, że propozycja nie umarła. Jest już przygotowany Statut Stowarzyszenia a sprawy idą w dobrym kierunku. Zachęcam tedy blogerów i komentatorów, którzy by chcieli należeć do takiego Stowarzyszenia o kontakt na e-mail. Mam też nadzieję, że w przyszłości nasze Stowarzyszenie będzie ściśle współpracowało z dziennikarzami, choć to będzie bardzo trudne.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • ?
  -"Niedawno zaproponowałem powstanie Stowarzyszenia Blogerów i Komentatorów Polskich (SBKP) na wzór Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP). "-

  A po co i komu jest to potrzebne?
 • @krysz 14:39:33
  Jeżeli odnosi się Pan do tego negatywnie i sceptycznie, to jest Pański wybór. Tylko mogę tak to skomentować.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 15:02:15
  Rzecz w tym, ze ja wogole sie do tego nijak nie odnosze. Ani negatywnie, ani pozytywnie.
  Zapytalem o cel powstania takiego stowarzyszenia i odpowiedzi nie uzyskalem.
  Czyli, co?
  Jakas bezcelowa instancja?
  Sztuka dla sztuki?

  Pozdrowienia
 • "Piszemy na cały świat"
  .
  No właśnie, ze swego doświadczenia wiem, że czytają nas nie tylo czytelnicy z UE czy USA, ale także z Australii, Indii, Japonii czy ChRL,Ameryki Polłudniowej czy Afyki. A więc straajmy się publikować jedynie wtedy, gdy mamy rzeczywiście coś do powiedzenia. Szczegślnie irytujące jest zamieszczanie wielominutowych youtubów, co świadczy o bezrdaności publikującego. Jeśli już nie jest się w stanie opisać własnymi słowami to należydo linku do youtuba podwiesić: "&t=xxmyys", przy czym xx oznacza początkową miinutę, yy sekundę, istotnej dla tematu wypowiedzi. Bardzo bym prosił o respektowanie tego, podanie ile minut wypowiedzi jest istotne ułatwi niesamowicie.

  Naturalnie inwektywy przciwko osobom są zupłenie zbyteczne, zarówno przeciwko zdecydowanym agentom gównego nurtu, jak też ich oponentów.

  Nie przeoczmy, że zawsze mamy do czynienia z mediami gównego nurtu

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  i nawet pomimo strań, zawsze możemy stać się ofiarami ich manipulacji.
 • Witam autora Krzysztofa
  Gratuluję, jest Pan w formie. Tak jest faktycznie na neonie24 z jej fraktalną konstrukcją niezależnych subdomen. Każdy jest Panem na swoim blogu. Nikt nie ma prawa cenzurować, chyba że właściciel bloga jest nieobecny, a jakiś wariat rzuca inwektywami poniżającymi godność osobistą osoby prywatnej. Osoby publiczne to te znane z mediów głównego nurtu.

  My piszemy na cały świat i nikt nas tu nie cenzuruje. Inaczej jest np. na Twitterze, gdzie stosują system filtrów, których przeciętny Internauta nie jest w stanie zauważyć. Tacy przeciętni to z reguły polscy blogerzy, dziwią się że nikt ich nie podaje dalej, myślą że są czytani na całym świecie, a to nie prawda. Widzą ich np tylko zalogowani Twitterowicze, którzy weszli na konto filtrowanego adresu.
  https://shadowban.eu/aktwolinarodu
 • @adevo 16:06:29
  Dziękuję za miłe słowa. To naprawdę "nakręca", bo piszemy przede wszystkim d;a czytelników.

  Mam jednak coraz bardziej przeświadczenie, że i nawet internet jest cenzurowany. Kieyś był naprawę wolnym medium... a dziś, szkoda gadać. Pozostały jakieś namiastki wolności, ale to tylko namiastki. Może trzeba kiedyś sięgnąć innych platform jak Google. Mam nadzieję, że taki się znajdzie, który by potrafił to zrobić.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Laznik 15:29:34
  Dokładnie tak jest jak Pan pisze. I dziękuję za zrozumienie tego, co chciałem przekazać.
  Pozdrawiam
 • @krysz 15:25:53
  Organizacja pozwoli nam np. mieć legitymacje dziennikarskie i podlegać prawu dziennikarskiemu. To tylko dwie rzeczy, ale jakże ważne dla nas, którzy czasem emocjonalnie podchodzimy do tematu.

  Będziemy mieli własnych prawników, którzy nam pomogą i zaczniemy być oficjalnie normalnie traktowani jako dziennikarze. Do tego prawa autorskie do tekstów.

  Właśnie w czasie pisania Statutu dotarło do mnie, że nasze teksty mogą być kopiowane i przedstawiane jako nie nasze. Stąd moje zastrzeżenia dotyczące praw autorskich.
  Też pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 16:15:58
  "nawet internet jest cenzurowany. Kieyś był naprawę wolnym medium... a dziś, szkoda gadać. Pozostały jakieś namiastki wolności, ale to tylko namiastki. Może trzeba kiedyś sięgnąć innych platform jak Google. Mam nadzieję, że taki się znajdzie, który by potrafił to zrobić."
  - Trzeba jak najwięcej treści zamieszczać w Darknecie - równolegle. Wtedy będzie gwarancja, że cenzura nic nam nie zrobi.

  Tutaj dla przykładu moja skrzynka mailowa. Działa zarówno w Internecie, jak i Darknecie:

  Email w Darknecie: naprox@mail2tor3yf6k42e.onion
  Email w Internecie: naprox@mail2tor.com
 • @krzysztofjaw 16:15:58
  > Mam jednak coraz bardziej przeświadczenie, że i nawet internet jest cenzurowany.
  ----------------
  Internet w swojej strukturze jest obserwowany i blokowany np. przez „Access Blocking“
  Trywialne stało się wykluczenie z indeksowania przez Google.
  Moją ustawioną na pierwszym miejscu przeglądarką jest https://duckduckgo.com/?q=
  To przeglądarka TOR-u.
  Chyba, że szukam zdjęć w tym wypadku używam googla.

  Próby tworzenia alternatywnego systemu serwerów DNS są do dzisiej niszczone przez agentów NSA i Mossadu.

  Pozdrawiam
 • @Mind Service 16:23:42
  Ja już jestem trochę starej daty. Słyszałem o Darknecie, ale nie mam pojęcia jak mam tam coś wykorzystać do publikacji. To samo jest z TOR-em.
  Jeżeli byłby Pan na tyle uprzejmy to proszę łopatologicznie mnie poprowadzić.
  Pozdrawiam
 • @adevo 16:37:45
  Widzę, że Panowie są zorientowani. Ja zatrzymałem się na Windowsie 7.0, ale i tak czarną magią są dla mnie tajemnice netu. Wolę umieć używania aplikacji i to nieraz mi wystarcza, ale już kilkakrotnie już byłem banowany w necie i to mnie boli, więc chciałem jakoś to obejść.
  Po\drawiam
 • @krzysztofjaw 19:41:54
  "Jeżeli byłby Pan na tyle uprzejmy to proszę łopatologicznie mnie poprowadzić"
  - Na miły Bóg, tylko nie na "Pan", bo dla mnie brzmi to obraźliwie.

  Jeżeli chodzi o Darknet, to najlepiej tam się dostać poprzez przeglądarkę TOR:

  https://www.torproject.org/download/

  Tyle, że instalowanie jej na każdym innym systemie niż Linux to kpina z bezpieczeństwa. A poza Internetem będzie nam ono bardzo potrzebne. Globalna sieć, czyli to co się znajduje poza Internetem jest wręcz bezkresna (szacuje się, że zaledwie 4% zajmuje Internet), panuje tam całkowita wolność, ale i bezprawie. Aby to niebezpieczeństwo max zniwelować, a także aby w max stopniu chronić swoją prywatność trzeba rygorystycznie przestrzegać określonych zasad. Dla przykładu jeśli chcemy sprzedawać/kupować duże ilości twardych narkotyków, fałszywe banknoty, broń palną, fałszywe paszporty różnych krajów, czy fałszywe karty kredytowe z dużą zawartością środków na koncie to musimy strzec swoich danych, aby policja i służby nas nie namierzyły. Podobnie z poglądami politycznymi, czy ekstremistycznymi, niebezpiecznymi dla władzy.
  Zasada jest taka, że wchodzimy do Darknetu tylko ze specjalnie skonfigurowanego komputera i dostosowanego systemu operacyjnego i nie logujemy się do stron/usług w Internecie. Nawet z innej przeglądarki. Niedopuszczalne jest więc szukanie czegoś w Darknecie, np. poprzez wyszukiwarkę Torch:

  Tor Search Engine: http://xmh57jrzrnw6insl.onion/

  i jednocześnie logujemy się do swojej skrzynki mailowej Gmail, albo do swojego banku, tudzież do swoich danych medycznych.

  Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest uruchomienie systemu operacyjnego z płyty Linux live CD, z kopiowaniem systemu do pamięci operacyjnej. Nie są nam wtedy straszne żadne wirusy i inne zagrożenia. Trzeba uważać jedynie na usługi typu "scam", czyli oszustwo. Nikt nam za darmo, albo za ułamek wartości niczego nie przeleje na nasze konto Bitcoinów.

  Przy okazji, jakby komuś zbywało i chciał zasilić moje konto w banku w Luksemburgu - podaję mój nr:

  1NQJRk7TGEw9MiM9GsTFmPvN2sLB3P7SoM
 • @Mind Service 21:33:41
  Ja całkiem niedawno i bezmyślnie podałem swoje dane z karty kredytowej. Nie minął tydzień a już miałem trzy nie autoryzowane przeze mnie transakcje na kwotę przeszło 600 złotych. Zmieniłem kartę i złożyłem reklamację do mojego banku, ale czy coś to da? Wątpię. Firma jest zarejestrowana w Czechach i będzie trudno odzyskać te środki.
  Nigdy więcej nie dam się omamić reklamami, że coś jest bezpieczne, bo nie jest.
  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wskazówki. I takie ostatnie pytanie: Czy można równolegle mieć Linuks razem z Windows?
 • @Mind Service 21:33:41
  To są mrzonki o pełnej anonimowości. Na etapie łączenia się z dostawcą usług można cały ruch przejąć. Może to być trudne dla hackera, ale nie dla wywiadu państwowego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej