Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Gdzie są większe wpływy żydowskie? W USA czy w Rosji i RFN?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mamy dziś do wyboru dwie opcje oparcia się na geostrategicznych sojuszach: na USA i najbliższych jej sojusznikach bądź praktycznie na kondominium niemiecko-rosyjskim i tylko na niemieckiej UE, która i tak zawsze gloryfikuje Rosję.

 

 
Wielokrotnie pisałem, że nie jesteśmy mocarstwem i bez broni atomowej nigdy już nie będziemy. Ale z racji naszej wielkości i geostrategicznego położenia możemy choć w jakimś stopniu stać się państwem podmiotowym a nie traktowanym przedmiotowo. Możemy być krajem suwerennym a nawet "języczkiem u wagi" dla wielkich mocarstw.
 
Mamy dziś do wyboru dwie opcje oparcia się na geostrategicznych sojuszach: na USA i najbliższych jej sojusznikach bądź praktycznie na kondominium niemiecko-rosyjskim i tylko na niemieckiej UE, która i tak zawsze gloryfikuje Rosję (choćby ostatnio przywracając jej prawo głosu w RE).
 
Jak wszyscy wiemy w Polsce "opcja prusko-ruska" to całe PO z przystawkami a opcja proamerykańska to PiS z przystawkami.
 
Za którą ja się opowiadam? Oczywiście, że za proamerykańską z wielu powodów, też historycznych i doświadczeń z rządzenia przez PO-PSL. Chyba wszyscy nie chcielibyśmy aby oni kiedykolwiek powrócili do władzy! To byłby dla Polski i Polaków koszmar i wymazanie państwa polskiego z map geograficzno-politycznych. I musimy sobie z tego zdać sprawę, zdać sprawę o tym, że na jesieni walczymy tak naprawdę o przetrwanie naszej Polski! Nie może nas zabraknąć przy urnach! Pełna mobilizacja, mimo, że może nieraz nie wszystko co PiS robi nam się podoba. I co z tego, dajmy mu czas, ale antypolskich zdrajców do władzy nie możemy dopuścić. I tyle!
 
Ale, wracając do tematu.
 
Bardzo wiele osób krytykuje opcją proamerykańską twierdząc, że jest jednocześnie proizraelska, prożydowska. I mają rację. Bo de facto tak jest. Wybierając sobie mocarstwo w postaci USA musimy sobie zdawać sprawę, że wybieramy też Żydów.
 
Ale czy zdajemy sobie sprawę, że nawet wybierając stronnictwo "prusko-ruskie" też wybieramy po części Żydów.
 
Ich wpływy są wszędzie takie same i tak samo ogromne. Pracowali na to setki lat i teraz mają tego efekty.
 
Czy mi się to podoba? Oczywiście, że nie i uważam, że poszczególne narody za dużo pozwoliły Żydom i niestety pozwalają dalej. Kiedyś nawet można im było współczuć, że nie mają własnego państwa. Teraz mają i co? Dlaczego gromadnie do niego nie imigrują tylko dalej siedzą po zakątkach świata? Nie mam nic przeciwko mieszkaniu gdziekolwiek kto chce, ale musi dostosowywać się do konkretnego kraju i narodu a nie go zmieniać i na niego wpływać.
 
Więc tak naprawdę wobec tego zasadne wydaje się pytanie: Gdzie są większe wpływy żydowskie. W USA czy w Rosji i Niemczech?
 
Po części na to pytanie odpowiedziałem, że są one podobne, ale tak naprawdę to pytanie jest z gatunku najtrudniejszych, bo należałoby zacząć w ogóle od tego kim są Żydzi.
 
Ja już wielokrotnie podejmowałem w swoich postach tematykę żydowską. Dużo na ten temat czytam i sądzę, że jakąś tam małą wiedzę posiadłem.
 
Więc po kolei i w bardzo mocnym skrócie.
 
Żydzi dzielą się na Sefardyjczyków (potomków prawdziwych izraelitów judejskich) i Aszkenazyjczyków (w większości potomków turańskich ludów chazarskich). Na dziś to Aszkenazyjczycy stanowią aż 90% populacji obecnych Żydów i to ta ich część uległa Holocaustowi.
 
W USA największy wpływ mają (mieli) Żydzi Sefardyjscy, dlatego też w czasie II WŚ amerykańscy Żydzi nie pomogli swoim współbratymcom w Europie, Żydom Aszkenazyjskim mimo, że Karski i Pilecki jawnie o tym ich informowali.
 
Chazarzy  byli ludem zamieszkującym w skrócie Wschodnią Europę, dalekowschodnią i najwięcej tych Żydów jest właśnie tam (Rosja, Białoruś, Polska, Ukraina) a dziś też samo państwo Izrael zamieszkuje też 90% Aszkenazyjczyków.
 
Wszystkie organizacje "Przedsiębiorstwa Holocaust" to organizacje aszkenazyjskie, czyli chazarskie i wszędzie mają taki sam wpływ na innych. Sam Rothschild senior był też Chazarem i całe jego dzisiejsze imperium finansowe rządzące światem też jest chazarskie.
 
Istnieje kilka parametrów, które mogą odróżnić Sefardyjczyka od Aszkenazyjczyka, ale one są nie do publikacji popularnych (ale naukowych) ze względu na możliwość posądzenia o rasizm etniczny.
 
Ale o jednej cesze można wspomnieć. Aszkenazyjczyków cechuje (często, ale nie zawsze) niechlujstwo w wyglądzie zewnętrznym. Higiena osobista, dbałość o zarost i ubiór, uzębienie, o włosy, paznokcie stopy,itd pozostawia wiele do życzenia, co nieraz po prostu widać i czuć.
 
Ostatnio do Izraela napłynęło ponad 200 tysięcy aszkenazyjskich Żydów z Rosji i oni to teraz mają tam wiele do powiedzenia i też reprezentują antypolską postawę.
 
Wiele piszę o Talmudzie, ale faktycznie tam tkwi źródło całego żydowskiego (i chazarskiego) zła. Talmud na początku był tworzony przez Sefardyjczyków a później rozszerzony przez Aszkenazyjczyków. Jest nową ideologią Żydów nie mającą tak naprawdę już nic wspólnego ze Starym Testamentem (Torą, czyli Pięcioksięgiem). To najbardziej rasistowska księga na świcie, gdzie Koran to przy niej "mały pikuś".
 
Tak więc ostatecznie już odpowiadając na tytułowe pytanie. Niezależnie z kim będziemy trzymać: czy z Niemcami i Rosją czy z USA to lobby żydowskie będzie równie silne. A ja mając taki wybór wybieram jednak USA.
 
Pozdrawiam
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła na bloggerze: https://krzysztofjaw.blogspot.com/ lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • Oczywiście, że walczymy
  o przetrwanie Polski. Dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby PiS nie mógł rządzić samodzielnie i nie daj Boże PO wróciła do władzy.
  Dlatego trzeba iść i głosować na RN bo to jedyna możliwość wbicia klina w PO-PiS. Inaczej Polska będzie tylko napisem na mapie.
 • autor
  Ja uważam, że najmocniej żydzi są ulokowani w USA.
  Mają w swych rękach biznes, w finanse, w media.
  W Rosji są raczej na łasce Putina.
  Gdyby na Kremlu zasiadł ktoś z innymi przekonaniami i twardym kręgosłupem, to żydzi mogliby swoją pozycję z dnia na dzień stracić, tak samo w Polsce.
  Jak jest w Niemczech tego nie wiem.
  Póki co musimy trzymać się Ameryki i być gotowym na zmianę frontu na Rosyjsko Chiński, a w miedzy czasie wzmacniać się gospodarczo.
 • @Oświat 19:24:22
  Łomatko...
  Pod kacapski but każesz nam się gotować?...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:42:16
  ten kacapski but rozgniecie każdego karalucha, zostanie tylko Spiryto i Libero no i Oswiat ( mam nadzieję), trzech muszkieteros
 • "W USA największy wpływ mają (mieli) Żydzi Sefardyjscy"? - Aszkenazyjczyk to znaczy NIEMIEC = (FRANC(A)uz, Szwajcar, BENELUX !!!
  .
  Aszkenazyjczycy to ludność diaspory żydowskiej, która zjednoczyła się w Świętym Cesarstwie Rzymskim pod koniec pierwszego tysiąclecia.

  (Ashkenazim are a Jewish diaspora population who coalesced in the Holy Roman Empire around the end of the first millennium.)


  ____________________________________________________


  Tradycyjnym językiem diaspory Żydów aszkenazyjskich jest jidysz (język germański (niemiecki !!!!!!!!!!!!!!) z elementami (!!) języków hebrajskiego, aramejskiego i słowiańskiego),
  opracowany po przeniesieniu się do północnej Europy: począwszy od Niemiec i Francji !!!

  (The traditional diaspora language of Ashkenazi Jews is Yiddish (a Germanic language with elements of Hebrew, Aramaic and Slavic languages)[20], developed after they had moved into northern Europe: beginning with Germany and France in the Middle Ages)  -------------------------------------------------------------------------------
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  Termin „Aszkenazi” odnosi się do żydowskich osadników, którzy założyli społeczności wzdłuż rzeki Ren (!!!!!!!!!) w zachodnich Niemczech i w północnej Francji. (!!!!!!!)


  Przenosili tradycje przenoszone z Babilonu (!!!!!), Ziemi Świętej i zachodniej części Morza Śródziemnego do nowego środowiska.


  Obrzęd religijny Aszkenazji rozwijał się w miastach takich jak Moguncja, Worms i Troyes. (!!!!)

  Wybitny rabin francuski (!!!!) Riszon Szlomo Itzhaki (Raszi) miałby znaczący wpływ na religię żydowską. (!!!!)


  (The term "Ashkenazi" refers to Jewish settlers who established communities along the Rhine river in Western Germany and in Northern France. They carried traditions carried from Babylon, the Holy Land, and the Western Mediterranean to their new environment. The Ashkenazi religious rite developed in cities such as Mainz, Worms, and Troyes. The eminent French Rishon rabbi Shlomo Itzhaki (Rashi) would have a significant influence on the Jewish religion.)  ------------------------------------------------------------------------------------
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  W późnym średniowieczu (!!!!!!!!), z powodu prześladowań religijnych, większość ludności aszkenazyjskiej przesunęła się stopniowo na wschód (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!), wyprowadzając się ze Świętego Cesarstwa Rzymskiego na tereny późniejszej części Rzeczypospolitej Obojga Narodów (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!), obejmujące części dzisiejszej Białorusi , Łotwa, Litwa, Mołdawia, Polska, Rosja i Ukraina. (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)  (In the late Middle Ages, due to religious persecution, the majority of the Ashkenazi population shifted steadily eastward, moving out of the Holy Roman Empire into the areas later part of the Polish–Lithuanian Commonwealth, comprising parts of present-day Belarus, Latvia, Lithuania, Moldova, Poland, Russia, and Ukraine.)
  --------------------------------------------------------------------------------  Pod koniec XVIII i XIX wieku ci Żydzi, którzy pozostali lub powrócili na ziemie niemieckie, wywołali reorientację kulturową; pod wpływem HASKALA (OŚWIECENIE !!!!!!!!!!!) i walki o emancypację, a także intelektualny i kulturowy ferment w ośrodkach miejskich, stopniowo porzucali użycie jidysz i zaadoptowali niemiecki, jednocześnie rozwijając nowe formy żydowskiego życia religijnego i tożsamości kulturowej. (!!!!)


  (In the course of the late 18th and 19th centuries, those Jews who remained in or returned to the German lands generated a cultural reorientation; under the influence of the Haskalah and the struggle for emancipation, as well as the intellectual and cultural ferment in urban centers, they gradually abandoned the use of Yiddish and adopted German, while developing new forms of Jewish religious life and cultural identity.)

  --------------------------------------------------------------------


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Badania genetyczne nad aszkenazyjczykami - badanie zarówno ich linii ojcowskiej, jak i matczynej - sugerują dominującą liczbę wspólnych przodków na Bliskim Wschodzie. (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)


  (Genetic studies on Ashkenazim—researching both their paternal and maternal lineages—suggest a predominant amount of shared Middle Eastern ancestry.)  ---------------------------------------------------------
  Ashkenazi Jews
  (יהודי אשכנז Y'hudey Ashkenaz w Ashkenazi Hebrew)


  United States 5–6 million

  Israel 2.8 million

  Russia 500,000

  Argentina 300,000

  United Kingdom 260,000

  Canada 240,000

  France 200,000

  Germany 200,000

  Ukraine 150,000

  Australia 120,000

  South Africa 80,000

  Belarus 80,000

  Brazil 80,000

  Hungary 75,000

  Chile 70,000

  Belgium 30,000

  Netherlands 30,000

  Moldova 30,000

  Italy 28,000

  Poland 25,000

  Mexico 18,500

  Sweden 18,000

  Latvia 10,000

  Romania 10,000

  Austria 9,000

  New Zealand 5,000

  Colombia 4,900

  Azerbaijan 4,300

  Lithuania 4,000

  Czech Republic 3,000

  Slovakia 3,000

  Ireland 2,500

  Estonia 1,000  CAŁA tak zwana ARYSTOKRACJA EUROPEJSKA ma pochodzenie genetyczne z BLISKIEGO WSCHODU - Z ziemi Egiptu/Canaan (Kaina) !!


  Bogumił Boguchwał
 • @Oświat 20:07:37
  Przeceniasz mnie, jestem w jednej osobie. Przynajmniej na razie :))
 • Autor popełnia podstawowy błąd
  Uważa, że Niemcy to niezależny ośrodek siły. A tak naprawdę, to wasal amerykański. Tak jak Polska.
 • @Krystyna Trzcińska 20:09:40
  To, że jidisz jest również mieszanką z języka niemieckiego to znają wszyscy. Zresztą ten język nie jest tak naprawdę żydowski a jedynie zaadoptowany jako żydowski. A co do reszty enuncjacji? No coż... pozostańsmy przy swoim.
  Pozdrawiam
 • @Wican 20:39:51
  W sumie ma Pan rację, dlatego mówię o kondominium rosyjsko-niemieckim ze wskazaniem na Rosję. Dr Miszalski w jednym ze swoich wywiadów na YouTube wspomniał, że do tej pory Niemcy muszą podpisywać glejt poddaństwa wobec mocarstw, które wygrały wojnę, m.in. USA. Trump ma w dupie Angelę i jasno to okazuje a Angela kuli te swoje łabska i chce przynajmniej coś znaczyć w Europie.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 21:54:57
  Trump to prostak i robi podstawowy błąd. Upokarza partnerów
 • @Wican 22:14:29
  Nie wszystkich a jedynie tych, których chce upokorzyć. I ma do tego prawo. Wolę prostolinijnego Trumpa od zawiłego Makarona, wolę zdecydowanego Morawieckiego niż tuskowe kluchy, wolę jeszcze raz Trumpa niż Makrelę i Putinowca. Wolę każdego innego niż komucha najwyższych lotów Timmermansa (czy ileś tam m więcej lub mniej) na stanowisku szefa KE.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 21:51:30 "A co do reszty enuncjacji? No coż... pozostańsmy przy swoim."
  .


  Zydzi Aszkenazyjcy (Ashkenazi Jews):

  Przeczytaj sam i rozsupłaj kłamstwa...

  https://en.wikipedia.org/wiki/Ashkenazi_Jews
  W języku hebrajskim słowo „Aszkenazi” oznacza „Niemiec” (!!!), którzy historycznie mówili w języku jidysz lub judeo-niemieckim !!!


  (In Hebrew, the word "Ashkenazi" means "Germans", who historically spoke the Yiddish or Judeo-German language.)

  (Dlaczego używasz OBCYCH (nie Polskich, nie Słowiańskich) wyrazów np.: "enuncjacji", skoro nie ma takiej potrzeby, ponieważ nasz jezyk posiada piękne słowa takie jak: wypowiedź, ogłoszenie, oświadczenie??)


  NIE ZATRACAJMY Ojczystej Mowy !!! - Mowy Naszych Ojców i Matek !!!  President Mohammad Khatami i Film Director Steven Spielberg.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!
  Przesuń kursor na obrazek!
  http://www.aref-adib.com/archives/000256.html#


  Bogumił Boguchwał
 • "W sprawie Davida Friedmana, oskarżenie „kapo”, a honor żydowski"
  .


  "Jak pokazał wybór Trumpa na ambasadora, jakieś 60 lat po żydowskich procesach „kolaborantów” w Izraelu, termin nadal zawiera jadowity cios.

  Kiedy wybór prezydenta Donalda Trumpa na ambasadora w Izraelu nazwał członkami J Street „znacznie gorszymi niż kapo”, David Friedman sięgał po bogatą tradycję Żydów oczerniających innych Żydów jako nazistowskich lokajów.

  Kapowie byli podstępnie rozmieszczani w celu podbużaniu więźniów przeciwko sobie w roli dobrze widocznych funkcjonariuszy, którzy pomagali SS utrzymać porządek w nazistowskich obozach.


  Ogólnie sprawowali ogromną władzę nad współwięźniami, z których niektórzy przeżyli wojnę, by później potępić (!!!!!!!!) byłych kapo.


  Kiedy Friedman nazwał zwolenników J Street „znacznie gorszymi niż kapo”, przywołał poparcie lewicowej grupy dla rozwiązania dwupaństwowego konfliktu Izraela z Palestyńczykami.

  Friedman uważa, że ​​aktywiści dwóch państw nie tylko narażają istnienie Izraela na ryzyko,..."


  zdjeęcia:
  https://www.timesofisrael.com/on-david-friedman-the-kapo-smear-and-jewish-honor/


  https://static.timesofisrael.com/www/uploads/2016/12/Oberkapo_-_Armbinde.jpg
  https://static.timesofisrael.com/www/uploads/2016/12/trump1-1024x640.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:51:23
  Chyba Polska jest już napisem na mapie. I cwaniaki już wiedzą, kto wygrał wybory na jesieni. Już. Jesteśmy państwem do zużycia dla naszych ,,strategicznych partnerów,,. Zakupy, jakich dokonał Duda, to potwierdzą. Możemy sobie groźnie pokiwać palcem w bucie, jeśli złapiemy troszkę luzu w obuwiu.
 • @zbig71 23:57:04
  "Krawiec kraje jak materii staje".
  A my nawet nie jesteśmy tym krawcem a materią, niestety. Jesteśmy skrawani wedle widzi mi się wielkich mocarstw, ale napisałem, że możemy coś dla siebie uszczknąć z racji położenia, wielkości i historii. Tylko trzeba być w miarę twardym.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 00:12:28
  Podpiąć się pod kogoś. Tak jak cieć w ,,Alternatywach,, absolutnie nie ma mowy o jakiejkolwiek własnej koncepcji. Bo Żorżeta zmarszczy brwi i co wtedy będzie? Poczujemy się jak Iran?
 • @Krystyna Trzcińska 23:11:42
  O moją mowę polską proszę się nie martwić. Nasz język uwielbiam i go propaguję wszędzie gdzie mogę. Dużo czytam naszych klasyków i najdziwniejsze jest to, że nawet powtórnie czytając jakieś dzieło zawsze odkrywam coś nowego. Ostatnio było tak w przypadku "Granicy" Z. Nałkowskiej. Po iluś tam latach przeczytałem ją powtórnie i całkowicie inaczej i głębiej ją odebrałem niż za młodu. I chyba dobrze?

  A co do meritum.... to sugeruje Pani (Pan), że współcześni Żydzi mówiący w jidisz pochodzą z Niemiec? Ciekawe...

  Pozdrawiam
 • WPS
  Zastanawiałem się, co ludzie mają w głowie, że piszą takie rzeczy, jak pana powyższy dytyramb na cześć Żydów? Ale potem spojrzałem na notkę autoprezentacyjną : JP 2 autorytet etyczno-moralny...i wszystko stało się jasne.
 • @krzysztofjaw 00:12:28
  Jak widzę tę "twardość" PO a zwłaszcza PiS to mam mdłości. W tym kontekście to PO jest "mniejszym złem”.
 • @zbig71 00:18:43
  Żorżeta zmarszczy tylko brwi ale jak Daniels warknie to dopiero dostają sraczki a kaczelnikowi wypadają kredki z tornistra. Durna zmiana
 • @Autor
  Szanowny Autorze, przedkłada Pan jakieś dziwne sentymenty i chyba nadzieję nad rzeczywistość i realia panujące dzisiaj w tej rzeczywistości.
  W całym swoim peanie ani jednym słowem nie wspomina Pan o ustawie 447 Just i albo nie ma łaskawy Pan najmniejszego pojęcia, czym ona jest w istocie dla Polski, albo jest On świadomy faktu, co pro żydowskie PiS zrobilo z Polską realizując żydowskie roszczenia i nie piszę, że ulegając, ale realizując, bo to nikt inny jak Kaczyński jest strażnikiem przejęcia terytorium Polski przez żydów i skutecznym realizatorem całego projektu ,,Polin" i uprawia Pan tu propagandę.
  Wybór pomiędzy Morawieckim i Tuskiem, ma się tak jak wybór pomiędzy francą i syfilisem, a to ,,zdecydowanie" Morawieckiego, o którym tak ładnie Pan pisze, zostało w znakomity sposób wyeksponowane przy nowelizacji ustawy o IPN, zatem doprawdy nie wiem, co ma Pan na myśli, pisząc o ,,zdecydowaniu" w stosunku do tej żałosnej postaci świadomie działającej na pohybel państwa polskiego.
  Straszy Pan Rosją, ulegając narracji Sakiewyczów i innych Targalskich nawet nie próbując zauważyć, że Rosja jest potrzebna USraelowi w szeroko pojętej konfrontacji z Chinami i raptem się okaże, że USA i Rosja to sojusznicy, a dwustronne wizyty, okażą się standardem.
  Gdzie wówczas będzie Polska? Podpowiem, nie tylko ręka, ale i jej łeb będą w nocniku.
  O Niemcach tu nawet nie ma co wspominać, bowiem są one naturalnym sojusznikiem Rosji w Europie i to bardziej Niemcom aniżeli Rosji zależy na stworzeniu bloku geopolitycznego nazywanego Eurazją, co pozwoli Niemcom na wyrwanie się spod kurateli USA. Tutaj także doszukiwałbym się współpracy USA z Rosją, aby powstrzymac Niemców, choć współpracy gospodarczej Niemców z Rosją nikt nie powstrzyma i to Niemcy będą gazować Europę rosyjskim gazem z Nordstream 1 i 2 i już to robią zresztą, a jak wygląda współpraca gospodarcza Polski z Rosją, gdzie Rosja jest najlepszym rynkiem zbytu w Europie?
  Pański pretensje, aby Polska była państwem podmiotowym, to mrzonka, bo po wyborach przekona się Pan, że Polska to państwo teorytyczne.
 • Polska może się podpiąć zachowując honor.
  Są różne tryby "podpinania"..
  Jest tryb wasalno-żebrzący taki jaki uprawia PIS (Duda, Błaszczak...) wobec USA.
  Jest tryb asertywny, godny, partnerski... (solidaruchy nie znają takiego trybu.. nauczani w kościele znają wyłącznie tryb wasalny, żebrzący, na kolanach).

  Polska powinna oprzeć się na "sympatii" niekonieczni na sojuszu z Rosją.
  To wystarczy by zapewnić sobie przychylność Rosji w kwestii Polskich granic .. granic które dała Polsce właśnie Rosja.
  Rosjanie cenią lojalność i dobrą pamięć o wspólnych losach.

  Wrogowie Polski robią wszystko by odciąć Polskę właśnie od tego praktycznie jedynego scenariusza gwarantującego zachowanie suwerennej Polski na mapie świata.

  Solidaruchy realizują scenariusze wrogów Polski i są to scenariusze anty Polskie zmierzające do likwidacji Polski w kierunku Pollin, odłączenia od Polski byłych landów wschodnich III Rzeszy...

  Można śmiało powiedzieć że wszystko w polityce zagranicznej co wiąże się z rządzącymi solidaruchami to jedna wielka nieustająca zdrada Narodowa na rzecz wrogów Narodu Polskiego (mafia żydowska, banderowcu, Niemcy).
  Mówienie że Ameryka stoi za Polską to idiotyczne brednie.
  W USA o Polsce wiedzą tylko tamtejsi żydzi i nic nie znacząca Polonia.
  Reszta obywateli USA nie ma pojęcia gdzie leży Polska i nie wie nic o Polsce (wiedzą tyle co Polacy o Haiti czy Hondurasie).

  "Sojusz" (raczej wasalizm) Polski solidaruchów wobec USA to w istocie
  wasalizm wobec globalnej mafii żydowskiej.
  Jak mafia żydowska przestania rządzić w USA to tamtejsi nieżydowscy urzędnicy nie będą wiedzieli kto to są Polacy i czego od nich chcą ?

  Polska jest odcinana przez solidaruchów od jedynego realnego gwaranta Polskich granic... i ten fakt jednoznacznie sytuuje solidaruchów na mapie politycznej jako zdrajców narodu Polskiego.

  Na razie nie widzimy drastycznych skutków tej polityki.. jak zobaczymy (podział Polski) to już będzie za późno... wtedy już nawet powywieszanie aktywnych zdrajców niczego nie zmieni... bo decyzje zapadną a w polityce tak łatwo decyzji się nie zmienia... decyzje się raczej siłę egzekwuje.
 • @stanislav 00:34:26
  Już sam Nik (JP2) wskazuje na jakieś "nieprawidłowości" emocjonalne autora niku.
 • @Oscar 08:30:34
  "Jest tryb wasalno-żebrzący taki jaki uprawia PIS (Duda, Błaszczak...) wobec USA."

  Ten zarzut jest nielogiczny. Żebracy biorą pieniądze a nie dają.
 • @krzysztofjaw 00:25:25 "Dużo czytam naszych klasyków" - Ja nie wiem co pan czytasz. Ja tylko widzę czyjego języka pan używasz.
  .  A jest to język FRANC-owa-tych NIEM-ców = ŁACIN-NIKÓW.  Do dziś mówienie ŁACINĄ Polacy uważają za mowę OBRZYDLIWĄ, odrażajacą, - ochydną !!!!
  Jezyk VAT-y-kau nie jest językiem Polaków = Słowian / Sławian = Moich rodzi-ców, dziadków, i przed, przed dziadków.  Bogumił Boguchwał
 • @Jan Twardowski "Straszy Pan Rosją, ulegając narracji Sakiewyczów i innych Targalskich nawet nie próbując zauważyć, że Rosja
  jest potrzebna USraelowi w szeroko pojętej konfrontacji z Chinami i raptem się okaże, że USA i Rosja to sojusznicy, a dwustronne wizyty, okażą się standardem.."  Czy Rosja jest potrzebna USraelowi ...???????

  ! ! !
  http://roux.neon24.pl/post/149544,czy-archidiecezja-zniszczy-rezerwat-przyrody#comment_1561451
  Bogumił Boguchwał
 • @Pedant 08:40:50
  Skąd mają, żeby dać?
  Przecież Morawiecki nie zalogował w Polsce żydowskiego Morgana, żeby Polak mógł go sobie zwiedzić jak muzeum Polin, dajmy na to.
  To właśnie ten Morgan finansuje pisowskie kupowanie głosów wyborczych, ale także i zakupy pana Dudy w USraelskim sklepie zbrojeniowym. Kiedyś przyjdzie komuś za to wszystko zapłacić i pozostaje pytanie - czym? Mamy jednak trochę lasów i gruntów, ale nie wiem, czy na te długi w kumulacji z 447 wystarczy. Wydaje mi się, że ma nie wystarczyć.
 • Autor
  Zdumiewaja mnie marzenia o sojuszach kurczaköw z lisami.
  Wiadomo przeciez, do jakich celöw potrzebna bylaby Polska takim "sojusznikom".Przerabialismy to juz wielokrotnie. Niby co wazkiego mialaby Polska do takiego sojuszu wniesc? Resztki armii rzucanej na najniebezpieczniejsze pozycje?
  Takie wlasnie rozpaczliwe decyzje zniszczyly Slowianszczyzne, dzis niezdolna do zebrania sie do kupy i stawienia oporu hegemonii "Zachodu".
  Okolo 300 milionöw Slowian zapomnialo o swojej sile w Srodkowej Europie
  z uwielbieniem wpatrujac sie w wymarzony Zachöd, ktöry w najblizszych dekadach straci swoje znaczenie na korzysc Azji.
  Dzisiejszy swiat to jak obrazek w kalejdoskopie, wystarczy jedno drgniecie i obraz zmieni sie nie do poznania.
 • @morgan 09:53:26
  Być może jak widać z nieodległej historii, Polska zawsze musi być "uczepiona"i "podległa" jakiemuś panu.
  Należy sie zastanowić jak pod poszczególnymi panami wygląda, demografia kraju,
  Za ostatnia "demokratyczną:" podczepkę płacimy i płacić będziemy przerażająca cenę.
  Nie ma dnia bez wieści o zamęczonym, zgwałconym, pobitym dziecku nawet niemowlęciu!
  Za to ulicami swobodnie maszerują chronieni przez "organy" homoseksualiści, wylewają się już z każdego kąta, zaczynają mieć roszczenia co do adopcji i "praw".Przy poparciu dwóch " głównych " ambasad!!Największe "parady" odbywają się w New York i Tel Awiwie!!
  Za to w Polsce aresztowani i legitymowani są przeciwnicy tych "imprez"
  No to idzie i ma iść właśnie w tym kierunku!!
  Demoralizacji społeczeństwa, zaburzenia naturalnego porządku, moralności, wierności,"ściągnięcie" narodu na dno moralne, gendery i transwestyci w szkołach!Pod pozorem "wolności i tolerancji".

  Dlatego uwalono Konfederację, i wypromowano Wiosnę!i to będzie trwało!!
  Niezły zestaw PIS, PO Wiosna.Rządzą Polską , hura!
  Prezes , Schetyna, Biedroń, istna trójca rządząca w Polsce!

  Nie wiem jak Rosja z lekka poskromiła te zapędy swojej diaspory, ale marszów "równości" NIET. Zakaz oficjalny dla kraju wszedł w 2013 roku uchwalony przez Dumę. 14 raz jest zakaz marszów z powodu "demoralizacji dzieci i młodzieży" Oj obrywa im się od Trybunału Praw Człowieka.
  Podobnie jest na Krymie!
  https://ru.krymr.com/a/29035373.html

  W ostateczności z nielegalnymi marszami...prawosławni chłopcy i kozacy załatwiają sprawę sami!

  https://youtu.be/ur6BPOheZaQ

  Co za ciemnota!!zgroza!

  https://www.the-village.ru/village/city/news-city/350995-protect-from-yourselves

  https://www.rosbalt.ru/moscow/2019/05/15/1781183.html

  https://www.voanews.com/episode/lgbt-activists-arrested-moscow-they-seek-justice-gay-chechens-3751976


  Ci co próbują marszów mimo zakazu ,dostają od ludzi i policja.Straaaszne całkowity brak demosracji i ciemnota!!!
 • A propos pytania z czołówki!Ameryka w 100% w ilu Rosja?? nie wiem!!może ktoś wie??
  http://ruch-obywatelski.com/polityka/pokonana-ameryka-ameryka-izraelska-kolonia-czesc-i/

  http://ruch-obywatelski.com/polityka/pokonana-ameryka-ameryka-rzadzona-przez-zydow-czesc-i/
 • @Pedant 08:40:50
  hehehe no tak ..
  oni żebrzą o miejsce przy korycie u pańskiego stołu.
  Gotowi są słono płacić cudzymi (naszymi) pieniędzmi za miejsce przy korycie.
 • @trojanka 11:48:37
  W tym pytaniu nalezy uwzglednic pole dzialalnosci chazarskich krzykaczy.
  Amerykanscy, po opanowaniu mediöw ksztaltujacych/ niestety/ opinie publiczna, postanowili zarzadzac nie tylko przezydentami ale i calym narodem amerykanskim. W polityce maja glos decydujacy.Niewielki procent ludnosci trzyma kase i za jej pomoca ma wplyw na najwazniejsze decyzje polityczne.
  W Rosji jest oczywiscie grupa zamoznych chazarskich oligarchöw, ale ci dostali wyrazne ostrzezenie /M.Chodorkowski/, ze od polityki im wara.
  Wiekszosc zydowskiej spolecznosci w Rosji to jednak warstwa srednia i biedota.
  O niemieckich nie ma co dywagowac, bo tam nie jest im latwo z rosnaca populacja Araböw i Persöw.
 • Spory w III RP.........
  ....czego przykładem jest to co się dzieje na portalu neon24.pl, gdy dyskusja dotyczy polityki polskiej, przypominają spory toczone w I-szej Rzeczpospolitej pomiędzy "malkontentami" i "regalistami".

  W dyskusji pod tą notką widać, że głośniejsi są dzisiejsi malkontenci, a mniej jest takich, których można by porównać do regalistów.

  Tym malkontentom, którym tak wadzi obecna opcja rzadzącą po 2015 roku w Polsce i kierująca się zdecydowanie na sojusz z USA, polecałbym lekturę historii stosunków amerykańsko - tureckich po II WŚ i refleksja nad tym jak interesy USA w tamtym czasie i regionie wpłynęły na status militarny Turcji i jak Turcja wykorzystywała w swych relacjach z USA swoje geostrategiczne polozenie czyli swoje atuty.
 • @35stan 16:22:24
  Historia nie zdarza się nigdy dwa razy tak samo a Polska to nie Turcja. Jako wybitny geopolityk powinieneś to wiedzieć.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:26:48
  A Ty jako "wybitny" mędrzec od pustosłowia, omijasz argumenty z daleka!
  Argumentuj człeku!
 • @Jan Twardowski 08:04:30
  O tym, że jestem przeciw ustawie 447 już pisałem wielokrotnie. Zdaję sobie sprawę z jej możliwych konsekwencji. Ale co na dzisiaj możemy zrobić? W czasie kampanii wyborczej będę głośno domagał się od PiS-u przyjęcie ustawy anty-acta 447. Zapewnienia werbalne to za mało. Będę na nich głosował, ale są pewne warunki i tym warunkiem jest ta ustawa. Do jesieni jest czas żeby ją uchwalić nawet jednego dnia bo jest prosta i jasna i nie może może być tak jak w przypadku ustawy o IPN. Pożyjemy, zobaczymy.

  Ale zdania nie zmienię. Musimy być w jakichś sojuszach a ja wolę w amerykańskim.

  Pzdr
 • @krzysztofjaw 16:57:50
  "Ale zdania nie zmienię. Musimy być w jakichś sojuszach a ja wolę w amerykańskim."

  Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące

  W dość niewybredny sposób podtarł się zającem.

  Zając się potem żonie chwalił po obiedzie:

  - Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!
 • @krzysztofjaw 16:57:50
  Wszystko ładnie, ale co to za sojusznika, który szykuje ustawę pozbawiającą Polskę jej majątku, a kwota żydowskich urojeń przeraża.
 • @35stan 16:47:33
  Co mam argumentować? Że Polska to nie Turcja? :)) Jako wybitny znawca geopolityki tego nie wiesz?!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:10:56
  Argumentuj logicznie.
  Twoja "mundrość", że Polska to nie Turcja, to jest na poziomie debila twierdzącego że pies to nie kot!
 • @Oscar 08:30:34
  Nie mówię, że należy postawić wszystko na USA, ale na Rosję w żadnym razie. Historia nas uczy, że Moskwa (nie Rosjanie) zawsze była antypolska. Czy tak to trudno ogarnąć. Jeżeli zaś chodzi o granice to Wielkopolska wywalczyła sama sobie prznalezność do Polski w Powstaniu a Ślązacy zadeklarowali swą przynależność w plebiscytach a Rosja zabrała nam całe polskie kresy z Wilnem i Lwowem, grodnem, itd. To były ziemie polskie. Moja babcia pochodzi z kresów i wiem o czym piszę. Sukinsyny czerwonoarmiejskie gwałciły Polki po 17 września na potegę. Kradli ile wlezie, wszystko a później mordowali Ak-owców po 1944 roku. Jak można dzisiaj mówić, że możemy sie oprzeć na Rosji? Toż to kpina!
  Pozdrawiam
 • @35stan 16:22:24
  Dlatego piszę, że możemy nasze atuty wykorzystać i jednocześnie zyskać na sojuszu z USA i to naprawdę na różnych płaszczyznach.
  Pozdrawiam serdecznie
 • @krzysztofjaw 17:33:45
  //Dlatego piszę, że możemy nasze atuty wykorzystać i jednocześnie zyskać na sojuszu z USA i to naprawdę na różnych płaszczyznach//

  Pudło! zapewne pan już zna dzisiejszą wypowiedź obywatelki amerykańskiej pełniącej obecnie funkcje ukraińskiego ministra zdrowia?
  Nasze państwo to faktycznie chu@ du@@ i kamieni kupa.W przeciwnym wypadku ambasador ukrainy w Polsce pakował by walizki.
  Atuty o których pan pisze to pozycja trwania niżej trawy.A minister Ulana Suprun świetnie to udowodniła.
 • @krzysztofjaw 17:29:48
  " Rosja zabrała nam całe polskie kresy z Wilnem i Lwowem, grodnem, itd. To były ziemie polskie. Moja babcia pochodzi z kresów i wiem o czym piszę. "

  Rosji tam nie ma, można odebrać.
 • @35stan 17:25:38
  A jest?
  Nie wymagaj od takiego "debila" jak ja, żeby dorównał takiemu geopolitycznemu geniuszowi jak ty :) Wiele się od ciebie uczę, naprawdę!
 • Samo określenie Żyda (lub żyda)
  może być problemem. Czy chodzi o świadomość religijną, etniczną czy kulturową?
  Do Aszkenazyjczyków i Sefardyjczyków dodałbym Mizrachijczyków (używają czasami dialektów arabo-judejskich). Czasami są utożsamiani z Sefardyjczykami.
  A są jeszcze Felasze.
  Poza tym wspólnoty odrzucane przez rabinów ortodoksyjnych ze wspólnot reformowanych, czy też Karaimów i Samarytan
 • @35stan 17:25:38
  To może ja ci pomogę zrozumieć. Ustrata Turcji, to dla Amerykanów poważna strata, naprawdę poważna. Utrata Polski nie spowoduje osłabienia Ameryki. Jesteśmy słabym pionkiem potrzebnym do antyrosyjskiej dywersji. Ale upadek Polski, Amerykanom nie zagraża w żaden sposób. Europa Środkowa to zadupie, a gra toczy sie o Bliski Wschód, Pacyfik i Azje Środkową. Już Anglicy wykorzystywali Polaków jako dywersantów, od konfederacji barskiej począwszy.
 • @krzysztofjaw 17:29:48
  Rosja zawsze była antyposlka? To ahistoryczne stwierdzenie. Najpierw zresztą, to my ich tłukliśmy. A że nie była antypolska? To carowi zawdzięczmay jedno z lepszych form państwowości w naszej historii, a mianowicie Królestwo Polskie. Nie żadna Galicja, czy Wielkie Księstwo Poznańskie, ale Królestwo Polskie. Tylko polscy frajerzy dawali się podpuszczać. A logika jest taka, że wroga należy szukać daleko (o ile w ogóle), a sojusznika blisko.
 • @krzysztofjaw 17:29:48
  O tych masowych gwałtach to akurat bajki. Zresztą, akurat największą ofiarą komunizmu, byli Rosjanie.
 • @krzysztofjaw 17:29:48
  Myli pan I wojnę z II. A w sumie tak naprawdę, to akurat pozytywnym okazała się utrata Kresów (moi dziadkowie też stamtąd pochodzili i akurat sołdatów radzieckich chwalili, bo ich uratowali przed banderowskimi siekierami. I żadnych gwałtów nie było. Gdybyśmy mieli Lwów to w latach 90-tych, byłaby wojna jak w Jugosławii
 • @krzysztofjaw 17:29:48
  Amerykanie nas sprzedaliw Jałcie. Ich polityka zagraniczna to łamanie wszelkich traktatów, począwszy od umów z Indianami. Jakim naiwniakiem trzeba być, aby opierać się na tak nie pewnym, w dodatku odległym państwie?
 • @Wican 18:27:26
  Po wejściu Sowietów do Polski 17 września te gwałty to nie były bajki. Sowiety gwałcili i rabowali całe wsie. Moja mam i trzy jej siostry musiały się chronić w lasach, aby ich nie zgwałcili. Jedyną zapłatą za "odejście" było jadło i bimber. Niech więc Pan nie farmazoni głupot.
  Pzdr
 • @Wican 18:19:52
  Słuszne uwagi. Wezmę je sobie do serca, ale w wielu komentarzach innych to Pan nie ma racji, albo tylko połowiczną.
  Pzdr
 • @Wican 18:24:29
  "Utrata Polski nie spowoduje osłabienia Ameryki."
  Tak twierdzisz znafco geopolityki, że wizja złączenia sił Rosji i Niemiec/niemieckiej UE jest dla USA nieważne?
  Jeśli tak, to g... wiesz na ten temat.
  W Jałcie przehandlowali Polskę i Europę Śr.Wschodnią z Ruskimi, bo mieli pod butem Europę Zachodnią, co było zaporą dla ekspansji Rosji(ZSRR) na Zachód.
  W czasie polityki resetu USmanom Obamy wydawało się, że dla Rosji będzie interesem jak powstanie EURAZJA(unia UE i Rosji) ale pod kontrolą USA i USA wykorzysta tę EURAZJĘ do konfrontacji z Chinami.
  Putin okazał się sprytniejszy od Obamy i wraz z Niemiaszkami chciał wykolegować USA z Europy(a potem tak jak twierdził Dugin, to Putin byłby wodzem EURAZJI i przejąłby rolę supermocarstwa globalnego a USA zepchnąłby do roli mocarstwa zaoceanicznego, tracącego z latami swe znaczenie.
  To dlatego USA D.Trumpa zmieniły strategię i postanowiły wbić klin pomiędzy Rosję i Niemcy i sami się tu zainstalować.
 • @35stan 19:20:56
  //Tak twierdzisz znafco geopolityki//

  A ty ekspercie od siedmiu boleści znasz bodaj definicję tego pojęcia?
  Sądząc po głupocie jaka epatujesz nie sądzę.
  Niemcy podobnie jak Rosja są państwami które już poprzez samą geografię powinny być w naszym polu zainteresowania.
  Zaś takich jak ty,którzy ani znają się na geopolityce ani nie czują związku z kontynentem,trzeba wyłapać (to krzykliwa ale mała grupa),załadować na jakąś łajbę i wysłać gdziekolwiek byle z dala od Euroazji z którą przecież nie czujecie związku.
 • @krzysztofjaw 18:36:28
  To pan farmazoni. Ja trochę też o tym słyszałem (choć doświadczenia mojej rodziny to raczej Stryj, Tarnopol, Stanisławów). Gwałty były, ale były przez dowództwo karane.
 • @35stan 19:20:56
  Nie rozśmieszaj mnie. Sam nawet nie rozumiesz o czym piszesz. Amerykanie boją się współpracy Rosji z Niemcami, ale to nie Polska temu przeszkodzi. Polska to tylko marny dywersant.A Amerykanie wciąż kontrolują Niemcy i tu jest klucz. Dla nich znaczenie mają Niemcy a nie Polska. Zresztą, to udowadniają chcąc nas wyszlamować na wielki szmal. Zresztą, już to robią. Tak sojusznika się nie traktuje, tak traktuje się "popychło", które w przeciwieństwie do Wąskiego z Ilera, wcale się nie zbuntuje, a naszym dyplomatołkom takie cos pasuje. Byle tylko mieli zewnętrzne znamiona władzy.
  A głównym rywalem dla USA są akurat Chiny.
 • @ikulalibal 19:40:47
  Dokładnie. Tacy sekciarze są wyjątkowymi szkodnikami. Nawet nie mają pomysłu jak wykorzystać naszą pozycję. Ale do tego potrzeba mężów stanu, a nie ludzi o mentalności cieci, a najwyżej cinkciarzy (ci cwańsi).
  Wszak powinniśmy wykorzystywać naszą pozycję i przynależność do UE (skoro już w niej jesteśmy) i przy pomocy UE odbudowywać nasz przemysł. Ale aby stać się ważnym dla Niemców i USA< to powinniśmy mieć dobre relacje z Rosją i z CHinami
 • @Wican 19:51:36
  //Amerykanie boją się współpracy Rosji z Niemcami//

  Jakby to nie było zupełnie naturalne,zrozumiałe i wyczekiwane przez większość państw Europy.A prawde powiedziawszy to przez wszystkie bo bytów typu Estonia,Łotwa czy Litwa nie można traktować z całą "geopolityczną" powagą.

  //Dla nich znaczenie mają Niemcy a nie Polska. //

  To prawda.Jak sprawy staną na ostrzu noża będą starali się przekupić Niemców łapówką składającą się z części Polski i Pribałtyki.
 • @krzysztofjaw 17:29:48
  Moi rodzice także pochodzą z Kresów i o czym to niby ma świadczyć?
  Pisze Pan: ,,Jak można dzisiaj mówić, że możemy sie oprzeć na Rosji? Toż to kpina!".
  Kto chce opierać się na Rosji?
  Zna Pan może takie miejsca jak Aushwitz, Stutthof, Palmiry, Zgierz, Bochnia, a może Pawiak? O, a takie Powstanie Warszawskie.
  Mogę wymienić dużo więcej, jeśli Pan chce.
  Szkoda, że nie słyszał Pan nigdy o Wołyniu czy o Wzgórzach Wuleckich i o tym, co robili nam Ukraińcy, na których opiera się PiSowski rząd, a na Niemcach opiera się peowska część POPiSu.
  Czy to jest kpina, czy nie?
  Podtrzymuję, że zupełnie utracił Pan obiektywizm. Szkoda.
  Pańska argumentacja nie potrafi przekonać w obliczu wymienionych faktów.
 • Wicanaan = Vi-kary = @Wican niedość, że kłamstwo i fałsz jest w twoich genach, to jeszcze wykożystujesz
  te nieBoskie talenty i wybrałeś na zawodowe zajęcie zarabiania srebrników - Zrobiłeś z nich swoją PRO-f-ESJE - PRO-c-ESJE.  Wican, w twoich żyłach płynie GEN-EW(a)Y, ktra spłodziłan CAINa, a który jest dziadem wszystkich CANAANyjczyków:

  EGIPCJAN,
  FENICJAN,
  BABILON-CZYKÓW,
  ASYRYJCZYKÓW,
  ...,
  GREKÓW,
  ŻYMmian,
  ŻYDów,
  FRZNCów,
  Szwajcarów,
  =
  NIEMCÓW !!  NIE-MIEC = nie mówiący NIE-MOTA Made in FRANCE
  Ale nic w tym dziwnego...  --- Nie Chrystus jest Władcą tego Świata - władcą jest Szatan i jego PAŁKOWNICY - plemię wężowe.  Każdy bez WYJĄTKU, kto posiada JAKĄ KOLWIEK WŁADZĘ NAD DRUGIM Człowiekiem i PRZYRODĄ, DOSTAŁ JĄ OD Szatana !!!!!!!!!!!!!!!
  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 20:52:53
  Polecam koRZystanie ze slownika ortograficznego.
 • @krzysztofjaw 18:37:42
  pokaż wojnę w której nie ma gwałtów. Gwałt jest zwykłym orężem każdej armii. Dla człowieka, który nie wie co sie z nim stanie za minutę, który widzi porozrywane ciała kolegów , ich śmierdzące wnętrzności i śmierć w potwornych mękach gwałt jest pewna formą wynagrodzenia za poświęcanie swojego życia, przeważnie wbrew swej woli.
  Na wojnie mężczyźni tracą przeważnie życie, kobiety godność. I dotyczy to każdej armii i każdej wojny. Gwałcili, Amerykanie, Rosjanie, Niemcy, Anglicy, Francuzi i Polacy. Wszystkie narodowości biorący udział w wojnie. Mało tego - gwałciły nawet kobiety. Życie!!!!
 • @35stan 19:20:56
  I robią to za nasze pieniądze i nam na pohybel.
 • @morgan 21:10:50
  Błędy/nie błędy pani Krystyny są manifestacją jakiejś ideologi czy też filozofii.Wprawdzie nie znam szczegółów tych nauk ale wiem że specyficzna pisownia nie jest wynikiem nieznajomości ortografii.
 • @ikulalibal 21:18:40
  Też coś o tym słyszałem, tylko, że kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi.
  Pzdr
 • @Jan Twardowski 20:24:31
  O wołyńskiej rzezi wiem więcej niż Pan myśli, ale nie ma sensu o tym opowiadać: powiem tylko tyle, że ja żyję tylko dzięki temu, że moi dziadkowie uciekli nocą przed Ukraińcami zostawiając cały dobytek. A zresztą kiedyś napisałem post z wymienieniem tortur zadawanych Polakom przez Ukraińców z UPA-OUN.

  Nie jestem w stanie za każdym razem i w każdym tekście pisać, co pisałem w innych moich tekstach. To byłoby karkołomne, bo tych tekstów już mam ponad 1600 a drugie tyle jeszcze tylko w wersjach roboczych, które kiedyś może opublikuję w postaci książki, bo są dziś nieaktualne politycznie, ale wartościowo poznawcze.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 22:27:15
  Sugestia, że nie słyszał Pan o Wołyniu, to był sarkazm.
  Skoro zna Pan historię swoich dziadków, to tym bardziej nie pojmuję pańskiego stanowiska wobec PiS i braku obiektywizmu.
 • @Jan Twardowski 22:36:37
  //Skoro zna Pan historię swoich dziadków, to tym bardziej nie pojmuję pańskiego stanowiska wobec PiS i braku obiektywizmu.//

  A co tu można nie pojmować? Ostatnia (z wczoraj) wykładnie w/d członków ukraińskiego rządu (nota bene członków będących obywatelami USA) na wiadom temat jest taka; że to całe gadanie o rzeziach UPA jest "komunistycznym mitem".A ludzi takich jak Szuchewicz trzeba na Ukrainie jak najwięcej.Roma locuta causa finita.
  Więc i stanowisko krzysztofjaw też ulegnie (bo musi ) przeobrażeniom.W końcu dziadkowie mogli grubo przesadzać i nie ma powodów wierzyć w ich "mity".
 • Ciezka sprawa
  "Wiele piszę o Talmudzie, ale faktycznie tam tkwi źródło całego żydowskiego (i chazarskiego) zła. Talmud "

  Katoliku,

  wyglada na to, ze masz solöidnie przes*ane. Znaczy przefajdane.

  A te twoje urrwal ziomy podobnie.

  Te zydy takie zle i niedobre, w aj-waj jakim niedobrym i wrogim "Talmudzie" "tkwi tkwi źródło całego żydowskiego (i chazarskiego) zła" - a ty wiesz, co mozesz "zydom" zrobic?

  Chyba nawet wiesz, katoliku. Otoz "zydom" to jeden z drugim cienias, znaczy leszcz - moze skoczyc. Na czubek.

  W twoich stronach to juz od dawna nie ma komu dopie*dolic. Tak to jest, jak sie czysci etnicznie zbyt gorliwie. Pozniej nie ma komu dokopac. Sam Adas stodoly nie zapelni, nawet na spole z Rywinem.

  A tam, gdzie znienawidzone, pogardzane, mordowane w pogromach "pejsate moski" znalazly sobie miejsce do zycia - to zaden leszcz i zaden cienias nie ma jak ani czym ugryzc.

  W zlym i niedobrym Izraelu jest od zarabania ciezkich czolgow. I od groma artylerii - zwyklej i rakietowej. Nie tylko kazdy facet ale kazda laska ma jak nie Tavor to Uzi.

  I z tego to powodu cieniasy i leszcze dra ryje na nutke "zydowscy zbrodniarze" - ale na darciu ryja sie konczy.

  Co innego bowiem drzec ryja - a calkiem co innego w tego ryja zarobic. na to drugie jakos zaden cienias ochoty nie ma.

  Serdecznie -
 • z sieci
  Naczelny rabin Polski Schudrich na płocie ! Bo wejście do synagogi Izaaka w Krakowie zamknęli mu członkowie ortodoksyjnej sekty Chabad-Lubawicz. Czy to już jest żydowski antysemityzm ? Pomyśleć co by się działo gdyby rabin Schudrich nadział się na płot ?
  Oskarżono by katolików ?
  https://pbs.twimg.com/media/D-ttbTzXsAIjbBP.jpg
 • @Husky 16:46:31
  "Naczelny rabin Polski Schudrich na płocie ! Bo wejście do synagogi Izaaka w Krakowie zamknęli mu członkowie ortodoksyjnej sekty Chabad-Lubawicz. "

  Nie tak. To gmina zamknęła synagogę przed chasydami z Chabadu, zaś rabin Schudrich stanął po ich stronie.

  Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają limuzyny za darmo?
 • @Pedant 17:03:07
  A czy to wazne kto przed kim
  Fajnie sie oglada takiego aj waja w takiej sytuacji
  8-)))))
 • @Husky 17:23:47
  "A czy to wazne kto przed kim"

  Ważne. Na przykład robi różnicę czy Panu ukradli portfel, czy Pan komuś ukradł.
 • @morgan "Polecam koRZystanie ze slownika ortograficznego"
  .
  Wiemy jaka w tobie krew płynie i rozumiemy torwarzyszu CANONIKU morgan (MORGAN) twoją nienawieść do Słowian/ Sławian i szczegulnie do rdzennych Plaków.
  http://stan-rzeczy.neon24.pl/post/149592,upadajaca-cywilizacja-siec-smierci-bestii-cz-7-1#comment_1563194
  Wyszukaj sobie i przeczytaj informacje na temat tych speców od

  Polaków i języka Polskiego / Słowiańskiego w starych NIEMIECKICH

  encyklopediach KOŚCI-EL-nych (BABILOŃSKICH).  https://m.neon24.pl/761bc91b924a3b5d84b9214d474d375e,14,0.jpg  Bogumił Boguchwał

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej