Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Marsz Wolności i błazenada bezsilnej, totalnej opozycji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oni na sam dźwięk słowa "Kaczyński" dostają torsji, napływa im krew do mózgu a nienawiść aż kipi śliną z ich ust. Przykre to, ale prawdziwe...

Wiem, że o Marszu Wolności totalnej opozycji napisano chyba już wszystko. Niemniej tak osobiście, podsumowująco i refleksyjnie klika słów...

Totalniacy z PO i przystawek w postaci upadającej .Nowoczesnej i będącego na granicy sondażowej PSL-u zaangażowali wszystko, co mieli w propagandowe "nadmuchanie" tego marszu. Przyszło być może około 15 tysięcy ludzi, przy czym "przyszło" nie należy traktować wedle jego znaczenia albowiem dużą grupę "skłoniono" i "dowieziono" na marsz, niczym kiedyś za komuny na pochody 1-wszo majowe czy inne spędy związane z okupacyjną władzą ludową i sowiecką Rewolucją Październikową.

W ostatnich Marszach Niepodległości niemal zawsze było ponad 100 tysięcy osób.

Marsz Wolności po raz kolejny pokazał błazenadę, hipokryzję i bezsilność dzisiejszej niby opozycji, nazywającej siebie "opozycją totalną", co automatycznie wyklucza merytoryczny i konstruktywny jej charakter. Jedynym politycznym programem PO, Nowoczesnej i PSL-u jest "anty-PiS", czyli za wszelką cenę usunięcie obecnych władz i ponowne przejęcie tej władzy. Nic więcej, żadnego konstruktywnego i merytorycznego programu dla Polski i Polaków, oprócz właśnie chęci odzyskania tejże władzy i zapowiedzi cofnięcia reform PiS-u (ZP).

Takie rozumienie przez PO i jej przystawki polityki jest najgorszym typem myślenia o polityce i politycznego działania. Budowanie bowiem swojej pozycji na nienawiści do innych a nie na pracy własnej i własnych pomysłach świadczy nie tylko o inercji intelektualnej elit przywódczych owej opozycji, ale skupia wokół siebie elektorat kierujący się jedynie złymi emocjami, bezmyślny, fundamentalny, odrealniony i w dużej mierze równie pusty jak te elity - oczywiście proporcjonalnie do wiedzy i pozycji społecznej.

Tyle tylko, że oni liderowo nigdy nie spodziewali się, iż zostaną pozbawieni władzy w całości i dalej uważają, iż jest to dla nich "niesprawiedliwość dziejowa". Bo jakże to? Cała III RP powstała na porozumieniu starannie wyselekcjonowanej, różowej opozycji z komunistami i elitami światowego lewackiego demoliberalzmu miała rządzić do "końca świata i jeden dzień dłużej" a tu Polacy ich po prostu olali.

Nie mając żadnego spójnego programu ani żadnych propozycji merytorycznych dla Ojczyzny nie są kompletnie przygotowani na bycie w opozycji, nie wiedzą, jak się "znaleźć" w tej sytuacji. Więc bazują na tym, co od zawsze ich charakteryzowało: polityka wstydu i kompleksów,  Targowica 2.0, polityka pogardy dla braci Kaczyńskich (teraz już jednego) i np. A. Macierewicza czy Z. Ziobry, walka z rodziną i wiarą oraz polską tożsamością, demoliberalizm, postkomunizm, prywata, małostkowość, nepotyzm, hedonizm.

Przecież każdy pamięta jak niemal przez całą III RP to była jedna, wielka mowa nienawiści wobec prawej strony Polaków, których w dużej części reprezentował i dalej reprezentuje właśnie PiS (teraz ZP). Tyle pogardy, tyle kłamstwa i nienawiści, tyle lekceważenia, ile ze strony tzw. "elit" III RP "wylało" się na polskich "moherów", "watahy" prawicowców, "ksenofobów, antysemitów i faszystów", braci Kaczyńskich i na nas (w znaczeniu moim i ludzi mających polskie serce), to np. w Starej Europie taki PiS już dawno by nie istniał a ludzie go popierający chowaliby się ze wstydu po domach. A jednak Polacy są inni, w swojej masie mądrzejsi i godniejsi niż w dużej części zmanipulowane i odmóżdżone narody Zachodniej Europy.

Niemniej te lata nienawistnej propagandy u części Polaków doprowadziły do niemal identycznego wyjałowienia intelektualnego i emocjonalnego jak to ma miejsce we Francji, Niemczech, Włoszech, Szwecji, Danii, UK, itd. Ta grupa jest całkowicie bezmyślna a jedyną ich emocją jest właśnie nienawiść do... ich zdaniem demiruga J. Kaczyńskiego. Nie liczą się żadne fakty, prawda czy logika, liczy się emocjonalna nienawiść wyhodowana przez te niemal 30 lat. Tych ludzi się już nie zmieni, są straceni. Nieraz próbowałem coś im przekazać, próbowałem dyskutować, ale oni w każdym zakamarku, za każdym rogiem, na niebie i na ziemi widzą po prostu jedno: oszalałego i złego J. Kaczyńskiego i jego złe PiS. Śni im się po nocach i zlani potem oraz z krzykiem się budzą, by zobaczyć go w łazience podczas porannej toalety. Widzą go nawet w drodze do pracy i w czasie pracy. On ich śledzi, chce zabić lub posadzić do więzienia. Zabiera im wolność i jest gorszy od wilka z Czerwonego Kapturka. Jak nic nie mówi, to "nienawistnie milczy", jak coś powie to "nienawistnie mówi" niezależnie co mówi... bo albo kłamie, albo zwodzi, albo jedno i drugie. Jest gorszy od Hitlera, Stalina, Lenina, Mao i Castro razem wziętych. Oni na sam dźwięk słowa "Kaczyński" dostają torsji, napływa im krew do mózgu a nienawiść aż kipi śliną z ich ust. Przykre to, ale prawdziwe...

I jak do nich jeszcze doliczyć postkomunistów, SB-ków, WSI-oków, lokalnych i centralnych beneficjentów (przede wszystkim finansowych i w zakresie władzy) III RP, sprzedajnych dziennikarzy czy artystów, grupy związane z częścią NGO, ideowych lewaków i demoliberałów, pospolitych zdrajców i przestępców, itp. to będzie to gdzieś około 20% Polaków (czy aby na pewno wszyscy to Polacy?). 

A PiS (ZP) robi swoje. J. Kaczyński w cieniu, największą popularnością cieszą się A. Duda i B. Szydło... "Karawana jedzie dalej" a szczekanie psów coraz cichsze, tzn. głośniej szczekają, ale karawana coraz dalej od nich... :)


Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • A PiS robi swoje
  A to jest Najlepszy Baner ostatnich 30 lat w Wolnej Polsce

  https://pbs.twimg.com/media/C_GacDNXoAA0lhj.jpg
 • Od rana słyszę i czytam wypowiedzi różnych członków PiS
  A to, że, jeśli każdy członek PO przyprowadziłby jednego członka rodziny to by więcej ludzi było, a to rozpaczliwe próby obniżenia liczby uczestników. Ziut na Neon pisał o ciotach i UB-ekach, teraz mamy o błazenadzie. Bezsilny jęk..., bo jak widać siła opozycji przeciw niszczeniu Polski przez PiS rośnie. Mieliśmy czarny marsz Polek, których wystraszył się Kaczyński, teraz marsz Wolności. Posługując się słowami autora, mielismy "błazenadę bezsilnej opozycji w celu obrony interesów polskojęzycznych mediów Rydzyka", mamy "błazenadę bezsilnej opozycji" w celu obrony Wolności. Prawem opozycji jest protestować, przeciwko błędom rządu. Przyjdą wybory, Polacy rozliczą. Ale jeżeli Kaczyński po nich znów wyjdzie i powie "Sfałszowano mi wybory" to uznam, że psychiatria w Polsce poniosła dotkliwą porażkę.
 • @Husky 17:07:18
  Tekst powinie brzmieć, "wzięliśmy pieniądze od bankierów, bierzcie na to na co się wam podoba, bawcie się Polacy później to spłacicie to z odsetkami. Super Leming PL.

  Bankierzy się cieszą, lemingi się cieszą, ogólnonarodowa radość nastała. Pytanie, kto się będzie cieszył ostatni. Zadłużenie kraju rośnie i rośnie.
 • @Zawisza Niebieski 19:21:40
  Co jak co , ale w "temacie" PIS i Kaczynski to na Tobie polegać można jak na Zawiszy 8-))))

  https://pbs.twimg.com/media/C_PdsacW0AAj9R8.jpg
 • @Zawisza Niebieski 19:15:55
  //Prawem opozycji jest protestować,//
  Tak,tak pamietamy

  https://pbs.twimg.com/media/C_NeDlsXkAEmafe.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/C_Ni4jNXsAATsU-.jpg


  https://pbs.twimg.com/media/C_Kq9cbXkAEiwxt.jpg
 • @Husky 20:52:45
  Gdzie ty tych UB-eków widzisz? Kiszczak, Jaruzelski, a może Roman Kryże, będą krzyże, ojciec wysokiego urzędnika u Ziobro, co sam nie omieszkał kilka wyroków politycznych wydać?
  Szukasz zdjęcia policji? Zobacz jakimi kordonami, bramkami otacza się "jedyna umiłowana partia Polaków" w czasie miesięcznic? Ile wydaje się na ochronę naszego umiłowanego "naczelnika"?
  A może poszukaj zdjęcia, jak dzielna policja bije starszego mężczyznę podczas marszu nacjonalistów.
  http://koduj24.pl/antyfaszysci-brutalnie-potraktowani-przez-policje-podczas-marszu-onr/
  Będziesz miał piękną demokrację.
 • @Zawisza Niebieski 21:16:55
  Kaczyński i PiS, PiS i Kaczyński, następnie PiS i Kaczyński, po czym PiS i Kaczyński w rzeczy samej PiS i Kaczyński...itd. itd.....
  Komuniści i złodzieje popłynęli w marszu na 2 bańki i zebrali "kibiców" na poziomie I ligi, w strefie spadkowej.
  Mają łeb do interesów.
 • @Husky 21:31:55
  PiS walcząc z legalnie wybranym rządem PO-PSL posługiwał się bandytami stadionowymi, później Ziobro donosił na polski rząd do Brukseli, teraz jest na odwrót. PO-Nowoczesna donosi na PiS, choć PiS też sam na siebie donosi, jak choćby wezwanie Komisji Weneckiej przez Waszczykowskiego.
  Opozycja protestuje, ma takie prawo, to samo robiło PiS, gdy był w opozycji. Jak widzisz, nerwy puszczają, Ziut bredzi o Ciotach, ty o UB-kach, gospodarz tego blogu o bezsilnej opozycji, dziś jadąc samochodem słuchałem audycji, bodajże łódzkiego radia i tam minister Paweł Mucha próbował przekonać, że to byli tylko członkowie PO i ich rodziny. TVPiS szukało na placu miejsca, gdzie akurat było mniej ludzi, by udowodnić, że nikt nie przyszedł. Jak widać mokro się robi "sortowi panów". Dzień w którym trzeba będzie wygłaszać mowę obronną przed Trybunałem Stanu, za łamanie konstytucji się zbliża.

  Ale ja mówię, spokojnie, przyjdą jedne wybory, przyjdą drugie, Polacy podejmą decyzję, a jutro o ile pamiętam jest kolejny odcinek serialu dokumentalnego "Ucho Prezesa" ciekawe co nowego opowiedzą :) Tylko ile czasu i środków będzie potrzeba, by odbudować Polskę po zniszczeniach, które ten rząd dokonał? Jakie koszty poniesiemy, by usunąć niekompetentnych PiSiewiczów, bo przecież każdy będzie chciał odprawy jakby był alfą i omegą.
  Miłej nocy.
 • @Zawisza Niebieski 21:59:39
  a ile trzeba czasu by odbudowac nasz kraj po rzadach targowiczan

  Targowiczanie współcześni

  https://pbs.twimg.com/media/C_IsOeOXkAABTzR.jpg
 • @Husky 17:07:18
  To nie jest tak, że J. Kaczyński jest jakimś Geniuszem nad geniuszami. Ale proszę wskazać choć jedno nazwisko polskiego polityka, który dorasta mu choćby do pięt?

  Ja go szanuję a nawet podziwiam za odporność, niezmienność swojego zdania, taki sam przez lat pogląd na Polskę, dystans do siebie, umiejętność przetrwania tyle lat będąc wyszydzanym i obrażanym. W końcu doprowadził po raz pierwszy do samodzielnych rządów parlamentarnych i wypromował kolejnego prezydenta.

  Bałem sie o niego po tragedii smoleńskiej. Przy takiej stracie - gdyby się wycofał - to nikt nie miałby do niego pretensji, ale nie... on trwa.

  Oczywiście można go nie l;ubić i nawet się z nim nie zgadzać, ale szacunek za życie, jego życie i postawę należy mu się jak nikomu.

  Mi jest bliżej do myśli endeckiej, ale dziś nie mamy innego wyjścia jak wybór: PiS (ZP) lub PO z przystawkami. Wybór chyba jednoznaczny a przy PiS-ie można mieć większe szanse na odbudowę Ojczyzny. Trzeba być pragmatycznym nieraz a nie tylko romantykiem...

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 23:45:39
  //Ale proszę wskazać choć jedno nazwisko polskiego polityka, który dorasta mu choćby do pięt? //

  Na teraz, na dziś, nie ma takiego

  ps.

  W sumie nawet mniejsza o te +-70 tyś ale upór z jakim PO kłamie w tej sprawie daje wyobrażenie o jej wiarygodności we wszystkich innych sprawach.
  Warto by nam tu Zawisza napisał ilu Polaków nie wzięło udziału w marszu SB-ekow.
  Bo i ci nie wszyscy się tam zameldowali.
 • Elita jest jedna z pozornymi podziałami, ale w ważnych sprawach mówi jednym głosem
  Taniec radości z podpisania traktatu lizbońskiego

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/1184805_717332921617240_2009373724_n.jpg

  https://programwps.files.wordpress.com/2016/11/nr6_6_2011_tusk_natanyahu_opis_850px_1-e1479987151302.jpg


  5 lat później, rząd Żydo-PiS w Jerozolimie

  https://programwps.files.wordpress.com/2016/11/9636569-polsko-izraelskie-konsultacje-900-554.jpg
 • @Husky 07:20:12
  Wskazać polityka, który do dorasta choćby do pięt Kaczyńskiemu, trudno. Ani Schetyna, ani Kijowski, ani Petru. Znacznie łatwiej wskazać polityka, któremu Kaczyński do pięt nie dorasta. Ze znakomitej większości potyczek politycznych z Donaldem Tuskiem Kaczyński wraca na tarczy.

  Nie słyszałem o żadnym marszu SB-ków, więc zgodnie z moją wiedzą żaden Polak nie brał w nim udziału. Z pewnością w marszu Wolności nie wzięli udziału wszyscy Polacy, tak jak w marszu wsparcia polskojęzycznych mediów zagraniczynch pod nazwą "Obudź się Polsko" nie brali udziału wszyscy Polacy.

  Mała lekcja historii, dla każdego Polaka znana, dla zwolenników PiS zupełnie obca. Targowica to była konfederacja biskupów, nuncjusza papieskiego, prymasa Polski i magnatów. Dzisiejsza targowica to PiS, ePiSkopat i Tadeusz R. A, że Biskup palną tę głupotę historyczną na którą się lemingi załapały, cóż wymagać od biskupów? Przecież to obywatele Watykanu.
 • @Zawisza Niebieski 20:59:26
  //Z pewnością w marszu Wolności nie wzięli udziału wszyscy Polacy//

  To napisz wreszcie to jedno zdanie.Podstawy matematyki znasz.

  Ilu Polaków nie wzięło udziału w tym marszu "ciot". Ilu ???????
  Pamiętasz pewien twój ulubiony wynik 27-1
  Mam ci "wyliczyć" ten sobotni wynik czy też sam sobie poradzisz, i tylko bez ułamków bo to może być dla wielu zbyt skomplikowane.
  pzdr.

  ps.
  A to skomentujesz ?
  w samo sedno:
  kolejny potężny "sukces" PO ...
  (z fb)

  https://pbs.twimg.com/media/C_UteiLWsAAS8gH.jpg
 • @Husky 21:09:02
  No wiesz... Tylko kretyni uznają, że marsze wespół zespół z komuchami maja jakiś sens. To jest profanacja polskości, Polaków, naszego narodu.
  Przykre, ale niektórzy nawet z niby naszej strony cenią SB-ków, WSI-oków i żydo-komunę sowiecką. To jest chore i antypolskie. Nie znoszę ich, mam ich poniżej karaluchów :), bardziej niz samych komuchów.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 21:46:10
  //Tylko kretyni uznają, że marsze wespół zespół z komuchami maja jakiś sens. To jest profanacja polskości, Polaków, naszego narodu. //

  Ale żeby jednego dnia maszerować w obronie sb-eckich emerytur,a drugiego upamiętniać śmierć Stanisława Pyjasa, to trzeba być polską "opozycją".
 • @krzysztofjaw 21:46:10
  PiS bezwzględnie niszczy wszystkie największe osiągnięcia Platformy Obywatelskiej - ubóstwo wśród dzieci, bezrobocie i karuzele vatowskie.
  Wbrew pozorom nakraść tyle ile nakradła ta złodziejska banda to faktycznie nie była lekka robota,jak mówił Dyzma trzeba mieć kiepełkę...
  Co takiego zmieniło się w Polsce, że od końca 2015 roku co chwila słychać o rozbiciu gangu wyłudzającego VAT?
  Wcześniej gangów nie było?
 • @Husky 21:09:02
  Ilu Polaków nie wzięłoby udziału w marszu "ciot" p.t. Marsz wolności, tylu ilu nie wziełóby udziału w marszu "ciot" pt. Obudź się Polsko. Zobacz ilu Polaków nie bierze w udziału w marszu "ciot" pt. Rocznica smoleńska.A dlaczego "ciot", bo dla ciebie wszyscy, którzy maszerują przeciw czemuś to "cioty".

  Jak sam widzisz, liczba Polaków, którzy nie zgadzają się z destrukcją Polski dokonywaną przez PiS do tego stopnia że trolle PiS starają się to za wszelką cenę umniejszyć, a że inteligencji w nich niewiele, stąd stosują takie określenia na jakie ich stać "marsz ciot", SB-ków. Taka krytyka jaki poziom inteligencji krytykującego. Kaczyński dostał kolejną żółtą kartkę, kwestia jakie z tego wnioski wyciągnie. Jeśli nadal będzie twierdził, że to gorszy sort, to wyląduje na lepszej taczce na śmietniku historii. Polacy obrażać się nie pozwolą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej