Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Po prostu - logicznie myśl każdego dnia i żyj pełnią życia!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie ma co dywagować, czego się nie zrobiło lub zrobiło nie tak. To przytłacza. Trzeba wykorzystywać dane nam chwile.

 Czas mija bardzo szybko. Już zaczęło się lato i zanim się obejrzymy będzie jesień a później zima. I tak jest od wieków. A zima przynosi nam kolejne Święta Bożego Narodzenia, wiosna Wielkanoc. Później jest Boże Ciało i znowu lato.

 
Mam nieodparte wrażenie, że czym jestem starszy to ten czas płynie coraz szybciej. Kiedyś nie mogłem się doczekać, kiedy będę dorosły a dziś? No cóż... Chciałbym powrócić do 20-tki i wiele bym zmienił w swoim życiu. Nie wykorzystane szanse, źle podejmowane decyzje życiowe i zawodowe nieraz prowadzą do frustracji, ale czasu nie zawrócimy i powinniśmy się cieszyć z każdego dnia i wykorzystywać każdą sekundę resztek naszego życia. To ważne bowiem naprawdę dni płyną bardzo szybko a po 50-tce jeszcze szybciej.
 
Nie ma co dywagować, czego się nie zrobiło lub zrobiło nie tak.  To przytłacza. Trzeba wykorzystywać dane nam chwile, bo "ważna są tylko te chwile, których jeszcze nie znamy". Warto o tym pamiętać, bowiem zawsze jest czas, aby "zostawić za sobą , dobra, miłości i mądrości ślady". Ale aby te ślady zostawiać musimy mieć na to choć trochę wolnego czasu. Nie może być tak, że pracujemy od świtu do nocy a życie nam "ucieka przez palce" i nawet nie zauważamy, kiedy nasze dzieci dojrzewają i stają się powoli dorosłe. Korzystajmy też ze złotej reguły 3x8, czyli 8 godzin na pracę, 8 godzin na odpoczynek, nasze hobby i dbanie o rodzinę i nas samych oraz 8 godzin na sen. Jeżeli mniej śpimy to ten czas nie poświęcajmy na pracę, ale właśnie dla rodziny i rozwijanie naszych pasji. 

Starajmy się też, aby maksymalnie być wolnym człowiekiem a wtedy będziemy szczęśliwi każdego dnia, bo "szczęście to codzienne odczuwanie własnej wolności od wszystkiego". Nie do czegoś, ale od wszystkiego a poza tym szczęściem jest też "codziennym odczuwaniem własnego istnienia".  Więc tak żyjmy każdego dni, bo nigdy nie wiemy czy czasem nie jest to ostatni dzień naszego życia. Żyjmy więc tak, abyśmy czuli, że każdego dnia istniejemy.
 
W tym miejscu może trochę przedstawię swoje przemyślenia na temat naszego życia.

Idź do wyznaczonego celu swojego życie uparcie, trzymaj się jego a zawsze dopniesz swego!

Idź do wyznaczonego celu uparcie, ale nie po "trupach"... przeciwnie zostawiaj za sobą czar najwspanialszych z możliwych wspomnień! 

Dokądkolwiek byśmy nie szli zawsze idziemy ku śmierci...

Dziel się swoimi sukcesami z innymi... w ostateczności i tak zostaniesz pochowany 2 stopy pod ziemią....

Podawaj rękę potrzebującym. Dobroć wraca w dwójnasób a dawanie zła i nienawiści w końcu wraca do ciebie w postaci kosy, która może zabić...

Miarą dojrzałości i wielkości człowieka jest dostrzeżenie i dostrzeganie przez niego własnej małości!

Jesteś kamieniem, ludzie głazami... staniesz się piaskiem a oni górami...

Każde nawet najmniejsze zło jest tym największym złem  a każde nawet najmniejsze dobro również jest  największym, ale dobrem...

Pamiętaj czym była Twoja przeszłość, czym jest Twoja teraźniejszość bo od tego zależy jaka będzie Twoja przyszłość!
 
Kiedyś przeczytałem takie zdanie, że "życie ludzkie to błyskawica w czasie burzy i sztuką jest dostrzec tą błyskawicę, bo łatwo ją przegapić". I ja się z tym zgadzam.
 
Może warto jednak nieraz pomyśleć co się z nami stało? Nami jako ludźmi, naszymi wartościami, ideami, marzeniami, naszym człowieczeństwem.
 
Nieraz takie chwile przychodzą w czasie Świąt, które pozwalają nam oderwać się od codzienności i od ciężkiej pracy czy też w trakcie urlopów. Często pracy stresującej, wysysającej całe "jestestwo" ku osiągnięciu sukcesu wielkich korporacji.
 
Jesteśmy, jako Polacy gotowi do katorżniczej pracy w imię osiągnięcia zadowalającego nas statusu materialnego. Pragniemy jak najszybciej osiągnąć poziom stopy życiowej tego "zachodniego" świata o którym marzyliśmy przez cały okres komuny. Chcemy nadrobić stracony czas. Ale może warto pomyśleć, że idąc nieznaną drogą na skróty możemy zabłądzić lub, niczym pies spuszczony z łańcucha, bezwiednie zginąć pod kołami samochodu... Wszak "świat zachodni" budował swój dobrobyt przez 200 lat, a my chcemy już teraz, już dziś...
 
Wiem. Jesteśmy bombardowani zewsząd ideą niezależności materialnej, jako gwaranta wolności osobistej. Nie są w tej sytuacji ważne poglądy osobiste, własne życiowe marzenia, rodzina i jej dobro, własny rozwój osobisty. Najważniejszy jest fakt posiadania: domu na kredyt hipoteczny (maksymalne ubezwłasnowolnienie wolności jednostki), samochodu również na kredyt i innych dóbr materialnych... Ważny jest prestiż stanowiska i związanego z nim obszaru władzy nad innymi.
 
Ale czy nawet, gdy osiągniemy ten materialny sukces, tą władzę to nie jest to wszystko bardzo pozorne? Bo przecież nawet ta władza jest kreowana i udostępniana tylko do takiego zakresu, który nie zagraża funkcjonowaniu oraz egzystencji i "możnowładztwa" elit polityczno-biznesowych a w tej grze jesteśmy w większości tylko "pionkami" a nie "figurami"...
 
Pomyślmy, czy złudne wrażenie, że na coś się wpływa, o czymś się decyduje, coś się kreuje nie jest tylko "socjotechnicznym" zabiegiem mającym za celu zniewolenie jednostki, nawet wybitnej?.
 
Potęgowanie, kreacja w/w zbioru takich potrzeb jest też wszechobecna w "quasi niezależnych mediach" a dzisiejszy świat to świat przekazu medialnego!.
 
Śmiem twierdzić, że tak naprawdę w ogromnej większości - w obecnym świecie - nie ma niezależnych mediów. Dziennikarze - podobnie jak pracownicy, nawet wybitni - są li tylko bezwolnymi wykonawcami założeń i celów ustalanych przez "królów" posiadających ten współczesny "bożek": pieniądz! oraz wpływy.
 
Stąd, dla usprawiedliwienia własnych działań, dziennikarze promują takie prokonsumpcyjne postawy: nie ważne, kim jesteś, ale ważne ile masz i jaki tak naprawdę masz wpływ na innych.
 
Mało tego! Kształcone na coraz niższym poziomie młode pokolenie Polaków przejmuje bezwiednie te idee, nie zastanawiając się nad ich logiką ani konsekwencjami. Dla nich jst prosty przekaz: PADŁEŚ- POWSTAŃ... POWERRED20 jest tak oczywisty jak fakt ich narodzin.
 
Zastanawianie się nad przyczynami zjawisk (politycznych, gospodarczych, cywilizacyjnych) jest już ponad możliwości intelektualne współczesnych "cyborgów" medialnych.
 
Przerażająca jest prosta zależność: właściciel biznesowo lub/i polityczny - dziennikarz (przekazujący w sposób uwłaczający człowieczeństwu idee owego właściciela) - odbiorca, zwykły mieszkaniec Europy, odbierający te informacje w sposób bezrefleksyjny a w konsekwencji postępujący tak, jak chce owy właściciel biznesowo-polityczny.
 
Aby zaś nie pozwolić na myślenie i zastanawianie się nad własnym bytem i losem przez "zwykłego" obywatela, wcześniej to wykreowawszy, zalewa się rynek produktami-ideami postępowej współczesności: nie chcesz być bezwolnym, Europejczykiem? - jesteś zacofanym głupcem; myślisz indywidualnie? - nie jesteś postępowy i cywilizowany, bo liczy się dobro wspólne: Europa (jak w socjalizmie ZSRRR); zadajesz niewygodne pytania? - będziesz zepchnięty na margines i pozbawiony "konfitur" w postaci jakże pożądanej "kasy"; dziwisz się, po co tak ogromne profity dla Europosłów? - to proste: żeby zajęli się "sobą' a nie zadawali zbędnych pytań jak Ty!
 
Stąd, w nagrodę za niemyślenie i zastanawianie się nad jestestwem, pracownik określonej firmy dostaje bonusy, są cykliczne spotkania (połączone z alkoholową libacją) najważniejszych pracowników, są quasi nagrody (łącznie z uściśnięciem jakiegoś zagranicznego, Wielkiego Prezesa), są wycieczki i premie... jest dużo kasy... byleby pracownik nie miał swojego zdania i był bezwolnym wykonawcą wcześniej określonych celów a jednocześnie czuł, ze osiągnął sukces (model kreowany przez media).
 
Z wolnością nie ma to nic wspólnego. Jest to z tej wolności kpiarstwo i szyderstwo. Mam w swojej biblioteczce książkę Alana Mac Ginnisa zatytułowaną: "Jak wydobyć z ludzi to, co w nnich najlepsze". Kiedyś w mojej firmie sparafrazowano tę myśl i przekazano nam następującą: "Jak wydobyć z ludzi to, co jest najlepsze dla firmy ale tak, żeby pracownicy myśleli, że to jest  najlepsze dla nich". Czysta manipulacja!
 
Gdy człowiek - jednostka, jest "pozbawiona możliwości myślenia", zastanawiania się nad własnym sobą, losem świata i narodów... staje się bezwolnym, pustym komunikatorem racji innych. Przestaje być w ogóle Kimś, przestaje być dosłownie wart określenia: Homo Sapiens!.
 
Może więc czas na refleksję. Jesteśmy w lato na wakacjach, więc może warto pomyśleć o nas samych... w ogóle zacznijmy MYŚLEĆ! I zapamiętajmy, że gdy nie myślimy jesteśmy NIKIM... tylko rzeczą, przedmiotem.
 
 
Pozdrawiam
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła na bloggerze: https://krzysztofjaw.blogspot.com/ lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • Autor
  "Nie ma co dywagować, czego się nie zrobiło lub zrobiło nie tak. To przytłacza..."

  ... trzeba każdemu i sobie wszystko przebaczyć, pamięć o tym spuścić w kiblu, podmyć się i zaczynać od nowa jako wolny, letki (po wyjściu z klozetki), szczęśliwy i z perspektywami na spotkanie podobnych sobie.

  Skąd Ty ostatnio bierzesz tak idiotyczne notki?
 • @miarka 11:46:16
  "Skąd Ty ostatnio bierzesz tak idiotyczne notki"?

  Znikąd. To moje przemyślenia, z którymi się dzielę i ma nadzieję, że i do Pana dotarło przesłanie postu". Żyjmy tak, aby to był ostatni dzień w naszym życiu i żyjmy jak najmądrzej, też pomagając innym.
  Pozdraiam
 • @miarka 11:46:16
  I jeszcze jedno: ostatnio poważnie chorowałem a to zmienia percepcję oglądu rzeczywistości. Byłem w szpitalu i tam też widziałem śmierć innych, nawet młodych ludzi. Najczęściej był to paskudy rak, ale też i inne choroby. Niektórzy nawet umierali podczas operacji.

  Tak naprawdę uświadomiłem sobie, że zdrowie jest najważniejsze, bo jeżeli jest to możemy żyć, gdy go nie ma to nasze życie jest tylko jego namiastką.

  Jestem pełny podziwu dla ludzi, którzy w chorobie walczą, którzy pokonują np. swoją niepełnosprawność. Dlatego też oprócz swojej firmy zamierzam zbudować Fundację, w celu pomocy dla innych, bo dobro wraca podwójnie.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 12:31:26
  i cieszmy się z każdej dobrej wiadomości, a taką właśnie dostaliśmy o szustce,
  oszustka, oszust, jak to się pisze, ó z kreską, czy u otwarte?

  Schetyna ogłosił "szóstkę": związki partnerskie, premie dla mało zarabiających i koniec plastiku
  Koalicja Obywatelska ogłosiła program wyborczy na nadchodzące wyborczy parlamentarne. Grzegorz Schetyna opowiedział o sześciu punktach, które politycy Koalicji zrealizują, jeśli wygrają. Wśród nich znalazły się związki partnerskie, premie dla mniej zarabiających, likwidacja do 2030 roku pieców opalanych węglem w domach.

  uważaj Obywatelu bo piec ci zabiorą.

  .@SchetynadlaPO przedstawił sześć głównych zmian, których Polska pilnie potrzebuje, a Polacy się ich domagają.

  Uzdrowimy:
  ➡️Wolność i Demokrację
  ➡️Zarobki Polaków
  ➡️Służbę zdrowia
  ➡️Sytuację osób starszych
  ➡️Oświatę
  ➡️Środowisko

  #SzóstkaSchetyny #ForumProgramoweKO

  https://pbs.twimg.com/media/D_WAOkTXoAAq-wc.jpg
 • @krzysztofjaw 12:31:26
  "Znikąd. To moje przemyślenia, z którymi się dzielę i ma nadzieję, że i do Pana dotarło przesłanie postu". Żyjmy tak, aby to był ostatni dzień w naszym życiu i żyjmy jak najmądrzej, też pomagając innym".

  Słyszałem, że przeważnie to ludzie w ostatnim dniu życia chcieliby sadzić drzewa mając jednak świadomość że nie robiąc tego, tylko niszcząc naturę (w tym swoje zdrowie) marnowali życie.

  Co do przesłania to odebrałem go zupełnie odwrotnie - ku używaniu - coś podobnego do komunistycznego "my chcemy kwiatów, kwiatów i wolności, wolności do białego dnia"
  - bo "przecież niebo, niebo jest dla wszystkich, bo przecież wiatr na wszystkich liściach gra". - Starczy zgłupieć i pójść za komunistycznym tłumem ku utopii aktualnej władzy.
 • Czy warto tak się zarzynać.......
  https://pbs.twimg.com/media/D_LI_pwX4AM1NfM.jpg
 • @Husky 14:39:50
  Każdy z nas po prostu umiera i trzeba o tym wiedzieć. Młodzi ludzie nie zdają sobie z tego sprawy a szkoda.

  Pozdr
 • @Oświat 12:39:22
  Szóstka Schetyny

  https://pbs.twimg.com/media/D_XGnraWsAE-Az2.jpg
 • @Husky 18:14:55
  Wymiotować mi się chciało jak mon gaworzył. Miało być 21 rozwiązań a jest tylko 6. I to tak naprawdę jakieś gówno wraz z marksizmem kulturowym i LGBTQ.

  Powstrzymałem się... na szczęście, bo bym pobrudził mój dywan.

  :)))))

  A cela + czeka i czeka.

  Pozdrawiam
 • @Husky 18:14:55
  Człowiek który "musi" pracować by przeżyć nie jest szczęśliwy.
  Człowiek który jest goniony chciwością nie jest szczęśliwy.
  Człowiek jest szczęśliwy gdy robi to co lubi co kocha co go dowartościowuje, co sprawia że inni go podziwiają i szanują.

  I takiej drogi życiowej trzeba sobie szukać od najmłodszych lat.
  Nie jest to łatwe bo tak czy siak żyć trzeba a życie kosztuje.

  Lepiej być dobrym szanowanym szewcem czy kucharzem niż zaciętym biznesmenem czy politykiem który po trupach kosi kasę.
 • @Husky 14:39:50
  Niby wszyscy, a jednak nie.

  Są między nami tacy - Santo Subito, co tego samego dnia (nocy) meldują się na Syriuszu, w ,,Domu Ojca".

  Skoro koniec nasz taki sam, to po co premier Mateusz podnieca się że będziemy ,,zapierdalali za michę ryżu", jak zaraz po wojnie? A drugi, każe tytułować się jak Bóg, tj ,,Ojcem Świętym" a za życia wbrew Bogu naucza od maleńkości, że klękamy pod obrazami, figurami i narzędziem zbrodni.

  Niby wszyscy jesteśmy tacy sami, a jednak pośród nas są tacy i tacy.
 • Tak to jest.
  "Mam nieodparte wrażenie, że czym jestem starszy to ten czas płynie coraz szybciej."
  ----------------
  Gdy ma się dzień życia - to ten jeden dzień stanowi całe nasze życie - ale gdy ma się 25000 tysięcy dni życia - to ten następny dzień do przeżycia stanowi tylko ułamek naszego przeżytego życia gdzie w liczniku mamy jeden a w mianowniku 25000 - więc czas musi - siłą rzeczy uciekać dla nas szybciej.
  Wniosek?
  Fenomen czasu - nieprawdaż?
 • @Oracz 18:52:22
  //Niby wszyscy, a jednak nie.//

  Nie ja decyduje o twojej innosci
  8-)))))
  pzdr.
 • @Oscar 18:35:04
  //Człowiek który "musi" pracować by przeżyć nie jest szczęśliwy.//

  dlatego (dzięki Bogu) mam dwie lewe ręce do pracy i inni na mój "dobrobyt" pracują

  8-))))
  pzdr
 • @Husky 19:05:34
  Ojcze Przenajświętszy!
 • @Husky 19:05:34
  strategiczna pozycja pasożyta ?

  Są też i takie strategie życiowe.
  Mąż swojej żony, posiadacz sprzedający możliwość użytkowania tego co posiada.... właściciel parkingu, kawałka plaży w dobrym miejscu,
  garażu na wynajem... czy kamienicy po babci sprzed wojny...
  ale może też być rencista który zainwestował trochę w rentę...

  bo jak emeryt nawet mundurowy to już nie pasożyt.
 • @Oracz 19:08:02
  No tak kolego, niestety tak jest
  nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy że wśród pracujący dla mnie jesteś
  .....i Ty.
  Zresztą wielu z tutejszej portalowej totalnej pracuje dla mnie i co ciekawe da się z tego nieźle żyć.
  Dlatego tak trzymam kciuki za was, byś cię pisali,pisali i jeszcze raz pisali.
  Bo potrzeby mam duże, a i kobiety czy whisky swoją cenę mają

  8-))))))
  pzdr.
 • @Husky 19:20:13
  To kiedy prokuratura Zbyszka Generalnego dobierze się do niegospodarnego (może nawet umysłowo opóźnionego) Trzaskowskiego, w związku z zajęciem dwóch sporych parkingów w Warszawie na składowisko palet, oraz jak wieść niesie, wyprowadzonej na spacerek bańki (miliona złotych)?

  Przecież to niegospodarność, sabotaż i najpewniej wałek!

  Czas start.
 • @Oracz 19:25:03
  Wybrali durnia - mają pośmiewisko.
  Radość debila Czaskoskiego spowodowana ogródkiem z palet i paroma drzewkami wcale mnie nie dziwi.
  Ot, infantylny idiota, majacy kaprys dzieciaka.
  Przypomina to fuszerkę z klejeniem szyby taśmą. Warszawiacy, to jednak dziwni ludzie.
  Dużo głupsi od swojego prezydenta.
  8-))))))
  pzdr.
 • Przeczytane:
  Dlaczego Schetyna przedstawił tylko sześć propozycji?
  Bo siódme przykazanie mówi - NIE KRADNIJ!

  8-)))))
 • @
  JPRDL!

  Schetyna: Doprowadzimy do tego, że ograniczymy trąby powietrzne w Polsce!
 • W PO umiejo.
  W Kielcach niemiaszek Wenta kupił kilka rurek za 100 tysięcy i zrobił bimbe na otwarcie

  https://pbs.twimg.com/media/D_XQd-HX4AEFEoT.jpg
 • @Husky 19:30:36
  Dlaczego jawnego przekrętu nie ma zamiaru zbadać prokuratura Ziobry, skoro bierze za to pieniądze, by z urzędu takim traktowaniem obywateli i podatników zajmować się.

  Przecież milion złotych to jednak jest trochę grosza. Dr Oparze udało się założyć za pomocą takiego grosza portal, który już ładnych parę lat działa.

  Skoro ludzie wykazali się naiwnością, to ten Trzaskowski ma ochronę Ziobry, zamiast zostać zaproszonym na słuchanie?

  Przecież to spisek!
 • @Husky 19:36:46
  Bogdan nigdy nie był Niemcem. Ożenił się z moją koleżanką z dzieciństwa.

  Przyjął obywatelstwo bo co miał zrobić?

  A znam Bogdana bo grałem swego czasu w drużynie.
  Nie prowokuj PiSku....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:53:21
  Fajna ta koleżanka
  8-)))))
  pzdr.
 • @
  Chciałam zapytać gazetę kiedy Adam pozdrowi brata a tu zonk ......po ostatnim zapytaniu na cito zostałam wyeliminowany po raz czwarty

  https://pbs.twimg.com/media/D_X8F23WkAA7cGX.jpg
 • @Husky 20:02:18
  Ja już wyleciałem z onetu i wyborczej i nie ma po co tam wracać. Na interii niektóre moje posty czytane były przez niemal 50 tys. osób (przed wyborami prezydencki Komorowskiego), ale już intrii360 nie ma. Śmieszne jest to, że też Michnikowi zaproponowałem pozdrowienia dla jego brata, stalinowskiego mordercy. Nie ma sensu tam pisać, jedynie można poczytać o czym mówią wrogowie Polski.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 20:11:30
  Też pisałem na Interii 360 i to dużo
  Ale nie żałuję że to gówno zlikwidowali, bardzo dobry ruch.
  Sporo tam było czerwonej zarazy,komunistycznego ścierwa i masa spadów z Olegino
  8-))))
  pzdr.
 • @Oświat 12:39:22
  Dzisiaj, po 4 latach władzy PiS można poprzez kontrast dostrzec jak w każdym aspekcie nędzne i szkodliwe dla Polski i Polaków były bandyckie rządy PO. Ta buta, arogancja, zarzucenie wyborczych obietnic. Kłamstwo, złodziejstwo, afery. Nigdy nie uwierzę, że Polacy zechcą powrotu tej zlodziejskiej bandy.

  Ich program na dzis:
  Raka nie będzie
  Chorób nie będzie
  Węgla nie będzie
  Śmieci nie będzie
  Smogu nie będzie
  Zimy nie będzie
  Upałów nie będzie
  Cen nie będzie
  Podatków nie będzie
  Śmierci nie będzie
  CBA nie będzie
  500+ nie będzie
  Emerytur nie będzie
  Wypadków nie będzie

  #ForumPogroboweKO

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej