Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Szatańskie dręczenie, nękanie, opętanie. Jak się bronić?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z faktu, że jeżeli istnieje Dobro, to istnieje też zło, a dla człowieka wierzącego owym złem są: złe duchy i szatan, które mogą człowieka nękać, zniewalać i go opętać.

W ostatnich latach a teraz szczególnie szatan atakuje ludzi, nęka i dręczy ich, co może skończyć się opętaniem.
 
Cały ten lewacki światopogląd, kulturowa komunistyczna ekspansja, profanacja Matki Bożej i kościołów czy też obleśny ruch LGBTQ to na dziś szatańska uczta.
 
U mnie w parafii po każdej mszy świętej jest odprawiana Modlitwa do św. Michała Archanioła i przez wiernych jest ona traktowana całkiem poważnie, bez cienia zdziwienia czy też ironii...
 
Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z faktu, że jeżeli istnieje Dobro, to istnieje też zło, a dla człowieka wierzącego owym złem są: złe duchy i szatan, które mogą człowieka nękać, zniewalać i go opętać. Każdy Chrześcijanin wierząc w Boga musi również wierzyć w ich istnienie. Ponoć właśnie największym zwycięstwem szatana jest to, że ludzie przestali w niego obecnie wierzyć...
 
Pierwsze wzmianki o opętaniu czerpiemy z Biblii. Sam Jezus Chrystus wypędzał złe duchy, choćby z mężczyzny, który mieszkał na cmentarzu i był przykuwany łańcuchami, a mimo to je zrywał. Ten człowiek był opętany i zawładnięty przez demona...
 
Warto wiedzieć, że człowiek nie może zostać opętany i zniewolony wbrew własnej woli. Musi się zgodzić. Może natomiast być nękany i dręczony. Ponadto, demon nie zabije ani osoby opętanej, ani nikogo innego. Zły duch, szatan pragnie, aby człowiek zatracił się sam w sobie, by się potępił na wieki. Będzie katował taką osobę, nawiedzał ją, aż w końcu sama, całkowicie dobrowolnie, może popełnić np. samobójstwo lub inny straszny grzech śmiertelny, a jej najbliżsi mogą przez to stracić wiarę we wszechmoc Zbawiciela. Odejście ludzi od Boga jest głównym celem szatana...
 
Jeśli demon ujawni się poprzez dręczenie i opętanie to jest to już znak, że trzeba pójść z tym do egzorcysty. Każdy egzorcysta - po wcześniejszych badaniach psychiatrycznych - ocenia czy dana osoba jest pod wpływem dręczenia lub opętania przez szatana i złe duchy a gdy stwierdzi, że tak jest zaczyna swoje działania. Ich efektem jest najczęściej wyzwolenie takiej osoby spod mocy szatana i najpewniej jej szczere nawrócenie. Ponadto Jezus Chrystus powiedział, że niektóre demony można wypędzić tylko modlitwą i postem.
 
Warto też wiedzieć, że nękaniem przez szatana podlegają ludzie najczęściej mniej lub więcej wierzący. To jest taka perfidia diabła: jego radością jest zagarnięcie duszy osoby wierzącej.
 
Jak można zwrócić na siebie uwagę demona i być przez niego dręczonym, zniewolonym lub opętanym?  Jest kilka powodów.
 
Po pierwsze - klątwa. Jeśli ktoś nie jest blisko Boga, złe słowo może odcisnąć piętno na tej osobie. Mało tego - egzorcyści napotykają na przypadki, gdy demon dręczy jakąś osobę, bo wiele lat (czasem i wieków) temu ktoś rzucił klątwę na przodka i ciągnie się ona przez pokolenia.
 
Po drugie -  metody tzw. „naturalnego” leczenia, które nie mają żadnego oparcia w nauce i które operują różnymi tajemniczymi mocami czy energiami. Może być to np. bioenergoterapia, różdżkarstwo, biotronika, homeopatia okultystyczna, hipnoza poza gabinetami lekarskimi, wizyty u szamanów i nakładaczy rąk, otwieranie kanałów energetycznych (np. czakramów), przekazywanie jakiejś energii bezpośrednio lub na odległość, zakładanie odpromienników, spożywanie dziwnych mikstur itp.
 
Po trzecie - spirytyzm i wywoływanie duchów – nekromancja w różnych formach, gusła, mediumizm, parapsychologia, tabliczki lub karty mające przekazywać wieści z zaświatów, UFO, podróże astralne, channeling (kanałowanie) i praktyki mające przywołać jakieś postacie z zaświatów (nawet jeśli to mają być aniołowie czy święci z nieba), przebywanie w miejscach gdzie odprawiano praktyki spirytystyczne, korzystanie z usług świeckich wyklinaczy-egzorcystów.
 
Po czwarte - magia, wróżbiarstwo – magia istnieje i KRK wypowiada się o niej jasno. Bóg w Starym Testamencie już zabronił używania magii. Człowiek nie jest w stanie nagiąć woli Boga czy aniołów. Demon jest upadłym aniołem silniejszym, inteligentniejszym i potężniejszym od człowieka, lecz niektórym pozwala na używanie swojej mocy. A skoro człowiek używa mocy demona, ten zdobywa wpływ na taką osobę. Każda magia tzn. tzw. biała i czarna tak samo szkodzi!. Podobnie otwieramy się na szatana i demony poprzez uczęszczanie do magów i wróżek oraz wierzenie i praktykowanie: wicca, makumba, voodoo, czarów, uroków i przekleństw, numerologii, kabały, horoskopów, tarota, kart anielskich i innych form wróżenia a także noszenie talizmanów, amuletów (np. pierścień Atlantów, pentagram, pseudo-krzyż ankh, czerwone wstążki i inne). Należy też przestać wierzyć w zabobony i przestać być przesądnym. W żaden sposób nie należy też: oglądać i  korzystać czasem z porad wróżbitów występujących dziś w różnych programach telewizyjnych.
 
Po piąte - okultyzm – poszukiwanie rzekomo ukrytej wiedzy, posługiwanie się tajemnymi mocami, ezoteryzm, gnoza, jasnowidztwo, telepatia, rozwijanie tzw. świadomości transcedentalnej poprzez medytacje (np. w jodze i praktykach new age).
 
Po szóste - sekty – satanizm w różnych postaciach, kult diabła lub ciemnych mocy, świadome i celowe oddanie się przez daną osobę panowaniu nad nią przez szatana i złe duchy, tzw. "zaprzedanie duszy diabłu", podpisywanie cyrografów (paktowanie z diabłem), uczestnictwo w czarnych mszach, bałwochwalstwo, czczenie starożytnych bóstw oraz ludzi (Sai Baba i inni przywódcy sekt), posługiwanie się remediamii figurkami bóstw, fang shui.
 
Po siódme - zmiany świadomości – zmienianie stanów świadomości, manipulacje poprzez hipnozę, wyjścia poza ciało, słuchanie hipnotyzującej muzyki, muzyka sataniczna, techno oraz z przekazem podprogowym, mantrowanie, śpiewanie pieśni do jakichś bóstw (Hare Krisna, śpiewy capoeira, wielbienie Sai Baby, czczenie szatana w piosenkach), popadanie w nałogi i rozwiązłość (narkotyki, alkohol, pornografia, zboczenia i perwersje seksualne: całe to LGBTQ jest szatańskie).
 
Są też i inne powody, o których jednak wiem zbyt mało, aby się wypowiadać.
 
Jak tedy można się przed szatanem i demonami bronić aby zmniejszyć ryzyko, że zrobią coś w naszym kierunku?
 
Na początek należy unikać wszystkiego co może nas otworzyć na działanie szatańskich mocy a co zostało w siedmiu punktach przedstawione powyżej. Tak naprawdę należy unikać wszystkiego, co jest pogwałceniem Pierwszego Przykazania Bożego: "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną".
 
Oczywiście podstawą i koniecznością jest codzienne czynienie Znaku Krzyża (przeżegnanie się). Krzyż Chrystusowy jest najważniejszym symbolem wiary chrześcijańskiej. On i tylko On. Bez Chrystusowego znaku Krzyża nie ma wiary chrześcijańskie, katolickiej [1].
 
 
Ważnym jest też dokonanie aktu poświęcenia Miłosierdziu Bożemu, Sercu Jezusowemu i zawierzenie Matce Bożej.  Warto też odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego (o godz.: 15.00). Jezus Chrystus w czasie Objawień dla świętej Faustyny tak mówił o Miłosierdziu Bożym: "Niech pokładają nadzieję w miłosierdziu moim najwięksi grzesznicy. Oni mają prawo przed innymi do ufności w przepaść miłosierdzia mojego. Córko moja, pisz o moim miłosierdziu dla dusz znękanych. Rozkosz Mi sprawiają dusze, które się odwołują do mojego miłosierdzia. Takim duszom udzielam łask ponad ich życzenie. Nie mogę karać, choćby ktoś był największym grzesznikiem, jeżeli on się odwołuje do mej litości (...) Powiedz zbolałej ludzkości, niech się przytuli do miłosiernego serca mojego, a Ja napełnię ich pokojem. Powiedz córko moja, że jestem miłością i miłosierdziem samym".

 
Warto też być cały czas w stanie uświęcającym, czyli korzystać często z Sakramentu Spowiedzi - Sakramentu Pokuty, czyli Pojednania z Bogiem. Należy też chodzić w niedzielę do Kościoła (o ile zdrowie nam na to pozwala) oraz przyjmować Ciało Jezusa, czyli Komunię Świętą. Należy też korzystać z innych sakramentów (np. bierzmowanie czy małżeństwo) i uczestniczyć koniecznie w świątecznej Wielkanocnej Eucharystii. Eucharystia to konieczny fundament chroniący przed demonami i opętaniem przez nie.
 
Jeżeli zaś zdrowie pozwala to przyjmujmy Komunię Świętą na kolanach. Jest to znak szacunku, miłości i oddania Jezusowi oraz poddania się Jego Woli.
 
W czasie codziennej modlitwy - oprócz tradycyjnych modlitw - warto też rozmawiać po prostu z Bogiem i prosić go o łaski oraz oddawać mu nasze grzechy. Zwykłej rozmowy z Bogiem nie znosi szatan.
 
Kolejną rzeczą jest odmawianie modlitwy różańcowej. Według wielu objawień prywatnych Maryja jest tą, która przynosi ukojenie cierpiącym duszom. Ponoć podczas egzorcyzmu gdy odmawia się różaniec demon tylko wyje. Równie ważne jest odmawianie modlitwy maryjnej Anioł Pański (o godz.: 12.00).
 
 
Korzystnie też jest mieć przy sobie i zmawiać modlitwę z medalika Niepokalanej przygniatającej stopami szatańskiego węża: "O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy".
 
 
 
Warto a nawet trzeba odmawiać egzorcyzm prywatny, czyli modlitwę do św. Michała Archanioła. To ten Archanioł, który pokonał szatana: "Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen".


Na klątwę i rzucanie uroków można (gdy, egzorcysta uzna to za konieczne) dokonać tzw. "spowiedzi furtkowej" obejmującej zamknięcie "furtek" dla demonów.
 
Warto też uczestniczyć (w stanie łaski uświęcającej) w mszach prowadzonych przez duchownych, uprawnionych egzorcystów, tzw. mszach za uzdrowienie i uwolnienie (podczas nich dokonuje się nieraz odpowiedniego poświęcenia olejów czy wody oraz soli służących później do ochrony przed demonami; ponadto można też prosić o uzdrowienie i uwolnienie swoich bliskich, np. przynosząc ich zdjęcia). Egzorcyzmy mogą też być przeprowadzane w domu prywatnym, nie tylko w kościele. Organizowane też są spotkania wiernych z egzorcystami, którzy czują, że coś jest z ich duszą "nie tak".
 
Jeżeli mamy taką możliwość to od czasu do czasu bądźmy na Mszy Św. trydenckiej odprawianej przed Soborem Watykańskim II. Taką możliwość zadeklarował papież Benedykt XVI. 
 
Ponadto warto modlić się o nawrócenie i powrót do Boga ludzi złych i własnych ciemiężycieli (zło dobrem zwyciężaj, nigdy tożsamym złem, czyli: zemstą, zawiścią, pogardą, pychą).
 
Przydanym elementem skutecznej metody przed opętaniem lub kuszeniem przez diabła jest umiłowanie Jezusa Chrystusa i Jego Ojca oraz  czynienie dobra bliźnim i miłowanie ich: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy. (Mt 22,37-40)".
 
Pamiętajmy też, że szatan działa przede wszystkim poprzez lęk, strach, pychę, nienawiść, złość oraz zmuszając ludzi do popełniania grzechów ciężkich i śmiertelnych (np. właśnie samobójstwa). Ufność i wiara w Boga Ojca, Jego Syna i Ducha Świętego daje spokój ducha i radość życia. I ważne: Bóg zawsze czeka na nas, nawet, gdy upadamy...Czeka na nasz powrót do niego, czeka na naszą wiarę, szczerą modlitwę i nasze nawrócenie...
 
Na koniec warto też wskazać na symbolikę szatańską. I dlatego też chciałem uczulić wszystkich na pewną satanistyczną i okultystyczną symbolikę, która najczęściej świadczy o świadomym lub też nieświadomym oddaniu się we władanie szatana i złych duchów.
 
Nie chcę tutaj omawiać obrzędów satanistycznych i okultystycznych, ale zaznaczę, iż np. tzw. Święto Halloween jest typowym świętem szatańskim, okultystycznym i pogańskim oraz obnażającym przebiegłość szatana, który uczynił z niego jakieś radosne i sympatyczne dla wielu święto kojarzone z podświetlaną dynią, przebieraniem się za diabły czy wróżki oraz czarownice, przystrajaniem domów, zbieraniem przez dzieci cukierków, zabawami i imprezami maskowymi. Wszystko to w czarnej i okropnej scenerii. "Halloween to obce święto zatruwające psychikę i ducha. To święto niepolskie, pogańskie i głęboko nam obce" i dlatego też żaden katolik (też wierzący Polak) nie powinien go obchodzić ani w nim uczestniczyć".
 
Warto jednak znać tą symbolikę szatańską i okultystyczną.
 
Do najważniejszych satanistycznych symboli należy tzw. "rogata dłoń" (znak diabła, rogi diabła - El Diablo, II Cornuto, Diabolicus)). Układ dłoni ma przypominać rogaty łeb i najczęściej symbolizuje właśnie demona. Gest ten jest szczególnie popularny w subkulturze satanistycznej oraz metalowej i często możemy go zobaczyć na koncertach zespołów metalowych a także w wykonaniu np. różnych celebrytów i polityków.
 
 
 
Znak ręką po prawej jest także gestem w języku migowym albo przesłaniem oznaczających frazę "kocham cię". Warto jednak pamiętać i uświadomić sobie, że znak ten dla niesłyszących zaprojektowała Helen Keller, która sama była okultystką i teozofem, członkinią Towarzystwa Teozoficznego założonego przez słynną satanistkę Jelenę Pietrowną Bławatską  - wydawczynią Magazynu Teozoficznego "Lucifer".
 
Poza tym jest też wiele innych symboli i amuletów satanistycznych, do których należą m.in.:
- pentagram (zarówno tzw. biały - zwrócony jednym wierzchołkiem do góry, jak i czarny - odwrócony z dwoma wierzchołkami u góry jako symbol Lucyfera: umożliwia m.in przywoływanie złych duchów),
- głowa kozy (symbol szatana i wyśmiania męczeństwa na Krzyżu Jezusa Chrystusa),
- krzyż z kokardką (symbol szatański, pogański),
- krzyż satanistyczny (starożytny symbol rzymski podważający ważność chrześcijaństwa i boskości Boga),
- odwrócony krzyż (szatański symbol m.in. pogardy dla Krzyża i Jezusa Chrystusa),
- jednorożec (symbol wolności seksualnej, miłości lesbijskiej, homoseksualnej, seksu grupowego),
- krzyż celtycki (pogański symbol - most do innego świata, wyższej energii i wiedzy),
- krzyż Nerona ("pacyfka": w okultyzmie oznaka upadku chrześcijaństwa, pogański znak czarnej magii, używany podczas satanicznych "czarnych mszy"),
- pierścień Atlantów (jeden ze sposobów działania zła, zniewolenia i odwrócenia od Jezusa - jedynego Uzdrowiciela i Obrońcy człowieka),
- motyl (symbol własny ruchów "New Age"),
- udjat (jedno-widzące, wszechwidzące oko - jedno oko - symbol odnoszący do Lucyfera, króla piekieł i też symbol iluminatów i masonerii, NWO),
- wstążka przeplatana (symbol bezgranicznego połączenia z mocami wszechświata, związek doskonały, niezaprzeczalny, nieprzerwany),
- feng shui (zasady umiejscowienia i doboru przedmiotów - związane z różdżkarstwem, wróżbiarstwem, fetyszyzmem - stoją w głębokiej sprzeczności z postawą chrześcijańską),
- symbol anarchistyczny (symbol organizacji anarchistycznych a w okultyzmie symbol chaosu),
- biblijna cyfra i symbol szatana 666 (FFF - szósta litera alfabetu), która może być przekazywana poprzez odpowiednie ułożenie dłoni. Potocznie wyraża jednak znak "ok" i jeżeli ludzie to czynią z zamiarem tegoż stwierdzenia, to jednak warto zaznajomić się z symbolami szatańskimi, okultystycznymi i unikać ich pokazywania,
 
 
 
 
- złamane "S" (też symbol esesmanów - podwójne złamane "S"),
- swastyka (znak "niszczyciela", starogermański znak ognia i jednocześnie znak przyjęty przez niemieckich nazistów)
- tęcza (znak rozwiązłości seksualnej, symbol ruchów LGBTQ),
- zła religia ("bad religion" lub "zabronione dla chrześcijan"),
- drzewko szczęścia (bałwochwalczy talizman "szczęścia", przekaźnik magicznych i demonicznych mocy),
- symbol Ying Yang (oznacza równowagę między przeciwstawnymi siłami zła i dobra),
- żuk skarabeusz (żuk gnojak - w starożytnym Egipcie symbol reinkarnacji, znak Belzebuba - szatana),
- czerwona wstążka na nadgarstku, która symbolizuje satanistyczno-masońsko-kabalistyczne wierzenia,
- tabliczka Oui-ja:to jeden z najpopularniejszych – i najgroźniejszych – spirytystycznych akcesoriów, wykorzystywany przez medium do komunikowania się niby z duchami, a tak naprawdę z… diabłem,
- Młot Thora: pochodzi z pogańskich wierzeń germańskich i skandynawskich, gdzie pojawia się Thor, bóg-grom. Młot służył Thorowi do rozbijania przeszkód i wszelkich barier stających na drodze do szczęścia. Symbolikę amuletu można utożsamiać z hedonizmem, dążeniem do celu bez liczenia się z konsekwencjami,
- Oko Horusa, oko udżat: pogański talizman sporządzany w święto natury, noszony dla poprawy wzroku, zdrowia, płodności.
 
 
 
 
Musimy uważać na te symbole i zwracać uwagę kto je pokazuje lub nosi. To ważne znaki przynależności do mocy zła, szatana, demonów i złych duchów. Szczególnie zaś zwracajmy uwagę na swoich najbliższych i znajomych i - gdy zajdzie konieczność - przestrzegać ich i tłumaczyć co one oznaczają, bo nieraz się zdarza, iż ludzie obnoszą się z nimi całkiem nieświadomie, co oczywiście nie oznacza, iż bez złych konsekwencji...
 
Nie jestem duchownym, ale jedynie wierzącym w Boga w Trójcy Jedynego skromnym człowiekiem. Przedstawiłem tylko to, co usłyszałem i przeczytałem o szatanie i demonach a co wydaje się mi się najważniejsze w tym obszarze.
 
Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej, to polecam lekturę miesięcznika "Egzorcysta" (http://www.miesiecznikegzorcysta.pl/) oraz strony internetowe:
oraz
 
Osobiście staram się każdego dnia nawracać i czynić dobro oraz dawać innym miłość, choć nie zawsze mi to wychodzi. Niemniej każdy dzień witam i kończę znakiem krzyża oraz modlitwą, w tym modlitwą - egzorcyzmem do św. Michała Archanioła. Różaniec, znak krzyża i owa modlitwa to najprostsze osobiste egzorcyzmy, które zwykli ludzie mogą czynić każdego dnia... broniąc się przed czystym złem, czyli nękaniem, zniewoleniem i opętaniem przez złe duchy i szatana.
 
[1] Stąd dzisiaj wielu wiernych jest rozdarta wewnętrznie a powodem tego są niektóre zachowania oraz pisane teksty papieża Franciszka. Zaczęło się to już pierwszego dnia pontyfikatu, gdzie Franciszek zamiast pobłogosławić wiernych znakiem Krzyża, życzył im smacznego obiadu. Później było jeszcze gorzej: zawoalowana zgoda na  nowe związki po rozwodzie; kontakty z Rotary Club (wstęp wejścia do masonerii); obmywanie nóg w Wielki Czwartek nie tylko mężczyznom, ale też kobietom, w tym muzułmance (sic!); nakłanianie do przyjmowania migrantów w każdej parafii; zrealizowaniu przez niego filmiku ekumenicznego przedstawiającego symbole różnych religii (też judaizmu - Menory), ale zamiast naszego symbolu Krzyża pojawiło się Boże Dzieciątko, mały Jezusek, itd.
 
Inną kwestią jest rozstrzygnięcie, czy może być dwóch papieży jednocześnie i oboje przecież noszą białą szatę liturgiczną przysługującą papieżom – Benedykt XVI i Franciszek. Benedykt XVI jest bowiem zdrowy i wcześniejsze tłumaczenia dotyczące abdykacji papieża (m.in. zły stan zdrowia) można "włożyć między bajki". Dlaczego więc Benedykt XVI abdykował? Tego nie wiemy. Może kiedyś się jednak dowiemy. 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła na bloggerze: https://krzysztofjaw.blogspot.com/ lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw". 

KOMENTARZE

 • @
  TO CO PAN NAPISAŁ I TO JAK PAN ...

  Kieruje ludzi do demona, jest niczym innym jak poddaniem się pod jego władzę.

  W tym co pan pisze nie ma żadnej Biblijnej nauki i szkoda tylko że opiera się pan na jakiejś Faustynie a nie na Nauce Pana Jezusa .

  To co pan pisze to jest właśnie poddaniem się demonowi i wykonywanie jego woli i nie jest to tak, że pan daje jemu swobodę działania czyli trzeba to zrobić z własnej woli, on to zrobił w pana wypowiedziach i do tego nie potrzeba mu żadnej zgody.

  Napisał pan:

  //Ważnym jest też dokonanie aktu poświęcenia Miłosierdziu Bożemu, Sercu Jezusowemu i zawierzenie Matce Bożej. Warto też odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego (o godz.: 15.00). Jezus Chrystus w czasie Objawień dla świętej Faustyny tak mówił o Miłosierdziu //

  To właśnie co pan pisze i nie tylko to, jest oddaniem się pod władzę szatana, gdyż pisze pan coś co nigdy ani Bóg Ojciec ani Pan Jezus, NIE NAUCZAŁ!

  Radzę czytać Pismo Święte a nie broszury, wtedy będzie Pan wiedział o czym pisałem.

  Pisze Pan:

  //Kolejną rzeczą jest odmawianie modlitwy różańcowej. Według wielu objawień prywatnych Maryja jest tą, która przynosi ukojenie cierpiącym duszom. Ponoć podczas egzorcyzmu gdy odmawia się różaniec demon tylko wyje. Równie ważne jest odmawianie modlitwy maryjnej Anioł Pański (o godz.: 12.00).//

  To jest tragedia co pan wypisuje, dlaczego pcha pan ludzi w takie kłamstwo!?

  Chłopie , co ty piszesz!!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Autor
  "jeżeli istnieje Dobro, to istnieje też zło,"

  Gó... prawda.

  Im bardziej zajmuje się Pan duchami, tym większa możliwość zaistnienia ich w Pana życiu.
 • @Autor
  Na jakiej podstawie twierdzi pan autor, że ,,korzystnie jest mieć przy sobie medaliki" z wizerunkiem Królowej Niebios?

  Albo obrazki z wizerunkiem zboczeńca i zabójcy Cesare Borgii?

  To są tzw wierzenia ludzkie, Rzymskie, które początek swój miały trzy wieki po Chrystusie, i były nowym pomysłem na walkę z ,,sektą" jaką założył Mesjasz, a która to sekta działała na nerwy wszelkiej maści faryzeuszom i kapłanom religii babilońskich.

  Autor wykazuje się ignorancją. To podkopuje wiarygodność takiego autora we wszelakich kwestiach.

  https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2019/05/ax9.jpg?w=640&h=351

  https://www.youtube.com/watch?v=1qKYyaXvBUc

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/07/a2.gif

  https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/07/banner-666.gif

  http://gazetawarszawska.eu/wp-content/uploads/2012/10/gazeta-warszawska-666-Jarecki.png

  Tego typu rady, bez elementarnej wiedzy biblijnej to zawsze jest kierowanie ludzi z deszczu pod rynnę.
 • Autor
  Dobre to uporządkowanie, ale to nie wszystko.

  Piszesz:
  "Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z faktu, że jeżeli istnieje Dobro, to istnieje też zło, a dla człowieka wierzącego owym złem są: złe duchy i szatan, które mogą człowieka nękać, zniewalać i go opętać. Każdy Chrześcijanin wierząc w Boga musi również wierzyć w ich istnienie. Ponoć właśnie największym zwycięstwem szatana jest to, że ludzie przestali w niego obecnie wierzyć..."

  Przywiązywanie zbyt dużej wagi do szatana i duchów nieczystych oraz złych pachnie bowiem dualizmem pogańskim i magią a nawet może przechodzić w herezję gnostycyzmu.

  Pamiętajmy że jako katolicy dążymy do świata bez zła. Naszym celem jest instalowanie dobra w miejsce zła.

  To iż złe duchy istnieją wcale jeszcze nie znaczy że to jest dla nas zło - nawet jeżeli nas opętają. - Tu mamy środki ratunku.

  Prawdziwym złem jest kiedy to my, z własnej i świadomej, wolnej woli wybierzemy czynienie zła.
 • @miarka 12:18:53
  Po to właśnie trzymacie się na dystans od Biblii, by nie mieć świadomości. Wtedy we własnym mniemaniu, ze złem (świadomie) nie macie do czynienia. A że nieświadomie, no to co z tego?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:55:33
  Więc jednak jest coś pośredniego między Dobrem i złem (wg pana)?
  Jak to się nazywa? Półdobro?
 • Wszystkich wątpiących w siły demoniczne, zachęcam do obejrzenia :
  https://www.youtube.com/watch?v=AN3HvPLVruw&t=48s
  https://www.youtube.com/watch?v=ON3fMLk6ZaU&t=124s

  Nie wiem co was może przekonać? Czy dopiero, gdy jakiś opętaniec porąbie was siekierą?
 • @60grzegorz 10:39:42
  Nie ściemniaj, jak zwykle zresztą. Artykuł jest ostrzeżeniem dla naiwnych, bawiących się beztrosko różnymi okultyzmami, i innymi satanizmami. Skutki zawsze są bardzo ciężkie.

  Koniecznie należy wysłuchać tego by mieć szerszy obraz zagrożenia :
  https://www.youtube.com/watch?v=ecXMagpN1hY
 • @Jan Paweł 13:15:50
  Czyściec. Czyli taki remont generalny trupa, który po sądzie pójdzie do jeziora ognia i siarki. Ale za życia, może sobie go używać do woli, ze spokojem, bo w razie czego go wyremontują. To nauki ludzkie. A liczba bestii i liczba człowieka jest tożsama.
 • @Jan Paweł 13:24:40
  Pan się bawi ,,z troską".
  Stąd te ciągłe naganianie do Królowej Niebios.
 • @Jan Paweł 13:24:40
  https://img5.dmty.pl//uploads/201512/1450090062_jvs97t_600.jpg

  Więc jak to jest?
 • @Jan Paweł 13:15:50
  Tu pan Wojtas ma rację. Potwierdzam to w swoim powyższym komentarzu:
  //krzysztofjaw.neon24.pl/post/149653,szatanskie-dreczenie-nekanie-opetanie-jak-sie-bronic#comment_1563975


  "Więc jednak jest coś pośredniego między Dobrem i złem (wg pana)?"

  Nie "pośredniego pomiędzy" a "nadrzędnego ponad". - Zwłaszcza zwierzchności.
 • @Jan Paweł 13:15:50
  Pan za przygłupa robi? Półprzygłup - występuje w przyrodzie?
 • @ALL
  TWOIM PIÓREM KRZYSZTOFIE SZATAN KIEROWAŁ!

  Moja kontra na temat Twojego wpisu

  https://57kerenor.neon24.pl/post/149654,kpisz-sobie-krzysztofie-z-woli-boga-ojca


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @miarka 12:18:53
  Blisko moich przemyśleń.
  Ten cały szatan to jest leszczu. On z trudem obraz przesuwa na ścianie, albo psuje zegarek.
  Te jego osobiste moce i jaki on wielki i silny, to kłamliwy wizerunek wykreowany przez jego chłopców z holywooda. Propaganda..
  Przypalona grzanka, świrus, co z miłości/zazdrości zrobił najgorszą rzecz w armii. Przez to został zdegradowany i sobie zgodnie z jego wolą, Bóg zadrwił. Dał mu to czego chciał.
  Przepraszam bardzo, ale czy ten nieszczęśliwy miłośnik Boga, nie jest tu jak na Elbie? On ma przecież zabrany paszport, będzie tu siedział do usranej.

  Za to amia sługusów szatana jest w stanie spalić miasto w jedno popołudnie, a właściwie do fajfokloka.
  Dobra wiadomość jest taka, że sługusy podlegają normalnej fizyce i nie mają bajerów. Czapki niewidki, sił psionicznych i działa na nich zwykła amunicja. Dobrze się celuje i wchodzi.

  Na żart zakrawa, że sługusy zdają się nie wiedzieć, że on ich właśnie nienawidzi najbardziej z ludzi, bo potwierdzają jego tezy. To przez nich poróżnił się z Bogiem i to oni są tym jego rozpaczliwym dowodem na to, że ludzie nie zasługują na miłość Boga.
  Oni myślą, że on ich kocha i będzie dla nich fajny.
  Obedrze ich ze skóry:)) Debile..:)
 • @57KerenOr 14:02:09
  Pan Krzysztof założył, że Rzymianie których edukował faryzeusz Paweł, mają patent na naukę religii, korzystają wszakże z Biblii, więc może on im zaufać. Tak przekazali mu jego rodzice, których znów przekonali ich rodzice itd. aż do 300-400 lat nazad, gdy Rzymianie kierowani naukami faryzeusza Szawła, przekonywali nieprzekonanych terrorem. Przywiązywali do słupa i wzniecali pod nogami ognisko. Taki biedak mający czelność posiadać Biblię i z niej nauczać, kończył życie w takich męczarniach, że mowy nie mogło być by ktoś z ludu zdobył się na nieposłuszeństwo.

  Natomiast dziś, już zgodnie z eksperymentami przeprowadzonymi na naczelnych (małpach) nikogo nie trzeba terroryzować. Cała rodzina takiego delikwenta wyklnie. Zgodnie z naukowym eksperymentem. Delikwent woli się nie wychylać. Po co mu kłopoty. ,,Mąciciel ładu i porządku" - Chrystus, wskazuje, że jest to wpisane w wybranie Jego Drogi. Tylko nieliczni wybiorą los mąciciela, skazując siebie na krzyż. Inni zaufają faryzeuszom, którzy wygląd mają nobliwy, lica uśmiechnięte, pogłaszczą po głowie, zrobią znak krzyża, poblogoslawią za drobną opłatą. I tak to się kręci.
 • @Torin 14:03:46
  Uśmiałem się :-)
  Tak, tak, "Ten cały szatan to jest leszczu". Nawet sataniści to nie jego dzieci a dzieci diabła i pomioty diabelskie.
  Oni tylko chcą mu się przypodobać (co czyni z nich jednak bardzo niebezpiecznych najgorszych zbrodniarzy i bestie bez umiaru).
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:55:33
  A jaka jest opcja zerowa? Jak znaleźć punkt wyjściowy?
 • @Oracz 11:38:23
  Wiedziałem, że wariat się znajdzie
 • @Wican 14:43:22
  Ciekawym co byś mądrego powiedział, gdyby ci zrobiono ognisko pod nogami, za samo posiadanie Biblii.

  Przecież wy jesteście shizofrenikami. Skoro parafianin wkleja obrazy okultystów, robiących pozdrowienia w kierunku szatana, gestem dłoni mającym wyrażać liczbę trzech szóstek, a po uzupełnieniu materiałów o funkcjonariuszy Watykanu robiących te samo pozdrowienie tym samym gestem, reakcja jest żadna. Ew oskarżenie o szaleństwo.

  Lekarzu! Lecz się sam!
 • To wiele wyjaśnia
  „Mało tego - egzorcyści napotykają na przypadki, gdy demon dręczy jakąś osobę, bo wiele lat (czasem i wieków) temu ktoś rzucił klątwę na przodka i ciągnie się ona przez pokolenia.”

  Nic więc dziwnego, że Naród Polski jest do dziś dręczony przez żydów i innych wrogów, skoro w przeszłości papież i biskupi rzucali klątwy na naszych królów i na naszych przodków.
 • @Lotna 16:58:33
  "Nic więc dziwnego, że Naród Polski jest do dziś dręczony przez żydów i innych wrogów, skoro w przeszłości papież i biskupi rzucali klątwy na naszych królów i na naszych przodków".

  Dodam że i żydzi i rzucali klątwy na swoich judeochrześcijan (żydów co się ochrzcili), ale i chyba po dziś dzień w swoich codziennych modlitwach rzucają takie klątwy na chrześcijan.
  Nie wiem jak tam inni wrogowie, ale tych to chyba aż za dość.

  Nam jako katolikom wypada im za to ... błogosławić. Błogosławić i za stare przeklinania i za bieżące, ale ... już nie spuszczać z oka.
  Już pełna czujność i separacja.

  Wymuszenie na wszelkich władzach państwowych publicznego uznawania społecznego panowania Chrystusa Króla jest też z tego względu konieczne, że też będzie miało moc egzorcyzmu przeciw rzucanym na nas przekleństwom.


  Żeby w jesiennych wyborach nikt się nie odważył głosować na kogokolwiek kto by się nie zobowiązał do publicznego złożenia takiego ślubowania.
  Tylko spośród takich możemy wybierać.
 • A jak chodzi o swastykę
  https://m.facebook.com/photo.php?fbid=2265900686794484&id=100001237237348&set=gm.2150514584970440&source=48&refid=18&_ft_=qid.6712066980840047163%3Amf_story_key.2150514584970440%3Agroup_id.239213649433886%3Atop_level_post_id.2150514584970440%3Atl_objid.2150514584970440%3Acontent_owner_id_new.100001237237348%3Asrc.22%3Aphoto_id.2265900686794484%3Astory_location.6%3Astory_attachment_style.photo&__tn__=EH-R

  „Kołowrót to jedna z najpowszechniejszych odmian słowiańskiej swastyki. Gdyby nie zbrodnie nazistów, swastyka pozostałaby zapewne jednym z najbardziej pozytywnych symboli wśród ludzkości. Hindusi, buddyści i dżinniści mają w zwyczaju traktować ją jako święty znak. Podobny stosunek do swastyki mieli dawni Słowianie. Możemy jedynie ubolewać nad tym, że jeden z najpozytywniejszych symboli na świecie został przez brutalność historii tak strasznie zdewaluowany.

  Svastika znaczyło w sanskrycie tyle co źródło – coś, co przynosi szczęście i pomyślność. W kręgach słowiańskich swastyka była też nazywana swargą, swarzycą bądź swarożycą. Skojarzenia ze słowiańskim bogiem słońca Swarogiem / Swarożycem nie są tutaj przypadkowe – swastyka symbolizowała właśnie Słońce i kult solarny. Prawoskrętna swastyka naśladuje kształtem ramion ruch Słońca (widzianego z północnej półkuli). Taki talizman mógł być symbolem bogiń i płodności. Lewoskrętne swastyki były mniej popularne i należało je raczej kojarzyć z nocą i magią.

  Zwyczajowo swastyka była rodzajem równoramiennego krzyża z ramionami zagiętymi pod kątem prostym. Czasem jednak kształt swastyki był nieco modyfikowany. Przykładem takiej wariacji jest ośmioramienny kołowrót słowiański. Ten rodzaj swastyki był szczególnie popularny wśród Słowian, kreślono ten znak na domach, chcąc w ten sposób odstraszyć od domostwa wszelkie zło pojawiające się na świecie pod postacią demonów. Zabieg ten miał też ochronić domostwo przed niszczycielskim wpływem pogody.”
  https://www.slawoslaw.pl/symbole/
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:55:33
  Napisałem o tym raptem dwa teksty na 1600, więc nie jest to moja obsesja.
  Pozdrawiam
 • @Oracz 11:38:23
  Piszę to, co kiedyś czytałem. Oczywiście nie jestem żadnym egzorcystą.

  Pisze Pan, że jestem niewiarygodny w innych dziedzinach. Otóż jest mi przykro, że Pan tak sądzi, ale trudno. Będę robił swoje.
  Pozdrawiam
 • @miarka 12:18:53
  "Prawdziwym złem jest kiedy to my, z własnej i świadomej, wolnej woli wybierzemy czynienie zła". I tu się z Panem całkowicie zgadzam.
  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 13:20:56
  Musimy sobie zdawać sprawę z faktu, że istnieje szatan a tego nawet na tym portalu nie chcą zrozumieć niektórzy komentatorzy.
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Jan Paweł 13:24:40
  Dziękuję, że Pan podał ten link, bo warto to wysłuchać.
  Pzdr
 • @Lotna 16:58:33
  No niestety tak jest. Ja wychowałem się w rodzinie katolickiej. Byłem nawet ministrantem i lektorem czytań. Później odszedłem o wiary i uważałem się za agnostyka. Do wiary powróciłem po 15 latach w 2010 roku. O tym co zdecydowało do powrotu do wiary nie chcę pisać, ale dziś się cieszę i jestem spokojny.

  Ale też zgadzam się z Pani komentarzem.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @krzysztofjaw 20:52:31
  A jak to się dzieje, że nie czytał Pan Biblii?

  Pytam serio. Jak Pan sądzi?
  Albo: jak to wytłumaczy?
 • @krzysztofjaw
  ZADAJĘ SOBIE PYTANIE KRZYSZTOFIE, czy Ty w ogóle rozumiesz co piszesz!

  Przypomnę mój komentarz:

  TWOIM PIÓREM KRZYSZTOFIE SZATAN KIEROWAŁ!

  Moja kontra na temat Twojego wpisu jest pod adresem;

  https://57kerenor.neon24.pl/post/149654,kpisz-sobie-krzysztofie-z-woli-boga-ojca


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • ewidentnie
  widze tu oznaki opętania wg tego biedaka człowiek ma się wyrzec tego co stanowi jego istotę czyli Boże podobieństwo i wolna wola. Bogu podobni mając wiarę na miarę ziarnaka gorczycy góry możemy przenosić . A nie tylko uzdrawiać lewitować etc. To szatański podszept w upatrywaniu w tego typu wykorzystaniu talentów jako działaniu złego ducha
 • @60grzegorz 10:39:42
  Facet trochę odleciał. Może miał dobrą imprezę. Wszystko pomieszał i podpiął pod swoje tezy. Zapomniał że chrześcijaństwo to tylko 2000 lat. Nie rozumie że większość ludzi którzy obwieszają się jakimiś znakami nie zna ich pochodzenia i znaczenia. Pentagram, oko horusa, ankh itp. pojmuje on jako symbole zła i diabła. Ciekawe czy stawia na Boże Narodzenie choinkę, bo to też pogański zwyczaj, nie wspomnę o święceniu koszyków na Wielkanoc.
 • Co za bzdury
  Homeopatia działaniem przyzywającym demony ??? A dlaczego nie ziołolecznictwo ? Albo zażywanie gówna korporocyjnego , które nie działa ?? Jessus , jak mamy takich katolików - to nic dziwnego że tu nic nie idzie naprzód.
 • Głupota
  Głupi jak traci grunt pod nogami to zaczyna trzymać się nawet papieru ściernego jak mu podadzą ...ehhh
 • @prometeusz 17:55:44
  Lek homeopatyczny to nie lek działający poprzez odpowiednią ilość czynnej substancji, która wchodzi w czynne reakcje i wpływa na czynniki biologiczne, ale...
  Lek homeopatyczny to lek zawierający szczątkową ilość danej substancji i jej działanie ma mieć rzekomy wpływ tylko przez to, że jest jej tam trochę. I to w ilości nie mającej prawie żadnego wpływu czynnego z powodu bardzo znacznego rozcieńczenia. Tak więc działanie leku homeopatycznego ma bardziej działanie magiczne - wiara w tę minimalną zawartość cząstki w roztworze, niż rzeczywiste oddziaływanie.
  Jest to coś w rodzaju wiary, że upijesz się piwem rozcieńczonym w w wannie wody, albo osolisz kocioł zupy dla bataliony wojska przy pomocy ziarenka soli.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej