Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

ZNP realizuje być może plan ostatniej szansy dla Targowiczan

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Moim zdaniem jest to jedna z ostatnich prób realizacji celu strategicznego totalniaków polskich i unijnych jakim jest obalenie rządu PiS-u i ten strajk będzie kontynuowany

 Chyba każdy zdaje sobie sprawę, iż obecny strajk nauczycieli jest realizacją rozpisanego na lata i warianty planu wzbudzenia emocji w Polsce, wykreowania antagonizmów między Polakami, doprowadzenia do chaosu społeczno-politycznego a w konsekwencji jest planem obalenia rządu ZP.

 
Ów plan – wedle mnie – tak naprawdę został strategicznie zarysowany jeszcze przed wyborami 2015 roku. Stąd te hasła: "totalna opozycja, "ulica i zagranica" czy np.  "łamanie praworządności". Stąd też działania nakierowane na wzbudzanie emocji i skłócenie naszego narodu czy szybka też budowa takich organizacji społeczno-politycznych jak "Nowoczesna", "Obywatele Rzeczpospolitej" oraz licznych fundacji i stowarzyszeń finansowanych zapewne przez sorosowych lub lewackich współbraci naszej Targowicy.  Stąd też dzisiaj powstanie jakiejś "Wiosny" Pana Biedronia (ma zająć miejsce nieudacznikom z partii R. Petru) czy też egzotycznej Koalicji Europejskiej. Niestety dla nich ten R. Petru i jego Nowoczesna okazała się niewypałem, OR są uważani w Polsce za lewackie bojówki, nie udała się "ulica", ale i zagranica również choć dalej próbują mieszać  się do spraw wewnętrznych Polski. Nie udał się też pucz w parlamencie ani jakieś pioseneczki rewolucyjno-humorystyczne (vide. jedna z latających w Sejmie posłanek PO).
 
Ale jest też próbą relatywizowania wszelkich wartości, zacierania różnic pomiędzy dobrem a złem oraz innymi fundamentalnymi wartościami wyrosłymi z chrześcijańskiego rodowodu powstawania Europy a także próbą przekraczania kolejnych granic i realizowania "strategii żaby", tylko po to, aby krótkookresowo obalić rządy PiS a długookresowo zniszczyć nasz naród i nasze państwo, zniszczyć politycznie, społecznie i gospodarczo poprzez  w jakiejś części finlandyzację a w większej części  landyzację, rozbicie dzielnicowo-samorządowe kończące się  i utratą niepodległości oraz suwerenności Polski kolejnego jej rozbioru.
 
Zresztą przecież totalni Targowiczanie zrzeszeni w Koalicji Europejskiej czy Wiośnie, czy w ZNP wcale się z tym nie kryją – na razie ich celem jest li tylko i wyłącznie obalenie PiS-u a sami żadnego merytorycznego programu dla Polski i polskich obywateli nie mają, prócz obrony praw LGBTQ i innych w sferze światopoglądowej. A polski naród raczej nie popiera ruchów tego typu, ale w sumie takich osób nie potępia, byleby one zostały w alkowach osobistych sypialni a nie anaturalnie  zatruwały społeczeństwa i młodych ludzi wmawiając im, że ten ich odsetek populacji wahający się gdzieś w granicach 2% jest na tyle ważny, aby narzucać swój sposób myślenia i ideologii 98% pozostałych Polaków.
 
Wielokrotnie to powtarzałem i powtórzę jeszcze raz - oni są zdolni do wszystkiego, największej podłości i zdrady. Są nawet w stanie doprowadzić Polaków do rozlewu polskiej krwi na ulicach a w każdym razie doprowadzić państwo do kompletnego chaosu.
 
Należy też zwrócić uwagę, iż strajk nauczycieli był jedną z form 16 punktowego obalenia rządu zaprezentowaną w 2017 roku przez B. Kramka z dziwnej "Fundacji Otwarty Dialog". Brzmiał on tak: "Strajk generalny nauczycieli, czy też - w przypadku formalnie nie mogących strajkować sędziów sądów powszechnych i administracyjnych - szeroko zakrojony protest w formie przerw w pracy i powstrzymania się od wykonywania czynności służbowych. Powinno to wywołać poważne i szerokie zaniepokojenie społeczne, którego władze nie będą mogły ignorować; to już nie będzie walka o sądy, to będzie walka o Polskę [1].
 
Także zarówno strajk nauczycieli, jak i termin oraz forma tegoż strajku były już ustalone dawno, relatywnie dawno temu i strategicznie kolejne zalecenia mocodawców B. Kramka są realizowane a prezesunia tejże fundacji lubi fotografować się razem z G. Sorosem.
 
Dobrze opracowany plan osiągnięcia jakiegokolwiek zamierzonego celu musi zawierać wariantowość różnych rozwiązań w zależności od stopnia realizacji poszczególnych celów pośrednich, które mają doprowadzić do osiągnięcia strategicznego celu głównego, przy czym należy jednak konsekwentnie dążyć do realizacji tych cząstkowych (pobocznych) celów w jak najszerszym i możliwym w danych okolicznościach zakresie.
 
Nie inaczej jest i w przypadku strajku nauczycieli, którzy dali się w jakiejś części zmanipulować i wciągnąć w strategiczną polityczną grę, chociaż ja uważam, że wielu z tych strajkujących to nauczyciele raczej mierni i typowi zwolennicy totalnej opozycji w stylu:, KOD, .N, Wiosny czy KE. Część też jest poddana presji i ostracyzmowi zawodowego strajkującego środowiska. 
 
Też powtórzę. Jak do tej pory wszystkie próby obalenia rządu spełzły na niczym. Nie udało się wciągnąć rządzących w "bieżące pyskówki", nie udało się doprowadzić do krwawych rozruchów Polaków na ulicach, nie była w stanie pomóc brukselsko-niemiecka zagranica ani lewacko-demoliberalne światowe elity, nie udał się grudniowy i dobrze przygotowany pucz "totalnej opozycji" ani żadne prowokacje uliczne i parlamentarne. Rząd rządzi coraz skuteczniej i - o zgrozo - zaczął powoli rozbijać antypolską, rządzącą niemal od 27 lat mafię elit III RP. Zagrożone zostały podstawy jej funkcjonowania, począwszy od finansów, czyli swobodnego okradania Polski na miliardy złotych a skończywszy na śledztwach, aresztowaniach, procesach karnych, zmianach kadrowych (np. w armii) czy rozbijaniu bezkarnych korporacji zawodowych, w tym w wymiarze sprawiedliwości i w środowisku dawnych SB-ków czy WSI-oków. Całej tej sitwie dosłownie zaczął "palić się grunt pod nogami" a wizja świata zza krat jest dla tej wyższej kasty ludzi nie do przyjęcia, tak samo jak oderwanie ich od koryta władzy i apanaży z nią zawiązanych.
 
A czymże innym jak nie reliktem komunistycznym jest ZNP, który w nowej 30 letniej działalności tylko umocnił się jako jeden z filarów owej sitwy III RP. Pan Broniarz zarządza przecież dość dużym przedsiębiorstwem mającym hotele, restauracje, itp. a sam zarabia ponad 12 tys. złotych. Oj... zapewne chciałby aby "było tak jak było" a on sam dotrwał do swojej emeryturki, może nawet unijnej. Dla niego dobro uczniów i nauczycieli jest sklasyfikowane na końcu jego celów i zamierzeń.
 
Mimo tego, iż kolejny plan totalniaków wydaje się być znów porażką, to nie wolno lekceważyć dalszych zamierzeń ZNP, bo zapewne planiści owego strajku zadbali o wariantowość i  różne rozwiązania na każdą sytuację, co zresztą potwierdził Pan Broniarz mówiąc, że są przygotowani na różne wyjścia cytat z pamięci, ale znaczeniowo tak to brzmiało w TV).
 
Moim zdaniem jest to jedna z ostatnich prób realizacji celu strategicznego totalniaków polskich i unijnych jakim jest obalenie rządu PiS-u i ten strajk będzie kontynuowany, choć mam nadzieję, iż "umrze śmiercią naturalną" jak w przypadku parlamentarnego puczu.  Trzeba być jednak czujnym i zrobić wszystko, aby sytuacja nie wymknęła się spod kontroli, w co wierzę bo przecież naprawdę nauczycielom dziś powodzi się zdecydowanie lepiej niż za rządów obecnych Targowiczan z PO-PSL. 
 
Tak jeszcze refleksyjnie.
 
Zauważmy, że przekraczane są kolejne granice, które po przekroczeniu stają się już niewyobrażalną wcześniej rzeczywistością i implikują możliwość przekraczania kolejnych, o których wcześniej nawet nie myśleliśmy, że możemy je przekroczyć.  O tym zjawisku pisze wspaniale nasza poetka i literatka Pani Zofia Nałkowska w swojej książce z roku 1935 pt. "Granica". Młodym ludziom przekazuję, iż warto się nad tą książką uważnie pochylić.
 
Jeszcze niedawno nie pomyślelibyśmy nawet, żeby zakładnikami jakiegokolwiek strajku dorosłych były dzieci i młodzież używane w politycznej walce jako "żywe tarcze"  tarcze i element przetargowy strajkujących. A dziś? Już została przekroczona ta granica. Jakie będą następne? Ano teraz już straszy się młodych ludzi i ich rodziców, że nie będzie egzaminów maturalnych... czy ktoś kiedykolwiek pomyślałby o takiej formie strajku?  A dziś już przyzwyczaja się ludzi, iż może tak być (oswojenie z celem i jego powolna akceptacja lub też ocenianie go jako możliwy do wystąpienia). Jakie będą następne?
 
Podobną celowo i zakresowo jest też operacyjna strategia tzw.: "strategii żaby",  która to ta żaba włożona do wrzątku od razu wyskakuje i ucieka, ale jeżeli włoży się ją do zimnej wody i będzie tę wodę stopniowo podgrzewać to żaba będzie - sukcesywnie w czasie - przyzwyczajać się do coraz bardziej gorącej wody, nie ucieknie i zginie w końcu ugotowana przez wrzątek. Tą strategię idealnie realizuje całe lewactwo i neokomuniści w całej Europie i świecie: ekologia, multikulturowość, globalizacja, jeden rząd światowy, niszczenie wartości, rodziny, narodów, państw, aborcja, eutanazja, chipowanie ludzi, itd.
 
Jeszcze inną techniką dochodzenia do celu jest tzw. "dwa kroki w przód, jeden w tył", czyli połączenie dwóch pierwszych.
 
W dalszym jednak ciągu mam nadzieję, że nauczyciele się opamiętają i że Pan Broniarz (jego mocodawcy) przeszarżował biorąc za zakładników dzieci i młodzież oraz manipulując nauczycielami. 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Wszystko co prowadzi do osłabienia Popis
  jest dobre dla Polski. Totalniacy kompromituja się popierając taki strajk a jeśli przy okazji ubedzie PiS to jeszcze lepiej.
  Żaden, komu na sercu los Polski leży nie może głosować na Popis czy Biedronia. Zostaje jedynie Konfederacja chociaż to bardzo egzotyczny alians. Plan na dziś to jak najbardziej osłabić układ magdalenkowy. Inaczej będziemy w czarnej d...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:38:00
  Panie Jarku

  Częściowo z Panem się zgadzam. Dualizacja polskiej sceny politycznej jest zła, ale - wiem, że to już oklepane - musimy wybrać mniejsze zło. czy chce Pan być zniewolony przez Niemcy i Rosję, Unie Europejską? Ja nie i tylko tyle.

  I... bliżej mi naprawdę do Konfederacji i nie jestem demokratą i optuję za monarchią konstytucyjną, gdzie monarchia miałaby pieczę nad służbami specjalnymi.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 13:08:33
  Dlaczego tylko częściowo?
  Priorytetem jest osłabienie Popis. Żadna z tych partii nie ma prawa rządzić samodzielnie (ich przystawek nie biorę pod uwagę).
  Tylko Konfederacja nadaje się na klina i ew. Koalicjanta, który będzie patrzył im na ręce. Czy to będzie PiS czy PO. Na razie na więcej nie możemy liczyć. Ale i tak to byłoby zwycięstwo. Narazie.
 • @krzysztofjaw 13:08:33
  PS. Oddanie teraz całkowitej władzy PO =dalsza podleglosc wobec Niemiec. PiS =Polin. Nie chcę ani jednego ani drugiego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:38:00
  Tobie się "something pojebałoś", jeżeli piszesz takie bzdury, jak porównywanie PO-banda złodziei i nieudaczników na czele z ryżym matołem, z partią patriotów, którzy chcą naprawić nasz kraj i wyrwać go z łap żłodziei, zdrajców i kombinatorów!!! jeżeli tego nie rozumiesz, to nie baw się politykę, bo tylko się ośmieszasz a w ogóle co można oczekiwać od liberało-lewaków???
 • @zibi 13:45:24
  Sam się osmieszasz i głosuj na tych swoich szabes "patriotów".
  Tylko zdrajcy i durnie głosują na Popis.
 • @zibi 13:45:24
  Już ci chyba mówiłem, żebyś mnie omijal szerokim łukiem. Jeśli nie dotarło to przypominam.
 • @zibi 13:45:24
  Gościu nie rozśmieszaj mnie.
  Nazywasz PIS partią patriotów która to partia sprzedaje nas Polaków za judaszowe srebrniki a żydom wchodzi w zadek bez mydła.
  Jeżeli komuś coś walneło we łbie to na pewno nie Spirytowi .Doradzam kurację młotkiem gumowym,tak po każdym posiłku się walnij dla kurażu.
 • @zibi 13:45:24
  Zgoda PO to banda złodziei nawet nie próbujących tego ukrywać.
  PiS to banda zdrajców którzy służą obcym interesom.
  Tylko idiota może głosować na PiS albo PO.
 • @matterhorn 14:01:21
  Nie przejmuj się nim. To taki pisiorski folklorek na neonie :))
 • @Autorze
  Sorry, ale to jest próba siodłania zdechłej kobyły. Tylko skrzypiące koło dostaje smar. Taki mamy klimat.
  Bronić tego kurdupla z Żoliborza w sytuacji gdy jego ekipa ukryła przed Sejmem, Senatem i Prezydentem ponad 50 mld zł na kiełbaski wyborcze jest niedorzecznością. Piszę jako emeryt aby było jasne.
  Ja wierzę, że z tego strajku wyjdzie coś dobrego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:38:00
  100/100 PiS i PO to jedno zło. Magdalenkowy ściek który płynie różnymi korytami a celem jest koryto główne.
 • @nikander 14:14:03
  Nie marudz, załapiesz się na parę złociszy :))
  Jeśli nie zaglosujesz odpowiednio to będziesz niewdziecznik najgorszego sortu!
 • @zibi 13:45:24
  Znowu lekarz dał ci przepustkę ? Czy sam się urwałeś?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:08:49
  Tu medycyna jest bezradna;-)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:38:00
  Jak obalą PIS to władze weźmie PO a wtedy lepiej nie będzie bo .."piniendzy nie i nie bendzie".

  Moim zdaniem trzeba stworzyć realną alternatywę dla PIS (nie jest nią PO, KODy czy inne Wiosny).
  Najlepiej było by ewolucyjnie ...Polska Narodowa (tylko nie daj boże katolicka) wchodzi w koalicje z PIS rośnie w siły i w kadry następne wybory to już dominacja Polski Narodowej z PIS jako koalicjantem... a potem już samodzielnie lub z rozsądną Polską częścią solidaruchów.
  Taka próba była z Samoobroną ale PIS zdradził Polskę i zniszczył Samoobronę pewnie na żądanie globalnej mafii żydowskiej.

  W Polsce trzeba osunąć mafię żydowską od koryta.
  Trzeba powołać Narodową prawicą (ta chyba jest) oraz Narodowa lewicę
  (ta rozgromiona nie istnieje organizacyjnie choć ludzie są).
  Taki duopol z niekonfrontacyjną polityką wewnętrzną powinien zarządzać Polską. Tylko siły Narodowe żadnych tam "obywatelskich" udawaczy Polaków.
 • @Oscar 15:23:14
  A co ja innego piszę?
  Już nic gorszego od PO Pisu Polski nie może spotkać. Zdecydowana wygrana PO albo PiS to likwidacja Polski.
 • @Oscar 15:23:14
  Ważniejsze jest to, dla kogo pracują ,,polskie służby,,. I te cywilne i wojskowe przede wszystkim. Bo to, że to nie Polska jest dla nich na pierwszym miejscu, to widać. Niestety.
 • @zbig71 15:47:39
  Pod dywanem zapewne toczy się alka o Polskę.
  I nie wiadomo czy wygrywamy czy przegrywamy.
  Służby są bardzo ważne dla przyszłości Polski bo mogą c wrogie wygasić a co Polskie rozdmuchać... ale niestety wrogie Polsce służby na polskich etatach mogą odwrotnie działać... i te działania widać..(tłumienie Polskiego ruch Narodowego.. niekoniecznie prawicowego).
  Kolejny ważny element to media .."kto ma media ten ma władzę"
  a PO już deklaruje likwidację Polskich mediów... to bardzo poważne zagrożenie... PO to już jawni antypolscy zdrajcy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:40:43
  Gorsza może być koalicja żydowsko-Ukraińska...
  Czyli praktycznie PO , KOD oraz jakiś nowy banderowski twór polityczny na terenie Polski. Wykreowanie takiej "siły" politycznej to dla żydów żaden problem (tak wystrugali PO, KOD, Nowoczesną...).
 • @Oscar 16:40:45
  To prawda. PO to jawni zdrajcy. PiS to też zdrajcy, przebrani w patriotyzm. To co jest gorsze?
 • @Oscar 16:44:21
  Ładnie wyliczyłes tylko zapomniałeś o pisiorach. To jest prawdziwa tragedia dla Polski.
 • @zbig71 16:57:44
  Jedni i drudzy powinni zniknąć z polskiej polityki ale to jednak PiS budzi największe obZydzenie.
 • @Oscar 16:40:45
  PiS jest jeszcze gorszy bo przybiera maskę "patriotyzmu" przez co może otumanic więcej ludzi. Ciebie też otumanili.
  A tak z innej beczki - ilu złodzieji z PO już PiS posadzil? Jakoś nie mogę się doliczyć...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:02:21
  Spokojnie, Jarku. Znikną. Jak już przestaną być potrzebni , to ich właściciele ,,zniosą ich ze szczętem. A my trafimy do rezerwatu i będziemy żreć odpadki z żydowskiego stołu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:05:29
  Nie posadzą nikogo. Dobrze wiedzą, że PO ma parasol ochronny jaki nosi nazwę BND.
 • @zbig71 17:08:36
  Ja się do żadnego rezerwatu nie wybieram. Na Kujawach jeszcze dużo kos po chałupach...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:05:29
  Może tak może nie... Kloss też nosił maskę wzorowego nazisty.
  Nie wiem...
  wiem natomiast że PIS likwiduje w Polsce skrajne ubóstwo .. i za to ich cenię.
  ale też wiem bo widzę jaką politykę zagraniczną robi PIS ...
  widzę jak namolną propagandę PIS prowadzi ...i ten Rydzyk... TV rydzyka prowadzi audycje polityczne to dla mnie skandal... łączenie polityki z religią to zbrodnia przeciw demokracji...
  Widzę też jak Izrael raz po raz atakuje PIS (PO nie atakował).

  PIS ma wiele twarzy i nie wiadomo która prawdziwa...
  PO ma jedną twarz i wiadomo jaką twarz antypolskiego zdrajcy.

  Tak to widzę .. nie jest zwolennikiem PISu
 • @Oscar 17:46:34
  Skrajne ubóstwo mówisz, że likwiduje... To czemu daje 500+ rodzinom, które mają ponad 20 000 na miesiąc? Znam takie. To jest dla jednych ochlap a dla innych łapówka.
  PiS ma tylko jedną twarz - zdrajców i zaprzancow. Oszukani przez PiS myślą oczywiście inaczej ale będą się za to smażyć w piekle. Za głupotę nie można iść do Nieba.
 • @Oscar 17:46:34
  PS.
  Skoro nie jesteś zwolennikiem PiS to po co ich bronisz? Relatywizm to też grzech.
  Polska chyba naprawdę potrzebuje jakiegoś szokowego wstrząsu, żeby strzasnac z siebie te wszystkie pijawki, złodziei, kłamcow i fałszywych patriotów na pokaz.
 • @Oscar 17:46:34
  Jak lichwiarze zgłoszą się po pieniądze razem z odsetkami , jakie dziś są wypłacane w ramach 500+, to wtedy pojawi się takie ubóstwo, że będziemy marzyć o ubóstwie poprzednim. No i jeszcze haracz dla żydowskich gangsterów jaki PiS realizuje. A, jeszcze idiotyczna polityka bezalternatywna jeśli idzie o dobór ,, sojuszników,,. O czymś zapomniałem?
 • PiS i PO to dwie
  strony złego szeląga.
  Wniosek?
  Być może to Niemcy jako kierownik eurokołchozu - zakazali dalszego okradania Polaków - polskojęzycznemu, czarciemu pomiotowi - bo owi Polacy nie mieli za co kupować w wielkich, niemieckich sklepach? Być może, że to rozdawnictwo forsy przez PiS ma uśpić tubylców aby ich potem zoperować liczbą - 447?
 • @demonkracja 18:20:03
  Dokładnie tak jak napisałeś.
 • @demonkracja 18:20:03
  Być może, że to rozdawnictwo forsy przez PiS ma uśpić tubylców aby ich potem zoperować liczbą - 447?
  Nie być może, tylko na pewno. W końcu forsę na to pożyczają ci, którzy są w świetnej komitywie z gangsterami żydowskimi, jacy nas rabują i będą rabować . No i odbiorą swoje razem z odsetkami.
 • @zbig71 18:19:00
  Główne "zasługi" wymieniłes, choć lista jest dłuuuuga.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:27:40
  Jeszcze raz. Filosemici są gorsi od żydowskich Semitów. Tak jak kiedyś przebrani Polacy za Niemców w latach 80-tych - byli bardziej niemieccy niż Niemcy.

  Na ustawę "447 Just" było embargo komunikacyjne... od GW i TVN-u do TVP czy Rydzyka. To jest niedobre i źle wróży.

  Tyle tylko, że aby coś osiągnąć nie można być dzisiaj radykalnym a pracować jak robi to Konfederacja. Wierzę, że przeskoczy próg wyborczy w obydwu wyborach. I wtedy będzie można myśleć o przyszłości i nawet o koalicji z PiS-em jak ten ostatni będzie miał poniżej 40%.

  Mniej radykalizmu, więcej pozytywizmu w tym przypadku.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 18:48:33
  Radykalizm w przypadku blogera jest jak najbardziej wskazany. Nie jestem politykiem i mogę sobie pozwolić na na więcej.
  I myślę dokładnie tak - Konfederacja musi zdobyć tyle głosów, żeby była niezbędnym koalicjantem. Ani PiS ani PO nie mogą rządzić samodzielnie bo to pewna katastrofa. Jedni i drudzy pokazali na co ich stać.
  Czyli w sumie się zgadzamy :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:16:53
  Już mówiłem popieram w PIS to co robią dobrego moim zdaniem.. i tyle.
  Nie popieram to co jest moim zdaniem złe.

  I wszystkich oceniam wg tych samych zasad.
  PO nie ma żadnym znanych mi pozytywnych działań..a PIS ma ...
  SLD Millera miało, Samoobrona miała...
 • @zbig71 18:19:00
  Ja myślę że ten cały socjal nie jest na kredyt u lichwiarza.
  Podobno zadłużanie Polski spada w wpływu do budżetu rosną podkręcane przez wpompowane w zasuszoną gospodarkę dodatkowe pieniądze poprzez socjal... a do tego uszczelniony VAT a ma być jeszcze szczelniejszy...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:10:49
  a jak kryminalista przeprowadzi dziecko przez ulicę to też potępisz ? bo to kryminalista.
  Ja postrzegam rzeczywistość inaczej.

  Co do socjalu dla bogatych to mieści się w kosztach .. bogatych nie jest wielu (5-10%) a koszty badania dochodów musiały by dotyczyć wszystkich potrzebujących czyli były by wysokie...gra nie warta zachodu... koszty kontroli przerosły by koszty wypłat dla bogatych...
  Gorzej już postrzegam 500+ czy inny socjal dla banderowców czy żydów z Izraela.
  to jest faktycznie działanie na niekorzyść Narodu Polskiego.
 • @Oscar 20:02:39
  Jak myślisz, kto wykupuje obligacje skarbu państwa? Kto łata dziurę budżetową? Co roku? Jestem bardzo za tym, aby Polacy nie byli biedakami we własnym kraju. Dlatego nie ma sensu doić Polaków z pieniędzy i tworzyć bez produktywne miejsca ,,pracy,, czyli rozbudowaną bezsensownie administrację.
 • @Oscar 20:07:58
  Jakiej kontroli? To nie polskie myślenie. Prawie w całej Europie funkcjonuje coś co się nazywa "autocertyfikacja" czyli obywatel sam określa jakiś stan rzeczy i nie potrzebny jest urzędnik. Oświadczenie jest pod bardzo poważną odpowiedzialnością karną a kontrole są wyrywkowe. Inaczej przy każdym Polaku trzeba postawić urzędnika.
  W przypadku 500 + starczy określić dochód od którego zasiłek nie przysługuje i po sprawie. PIT każdy składa i prawdy nie da się ukryć.
 • @Oscar 20:07:58
  Autocertyfikacji w Polsce długo nie będzie bo żyd gojowi nie wierzy a miejsca w administracji to łup wyborczy. Za komuny było 100 tyś urzędników a teraz chyba ze 600 tyś. I komputerów wtedy nie było.
  A moje dziecko przez ulicę może przeprowadzić kto chce, byle nie wyborca Wiosny. Całe szczęście że mam dorosłe dzieci :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:27:40
  Ech, wstąpiłem na niepoprawnych, Husky szaleje jak szerszeń w ulu. Tam ma dopiero dobrze, bo wszyscy mu przytakują , wiéc chłopaczyna ma motywację do pisania. Strasznie się rozdokazywał. Cały czas zastanawiam się, czy on tak spontanicznie, czy jednak zadaniowo?
 • @zbig71 21:08:51
  Nie wszyscy :)
  Najbardziej ci, których stąd byłem zmuszony wykopać. Ale piesek trzyma (póki co) klasę.
 • To raczej następna akcja nadtrybunalskiej Szydło typu "27 do 1"
  Postarała się żeby ZNP reprezentował nie tylko swych członków ale także niezrzeszonych nauczycieli i czlonków propisowskiej "Solidarności". Ławka kandydatów do negatywnych selekcji i kreacji według marksistowsko leninowskiej polityki kadr i kompromisów w wupadku szkolnictwa jest jeszcze krótsza niż w wypadku sadownictwa i niż była w 19590 r dla kandydatów na biskupów, którzy według porozumienia między PRL (bermanowcami() a Kościołem jako Prymasem Wyszyńskim mieli być opiniowani przez Urząd ds Wyznań (między inn przez Julie Brystyngier, której fama popularna w więzieniach przypisywała wynalazek tortury polegającej na poadzeniu nagiego żołnierza wyklętego na otwartej szufladzie i zmknieciu szuflady kopnieciem tak by przycięła genitalia(). Porozumienie zawarli bermanowcy w oczywistym celu opaNOWANIA wATYKANU TAK JAK W zsrr OPANOWANO KONPIRACJĘ sAWINKOWA A W pOLSCE POWOJENNĄ KONSPIRację poakowską dowództwo NSZ opanowano już wześniej) Dodatkowo opanowywano też gwarantowane "porozumieniem" istniejące instytucje Kościoła w Polsce jak KUL, zakony, seminarium prasę i szkolnictwo ktolickie przeciw czemu zdecydowanie protestował Pryms.
 • Uwaga na sprzątaczki
  "Zauważmy, że przekraczane są kolejne granice, które po przekroczeniu stają się już niewyobrażalną wcześniej rzeczywistością i implikują możliwość przekraczania kolejnych, o których wcześniej nawet nie myśleliśmy, że możemy je przekroczyć."

  Słusznie Pan prawi. Jak się ustąpi roszczeniowym i niepatriotycznym nauczycielom, to i sprzątaczki zaczną podnosić głowę!

  Zamiast pracować dla idei, będą domagać się jazdy windą z senatorami!

  https://innpoland.pl/151675,sprzataczka-nie-pojedzie-winda-z-senatorem-senat-zatrudnia-na-smieciowkach
 • @Pedant 07:27:37
  "PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. BURKE. "

  Pion moralno-etyczny, patriotyczny i duchowy jest najważniejszy. Trzeba dopilnować aby sprzątaczki też czytały E. Burka.
 • PiS
  Wiecie co by się stało gdyby Jaruzelski nie oddał władzy tym z Magdalenki?
  Podzieliłby los Milasenowicza.
  A z Polską?
  To co Jugosławią.

  Wiecie co by nastąpiło gdyby PiS nie był ,,najlepszym” sojusznikiem USraela i zechciał prowadzić niezależną, neutralną i narodową politykę?
  Nie wiecie.
  No to wam powiem.
  Dokładnie to samo co z Libią, Jugosławią, Kijowem, no może z Syrią, gdyby Putin chciał po pięciu latach wojny nam pomoc swoim ciężkim lotnictwem bombardującym.
 • @Oświat 10:30:51
  Jak ktoś nie wie jak wygląda kraj, który nie chce amerykańskiej ,,demokracji” i dominacji żydowskiej.
  Syria
  https://www.hrw.org/sites/default/files/styles/16x9_430x240/public/multimedia_images_2017/201712mena_syria_bombing_compress.jpg
  https://images.gulfnews.com/201902/OPN--Hayat-Tahrir-Al-Sham-Syria_resources1.jpg

  https://www.history.com/.image/ar_16:9%2Cc_fill%2Ccs_srgb%2Cfl_progressive%2Cg_faces:center%2Cq_auto:good%2Cw_768/MTU3ODc5MDg3NTExOTA1NjA5/syria-conflict.jpg
 • @Oświat 10:30:51
  No to muszę podziękować pisiorom, że żyję :)
  Wychodzi na to że PiS to zbawcy a nie zdrajcy. No no... Ciekawa konstrukcja myślowa.
  Jest tylko jeden problem - nie mam mentalności niewolnika.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:05:07
  Dziękuj i ciesz się, że masz miskę ryżu na stole.
  A tak przy okazji.
  Wczoraj wybrałem się na pływalnie. Popatrzeć jakie postępy w pływaniu robi mój wnuczek. Z tego powodu stałem na przystanku i obserwowałem przejeżdżające samochody.
  I tak sobie myślę, jak to się dzieje, że Polacy pracując za miskę ryżu dziennie, jednocześnie jeżdżą takimi brykami. Co trzecia to nowy model, jak nie Audi, Mercedesa to BMW

  http://static.prsa.pl/images/07799fd7-9429-4046-bdea-704d0b0db5dc.jpg
 • @Oświat 11:13:46
  PiS już ryż rozdaje? Nie wiedziałem... A ja ciągle pyry i pyry...
 • @Oscar 16:44:21
  Przeciez obecnie rządzą nami żydzi z Ukraińcami.Upaińcy jako średni szczebel.
 • @Oscar 20:07:58
  Biedak dalej jest biedaakiem. Całkowicie uzależnionym od państwa Polin.
 • @Oświat 11:13:46
  W Berlinie mieszkasz?
 • @Wican 13:01:08
  A ty w Tworkach?
  ten film poniżej nakręciłem w 2011r
  (Opublikowany 19 gru 2011)
  możesz sprawdzić na YT
  a od tamtego czasu i samochodów i nowych modeli znacznie przybyło, wszystko ,,za miskę ryżu"
  Miasto wojewódzkie w regionie gdzie statystycznie zawsze było największe bezrobocie.
  https://www.youtube.com/watch?v=Stdig5rd0yA
  https://www.youtube.com/watch?v=p8jR-GmJKfw
 • @autor
  Oczywiście 1 za typowe jątrzące plucie na tą część społeczęństwa, która ośmieliła się zaprotestować wbrew "wadzy".
  Autor jako typowy przedstawiciel rodziny "błaszczaków" usiłuje nam wmówić, że nauczyciele to typowi kodziarze niegodni żadnych praw ni szacunku.Zgroza ,że takie rzeczy wypisuje osoba podająca się za Polaka, no ale to "błaszczak" co wszystko wyjaśnia.
  W mojej okolicy 80% nauczycieli to głęboko wierzący katolicy, którzy w czasie wyborów głosowali na PIS. Wierzyli w dobrą zmianę. Dziś gdy zaprotestowali,zostali gorszą częścią społeczeństwa, którą byle soviet może pomiatać.
  Gdzie ty Autorze zostawiłeś te dobra lub dobroć, milość i mądrość to nie wiem. dybyś był prawdziwym katolikiem, to znałbyś przypowieść o belce w oku.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:09:38
  Ryż czy pyry jedno hovno, pokarm dla rabów.
  Już 3 towarzyszu. Jest takie przysłowie: co masz zrobić jutro,zrób dzisiaj a będziesz miał zrobione czy jakoś tak.
 • @Oświat 17:10:55
  Nabijam się, bo o czym to świadczy? Że jakiś prymityw zachwyca się autami? Zamożność społeczeństwo postępuje, wbrew PiSiackim szkodnikom. Za 500+ BMK nie kupi się. Polacy są pracowici to i stać ich na auta, nawet wbrew POPiSowym sitwom i przygłupom, którzy nigdy żadnej pracy, poza politykę, nie mieli. Pewnie umięjteności niewielkie?
 • @Wican 22:52:20
  Wymownym przykładem jest niejaki Ryszard Czarnecki, który potrafił doić z 3RP tyle, ile się dało, a od kilku już lat cała gębą doi Eurokołchozowy Parlament.
 • @KrzysztofJaw
  Całkowita zgoda, autorze, z Twoją diagnozą.

  A co do postulowanych tu i ówdzie w komentarzach akceptów "gospodarki społecznie odpowiedzialnej" -

  Owszem. Tak należy zrobić. Przywalić ZNP z grubej armaty solidaryzmu społecznego, tzn. przeznaczyć na podwyżki dla nauczycieli te środki na 500+, które trafiają do 1/30 najlepiej uposażonych (np. pozbawić tego świadczenia te 3% najlepiej zarabiających, którzy i bez niego się obejdą). Na zasadzie - mamy 3% nauczycieli wśród dorosłych Polaków, niech 3% najlepiej zarabiających Polaków, kórzy dostają 500+, na nich płaci. Ale niekoniecznie 1.000 PLN, a tyle, ile się dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzi. Obstawiam, że większość związkowców z Zarządu Głównego ZNP, którzy te 500+ dostają, zostanie ich pozbawionych nawet jeśli samego pana Broniarza to nie będzie dotyczyć, bo swoje dzieci odchował (o ile je miał).

  To byłoby prawdziwym "testem" odpowiedzialności społecznej PIS-u - potraktowanie po macoszemu nomenklatury finansowej III RP po to, by utrzymać społeczną równowagę.

  Na okres przejściowy, oczywiście, tzn. do czasu uzyskania przez nauczycieli podwyżek obiecanych przez B. Szydło. Bo transfer środków "od bogatych do biednych" w kwestiach demograficznych jest złym rozwiązaniem.

  Powinno być na odwrót. W kwestii demografii, jeśli już, to powinno się dotować tych, którzy już pokazali, że są zaradni, by nie mnożyć biedy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej