Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Zadbajmy o losy przyszłych pokoleń Polaków i Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od 2015 roku PiS (ZP) wreszcie podzielił się z Polakami efektami wzrostu gospodarczego wprowadzając rozwiązania socjalne jakie mniej więcej obowiązują w krajach Starej Unii.

 
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że posiadana wiedza, odpowiednie realizowane w życiu zasady i wartości etyczno-moralne, zdrowie i bezpieczeństwo finansowe są niezbędnymi elementami rozwoju każdego człowieka. Stanowią też determinanty ogólnego rozwoju rodziny, narodów i państw.
 
Sądzę, że nasi poprzedni (PO z przybudówkami) zdradzieccy włodarze dobrze znają powyższą prawdę. Wydaje się, że stąd była w nich taka determinacja w niszczeniu i degradacji wszystkich tych czterech filarów. I dziś też totalniacy nie mają żadnego programu dla naszej Ojczyzny i naszych rodaków. Cała ich działalność opiera się na "antypisie" i nie potrafią stworzyć konstruktywnego programu a jedynie zawsze krytykują lub implementują rozwiązania obecnie rządzących. Smutne to, bo przecież winna być w Polsce jakaś merytoryczna i liczna opozycja a dziś jest tylko miałką i śmieszną, i mało inteligentną oraz zalatującą jakimś lewackim fetorem "papką".
 
Przez niemal 30 lat nie pozwolono Polakom rozwinąć zamożnej klasy średniej  i sprowadzono  ich większość do roli taniej siły roboczej.  Wyprzedano też niemal cały majątek narodowy a ten, który pozostał to - jeżeli PiS straci władzę - w większości również będzie przeznaczony do sprzedaży. Polacy w swojej większości nie czuli się za rządów PO i PSL (ale i wcześniej) bezpieczni finansowo a dodatkowo jeszcze zwiększono wiek emerytalny i zakładano, że Polacy będą niewolniczo pracować dłużej.  Wtedy ten filar bezpieczeństwa finansowego został niemal całkowicie zniszczony...
 
Od 2015 roku PiS (ZP) wreszcie podzielił się z Polakami efektami wzrostu gospodarczego wprowadzając rozwiązania socjalne jakie mniej więcej obowiązują w krajach Starej Unii i ludzie to doceniają, i nie pozwolą sobie zabrać uzyskiwanych już w tej chwili przywilejów. I bardzo dobrze. Stąd ta wściekłość totalniaków i zdrajców Polski.
 
Przez te lata (do 2015 roku: PiS wtedy za krótko rządził w latach 2005-2007 a do ego miał niepewnych koalicjantów, co hamowało przyjmowanie nowych rozwiązań)  usilnie też rugowano z życia prywatnego i publicznego wszelkie od wieków występujące w Polsce zasady i wartości etyczno-moralne kształtujące nas samych i naszą tożsamość  narodową. Operacja się w dużej mierze udała, ale paliwo zdrajców w postaci anty-PiS - już nie działa a opozycja się miota od ściany do ściany.  Tylko szkoda, że część Polaków jeszcze daje się otumanić, ale jest to jedynie 20-25% ludzi chodzących na wybory a PiS ma poparcie przeszło 40-45%. Trudno krytykować PO i jego jakiś zasady etyczno-moralne, bo ich po prostu nie ma. Oni są nawet  niegodni krytyki... bowiem krytykować można jedynie jakąś wartość a pustka wewnętrzna jednostki i grupy jednostek jest bezwartościowa.  Szczególnie w dwóch kadencjach PO-PSL niszczono ten filar etyczno - moralny chcąc wyrugować u nas naszej tradycji i wielowiekowego chrześcijańskiego kośćca etyczno - moralngo. Podobnie i dzisiaj widzimy zmasowany atak na nasze wartości i nie możemy temu atakowi nie odpowiedzieć: gender, New Age a szczególnie tęczowe LGBTQ winno być tylko marginesem naszego społeczeństwa. Robią jakieś marsze, profanują Matkę Bożą oraz Mszę Świętą... to jakieś wynaturzenie a'la zboczeńców.
 
O zdrowiu pisałem w swoim tekście:  (https://krzysztofjaw.blogspot.com/2019/06/zmiana-systemu-ochrony-zdrowia-warunki.html). Można tylko dodać, PO-PSL nie zrobili nic, co mogło być jakąś spójną propozycją reformy sektora ochrony zdrowia. Dlatego też sądzę, że w następnej kadencji PiS (ZP) powinien położyć szczególny nacisk na reformę tegoż systemu, bo zdrowie dotyczy nas wszystkich
 
Przez całe 30-lecie a w szczególności w czasie rządów PO-PSL poziom nauczania i wiedza Polaków systematycznie się obniżały. Zlikwidowano matematykę na maturze, postawiono na bezmyślne testy, zaniechano egzaminów na studia. Za czasów minister Hall mocno ograniczono godziny historii, języka polskiego oraz godzin przedmiotów ścisłych.  I tak niszczono naszą edukację również na studiach wyższych, gdzie poziom wiedzy studentów jest zaskakująco mierny. Może teraz powoli będzie się to zmieniało?
 
"Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie".
 
Ten cytat kanclerza Jana Zamoyskiego zawarty w akcie fundacyjnym Akademii Zamojskiej winien dzisiaj być na ustach wszystkich, którym zależy na dobru polskiej młodzieży i poziomie wykształcenia przyszłych pokoleń.
 
Musimy zadbać o wykształcenie naszej młodzieży, dla niej samej i dla przyszłości Polski!
 
Dlatego też nie możemy pozwolić, aby do rządzenia wróciło PO z przystawkami. Wtedy będą likwidowali wszystko to, co PiS zrobił dla Polaków. Zresztą o tym głośno między wierszami mówią (np., Polacy podobno będą musieli oddać pieniądze z programu 500+ i inne). Totalniacy są w tym obszarze niespójni i świadczy to o tym, że nie mają skonkretyzowanego planu rządzenia i nie będą mieli.
 
Mam nadzieję, że Polacy nie dadzą się znów omamić a PiS (choć i jam mam zastrzeżenia do tej partii, ale nie możemy inaczej) osiągnie wynik zbliżony do 50% a co za tym idzie będzie miał w końcu większość konstytucyjną.
 
Zagłosujmy więc jesienią na tych, którzy coś dla Polski i Polaków robią i spełniają swoje obietnice. Oni są wiarygodni w przeciwieństwie do PO z przystawkami. Nie dajmy się zwieźć ich obietnicami bez pokrycia. Te ich obietnice (jeżeli w ogóle są ) są tylko wybiegiem kampanijnym a jak spełniają obietnice to było widać i w latach 2007-2011, gdzie tak naprawdę nie spełniono i nie wdrożono jakichkolwiek kampanijnych  zapowiedzi i obietnic i dzisiaj też tak będzie, co pokazują rządy Trzaskowskiego w Warszawie. Brońmy też naszych wartości przed zalewem a'la zboczeńców z ruchu LGBTQ oraz przed zalewem lewaków różnej maści, też tych kulturowo marksistowskich komunistów z Unii Europejskiej
 
Pozdrawiam
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła na bloggerze: https://krzysztofjaw.blogspot.com/ lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • autor
  Kolejny już dziś propagandowy wpis PIS-owca
  Skandal do czego tu dochodzi
  Jak tylko admin po nocnej zmianie się obudzi to ......
  Loch?

  Pozdrawiam

  8-))))))
 • @
  A wszystko to przez "kurdupla", co nie ma konta i prawa jazdy..a tylko kota


  Orientacyjnie w 2019 r. PKB Niemiec wzrośnie o 71 mld zł, a Polski o 91 mld zł, co oznacza, że per capita będziemy mieli odpowiednio:

  Niemcy wzrost o 865 zł
  Polska wzrost o 2363 zł

  Oczywiście, nadal nam dużo brakuje, ale to pokazuje, że wreszcie zaczynamy to nadrabiać

  https://pbs.twimg.com/media/D_HT8S0XsAAXiaM.jpg
 • #TwojSzwab w natarciu...
  .
  Milusie te "buziolki"

  https://pbs.twimg.com/media/D-_ETuCW4AEiTac.jpg
 • @Husky 15:00:38
  I dobrze. Kiedyś miałem zastrzeżenia do Morawieckiego. Na dziś ne znikły. Mam wrażenie, że z naszym premierem nawet boją się rozmawiać, przewyższa ich o wiele długości.
  Pozdrawiam
 • @Husky 15:02:20
  I to są zwolennicy PO. Ale mają wyborców ::::))))
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 15:09:08
  PiS aktywny, zmotywowany, pełen determinacji, wizji dla Polski, mrowisko pomysłów, dziesiątki planów...
  #TwojSzwab jeździ ze statystami, pogardza, obśmiewa i płaci 3 tyś. za głos.

  Wybieraj.
  https://pbs.twimg.com/media/D-9LGzcWwAAIyP0.jpg
 • @krzysztofjaw 15:08:13
  Najdurniejsza na świecie opozycja darła ryja, że PiS jest odpowiedzialny za brak leków. Teraz nawet TVN pokazuje, że problem dotyczy całej Europy. Leków brakuje w Niemczech, Czechach i wielu innych krajach.
  Chińskie firmy zamknęły kilkanaście fabryk farmaceutycznych produkujących substancje czynne - składnik na bazie którego produkuje się lek, to zachwiało produkcja i podaża leków w całej Europie. 60% substancji czynnych produkowanych jest poza Europą. 30 lat temu było to 20%.
 • Autor
  "Od 2015 roku PiS (ZP) wreszcie podzielił się z Polakami efektami wzrostu gospodarczego wprowadzając rozwiązania socjalne jakie mniej więcej obowiązują w krajach Starej Unii".

  O! Rewelacja! To już się nie zadłużamy? O, jak to dobrze że odeszło PO. Już nie będzie socjalu finansowanego przez wyprzedaż majątku narodowego, przywileje dla cudzoziemców i na kredyt.
  Wreszcie oligarchowie krwiopijcy zostali wzięci za ryj - zwłaszcza banksterzy i handlowcy.
  Teraz będzie się czym dzielić, każdy wzrost gospodarki będzie się przekładał na wzrost portfeli domowych.
  Wkrótce skończą się zadłużenia domów.
  Od teraz już nie będzie nawet potrzeby upadłości konsumenckiej.
  Teraz szybko się odrodzi krajowy przemysł i krajowe rolnictwo.
  Teraz już będzie dość pracy dla Polaków w Polsce i z zarobkami "w standardach".
  Wreszcie wróci na stoły polska żywność (w standardzie natury i polskich norm przetwórstwa).

  Socjalizm zawsze opierał się na rabunku. Dotąd to my byliśmy rabowani "dla naszego dobra". Teraz nastąpiła dobra zmiana i oligarchia będzie rabowana...
  A mówili że Mateuszek to bankster, a tu patrzcie - Janosik.
 • @miarka 16:36:09
  Panie Miarka, jak żyć?

  Znaleźć inną pracę.
  Wziąć kredyt. Mieć pracę. Wiesz, że w Polsce spada bezrobocie? A w Anglii idzie w górę

  http://m.wm.pl/2015/05/z9/1111-245809.jpg
 • @
  Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w lipcu, 44 proc. głosujących poparłoby PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem, 21 proc. oddałoby głos na PO, a 6 proc. na PSL; progu wyborczego nie przekroczyłyby Kukiz‘15, Wiosna Biedronia i Nowoczesna - wynika z sondażu CBOS.

  Poza progiem wyborczym znalazłyby się: Kukiz‘15 z 4 proc. poparcia (bez zmian), Wiosna (spadek o 3 pkt proc.), KORWiN - 3 proc. (bez zmian); SLD - 3 pkt proc. (plus jeden pkt proc.). Po 1 proc. ankietowanych oddałoby swój głos na Nowoczesną, Ruch Narodowy i Partię Razem.

  W sondażu Social Changes Zjednoczona Prawica może liczyć na 45,3 proc.
 • @Husky 15:18:43
  Słuchałem dzisiaj Schetyny na ich konwencji. Żenada i kłamstwa a obiecanki oderwane od rzeczywistości. Oni naprawdę są "z kosmosu".
  Pozdrawiam
 • @miarka 16:36:09
  Niepotrzebny sarkazm. Liczą się realia. Co PO-PSL zrobiło dla Polaków. Nic/ A co zrobiło PiS, chyba nie trzeba wymieniać.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 18:22:42
  Płynie się zawsze pod prąd. Z prądem płyną śmieci...

  Jeszcze wiele gówna, śmieci i szajsu wypłynie ze stron politycznych POKO,SLD i KOD-ziarstwa nim Polska będzie dumna

  8-))))
  pzdr
 • @krzysztofjaw 18:25:21
  Nie Krzysztofie. Tak nie można patrzeć. Najpierw trzeba patrzeć co nam szykują.

  A to co dają to faktycznie tylko mydlenie oczu pod to co nam szykują. Przecież oni nic nie mają co by nam mogli dać, i nic nie poprawili w Państwie żeby ten socjal był "za swoje".

  O Just 447 słyszałeś? O szalejącym zadłużaniu Polski słyszałeś...? Wiesz jaka jest cena tych kredytów?
 • @krzysztofjaw 15:08:13
  "I dobrze. Kiedyś miałem zastrzeżenia do Morawieckiego."

  Skąd Pan Mateusz Morawiecki już w kwietniu 2013 roku(w nagraniu z rozmowy M.Morawieckiego z Kilianem, Jagiełłą, Matuszewską u "Sowy&Przyjaciół"), znał lekarstwo na naszą "chorobę" i jej "zreperowanie"?

  Oto fragment wypowiedzi M.Morawieckiego z tego nagrania:

  (...)
  To dobrze, jeżeli my, ludzie, „we, the people”, prawda, a zwłaszcza „we, the people” w Niemczech, w Hiszpanii i tak dalej, we Francji, zrozumiemy, że musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, da się zreperować.
  (...)
 • @miarka 19:06:33
  "O szalejącym zadłużaniu Polski słyszałeś...?"

  A ty słyszałeś o tym, że deficyt budzetowy planowany na 2019 rok to 28,5 mld zł a wykonanie na koniec maja 2019 to 4.5 mld zł.
  W 2018 roku deficyt wyniósł 10.4 mld zł przy planowanym na poziomie 41 mld zł.
  O czym ty jełopie pierdzielisz?
 • @35stan 19:23:30
  Ogólnie jak na razie gospodarka trzyma się nieźle, co potwierdzają wszystkie agencje ratingowe.
  Pozdrawiam
 • @35stan 19:23:30
  Ja mówię o długu, a nie o deficycie budżetowym. To jest konkret. Polska gospodarka, polskie zaopatrzenie sklepów, stabilna praca na swoim, suwerenny pieniądz, to są konkrety.

  - Zaś kręcenie deficytem budżetowym to prestidigitatorstwo.

  Ileż razy się na to chcesz dawać nabierać?
  - PO-wskiego Rostowskiego tak szybko zapomniałeś?
 • @miarka 19:06:33
  co nam szykują ?
 • @Husky 19:39:48
  Dzień dobry. Wcześnie pan dziś wstał.
 • @miarka 19:42:21
  Wcześnie?
  Mam dyzur
  8-)))))))
 • @miarka 19:38:57
  Polska w ciągu niespełna 4 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości rozwinęła się o ponad 20%. Gdyby nie elektorat PO z dużych miast - gdzie ci z ich wyboru hamowali przez 3 lata inwestycje bylibyśmy najszybciej rozwijającym się krajem Świata

  Elektorat PO na złość samemu sobie ,pozbawiał się możliwości zarobkowania i nie chciał inwestować. A to huncwoty... so
  8-))))
 • @miarka 19:38:57
  "Ja mówię o długu, a nie o deficycie budżetowym."

  TY, jak większość tej totalnej dziczy, nie masz bladego pojęcia co to jest dług publiczny, od czego zależy i jak on się kształtuje.

  Czy masz pojęcie o kursach walutowych i wpływie ich na dług wyrażony w złotówkach?
  Tak się kształtował kurs zł/$ w latach 2013-2019
  3,7889 (w 2019 r.)
  3.8000 (w 2018 r.)
  3,7480 (w 2017 r.)
  3.9459 (w 2016 r.)
  3.9459 (w 2015 r.)
  3.7721 (w 2014 r.)
  3.1538(w 2013 r.)

  W 2013 roku, deficyt budżetowy wyniósł 42 miliardy 191,7 miliona złotych
  (tyle rząd rudego musiał pożyczyć) co przy kursie dolara 3.1538 dawało kwotę 13 miliardów 378,05 miliona
  Przeliczając te pożyczone wtedy przez rudego pieniądze z $ na zł, otrzymamy 50 miliardów 836,59 miliona zł, czyli w przeliczeniu na kurs z końca 2018 roku, rudy pożyczył o 8.5 mld zł więcej
  Takim samym przeliczeniom należałoby poddać pożyczone przez rządy rudego pieniądze w latach 2008-2015 a także pożyczone przez wszystkie rządy po 1989 roku(uwzględniając straty w wyniku złodziejskiej prywatyzacji, w której decydujący udział miał polityk PO Lewandowski, Balcerowicz i inni totalni i wtedy będziesz miał pacanie obraz dewastacji państwa, jakiego dokonali twoi idole.
 • @Husky 19:55:42
  Ja mówię o długu, a nie o "rozwoju".
  DŁUG to jest konkret.

  Polska gospodarka, polskie zaopatrzenie sklepów, stabilna praca na swoim, suwerenny pieniądz, to są konkrety na które Polska i Polacy czekają.

  - Zaś kręcenie POJĘCIEM ROZWOJU to prestidigitatorstwo.

  Ileż razy się na to chcesz dawać nabierać?
  - PO-wskiego Rostowskiego od kreatywnej księgowości tak szybko zapomniałeś?
 • @miarka 20:24:14
  ile momy tego dlugu
  i po jaka cholere dokladamy do tego zakup 100 ton zlota
  To chore
  8-)))))
 • @Husky 20:27:45
  https://pbs.twimg.com/media/D_LU9h4XkAIrERb.jpg
 • @35stan 20:22:51
  Co mi tu przypinasz jakieś idole.
  Znowu argumentacje przez deficyt i relatywizm względem PO?

  Otumanić "na dziś" żeby ludzie poparli jest łatwo. - A gdzie patrzenie w przyszłość? - A gdzie twarde realia będące konkretnym jej oparciem?

  Nie dość tych obiecanek-cacanek a głupiemu radość?
  A te wszystkie "500+"-y to też tylko takie obiecanki. One nie mają żadnego oparcia.
  Bez konkretów, to byle tąpnięcie i wszystko się wywraca. A podobno już idzie, i to gorsze jak w 2008-ym.
 • @miarka 20:37:28
  Zabierzmy tym dzieciom tą bułkę z masłem, bo kraj na krawędzi upadku
  Dla ich życia najważniejsza jest woda.... i przyszłość kraju
 • @miarka 20:37:28
  Pieprznij się młotkiem w ten pusty łeb, może coś się w nim przestawi i zaczniesz myśleć a nie być jak ten przysłowiowy cymbał brzmiący.
 • @miarka 20:37:28
  Szanowny kolego Miarko
  Co Was tak boli te 500+
  Co?
  Na jaką konkretną kwotę zostałeś okradziony
  Tak pi razy drzwi.
  Jeżeli z tego to powodu musisz jeść suchy chleb to daj nr.konta w Banku, sort codę etc. i natychmiast prześlę Ci te pieniądze
  W funtach oczywiście

  8-)))))
  czekam
 • @Husky 15:00:38
  mógłbyś powiedzieć ile z tego wzrostu pozostanie w Polsce, a ile wyjedzie za granicę?
 • @Husky 20:53:29
  "Co Was tak boli te 500+
  Co?
  Na jaką konkretną kwotę zostałeś okradziony"

  Zapomnij (tylko na chwilę) że te "500+"-y to są pieniądze potrzebne na dziś, a pomyśl o tym że to dług na 10 do 20% rocznie.

  Wobec zadłużenia państwa te odsetki trzeba co rok spłacać ale dług zostaje. Przez to że trzeba spłacać brakuje na pilne potrzeby i to wymusza wyprzedaż tego co jeszcze mamy, wymaga podnoszenia podatków, wymaga przywilejów dla firm zagranicznych kosztem dyskryminacji własnej przedsiębiorczości, własnego rynku pracy. To się nie kończy, to jest studnia bez dna, a w końcu trzeba by jeszcze pożyczać.
  Powiedzmy że dzieci na tym 500+ zostaną wychowane, i co? Gdzie pójdą do pracy? A jeśli gdzieś ją znajdą i będą miały dzieci to skąd by miały się brać pieniądze na ich 500".

  Albo 500+ na krowy czy świnie.
  Robią wielką ściemę że coś dają, a to i tak tylko częściowa rekompensata połowicznych dla Polski unijnych dopłat do rolnictwa. UE promuje swoich pupili kosztem polskiego rolnika, a teraz trzeba się znów zadłużyć żeby rolnictwo było w stanie cokolwiek produkować.

  Razem pozoranctwo, oszustwo, dawanie, ale po to żeby zaraz zabieraać dużo więcej.

  Policzyć za jakiś czas skutki tych "500+"-ów, to z 500 wyjdzie może i 500 000 000.

  A teraz możesz już iść do banku po swoje 500+.

  Pamiętaj - to miały być pieniądze odebrane okradającemu nas handlowi wielkopowierzchniwemu. Nie odebrali jak obiecywali to powinni oddać władzę.
  Teraz odbieranie tych pieniędzy Polakom czy polskiej gospodarce, albo pożyczanie (na koszt odwleczony i ruinę przyszłych pokoleń), itp. a zwłaszcza przez kreatywną księgowość i kłamliwą propagandę sukcesu to zbrodnia.
 • PiS+, czyli długi Polski+, ceny+
  Zadłużenie do 12/2019 r. wzrośnie o mniej więcej 200 mld zł.
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/149570,pis-czyli-dlugi-polski-ceny
 • Od 2015 roku PiS (ZP) wreszcie podzielił się z Polakami...
  http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image021.gif
  Ile zarabia Donald Tusk
  "Premier Donald Tusk zarobił w 2008 roku 241 tys. 318 zł 67 gr. - wynika z jego oświadczenia majątkowego."
  "1,29 mln euro - tyle mógł zarobić Donald Tusk przez trzy lata kierowania Radą Europejską."

  http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image025.gif
  http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image027.gif
  http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image029.gif

  https://natemat.pl/229585,ile-zarabia-jaroslaw-kaczynski-oto-zarobki-i-majatek-prezesa-pis | 9 lut 2018
  Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Oto zarobki i majątek prezesa PiS
  Zarobki Jarosława Kaczyńskiego wynoszą niecałe 150 tys. zł rocznie, ale dodatkowo od 2014 roku jako poseł otrzymuje emeryturę o wysokości ok. 3,1 tys. zł miesięcznie. Łącznie za rok 2016 otrzymał ponad 38 tys. złotych emerytury. Dodatkowo dostaje także niecałe 30 tys. złotych rocznie diety parlamentarnej.

  https://www.money.pl/pieniadze/co-ma-i-ile-zarabia-jaroslaw-kaczynski-oswiadczenia-majatkowe-6346224496764545a.html | 05.02.2019
  Co ma i ile zarabia Jarosław Kaczyński? Oświadczenia majątkowe
  Tymczasem, z tak zwanych"taśm Kaczyńskiego"wyłania się całkiem nowy obraz prezesa PiS: nie twardego polityka, ale wytrawnego biznesmena. Na nagraniu mówi między innymi o procentach od inwestycji wartej 1,3 mld zł, zastanawia się, jak zapłacić faktury, by nie były kojarzone z jego osobą, prowadzi negocjacje.


  Moje "zarobki"...
  M.in. moim pismem zajmuję się od 2000 roku, moje wydatki ściśle z tym związane wynoszą łącznie blisko 40 tys. zł. Poświęciłem na to do tej pory około 4 tys. dni x 100 zł = 400 tys. zł nieotrzymanego wynagrodzenia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej