Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Nie da się zrozumieć Żydów bez ich Talmudu! (cz.6)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tekst dotyczy przede wszystkim patriotyzmu i jego znaczenia dla przetrwania Polski jako państwa silnego i mogącego w przyszłości być jednym z bogatszych krajów Europy. Są odniesienia do Talmudu, ale tekst jest treściowo dość krótki.

Poniżej przedstawiam 6 część mojego obszernego artykułu dotyczącego żydowskiego Talmudu i stosunków polsko-żydowskich. Przed jego lekturą warto zapoznać się z poprzednimi częściami, bowiem stanowią integralną całość:
 
Dzisiejszy tekst dotyczy przede wszystkim patriotyzmu i jego znaczenia dla przetrwania Polski jako państwa silnego i mogącego w przyszłości być jednym z bogatszych krajów Europy. Są odniesienia do Talmudu, ale tekst jest treściowo dość krótki. W kolejnej części pragnę przedstawić historię Chazarów i ich przeszłych, i dzisiejszych wpływów na świat i żydostwo międzynarodowe a także na sam Talmud, bowiem to właśnie potomkowie Chazarów są w ogromnej większości dzisiejszymi Żydami (Żydzi aszkenazyjscy).
 
 (Wszystkie ewentualne cytaty – o ile nie podano ich konkretnego e-numerycznie źródła – pochodzą z książek polskich, przedwojennych znawców Talmudu, których ująłem w przypisach do części pierwszej i drugiej oraz częściowo w trzeciej  niniejszego artykułu – polecam)
 
"W tym kontekście w większości zgadzam się też z księdzem dr. Stanisławem Trzeciakiem,  który we wstępie do swojej książki opublikowanej tuż przed II WŚ pt.: „Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce”  jakże trafnie i dla dzisiejszych czasów pisał: „ (Książka moja – dop: kj) nie będzie wcale potępiać Talmudu, ale przeciwnie, zachęcać będzie cały Naród Polski, by pod pewnym względem zasady talmudyczne wprowadził u siebie w życie. Jeśli Talmud, jak głoszą żydzi, jest księgą mądrości dla żydów, to dlaczego nie mogą przynajmniej w części korzystać z tej mądrości Polacy? Jeśli prawa jego były dobre w Palestynie dla żydów, te dlaczego nie mogą być dobrymi w Polsce dla Polaków?

Chciałbym zatem, by Naród Polski w pewnej dziedzinie przyznał rację żydom i przejął się pod pewnym względem zasadami podanymi w Talmudzie.
Potrzeba przede wszystkim, by Polacy uczyli się od żydów poczucia narodowego, solidarności, poszanowania tradycji narodowych, zwyczajów i obyczajów, by tak jak żydzi wzajemnie się wspierali moralnie i materialnie, wyrzucali zaś spośród siebie wszelkie elementy, które, jakkolwiek przyznają się do polskości, łączą się jednak z wrogami Polski i na jej szkodę działają. Ważną również jest rzeczą, by Polacy uczyli się od żydów oszczędności i zapobiegliwości w życiu praktycznym, systematyczności zaś i planowości w działaniu w życiu politycznym i ekonomicznym".
 
Jak wspomniałem z większością słów autora się zgadzam, ale trzeba to rozpatrywać w kontekście realiów przedwojennych, kiedy powstawała książka i nie było jeszcze państwa Izrael. Ale tym bardziej dziś widzimy jak traktowane z nabożnością przez Żydów jest ich państwo i tym bardziej winniśmy się od nich uczyć patriotyzmu. Szczególnie teraz, kiedy część środowisk żydowskich próbuje zmieniać historię i przypisywać nam zbrodnie Holocaustu. A my jesteśmy krajem katolickim, czyli zgodnie z Talmudem najgorszym sortem ludzi (lub po prostu bydłem).
Oczywiście nie możemy skopiować tego, co jest absolutnie obce naszej polskiej tradycji, kulturze, chrześcijańskiej wierze i odwiecznej tolerancji...Na pewno u nas nie będziemy prześladować innych... tworząc dla niech np. getta... Nie będziemy – w przeciwieństwie do Żydów – szowinistami. I nie możemy przed nimi „klękać” z bojaźnią jak w przypadku ustawy dotyczącej dobrego imienia Polski i Polaków (IPN). Nie możemy też oddać ani złotówki za bezspadkowe mienie żydowskie a takich odszkodowań niech Żydzi domagają się od Niemców i po części od Sowietów a my też – na wzór Grecji – winniśmy przedstawić Niemcom nasze żądania reparacji wojennych.
Kontynuując. We współczesnych stosunkach polsko-żydowskich musimy tak samo jak Żydzi patriotycznie miłować nasz kraj i Oni muszą to widzieć i słyszeć zawsze.
 
Polsce potrzeba obecnie patriotyzmu jak nigdy dotąd, patriotyzmu dnia codziennego wyrażającego się niemalże bezwarunkowym umiłowaniem Ojczyzny... Tylko taki patriotyzm, oparty na pamięci o naszej przeszłości i teraźniejszych propolskich postawach, może być szansą na przetrwanie naszej Ojczyzny.

Niestety... Przez niemal 30 lat skutecznie oduczono młode pokolenia tradycyjnie polskich postaw patriotycznych. Młodzi ludzie nie mają określonego wzorca takich zachowań. Wpojono im, że ów patriotyzm to anachronizm, zaściankowość i uwstecznianie światowego postępu.  Zrobiono wiele, aby ośmieszyć polskość, tradycję i przywiązanie do narodowych wartości....

A przecież – o czym już wspomniałem właśnie Izrael jest dziś państwem, w którym zachowania patriotyczne jego obywateli są cenione bardzo wysoko a wielu rozsianych po świecie Żydów zawsze cechuje się niemal nacjonalistycznymi poglądami na swój naród i swoje państwo.  I jest to na świecie postrzegane bardzo pozytywnie i chyba dlatego tak silną pozycję (nie tylko ekonomiczną) posiadają Żydzi. Właśnie chyba dlatego, że są patriotami i miłują ponad wszystko własne państwo, swoją wiarę i własny naród!

Izrael niech będzie wzorem dla Polaków. Bądźmy takimi patriotami – z zastrzeżeniami jak powyżej –jak Izraelczycy. Kochajmy polski naród i polskie państwo tak jak Żydzi kochają żydowski naród i żydowskie państwo.  Szanujmy naszą wiarę katolicką tak jak Żydzi szanują swój judaizm. Walczmy o dobre imię Polski tak jak Żydzi walczą o dobre imię ich państwa... Skopiujmy ich patriotyzm. Stwórzmy swoje własne polskie "przedsiębiorstwo" na wzór ich "przedsiębiorstwa Holocaust". Niech nasze organizacje patriotyczne ścigają na całym świecie antypolskie działania na wzór organizacji żydowskich i niech żądają milionowych odszkodowań za szkalowanie naszego dobrego imienia... tak jak to robią Żydzi.  Dbajmy o to, aby najwyższe funkcje państwowe i samorządowe pełnili rodowici Polacy, tak jak takie funkcje w Izraelu pełnią tylko rodowici Żydzi. Bądźmy narodowymi nacjonalistami, takimi jakimi są Żydzi w Izraelu i na całym świecie...

Nikt przeto na świecie nie będzie mógł nam tedy zarzucić, że jesteśmy "faszystami", skoro przecież kopiować będziemy zachowania wspaniałych i szanowanych powszechnie Żydów... mając oczywiście jako odniesienie naszą Ojczyznę, naszą Polskę!

Jeżeli my - Polacy będziemy takimi patriotami i piewcami własnego narodu jak Żydzi, to Polska nigdy nie zginie i może stać się jednym z najzamożniejszych i najbardziej liczących się krajów w Europie...

Koniec części 6 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Nie zgadzam się z przesłaniem tej notki.

  Żydzi to inna cywilizacja oparta na odrębnych wartościach.
  Owszem - należy znać Talmud, aby wiedzieć o możliwych zachowaniach Żydów, ale to nie znaczy, że włączać ich zasady do naszych uregulowań.

  Jeśli to będzie robione - nastąpi powolna judaizacja (jak w KK).
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:55:04
  W jednej części mojego artykułu pisałem, że nasza cywilizacja jest skrajnie odmienna od żydowskiej i dlatego nie jest możliwa "przyjaźń" między naszymi narodami. Natomiast możemy implementować to, co jest cechą charakterystyczną Żydów a mianowicie ich patriotyzm (nie szowinizm).

  Ostatnio nasz patriotyzm rośnie, ale to jeszcze nie jest wystarczające. Musimy – jako naród – bezgranicznie miłować naszą Ojczyznę a w kontaktach z Żydami przestać się ich bać i klękać na kolanach. Trzeba jasno stawiać nasze warunki ewentualnych dobrych obopólnych relacji.

  To jest tak jak z Sowietami. Oni liczą się tylko z silnymi partnerami. Żydzi kultywują tradycję "złotego cielca" i to musimy wykorzystać. W jaki sposób? Tego naprawdę nie wiem, ale od czego są rządzący.

  Można postawić na relacje gospodarcze, bo oni rozumieją siłę pieniądza. Wymiana handlowa jest tu kluczowa i chyba w tym kierunku winniśmy iść, bo w innych sferach jesteśmy zbyt daleko od cywilizacji żydowskiej czy turańskiej (Chazarzy). Nie wiem na ile jest to możliwe, ale należy próbować mając na względzie też nasze interesy.

  Szkoda, że ustawa IPN została zablokowana, bo to świadczy jednak o naszej słabości. Takiej słabości nie możemy więcej okazywać. Zobaczymy co będzie z ustawą 447. S. Michalkiewicz twierdzi, że po jesiennych wyborach sprawa powróci ze zdwojoną siłą. Trzeba zrobić wszystko a'priori żeby do tego nie doszło.

  Co zaś do KK to prawowitym papieżem jest Benedykt XVI.

  Pozdrawiam
 • Nie da się zrozumieć Żydów bez ich Talmudu!
  To czytajcie Talmudyczne prawo >> https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/c5bcydzi-i-kahac582y.pdf

  WIELE MOZNA ZROZUMIEC / JEST TAM NAWET O "TAJNYM PRZESLADOWCY" : /
 • Indianie chcą odzyskać część Nowego Jorku. Wystąpili z największym w historii pozwem w USA
  "Indiański szczep Shinnecock spokrewniony z plemieniem Delaware wystąpił do sądu żądając od rządu stanu Nowy Jork 1,7 mld USD. za bezprawne zabranie ziemi wyspie Long Island, na której znajduje się Nowy Jork."
  ------------------------------------------------------------------------------ cd na :
  https://wolnosc24.pl/2019/06/09/indianie-chca-odzyskac-czesc-nowego-jorku-wystapili-z-najwiekszym-w-historii-pozwem-w-usa/?fbclid=IwAR1GPUfSpiW-S34j--FBcrmzuB59ZFJndDQ_PlPR8uVwP9MBbBgG8P0He_E


  ...Ciekawe jak zakończy się ten spór, w świetle znanych nacisków na Polskę."
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:55:04
  Całkowicie popieram Pana wpis.
  Należy znać Talmud na tyle aby nie dać się zaskoczyć a resztę olać razem z jego pogłębianiem i naukami. Ze zgłębianiem wiedzy na temat innej religii czy cywilizacji trzeba być bardzo ostrożny bo będzie jak z brzydką babą.
  Nawet ją można przekabacić i wmówić że jest piękną.
 • To religia żydowska ukształtowala kulturę żydów
  A religia żydowska wywodzi się nie od jakiegoś tam żydowskiego Boga ale wprost z wcześniejszej kultury żydowskiej.
  Religia żydowska jedynie wyostrzyła zachowania które twórcy(propagatorzy) tej religii chcieli wyostrzyć .. a co chcieli wyostrzyć to zapisali w Talmudzie.
  Żydzi jako społeczność to twory Talmudyczne nawet ci którzy już nie wierzą w żydowskiego Boga... wierzyło wiele pokoleń ich pradziadów i ta kultura ciągle w rodzinie istnieje i długo będzie cień Talmudu spadał na kolejne żydowskie pokolenia.
  Niemiecki nazizm to płytka naleciałość kilkudziesięcioletnia dotknął praktycznie jedno pokolenia...
  żydowski Talmud to tradycja kulturowa sięgająca daleko w głąb historii... tego rasistowskiego brudu ideologicznego nie da się zmyć w ciągu pokolenia... i nikt nawet nie próbuje tego robić.. Talmud nadal jest legalny w odróżnieniu od Main Kampf Hitlera.

  Z powodu wielowiekowego przesiąknięcia żydów Talmudem żydzi nie powinni być dopuszczani do żadnych państwowych stanowisk a zwłaszcza do wymiaru sprawiedliwości... bo "sprawiedliwość" wg Talmudu to całkiem co innego niż sprawiedliwość.
  Sprawiedliwość Talmudyczna jest rasistowska, Talmud jest rasistowski, przesiąknięci Talmudem żydzi są rasistami takimi samymi jak byli Naziści (Rasa Panów u nazistów i Naród wybrany u żydów).
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 23:19:45
  Witam.
  Czytałem tę książkę i wiele innych na ten temat. Dużo zrozumiałem, bo faktycznie trzeba znać mentalność żydowską, aby z nimi budować poprawne relacje. Oczywiście nie jest możliwym, aby łączyła nas jakaś szczególna bratnia więź, bowiem należymy do dwóch wykluczających się cywilizacji. Trzeba oprzeć te relacje na interesach, bo oni to rozumieją.
  Pozdrawiam
 • @Witkacy 23:38:21
  Też jestem ciekawy, choć nie wydaje mi się, aby Indianie to wygrali, ale może dostaną jakieś odszkodowanie. Zobaczymy.
  Pozdrawiam
 • @Stara Baba 02:12:14
  Dziękuję za dobre słowo.

  Ja się nie dam przekabacić, choć w Talmudzie jest napisane, że goj nie może go poznawać. Ks. prof. B. Pranajtis za pisanie o Talmudzie został swego czasu zamordowany.
  Pozdrawiam
 • @Oscar 07:12:14
  Bzdury niestety tym razem Pan pisze.


  Talmud to jest instrukcja dla przewrotnych jak stosować Prawo, a dokładniej jak Prawa nie stosować.

  Analogia do Katechizmu. To też instrukcja obsługi Biblii, mająca ją nawet zastąpić. Katechizm zawiera sfałszowane IX zamiast X przykazań.

  To są wytwory myśli przewrotnych jednostek, narzucone ogółowi.
  Proszę spojrzeć na oryginalne X przykazań i zastanowić się, czy to jest wytwór ,,żydowskiego" Boga, czy Boga?
  To całkowita opozycja do Talmudu. A gdyby pan zajrzał do Biblii to zobaczyłby, co prorocy mięli do przekazania.
  Biblia Żydów nazywa narodem przewrotnym o twardych karkach, wybranym w celu oszczędzenia innych narodów w przyszłości, przed plagami jakie Bóg zesłał na ów ,,wybrany" naród.
  Ich wybraństwo nie miało im służyć, ale innym. Oczywiście przewrotny naród wszystko poprzewracał i nic nie jest właściwie zrozumiane.


  Talmud to ingerencja odszatańska, tak samo jak pomysł Rzymian na cenzurę X przykazań, by robić dokładnie to czego Bóg zabronił. Czyli czcić bałwany aka idole. By czcić bochomazy, figury, kawałki trupów faryzeuszy i faryzejskich ,,świętych". Podczas gdy Bóg ujawnił że trup jest nieczysty, a po jego dotknięciu nie wolno wchodzić do świątyni Boga!

  A jaką wartość mają takie ,,relikwie", o to można zapytać pana Kubicę, prowadzone przez niego pojazdy zdają się mieć nadnaturalne właściwości. A to kropla krwi JP2 z fragmentem szaty czyni cuda.

  Wiem, że wchodzimy w takie czasy, że wielu ta wiedza się przyda. Najciężej przyswoić to nie wątpiącym w istnienie Boga, ale idącym za faryzeuszami.
 • @Oscar 07:12:14
  Zgadzam się z Pana komentarzem. W Talmudzie stoi np. to, że każdy Żyd może okłamywać goja a nawet jeśli udaje przyjaźń a w duchu jej przeczy to to jest dobre dla Żyda. Stąd np. Żyd w celu dobra swojego interesu może nawet uczestniczyć w katolickiej Mszy Świętej. Zresztą Talmud w niektórych miejscach jest tak infantylny, że aż śmieszny, choć Żydzi traktują go bardzo poważnie.
  Pozdrawiam
 • @Oracz 07:48:24
  A skąd pan czerpie informacje o żydowskim Bogu ?
  To żydowski Bóg i pierwsi go opisali żydzi.
  Nie ma innych dokumentów "źródłowych"
  Cała reszta w tym biblia to to tylko przetwarzanie dokumentów żydowskich ich interpretacja, fałszowanie, wywalanie niechcianych przekazów żydowskich i dopisywanie własnych.
  Biblia do wielowarstwowe, wielokrotne fałszerstwo dokumentów źródłowych czyli żydowskich.
  Na tym fałszu oparte jest chrześcijaństwo...
  Można powiedzieć że chrześcijaństwo to taki plagiat judaizmu po liftingu.
  Podobnie jak Islam.

  Nikt rozsądny nie traktuje poprzerabianych plagiatów (zerżnięta od żydów opowieść o żydowskim Bogu z własnymi przeróbkami) poważnie, jako dokumentów źródłowych.
  To tak jakby napisać od nowa Pana Tadeusza zmieniając tu i ówdzie tok wydarzeń i wnioski... plagiat podróbka, podpięcie się po żydowskiego Boga negując oryginalne cechy tego Boga (rasizm, akceptacja niewolnictwa, prymitywne plemienne poglądy na świat).
  żydowski Bóg był stworzony przez żydów na obraz i podobieństwo jego twórców czyli żydów .. takie to były obyczaje 2000 lat temu.

  Talmud te barbarzyńskie obyczaje zakonserwował w postaci wiary na długie wieki aż do dzisiaj.

  I to nie są bzdury ...
 • @Oscar 09:47:37
  Talmud powstał nawet po powstaniu Nowego Przymierza.

  Coś mi się wydaje, że myśli pan o Mozaizmie a wypowiada: Judaizm.
  Judaizm oparty jest na Talmudzie, a ten w ogóle częścią Biblii nie jest. Już pisałem czym jest.
  Skąd ja wiem? Dałem sobie dość dużo czasu na dowiedzenie się.
  Doświadczam.
 • @Oracz 10:46:54
  Najgorsze jest to, że Talmud stał się obwiązującą religią dzisiejszych Żydów. Ich Tora zeszła na plan dalszy a Żydzi - oczekując na Mesjasza - zaczynają gaworzyć, że tym Mesjaszem jest naród żydowski jako całość.

  Pokręcona jest ich logika i trudna do zrozumienia dla cywilizacji łacińskiej. Tym bardziej musimy ich znać i poznawać Talmud aby wiedzieć czym się kierują, żeby wiedzieć jak oni myślą.

  Pozdrawiam
 • Zydzi
  ...jesli Pana przykladem jest JPII to znaczy ze jest Pan z systemem i jego wartosciami, a aktualny system, ktory rozpanoszyl sie na calym swecie to zgnilizna i degeneracja - to danie Zydow za przyklad zeby uzyc tego samego diabla ale na swoj sposob i do swoich celow tylko udowadnia ze system Panu pasuje i tkwienie w tym co szkodzilo ludzkosci juz 2000 lat temu...
  kompletnie nie popieram takiego rozumowania, nie jest to ludzkie i zdrowe podejscie jednostki do zagadnienia szeroko pojetego spoleczenstwa - w zadnym przypadku nie popre dobrowolnie aktualnej Totalitarnej Eugenicznej Elity Globalnej i tym gorzej szeroko pojetemu spoleczenstwu im wiecej procent ludzi ma podobna opinie do panskiej
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:55:04
  malo ze moze nastapic judaizacja to same religie sa wirusem umyslu - kazdy kto popiera JPII, jest kompletnie nie zorientowany jak dziala mechanizm wspolczesnego systemu, ktory powoli wszytkim wychodzi bokiem, nie zagladalem na ten portal kilka lat ale po tym artykule to widze wstecznictwo
 • Tysiąc lat pasożydów w Polsce
  .
  - http://romualdkalwa.neon24.pl/post/149231,o-nienawisci-kukiza-do-korwina-mikke#comment_1555622

  to pasożydowanie na Polakach, to oszustwa, rabunki i pospolity mord, a dziś pod groźbą luf USA chcą pasożydzi dokonać rabunku 1/3 majątku polskiego. To funkcjonuje od czasu "transformacji ustorjowej" znakomicie, że przypomnę program masowego rabunku mienia polskiego Sorosa, któremu nadano imię Balcerowicza. Trudno się dziwić usatysfakcjonowaniu innego pasożyda:

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Tym którzy jeszcze o tym nie słyszeli, przykład paru metod pasożydów

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/wybrane-tek/

  Metody tej międzynarodowej sieci przestępczej pasożydów były doskonalone przez tysiąclecia.

  Ludzie średniowiecza mieli tę wyraźną przewagę umysłową nad nami, że przepędzali pasożydów regularnie, czasem rekwirując przynajmniej część łupu z ich zbrodniczej działalności. Nasze społeczeństwo nawet nie jest w stanie postrzec, że jest mordowane (n.p. dwie wojny tzw. światowe) i grabione, o oszustwach nie wspomnę.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej