Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

W Polskę idziemy...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dedykuję im zatem piosenkę Wiesława Gołasa pt,.: "W Polskę idziemy", bo na trzeźwo raczej "nie ogarną" tego wyjścia do rodaków :) a mają sobie różne marzenia o wygranej, ale z pewnością pozostaną tylko marzeniami.

 Platforma Obywatelska razem z przystawkami dotąd nie ma żadnego programu merytorycznego dla Polski i Polaków. Jest tylko gra na emocjach i dotychczasowa myśl przewodnia we wszystkich ostatnio kapaniach wyborczych: "anty-PiS". Są oderwani od rzeczywistości i totalnie hipokrytyczni. Oprócz "anty-PiSu" doszedł jeszcze jeden postulat: promocja środowisk LGBTQ i jakieś kilkudziesięciu innych płci.

 
Ten ich antypisowski program - jak pokazały ostatnie wybory - nie przynosi już żadnego dla nich pozytywnego skutku. Mało tego, dla większości Polaków staje się coraz bardziej śmieszny i wyborcy już mają tego wszystkiego dosyć. Tym bardziej mają dosyć tych tęczowych dziwadeł na ulicach polskich miast a D. Tusk nie ma po co wracać już do Polski, o czym się dobitnie ostatnio przekonał.
 
PiS prowadzi cały czas mądrą politykę, też prospołeczną i ludzie to widzą. Widzą też, że słowa i obietnice w kampaniach wyborczych po wyborach stają się faktem. PiS po prostu stał się dla Polaków wiarygodny. A poza tym stawia na rozwój Polski i jest partią, która walczy o Polskę nie tylko tu na miejscu, ale też na arenie międzynawowej.
 
To zupełnie coś innego od obietnic PO. Pamiętacie te słynne 10 punktów programowych Donalda Tuska uzupełnionych w expose o następne jakieś kilkadziesiąt? I co po wyborach? PO żadnych z tych punktów nie zrealizowało i powiem więcej: nie miało (lub nie umiało) ochoty na ich realizację a całe te obietnice były li tylko "kiełbasą wyborczą". I to też ludzie pamiętają.
 
Wszystkie działania Koalicji Europejskiej w ostatnich wyborach były tylko odpowiedzią na ofensywę Zjednoczonej Prawicy. Ściągali wszystko, nawet sam pomysł konwencji wyborczych. Zapomnieli jednak o jednym: o Polakach.
 
PiS od samego początku 2015 roku spotykał się z ludźmi bezpośrednio, wsłuchiwał się w głosy wyborców, był blisko nich. To przyniosło efekty i będzie przynosiło.
 
PO tego nie robiło, ale jak zwykle - ściągając pomysł PiS-u – sami chcą ruszyć teraz w Polskę, do ludzi. Oj, współczuję im, bo większość Polaków jest jej przeciwnych i będą padały niewygodne pytania. Oni się tego obawiają, ale chcą ruszyć w Polskę, Polskę, która – wedle parafrazy słów D. Tuska – jest nienormalnością. 
 
Dedykuję im zatem piosenkę Wiesława Gołasa pt,.: "W Polskę idziemy", bo na trzeźwo raczej "nie ogarną" tego wyjścia do rodaków :) a mają sobie różne marzenia o wygranej, ale z pewnością pozostaną tylko marzeniami.
 
Zachęcam do wsłuchania się w tekst utworu
 
 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @Autor
  Aby uwierzyć w PiS potrzeba:
  - ustawy anty 447
  - ustawy zakazującej użycia wojsk polskich poza granicami; tylko misje pokojowe.
  - likwidacja wszelkich przywilejów "kastowych" (sędziowie, prokuratorzy, posłowie itd.)
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:27:48
  Zgadzam się. Jest jeszcze ustawa 1066 (bratnia pomoc), aneks do raportu z likwidacji WSI i wiele innych.

  Tyle tylko, że potrzeba na to następnych 4 lat rządzenia i może wszystko da się zrealizować. Nie mamy wyjścia bo nie wyobrażam sobie aby totalniacy powrócili do władzy.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 07:47:17
  Jest możliwość, że totalniacy mogą powrócić do władzy, kiedy się duże partie podzielą na mniejsze. Kukiz 15 stracił dużo procent na rzecz Konfederacji. A PiS może podzielić się z Prawdą.
 • Oby się tylko nie okazało, że PO wyjedzie w Polskę na postulacie...
  promocji środowisk LGBT(QWERTYUIOPASDFGHHJKLitd, bo za niedługo pewnie ujawnią się jakieś nowe równe zboczenia typu spółkowanie w kontenerze na śmieci ze śmieciami, skoro z kozami, świniami itd i inni różnej maści "równi" chodzą już po tych różnych paradach!)...

  Zachęcam do rozmowy z młodymi ludźmi, wykształconymi, ustawionymi w świecie w wyścigu szczurów, przeważnie pochodzących ze wsi (bo z takimi wieloma ostatnio miałem nieprzyjemność prowadzenia rozmowy o "równości" i jak to oni chcą by ich dzieci byli edukowani seksualnie już w przedszkolach!... Z trudem trzymałem fason)...
  Tych szczurzych wykształciuchów z wiejskiego awansu na służbie w korporacjach jest całkiem spora ilość i nie docierają nawet do nich argumenty tubą nagłaśniane przez np pana Pawła Bednarza o 30tyś rocznie porwaniach dzieci, także dla pedofili na całym świecie.

  Oni z całą pewności pójdą na ten PO-wski lep "równości" i" anty-mowy nienawiści". To właśnie ten zgłupiały do reszty, ale całkiem spory elektorat, jest w stanie przewrócić polską scenę polityczną do tego coraz głębszego bagna.

  Oczywiście nie obrażam tutaj normalnych młodych ludzi ze wsi, którzy zostali na wsi, uczciwie pracują i mają normalne tradycyjne poglądy, ale ci przeważnie nie mają wyższego wykształcenia, zrobionego w tzw wiodących ośrodkach akademickich, staroświecko chodzą z dziećmi do kościoła, trzymają się swoich środowisk, nie myślą o jakimś życiu w "wielkim" świecie, nie "duszą się" w swoich środowiskach, więc nie muszą wyjeżdżać do europy i ameryki i w ogóle nie są trendy.
  Na szczęście są jeszcze tacy,i można z nimi normalnie porozmawiać i nabrać jeszcze wiary w ten stworzony przez Pana Boga świat.
 • Tylko wojna nas wyzwoli z żydowskiej okupacji !
  żydostwo w Polsce tak się ustawiło [ prawnie, zbrojnie ] że Polak nie ma żadnych szans legalnie się wyzwolić z tej zarazy żydowskiej i być gospodarzem we własnym kraju !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! to nasza szansa na pokój i dobrobyt

  Gdybym był prezydentem Polski to pierwsza wizyta była by do Rosji !
  druga była by do Niemiec ! trzecia na Węgry z Czechami !

  Apel ! Polacy rządy żydostwa w Polsce to ZARAZA i ŚMIERĆ ZAGŁADA

  Słowianie Wszystkich Krajów Łączmy sie w walce z mafią żydowską !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Jan Paweł 08:30:32
  Ja mam trochę inne doświadczenia z ludźmi ze wsi studiującymi w wielkich miastach. Może akurat ja mam takich znajomych, ale kiedyś tam wykładałem ekonomię i marketing w szkole wyższej i wtedy z tym było tak jak Pan mówi. Teraz jest trochę inaczej. Młodzi przestali wstydzić się swojego pochodzenia i trwają przy wartościach wpojonych im w domu rodzinnym. Oczywiście zawsze znajdą się inni, ale mam wrażenie, że coraz bardziej to wszystko w końcu powraca do normy. Pod tym względem gorsi są młodzi ludzie pochodzący z małych miast na prowincji. To oni często stają się "bardziej warszawscy" niż sami warszawianie.

  To tak jak kiedyś było z emigrantami do Niemiec: stawali się bardziej niemieccy niż sami Niemcy.

  A co do środowisk LGBTQ (+ 50 innych płci: oj ten skrót już niedługo zajmie całą jedną kartkę arkusza A4). To są zboczeńcy. Jak widzę te kolorowe szambo na ulicach, te dziwadła to mi się chce rzygać.

  Pozdrawiam
 • anty ustawa
  ustawy anty 447...

  J. Kaczyński wyraźnie i jednoznacznie powiedział, że nie ma sensu takiej ustawy uchwalać, bo jak wiemy, zaznaczył, każdą ustawę można zmienić w ciągu jednej doby i ma tu absolutną rację.
  Jak Amerykanie przycisnęli Japończyków by Japonia wzięła udział w operacji ,,Pustynna Burza”, to parlament japoński zmienił swoją konstytucję wprowadzając odpowiednią do niej poprawkę, że Japonia może mieć swoje siły zbrojne i używać ich poza granicami kraju.
  To pokazuje, że ani ustawy ani nawet konstytucja niczego nie przesądza, czy nie gwarantuje.
  A już pomysły Michalkiewicza, aby zakazać dyplomatom pod karą więzienia rozmów w temacie 447 to już totalny odlot.
  Bo co, będzie za ministrem, premierem czy dyplomatą chadzał policjant, agent, stróż?
  A na donos, na pomówienie, Pompeo czy innego amerykańca, że jednak rozmawiał, będziemy zamykali w więzieniu premiera, prezydenta, czy posła?
  Toż byśmy byli ustawiani pod potrzeby zagranicy jak pajace.
 • @Oświat 08:59:25
  Dlatego celem powinna być demokracja bezpośrednia i to wymagająca min. 70 % poparcia dla zmiany w zasadniczych kwestiach.
 • "W Polskę idziemy..."
  ------------------
  PO i PiS to dwie strony złego szeląga - i tyle.
  Wniosek?
  Metoda - na złego i dobrego policjanta - sprawdza się doskonale - także w magdalenkowej ferajnie.
 • Wzruszyłem się Autorze
  strasznie i już prawie zostałem fanem PiS aż do kwestii jak to PiS walczy o Polskę na arenie międzynarodowej. Prysznic i powrót do przekonania, że PiS PO to jedno zło. O różnych odcieniach ale ciągle zło.
 • @krzysztofjaw 07:47:17
  A dlaczego aż tak dużo? Jak Izrael warknie to poprawiają ustawy w kilka godzin, łącznie z podpisem prezydenta.
 • @goodness 08:19:27
  Osobiście mam nadzieję, że Konfederacja przetrwa do wyborów i wejdzie do Sejmu. Potrzeba partii, która po prawej stronie patrzyłaby na ręce PiS-owskie. Ale nie mam złudzeń. Mimo tego, że PiS nieraz mnie rozczarowuje to dziś nie mamy innego tylko go popierać.
  Pozdrawiam
 • System dwupartyjny
  .
  Zasady systemu dwupartyjnego definiuje druga reguła

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Chomsky_2

  pozwala to przedstawić ludności, tzw. suwerenowi czyli wyborcom,

  "zarówno ZA jak i PRECIW"

  dla niepoznaki, raz wydaje wywiad zagrniczny 1% na ZA, innym raezem na PRZECIW, czyli 1% puczu dla pucu:

  - https://marucha.wordpress.com/2019/06/09/rocznicowe-wspominki-i-lamentacje/#comment-836724

  w pewnych odstępach czasu, przy tym dwupartia inscenizuje sprzeczki, tzn. tzw. "opozycję", aby ciemniacy mogli odnieść wrażenie możliwości wyboru, są w końcu wyborcami i to życzenie trzeba im zaspokoić.

  Po jednej, najwyżej dwóch kadencjach nawet najbardziej pamiętliiwi zapomnieli co wybierali, jaki program, przed kolejną roszadą ZA i PRZECIW.

  Wyjaśnienie: nic nie jest tak bez znaczenia, jak tzw. program wyborczy. Szczególnie precyzyjnie określił to filar demokracji RFN adenauer:

  "Cóż mniie dziś jeszcze obchodzi moje wczorajsze paplanie".

  Aby ten system sprawnie funkcjonował, niezbędna jest tresura stada wybroców, aby pewne zachowania stały się ich odruchem warunkkowym, pozbawionym jakiejkolwiek refleksji. Przykład Polski dowodzi, że tresura szkoły, mediów i tej nowej formy elektronicznych kajdanków (i-phone, smartphone) jest skuteczna dla bez mała połowy populacji

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  wszakże jak długo w takiej mniejszości wybroców udaje sią wyłonić "większość" funkcjonuje system demokracji dwupartyjnej bez zarzutu. Obecna "większość" mniejszości, ta za 1% puczu, dokonała dalszego zadłużenia Polaków

  - http://www.dlug-publiczny.pl/

  także dokonując "zakupu" broni w USA, na polecenie wyborcy żądku w Warszawie, który przecie zainwestował w tę ekipę ok. 50 milionów dolarów. Ale ekipa musi jeszcze sfinalizować wypłatę trybut żydom w wysokości 330 miliardów dolarów, na co są gute szanse, bo liczba matołków wspierających bandę wystawiającą żądek warszawski, jest ponoć niemała, tak podają przynajmniej media CIA i innych służb specjalnych.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:03:51
  Też jestem za referendami w ważniejszych sprawach dotyczących Polski i Polaków( (np. zmiany ustrojowe czy zmiana Konstytucji). Nie możemy jednak przesadzać i w referendach odnosić się do każdej ustawy.

  Nie ma też co wprowadzać JOW-ów, ale zmienić zasady obliczania głosów, tak aby wchodziło się do parlamentu w takim procencie , ile dostało się w wyborach (zwykłe liczenia a nie chyba metoda Donta, która obowiązuje dziś).
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:55:01
  Niestety tak było przy ustawie IPN chroniącej dobre imię Polski. Dlatego mam wiele zastrzeżeń do PiSu, ale jestem realistą. Tylko ta partia gwarantuje, że PO nie powróci do władzy.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 10:41:49
  Ale co daje nam dalsze trwanie PiS przy władzy? Rządy POpaprańców chyba nas jednak mniej kosztowały. Nawet przewałki vatowskie. A PiS doprowadził do takiej sytuacji, że ktokolwiek teraz by nie rządził, to nie odważy postawić sie syjonistycznym zbójom i ich pomagierom.
 • Po pierwsze
  nie Gołasa a Młynarskiego.
  Po drugie pospolicie czyli niezgodnie z intencją autora.Młynarski mówił o tym nieomal na każdym autorskim spotkaniu (widocznie bolała go ta sprawa).Otóż autor napisał swój śpiewany felieton "W Polskę idziemy" jako satyrę z pijacką Polskę.Zapragnął biczem satyry bezlitośnie chłostać odrażający polski obyczaj spędzania wolnego czasu na chlaniu wódy.Nie udało się.Polacy wprawdzie z entuzjazmem przyjęli piosenkę ale jako swego rodzaju pijacki hymn czy też pieśń biesiadną.

  Po trzecie;jeśli już przedwyborczą sytuację puentować jakąś piosenką to jest dziesiątki które się do tego lepiej nadają.Choćby ze względy na uniwersalność.Można ich użyć już teraz a można przy następnych wyborach albo tych jeszcze następnych.Za każdym razem będzie świeża jak lilija.
  https://www.youtube.com/watch?v=3-RRJjV6tiw
 • @ikulalibal 11:26:41
  Młynarski. Wiem, dlatego podałem link, na którym wyraźnie widać Młynarskiego jako autora.

  A PO-wcy muszą się nachlać, żeby w ogóle pójść do ludzi.

  Pozdrawiam
 • Jakby PiS wsłuchiwał się w głosy wyborców
  to nie opluwałby grobów naszych ojców, którzy za PRL krew wylali.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:27:48
  a jakie jest uzasadnienie, dla likwidacji przywilejów ?

  Niech je mają, ale niech też będą rozliczani z poprawności wypełniania obowiązków swojej funkcji.

  TO, że pisiory robią nagonkę na sędziego za pospolitą kradzież, to skandal, bo za absurdalne wyroki, niezgodne z logiką, NIE ROBIĄ.

  A wystarczyłoby wytoczyć batalię przeciwko takim wyrokom, poczynając od trybunału konstytucyjnego. Absurdalność wyroków można naukowo udowodnić rachunkiem zadań.

  Opozycja też nie lepsza, premierowi wytyka korzystne osobiste transakcje, a nie wytyka tego, że bank, którym zarządzał, łupił społeczeństwo, zarabiając między innymi na wdowach i sierotach.

  Polacy są pogrążeni w jakimś szaleństwie, nazywanym często skrajną głupotą.

  A to oznacza, że Bóg chce nas zgubić.
 • @krzysztofjaw 10:41:49
  kłopot w tym., że nie rządzą partie, a tylko kliki, które te partie opanowały.
 • @ Autor
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2019/06/proste-wybory.png

  Wybierając kierunek w prawo należy uwzględnić, że:

  https://programwps.files.wordpress.com/2017/09/70099a4402d8a3b6531a39d394e56edc750000.jpg

  jednak każdy wybór będzie zgodny z wolą i nakazem "Opaczności" i wielkich "Polaków" - takie są błogosławione drogi do wolności:

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2016/02/walesagrafika.png
 • PO ma pewnie precyzyjny program dla Polski i Polaków
  Tylko to nie jest program który można upublicznić przed wyborami.
  Polacy powywieszali by "europejczyków".
  Natomiast po wyborach zgodnie z dewizą Tuska "wyborcy mają głos tylko podczas wyborów" a potem rząd robi co uważa za dobre (dla siebie).

  I to jest powód że PO wygląda jakby nie miało programu.. ma tyle że tajny... i antypolski.
 • @Rzeczpospolita 19:33:25
  POLSKA według PiS, czy według PO ? - https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/144685,polska-wedlug-pis-czy-wedlug-po
 • @krzysztofjaw 12:34:50
  Dorota Wysocka Schnepf żona byłego ambasadora Ryszarda Schnepfa.
  Od 2016 roku pracownica GW.
  Po wizycie Prezydenta A.Dudy w Ameryce wysłała list do kongresmenów żeby nie pozwolili na sprzedaż uzbrojenia i zawarcie umów z Polską.

  https://pbs.twimg.com/media/D9XU-wrW4AAoK00.jpg
 • @Oświat 08:59:25
  Przyjeżdża taki jeden rudy do obcego dla siebie kraju, w walizce mundur Wehrmachtu po dziadku, większość smsów w telefonie od Merkel, udaje głupka, twierdząc, że przez 8 lat będąc premierem nie wiedział nic o wyłudzeniach VAT.
  I on podobno ma wygrać z naszym Prezydentem ?

  W bierki Qrwa.

  ps.
  I tak jestem zdziwiony, że Giertych nie kazał rżnąć głupa rudemu, że tu chodzi o WAT czyli Wojskową Akademię Techniczną. Przecież on nic nie wie.
  Zarobiony jest
 • Autor
  Pamiętam przed wyborami europejskimi aktywność wszelakich Lisów, Wielowieyskich, Sadurskich, Matczaków, Pihowiczów, Wiegusów, Naleśnikarzy, Plagiatorek z Superstacji. Innych "dziennikarzy"
  I co?
  I q*rwa nic.
  Został tylko niezłomny Ryszard z koszykiem niedzielnych zakupów pietruszki za kilka ojro.
 • Poeta o wczorajszym dniu
  Z fb.

  https://pbs.twimg.com/media/D9XV4AXXoAE9GoI.jpg
 • @
  Liswik......szmatławiec i ranking 15 prezydentów miast
  Numer jeden......oczywiście właściciel 30 kont, właściciel 30 nieruchomości...jedyne co po sobie zostawił to uśmiechniętą wdówkę...Adamowicz
 • @Wican 10:55:31
  Mam kompletnie inne zdanie. Rząd PiS-u doprowadził do radykalnego spadku ubóstwa, bezrobocie jest najniższe od 1989 roku, inflacja trzymana jest w ryzach, rosną inwestycje i PKB oraz konsumpcja, wzrasta PKB per capita, rośnie przyrost naturalny ludności. Czegóż jeszcze więcej potrzeba? Te wskaźniki dla mnie - jako ekonomisty - są najważniejsze i one gwarantują nie tylko ilościowe mierniki a długookresowo spowodują rozwój Polski ( wskaźnik jakościowy).

  Pozdrawiam
 • @Oscar 19:38:34
  Zgadzam się, dlatego nie możemy ich dopuścić ponownie do władzy.
  Pzdr
 • @Husky 22:04:36
  Rzygać się chce.
  Pozdrawiam
 • @Husky 22:10:45
  Tuskuś już się przekonał, że nie ma powrotu do Polski. Oj biedaczek a tak na to liczył, że na białym koniu przygalopuje a nienormalni Polacy na niego zagłosują. To się przeliczył.

  I co on teraz zrobi bez Merkelowej, która wkrótce przestanie być Kanclerzem Niemiec.

  I dobrze mu tak. Niech idzie na emeryturkę byle nie w Polsce, bo u nas już dawno powinien siedzieć za kratami.

  Pozdrawiam
 • @Husky 22:20:13
  Dlatego tak się wściekają aż ślina im z mord leci.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 23:28:06
  Z okazji urodzin Naczelnika przypominam wszystkim że Prezes - pomimo nabycia praw emerytalnych, od grudnia 2014 roku w wysokości prawie 5000złotych, nie pobiera tych pieniędzy i przekazuje je na cele charytatywne .

  Zdrowie Naczelnika
 • @krzysztofjaw 23:26:51
  Dmowski... koloryzowane

  https://pbs.twimg.com/media/D9X_oL9X4AAX1gm.jpg
 • @Husky 22:04:36
  No popatrz jaka mądra kobieta. Szkoda tylko, że ma męża idiotę i hochsztaplera....
 • To nieprawda, że pierwszy milion trzeba było ukraść. Wystarczyło być wytypowanym przez służby specjalne PRL.
  W czwartym tomie bestsellerowej serii autorzy badają korzenie biznesu III RP. Czy przedsiębiorcy zajmujący czołowe pozycje w rankingach budowali swój biznes na zdrowych podstawach czy wykorzystywali kontakty ze służbami specjalnymi? Już we wtorek 25 czerwca odbędzie się debata wokół książki „Resortowe Dzieci. Biznes.” z udziałem autorów - Macieja Marosza, Doroty Kani i Jerzego Tagalskiego. Po mediach, służbach i politykach autorzy bestsellerowej serii "Resortowych dzieci" postanowili przyjrzeć się środowisku polskiego biznesu. Poznamy błyskotliwych wizjonerów wolnego rynku, budowniczych finansowych potęg i rodzinnych korporacji biznesowych. Tylko niektórzy z nich ujawnili swoją współpracę ze służbami specjalnymi i przyznają się do niej otwarcie w Wikipedii. Niektórzy z bohaterów książki znaleźli się w niej ze względu na współpracę swoich rodziców z SB. Stawiamy pytanie, na ile ten fakt wpłynął na ich sukcesy finansowe? Resortowe Dzieci. Biznes
  https://youtu.be/aGdb7WtUTnE
  W publikacji opisani zostali Krzysztof Krowacki, Wiktor Kubiak, Ireneusz Sekuła, Aleksander Gawronik, Jan Kulczyk, Zygmunt Solorz-Żak, Jerzy Mazgaj Zbigniew Niemczycki, Leszek Czarnecki, Jerzy Starak, Kazimierz Pazgan, Zbigniew Grycan, Mieczysław Skołożyński, Teresa Mokrysz i Janusz Filipiak. W pierwszym rozdziale "Resortowych Dzieci. Biznes" autorzy opisują program polskiej transformacji w wersji, w jakiej został zrealizowany, a przypisywany jest Jeffreyowi Sachsowi i George’owi Sorosowi. Mało kto wie jednak, jak program ten powstawał i kto sprowadził amerykańskiego ekonomistę do PRL-u. Drugi rozdział poświęcony został „matce wszystkich afer” czyli aferze FOZZ. W aferze FOZZ nic nie było przypadkowe: na czele Funduszu stanął człowiek komunistycznego wywiadu wojskowego, a w jego władzach byli politycy, którzy przez całe lata odgrywali istotną rolę w życiu publicznym. Śledztwo powierzono zaufanemu prokuratorowi i przez lata robiono wszystko, aby winni gigantycznej defraudacji nigdy nie ponieśli zasłużonej kary. Kolejne rozdziały, począwszy od trzeciego, opowiadają historię powstawania polskich fortun. W okresie Mazowieckiego współpraca gospodarcza i transformacja gospodarki przebiegały więc poprzez kanały Służby Bezpieczeństwa, a konkretnie Departamentu I czyli wywiadu. Na liście 10 najbogatszych Polaków z lat 1990 – 2017 zaznaczono tylko ludzi, o związkach których ze służbami dokumenty są przechowywane w IPN. Stanowią oni wprawdzie tylko około 1/3 grupy 10 najbogatszych, ale należą sami lub ich dzieci do czołówki polskiego businessu. Pozostali są na ogół związani z nomenklaturą. Ludzie w tym sensie przypadkowi ludzie też się pojawiają, ale tylko na krótko. Można więc wysnuć wniosek, że struktura polskiego kapitalizmu wywodzącego się z komunistycznych służb specjalnych okazje się nawet po 30 latach wyjątkowo trwała. Zmiany, jeśli w tej sferze następują, nie są wynikiem reformy państwa, lecz rozwoju nowych technologii, zerwaniem powiązań personalnych a co za tym idzie utratą możliwości pasożytowania na budżecie państwa i tylko częściowo napływu kapitału zachodniego.
  (Resortowe Dzieci Biznes, str.11).
  To nieprawda, że pierwszy milion trzeba było ukraść. Wystarczyło być wytypowanym przez służby specjalne PRL-u.
 • Do jesiennych wyborów czeka nas:
  1.Totalna propaganda na festiwalu Owsika
  2.Filmy Vegi i Sekielskiego
  3.Bitwa o Westerplatte
  4.Strajk Broniarza jesienią

  Co jeszcze???
  Wstrząsające całą scena polityczną genialne wpisy/faeke newsy @Zawiszy i @Hades-a
  po których PIS się już nigdy nie podniesie.
  Never !!!!
  8-))))))
  pzdr.
 • Członek !!!!!!
  Członek POKO K_Mieszkowski powiedział, że Polska jako Państwo Narodowe jest "przeżytkiem" i jak wygrają wybory oddadzą nas pod opiekę Berlina.
  Tak, że Kochani nie tylko bez 500+ czy z pracą do śmierci, ale Kulturkampf i zabór pruski nas czeka z tymi..... złama(kuta)sami z PO
  8-)))))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej