Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy od "Wiosny" można żądać jawności jej finansowania?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyż jest jakaś prawna możliwość i to w trybie wyborczym, zażądania jeszcze przed wyborami od "Wiosny" wskazania źródeł jej finansowania?

 Nie jestem prawnikiem, ale chyba od każdej organizacji publicznej a już w szczególności od NGO-sów i ugrupowań oraz partii politycznych należałoby oczekiwać transparentności finansowej w obszarze ich dochodów i wydatków.

 
Jest to chyba tym bardziej ważne w czasie rożnego rodzaju kampanii wyborczych, bo oczywiście post factum komitety wyborcze składają jakieś sprawozdania, ale jeszcze nie zdarzyło się w Polsce aby na ich podstawie unieważnić wybory lub nie uznać ważności zdobytych określonych mandatów wyborczych.
 
Z naciskiem też należałoby żądać takiej finansowej przejrzystości od organizacji po raz pierwszy przystępujących do jakichkolwiek wyborów, w tym do PE i polskiego parlamentu, bowiem takie organizacje nie posiadają w zarodku żadnego finansowania z budżetu państwa, więc skądś muszą mieć owe środki finansowe, a w przypadku "Wiosny" homoseksualisty Pana R. Biedronia na organizację dość kosztownych eventów wyborczych.
 
Z różnego rodzaju informacji medialnych okazuje się, że jednak polskie państwo nie interweniuje nawet w przypadkach, gdy prawo nakazuje wskazania źródeł finansowania, co widać na przykładzie "modnej" dziś fundacji „Liberté!”, gdzie ostatnia taka informacja pochodzi z 2013 roku (sic), czy też fundacji "Otwarty Dialog" Pani Kozłowskiej i jej partnera Pana Kramka.
 
Czyż jest jakaś prawna możliwość i to w trybie wyborczym, zażądania jeszcze przed wyborami  od "Wiosny" wskazania źródeł jej finansowania?
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • szkoły liderów...
  Jażdżewski, Biedroń... i setki innych, …
  to tylko aktorzy do wynajęcia,
  inaczej najemnikami zwani...
  tak jak kiedyś Karl Marx,
  nie przepracowali najczęściej uczciwie jednego dnia
  a utrzymywani są przez sponsorów...
  szkoleni przez „ szkoły liderów ”,
  finansowani z tajnych funduszy operacyjnych MSZ Niemiec, USA, Izraela...
  może nawet jak Piłsudski, biorą jurgiel z kilku źródeł naraz...
  nawet zdrajca lub Judasz ma więcej godności,
  niż ci aktorzy do wynajęcia...
 • @ Autor
  "Czy od "Wiosny" można żądać jawności jej finansowania?"

  Nie tylko można, ale i się powinno. I nie tylko od "Wiosny", ale także od wszystkich partii i organizacji.
  W przypadku osób prywatnych nie zawsze wypada pytać i one nie muszą odpowiadać, no chyba że robią to osoby uprawnione w określonych prawem okolicznościach.

  5*
 • @i sprawiedliwość... 11:06:02
  "Jażdżewski, Biedroń... i setki innych, …
  to tylko aktorzy do wynajęcia...."

  Dobrze o tym pamiętać :-(

  Ukłony
 • Ogólnie
  Ta kreacja "sorosowych" i "zza naszej zachodniej granicy" jest prowadzona dwutorowo: "Wiosna" (zamiast Petru) i KE (zamiast startować osobno), przy czym KE ma kasę z subwencji budżetowych a Wiosna nie i warto byłoby ją prześwietlić.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 12:34:04
  Jeśli chce pan wiedzieć, to proszę zapytać kilka osób z adresu:

  https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/poslowie.xsp?type=A

  ewentualnie zwrócić im uwagę na problem który pan poruszył.
  Są odpowiednie służby, a sprawa jest ważna.
 • co tu prześwietlać
  pis wypuścił zdradziecką moim zdaniem ;') reprezentację (beata sZ od zamordowania puszczy białowieskiej ) to co tu prześwietlać... 30 lat te same mordy rządziły i 30 lat kryzys.... co tu prześwietlać po co... niechby i sam diabeł zmienił te władze bo gorzej nie będzie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej