Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Współpraca lub rychły wspólny biznes? A czemu nie? Zapraszam

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powyższe prośby należy traktować jako pilne – „na wczoraj”. W związku z tym - jeżeli jakoś Was zainteresowałem – proszę, nawet już dzisiaj, o kontakt na mój e-mail: kjahog@gmail.com.

 

 
Jak informowałem w ostatnim swoim poście,  od lutego spędziłem większość swojego wolnego czasu na przygotowywaniu „biznes planu”, który miał mi zagwarantować uzyskanie w ramach tzw. unijnej pomocy „de minimis” bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie mojej działalności gospodarczej oraz wsparcie jej w pierwszym półroczu działalności.
 
Uczestniczyłem w takim projekcie po raz pierwszy i jak już wspomniałem cały proces był dla mnie zaskakująco długi, skomplikowany i absolutnie przeformalizowany, tym niemniej wytrwałem do końca i znalazłem się na ostatecznej liście rankingowej osób, dla których owa dotacja została przyznana i teraz mam otwartą drogę do zrealizowania swojego pomysłu na prowadzenie działalności gospodarczej.
 
Ponadto też osiągnąłem inny cel, który był i jest dla mnie – w kontekście m.in. uruchamianych od dwóch lat coraz większych możliwości uzyskania polskiej pomocy na rozwój innowacyjnych firm i ogólnie na rozwój polskiej przedsiębiorczości –  ważny: poznałem od środka jak to jest z tą pomocą unijną, jakie realnie są procedury, mechanizmy, sposoby i warunki jej uzyskania. A skoro przy okazji można było uzyskać bezzwrotną dotację na naprawdę dobry pomysł na własną firmę… to dlaczego nie miałem teraz skorzystać, aby później już próbować rozwijać się w większości raczej dzięki polskiej pomocy oferowanej przez obecne w dużym stopniu moje i propolskie  władze oraz agendy przez nie tworzone jak np. Polski Fundusz Rozwoju, ale nie tylko?
 
Onegdaj prowadziłem już własną firmę, byłem też wspólnikiem spółki cywilnej i oczywiście pracownikiem najemnym aż do funkcji dyrektorskiej w spółce skarbu państwa. Moje doświadczenia i przemyślenia zawodowe powoli przekształcają się w treść pisanej przeze mnie książki: „Dorosnąć do Lidera” – trochę prace nad nią musiałem odsunąć, ale będą też zawarte w niej konkluzje na temat tego, w jaki ogólnie sposób odnosić się do ewentualnego uzyskiwania zewnętrznej pomocy dla realizacji własnych celów, nie tylko w obszarze gospodarczym, jak np. uzyskiwanie pomocy finansowej… a przecież aby o czymś pisać, to trzeba to znać J.
 
Moja firma funkcjonowała będzie pod nazwą „Szczęście Pokoleń Grupa” i zajmować się będzie ogólnie tym, co zawarłem w jej misji:
 
„Firma SZCZĘŚCIE POKOLEŃ działa na rzecz szeroko rozumianej ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego ludzi w każdym wieku oraz zajmuje się rehabilitacją społeczno-zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym a także prowadzi działalność na rzecz zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności firm na rynku poprzez komercyjną implementację wiedzy i wyników badań naukowych oraz oferowanie im najwyższej jakości usług w zakresie optymalizacji zarządzania i społecznie odpowiedzialnego kształtowania wizerunku i portfolio asortymentowego z naciskiem na rozwój indywidualny i rodzinny ludzkich zasobów pracy wraz z promocją znaczenia dbania  przez  każdego człowieka  o zdrowie fizyczne i psychiczne dające poczucie codziennego  indywidualnego i zbiorowego szczęścia”.
 
Przyjąłem dla niej również motto jak i przesłanie jej działania, które Szanowni Czytelnicy i Komentatorzy mojego bloga znają od lat, a które stały się dla mnie wyznacznikami mojego osobistego funkcjonowania w życiu i chciałbym, aby też były takimi w czasie codziennej działalności mojej firmy :  motto firmy – „…Szczęście to codzienne odczuwanie własnego istnienia…”, przesłanie jej działania – „…Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślady…”.
 
A tak wygląda niemalże ukończony projekt loga firmy i jej znaku identyfikacyjnego:
 
(znaki słowno-graficzne oraz strategiczne teksty firmy znajdują się obecnie na drodze uzyskania zastrzeżeń patentowych)

Byłbym wdzięczny Waszych opinii na temat powyższych znaków słowno-graficznych. Jak je odbieracie?
 
Ogólnie w pierwszej fazie rozwoju firmy jej działalność polegała będzie na funkcjonowaniu platformy e-biznesowej: promocyjno-sprzedażowej witryny internetowej usług prozdrowotnych „SZCZĘŚCIE POKOLEŃ –  ZDROWIE”.  Witryna w formie serwisu prezentacyjno-promocyjno–sprzedażowego prezentowała będzie ogólnopolską ofertę w zakresie pobytów w uzdrowiskach i sanatoriach, ośrodkach SPA&Wellness i innych miejscach, gdzie można odzyskać lub poprawić swój stan zdrowia psychicznego i fizycznego oraz odzyskać poczucie radości i szczęścia w życiu. Będzie to niejako platforma  łącząca też funkcję promocyjną firm, produktów i usług a także całego sektora ochrony zdrowia i usług prozdrowotnych w Polsce.
 
To tak skrótowo…
 
Ale w związku z powyższym poszukuję do mobilnej lub realnej na miejscu współpracy dobrych informatyków lub tylko pasjonatów-amatorów, dla których tworzenie stron www, e-commerce, bieżące – techniczne administrowanie e-sklepem i inne działania związane np. z pozycjonowaniem i promocją stron www oraz ogólnie związane z siecią… są właśnie pasją, hobby i tym, co sprawia im radość, bo robią to, co lubią i chcą. A do tego takich, którzy w jakiś sposób podzielają moje wartości życiowe i światopogląd, bo wtedy będzie nam się po prostu dobrze współpracowało, też na niwie prywatnej a to również jest bardzo ważne (a’la „lemingi” a’priori odpadają J, ale nie do końca, bo zawsze mogą przecież przestać nimi być).
 
Poszukuję też przyszłego inwestora albo ważnego strategicznego partnera, albo jednego z pracowników zarządczych mojej firmy, bo jej - nie tylko biznesowe - cele są ambitne i wielokierunkowe i sądzę, że sam po prostu mogę nie być w stanie ich wszystkich zrealizować. Oczywiście a’la „lemingi” a’priori odpadają J, ale nie do końca, bo zawsze mogą przecież przestać nimi być.
 
Jeżeli też wśród moich czytelników i komentatorów lub pośród ich znajomych znajdują się innowacyjne firmy (lub osoby) zajmujące się innowacyjnymi projektami i wdrożeniami w zakresie szeroko pojętego pojęcia e-commerce (i ogólnie projektów i wdrożeń sieciowych), to też byłbym wdzięczny za pilny kontakt. Może wspólnie te projekty wprowadzimy w życie? Oczywiście a’la „lemingi” a’priori odpadają J, ale nie do końca, bo zawsze przecież mogą przestać nimi być.
 
Poszukuję też blogerów, dziennikarzy i wszystkich piszących o szeroko pojętym zdrowiu psycho-fizycznym (też w zakresie np. niepełnosprawności czy uzależnień) i interesujących się wszelkimi etycznymi sposobami i metodami jego naprawy lub poprawy, również w zakresie tzw. medycyny alternatywnej czy estetycznej (od dogoterapii, poprzez relaksację, ziołolecznictwo aż po …?) .  Planuję bowiem stworzenie w ramach mojej firmy prowadzenia pewnego rodzaju portalu o zdrowiu.
 
Powyższe prośby należy traktować jako pilne – „na wczoraj”. W związku z tym - jeżeli jakoś Was zainteresowałem – proszę, nawet już dzisiaj, o kontakt na mój e-mail: kjahog@gmail.com.
 
Odpowiem na wszystkie e-maile a z osobami (ewentualnie firmami), które również i we mnie wzbudzą zainteresowanie postaram się skontaktować poprzez Skype i e-meilem nawet dziś lub jutro… Tak to jest z tą pomocą unijną… czekasz, czekasz a jak już masz, to musisz szybko działać i wydatkować otrzymane środki dotacyjne, choć od dawna mam dużą już część rzeczy gotowych.
 
Krzysztof Jaworucki
krzysztofjaw
 
P.S.
Nie znaczy to, że zaprzestanę prowadzić swojego bloga polityczno-społecznego. Prowadzę go już 10 lat i nie mam zamiaru rezygnować :).
 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @autor
  Być może powinienem to wiedzieć, ale niestety.. Zatem : jakie właściwie powsiada Pan wykształcenie (profil)?
 • @Autor
  Proponuję włączenie do programu wdrożenie automatycznego testera stanu podstawowych wskaźników stanu organizmu.
  Automat - na starcie w przychodni, przed wizytą u lekarza. Lekarz decyduje, czy leczyć, czy do specjalisty, bądź porady ambulatoryjnej pielęgniarki.

  To odciąży lekarzy od niepotrzebnych działań.
 • @Mariusz G. 12:24:19
  Technik - Mechanik, później magister ekonomii po UMK w Toruniu (ocena na dyplomie - 5), doktorant ekonomii, specjalista od marketingu i finansów (byłem dyrektorem ds. ekonomiczno-finansowych Uzdrowiska Solanki w Inowrocławiu oraz Product Managerem w Henkel&Co. Polska w Toruniu (dawny VINPOL i nie mylić z Henkelem od proszków - to zupełnie inna firma - alkoholowa - z siedzibą w Wiesbaden). Prowadziłem badania oglądalności dla TVP w Bydgoszczy, startowałem na medycynę (nie udało się), ale mam w rodzinie kilku lekarzy... stąd wybór branży medycznej.

  To tak w skrócie... :) Ku uzupełnieniu Pana informacji o mnie :)

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 15:21:10
  DZiekuję,. Będąc sceptykiem stawiałem na historię lub stosunki międzynarodowe. Życzę sukcesów.
 • @krzysztofjaw 15:21:10
  " Prowadziłem badania oglądalności dla TVP w Bydgoszczy"

  - ciekawe badania i co z tego wynikło ?

  pozdr
 • @Zorion 21:19:10
  No właśnie, bo widziałem i słyszałem, że telewizja w Inowrocławiu prowadzi bardzo patriotyczną stronę na YT !
 • Zdrowie kosztuje.
  Moja żona, pasjonatka zdrowia, mogłaby dać pańskiemu projektowi bardzo dużo, ale ceni się się, nie wiem czy byłoby pana stać, to nie są z mojej strony przechwałki, całkiem serio to artykułuję !
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:31:44
  Panie Krzysztofie

  Każdy pomysł jest dobry. Proszę o skonkretyzowanie pojecia "automatycznego testeru". Być może jest to też fajny pomysł.
  Pozdrawiam
 • @provincjał 23:03:29
  Proszę o kontakt na e-mail.
  Pozdrawiam
 • @Zorion 21:19:10
  To były czasy jeszcze dzienniczków pisanych, przed dekoderami Nielsena. \
  Pozdrawiam
 • @provincjał 22:58:00
  Z Inowrocławiem łączyła mnie praca oraz kujawskie pochodzenie. 25 lat mieszkałem natomiast w Toruniu.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 11:23:36
  większość diagnoz może dać wujek google trafniej od lekarza.. niestety..
  ludzie w większości chodzą do lekarza po L4, albo receptę na antybiotyk.
  Są też emeryci co po niedzielnej mszy nie mają na siebie pomysłu przez tydzień i chodzą do lekarza spotkać znajomych w kolejce..

  Jeszcze w latach 90-tych idąc do lekarza dostawałem skierowanie do laboratorium na morfologię i mocz, dopiero po tych wynikach lekarz wydawał diagnozę. Teraz to sami szamani wróżbici, albo raczej opłaceni handlarze farmaceutycznych gigantów :( każdemu przepisują to samo..

  Taki GSK w Hameryce wypłacił miliardy odszkodowań za skutki uboczne szczepionek, a i tak jego notowania akcji giełdowe wzrosły, bo zysk był większy niż kary..

  Nie rozumiem Pana modelu biznesowego, jest tak bezsensowny jak te granty z UE wypłacane m.in. z moich pieniędzy. Horoskop dla psów dostał ponad 100k zł dofinansowania..

  Pan nic nowego odkrywczego nie daje, kolejny portal o zdrowiu.. z przewagą konkurencyjną grantu jewrounijnego.. takie rzeczy ludzie robią propublicobono..

  "automatyczny tester" to moim zdaniem maszyna zastępująca lekarza pierwszego kontaktu, wypisująca L4, receptę i skierowanie do specjalisty, to byłby przełom, a Pan doi system na bezsensowny projekt :((

  Pozdrawiam i mimo powyższego sukcesu życzę,
 • @wk..ny 13:25:38
  mam podobne odczucia.
  Jakby coś trzeba było na obrabiarkach cyfrowych, czy drukarkach 3d to bym się pisał, ale na pieczenie chleba bez mąki to nie.
 • @Krzysztof J. Wojtas Już ONI wszystkich uprzedzili. - PAJĘCZYNA LOBBYSTÓW BAYSANTO.
  .


  http://www.mauigmomoratoriumnews.org/wp-content/uploads/2015/07/Monasanto_1306046184_n.jpg
  https://www.wakeupnz.net/wp-content/uploads/2016/08/ROUND-UP-EPA-NZ-750x400.jpg
  https://corporateeurope.org/sites/default/files/baysanto-infographics-03.png  .
 • Bayer + Monsanto = Połączenie Made in Hell
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=khfdjPbecwM


  .
 • @wk..ny "automatyczny tester" - Czy firma produkująca, broń chemiczni-biologiczną oraz sztuczną, zatrutą chemicznie, genetycznie
  żywność i zabujcze szczepionki, produkuje zdrowe, pożyteczne biologicznie dla zdrowia lekarstwa??


  https://i1.wp.com/voiceofpeopletoday.com/wp-content/uploads/2016/11/Bayer-Monsanto-Is-A-Match-Made-In-Hell-Bayer-Monsanto-Photo.jpg
  https://www.ishn.com/ext/resources/900x550/agriculture-pesticide-900.jpg
  http://4.bp.blogspot.com/-9MmEc3B3GKw/UPTfPY1SzBI/AAAAAAAABbQ/2CUm1Zfc03U/s1600/538547_328103760631635_152542351_n.jpg

  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej