Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Emocje i gra nimi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nauczmy Polaków myślenia faktami a nie emocjami! Niech zysk nie będzie jedyną miarą wartości przekazu!

 Dotyczy to przede wszystkim już lewaków spod znaku PO i wszystkich jej akolitów, ale też - nad czym boleję ogromnie - niektórych mediów oraz portali ludzi prawicy, którzy - mimo zmiany władzy - dziś w części dalej opierają się w dużej skali tylko na emocjach. A fakty? Są niepotrzebne lub przedstawiane jednowymiarowo (jednopoglądowo), bo obiektywne nie przynoszą zysków ponieważ Polacy przez 30 lat zostali otumanieni emocjami i ich odbiorem a nie realnym światem faktów i ich oceną.

 
Smutne to, ale prawdziwe, chociaż dzisiaj po prawej stronie spotyka się coraz więcej merytorycznych tekstów i filmów. Emocje z reguły nie są pożądane, bo są złym doradcą. ZP to zrozumiała PO-KO niestety nie.
 
Ale przykłady wzbudzania emocji można mnożyć, ale po co? Redakcje i politycy opierający się na wzbudzaniu emocjonalnym czytelników i odbiorców wiedzą o kim i o czym mówię a ci, którzy przekazują prawdziwie informacje i poglądy normalnie i profesjonalnie też wiedzą, że mój tekst nie dotyczy ich.
 
Na portalach na tzw. SG pojawiają się teksty, które emocjonalnie muszą (powinny) wzbudzić odzew czytelników. To napędza tzw. "klikalność" i zyski portali. To samo w prasie i telewizji, gdzie niemal tylko emocjonalny i kontrowersyjny przekaz powoduje odpowiednią oglądalność czy też czytelnictwo a te przynoszą zyski oczekiwane przez właścicieli. Mam na myśli przekazy polityczno-społeczno-gospodarcze, a nie o programy rozrywkowe czy filmy przyrodnicze lub fabularne. Dla mnie obecnie liczą się filmy dokumentalne, bo hollywoodzkiej "papki" nie znoszę. Wolę przeczytać dobrą książkę lub obejrzeć dobre filmy, wykłady i prelekcje na YouTube, które od razu archiwizuję, bo już wiele filmów i patriotycznych wykładów po prostu z YoUTube znikła.
 
Wracając do tematu. Apeluję!
 
Nauczmy Polaków myślenia faktami a nie emocjami! Niech zysk nie będzie jedyną miarą wartości przekazu!
 
Wiem, że to proces żmudny i długotrwały, ale dziś jest ostatnia szansa na odbudowę polskości i polskiego myślenia. Myślenia racjonalnego. Myślenia pronarodowego. Myślenia propolskiego.
 
Jesteśmy przed jesiennymi wyborami i ta gra emocjami staje się powoli już prymitywna i ludzie zaczęli jednak nie podlegać tym emocjom, ale wyborcy PO-KO nie są przygotowani do innego odbioru przekazu niż emocjonalny. Ba! Nie wiedzą nieraz o czym mówią i cytują wdrukowane treści z GW czy TVN.
 
Ostatnio byłem na poczcie i stało w kolejce dwóch Panów w sile wieku. Rozmawiali o tym jak straszny jest Kaczor. Na moją uwagę, że to nie Kaczor jest straszny, ale obecna polska Targowica reprezentowana przez totalną opozycję i żaden do tej pory rząd nie zrobił tak wiele dla Polaków.  I jaka była reakcja? Ano krzyk i wrzask, i obrażanie mnie bez żadnych argumentów ad meritum. Na końcu z pianą na ustach uznali mnie za porąbanego pisiora a ja poprosiłem, żeby przypomnieli sobie, co to była ta pierwotna Targowica i czym się skończyła. Nic nie docierało a Panowie wyszli z kolejki a weszli dopiero wtedy, kiedy ja opuściłem pocztę.
 
I właśnie to są zwolennicy PO-KO i do nich kierowany jest emocjonalny przekaz wrażych mediów jak GW czy TVN oraz w znacznej mierze samej PO-KO.  Wczoraj Grzesiu Schetyna w swoim przemówieniu obiecał spełnienie jego szóstki +. Obietnic jak zawsze było dużo, ale należy pamiętać co D. Tusk naobiecywał i nie zrealizował żadnej z tych obiecanek. To były puste słowa i jak się okazało strasznie puste, bo PO-PSL zrobili z Polski państwo z dykty, gdzie jest tylko dupa i kamieni kupa. Zostawili po sobie państwo teoretyczne, które PiS (ZP) musiał odbudowywać przez ostatnie cztery lata i sądzę, że będzie tak w następnej kadencji. Zresztą G. Schetyna mówił w większości to, co PiS już realizuje, więc znów nie mieli własnych pomysłów - oprócz LGBTQ - na tyle merytorycznych żeby można było im ufać.
 
Ale mamy dziś szansę na to, by emocje odchodziły w niebyt a dla opozycji "antypis" już nie przynosi żadnych efektów. Podoba mi się to w PiS-e, że oni naprawdę tworzą przekaz merytoryczny a obietnice wyborcze są przez PiS realizowane w przeciwieństwie do PO i PSL kiedy rządzili przez osiem lat! Nie są wiarygodni.
 
Nie możemy dziś operować tym, czego się nauczyliśmy przez 30 lat indoktrynacji III RP. Indoktrynacji poprzez wzbudzanie negatywnych emocji i nienawiści.
 
W Polsce jest pluralizm wypowiedzi, demokratyczny pluralizm dopuszczający istnienie wielu ogólnopolskich telewizji, portali i prasy.
 
To nie jest tak jak za czasów PRL, że istniały tylko rządowe media i oficjalny przekaz rządowy.
 
Dziś politycy, dziennikarze i telewizja publiczna oraz media publiczne istnieją obok wielu polityków i mediów prywatnych. To jest demokracja i wolność mediów oraz wolność wyrażania nieskrępowanie swoich poglądów. Wolność słowa i możliwość słuchania i mówienia tego, co się chce i co się wybiera. Nikt nie musi wybierać i słuchać mediów publicznych. Nikt, kto nie chce.
 
Ale media publiczne, narodowe są finansowane przez nas a nie prywatnych właścicieli i one muszą spełniać misję narodu, misję Polaków!
 
Nie może być tak, że pełnią rolę inną niż taką jaką wyraża naród w wyborach oraz taką jaką wymaga długookresowe dobro Polski i Polaków. A te dobro to dbałość o naszą tradycję i naszą przyszłość jako narodu. To rzecz nadrzędna. I rzetelność oraz fakty, rzetelność i etyka, w tym dziennikarska.
 
Nie może być tak, że Polacy muszą dowiadywać się prawdy z mediów niezależnych jak było to przez 30 lat trwania tragicznej dla Polski i polskiego narodu III RP.
 
To właśnie z mediów polskich, narodowych i finansowanych przez nas wszystkich musimy dowiadywać się obiektywnych informacji, w miarę wszystkich, jakie są możliwe i z różnych punktów widzenia. To właśnie z nich powinniśmy uczyć się polskości, historii,. tradycji, kultury naszego narodu - podkreślam, naszego polskiego narodu! I to jest misja mediów narodowych, mediów publicznych. I na dzisiaj powoli jest to realizowane w publicznej TV, innych mediach i internecie.
 
Oczywiście! Kto nie będzie chciał tego oglądać, słuchać i czytać to jego wola. Demokracja polska jak każda inna (choć to zaczyna być niespełnioną ideą UE i USA) daje wszystkim wybór... inaczej niż za PRL-u. Niech sobie zamieni TVP na TVN i POLSAT, niech zmieni wszystko na odbiór przekazów mediów prywatnych. One są prywatne i wyrażają opinię jedynie prywatnych właścicieli - to jest ich  "obiektywność i rzetelność".
 
A media publiczne czyli narodowe finansowane przez nas (narodowe bo takie mają być)? Dla nich jest rola spełniania kryteriów obiektywizmu, prawdy za wszelką cenę i promowania polskości. To jest zadanie i misja. Czym innym niech się zajmą media prywatne, nikt dzisiaj za rządów PiS nie zabroni im działalności! Pluralizm jest i będzie teraz priorytetem, nie tak jak za rządów PO-PSL czy niemal wszystkich rządów III RP!
 
Życzę przeto wszystkim Lisom, Kraśkom, Lewickim i innym aby w antypolskich mediach dalej funkcjonowali i szukali miejsc w mediach prywatnych. Dla nich nie ma miejsca w mediach narodowych, naszych, obiektywnych i przekazujących takie informacje, które nakazane są przez zawód dziennikarza, jego etykę. I dobrze się stało, że większości z nich TVP się pozbyło.
 
I niech niektórzy histerycy nie krzyczą, że niszczy się wolność słowa. Ona pozostaje, bowiem są inne media... i powtarzam... nie tak jak za PRL-u. Oni - w mediach publicznych - walczyli o swoje profity jako dzieci resortowych dynastii, które trwają od czasów komuny!
 
Ten polski pluralizm wyraża się też w możliwości swobodnego organizowania marszów, pochodów czy parad, choć parady równości LGBTQ winny być zakazywane lub też organizowane np. w lesie, żeby nie demoralizować dzieci, młodzieży i ludzi dorosłych.
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła na bloggerze: https://krzysztofjaw.blogspot.com/ lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • 1*
  Znów przeczytałem tylko początek i jako że od tej propagandowej pi'SS'owskiej agitacji zebrało mnie na ży....i (cofki) to resztę odpuszczam - i wyjdzie to na zdrowie i nie zmarnuję jakiejś części wolnego czasu
  Typowo pi'SS'owski trolling - jak w większości notek tego autora
 • @Hades 18:24:36
  Pisałem wielokrotnie, że nie jestem pisowcem a bliżej mi do monarchii konstytucyjnej. Ale jestem realistą i króla nie będziemy mieli, niestety.
  Pozdrawiam i nieraz warto przeczytać calość, choć rozumiem, że ta calość jest dla niektorych nie d o ogarnięcia.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 18:47:58
  "rozumiem, że ta calość jest dla niektorych nie do ogarnięcia"
  - He he he, napisz tak jak bloger Echo na S24, że to jest notka tylko dla kumatych :)
  Co do meritum... - niestety nie da się. Ludzie w swoich wyborach nie kierują się rozumem, ale emocjami i podświadomością. To fakt znany, sam ten proces myślowy opisywałem wielokrotnie.

  Napisałeś: "media publiczne, narodowe są finansowane przez nas a nie prywatnych właścicieli i one muszą spełniać misję narodu, misję Polaków!"
  - Wiele razy postulowałem aby TVP była telewizją ogólno- narodową, a nie PIS-owską, niestety pro- rządowej TV w Polsce nie ma, warto więc ją stworzyć.
  TVP powinna być do bólu bezstronną, obiektywną, również krytyczną dla władzy, ale niech to będzie krytyka konstruktywna, a nie taka jaka jest w totalnych mediach typu TVN, czy GW.

  Pozdrawiam.
 • @Mind Service 20:36:55
  Zgadzam się, ale ja nigdy nie mówiłem, że "notka jest dla kumatych" bo wiem, że piszę nieraz notki zbyt długie i postaram się trochę streszczać i skracać swoje teksty.
 • Pan nie widzi co się dzieje.
  Szanowny Panie o jakiej demokracji Pan pisze czy o tej gdzie osoba nie należąca do partii nie może kandydować do sejmu i otrzymać dofinansowania?
  Czy też o bezprawiu władzy która po wyborach przez 30 lat zniszczyła przemysł,rolnictwo,handel i wypędziło Polaków na emigrację bo nie ma np.tak jak na Węgrzech czy Szwajcarii weta obywatelskiego odrzucającą niechcianą ustawę.
  Czy demokratyczne jest zamykanie kanałów na Yotube lub zabieranie sprzętu telewizji internetowej?
  Co z dopuszczaniem do mediów ogólnopolskich ruchów patriotycznych?
  Ceny paliwa i innych produktów w Polsce są takie jak na zachodzie a zarobki czterokrotnie niższe.
  Czy demokracja to narzucanie prawa przez UE?
  Chce Pan więcej argumentów?
 • @maro 21:32:57
  Mają tylko domniemaną równowagę, dlatego nigdy nie będą demokracją.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej