Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Polskie zasoby naturalne, polskie bogactwa narodowe!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Już kiedyś o tym pisałem, ale dziś są nowe okoliczności, które skłaniają mnie do ponownego zajęcia się tym tematem. Jest to związane z tzw. amerykańską (żydowską?) ustawą 447 Just.

 Już kiedyś o tym pisałem, ale dziś są nowe okoliczności, które skłaniają mnie do ponownego zajęcia się tym tematem. Jest to związane z tzw. amerykańską (żydowską?) ustawą 447 Just.

 
Od razu zastrzegam, że jestem bardzo przeciwny tej ustawie i podzielam poglądy Pana S. Michalkiewicza, który proponuje, aby polskie państwo też wprowadziło odpowiednią ustawę, zakazującą wypłaty jakichkolwiek żądań środowisk żydowskich za bezspadkowe mienie utracone przez Żydów w wyniku okupacji Polski przez Niemcy i Sowietów (też po II WŚ). Z niecierpliwością czekam na raport posła (bodajże) Mularczyka, który z zespołem szacuje nasze straty wojenne i ile nam się należy od Niemiec.
 
Jeżeli już to Żydzi winny się zwracać o takie reparacje do Niemiec i częściowo do Rosji. Polska była ofiarą wojny a nie agresorem i to nam się należą reparacje od Niemiec, ale także po części od Sowietów (m.in za kradzież naszych dóbr narodowych i zsyłanie naszych rodaków na Syberię).
 
Nie można o tym mówić tylko werbalnie, ale trzeba działać prawnie!
 
Ta ustawa może w prostej linii doprowadzić do utraty przez Polskę jej dóbr i zasobów naturalnych a naprawdę mamy ich bardzo dużo.
 
Kilkukrotnie już apelowałem o podjęcie walki Polaków w obronie polskich lasów, wód, gór i polskiej ziemi. Są to - wobec całkowitego niemal zniszczenia w ostatnich 30 latach polskiego przemysłu - ostatnie skarby narodowe, których nie możemy stracić, aby Polska jeszcze Polską była...
 
Ratując polskie lasy i polską ziemię oraz jeziora i rzeki, których wartość jest trudna do oszacowania,  jednocześnie ratujemy też polskie zasoby naturalne.
 
Nasze zasoby... Mamy ich - jak wspomniałem - naprawdę dużo i są one w sferze zainteresowania wielu państw, nieprzychylnych nam grup etnicznych, międzynarodowych banksterów oraz korporacji.
 
Niedawno mówiło się  najwięcej o gazie i ropie łupkowej. Temat przycichł i sam nie wiem dlaczego  a przecież polskie złoża gazu łupkowego szacowane są obecnie na 350 - 1000 mld metrów sześciennych, co wystarczyłoby nam na 20-60 lat. Należy jednak pamiętać, że wcześniej szacowane były na 5,3 bln metrów sześciennych, co wystarczyłoby nam na 300 lat. Jaka jest prawda, jeszcze nie wiemy. Prawdopodobnie tyleż samo posiadamy też ropy łupkowej, o której w ogóle się nie wspomina, co jest dziwne w dobie dywersyfikacji naszych źródeł dostaw gazu i ropy naftowej.
 
Ale mamy też inne, cenne zasoby, które mogą być w części łupem środowisk żydowskich, gdzie pojawia się kwota roszczeń wobec Polaków w wysokości już 300 mld USD (około 1 biliona złotych). Jeszcze niedawno była to kwota 65 mld USD, ale widać, że apetyt "rośnie w miarę jedzenia" a lobby żydowskie jest bardzo silne w USA.  Jestem pewny, że gdybyśmy zapłacili im chociaż złotówkę to by nastąpiła eskalacja tych roszczeń do kwoty, której sobie trudno wyobrazić. "Przedsiębiorstwo Holocaust" musi przecież z czegoś i dla czegoś żyć.
 
Swego czasu starałem się oszacować wartość naszych zasobów naturalnych, co było dość żmudnym zajęciem a jego efekty przedstawiam w poniższej tabeli. Powtarzam, że są to tylko szacunki, ale w przybliżeniu oddają ich rzeczywistą wartość, co jest równocześnie z wartością Polski (za ewentualne błędy przepraszam i proszę o ewentualną korektę). W tabeli przyjąłem wysokość złóż gazu łupkowego na poziomie 5,3 bln metrów sześciennych. Nie uwzględniłem złóż ropy łupkowej, które mogą ilościowo i wartościowo być tożsame z gazem łukowym.
 
 
Posiadamy jeszcze złoto (nie wiem ile) oraz oczywiście źródła wód geotermalnych, które w przyszłości mogą skutecznie stanowić tani zasób energetyczny w Polsce, co udowodnił m.in. o. T. Rydzyk w Toruniu. Nie zapominajmy też o głębinowych wodach pitnych, które też niestety przejmowały zagraniczne koncerny za czasów rządów PO-PSL, ale i wcześniej.
 
Reasumując. Mamy jeszcze wiele zasobów, o które musimy walczyć. Przegraliśmy już wiele i nie możemy sobie pozwolić na ostateczną grabież Polski! Polska pozostaje jeszcze bardzo bogatym krajem (i tym samym dużym "kąskiem" dla obcych)  w postaci ziemi, lasów i bogactw naturalnych... i mimo, że już dużo straciliśmy to nie możemy stracić więcej! Musimy sobie też zdawać sprawę, że ewentualna grabież lasów i naszej ziemi jest też bezpośrednio i pośrednio grabieżą naszych zasobów naturalnych!
 
Stąd uważam, że naprawdę konieczna jest odpowiednia ustawa, która stwierdzałaby, że oddanie jakiegokolwiek zasobu a nawet gotówki uznać za tzw. kradzież zuchwałą, o czym wspomina wymieniony już S. Michalkiewicz.
 
Pozdrawiam
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła na bloggerze: https://krzysztofjaw.blogspot.com/ i e-mailową informacją o tym fakcie. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych.

KOMENTARZE

 • Ani PiS ani PO
  nigdy nie wprowadzą takiej ustawy i zrobią w podskokach to czego zażądają od nich żydzi niemieccy albo amerykańscy.
  Czy wobec tego można głosować na PO-PiS?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:01:25
  Też mam wątpliwości po ustawie o IPN, ale co nam pozostało. Inne ugrupowania się nie liczą. Ja wybieram mniejsze zło.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 16:11:10
  A ja nie będę wybierał żadnego zła, ani mniejszego ani większego.
  Pozdrawiam wzajemnie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:22:24
  Piszę o mniejszym złu, bo nie wyobrażam sobie, by PO mogłoby powrócić do władzy, bo wtedy już ostatecznie stracilibyśmy Polskę. Nieraz trzeba być realistą i wykorzystywać to co jest w zasięgu. Dogmatyczne podejście może być złe a nawet tragiczne dla naszej Ojczyzny. Ja skłaniam się do monarchizmu, bo wtedy służby specjalne przestałyby rządzić naszym krajem a królewski wybraniec. I co? Nie mam na kogo glosować.

  Pozostaje mi aktywność w sieci i w świcie realnym. Tylko tyle i aż tyle.

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:22:24
  Tylko co naprawdę jest tym ,,mniejszym złem,,? W razie konfliktu iransko-,amerykanskiego PiS w podskokach wysle WP na Bliski Wschód, przy okazji przedstawi to w mediach jako kolejny sukces dobrej zdrady. PO mogłoby nie wysyłać wojska, bo Niemcy by sobie tego nie życzyły. To co jest tak naprawdę gorsze, PiS czy PO?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:01:25
  Mam wybór, głosowałem na Ruch Narodowy i nie będę głosował na zdrajców z POPIS-u. Jedni służą euro burdelowi a drudzy Izraelowi. i nie ma znaczenia, czy mniejsze zło, czy większe. Zdrajcy to zdrajcy.
 • @krzysztof
  Szkoda, że nie rozwinąłeś tematu ciągle zamilczanego, a naszego największego podziemnego bogactwa - złóż suwalskich.

  „Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich) - Zasobność – 1 500 000 000 ton rudy (1,5 mld ton);

  Wartość samego tytanu to 355 000 000 000 dolarów USA (355 mld $). Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 USD (bilion dolarów!).

  Rzecz w tym, że prócz 50 milionów ton tytanu, złoże to zawiera najwyższej jakości rudy żelaza (w całej Europie, włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się) oraz ogromne ilości bezcennych dla techniki tzw. metali ziem rzadkich. Bez tych metali nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna czy militarna. [...]"

  Pzdr

  Ps. Ja uważam Michalkiewicza za nieco niebezpiecznego, bo "złotoustego" zawodnika wpływającego na opinię publiczną. Pytane - dlaczego?
  A przy pomocy postawienia 447 jako głównej myśli przewodniej Konfederacji rozłożył tę organizację doszczętnie.
 • @krzysztofjaw 16:33:50
  Straciliśmy Polskę już dawno. A od 30 lat jesteśmy zmieniani w Polin. Tylko w różnych etapach. Ponoć w czasie operacji ,, Most,, samoloty odlatywały puste, a Żydzi wyjeżdżali w głąb Polski autokarami. Petelicki organizował im odpowiednie papiery i znał szczegóły. Może za to dostał ,,kulkę,,?
 • @krzysztofjaw 16:33:50
  Jest Konfederacja, musi dostać jak najwięcej głosów, żeby PiS nie mógł rządzić samodzielnie, ktoś musi im patrzeć na ręce. To tak trudno zrozumieć?
 • @Pyra z Wildy 16:58:00
  Oczywiście, że jest wybór. Wszystko jest lepsze od PO-PiS i przystawek.
 • @zbig71 16:52:47
  Pewnie, że wyślą. Duda podpisał w Waszyngtonie jakiś kwit, który przewiduje jakaś pomoc "poza NATO". To oznacza tylko jedno - napaść na Iran.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:09:04
  To prawda, zresztą chyba jedyne wyjście z tej sytuacji w jakiej jesteśmy. Przynajmniej na obecny czas. Gorzej jeśli idzie o ,,cuda nad urnami,,.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:01:25
  Taka ustawa byłaby absurdem, słusznie, że jej nie uchwalają,

  ale celowe byłoby podjęcie ustawy w sprawie rozliczenia 2WŚ.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:22:24
  a jak liczysz mniejsze, lub większe zło ?

  Liczyć się je powinno w spodziewanej zmianie liczebności narodu.
 • @zbig71 17:00:17
  Straciliśmy Polskę z podjudzenia wolnej europy i głosu ameryki.
 • @Janusz Kamiński 16:59:25
  Na pewno będę kontynuował notki o zasobach naturalnych, też z podziałem na regiony Polski. Jak pisałem jest to żmudna praca a szacunki nieraz różnią się od siebie diametralnie, więc szuka się w różnych publikacjach dla ich potwierdzenia. Przykre natomiast jest to, że od 30 lat zaprzestaliśmy w ogóle prac nad naszymi zasobami a jest konieczność ich oszacowania i ekonomiczności wydobycia. Metale rzadkie to skarb, podobnie jak złoża tytanu czy uranu. Mamy też podobno dużo złota.

  Nie można wszystkiego ująć w jednej notce. Za jakiś czas temat podejmę ponownie, bo naprawdę jest interesujący.

  A co Michalkiewicza to nieraz się z nim zgadzam a nieraz nie i faktycznie doprowadził do klęski Konfederacji (żadnego pozytywnego programu dla Polski).
  Pozdrawiam serdecznie
 • @interesariusz z PL 17:42:20
  Wymieniasz tylko narzędzia, za pomocą których utrata Polski się dokonała. Jaki procent ludzi słuchał WE, czy GA? Do jakich bezpiek przechodzili ,, nasi,, bezpieczniacy w 2giej połowie lat osiemdziesiątych, kiedy wiadomo było, że nastąpi ,,zmizna sojuszy?,, Tu bym widział faktyczne przyczyny straty Polski. Przejęcia gospodarki i obszaru Wisły.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:09:04
  Ja to rozumiem, ale czy Konfederacja jest w stanie przekroczyć próg wyborczy nie mając żadnego programu i będąca w niszy, bo jest wszędzie bojkotowana. Sam internet nie wystarczy. Zobaczymy.
  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 17:39:05
  Może taka ustawa wcale nie jest bez sensu, ale zgadzam się, że inna winna dotyczyć II WŚ.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 17:56:32
  Ostatnio Konfederacja ogłosiła swoje punkty programowe. Proste i czytelne. To ugrupowanie ma TYLKO Internet do dyspozycji, bo do tvpis ma drogę zamkniętą.
 • @interesariusz z PL 17:40:21
  Nie liczę, dla mnie zło to zło.
 • @krzysztofjaw 17:54:26
  Proponuję dołączyć ogromne zasoby geotermiczne(gorące skały). Prace światowej sławy geologa profesora Żakiewicza. Jest tego tyle, że skończył by się problem z energią elektryczną i cieplną w Polsce.
 • @krzysztofjaw 17:56:32
  Jeśli wszyscy będą głosować na " mniejsze zło" to może być ciężko.
  Poza tym RN ma niezły program, starczy poczytać. No ale jeśli do KurWizji wpuszcza się wszystkich, nawet pedałów, a RN nie to jak "masy" mają się dowiedzieć?
 • @zadziwiony 18:19:49
  Temat jest ogromny i wymaga szczegółowego raportu naukowców. Tu nie wystarczy tylko mały post, ale księga nawet kilkusetstronicowa.
  Pzdr
 • To jest największy nasz skarb narodowy !!!!
  Największe bogactwo narodowe
  Czy się to komuś podoba czy nie

  https://pbs.twimg.com/media/D9Cij7YW4AEbXtQ.jpg


  Autor
  5*

  8-))))))))

  pozdrawiam....... wszystkich Prawych i Sprawiedliwych
 • @Autor
  Witam!
  Napisał Pan:

  "Niedawno mówiło się najwięcej o gazie i ropie łupkowej. Temat przycichł i sam nie wiem dlaczego"

  Chciałem tu w komentarzu podać moją teorię na temat dlaczego "temat przycichł", ale gdy się zastanawiałem nad odpowiedzią, to doszedłem do wniosku, że nie może to być w formie komentarza, bo to zbyt rozległy temat, więc postanowiłem wyłożyć ten mój pogląd w formie oddzielnej notki.
  Zapraszam Pana i innych blogerów do lektury notki na moim blogu.

  http://stan35.neon24.pl/post/149457,historia-z-gazem-lupkowym-w-polsce-w-swietle-geopolityki

  Pozdrawiam.
 • @Husky 18:50:50
  Kiedyś waszym skarbem narodowym był Bronisław Geremek, ale widać zmieniła się mądrość etapu i teraz macie Kaczelnika. Jeszcze jedno takie dobro narodowe i Polski już nie będzie. Choć może nie. Może Kaczelnik sam da radę zmienić te resztki Polski Polin
 • @zbig71 19:26:19
  A ten wasz "rudy" skarb o mało co nie doprowadził do sprowadzenia Polski do statusu landu IV Tysiącletniej Rzeszy Niemieckiej, tym razem dla odmiany zwaną EURAZJĄ(od Atlantyku po Pacyfik).
  POlszewicka hołota do tej pory nie może sobie poradzić z tym, że "rudemu" się to nie udało i musiał spie...ć pod kieckę Frau Anieli Merkel.
 • @krzysztofjaw 16:33:50
  Z tego co Pan napisał wynika, że chce Pan w polityce stosować metody stosowanie w zwalczaniu kaca po nadmiernym spożyciu napojów wyskokowych, słynne: klin[Po], klinem[PiS]. Metoda dobra, ale ma jedną wadę, ciężko po niej wytrzeżwieć. Widać to po Panu. Pan jeszcze nie wytrzeżwiał. Oczywiście politycznie. Rozczulił mnie Pan do łez stwierdzeniem, że monarchizm zabezpieczyłby przed rozpasaniem służb specjalnych. Odważna teza, ale dla każdego, kto choć odrobinę interesuje się historią bardzo naiwna. Druga sprawa, to wyliczane przez Pana zasoby naturalne i ile to są one warte. Tak po prawdzie, to są one na razie g...o warte, do póki się ich nie wydobędzie, przerobi, ale i jeszcze sprzeda. To wcale nie taka prosta sprawa. Iran coś może na ten temat powiedzieć.
 • @35stan 19:47:59
  ,,Wasz,, rudy wcale nie jest ani nasz, ani tym bardziej mój. Rudy jest z jednej teczki Kiszczaka, a Kaczelnik z innej. Tak czy inaczej, od 30 lat zasmradzają politykę w naszym cudnym raju, Kaczelnik służy Ameryce i cudowi na świecie(jak sam to określił zresztą) Izraelowi, a Tusk jako typowy folksdojcz jest pacynką BND i Niemiec. I tyle w temacie.
 • @zbig71 19:59:15
  To masz wybór, idź pod skrzydła Wołodii, on cię chętnie przytuli.
 • @35stan 20:04:38
  Odpowiedź godna Sakiewicza lub Targalskiego. Gratuluję.
 • @zbig71 20:12:02
  Daj odpowiedź w swoim stylu, wtedy ocenię co masz w głowie.
 • @35stan 20:46:14
  Dlaczego mam przytulić ,,Wolodię?,, Ani on mój brat, ani swat, co moje komentarze mają wspólnego z Putinem?
 • @zbig71 19:26:19
  Spoko
  Damy rade
  Jeszcze trzy kadencje PIS-u i bedzie ok.

  8-))))))
  Pozdrawiam
 • @zbig71 20:58:12
  Podaj najlepsze ale realne rozwiązania dla Polski:
  - jak nie USA to Rosja z Niemcami(Chiny póki co nie wchodzą w rachubę)?
  Na samodzielną politykę jesteśmy za słabi.
 • @Husky 21:03:01
  Też dziś piję tylko winko. No i takie małe podsmażone elementy też są.;-) W Polsce piękna pogoda.pozdrawiam Cię, Haszczaczku.......
 • @Husky 18:50:50
  Już byś się nie wygłupiał z tą pornografią polityczną, temat jest poważny.
 • @35stan 21:08:55
  Próba stworzenia czegoś nowego. Tomasz Gryguć mówi często o projekcie SPT, czyli Szwecja, Polska, Turcja. + inne kraje tych regionów. Ale to plan na daaaalszą przyszłośc. Ja uważam, że naszą racją stanu jest nie wchodzenie w konflikty z kimkolwiek(jesteśmy po prostu słabi) a zadbanie o dobre relacje z wszystkimi sąsiadami. I oparcie ataku 447. To są priorytetowe założenia.
 • Zapomniałeś
  o metalach ziem rzadkich.
 • @zbig71 21:24:34
  U nas dziś też było ciepło (wreszcie) ale nie upalnie
  Wino to nie to
  Dla niemowlaków

  8-))))))))
  I ja Cie serdecznie pozdrawiam
 • @Husky 21:41:06
  Morda moja, ucałuj swego Tadzia !!!!
 • @zbig71 21:32:02
  Odparcie aktu 447 oczywiście.
 • @Husky 18:50:50
  Pozdrawiam Huskiego :)
 • @35stan 19:18:11
  Na pewno przeczytam, ale dopiero jutro i na pewno skomentuję. Dobrze, że jest Pan na SG, bo bardzo cenię Pana poglądy i spostrzeżenia.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @zbig71 19:26:19
  Geremek? Daj Pan spokój z takimi bredniami.
  Pzdr
 • Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych
  https://t.co/hUy97L8G20
 • @35stan 19:47:59
  Dokładnie. Mieliśmy być landem niemieckim i zasobem taniej siły roboczej. Tuskuś jak zwykle ma za krótkie spodenki. Niech sobie gra w tę swoją piłeczkę i dalej nic nie robi. Nawet już w UE mają go dosyć.
  Pozdrawiam
 • @35stan 21:08:55
  Skłaniam się do USA.
  Pzdr
 • @zbig71 22:42:10
  Panowie. Może tak odniesiecie się do treści notki.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 23:19:06
  Tak było, chyba że Pana pamięć zawodzi. Oczywiście w tym przypadku to była ironia z mojej strony.
 • @krzysztofjaw 23:24:22
  Ziemia, woda, powietrze - to dobra należące do całego narodu.
  Tak to opisałem - jako podstawa CP.

  Już samo rozważanie możliwości przejścia czyjeś ręce tych dóbr m- jest zdradą stanu.
 • Oni nie odpuszczą. Machina oczerniania naszego narodu rozkręca się.
  Żydzi chcą, by Polacy ujawnili mienie należące do nich przed wojną [VIDEO]...Amerykańska ustawa 447 to dopiero początek naszych problemów. Strona żydowska coraz śmielej podnosi kwestię restytucji mienia należącego do ich rodaków przed II wojną światową w Polsce. Najlepszym tego przykładem jest najnowsza kampania internetowa.
  Projekt zapoczątkowany przez izraelską organizację badającą Holocaust zachęca ludzi do korzystania ze specjalnej infolinii, za pośrednictwem której można zgłaszać informacje o mieniu, które ich zdaniem powinno zostać zwrócone „do domu”. Internetowa kampania informacyjna wzywa obywateli polskich do pomocy w zlokalizowaniu i zwrocie mienia pożydowskiego. W tym celu organizacja The Shem Olam Faith & Holocaust Institute for Education Documentation and Research, opublikowała film w języku polskim, który dostępny jest w mediach społecznościowych, opowiadający historię żydów w Polsce i proszący obywateli polskich o odnalezienie i zwrot „skradzionej własności żydowskiej”. Zdaniem organizacji, mienie powinno zostać zwrócone „do domu”, do Izraela. Jak dotąd, żadna żydowska własność nie została zgłoszona ani zwrócona w wyniku tejże kampanii. Jest to kolejna odsłona kampanii mającej na celu obrabowanie Polaków. W tej kampanii teoretycznie chodzi o jakieś pamiątki, a realny przekaz jest taki, że Polacy obrabowali żydów, a teraz nie chcą oddać. Stawką jest oczywiście tzw. mienie bezspadkowe, pozostawione po żydowskich ofiarach niemieckiej zbrodni. Szacunki mówią nawet o mieniu wartości biliona złotych. Mienie pożydowskie jeżeli nie ma spadkobierców przechodzi na własność skarbu państwa. Tak jest w całym cywilizowanym świecie. Jednak żydzi wymyślili kategorię rasową w tej sprawie, że to co należało do żydów, należy się innym żydom. Rasizm w czystej postaci. I oczywiście bezprawie, ale trwają naciski na polski rząd żeby stworzył podstawę prawną dla takiego złodziejskiego procederu. Pomagają w tym oczywiście Stany Zjednoczone Ameryki, nasz największy sojusznik.
  Możemy być pewni, że oni nie odpuszczą bo okazja czyni złodzieja, a jak nie ma okazji to widzimy jak się starają, żeby ją stworzyć.
  Pomóżcie nam dokończyć ten obraz...

  https://youtu.be/UjdnEX3vjzY

  Ps...Po powstaniu Listopadowym a potem Styczniowym sprowokowanymi przez żydów car rosyjski nałożył na powstańców liczne kary. Jedną z nich było odbieranie nieruchomości Polakom. Odebrane nieruchomości przekazywano obywatelom z rosyjskiej macierzy. Nie byli to Słowianie, lecz żydzi. Rosja usiłowała się pozbywać żydów, ale w taki sposób, aby żydzi się nie oburzali, gdyż posiadali w Rosji wpływy tak duże, że car musiał się z nimi liczyć. Tak więc masowo ich przesiedlano (pod pretekstem przekazywania polskich kamienic i gospodarstw) na teren zaboru polskiego, a następnie szczuto na siebie ludność lokalną ze sprowadzaną. Tak zaczął się konflikt Polacy (Słowianie i żydzi, głównie chasydzi) kontra Ruscy (Rosjanie, żydzi rosyjscy w tym Litwacy i Ukraińcy i Rusini). Proceder ten trwał aż do początku XX wieku. Gdy Polska odzyskała niepodległość po I w.ś. powstał ogromny problem z odzyskaniem włości przez dawnych właścicieli, jako że car nakazał rekwirowanie wszelkich aktów własności i zastąpił je aktami wydawanymi przez carską administrację. Nowy rząd polski w celu zapobiegnięcia napięć społecznych, ale i również pokazaniu żydom rosyjskim, że nie ma potrzeby bycia wrogiem Polski (podczas wojny o niepodległość rosyjscy żydzi bardzo często strzelali z okien do armii polskiej. Ich krajem była Rosja i nie obchodziło ich, że są ludnością napływową na dawne ziemie Polskie, które własnie odzyskują niepodległość). Trzeba tu podkreślić, że polscy żydzi byli równie wrogo traktowani, co etniczni Polacy. W 20-leciu międzywojennym, wielu napływowych właścicieli nie dbało o kamienice zadłużając je. Inne natomiast zostały porzucone, bo wielu rosyjskich żydów wyjechało do Rosji przyłączając się do bolszewików. Były też przypadki podpaleń w celu wyłudzenia odszkodowań. Podczas II wojny światowej większość kamienic w dużych miastach uległa zniszczeniu. Najwięcej w Warszawie (niemal wszystkie), gdzie i było też najwięcej żydowskich kamienic (większość przekazanych przez cara w czasach rozbiorów rosyjskim żydom). Po wojnie postanowiono odbudować Warszawę. Wszystkie obecne kamienice to rekonstrukcje zbudowane z cegieł sprowadzanych z Dolnego Śląska (Wrocław i Legnicę używano jako kopalni cegieł rozbierając niemieckie budynki). Właścicielem nowych budynków została Polska Ludowa. Zresztą w tym czasie w większości pod administracją żydowską i władza radziecką. To jednak podaję jako ciekawostkę, bo nie ma to dużego znaczenia dla tej historii. W latach '60 Polskę opuściło większość żydów. Przyczyn tego było wiele i to temat na długi artykuł. W skrócie było tak: żydzi palestyńscy już przed wojną starali się pozyskać swoich braci w wierze i ściągnąć ich do Palestyny w celu utworzenia jednego narodu żydowskiego i jednego państwa żydowskiego o wspólnym języku. Większość żydów jednak nie chciało bo mieli oni europejskie narodowości i żyło im się dobrze w swoich ojczyznach. Dlatego syjoniści współpracowali z ruchami antysemickimi, przy jednoczesnym propagowaniu Palestyny jako raju na ziemi. Tak, współpracowali zarówno z ONR jak i z niemieckimi narodowymi socjalistami (z tymi aż do 1942 roku). Po wojnie ponownie zaczęli stosować metodę kija i marchewki. Nowo powstały Izrael przedstawiano jako raj na ziemi, jednocześnie prowadząc antyżydowską propagandę. Doszło do takich dramatów jak pogrom Kielecki, gdzie nasłani służbiści otwarli ogień do polaków żydowskiego pochodzenia, następne obarczając winą mieszkańców. Były też kuriozalne sytuacje jak antyżydowskie przemowy wygłaszane przez żydów. To jednak miało miejsce już później, kiedy dwa obozy władzy: "żydokomuna" i "chamokomuna" zaczęły się żreć o stołki. Oczywiście w obu obozach było chamstwo (dawni kryminaliści) i żydostwo (często dawni kolaboranci, na których ciążył wyrok śmierci wydany przez państwo podziemne), po prostu w jednym było trochę więcej żydów, a w drugim, trochę więcej chamstwa. Oba obozy polityczne usiłowały się wyeliminować i ostatecznie do chamstwu się udało wywalając ich za granicę. Żydzi w końcu ulegli i wyjechali. Wszyscy oni dostali przywilej opuszczenia bloku wschodniego. Otrzymali także rekompensaty. Nikt nie został zmuszony do opuszczenia kraju (z wyjątkiem przeciwników politycznych, którym grożono wyrokami za zbrodnie dokonane w czasie wojny i zaraz po niej). Izrael jednak nie okazał się być lepszym miejscem, dlatego wielu pojechało dalej do USA. Po upadku komunizmu mieszkania socjalne zostały wystawione na sprzedaż, lub przekazane za pewną opłatą ówczesnym mieszkańcom. Po transformacji ustrojowej u władzy nadal było sporo żydów. Większość już spolonizowanych, ale żydzi w Izraelu o nich nie zapomnieli i zaczęli grać na ich emocjach jak na przykład u chazarskich żydów Stolzmana vel Kwaśniewskiego, czy Gronkiewicz-Waltz, co doprowadziło do różnych usług doświadczonym przez nich żydom. Najpierw rozpoczęły się zwroty cmentarzy i synagog. Oddawano je lub sprzedawano za grosze głównie amerykańskim żydom, którzy z polskimi często nie mieli nic wspólnego. Tak pozyskane dziedzictwo narodowe sprzedawali, burzyli i sprzedawali działkę, lub wyciągano dotację od Polski, UE, USA i Izraela, aby się rozpłynąć w powietrzu. Nie muszę mówić, że polscy żydzi byli skromnie mówiąc bardzo niezadowoleni takim działaniem. Co gorsza zagraniczni żydzi zaczęli zostawać głównymi rabinami w przywracanych gminach żydowskich, również w celu wyłudzania pieniędzy i majątków. Biznes stał się dochodowy, więc pojawiało się coraz więcej naciągaczy. W końcu zabrano się za kamienice. Najpierw wprowadzono prawo pozwalające na odzyskanie nieruchomości na podstawie zachowanego aktu własności ignorując dawne zadłużenie budynku, okoliczności pozyskania go, czy też fakt, że obecny budynek jest rekonstrukcją. Później zaczęto robić to po za sądem jak w Warszawie, Łodzi czy w Krakowie, przy ugadaniu się z władzami miasta. Były akcje gdzie ktoś przynosił papier napisany na kolanie 5 minut temu zamiast aktu własności i na podstawie tego oddawano obcokrajowcowi budynek należący do Polaków. Nowi właściciele podwyższali czynsz o kilka razy i uszkadzali budynek, aby przepędzić lokatorów. Później go sprzedawali.
  Gdy wybuchła afera na cały kraj, proceder ten zaczęto ukracać, chociaż żadnego wyłudzacza przed sądem nie postawiono bojąc się chyba reakcji USA i Izraela. No i tak dochodzimy do obecnego stanu rzeczy, gdzie żydzi szantażem chcą odebrać budynki do których nie mają żadnych praw. Zarówno świeckich, moralnych jak i historycznych. A później zdziwienie skąd te stereotypy o żydach. Pewnie antysemityzm wyssany z mlekiem matki. Proszę tylko pamiętać, że żydzi sarmaccy (żydzi-Polacy, często chasydzi) nie mają nic wspólnego z tymi chucpiarzami i są takimi samymi ofiarami jak reszta narodu polskiego.
 • @Janusz Kamiński 16:59:25
  Pamiętam jak za tzw. komuny trąbiono o budowie tam kopalni rudy żelaza, postawiono biurowiec z biurokratami chociaż i dyrekcją, a kopalni do dziś nie ma. PO była lepsza czyli oszczędniejsza bo prezes, dyrekcja elektrowni atomowej mieściła się w ich domach, bo nawet lokalizacji tej elektrowni nie ma do dziś.
 • @Janusz Kamiński 16:59:25
  To samo było z portem śródlądowym w Tychach, który miał wieńczyć połączenie Odry z Wisłą, poprzez Kanał Gliwicki, dawniej Hitler Kanal, była dyrekcja z biurowcem, suchy bo bez wody port, potem zasypany z braku dopływów wody. Także i pieniędzy na kanały.
 • @kula Lis 68 09:02:57
  Dziękuję za tak obszerny komentarz. Oczywiście, że syjoniści nie odpuszczą, bo "Przedsiębiorstwo Holocaust" musi trwać i przynosić zyski. Chcą od nas zbrodniczo wyciągnąć kasę i jeszcze raz powtarzam: nawet zapłacenie im złotówki uruchomi dalsze i jeszcze wyższe żądania. Nie wiem na ile polski rząd jest w stanie się przed tym obronić. Mam nadzieję, że da choć będzie to geopolitycznie trudne.
  Pozdrawiam serdecznie i lubię takie merytoryczne komentarze.
 • @kula Lis 68 09:02:57
  Dodam jeszcze, że w Holocauście zginęli przede wszystkim biedni żydzi chazarscy. Stąd sefardyjscy Żydzi z USA nie chcieli im pomóc.
  Pzdr

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej