Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Szanowny Panie PAD! Niech Pan się w porę opamięta!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ale apeluję do prezydenta. Niech Pan naprawdę przestanie ulegać antypolakom! Może i coś na Pana mają, ale warto to ujawnić i wyprostować i znów iść z nami. W przeciwnym razie okaże się Pan największym rozczarowaniem patriotycznych Polaków.

Trwa niemal codzienna medialna kampania naszego prezydenta. Udziela wywiadów wszędzie, gdzie go zechcą. 7 listopada w TV Trwam [1], 9 listopada w Radio Plus [2] a dziś z kolei w rozgłośniach katolickich w programie „Siódma – 9” [3,4,5], gdzie kolejny raz bronił swoich vet w sprawie sądownictwa przerzucając z siebie na PiS odpowiedzialność za przedłużający się proces legislacyjny w tej sprawie oraz ostatecznie poinformował, że nie ujawni Aneksu do Raportu z Likwidacji WSI (sic!). I jeszcze skandaliczne to... "Prezydent Andrzej Duda zaprosił na obchody Święta Niepodległości przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska oraz wszystkich innych byłych prezydentów i premierów na obchody Święta Niepodległości" [6].

Każdy z tych wywiadów – dla mnie subiektywnie – oddala mnie od Głowy Państwa Polskiego a w których prezydent stara się za wszelką cenę usprawiedliwić swoje veta wobec ustaw zmieniających i likwidujących patologie naszego sądownictwa. Sądownictwa, które jest najważniejszą - obok może jeszcze części specsłużb i szkolnictwa wyższego - ostoją III RP, czyli PRL-bis. Dzisiaj też znów padła smutna zapowiedź szefa BBN: znów „nie będzie nominacji generalskich” w dniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości…

Doprawdy, żenujące są te próby. Nasz prezydent próbuje pogodzić ogień z wodą a to jest niemożliwe. I w ten sposób te być może dobre jego chęci brukują „drogi piekła III RP” a pat sądowy trwa już przeszło 4 miesiące i porozumienie pomiędzy Pałacem Prezydenckim a koalicją rządzącą dalej stoi pod znakiem zapytania. Veta prezydenta dały też dodatkowe paliwo do antypolskich działań „totalnej opozycji” oraz tylko scementowały chorą kastę sędziowską.

Ale… czy to są naprawdę te dobre chęci prezydenta? Niestety, w miarę upływu czasu ogarniają mnie coraz większe wątpliwości… Od samego początku kibicowałem A. Dudzie i zachęcałem do głosowania na niego. Sam taki głos wyborczy oddałem. I cieszyłem się, gdy prezydent ułaskawił zgodnie z prawem M. Kamińskiego i zablokował postkomuszy Trybunał Konstytucyjny, który miał za zadanie zablokować dobre reformy rządu ZP i Pani premier Beaty Szydło. Skok na TK dokonany przez PO w ostatnich miesiącach ich przewagi w Sejmie był obrzydliwie zdradziecki. I za to klaskałem mojemu prezydentowi A. Dudzie.

Przez wiele miesięcy był po naszej stronie. Byłem wiernym jego wyborcą i piewcą w czasie realnych rozmów z innymi. Pierwsze czerwone światełko zapaliło mi się, gdy prezydent podpisał ustawę o obowiązkowych szczepieniach. Drugie takiego samego koloru światełko zapaliło mi się przy jego propozycjach dotyczących „frankowiczów” a trzecie, gdy A. Duda nie publikował i milczał w sprawie Aneksu do Raportu z Likwidacji WSI, by dziś zapowiedzieć, iż go nie opublikuje.

Tych światełek zapalało się z czasem więcej: konfliktogenne kontakty Pałacu Prezydenckiego z MON (m.in. brak nominacji generalskich dla oficerów przedstawionych przez A. Macierewicza) czy MS, dziwne i WSI-owo oraz UW-owo szemrane towarzystwo w BBN, bezpośrednie rozmowy prezydenta z antypolskim szefem sorosowej Fundacji im. Stefana Batorego (z jakimi to innymi prezesami organizacji pozarządowych spotkał się jeszcze nasz prezydent?) i oczywiście te sławetne veta…

One już zapaliły dla mnie intensywne czerwone światło i już mi ono chyba pozostanie, i na pewno będzie miało decydujący wpływ na moje przyszłe decyzje wyborcze. Wolę w ogóle nie głosować niż głosować na obecnego prezydenta… o ile nie zawróci ze złej drogi.

A jest to możliwe, bo politycznie jest jeszcze młokosem bez dokonań i jest w stanie nabrać odpowiedniego doświadczenia w działaniach publicznych korzystnych dla Polski i Polaków.

Proszę przeto zwrócić uwagę na kilka faktów.

Ten młody politycznie człowiek A. Duda przed prezydenturą nie dał się poznać poprzez jakiekolwiek dokonania polityczne. Jest niedojrzałym politykiem i ta niedojrzałość jest jego przekleństwem. Objął funkcję prezydenta z „czystą białą kartą”, którą dopiero zapisuje i tylko od niego zależy co tam „będzie napisane”.

Wypłynął w kancelarii ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego dzięki protekcji Krakusa jak on Zbigniewa Ziobry. Później tylko dzięki owej protekcji był promowany przez Lecha Kaczyńskiego. Wygrał wybory dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu i obecnej premier Beacie Szydło.

PiS na niego postawił i my wszyscy też postawiliśmy na niego. Katorżnicza praca Beaty Szydło pozwoliła mu wygrać wybory prezydenckie, choć na początku kampanii wyborczej cały nasz obóz polityczny (i nie tylko nasz) sądził, że nie ma żadnych szans w walce z Bronisławem Komorowskim.

I co? Zamiast wdzięczności , miałkie ego i prawdopodobnie „haki” WSI-owych specsłużb doprowadziły do jego zdrady nas wszystkich. Szkoda? To mało powiedziane, to szkoda, którą trudno będzie odwrócić… ale jest to możliwe.

Możliwe bo A. Duda jest – mimo wszystko – i tak (obok ś.p. Lecha Kaczyńskiego) najlepszym prezydentem od roku 1989. Mieliśmy wcześniej: zdrajcę „Wolskiego” vel. Wojciecha Jaruzelskiego, który za życia powinien siedzieć za kratami; zdrajcę i agenta „Bolka” Lecha Wałęsę; zdrajcę i agenta „Alka” Aleksandra Kwaśniewskiego i – po tragicznie poległym Lechu Kaczyńskim – WSI-owego zdrajcę i szubrawca Bronisława Komorowskiego.

Wobec nich A. Duda jawi się jako „gwiazda”. Nie dość, że zna języki, co jest bardzo ważne w międzynarodowych kontaktach osobistych z przywódcami innych państw, to prezentuje werbalną patriotycznie polską retorykę. To muszę mu oddać jako polski patriota i cieszę się, że Bronisław Komorowski – choć dzięki śmierci Lecha Kaczyńskiego – uzyskał prezydenturę, to przegrał z Andrzejem Dudą. Nie byłoby już Polski, gdyby ten jak to określa go W. Sumliński „łotr nad łotry” Bronisław Komorowski dostał od wyborców reelekcję. Chwała za to Andrzejowi Dudzie, Jarosławowi Kaczyńskiemu i Beacie Szydło.

Ale apeluję do prezydenta. Niech Pan naprawdę przestanie ulegać antypolakom! Może i coś na Pana mają, ale warto to ujawnić i wyprostować i znów iść z nami. W przeciwnym razie okaże się Pan największym rozczarowaniem patriotycznych Polaków. A historia tego nie zapomni.

Niech Pan słucha mądrzejszych od siebie, bo jeszcze Pan musi się dużo nauczyć a splendory władzy mogą minąć i nie ma sensu uważać się za najlepszego. Trochę pokory proszę!

Ta pokora jest Panu potrzebna i to mocno. Ma Pan szansę zapisać się złotymi zgłoskami dla Polski i Polaków. Niech Pan tego nie zmarnuje!

A jeżeli potencjalne i nie fałszywie wydumane „haki” są li tylko np. natury obyczajowej to z pewną dozą niemal pewności gwarantuję Panu, że część etnicznego środowiska Pana teścia być może „przymknie na to oko”, bo tam podobno i w znacznej części od „obyczajówki” aż kipi…

Proszę już drugi raz. W poprzednim tekście prosiłem Jarosława Kaczyńskiego o gloryfikowanie Beaty Szydło, bo na to zasługuje. Teraz proszę Pana Panie prezydencie o opamiętanie. Jeszcze nie jest za późno! No chyba, że młodzieńcze „ukąszenie UW” jest na tyle silne, iż już nieodwracalnie i w całości zainfekowało Pana śmiertelnym dla Polski wirusem „Trzeciej RP”.

Pozdrawiam

P.S.

Znów kolejny apel do Jarosława Kaczyńskiego! Za dużo ich… ale po przerwie zbyt dużo rzeczy przyswajam jednocześnie i chciałbym choć trochę oddać moje poglądy z perspektywy zapoznawania się z rzeczywistością polską ex post.

Proszę więc. Jeżeli PAD nie zawróci ze „złej drogi” to można by rozważyć następujący wariant: PBS premierem do końca kadencji i przez rok drugiej a późnie PBS na prezydenta z ramienia PiS-u a premierem MM – oczywiście po „ociepleniu” jego wizerunku, bo teraz nie zyskałby sympatii wyborców.

Krzysztof Jaworucki (bloger: krzysztofjaw)

[1] http://www.tv-trwam.pl/film/wywiad-z-prezydentem-rzeczypospolitej-polskiej-andrzejem-duda

[2] http://www.radioplus.pl/wiadomosci-ogolne-czytaj/113761/prezydent_rp_andrzej_duda_gosciem_sedna_sprawy

[3] http://siodma9.pl/wiadomosci/item/242-andrzej-duda-tylko-na-tym-mi-zalezy-zeby-wzmacniac-polskie-panstwo

[4] https://wpolityce.pl/m/polityka/366360-prezydent-panstwo-trzeba-budowac-tak-by-mogli-to-akceptowac-obywatele-nie-moze-to-byc-panstwo-w-ktorym-jest-tak-ogromna-sila-prokuratora-generalnego

[5] http://m.niezalezna.pl/208233-prezydent-znowu-swoje-quotwladza-prokuratora-generalnego-nie-moze-byc-wieksza-niz-za-komunyquot

[6] https://wpolityce.pl/polityka/366393-totalne-zaskoczenie-prezydent-andrzej-duda-zaprosil-na-obchody-swieta-niepodleglosci-donalda-tuska

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @Autor
  Pana to dziwi ?. Już dawno wiadomo w co PAD gra . Pozdrawiam. :( https://wpolityce.pl/polityka/366397-ostre-reakcje-internautow-na-zaproszenie-tuska-na-obchody-11-listopada-prezydent-duda-wstydu-nie-ma
 • Globalne żydostwo nie ufa podbitym narodom.
  Zawsze muszą mieć swoich w miejscach kluczowych dla zablokowania decyzji podbitych narodów gdyby im udało się jakimś cudem wbrew ordynacji wyborczej, wbrew mediom, wbrew służbom specjalnym i wbrew tym którzy "liczą głosy", dostać do władzy.

  Były takie trzy przypadki od czasu przejęcia w Polsce władzy przez Globalną mafię żydowską.
  Pierwszy to Rząd Oleksego a pilnował go paraliżował Wałęsa oraz służby specjalne (zamach stanu czyli prowokacja na "ruski kontakt").
  Drugi to rząd Millera ale pilnował paraliżował go Kwaśniewski (wszystkie reformy Millera udupił Kwaśniewski wspólnie z AWSem).. no i na koncu zamach stanu na .."i czasopisma")
  Teraz rządzi bardziej narodowa prawica a pilnuje jej wytrzaśnięty z kapelusza (czarnego) Duduś.
  I już widzimy skuteczne paraliżowanie reform PISu tam gdzie godzą w interesy globalnego żydostwa.
  Czy będzie zamach stanu jak w przypadku rządów lewicy?
  PO chodzi z tą koncepcją od Judasza do Kajfasza...

  Zapomniałem i incydentalnym rządzie prawicy z Olszewskim jako premierem. Tego pilnował Wałęsa.. i oczywiście zorganizowano nocny zamach stanu gdy Olszewski chciał zrobić Globalnej mafii krzywdę ...

  Jak widać obowiązuje "Nasz" prezydent, nasza nadzwyczajna kasta, Nasze finanse, a jak się uda to i nasz rząd, ostatecznie rząd może być narodowy ale pod ścisłą naszą kontrolą (Prezydent, "nadzwyczajna kasta" , finanse.. i pewnie służby specjalne)

  Tak się robi "demokrację" po żydowsku.
  W tej demokracji zawsze rządzi globalna mafia pod różnymi przykrywkami
  (to tzw "głębokie państwo" z którym użera się np Tramp).
 • @Repsol 14:16:06
  A mogłem pójść sobie pewnego dnia na ryby, to ja głupi zostałem jego mężem zaufania w czasie wyborów, po których nas zdradził ! Dziś widzę, że nie ma różnicy, czy prezydentem miałby być on, czy Komoruski, to dwie takie same szuje , które dbają tylko o interes swoich grup ( Komoruski , dbał o agentów ruskich, a ten dba o skompromitowanych nie raz prawników ! ). Powinniśmy się domyśleć, że prawnik to ostatnia osoba, która może stanąć na tym urzędzie, bo oni marzą tylko o królestwie dla siebie i swych dzieci, w którym wszyscy mają liczyć się z prawem, tylko nie oni ! Kasta zdemoralizowanych ludzi, która wpuszcza do zawodu tylko ludzi jednej nacji. Przed II wojną światową Polacy to przypuszczali, dlatego żydzi nie mieli w Polsce wstępu na prawnicze, medyczne, administracyjne kierunki studiów. Wiadomo chyba wszystkim jest co było po II wojnie światowej, to oni bez żadnego wykształcenia zawłaszczyli sobie te dziedziny, stąd dziś ich skowyt !
 • @kula Lis 67 15:59:33
  Witaj niestety z bólem serca potwierdzam .Od magdalenkowego stołu jesteśmy jako SUWEREN waleni równo po głowach . Dla Polski tylko cud może coś zmienić .Szkoda roboty JarKacza kim ma naprawiać Polskę , niedojdami czy zdrajcami. Pozdrawiam Przyjacielu.
 • @kula Lis 67 15:59:33
  "Przed II wojną światową Polacy to przypuszczali, dlatego żydzi nie mieli w Polsce wstępu na prawnicze, medyczne, administracyjne kierunki studiów."

  To nie jest prawda.
 • @Repsol 16:34:26
  On może być psychiczny? Andrzej Duda może cierpieć na psychiczną chorobę zwaną dwubiegunowością (spełnia objawy)


  http://www.psychiatria.pl/wiadomosc/pierwsze-objawy-choroby-dwubiegunowej-chad-u-charakterystyczne-cechy/15098
 • @Repsol 16:34:26
  To kłótnia w zdemoralizowanej, przesiąkniętej antypolskością rodzinnej agenturze.
  Czym różni się Kaczynski od Dudy??? Duda od Komorowskiego, W jakiej zasadniczej sprawie dla przyszłości Polski ci ludzie się różnią???
  Kto Dude - Korhasnera wysunął na stołek rezydenta??? Nie przypadkiem Kalstein??? Co nie wiedział, że to były działacz mumi wolnosci, a teść stalinowiec???
  Ta kłótnia to bezwzględna walka o to kto ma być lepszym szpiegiem działającym dla światowej mafii bankstersko - korporacyjnej.
  Oni dla tej mafii są gotowi podpalić Polskę, by się w ich oczach przypodobać.
  Żaden szpieg nie buduje tu nad Wisłą zrębów silnego niepodległego Państwa.
  Oni jeden i drugi realizuje politykę strategiczną dla w/w mafii.
  CZY WY, ŚLEPI JESTEŚCIE, CZY TVP Z MÓZGU KEFIR WAM ZROBIŁA???
  Czytać i logicznie myśleć nie potraficie!!!!!!!!!
  Przecież z taką wiedzą i podejściem ludzi, którzy odwołują się do RN to pewna klęska Nas Polaków.
  Przecież Repsol i Kula lis pisze i myśli tak samo jak ten wąchacz kleju budapren czy dziecko stalinowca. Gdzie logika, gdzie przytomność umysłu.
  Radzę czytać książki te stare o psychologii mas, psychologii polityków, może wtedy zrozumienie swój błąd.
  A o autorze, to nawet pisać mi się nie chce, ponieważ jest skrajnym przypadkiem naiwności, bo wierzy w coś co jest obrzydliwie zakłamane.
 • @Repsol 16:34:26
  PAD ma problem z UPA i Banderą. To on wymógł na Marszałku Kuchcińskim zdjęcie z obrad Sejmu ustawy o penalizacji banderyzmu . Teraz nie chce uczcić ich ofiar. Patriotyzm wzorcowy !!! Nie chciał się narazić swoim braciom w UPAdlinie, gdzie niedługo się wybiera z z kolejnymi prezentami POd choinkę dla banderowców. Dla mnie ambitniak jest skończony. Służby powinny sprawdzić, kto jest kim w Pałacu, a w szczególności BBN! Na pewno rządzi tam esbectwo lub WSI!
 • 1* - jak "patriotyczni Polacy" uzyskują stan deliryczny -? po alkoholu?, czy tylko po żydo-mediach?
  "Ale apeluję do prezydenta. Niech Pan naprawdę przestanie ulegać antypolakom! Może i coś na Pana mają, ale warto to ujawnić i wyprostować i znów iść z nami. W przeciwnym razie okaże się Pan największym rozczarowaniem patriotycznych Polaków."
 • @Rzeczpospolita 18:33:37
  Szczerze mówiąc tylko do tego cytatu zdołałem doczytać post, na dalej szkoda było oczu i czasu. I ode mnie *1.
  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 18:25:56
  Autor wierzy naiwnie , tak jak wszyscy którzy na PAD głosowali . Ostrzegałem po wydarzeniach 10.04.2010 kto wpuścił Bredzisława do Pałacu Prezydenckiego ze złamaniem wszystkich procedur , bez aktu zgonu Prezydenta L.Kaczyńskiego , no to mnie wyśmiewano teraz każdy widzi o co chodziło z Aneksem .Sami swoi . Pozdrawiam smutno.
 • @kula Lis 67 18:27:30
  Jeszcze się doczekamy przez tego sprawnego inaczej ,że po tej wizycie banderze pomniki będziemy stawiać . https://kresy24.pl/w-zwiazku-z-napieciem-w-relacjach-z-warszawa-poroszenko-inicjuje-nadzwyczajne-posiedzenie-komitetu-konsultacyjnego-prezydentow/ Pzdr. https://i2.wp.com/ocdn.eu/images/pulscms/Nzc7MDQsMCw5ZixjMDAsNmMxOzA2LDMxNCwxYmM7MGMsMTQwYjFjZmU3ZjBhYzUyZWRjMDEwZDcwOTc4ZTg0YmUsMSwxLDYsMA__/15c1da0b35c18743656db0aa593f9549.jpg
 • @Oscar 14:43:39
  Ma Pan wiele racji. Dyskusję jednak prowadziłbym na nieco innym poziomie. Co do Millera się zgadzam, co do Olszewskiego też. Napisałem Oleksy.. tu bym bardziej był powściągliwy. I cóż jeszcze? Ta żona. .. tak jak o Bronka. Pzdr
 • @kula Lis 67 15:59:33
  To racja. W środowisku prawniczym ponad 75% to nacja syjonistycznych pasożytów i mówię to otwarcie. Pzdr
 • @Wrzodak Z. 18:25:56
  Szanowny Panie. Nie ma sensu odrzucać się inwektywami ad personam. Wiele razy z Panem dyskutowalem i nieraz przyznawalem Panu rację. Ma Pan tą wadę, że patrzy Pan na politykę jednowymiarowo: wszędzie Żydzi. Tak nie jest. Czy Duda ich reprezentuje? Raczej tak.Czy reprezentował ich Kwaśniewski i Wałęsa? Tak. Ale dalej to warto byłoby podyskutować merytorycznie i najlepiej w realu. Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 20:51:24
  Ja to oceniam na 90%. Polacy tam są niedopuszczani. 10% to usłużni tym pierwszym szabesgoje. Tylko opcja ZERO! Choć i to nie takie pewne, większość tych młodych to wtórni analfabeci, których mam okazję w teleturniejach telewizyjnych oglądać, tych przyszłych ponoć prawników, nauczycieli, polityków, etc... Przyszłość Polski z takim elementem widzę czarno. Całe szczęście, że tego już nie dożyję. Pzdr!
 • @krzysztofjaw 21:01:27
  Z Wrzodakiem a raczej tępym Czyrakiem jałowa dyskusja. Szkoda kompa i klawiatury.
 • Autor
  PAD nie po to jest mężem swojej żony i nie po to obradował z członkami Knesetu w Krakowie by teraz robić dobrze mniej wartościowemu narodowi. Pan Prezydent wsłuchuje się przede wszystkim w głos płynący ze źródeł swej prezydentury! "Wetuj ku&#@!", ten KOD jest dla pana prezydenta najbardziej zrozumiały ze wszystkich. To jest ten język który przemawia do pana prezydenta tak mocno jak łza co serce wzrusza. Nawet gdyby ten nakaz był napisany w martwym już języku: לזיין את הזונה, to po to ma właśnie żonę by mu znaczenie wyłożyła, albo panią wielce starszą i mądrzejszą Romaszewską Zofiję w kancelarii swej. :)
 • @Slav 21:37:08
  Ciężki kaliber dla Autora wyciągnąłeś . http://telewizjarepublika.pl/imgcache/750x400/c/uploads/news/dwnld878464903.jpg
 • To jest ochrona Kaczyńskiego.
  Jak wiadomo, że Kaczyński bez barierek chroniących go przed Polakami, bez 2000 policjantów na takiej manifestacji się nie pokaże. Zaproszenie Donalda Tuska da mu okazję wywinięcia się z imprezy. Teraz będzie miał okazję powiedzieć, że on z Donaldem Tuskiem nie będzie brał udziału w jednej manifestacji. Lemingi po pomstują na Dudę. I tak będzie sobie spokojnie siedział a Polacy za ochronę "modlitewnej drabinki" nie będą musieli płacić. Przecież kiedy rozróby były organizowane Kaczyński zawsze był w innym mieście. On zawsze najlepiej wiedział, gdzie rozróby będą.
 • @Zawisza Niebieski 21:56:37
  Poczytaj i wtedy pogadamy .Salut Amigo. https://bezdekretu.blogspot.com/2017/04/wiecej-i-mniej-wbrew-radom-nieprzyjacio.html
 • @Repsol 22:09:19
  Usadź tego durnia na jakiś czas, bo tego przygłupa czytać nie można. Pzdr!
 • @kula Lis 67 15:59:33
  Szanowny Panie zawiadamiam, że Pan Prezydent A. Dupa nie tylko jest organizatorem Marszu Niepodległości, ale jeszcze zaprosił na tę imprezę Pana TUSKA. W tych okolicznościach więc nawet nie wypada mi brać udział w tym ważnym patriotycznym święcie.

  Pan dopiero zaczyna widzieć zdradę Prezydenta. Ja wszystkich z PIS-u ; PO; SLD i wszelkiej maści innych formacji mających parcie na władzę NAD Polską, uważam za złodziei i zdrajców.
 • @RAM 23:26:31
  To zimny oportunista, z twarzą obłudnego świętoszka. Z własnej inicjatywy wszedł do brudnej gry. Oczywiście, zna i akceptuje jej reguły. Motywuje go wyłącznie własny interes. Biada naiwnym!
 • @ALL
  Pozwólcie że serce bije nie po tej stronie co powinno . Pozdrawiam Wszystkich .
 • 1 za naiwność żeby nie powiedzieć za ...
  "Szanowny Panie PAD..."
  Jaki Szanowny? Przecież to zwykły zdrajca z Unii Wolności.
  "Chwała za to że odsunęli od władzy Komorowskiego) Andrzejowi Dudzie, Jarosławowi Kaczyńskiemu i Beacie Szydło."
  Czas zejść na ziemię Panie Krzysztofie.
  To tylko taka ustawka w "dobrego" i "złego" policjanta - trzy kroki do przodu i jeden do tyłu i znowu trzy kroki do przodu...
  Proszę tylko spojrzeć na te mordy z ław rządowych kiedy poseł Rzymkowski komentował wycofanie z porządku obrad projektu ustawy zakazującej propagowania w Polsce banderyzmu i podważania zbrodni ludobójstwa na Wołyniu.
  Ci ludzie są gorsi od "komunistów"!
 • @1abezmetki 23:51:48
  Duda i jego przyboczni nadal nie rozumieją(?), że Tusk to szwabski kundel i z Polską ma tyle wspólnego co targowica ! Dla Dudy widać nie ma znaczenia, że Tusk powiedział "polskość to nienormalność", że Tusk i PO rządząc Polską wspierało proniemieckich separatystów z RAŚ, Mniejszość Niemiecką chroniąc niemieckie interesy. O niepodległość trzeba walczyć każdego dnia bo Unia robi dużo żeby nas ubezwłasnowolnić ekonomicznie a potem politycznie a totalna targowica jej w tym pomaga. Obecność Tuska to policzek dla patriotów.
 • @1abezmetki 23:51:48
  KRS ubijając asesorów strzeliła sobie samobójczego gola, asesorzy to 80% dzieci palestry, wiem bo bratanek prawo ukończył a indeks na ten kierunek wywalczył jako zwycięzca olimpiad, inaczej był bez szans. Teraz będą wić się jak węgorze czy Duduś którego też upokorzyli choć rykoszetem. PAD zmuszony był znaleźć jakieś wyjście bo gwizdy na Placu Defilad są bardzo realnym zagrożeniem i pójdą w świat.
 • @1abezmetki 23:51:48
  Oszołomy z ośrodka prezydenckiego wyciągnęli asa z rękawa (Donalda). Chcą Donaldem zapewnić reelekcję A. Dudzie, czyli postawić pod ścianą pisowski elektorat - nie chcecie Dudy, to będziecie mieli Tuska! Niech PAD przyjmie do wiadomości, że pisowski elektorat nigdy się nie ugnie przed szantażem! Weto ustaw sądowniczych i zaproszenie perfidną osobę, czyli Tuska, pogrzebało szansę na reelekcję Dudy na drugą kadencję. Część ludzi może i zapomni, ale w kampanii wyborczej przypomną te perfidne zachowana. Trzeba już teraz przygotowywać społeczeństwo polskie (nie mylić z polskojęzycznym) do operacji "wymieniamy Adriana na nowszy (i pewniejszy) model w 2020". Tego nie można odkładać na później. Bez tego manewru Polska zaprzepaści na lata otrzymaną od losu szansę na zmianę swojej pozycji w świecie i podniesienie z kolan większości ludzi upodlonych przez 3 dekady panowania oszustów.
 • @Fischer 23:50:30
  Obecność Tuska na obchodach trudno, jakoś do przełknięcia ale zgoda by składał wieniec to już robota Dudy i mógł bez problemu odmówić. Jeżeli ktoś ignorował wcześniejsze zaproszenia to się go ponownie nie zaprasza. Tusk może tylko we włosiennicy i na kolanach przybyć do sądu.
 • @kula Lis 67 21:13:19
  Kula Lis, mąż zaufania A. Dudy - Ty skompromitowany wklejaczu głupot pro-pisowskich, trzeba być mało rozgarniętym żeby promować i wspierać działacza Mumii wolności.
  Jesteś chwiejny jak wierzba na wietrze. Nie masz ukształtowanego rozumu politycznego, taki kefir mózgowy i nie wtrącaj się w nie swoje podwórko, bo zawsze staniesz się wrogiem.
 • @krzysztofjaw 21:01:27
  Spłycasz temat. Ja piszę o mafii swiatowej - kororacyjnej, dla których pracują kolejne rządy, czy to Buzka, Tuska - Komorowskiego, czy Dudy, Kaczynskiego, Kwasa, Szydło. Oni w sprawach zasadniczych niczym się nie różnią, tylko okruchy z stołu są od jednych troche większe.
  Nie mam obsesji antyżydowskiej, tylko prawda jest taka, że NWO budują oni i ich podwładni, jak Buzek, Kwaśniewski, Komorowski, Kaczynski, Macierenko i ich wyborcy oraz pomagierzy: głupcy, szkodnicy, karierowicze, zwyczajni szpiedzy. Jest ich cała masa, dlatego Polski Niepodległej nie ma, ponieważ kolejna ekipa realizuje plany usraela w Polsce, decyzje strategiczne dla Polski nie zapadają w Polsce, a po za Polską. Wykonawcy z kolejnego ,,żondu" w Polsce, to tacy u nas wojewodowie, wykonujacy polecenia swoich przełożonych w terenie.
  CZY TO TAK TRUDNO ZROZUMIEĆ???
  Dowodem na pro-izraelskie działania tej ekipy jest obecnie udział w szkoleniu nad pustynią Izraelską 200 zołnierzy z WP oraz szesc samolotów F-16, przecież ani to nasi sojusznicy, ani nie są w NATO, a wiec polskie wojsko ma chronić Izrael przed Iranem i Koreą.
  Pytam to jest nas interes???
  A 3 bln długów Polskich, to jestesmy winni bankom rosyjskim czy pro- zydowskim. Czy to też kłamstwo???
 • Koniec złudzeń!
  Ludzie, czas zejść na ziemię!
  Jakich dowodów Wam jeszcze potrzeba, że PiS to druga strona tej samej monety. Żeby skuteczniej oszukiwać ludzi musi się czymś różnić od "europejskiej", "postępowej", "liberalnej" PO.
  Dlatego PiS jest przeciwieństwem PO i tym sposobem zgarnia pozostałą (znaczącą) część elektoratu - tę "katolicką", "patriotyczną", "narodową","tradycyjną"...
  No i mamy komplet.
  Pamiętam kiedyś spotkanie z W. Sumlińskimtóry zaraz po zmianie władzy powiedział, że dla niego sprawdzianem dla PiS będzie to czy zrobi 3 rzeczy:
  1. proces w sprawie zabójstwa ks. Popiełuszki - PiS nie chce się tego dotykać!
  2. ujawnienie raportu w sprawie likwidacji WSI - wiemy już, że nie ujawnią
  3. postawienie przed sądem Komorowskiego - wiemy, że tego nie zamierzają.
 • @Repsol 01:09:03
  Tusk to jeden z największych szkodników i niszczycieli Polski i Polaków. I to jest fakt niezaprzeczalny. Jak można zapraszać na Święto Narodowe kogoś dla kogo "... polskość to nienormalność..." Panie prezydencie poczytuję to panu jako faul na wszystkich patriotach. Jak już ktoś raz pokazał, że jest trefny, to albo jest wyrachowany, albo "mientki". Gierki ws. sądownictwa, blokowanie nominacji generalskich, zaproszenie Folksdojcza, to bezczelne upokorzenie Polaków. W sercach wyborców patriotów, jest już spalony. Nie myślę, że ktoś zapomni mu te ZDRADY. Tyle i aż tyle.
 • @Wrzodak Z. 08:39:05
  Ty Czyraku czyli Wrzodzie na dupie RP, po takich jak ty to moi przodkowie na konia wsiadali niedołęgo życiowa. Bez odbioru, game over!
 • @kula Lis 67 09:09:43
  Uspokój się.
  Neon to nie jest "niepoprawna" piaskownica.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:13:15
  A to dlaczego? Toż to taki sam przekręt o których bazgrze. Prześledź jego "występy" w sejmie gdy był tam (p)osłem i jego "pracę" bo nie pracę w Ursusie..
 • ktoś kiedyś śpiewał...
  "Nikt już mnie nie zdoła oszukać
  bo do tego trzeba uwierzyć."
  Dzisiaj mogą czuć się oszukani i zawiedzeni tylko Ci którzy uwierzyli oszustom.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:13:15
  Ewa Kantor, posłanka (mijającej kadencji) koła Dom Ojczysty, uważa, że Wrzodak blefował. – Nikt go na listy DO nie zapraszał – z powodów etycznych i moralnych.

  Kantor wyszła z klubu i z LPR z powodu konfliktu z Wrzodakiem. – Deklaruje się jako Polak i katolik, ale jego zachowanie nie jest ani katolickie, ani narodowe. Radykalny jest tylko w obrażaniu ludzi, nie w działaniach na rzecz Polski – irytuje się posłanka.

  Zygmunt Wrzodak próbował lądowania na zasiedziałym konserwatywnym Podkarpaciu już w 1997 r. na spadochronie Ruchu Odbudowy Polski. Nie udało się, musiał czekać jeszcze cztery lata. W tym czasie został jednym z liderów LPR i rozstał się z Janem Olszewskim i Antonim Macierewiczem. Jeszcze raz przypiął spadochron, tym razem z logo Ligi. Udało się, w wyborach 2001 r. zdobył w okręgu rzeszowskim ponad 32 tys. głosów. Został posłem, sekretarzem klubu parlamentarnego.

  – To był czas rozczarowania rządami AWS. Nikt nie pytał o program, wystarczyło być przeciw. Wrzodak szermował radykalnymi hasłami, opluwał równo wszystkich, AWS, KOR, liberałów, postkomunistów. Obiecywał uczciwość, demokrację, rewizję prywatyzacji. To stary gracz od palenia opon – przypomina Janusz Ramski, działacz LPR i radny miejski w Rzeszowie. Wrzodak wyrzucił go z partii za krytykę antysemickich tekstów w partyjnym wydawnictwie.

  Wrzodak roztaczał wokół siebie atmosferę prawdziwego demokraty, obrońcy ludu, chodził w glorii bezkompromisowego działacza Solidarności z Ursusa, który bronił fabryki i miejsc pracy. To się podobało. Pomogło wsparcie ojca Rydzyka i życzliwość Kościoła. – Ma niemowlęce poglądy na gospodarkę i na wszystko proste recepty. Ludzie wierzą w te gruszki na wierzbie. Poparły go małe miasteczka, wierzący w cuda, kobiety. Wrzodak istnieje, bo istnieje środowisko, które na niego głosowało – wyjaśnia dr Radosław Markowski, psycholog społeczny.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:13:15
  Z postawą radykalną wiąże się także skłonność do czarno-białego widzenia świata i niski poziom abstrakcyjności myślenia. Wszystko odbiera się dosłownie: wróg zagraża już nie tylko politycznie, ale fizycznie, jest blisko, może rzucić się do gardła. Dlatego trzeba stale być czujnym, gotowym. Świat to dżungla, gdzie trzeba gryźć, aby nie dać się zagryźć. Podejrzliwy umysł działa na zasadzie projekcji: przypisuje innym swoje własne cechy i z nimi zaciekle walczy. Można rzec, że radykał walczy ze sobą, ale w innych. Bo przecież najlepszym przeciwnikiem Wrzodaka byłby taki drugi Wrzodak. To byłaby piękna walka.

  Wrzodak uczył się w budowlance w Skierniewicach, potem w technikum. Matury nie zdał. Ukończył kurs operatora linii formierskich i rozpoczął pracę w Ursusie w odlewni: 13 lat przepracował przy tej samej maszynie, produkował odlewy. Mieszka w Skierniewicach, ma dwoje dorosłych dzieci, ale chroni prywatność rodziny.

  W swoich materiałach wyborczych napisał, że jest związany z Ursusem od 1977 r. I że ma wykształcenie średnie techniczne. Ale nie napisał, w jakiej szkole uzyskał maturę.

  Partyjni koledzy Wrzodaka mają wątpliwości. Już dwa lata temu dostrzeżono jego bliskie stosunki z rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu Antonim Jaroszem (ostatnio pozbawiono go funkcji, aresztowano i postawiono zarzuty). Wokół rektora już było gorąco z powodu naruszeń finansowych, zatrudnienia w szkole osób z prawomocnymi wyrokami. Była w tym gronie prorektor karana za fałszowanie świadectw maturalnych.

  Jak twierdzą działacze, to Wrzodak zaprosił Jarosza na opłatek do biura poselskiego w Rzeszowie. Jarosz został prezesem partii w Jarosławiu, choć nie należał do LPR. W środowisku mówiło się, że poseł rozpoczął studia, że Jarosz chwali się słynnym studentem. Ostatecznie doszło do konfliktu, podobno wokół miejsc na przyszłych listach wyborczych. Jarosz stracił prezesurę. Wrzodak zaprzecza, że lansował kontrowersyjnego profesora. Podobno – na wszelki wypadek – nosi przy sobie niecodzienne zaświadczenie wydane przez rektora: że nigdy nie studiował w Jarosławiu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:13:15
  Prof. Mirosław Kofta, psycholog społeczny, przypomina, że na radykalizmie można zbić kapitał polityczny, ale jest to strategia ryzykowna. W dodatku niełatwo odróżnić prawdziwego radykała od cynicznego gracza. Trzeba się naprawdę starać, aby wypaść szczerze. Dlatego radykał śpi z jednym otwartym okiem, nie odpuszcza. Nie może sobie pozwolić na chwilę słabości. Wystarczy przypomnieć, jaką Wrzodak zrobił awanturę, kiedy zarzucał Jarosławowi Kaczyńskiemu, że nazwał go w Sejmie „ruskim agentem”. Nie wolno niczego zostawić bez riposty, bo można stracić radykalną twarz.

  – Najpierw mówi, potem myśli. Obraża, pomawia, rzuca oskarżenia – wylicza Andrzej Zapałowski, eurodeputowany, którego mandat w Brukseli próbował Wrzodak storpedować. Za obrazę innych posłów otrzymał trzy upomnienia od komisji etyki poselskiej; komisja regulaminowa wyraziła zgodę na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej. Senator Kazimierz Jaworski omal nie spotkał się z Wrzodakiem na sali sądowej, kiedy ten z trybuny sejmowej oskarżył go o zabicie człowieka w wypadku drogowym i zatuszowanie sprawy dzięki nieprawdziwej opinii biegłych. – Wycofałem pozew po śmierci Ojca Świętego. Zobowiązał nas do tego, przekazałem więc Wrzodakowi znak pokoju. Nawet nie odpowiedział na mój list – mówi Jaworski. – Nie podważam niczyjego prawa do radykalnych przekonań, sam się uważam za radykała, ale sprzeciwiam się poniewieraniu ludźmi – dodaje.

  – Chcąc mnie zdyskredytować, rozgłaszał, że jestem Ukraińcem i wyznaję prawosławie – mówi radny podkarpackiego sejmiku Jarosław Śliwiński, kiedyś sojusznik LPR.

  – Jego metody walki nie są katolickie, tylko ubeckie. Grzebano mi w życiorysie, rozgłaszał kłamstwa, że żyję w konkubinacie. Wszystko dlatego, że bał się konkurencji w partii. Nie podejrzewałam, że można kłamać z taką kamienną twarzą – oburza się Wanda Rakszawska, radna podkarpackiego sejmiku. – Kompleksem Wrzodaka jest brak wykształcenia, tępi wszystkich, którzy mają studia. To, że Liga na Podkarpaciu jest rozbita i słaba, to jego zasługa. W kampanii wyborczej najostrzej atakowali go partyjni koledzy. Na jego plakatach pojawiały się ostre i obraźliwe napisy.

  Elżbieta Dzierżak, była przewodnicząca struktur wojewódzkich Ligi na Podkarpaciu i radna, wytyka Wrzodakowi błędy polityczne i brak strategii: – Potrzebuje tylko żołnierzy, niszczył wszystkich, którymi nie mógł manipulować. Rozbił klub w sejmiku wojewódzkim, zależało mu, żeby się ludzie żarli, bo on mógł wtedy rządzić. W efekcie Liga nie obsadziła żadnego stanowiska ani urzędu, choć wprowadziła najwięcej radnych.

  Elżbieta Dzierżak została usunięta z partii. Wrzodak rozwiązał struktury wojewódzkie, zrobił się przewodniczącym. Atakowano go przed wyborami, że złamał statut i wszystkie zasady demokracji w partii. Stracił też poparcie biskupa rzeszowskiego Kazimierza Górnego. Współpracownicy hierarchy tłumaczą, że do konfliktu doszło przy okazji wyborów samorządowych: poseł naraził się trzem wpływowym rzeszowskim prałatom, kiedy kazał im trzymać się z daleka od list LPR. Cofnięto mu poparcie, a nawet jest bojkotowany.

  Ale zahartowany Zygmunt Wrzodak łatwo się nie poddaje i rozważa teraz, jak przejąć władzę w partii i parlamentarnym klubie. Bo radykał jest wciąż podłączony do prądu. Jego misja trwa wiecznie. A jeśli zabraknie w końcu złych do tępienia, dobierze się z uczciwych.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/185172,1,wrzodak-zygmunt.read
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:13:15
  To chory człowiek niech prosi BOGA o zdrowie, bo o rozum za późno ..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:13:15
  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/-kXktkpTURBXy80ZjU4MGJkZjRkYTZmNDc5MWJkYzI0OTg4ZGQ4YzY3NS5qcGeTlQMAOs0PAM0IcJMFzQMUzQG8lQfZMi9wdWxzY21zL01EQV8vMTQwYjFjZmU3ZjBhYzUyZWRjMDEwZDcwOTc4ZTg0YmUucG5nAMIA


  Kiedy Lepper był wicepremierem, przyjechał do Ursusa na fetę z okazji wyprodukowania półtoramilionowego ciągnika – opowiada Danuta. – Uwierzyliśmy, że firma się uratuje. Wtedy po raz ostatni widziała byłego posła Zygmunta Wrzodaka, dawniej wszechwładnego szefa ursusowskiej „Solidarności”. Elegancki, uśmiechnięty, witał się z VIP-ami. Danuta i jej koleżanki śledziły go wzrokiem z nieukrywaną niechęcią. - To on w dużej mierze odpowiada za upadek Ursusa – mówi stanowczo Danuta, która przepracowała w tej firmie pół życia.
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/dluga-agonia-niedzwiedzia-czyli-jak-upadal-ursus/tlpgz

  Jeden z komentarzy: Tomasz Nowak do Tomasz Nowak: Muszę zabrać głos bo mnie krew zalewa jak widzę wpisy pseudopatriotów.
  Trochę faktów mili państwo.
  ostatnie 6 lat Ursus funkcjonował dzięki temu, że w Kędzierzynie uruchomiłem 6 kluczowych części do tego ciągnika.
  Za obróbkę dostawałem 2 x tyle co w NewHoland a Ursus był ok 3 x tańszy, Ursus wykazywał zyski a NewHoland straty. Pana Wrzodaka poznałem przy okazji 1,5 mln traktora. Zaciągnięto go do WC i obito mu morde dlatego więcej się w Ursusie nie pokazał. Z Ludźmi z Warszawy się zżyłem bo to byli prawdziwi fachowcy. Był to jeden z nielicznych zakładów gdzie rozmawiano ze mną jak z inżynierem bo w innych przygłupi manager pytał tylko ile z ceny zejdę i dlaczego tak mało. Stała się wielka strata, że pozwolono na upadek takiej spółki. Kuźnia została rozkradziona, zakłady Gorzów i odlewnia Lublin rozebrane na złom, Warszawę zaorano, Nosko zrestrukturyzowano ale nic z tego nie wyszło dziś Armatura przedtem TORA rozkradziona przez Pana Boguckiego ledwo zipie zatrudniając z 50 osób. To jest restrukturyzacja po Polsku. Dla przykłady zakłady ZETOR w Republice Czeskiej mają się dobrze bo czesi to mądry naród. A w Polsce za dużo braci starszych w wierze robiło majątki na Ursusie. przypomnę. Baksik Gąsiorowski, Jędrzejczak, Kapuściński, Gawronik, Bogucki i wielu wielu innych. A artykuł pewnie jest o Wandzie F. ale podobno jak mi mówił Prezes Janek zginęła w Meksyku wyprowadzając z kasy kilka milionów PLN.
 • @kula Lis 67 09:09:43
  Spójrz na siebie. Czepiasz się nazwiska mojego, chce ci powiedziec, że tak samo czepiało się mojego nazwiska SB w 82 roku. Gratuluję doborowego towarzystwa.
 • @kula Lis 67 09:45:11
  Co mówił A. Lepper o PiS i Kaczyńskich:
  "
  A.L. - Jednak mimo wszystko myślałem, że oni są ludźmi.
  - Bo są.
  A.L. - Nie. To są potwory polityczne. Tam w ogóle nie ma człowieczeństwa. Zwłaszcza w Jarosławie."
  z tego samego źródła: "Polityka"
 • @kula Lis 67 09:27:52
  Kefirowy możdzku, wklejasz paszkwile na mnie z komunistycznych gazet, cytujesz tam psychopatkę, która błagała mnie, żebym ją do sądu za to nie podał.
 • @Wrzodak Z. 08:54:23
  Dlatego pisałem o Rządzie nad Polską, a nie w Polsce.
  Niby to samo, a jednak różnica.

  Masz rację wszyscy przez ciebie wymienieni to zdrajcy, rozkradający Polskę.
 • @Wrzodak Z. 09:50:40
  To trzeba było podać, ja bym za paszkwile nie odpuścił. Widać bałeś się i odpuściłeś. Coś jak Duda z tym ukraińskim pochodzeniem.
 • @kula Lis 67 09:45:11
  Człowieku czy ty wiesz co piszesz?
  "Ursus" upadł przez Wrzodaka...!
  Nienawiść przyćmiewa Ci rozum.
 • @kula Lis 67 09:35:05
  Twoja żółć i plewociny przeciwko mnie są zbieżne z plewocinami zydo - komuny, a Ty taki teraz pisowiec, właśnie takich potrzebuje Jarooooooo, wziął by cię do W-wy, ale nie jesteś w jego typie.
 • @Wrzodak Z. 09:50:40
  Teraz napisz coś na temat twej matury? masz ją czy nie?
 • @Wrzodak Z. 09:57:27
  Ciebie Wrzodak na dziś boli, że jesteś już nikim, i takim pozostaniesz do końca swych dni, ciebie nikt nigdzie już nie chce, w przeciwieństwie do mnie. Ja już na sowitej emeryturze jestem jeszcze potrzebny, jestem rozchwytywany.
 • @kula Lis 67 09:57:48
  Nie spełniony mężu Jarooooo, to w temacie Ursusa!!!! Może twój kefirowy móżdzek to zrozumie, wiecej poczytaj w archiwum sejmowym o Ursusie i jego obronie przez mnie lub zajrzyj do archiwum TVP i zobacz kto bronił Polski i Ursusa, Ja byłęm po stronie Polski to Ty wtedy zakochany byłeś w działaczu Unii Wolności Dudzie!!!!!


  Oświadczenie Zygmunta Wrzodaka z sierpnia 2008 roku

  W sprawie: kolejnej sprzedaży spółki Ursus

  Kolejny raz spółka Ursus została sprzedana. Pierwszym razem spółkę w sierpniu 2007 roku za rządów Jarosława Kaczyńskiego nabył turecki inwestor, który po kilku miesiącach okazał się bankrutem. Prywatyzacja Ursusa w tym czasie była wielkim skandalem, za który odpowiada były Minister SP Wojciech Jasiński. Obecnie mamy do czynienia z podobnym scenariuszem, ale w wykonaniu innego układu politycznego PO-PSL. Decyzja o sprzedaży udziałów Ursusa na rzecz spółki pana Zarajczyka jest decyzją koleżeńską Jana Burego V-ce Ministra Skarbu Państwa z PSL. Nie sądzę aby spowodowała ona rozwój Ursusa. Oświadczam, że Jan Bury w roku 2006 będąc posłem na Sejm V kadencji, zwrócił się do mnie osobiście o możliwość poparcia przez mnie nabycia spółki Ursus przez spółkę pana Zarajczyka. Stanowczo odmówiłem Buremu, ponieważ kapitał Zarajczyka był dla mnie nie znany, jego spółka była wówczas konkurencją dla marki Ursus i w związku z tym spodziewałem się, że nie będzie zainteresowany rozwojem konkurencyjnej marki. Zarajczyk wówczas nie gwarantował żadnej inwestycji dla Ursusa, ponieważ nie posiadał wystarczającego własnego kapitału co wiązałoby się z zamknięciem fabryki i zwolnieniami pracowników. O ile wiem obecnie sytuacja kapitałowa Zarajczyka nie poprawiła się znacząco, co skutkować może nawet całkowitym zamknięciem produkcji traktorów w Ususie, tak by jedynie powiększyć rynek zbytu dla wyrobów już produkowanych w Dobrym Mieście. Dodatkowo renomowana narodowa marka Ursus trafić może na produkty chińskie wątpliwej jakości.
  Pragnę nadmienić, że gdy zrezygnowałem 11 lat temu z funkcji szefa Solidarności Ursusa, zrestrukturyzowana spółka Ursus była dochodową firmą, przynosiła już niewielkie zyski, była dobrze zarządzana, zatrudnienie miało blisko 2 tysiące pracowników, produkcja traktorów sięgała blisko 7 tys. sztuk rocznie. Niestety, ale rządowy udziałowiec spółki Ursus, państwowy Bumar w wyjątkowy sposób szkodził spółce Ursus, czego efektem była szkodliwa wymiana kierownictwa spółki, następstwem była dotąd nie rozliczona kradzież z fabryki 12 mln zł. z kasy spółki, co roku zmniejszająca się produkcja traktorów, ciągłe zwolnienia pracowników, zaniechanie rozwoju oraz zmiana przeznaczenia gruntów na terenie fabryki Ursusa z przemysłowych na usługowo-budowlane, co w konsekwencji spowoduje podstępnie konieczność wstrzymania produkcji na terenie Ursusa tzn. koniec fabryki traktorów. Przypominam, że zmiana planu przestrzennego zagospodarowania terenów po Ursusie miała miejsce za czasów prezydenta miasta Warszawy Lecha Kaczyńskiego i skoordynowana była z wcześniejszym zakupem za bezcen gruntów Ursusa. Niestety, ale ten scenariusz likwidacji Ursusa od wielu lat wspiera zagubiona zakładowa Solidarność, która stała się klasycznym związkiem przypominający PRL-owskie CRZZ. Wiele strategicznych decyzji podejmowanych przez obecne kilkoosobowe kierownictwo związku było ukrywane przed pracownikami oraz opinią publiczną, miało to miejsce podczas pierwszej sprzedaży spółki ma to miejsce i teraz.
  Mam nadzieję że przyjdzie taki czas, że ci co działają na szkodę polskiego przemysłu, na szkodę polskiej racji stanu odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości za wyjątkowo szkodliwe działania gospodarcze.
  Tą i wcześniejszą prywatyzacją Ursusa w trybie pilnym powinien skontrolować NIK oraz przeprowadzić śledztwo CBA. Zbadać należy zaniżoną wartość marki Ursus, braku kapitału POL–MOT-u na rozwój Ursusa, prywatne powiązania ministra Burego z właścicielem Pol-Mot-u Zarajczykiem, rola Bumaru w powolnym zamykaniu Ursusa w tym przejęcie wiele hektarów gruntów w Ursusie i sprzedaż ich za niewielkie pieniądze.

  Zygmunt Wrzodak
  Były szef ,,S” Ursusa
 • @kula Lis 67 10:10:42
  Widzisz darmozjadzie, pasożycie, nierobie, ja jestem spełnionym facetem. Mam szczęsliwą rodzinę dzieci sa adwokatami, mam dom zwierzęta, swoją działalność gospodarczą z zamiłowania itd. Nie jestem niewolnikiem, nie mam nic w sobie z karierowiczostwa, a propozycji w służbie obcym interesom miałem wiele, które spotkały się zawsze z stanowczoscią z mojej strony.
  W przeciwieństwie do ciebie leniu, który nawet na 1m 2 polskiej ziemi nie zarobiłeś, tylko żresz chleb na który inni musieli ciężko pracować.
  Jeszcze siedzisz i wklejasz przeciwko polakom SB-eckie teksty.
 • @Wrzodak Z. 11:02:06
  W zasadzie dyskusję można prowadzić w bardziej kulturalny sposób. To Pan obraził Kula Lisa. Należy Pan do gatunków czupurnych i kłótliwych, bez dystansu do siebie. Po prostu nieładnie.
 • @Wrzodak Z. 11:02:06
  Przecież ja dorabiam do emerytury 3200 zl, jako wolny strzelec, mam dniówkę 100 euro na rękę + wyżywienie + zwrot kosztów paliwa na dojazd i powrót. Tak miesięcznie to z 10-12 tys zł do kieszeni mi wpada. Żona 2.3 tys zł emerytury, więc mamy się bardzo dobrze. Mamy więcej niż ty. Synowie po prawie, ekonomii, jeden w USA/Utah dyrektorem ekonomicznym w korporacji, drugi w Warszawie także w amerykańskiej korporacji, córka dyplomowana pielęgniarka.
 • @wercia 11:38:55
  Jego bardzo boli prawda o nim. Od zawsze był kłótliwy, tak w Ursusie, Sejmie i w życiu prywatnym. To opinie o nim jego kolegów, bo ja go osobiście nie znam i znać prostaka nie chcę. Pzdr!
 • @Repsol 22:09:19
  Czy ty bierzesz mnie za zwolennika Dudy? Ja od samego początki, gdy wszyscy popieracze PiS opowiadali jakie to szczęście Polskę "kopnęło" (myślę, że kilku tu na forum mogłoby się w piersi uderzyć, no ale "naród głupi co wszystko kupi" nie przyznaje się do winy tylko "Alleluja i do przodu", taka moja mała dygresja). Ja od początku twierdziłem, że prezydenta nam wybrano w 19.01.2014 w Krakowie w czasie wyjazdowego Knesetu za pełną zgodą i aprobatą i światłym namaszczeniem "zwykłego posła Jarosława K.". Przecież na tym spotkaniu była m.in. Fotyga prawa ręka Kaczyńskiego. Wystarczyło popatrzeć jak zachowała się po tej dacie "prasa", natychmiast z wielbienia Komorowskiego zaczęło się jego ośmieszanie.

  To jest kolejny dowód, że Kaczyński to emeryt polityki, który do znudzenia powtarza stare, rozwiązania, które nie mają szansy na powodzenie ciągnąc PiS a ostatnio przez marionetki również i nas do dna. Wystarczy przytoczyć choćby ostatnie "opowieści z drabinki", jak to on będzie Europę "uczył", wyraźnie świadczą, że utracił kontakt z rzeczywistością.
 • @kula Lis 67 22:21:23
  O ile dobrze pamiętam to ty również pisałeś peany na temat Dudy. Co zmieniło się? I kto tu na durnia wyszedł? Nie mówiąc, że co chwila twoje wklejki okazują się bezmyślnym powtarzaniem tego, co wymyśli wzorowana na bolszewickich rozwiązaniach propaganda Kurskiego. Mam przypominać?

  Jak widzisz, moje oceny w sprawie polityki się sprawdzają po czasie, Duda, Tadeusz R i jego wysokopłatny patriotyzm, PiS jako partia kumoterstwa, a tobie długo potrzeba, byś zaczął coś rozumieć, i kto za przygłupa tu robi?
 • @Zawisza Niebieski 12:58:15
  Z tobą nie dyskutuję, szkoda klawiatury.
 • @wercia 11:38:55
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/11/11/825/362/a60b3299f1984c399683129b94b2ce51.jpeg

  Protestuję przeciwko noszeniu kotylionów! Panie prezydencie. To nie bal, to coś okropnego. Można wstążeczki przypiąć, a nie kotyliony. Prezydent Duda z tym kotylionem wygląda jak jeden z pary koni u bryczki mego śp. Dziadka herbu Jastrzębiec i Babci herbu Warnia jak w święta i jak z Babcią na bale jechali. Tylko koniom się kotyliony przypinało przy łbach, ludzie mieli od zawsze wstążki biało czerwone. Tym razem Duduś ma chociaż barwy prawidłowe. Ten "Pan na zdjęciu" to tylko urzędnik reprezentujący społeczność POlskojęzyczną i POmimo kwiecistej mowy, ogłady oraz swoistej bigoterii, którą reprezentuje (ocena moralna, ale tylko innych) nie nabierze mnie już na te sztuczki.
 • @kula Lis 67 13:55:23
  My z pewnością się nie dogadamy, przynajmniej na tym etapie. Ty głosisz propagandę poziomu bolszewickiego, bo taką propagandą posługują się dziś propagandziści PiS, opartą na kłamstwie, na niedomówieniach, na sianiu nienawiści. Ja przeżyłem Gierka, Jaruzelskiego, więc propaganda czasów Kaczyńskiego na mnie nie działa, potrafię z niej odsiać plewy i wyciągnąć ziarno, czyli to co chcieli ukryć i zakłamać.

  Twoja propaganda działa tylko na tych, do kogo jest skierowana, do sortu, którego Kurski trafnie określił "naród głupi wszystko kupi". A kłamstwo jak kaczuszki ma zawsze krótkie nóżki, więc wcześniej czy później wyjdzie i tak się dzieje z twoimi kopiowanymi hurtowo informacjami .
 • @Zawisza Niebieski 14:55:58
  Przecież sądy osiem lat były rozgrzane i tylko czekały na instrukcje od Komorowskiego i Tuska. Dlatego teraz musi nastąpić rekonstrukcja sądów i wymiana kadry. Oczywiście nie całej, większość zostanie, ale odejdą największe kanalie. Jaka za czasów platformerskich była rola opozycji w obsadzaniu Trybunału Konstytucyjnego? Zasadę zwycięzca bierze wszystko wprowadził niejaki Donald Tusk. Ja czekałem na tą reformę sądów i inne. I żądam od PiS szybkich i bardzo mocnych reform, żądam bo oddałem na nich swój głos, a prezydent blokuje reformy. Duda wystrachał się przyjazdu Tuska i tego, jak zostanie to odebrane przez środowiska prawicowe, które już wczoraj okrzyknęły prezydenta zdrajcą. Przecież on będzie musiał tego Tuska podejmować i obściskiwać się z nim na oczach wszystkich. No, horror po prostu! Duduś więc z tej poruty narżnął w pieluchę i postanowił rzutem na taśmę wkupić się na powrót w łaski Prezesa. Kaczyński mu tego nie daruje, ale gdy nawet powściągnie swój gniew - wyznaczy Adriankowi srogą, bolesną i upokarzającą pokutę. Ot, tak się obecnie sprawy mają i taka jest "tajemnica" ustępstw prezydenta. Kaczyński to stary lis, istne "zwierzę polityczne" - rozegrał Dudusia jak chciał - niczym dziecko, którym w rzeczy samej jest ten przerośnięty bobas...dodam jeszcze "... z buźką klauna cyrkowego".
 • @Repsol 01:09:03
  Jestem zdegustowany zaproszeniem Tuska. Jak jakiś cwaniak mnie chce od półidiotów wyzywać to przypominam, że ostatnim razem to spadł samolot i ludziom samobójstwa popełniano. Jeszcze raz chcecie? Już 90 % wyborców PiS nie ma zaufania do Dudy i go nie poprze w następnych wyborach. P. prezes Kaczyński powinien szukać po cichu innego kandydata. Duda jest tak samo wiarygodny jak Tusk. Obrońca mafii prawniczej, brak nominacji generalskich, walka z ministrem Macierewiczem i Ziobro, lekceważenie sprawy Wołynia,wtrącanie się w pracę rządu, poniżanie p. prezesa Kaczyńskiego, próba rozbijania PiS razem z Kukizem i Gowinem. Mówił, że śp. prezydent Kaczyński jest dla niego rzekomo taki ważny , a teraz zaprosił Tuska . To prowokacja wobec p. prezesa Kaczyńskiego, PiS i większości Polaków. Duda wstąpił w skład III RP. Nie ma jedności Polaków z ubekami, zdrajcami i wrogami ojczyzny. Duda chce obalić rząd i odebrać władzę w PiS p. prezesowi Kaczyńskiemu. To wróg taki sam jak Tusk. Napluł Polakom w twarz.
 • @wercia 11:38:55
  Nigdy nikogo bez powodu nie atakuję, te moje wpisy są tylko obroną na perfidne, wręcz sb-ckie wpisy kuli.
  No bo jak się bronić przed perfidnymi kłamstwami na mój temat. Swoje życie poświęciłem dla Polski, wiele dobrego zrobiłem dla mojej Ojczyzny, broniłem majątku narodowego do upadłego, (są na to namacalne dowody) a taki karierowicz, darmozjad, który siedzi przed kompem i robi klakę dla antypolskich wybryków Kaczynskiego, Macierewicza, czy Dudy. Ja go znam i muszę powiedzieć, że on nawet palcem nie kiwnął jak trzeba było bronić narodowych interesów.
  Tylko tchórz pod nickiem się kryje i wtedy może oczerniać innego człowieka, niech napisze to pod nazwiskiem jak ja, to wtedy te jego plewociny wylądują w sądzie.
 • @Wrzodak Z. 17:25:10
  No to jak mnie ponoć znasz to mnie pozwij.
 • @kula Lis 67 16:31:50
  Czy reformą nazywasz, przepisanie sądów które były podporządkowane nawet nie PO, a pewnej mafii sędziowskiej, gdzie działały układy syn po ojcu, wnuk po dziadku na układ jeden polityk o moralności "0", dla swej prywaty nasyła "smutnych panów" o 6 rano ekspertów prokuratury, prywatnej sprawie między lekarzami a swą rodziną o śmierć ojca? Ostatnio obsadził swą żonę. I ten człowiek który nie rozróżnia prywaty od sprawiedliwości, kumoterstwo ma we krwi miał ustawiać sądy? A co więcej swe łapy pcha do ustawiania innych stanowisk? Może i to standardy PiS, ale dla mnie to standardy opisane w "Rewizorze", czyli carskiej Rosji, w której jak wiesz rodzina Jarosława K. dobrze się znajdowała, dwóch dziadów było oficerami carskimi.

  Mówisz, że Kaczyński wyznaczy pokutę? Kaczyński przecież wiedział dokładnie z czyjego nadania jest Duda, aż takim idiotą mam nadzieję że nie jest. Jeśli ja to wiedziałem w połowie 2014 roku, gdy zobaczyłem jak prasa odwróciła kota ogonem w sprawie Komorowskiego, to on tego nie widział? A jeśli nie widział i został oszukany, to jest to d... a nie polityk. Kaczyński to opcja pro Izraelska i USraelska. Kto sfinansował POLLIN, mówię o podpisywaniu umów, nie o wypłacaniu pieniędzy, kto wkopał kamień węgielny? Potrafisz o tym prawdę napisać a nie tylko PiSowską propagandę? Inwestycję przygotowywano za rządów PiS i wtedy przygotowano bazę finansową, ratę ze strony Warszawy zrealizował Kaczyński.

  To, że Duda nie uaktywni się, gdy będzie trzeba bronić interesów mocodawców to chyba ostatni naiwniak nie wiedział. Ale ty peany na cześć Dudy pisałeś, mylę się? Pisałeś czy nie? I nie mów, że Duda kogokolwiek oszukał, oszukał tylko naród głupi.

  Dziś mamy nasze Święto Niepodległości czas gdy z niepodległości powinniśmy się cieszyć. I co Polacy ponad podziałami, bo przecież był Duda, była Szydło, był Tusk, byli przedstawiciele innych partii, tylko sort Kaczyńskiego zorganizował sobie imprezę w Krakowie. No cóż, masz dowód, dlaczego sort Kaczyńskiego musi się od Polaków izolować barierkami i kordonami policji. Przecież z "gojami" nie będą się bratali.
 • @Wrzodak Z. 17:25:10
  Kula lis, jest tylko tubą propagandy, propagandy tworzonej przez "wyroby dziennikarskopodobne" Rydzyka od Kurskiego, kim jest Kaczyński to już wie większość społeczeństwa, ten człowiek obok agenta wywiadu rosyjskiego oraz lobbystów przemysłu zbrojeniowe USA zajmują ostatnie miejsca w sondażach zaufania polityków.
  Niestety, tak jak za stanu wojennego znaleźli się tacy, co mundury przywdziali, dziś znaleźli się tacy sami, sort Kaczyńskiego, nie mylić z Polakami.

  Mamy dziś dwa rodzaje "PiS patriotów", "patrioci za mamonę", jak Tadeusz R. którego "patriotyzm" kosztował nas już 73 mln + nowe 30, co mu zamierza dać największy szkodnik lasów Polski. Oraz pożyteczni idioci, co się na patriotyczno-katolickie hasełka załapali.
 • @wercia 11:38:55
  https://plus.google.com/106087467637777322939/posts/8yzWwZX12ok
 • @wercia 11:38:55
  Kolejny Duda, co nas wyduda?

  https://www.monitor-polski.pl/kolejny-duda-co-nas-wyduda/
 • @wercia 11:38:55
  Żydowskie nazwiska Polskiej elity - każdy Polak musi to obejrzeć (do końca)
  https://youtu.be/uHGj2LWIln4
  1,13 Ryszard Petru, czyli Dawid Wexler

  3,33 Andrzej Rzepliński, czyli Abraham Kauffman
  4,55 Grzegorz Schetyna - Ozeasz Schwarz
  oraz inni bardziej znani... słowem Polin funkcjonuje pełną parą już od wojny.

  2, 57: Andrzej Duda czyli Aaron Feigenbaum wnuk zbrodniarza UPA vel Mychajło. - To by wyjaśniało jego ukraińskie ciągoty oraz katolicką nadgorliwość. Po prostu chce nadrobić stracony czas i dokonać ekspiacji za rodzinne grzechy pokoleniowe!
 • @wercia 11:38:55
  D. Tarczyński złoży na forum Rady Europy wniosek o przesłuchanie Niemiec. Jakiś polski polityk z głową – co rzadkość.

  Poszedłby dalej i złożył zawiadomione do prokuratury przeciwko Merkel w sprawie przestępstwa:

  - spowodowania ogromnych szkód gospodarczych w Polsce - z powodu wywołania zagrożenia lawinami masowej imigracji.

  - spowodowania staniu niepokoju i naruszenia ładu społecznego w Polsce - z powodu wywołania zagrożenia lawinami masowej imigracji.

  - spowodowania masowego zabijania imigrantów, wywołania stanu zagrożenia życia i zdrowia u tysięcy pozostałych – w tym małych dzieci, na wodach międzynarodowych w trakcie tak wywołanej przez Merkel migracji.

  Zawiadomienie należy oddać do prokuratury w Warszawie. Prokuratur oczywiście to odrzuci – wtedy, opublikować nazwisko prokuratora, który sprawę oddalił.

  Niech oddali – nie żałuj świni swobody! Modlimy się o czas, kiedy będziemy wieszać nie tylko złoczyńców, ale prokuratorów, którzy puszczają przestępców wolno, bo "nie widzą przestępstwa".

  Latarni ci u nas dostatek. O przesłuchanie Niemiec na forum Rady Europy ws. polityki migracyjnej będzie dziś wnioskował poseł PiS Dominik Tarczyński. Odpowiedni dokument w tej sprawie polityk złoży na posiedzeniu Komisji Prawnej Zgromadzenia Parlamentarnego RE.

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel zgodę na przyjęcie imigrantów wydała bez zgody parlamentu.

  Poseł Dominik Tarczyński, który reprezentuje Polskę na forum RE, podkreśla, że przedstawiciele niemieckiego rządu złamali prawo niemieckie, europejskie oraz zasady konstytucji i powinni się z tego wytłumaczyć.

  – Angela Merkel nie miała prawa podjąć decyzji o tym, aby przyjąć nielegalnych imigrantów bez zgody parlamentu. Taką zgodę wydała, łamiąc tym samym konstytucję i prawo. RE wielokrotnie zajmowała się kornikiem drukarzem oraz innymi elementami „zagrażającymi” demokracji w Polsce, a nie zajmowała się tak ważnymi decyzjami, jakie podjęła Angela Merkel i jej rząd, które zaważyły o życiu wielu Europejczyków. Chciałbym, aby przedstawiciele rządu niemieckiego wytłumaczyli, dlaczego złamali prawo niemieckie, europejskie i konstytucję. To jest bardzo ważne ze względu na śmierci, które zostały dokonane przez nielegalnych imigrantów, nazywanych uchodźcami – powiedział Dominik Tarczyński.
  Decyzję o otwarciu granic dla uchodźców kanclerz Niemiec Angela Merkel podjęła we wrześniu 2015 r.

  O tym, że rozporządzenie łamie konstytucje oraz europejskie zasady, zrobiło się głośno po publikacji niemieckiego dziennika „Die Welt”. Gazeta poinformowała, że zespół ekspertów Bundestagu uznał za niejasne podstawy prawne decyzji, jaką podjęła Angela Merkel.

  Ten wraży Disqus ciągle wycina nast. koment.:

  "Wielka katastrofa planowana jest na 2017 rok. Oficjalny program zniszczenia Niemiec i plany o trzeciej wojnie światowej." - to tytuł (link)

  "Merkel została zaplanowana do roli dyrektora wykonawczego na 16 lat (2005 – 2021)" - to zdanie z art. http://disq.us/p/1mvx1wm "spowodowania masowego zabijania imigrantów" - ? A kto ich i gdzie tak masowo zabija? Merkel to wykonawca i, jak każdy taki pachołek żydów, jest po wykonaniu zadania do likwidacji. Zlikwiduje ją,( ok 2020 r.) jak i nas, armia muslimskich zboczeńców, szkolona w podziemnych bunkrach, którymi zryto całe Niemcy w okolicach kluczowych miast. Armia ta ma oczyścić żydom miejsca do zasiedleń na terenie Europy, a pieniądze i rozkazy (tak, jak i Makrela) ma od żydobanksterów. http://disq.us/p/1mvsczk
 • @wercia 11:38:55
  75% rządzących Polską nie są Polakami - Jan Zbigniew hrabia Potocki

  https://youtu.be/R1dGEYxGVUg
 • @wercia 11:38:55
  Polskie sądy żydowskiego terroru! Zabił 2 bandytów, którzy uzbrojeni włamali się do jego domu. Wyrok sądu zaskoczył wszystkich…Bronił rodzinę przed bandziorami! Sędzia nie miał dla niego litości. Gdyby ktoś się jeszcze łudził, że żyjemy w państwie prawa…21-letni Damian został skazany na 10 lat więzienia za zabicie 2 uzbrojonych napastników, którzy wtargnęli do jego domu, gdzie znajdowała się cała jego rodzina wraz z małymi dziećmi. Bandyci po wtargnięciu do mieszkania grozili mu śmiercią. Damian chcąc bronić siebie i najbliższych w szarpaninie zabił dwóch napastników. Teraz siedzi w więzieniu. Ma też spory dług ponieważ musi zapłacić matce jednego z zabitych 15 tyś zł…Niestety jego rodzina została na wolności bez ojca. Samotna matka będzie musiała poradzić sobie sama…

  http://zaviruj.pl/zabil-2-bandytow-ktorzy-uzbrojeni-wlamali-sie-do-jego-domu-wyr/

  Ps..W Polsce obowiązuje prawo stosowania sądów polowych w przypadku braku takich instancji administracyjno-formalnych i Polacy mają obowiązek stosowania tej instancji. Polacy muszą też zadeklarować stan wojenny w Polsce i obowiązek zwalczania okupanta. Tego sukinsyna żydowskiego sędzię powinniśmy odszukać i powinien skończyć podobnie jak tych dwu bandziorów, tyle w temacie Polacy i pytam gdzie nasza duma narodowa i ambicje ? Żydostwo opanowało cały wymiar niesprawiedliwości i niszczy nasz naród bez litości a my dalej biernie się temu przyglądamy, nie mogę w to uwierzyć, że jesteśmy takimi już bez jaj karłami ! Kilkadziesiąt lat żydokomuny zrobiło swoje. Niemcy zrobili z nas bohaterów a żydokomuna gówno niestety.
 • @Wrzodak Z. 17:25:10
  Ja tez głosowałam na PiS i Dudę, ale tylko dlatego że PO obrzydło mi jak zgniłe ryby. Czy Pan mianujacy się patrtiota nie dostrzegał rażącego zaprzaństwa? Gdybym nie poszła na wybory to przyczyniłabym się do dalszej degrangolany. Jaki miałam wybór? Wolałby Pan, aby PO pod nadzorem Niemiec rządził? Gratuluję patriotyzmu.
 • @kula Lis 67 18:58:29
  W USA to by jeszcze go policja pochwaliła, spisała tylko protokół odbioru z domu zwłok i byłoby po sprawie.
 • @wercia 19:02:54
  Taki sam powód jak Ty miałem, ja rodzina, znajomi. Pzdr!
 • @kula Lis 67 18:34:28
  Nowości odkryłeś, nie ma co
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=lista-prawdziwych-zydowskich
  pozycja 67. Jarosław i Lech Kaczyńscy - Kalkstein
  Do tego podobnież, jak donoszą źródła równie wiarygodne jak twoje Jarosław Kaczyński to TW. Balbina.

  Ja tego nie sprawdziłem ale jak sobie internetowe bajki opowiadamy to z pewnością wystarczy. Za to pewną informacją jest, że teczka Jarosława K. z pewnością nie spełniała warunków archiwizacji SB, czyli wyjęto z niej niewygodne dokumenty.
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/teczki-kaczynskich/
  Ciekawe kto był lepszym TW, Balbina czy Bolek? Ja jednak obstawiam Balbinę, bo Bolek przynajmniej 13 grudnia nie spał do południa.

  A z tego co na pewno wiadomo, Kaczyński to prawnuk carskich oficerów, imigrant spod Odessy, stąd ciągoty do Ukrainy, stąd finansowe wspieranie banderowców, z dziadkami po rosyjsku musieli rozmawiać, choć dziś podobno ani rosyjskiego ani jidish nie znają, bo angielskiego to na pewno nie znają.

  I tak lemingi sobie opowiadają to co akurat im, albo ich zleceniodawcom wyda się pożyteczne. I tak sobie ględzisz i opowiadasz.

  A co do Dudy, czy wtedy gdy piałeś tu jakie to szczęście Polskę spotkało, że Duda został prezydentem to tego nie wiedziałeś?

  Jak w każdym narodzie, również między Żydami mamy spory, jak wiemy z Biblii nie tylko się spierali ale nawet mordowali, wystarczy wspomnieć, że izraelici Faryzeusze i Saduceusze zamordowali Izraelitę Jezusa. Więc co w tym dziwnego, że dziś jeden potomek przybyszów z Ukrainy nie lubi innego. (W przypadku prezydenta opieram to tylko na twoich twierdzeniach) Czy to dziwota?
  Gubisz się w matactwach człowieku, pleciesz co ślina na język przyniesie, bo rozum nie zdąży tego sprawdzić.
 • @Zawisza Niebieski 19:12:03
  Wolę PiS, Kaczyńskiego, niż zbrodnicze i złodziejskie, zdradzieckie PO/PSL, i ryżego matoła szwabożyda, wnuka esesmana z mniejszości niemieckiej herr Tuska.
 • @Zawisza Niebieski 19:12:03
  A może byś się przyjrzał Komoruskiemu? Dziennikarz W. Sulmiński dość obzernie opisuje jego "dorobrerk". Sugeruje nawet, że ta tłusta żona miała powiązania z wywiadem Izraela.
 • @wercia 20:25:10
  Nie znam pana "Komoruskiego", kto to taki? Któryś z polityków PiS?

  Może jednak uda nam się wyrosnąć z poziomu podstawówki, gdzie dzieciaki się przezywają? Może też Kuli Lis uda się choć jedną wypowiedź bez kłamstw napisać. Ja rozumiem, że to poziom co najmniej 50% elektoratu PiS, dlatego skrócili naukę obowiązkową z 9 do 8 lat, by wyborcy mogli się ukończeniem jakiejkolwiek szkoły pochwalić. Ale tu na tym forum posługujmy się nazwiskami albo opisujemy cechy danych ludzi, Albo też w przypadku ludzi którym stawia się zarzuty popełnienia przestępstwa, imię i pierwsza litera nazwiska:przykład Tadeusz R. tak rozmawiają dorośli, przezwiska zostawmy dzieciom, to ich prawo.
 • @kula Lis 67 19:30:54
  Już ci nie raz tłumaczyłem że poziom Tuska i Komorowskiego to dla Kaczyńskiego niedoścignione szczyty. Przecież on nigdy Tuskowi i Komorowskiemu sprostać nie potrafił nawet nie mówiąc o bezpośrednich starciach, wystarczy podać "znakomity sukces dypłomacyji PiS" 27:1. Jeśli nawet przyjmę że Tusk to matoł, to dla Kaczyńskiego poziom matoła jest niedościgłymi wyżynami.
  Dziś, gdy Polacy wspólnie ponad podziałami świętowali Niepodległość w Warszawie on do Krakowa uciekł, bo przecież sort Kaczyńskiego z gojami świętować nie będzie.

  Czyż nie mówiłem, że kłamiesz jak media "naród głupi wszystko kupi". Znów kłamiesz, za srebrniki, czy tylko jako "pożyteczny"?

  Napisałeś "wnuka esesmana z mniejszości niemieckiej herr Tuska". Nie dziadek ale jego brat był szeregowym żołnierzem Wermachtu, nie oddziałów SS. Naprawdę nie potrafisz wypowiedzieć jednego zdania, by nie skłamać. Czy człowiek uczciwy powinien zwracać uwagę na twoje kłamliwe wypociny?

  Szukasz złodziei? Popatrz jest taki jeden 73 miliony dotychczas + 30 mln od ministra z nadania zakonnika Tadeusza R (przypomnę Tadeusz R to zakonnik co ślubował ubóstwo i nie ma żadnego upoważnienia społecznego do mianowania ministrów)+ pobudowana droga za 4 mln z pieniędzy podatników Torunia+ działka sprzedana w porcie rzecznym Torunia za ułamek jej wartości itd.itp. Masz wzorcowych złodziei i paserów (kryminalistów), co śmiejąc się w oczy Polakom licząc na "naród głupi" kradną gdzie popadnie. Jeszcze nigdy w Polsce takiego poziomu przestępstw nepotyzmu i korupcji jak za PiS (Przestępców i Schizofreników) nie było.
 • @Repsol 01:09:03
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/585/70/5857000.jpg

  MSZ Polski: Ukraina nie rozliczyła się z Katynia i Wołynia. Ukraina podejmuje decyzje, które nie sprzyjają rozwojowi dialogu historycznego, powiedział wiceszef MSZ Polski Bartosz Cichocki, jego słowa cytuje pap.pl. Dyplomata jako przykład podał "bezmyślną rehabilitację" UPA, wykorzystanie "radzieckich sformułowań" w stosunku do "okupowania" przez Polskę zachodniej Ukrainy i "szokujące decyzje" Kijowa o zakazaniu poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar konfliktów wojennych. Ponadto Ukraina "nie rozliczyła się ze zbrodni katyńskiej", dodał wiceszef MSZ. Jest deficyt decyzji po stronie ukraińskiej sprzyjających postępowi w niektórych kwestiach dwustronnych nazywanych ogólnie dialogiem historycznym (…) Te kwestie są znane stronie ukraińskiej od lat, one się nie pojawiły w trakcie tej kadencji Sejmu. To jest kwestia stosowania języka czasów sowieckich o polskiej okupacji. To jest kwestia własności kościelnej wspólnoty rzymskokatolickiej. To jest kwestia bezrefleksyjnej rehabilitacji czy gloryfikacji UPA i braku rozliczenia zbrodni katyńskiej podkreślił wiceminister spraw zagranicznych. Cichocki wezwał rząd do zareagowania na sytuację, w której Polska odnosi się do Ukrainy jak do sojusznika, podczas gdy Kijów demonstruje nieprzyjazne nastroje.

  Ps..Na reszcie Polska, jeśli jest to faktycznie nie krętactwo polskich polityków twardo zaczyna mówić o odpowiedzialności ukraińskiej we wszystkich zbrodniach tego upadłego narodu. Wiadomo przecież, że na Ukrainie w NKWD też służyli Ukraińcy, którzy mordowali podobnie jak na Wołyniu i kto wie, czy to nie były te same osoby które zmieniły NKWD na UPA, czy ONU nie jest to wyssane z palca, ale są fakty historyczne. A Ukraina dla Polski i Europy jest potrzebna tylko do jednego. Ma niczym pies łańcuchowy szczekać na Rosję. Czym szczeka głośniej tym na większą ilość kości może w zupie liczyć. W razie wojny ma być strefą buforową. Zachód wie, że wojnę najlepiej prowadzić na cudzym terytorium.
 • @Zawisza Niebieski 20:41:38
  Nie rozśmieszaj mnie swymi wypocinami niestety z przykrością to muszę napisać przygłupie. Będziesz tak musiał pisać ze 2-3 kadencje, bo tyle PiS będzie u władzy by wszystko posprzątać po lewakach i złodziejach z PO/PSL. Na więcej to szkoda kompa i klawiatury.
 • @Repsol 16:34:26 wysłałem poniższe do kancelarii Dudy i sejmu.
  Prezydencie czy to było na twoje polecenie by upaińców przed wizytą nie upokorzyć? -Syn śp. oficera i żołnierza 27 WDP AK.


  BIRCZA USUNIĘTA Z TABLICY NA GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA. MON NABIERA WODY W USTA [+FOTO] Z nowej tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza, upamiętniającej żołnierzy polskich walczących z UPA, usunięto Birczę. Potwierdza to informacje, które podaliśmy wczoraj, że MON w efekcie nacisków rozważało takie działanie. Pytania w tej sprawie skierowane do ministerstwa obrony pozostają bez odpowiedzi. Z tablic kresowych zamontowanych na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, upamiętniających polskich żołnierzy walczących z bandami OUN-UPA, zniknęła nazwa Birczy. Wczoraj wieczorem tablice zostały odsłonięte przez szefa MON, Antoniego Macierewicza. https://kresy.pl/wydarzenia/bircza-usunieta-tablicy-grobie-nieznanego-zolnierza-mon-nabiera-wody-usta-foto/ Ps...Jak bardzo Polska musi jeszcze upaść, by naprawdę była niepodległa i od banderowców i od wykonujących obce rozkazy rządzących. Z tego wynika, że wg tych zaprzańców i Kuchcińskiego (to on ok. 2001 r. ściągnął i uhonorował truchła banderowskich degeneratów i morderców ludności cywilnej spod Birczy, umieszczając je w super kwaterze zbiorowej na „ukraińskim” cmentarzu wojennym w Przemyślu), lepiej byłoby żeby AK-owcy (którzy wstąpili do MO by bronić najbliższych) pozwolili na wymordowanie przez zwyrodniałych bandziorów 4 tys. ludność Polską miasteczka?! Skandal! Niech zaprzańcy i matołki zapytają ludzi w Birczy i na Podkarpaciu, ci dobrze wiedzą jak z bandziorami z UPA było. Pomijam już idiotyzm tej decyzji. Bircza była zamieszkana przez Polaków, dla bandytów ukraińskich była ważnym punktem strategicznym i wymordowanie całej ludności polskiej nie było dla nich problemem, a celem. Gdyby więc nawet były to tylko jednostki LWP i MO (a tak nie było) które broniły miasteczka, a tym samym ludzi tam mieszkających przed zwyrodniałymi mordercami ,to doprawdy trudno zrozumieć „logikę” którą kierowali się „mędrcy” usuwając miejscowość z tablicy. Dodam jeszcze, że nie był tylko jeden, a trzy ataki na Birczę, więc gdyby w każdym przypadku brakło bohaterskich obrońców (obojętnie jakiej opcji) ludność miasteczka zostałaby wyrżnięta w pień z całą bezwzględnością przez bandycką dzicz ukropską. Czy więc w ramach politpoprawności i bezbrzeżnej głupoty lepiej by było gdyby wymordowano wszystkich Polaków, bo broniły ich głównie jednostki Wojska Polskiego i Milicji Obywatelskiej w dużej mierze zasilanej zresztą przez żołnierzy AK?? I nie byłoby wtedy „problemu” z tablicą??…W rocznicę niepodległości widać wyraźnie jak ta niepodległość jest ograniczona. Hańba rządzącym i banderowskim poplecznikom. Banderowskie bandziory z gnidą Wiatrowyczem, polskojęzyczne decyzyjne kundle i zdrajcy, swego celu nie osiągnęły,umocniły bowiem w sercach Polaków wdzięczność dla obrońców Birczy przed atakami morderczej upaińskiej dziczy.
 • @Repsol 14:16:06
  Siostra Prezydenta Dudy to jego córka i ...

  https://www.youtube.com/watch?v=cAfm3FONahY

  Ps..No ale co qurwa z ich hipokryzją, wszem i wobec pierdolą o moralności i w wartościach rodzinnych i kościelnych a dziecko młodej matce zabierają i ciężar odpowiedzialności z Jędrusia ściągają ! Trzeba było w sądzie Jędrusiowi i oblubienicy lat dokupić, przybić to ślubem kościelnym i niech bierze odpowiedzialność za kiszenie ogóra jak go tak wychowali. A jakby się nie udało dalsze pożycie to dostał by rozwód i płacił alimenty.a nie pierdolił teraz innym jak prawie i sprawiedliwie mają żyć !
 • @Repsol 14:16:06
  Cejrowski: Andrzej Duda jest albo durny, albo nasłany, albo resortowy. Oszukał swoich wyborców.


  https://www.youtube.com/watch?v=md4TT66hcAo
 • @Repsol 14:16:06
  Poroszenko wysyła delegację do Krakowa. Prezydent Andrzej Duda w sobotę rozmawiał przez telefon z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Politycy uzgodnili, że w przyszłym tygodniu odbędzie się w Krakowie spotkanie delegacji Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy. (Prezydenci) uzgodnili przeprowadzenie nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy na szczeblu doradców ds. polityki zagranicznej w przyszłym tygodniu w Krakowie poinformowała służba prasowa ukraińskiego prezydenta. Rozmowa dotyczyła też wizyty Andrzeja Dudy w grudniu w Charkowie. Prezydenci polecili rozpoczęcie przygotowań do wizyty roboczej Andrzeja Dudy w Charkowie w grudniu tego roku donosi służba prasowa. Rzecznik prezydenta Ukrainy Swiatosław Cehołko oświadczył, że Petro Poroszenko zainicjował nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski w celu zapobiegnięcia dalszej eskalacji napięcia między obu krajami. Głośne oświadczenia ze strony przedstawicieli polskich władz pod adresem Ukrainy i jej kierownictwa, z którymi mamy do czynienia w ostatnim czasie, wywołują poważne zaniepokojenie i nie powinny pozostać bez należytej reakcji. W celu wzmocnienia partnerstwa strategicznego między Ukrainą a Rzeczpospolitą Polską oraz uniknięcia dalszej eskalacji napięcia, mając świadomość konieczności rozwiązania wszelkich problematycznych kwestii w stosunkach dwustronnych wyłącznie w cywilizowany sposób, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zainicjował nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski napisał Cehołko na Facebooku. Ps...W końcu to ponoć Ukraińcy wyzwolili Kraków!!! Honorowy "Obywatel Krakowa" należy się jak psu kość!!! (Przypomnę, że ukropy Krakowa nie wyzwolili, Kraków wyzwoliła Armia Czerwona 1 Frontu Ukraińskiego / geograficzna nazwa, z ukropia, nie ma nic wspólnego/ z Marszałkiem Koniewem, który tym frontem dowodził. Ukropy próbują wmawiać, że to byli ich żołnierze, to nieprawda. Ukropy kolaborowali z Hitlerem. Podobnie gen Własow, który de facto wyzwolił Pragę w Czechosłowacji / zdradził Hitlera w obliczu nieuchronnej klęski, po wojnie został osadzony i rozstrzelany./ Poroch już nic nie osiągnie.) Poroszenko jedzie do Krakowa wg. powiedzenia banderowców "gdzie my, tam granica". Nie wiem po co to całe spotkanie, chyba tylko dla zachowania pozorów. UPAdlina junty kijowskiej od lat zmierza w znanym sobie kierunku i nic tego nie odwróci. Poroszenko może sobie gadać, a Duda przytakiwać oraz vice versa, to jednak nie zmieni mentalności Ukropów. Sprawy zaszły już za daleko. Poroszenko, to żaden wielki polityk, tylko "marionetka polityczna". Na Ukrainie ma "wolną rękę". Poza Ukrainą ma wykonywać dyrektywy swojego Pana. A kto nim jest, to wiemy (oprócz ogłupionych Ukraińców, którym obiecano "rosnące na Ukrainie, będącej w UE, gruszki na wierzbach"). Poroszenko, to chory "schizofrenik polityczny". Schizofrenia w polityce, to stan normalny, o ile polityk potrafi sobie z tym radzić. Poroszenko jako polityczna marionetka, nie potrafi. Petro Poroszenko nie każe wstrzymać działań militarnych wobec własnej ludności na wschodzie kraju! Z zachodnimi partnerami - cywilizowane rozmowy, z własnymi obywatelami - bandyckie akcje wojskowe siejące śmierć i zniszczenie, mordy, skrytobójstwa, sabotaże, palenie ludzi żywcem, jak w Odessie. Esencja schozofrenii politycznej prezydenta Ukrainy.
 • @kula Lis 67 10:57:13
  Podobnież ludzie uśmiechnięci żyją dłużej, ale spokojnie, wczoraj spotkali się Polacy ponad podziałami, była Duda, był Donald Tusk, była Szydło a Kaczyński zwiał do Krakowa, jego miejsce nie jest z Polakami, jeśli już to z Ukraińcami. Z nimi staje ramię przy ramieniu, od Polaków się barierkami i kordonami policji oddziela. Pocieszny człowieczek, można by się śmiać, gdyby wrodzona kultura z ułomnego naśmiewać się nie pozwalała.
 • @Zawisza Niebieski 14:39:27
  11 listopada Donald Tusk z kretesem przegrał test zbawcy Polski. I już może się nie podnieść.


  https://wpolityce.pl/polityka/366634-11-listopada-donald-tusk-z-kretesem-przegral-test-zbawcy-polski-i-juz-moze-sie-nie-podniesc

  Ps..Bardzo dobry artykuł, trafna ocena sytuacji i diagnoza. Wystarczy jedno spojrzenie na tę wykrzywioną grymasem zwątpienia gębę i to jest komentarz do wszystkich przedśmiertnych podrygów tego "Wodza" plemienia Keczua w Peru !!! Tusk nie jest w stanie rozchwiać politycznie Polski, która zmierza w nowym kierunku, cieszącym się wielkim i wciąż rosnącym poparciem Polaków z wszystkich środowisk. Znowu naród ujrzał "wilcze oczy" ...Tusk był tylko zabrakło białego konia. Biały koń Tuska wyciągnął kopyta. Za dwa lata to samo czeka jeźdźca, przynajmniej w sensie politycznym. Tak Polacy reagują na zdrajców. Tuska wybuczeli. Dudzie na razie dali szansę na poprawę. Jeśli nie, to będzie jeszcze gorzej potraktowany niż Tusk. Za dużo słów dla zwykłego prymitywnego cwaniaka, potem premiera, a wreszcie chłopca na posyłki pani kanclerz i chybionego puczysty. "Efialtes" Duda będzie kiedyś jeszcze gorzej oceniany. Coraz więcej faktów wskazuje na to, że rząd Tuska celowo dopuścił atak na ambasadę Rosji w Warszawie przed Marszem Niepodległości, chciał obarczyć winą za ekscesy "rusofobiczny" PiS. Ławrow sypie Tuska. Pętla na tym "rudym mordercy" coraz bardziej się zaciska, któregoś dnia wpadnie !!! POwców chroni jeszcze tylko nieodkomunizowany wymiar "sprawiedliwości", bo gdyby nie on to konieczny byłby kolejny program rządowy - Wiezienie+. Tusk to największy krętacz i nieudacznik III RP. Taki młodszy Bolek. Jego miejsce jest w więzieniu od zaraz.
 • @Zawisza Niebieski 14:39:27
  Tusk wróci na białym mecenasie!(w domyśle Giertychu, bo u będzie bardzo potrzebny) To nie ja , to pan Fusette w jednym z programów ponoć "reżymowej telewizji". Brawo.
 • @Zawisza Niebieski 14:39:27
  PO/PSL nawet bajki dla dzieci wraz z piosenkami sprzedali, ciągle było im mało. Teraz PiS musi to odkupić..
 • @kula Lis 67 14:59:19
  Nie zauważyłeś, kto jest autorem tego tekstu? Publicysta tygodnika "Sieci", czyli prasa reżimowa, zależna od PiS. Normalnie myślący człowiek to jak chce się dowiedzieć o wyczynach PiS to zagląda do Polityki, do Newsweeka, jak chce się dowiedzieć o wyczynach opozycji zagląda do prasy reżimowej. To co masz w tym tekście to sny PiS, nie prawda. Przyjdą wybory, to się przekonamy, na korzyść PIS działa Schetyna, to albo kompletny idiota, albo agent PiS, ale ja obstawiam to pierwsze.

  Czasy PRL i stanu wojennego naprawdę nic ciebie nie nauczyły. Stąd zupełnie nie rozeznajesz się w sytuacji w Polsce, stąd też wrzucasz zakłamane wklejki. To tak jak byś chciał o Polsce z czasów PRL dowiedzieć się prawdy z Trybuny Ludu.

  A program rządowy więzienie + jest jak najbardziej potrzebny, Kaczyńskiego może nie wsadzimy, bo wygląda na to, że już mu niewiele dni pozostało, ale Duda, Szydło, Macierewicz jak najbardziej swoich mieszkanek będą potrzebowali.
 • @Repsol następny uwol dał głos.
  Wicepremier Gliński: Popieramy myślenie narodowe w sensie narodu kulturowego. Nie ma zgody na wspólnotę narodową w sensie etnicznym. https://wpolityce.pl/polityka/366646-wicepremier-glinski-popieramy-myslenie-narodowe-w-sensie-narodu-kulturowego-nie-ma-zgody-na-wspolnote-narodowa-w-sensie-etnicznym Ps. To samo przed laty mówili do Indian europejscy osadnicy zajmując ziemię indiańskich plemion.Teraz Indianie w swojej ojczyźnie siedzą w gettach. Polacy to wspólnota kulturowa Słowian na swojej ziemi. Zajmij się chłopie sprzątaniem bolszewickiego łajna w teatrach, PISFie, na wyższych uczelni artystycznych. Całe to lewackie szambo robi cię w bambuko i rżnie nas na nieprzytomną kasę. Tam działaj !! Co ta miernota, ten nieudacznik robi jeszcze w rządzie? Pani Premier, dlaczego tego kreta, poplecznika fundacji sorosowych i nieudacznika trzymacie ?Spełnienie zapowiedzi Glińskiego musi prowadzić do wykastrowania Polaków z ich Historii. Te ciągoty aparatczyka Glińskiego na kilometr cuchną NWO... Co na to PiS? To także wasz plan? A co z narodem judeo-ukropsko-POlszewickim? czy to jest naród kulturowy czy też etniczny? A tych których finansuje Soros, Rothschild poprzez fundację Batorego to jaki to jest naród? Czy ci finansowani przez Sorosa to są kulturowi czy też etniczni? Panie Jarosławie Kaczyński macie kreta. Niestety ten minister nie POtrafi zrozumieć, że Polacy w swojej Ojczyźnie będą decydowali o swoim losie bez POzwalania ludzi UW, POdobnie, jak niczego dobrego nie oczekujemy już od trefnego PAD! Ktoś kto nie jest lojalny absolutnie wobec Polski, nie jest godzien zwać się Polakiem, choćby jego przodkowie mieszkali tu i 700 lat. Poza tym, nie chcemy tu mas kolorowych. Było już fiasko polonizacji w I i II RP. Moim skromnym zdaniem I i II RP zniszczyła różnorodność etniczna,gdzie każda wspólnota szarpała na swoją stronę a i teraz mamy antypolskie bojówki/Targowicę które prowadzą nieustający atak! Każda rasa ma swój dom biali Europę czarni Afrykę, żółci Azję, czerwoni Amerykę Płn.i Płd.To jest naturalny porządek. Multikulturalizm to wymysł żydomasoński. Polska i Europa jest BIAŁA !!!
 • @kula Lis 67 15:05:17
  A bajki dla dzieci to niby po co odkupować? Kaczyński dzieciństwo chce sobie przypomnieć? Powiedz mu, że w Internecie znajdzie. Masz gdzieś jakieś dzieci w pobliżu, może wnuki? Zapytaj czy chcą Reksia, Bolka i Lolka oglądać? Chciał Kurski w TVPiS Teleranek reaktywować i coś mu kiepsko wyszło. Dziś dzieci zupełnie co innego oglądają.
 • @Zawisza Niebieski 15:33:17
  A może tak na początek ciebie useful idiot wsadzimy za twe bazgroły? Ty już wsadzenia w/w nigdy nie doczekasz, 2-3 kadencje PiS, no i tak długo ty żył nie będziesz.
 • @Zawisza Niebieski 15:44:22
  A po co było sprzedawać? odpowiedz.
 • @Repsol 19:35:31
  Himalaje zakłamania! I dlatego usunęli z tablic nazwę BIRCZA, która broniła się przed zbrodniarzami ukraińskimi. Ludzie mają dość waszego kłamliwego lawirowania. Zapłacicie za to w wyborach. 3 mln Kresowiaków to zapamięta. Temu choremu zaprzańcowi z min. nie w smak był już nawet sam fakt zdobycia Birczy przez sowietów. Dla swych ukropskich bandziorów jest w stanie zrobić znacznie więcej. Mieszkańcy na pewno mu tego nie zapomną. Jednak była i jest mała zgraja skurwysynów, którzy gotowi byliby poświęcić nie tylko Przemyśl, ale Chełmszczyznę i inne nasze ziemie, i dać je ukrom w imię miłości do nich, ot tak sobie, byleby ich czymś "udobruchać". Do takich kanalii należy niejaki ukrop A. Borowski, działacz "S", tzw. bojownik i represjonowany. To wyjątkowo odrażające neobanderowskie ścierwo, udające oddanie Polsce, podczas gdy jego ojczyzną jest banderia. Bydlak bryluje we wszelakich mediach i kombinuje, jak by tu wojenkę z ruskimi zacząć. To jeden z głównych kandydatów do wyekspediowania go do Donbasu, by walczył u boku swych banderowskich rezunów. Ukrów to należało zostawić dawno, już po 89 i 91 roku. NSZ wiedziało, co to jest. Nie ma czegoś takiego jak tzw. "ukraina", który to twór jest zwykłym żartem historii. Zatem, żadnego jednania się z tymi, czy z tymi szczepami. Zostawić wszystkich tam na pastwę losu i całą tą stepową dzicz. Dążyć do likwidacji tej hydry lernejskiej, której nawet przy potencjalnym usunięciu bandersynów, w niespodziewanym momencie zawsze nowy łeb urośnie. Polityka ws. Ukrainy ukazuje doskonale nieudolność naszej polityki zagranicznej. Popierając Pomarańczową Rewolucje, skonfliktowaliśmy się z Rosją, nie zyskując w zamian nic. Nawet nie dopuszczono nas do stolika negocjacyjnego, za co PiS punktował PO. Dziś, nasze stosunki z ukraińskim sąsiadem nigdy nie były tak złe. Teraz tak się jakoś dzieje, że nawet jeśli jakieś działanie władz jest w zamierzeniu antypolskie, nastawione na włażenie głębiej w odbyt banderlandii, w ostateczności odwraca się przeciwko władzom. Bo co my tu mamy. Usunięto napis z płyty ku czci obrońców Polski, Polaków, przed zwyrodnialcami z UPA. Mało tego, napis ten był usunięty tylko przez wpis debilnego Wiatrowycza. A rezultat? Ludzie, którzy rzuciliby okiem na napis, nie zapamiętaliby tej jednej z wielu nazwy. Po tym usunięciu każdy do którego ta informacja trafi będzie wiedział o tym, co się wydarzyło w Birczy. . I jeszcze jedno, może nawet ważniejsze. Jak wszyscy wiemy, Polaków w Birczy broniło też MO złożone z b. akowców. I teraz nawet najgłupszy "prawdziwy Polak" dla którego poza "wyklętymi" nie ma bohaterów, dowie się, że jednak bohaterowie byli też gdzie indziej. I, że ludzi z czasów powojennych nie można tylko jedną krechą podzielić na dobry-zły Polak. To było bardziej skomplikowane. Takie postępowanie władz tylko nas wzmocni. Oglądajcie Ziębę, dr Czerniaka. jest wielu innych, którzy oddolnie już działają.
 • @Zawisza Niebieski 15:33:17
  Jaki obnaża hipokryzję Platformy: W programie PO z 2005 KRS miał wybierać Sejm zwykłą większością. Nie uchwalili, bo PiS wygrał wybory. Szkoda, że Platforma nie pamięta, że w 2005 roku miała w programie wybór sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa nie większością 3/5 głosów, ale zwykłą większością. To wyście proponowali przypomniał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w „Kawie na ławę” w TVN24. Te słowa nie spodobały się Sławomirowi Neumannowi z Platformy, który stwierdził, że to dzięki nim przez ostatnie osiem lat w Polsce był trójpodział władzy. Ja wiem, że to boli zripostował Jaki. Widać, prawda zabolała bardzo Sławomira Neumanna, ponieważ tradycyjnie próbował zakrzyczeć rozmówcę, aby przypadkiem nie ujawnił czegoś, co nie koniecznie jest PO na rękę.

  Ps...Odcinanie od koryta to bolesny, i przede wszystkim hałaśliwy zabieg. Ze względu na żałość nie działa żadne znieczulenie. Panie min Patryku Jaki nagłaśniajmy takie rzeczy, obnażajmy hipokryzję PO. Zwijali Polskę na żądanie szkopów, zabierali biednym rodzicom dzieci, a teraz mają pianę na pyskach gdy im się to przypomina. Konstytucja wymienia różne instytucje i inne sprawy, ale nie definiuje żadnego trójpodziału władzy. Kto umie liczyć do trzech łatwo się o tym przekona. 1. Sądownictwo niezależne od nikogo rozbite na SN, TS, KRS i samorządy.
  2. Władza ustawodawcza to i Sejm, i Rząd i Prezydent,

  3. Władza wykonawcza: prezydent, wybierany przez naród i rząd, wybierany przez Sejm.

  Gdzie tu 3 władze? Burdel i chaos. Słabość i rozdrobnienie decyzyjności państwa. W sam raz dla republiki bananowej. Na statku jest załoga i 1 kapitan. Inaczej katastrofa.
 • @Zawisza Niebieski
  A Donek mówił, że Sławek siedział za nim w ławce i rysował na kołnierzyku "krzyżyki", "hakenkroice" i wyzywali ich od Niemców(internet).
 • @Repsol
  Dominika Duda - los porzuconego dziecka, długi i sex
  http://www.zbigniewstonoga.eu/post/7446/dominika-duda-los-porzuconego-dziecka-dlugi-sex/
 • @kula Lis 67 16:00:16
  "A może tak na początek ciebie useful idiot wsadzimy za twe bazgroły?"
  Widzisz język emigrantów "z ziemi Polski do Wolski" jest dość specyficzny, ale postaram się tłumaczyć.
  Chcąc do nich się zwrócić z szacunkiem należy zwracać się "Zdradzieckie modry" lub "kanalie" (ostatnio w sądzie określono, że to słowo kulturalne w języku Wolaków)
  Białe oznacza czarne, a czarne oznacza białe.
  kilku osiłków z "młodzieży niepolskiej" w kominiarkach na twarzy określają "typową uśmiechniętą rodziną".
  Zwykłego posła określają "naczelnikiem"
  Wsiadaj k...wo tłumaczą na wolski "wsiadaj Kulson"
  Stąd w tym języku "useful idiot" oznacza szalenie inteligentny człowiek o dużej przenikliwości.

  Więc jak już pokonaliśmy trudności językowe to ci wyjaśnię po co sprzedaje się coś, co się wyprodukowało, po to, by można było za te pieniądze coś innego wyprodukować, szczególnie, gdy się daną już w kraju wykorzystać nie da, bo wszyscy już to do bólu znają.

  Te 2 kadencje PiS wytrzymam, szczególnie, gdy widziałem 2 kadencje komedii jak Kaczyński latał i płakał "wybory mi sfałszowano" a i teraz całkiem niezły jest, wiać aż do Krakowa bo Donald Tusk przyjechał. Zgadzam się z tobą, że odcinanie ryja od koryta jest bolesne, najlepszym przykładem jest Kaczyński, po dziś dzień wieje przed tym, co mu ryj od koryta na całe 2 kadencje odciął.

  A na razie czekam, by wreszcie Kaczyński przeprosił rodziny ofiar katastrofy pod Smoleńskiem a także za kłamcę smoleńskiego Antoniego M. że prawie 8 lat okłamywał Polaków.
 • @Repsol ciekawostka z upainy
  Ciekawostka czy raczej desperacja młodych Ukraińców? Media: Ukrainiec ożenił się z babcią, żeby uniknąć wojska! Młody mieszkaniec Winnicy ożenił się ze swoją cioteczną babką, żeby uniknąć poboru do ukraińskiego wojska piszą „Ukraińskie Wiesti". Jak powiedziała ukraińskiemu portalowi lokalna komisja poborowa, 22-letni Aleksander odebrał wezwanie 25 października, i już po sześciu dniach przyniósł akt zawarcia małżeństwa. „Ojciec zaprowadził syna przed komisję poborową i sam za niego powiedział: „On do armii nie pójdzie, bo ma żonę inwalidę pierwszej grupy". „To mnie najbardziej uderzyło" zauważył komisarz wojskowy Aleksander Daniliuk. Portal dotarł do wsi, w której mieszka panna młoda babcia Zina. Kobieta jest dla Aleksandra cioteczną babką: jej siostra była babcią młodzieńca. „O ile dobrze zrozumieliśmy, staruszka nie wiedziała, że w tak posuniętym wieku wyszła za mąż. Sądziła, że pojechała do miasta podpisywać dokumenty spadkowe. A kiedy się dowiedziała, co za papierek podpisała zaniosła się płaczem" informuje portal. Jak mówią prawnicy, praktyka podpisywania dokumentów o objęciu kogoś opieką jest obecnie bardzo popularna. „W czasie fali mobilizacji była masa przypadków, kiedy młodzi ludzie załatwiali sobie dokumenty potwierdzające sprawowanie opieki nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi. Ale zawieranie małżeństwa z krewną, żeby uniknąć wykonywania swojego obowiązku to chyba nowość" wyjaśnił adwokat Witalij Naum. Choć małżeństwo zostało zarejestrowane, wojskowi planują zaskarżyć je w sądzie. W komisji wojskowej zauważono także, że Aleksander będzie musiał uważnie dbać o zdrowie żony, tak by przeżyła jeszcze co najmniej pięć lat. Przecież do służby wojskowej mogą go wezwać do 27 roku życia.

  Ps..Jak bym mieszkał w tym kraju i z diabłem, diablicą bym się ożenił byle tylko nie być mięsem armatnim banderowsko-hazarskich namiestników..Tak to jest gdy zbrodnicza junta rządzi państwem, wysyła młodych na wojnę a sami siedzą w ciepłych domach. Kiedyś ich ludzie rozliczą. To smutne ale ci co nie mają pieniędzy tak robią, bo normalnie to kosztuje ponad 4 tys zł. A moim zdaniem, to rządzący Ukrainą żydzi powinni w pierwszym szeregu walczyć a nie wysyłać na śmierć biednych ludzi....tych biednych ludzi nie można winić za to, to nic więcej jak akt desperacji i rozpaczy.
 • @Repsol 14:16:06
  Jakubiak: Kukiz'15 rozważa możliwość oddania kompetencji delegowania sędziów stowarzyszeniu osób poszkodowanych przez sądy.

  https://wpolityce.pl/polityka/366738-tylko-u-nas-jakubiak-kukiz15-rozwaza-mozliwosc-oddania-kompetencji-delegowania-sedziow-stowarzyszeniu-osob-poszkodowanych-przez-sady-wideo

  Ps...To świetny pomysł! Ci ludzie idealnie nadają się do oceny i do promowania sędziów, lub do ich eliminacji. Znają kastę z doświadczenia i oddanie im tej roli wyczyści sądy z rusko-żydowskiej zarazy.
 • @Repsol
  Poszukiwała go policja, wydano za nim list gończy. Znalazł się sędzia skazany za korupcję. Sędzia Janusz K z Kościerzyny (Pomorskie), skazany na cztery lata więzienia za korupcję, stawił się sam w Areszcie Śledczym w Starogardzie Gdańskim. Sędzia miał rozpocząć odbywanie kary we wrześniu, nie zjawił się wówczas w areszcie. Wówczas sąd wydał za nim list gończy. O tym, że Janusz K. zgłosił się w niedzielę do Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim (Pomorskie), poinformowała dziś pełniąca funkcję rzecznika prasowego tej jednostki mjr Marzena Grochocka-Buchholz. Janusz K. miał rozpocząć odbywanie kary w Areszcie Śledczym w Starogardzie Gdańskim 8 września. Skazany nie stawił się jednak, więc sąd wysłał policji nakaz doprowadzenia. Kościerscy funkcjonariusze kilkakrotnie sprawdzali zarówno ostatnie miejsce zamieszkania mężczyzny, jak i inne miejsca, gdzie mógł przebywać, ale nie zastali tam sędziego. Pod koniec lipca sąd dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku postanowił wydalić z zawodu sędziowskiego Janusza K. Sędzia odwołał się od tego orzeczenia do sądu dyscyplinarnego przy Sądzie Najwyższym. (czyli siedząc w pierdlu jest nadal sędzią! pobiera pensję! Toż to kuriozum!)
  http://niezalezna.pl/208466-poszukiwala-go-policja-wydano-za-nim-list-gonczy-znalazl-sie-sedzia-skazany-za-korupcje

  Ps...Znaleźli go w szafie u Gersdorf ? Niech Urząd Skarbowy przyjrzy się dokładnie majątkowi ana jak piszecie K. i jego familii. (Janusz Korzeniowski. http://www.koscierzyna24.info/kat-160,a,1595,janusz-k-usuniety-z-zawodu-sedziego.html) Nie zdziwił bym się, gdyby wyszło jak z Budyniem. Talary na chałupy zbierali jeszcze pradziadowie. To, że połasił się na zakąchę, świadczyłoby o tym, że jest dziadem i gównozjadem. Elyty i yntelygencja szpagatowa, ze szlachtą kurlandzką w mordę. Przestał się ukrywać, bo już wie, że Sąd Najwyższy podejmie korzystną dla niego decyzję. Nadzwyczajna kasta...Myślę, że te 100 tys zł to jest to co udało się ustalić bo jak sędzia który przecież i zarabia nieźle mógł się ześwinić za taką kwotę. Chyba, że ci niektórzy sędziowie są w mniejszym bądź większym stopniu psychiczni i dlatego biorą każde łapówki czy kradną w sklepach Pendrive albo podmieniają ceny na artykułach. Jak nisko trzeba upaść, aby pisać komuś apelację za rybę w galarecie, nawet taką w odczuciu sędziego super rybę, bo za 300 zł. To pokazuje mentalność stanu sędziowskiego, i to w większości, choć zapewne ta większość takich łapówek nie bierze, ale za to nie potępia tego procederu i nie wyrzuca łapowników, niegodziwców, złodziei ze swych szeregów. Tym samym milcząc, godzi się na taki obraz sędziów w społeczeństwie. A swoją drogą, żaden adwokat za sporządzenie apelacji nie wziąłby sędziowskiej ryby, wiedząc, że godziwe wynagrodzenia w majestacie prawa jest znacznie, znacznie wyższe. Prezes SN i przestępca Gersdorf w 2016 nie ujęła wszystkich nieruchomości w oświadczeniu majątkowym i nikogo to nie interesuje. Jednych ścigają a innych nie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej