Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
793 posty 2211 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Donald Tusk a'la Che Guevara i inne skojarzenia...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chociaż może jednak nie ma się co dziwić, skoro dzisiejsze unijne elity demoliberalno-lewackie to przecież w czystej postaci kulturowi spadkobiercy K. Marksa, L. Trockiego, W. Lenina, A. Gramsciego czy też Mao Zedonga.

Doprawdy ja już nie wiem jakimi słowami mam określać intelektualno-wiedzowo-polityczno-osobowościowy poziom tzw. "totalnej opozycji". Czy to już totalny kretynizm, czy zwykłe prostactwo? Czy to jakaś ułomność umysłowa czy celowa autodestrukcja lub zwykła prowokacja? A może już całkowita bezradność i bezsilność wobec rządów PiS skłania ich do chaotycznych i bezmyślnych działań?

Jednego natomiast jestem pewien. Ci nasi biedni totalniacy wzbudzają coraz większy śmiech i chyba nie było jeszcze tak humorystycznej i skłaniającej do kpiarskiego szyderstwa politycznej grupy w Polsce. Nieodżałowany Stanisław Bareja miałby gotowy scenariusz filmowy...

Co trzeba bowiem mieć w tych łepetynach, aby swojego "Króla Europy", Donalda Tuska witać na Dworcu Centralnym w Warszawie jego portretami na czerwonym tle.

foto: autor: fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

  Nie wiem, ale ja mam jednoznaczne skojarzenia z...


 

Podobno poseł Szczerba stwierdził, że ta czerwień z D. Tuskiem w tle (albo D. Tusk z czerwienią w tle) jest "przeciw antyeuropejskim rządom PiS"(czy jakoś tak), jako tzw. "czerwona kartka"... Hm...

Chociaż może jednak nie ma się co dziwić, skoro dzisiejsze unijne elity demoliberalno-lewackie to przecież w czystej postaci kulturowi spadkobiercy K. Marksa, L. Trockiego, W. Lenina, A. Gramsciego czy też Mao Zedonga. A przecież D. Tusk został przez te elity namaszczony ich "królem".

A może jednak to makiaweliczna prowokacja samego G. Schetyny wobec swojego znienawidzonego partyjnego kolegi?

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Ewa też witała Donaldu Tusku
  https://pbs.twimg.com/media/C9yLTW2XgAQty2L.jpg


  Są poglądy,barwy,rzeczy z którymi ciężko jest zerwać

  https://pbs.twimg.com/media/C9yGkPwW0AEX2-x.jpg
 • A któż to taki?
  http://tonsofcats.com/wp-content/uploads/2013/08/I-regret-nothing-550x359.jpg


  pozdr
 • Zobaczcie, kto czeka na Tuska. Nasz stary znajomy obrońca krzyża.
  https://pbs.twimg.com/media/C9yoj7iWsAEAA_s.jpg
 • Tusk w prokuraturze mówi brednie. A ja..
  Mam na dysku nagranie przemówienia Tuska w Sejmie. Na pytanie czemu nie powołuje koordynatora służb, odpowiedział, że mu nie potrzebny! i że on bierze wszystko i odpowiedzialność na swą (tą chudą i rachityczną) klatę(myślał wtedy, że będą wiecznie rządzić, a tu bęc!)Więc teraz musi za siebie i podwładnych robiących co chcieli odpowiedzieć. Czyli Trybunał Narodowy, wyrok KS i ostra żarda z sękami na sucho w dupę.(żarda to pal nasmarowany łojem by lekko i z poślizgiem wchodził)
 • Husky
  https://images81.fotosik.pl/514/317a275fbfdfbc61med.png Dziś ponownie sobowtór Lenina w Warszawie. Tusk: czuję się współojcem Pendolino. Nie dość, że mesyjasz charyzmatyczny, to jeszcze ociec narodu jak Lenin.. To jest właśnie cały "ciepły" Tusk. Potrafi zrobić zmieszanie wokół siebie. Leń rozgrzebał masę spraw w czasie swoich "wakacji" w Polsce i nić później nie dokończył! Ale "sioł" zrobił dla polakopodobnych. Donek lubi być kadrowany i wychwalany przez natchnionych lemingów, witali go czerwoni KODowcy i ci z PO, towarzycho wzajemnej adoracji hahaha. Po prostu kamery i mikrofony mają latać za Donkiem a ON łaskawie da się ponieść fali uwielbienia swojej osoby! A "głupi naród" łyka to jak świeże bułeczki! Donek iluzję ma we krwi! Zakup Pendolino = poparcie Włochów, Carakale = poparcie Farancuzików i tak posada w UE załatwiona... Ciekawe ile jeszcze kieszonkowe wynosiło ? Czy z tym zakupem drogiego Pendolino w sytuacji, gdy Polskie firmy produkują (i sprzedają z powodzeniem do innych krajów!!!) bardzo dobre i tańsze pociągi, wszystko było tak OK? Przyznawanie się zatem do "współojcowstwa" w sprawie zakupu Pendolino raczej nie przynosi mu chluby? Patrzy na to "wiekopomne wydarzenie" nienormalna Polonia, nienormalna Ameryka, nienormalne NATO, nienormalny Tadeusz Kościuszko i nienormalny Mikołaj Kopernik razem z nienormalnym gen.
  Pułaskim z nienormalnych pomników na nienormalnej Alei "Solidarności" i z dziesiątek innych nienormalnych pomników w nienormalnej Ameryce, w samym nienormalnym geopolitycznym centrum nienormalnego świata .. .. tak lemingi, cała nienormalna polskość patrzy sobie na waszą "normalność" z oruńskich slamsów .. niedorozwiniętego moralnie i umysłowo półgłówka, żywe świadectwo waszej degeneracji i głupoty ...
  https://www.google.com/webhp?s...
  http://4.bp.blogspot.com/_zJpn...
  https://s3.amazonaws.com/gs-wa...
  http://media3.trover.com/T/553...
 • Skojarzenia jak najbardziej słuszne
  Na dodatek mam podobne skojarzenia, jeśli ktoś pisze o Macierewiczu jako o " najlepszym ministrze w rządzie B. Szydło", albo za sukces uważa rozbiór polskiej armii i w zamian tworzenie oddziałów paramilitarnych i sprowadzenie wojsk okupacyjnych do Polski.
  Wart Pac pałaca a pałac Paca.
 • @Lotna 20:13:02
  100/100 Ave. http://9.s.dziennik.pl/pliki/5746000/5746511-900-688.jpg
 • Red. Witold Gadowski ostrzega Polaków!
  Podejrzewam, że wyroków nie będzie, bo prędzej dojdzie w Polsce do wojny domowej, przygotowania już trwają, posłuchaj tego od 6 minuty z wczoraj:
  https://www.youtube.com/watch?... Ukraina, Straż Graniczna, kryzys Ukraiński
  Jak ustalił portal Defence24.pl, na przejściu granicznym w Zosinie doszło do próby przemytu broni na terytorium Polski. Podczas rutynowej kontroli przeprowadzonej przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej funkcjonariusze udaremnili próbę wwiezienia dwóch sztuk broni długiej i dwóch sztuk broni krótkiej. Jest to kolejna w ostatnich tygodniach próba przemytu broni na terytorium Unii Europejskiej przez wschodnią granicę.
 • @Husky 19:17:39
  Sendeckiemu wkleiłem jego kolegę obejrzyj. pozdrawiam.
 • @kula Lis 67 20:28:54
  Na mieście chodzą słuchy że Endrju ma zastąpić Grasia.
  W Brukseli obaj czują się jak ryba w wodzie
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 67 20:26:00
  Polecam magdalenkowy układ ma się dobrze . Pzdr. http://albatros.salon24.pl/772211,minister-pokoju-obrony-czy-minister-wojny
 • @kula Lis 67 20:12:55
  Troche ucierpial wizerunek osla, to zwierze jest w porzadku i nigdy krzywdy Polakom nie uczynilo.

  Pozdr
 • @Repsol 21:12:39
  W sumie to nie ma nad wylanym mlekiem co płakać.
  Polityka wewnątrzkrajowa jest taka sama od 1989 roku, ściślej od Okrągłego Stołu a jeszcze ściślej od Magdalenki.
  Wajcha została przekręcona o 180 stopni i choćbyś szaty rozdzierał, biczował się, był patriotą nad patrioty, chciał wolności i samostanowienia naszej Ojczyzny, JEST TO NIEMOŻLIWE.
  Jesteśmy już Polin, Judeopolonią, robią z nami co chcą.
 • @lorenco 22:00:11
  Ano tak. Pzdr.http://ziut.neon24.pl/post/130640,sienkiewicz-w-rozmowie-zdradzil-motyw-zamachu-w-smolensku
 • @lorenco 22:00:11
  "Wajcha została przekręcona o 180 stopni i choćbyś szaty rozdzierał, biczował się, był patriotą nad patrioty, chciał wolności i samostanowienia naszej Ojczyzny, JEST TO NIEMOŻLIWE. Jesteśmy już Polin, Judeopolonią, robią z nami co chcą".

  Trochę optymizmu. Można usiąść, zwiesić głowę i się poddać. Jeżeli Pan uważa, że juz jesteśmy Judeopolonią to w sumie już nic nie można zrobić. Ja tak nie uważam i sądzę, że na dzień dzisiejszy obecne rządy mogą być jedynymi, podczas których możemy odbudować Polskę... musimy to wykorzystać, bo układ z PO-PSL byłby rzeczywiscie końcem naszej Ojczyzny.

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 67 20:26:00
  W. Gadowskiego trzeba brać na poważnie. On wie co mówi.
  Pozdrawiam
 • @Lotna 20:13:02
  Czy naprawdę uważasz, że A. Macierewicz wszystko psuje a nie buduje. Pisałem, że nie wszystko mi się podoba, ale czyszczenie ze WSI-oków i innych kanalii bardzo.
  Pozdrawiam
 • @Husky 19:17:39
  :) On jest wszędzie... Przecież musi z czegoś żyć a dawni spec-chłopcy mają kasę.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 23:27:19
  Od 30-stu lat Polska jest okradana z wszystkiego przez rzeszę znajdujących się przy korycie złodziei i niedojdów .Proszę napisać czy gdzieś się mylę ?. Pozdrawiam.
 • Prezessimus osłupił Sejm, Senat, rząd itd ale boi się Tuska mimoObrony Narodowej popiersia bliźniaka?
  Odebrał honor Rzeplińskiemu i Duda wystarczył do ułaskawienia wsparcia naszości wojny z Irakiem popisowo gebelsowskimi kręgami poderjrzeń i na niegodnego Lepera i Giertycha gruntowym ziobrohakiem więc i z Tuskiem sobie poradzi wzorem Erdoana.
 • @kula Lis 67 20:12:55
  Tak swoją drogą, na jakimże osiołku rdzawy Tusku wjeżdża Alejami Jerozolimskimi do prokuratura Piłata?

  Na Schetinu, Pendolinu czy też na rzeczniku rządu Grasiu?

  Nie, drodzy Państwo, rządową beemką se jedzie!
 • @maharaja 08:16:13
  Niemieckie interesy a Tusk. Czy Tuska pytano o to:
  https://www.youtube.com/watch?...
  http://pressmania.pl/prof-chri...
  Wykład wybitnego profesora Cieszewskiego z USA.
  https://www.youtube.com/watch?...
  Dziennikarz/dawny rzecznik UPR/Ziemkiewicz 2 tyg. temu, że PiS
  skończyło się już paliwo smoleńskie. To jest właśnie paliwo dla red.Ziemkiewicza! Są to informacje jawne. By to zrozumieć potrzeba fizyki dla kl.VI
 • @krzysztofjaw 23:26:11
  Sama atmosfera i samo zachowanie się Tuska i prokuratorów sprawia, że to wszystko jest bezkarna komedia kiepskich w poważnej sprawie. Dla Tuska bycie premierem to sprawa polityczna czy kabaretowa?
  Jestem przekonany, że Donald Tusk traktował stanowisko jako kabaret pozycja KLAUNA to najlepsze rozwiązanie. Odpieprzcie się ode mnie..już dawno nie widziałem takiej hucpy jak wczoraj zgotowały "mendia"! A Pinokio? A Pinokio szedł ulicamy, peronamy jak ....cysorz Bocassa! Kiedy mój Naród zmądrzeje???
 • @maharaja 08:16:13
  870.0 Marsz „króla” do „Canossy”.

  Znowu totalne widowisko,
  Źli zdecydowani na wszystko,
  Wykorzystali przyjazd „króla”,
  Żeby na dworcu ciut pohulać,

  Miał to być manifest poparcia,
  Ale jedynie szło o starcia,
  Nie poparcie, lecz atak głównie,
  Na zmiany, które kroczą dumnie,

  Toż to okazja, by ród kaczy,
  Znowu opluć i obsobaczyć,
  Podniecić tłumy i podburzyć,
  I duszną atmosferą wkurzyć,

  Taki przyjazd na Stację Główną,
  Miał zostać akcją niemal równą,
  Przyjazdowi z Magdeburga,
  Lecz mu zupełnie nie dorównał,

  Ale stał się obskurną szopką,
  Totalną na pokaz idiotką,
  Żeby obijać mordy kacze,
  A nie popierać kogoś raczej,

  Bo ten wyrobnik cudzych panów,
  Bardzo boleśnie zranił naród,
  I chociaż wszystkiemu on winny,
  Chciałby wmówić, że jest niewinny,

  Komitet powitalny „króla”,
  Nieco się na dworcu rozhulał,
  Ale tylko trochę, kapinę,
  Więc to wszystko wyszło na kpinę,

  Byli, kopaczka i kłamacze,
  I bezrozumni popieracze,
  Nawet alimenciarz się zjawił,
  Choć też na bakier jest z prawem,

  „Król” wykorzystał pendolinę,
  Bo wcześniej czasu nią nie miał,
  Gdyż wolał latać samolotem,
  Co tydzień, tam i z powrotem,

  Na te loty niepoliczone,
  Z naszej kasy szły miliony,
  A teraz pendolinę ćwiczył,
  By historyczny czyn zaliczyć,

  Miał być sukces, ale nie wyszło,
  Obyć się, więc erzacem mu przyszło,
  Ten dobrze znany prowokator,
  Wysiadł na stacji prokurator,

  Więc nie będzie tu porównania,
  Pozostaną tylko zeznania,
  Czy będzie jak zwykle mataczył,
  A może prawdę powie raczej,

  Lecz na to płonne są nadzieje,
  Od tych postaci fałszem wieje,
  Wszystko zrobią, żeby wypaczyć,
  Bo nie potrafią żyć inaczej,

  Ten pochód „króla” był żałosny,
  Prawie był to marsz do Canossy,
  Lecz w „królu” zbyt dużo buty,
  Potrzebny był worek pokuty,

  Jeszcze trochę to może zmięknie,
  Zaśpiewa właściwą piosenkę,
  Bo z faktów się nie wywinie,
  Co się należy nie ominie,

  Lecz może więcej się nie stawić,
  Narodu wykrętów pozbawić,
  Tak czy owak, jest on przegrany,
  Ten pajac sztucznie nakręcany,

  Polskość zawsze obca mu była,
  Na wymioty go naraziła,
  Za tę postawę dostał premię,
  Tak się narodził podły premier.
  20.04.2017 jerry
 • @autor
  "Czy to już totalny kretynizm, czy zwykłe prostactwo? Czy to jakaś ułomność umysłowa czy celowa autodestrukcja lub zwykła prowokacja? A może już całkowita bezradność i bezsilność wobec rządów PiS skłania ich do chaotycznych i bezmyślnych działań?"

  Jak niewielka zmiana frazeologii wystarczy, by naród w skrajnym bezideowym liberale widział rewolucyjnego spadkobiercę czerwonych brygad. Tylko że rysując go na tle czerwonym narażają go na strzały, jakie dopadły Aldo Moro.

  Jest pewien rys osobowościowy zwolenników (-czek) Tuska: są to tzw. świeckie dewotki w peerelu, albo niedokształcone z ambicjami + Mateusz Kijowski, albo aż nazbyt wykształcone, z powodu aktualnej polit-sytuacji sfrustrowane. Lustrzane odbicie tych, które dobrze zna każdy proboszcz, jeno na odwyrtkę. Oczywiście odwyrtka niekompletna, bo osoba proboszcza jako postać stanowiąca dlań punkt odniesienia ostać się musiała, z przestrzenią publiczną w roli świątyni, którą trzeba wysprzątać z PIS-owskich złogów. A kto najlepiej wprawny w sprzątaniu tego, co maczowato-katolicko-ciemnogrodzko-stetryczałe i po prostu niewspółczesne? Ano one - postrachinie pisowskich złogów - najlepiej się z tym uporają. Świetlana Brygada. Zawsze u boku świeckogdańskiego neo-brygida!

  Rys osobowościowy tych świeckich dewotek (antymoherek - swoją drogą warto byłoby dopatrzyć się jakiegoś wspólnego im rysu wizualnego, dla łatwiejszego zakreślenia targetu: tapeto-makijaż? ewrowdzianko? adidasy dla 60-tek? Damomiastowe świeckomadonny? Racjo-chwalne Konstytutki? Bałwochwalcze aktywistki antypistki, co już disco-polo nie znoszą, a jeszcze Stinga zrozumieć nie potrafią? Przegrana feminogeneracja, uwięziona w runiach patriarchalizmu) jest dość jasny: ratio, prawo i ego + awersja do wszystkiego, co jest duszy czystej nieporządkiem (anty-id). To grupa liczna, w miarę zdrowotnie stabilna, antykonsumerska (z czego?), po odejściu M. Czubaszek osamotniona i szukająca nowego idola.

  A jednak prześwieca w ich postawie jakaś taka - z opóźnieniem ujawniona - naiwność i wiara w to, że jednak ten świat jest sprawiedliwy i że dla nich także miejsce w tym postznanym im świecie przewidziano. Wiara w jedynie słuszną proeuropejskość Polski i w propolskość Europy. Wiara odstawionego na boczny tor taboru w to, że niebawem przyjedzie lokomotywa. Przyjadą, owszem, ale Cygani za komin przebrani, z oparami okowity zamiast pary i bębnami muzykantów zamiast pociągowych kół zamachowych ... wszak w zamach nie wierzą.

  Wiara czyni cuda - góry przenosi - może zdoła uczynić z gdańskiego liberała polskiego czegewarę, kto to wie?
 • @maharaja 08:16:13
  Obce media a Smoleńsk. Obce media w Polsce a dezinformacja.
  http://pressmania.pl/prof-chri...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  Czy Operacja smoleńska w mediach trwa?
 • @maharaja 08:16:13
  Oglądałem konferencje prasową pana prokuratora, był świetny z kamienną twarzą załatwił Tuska a dziennikarze zaskoczeni zniechęcili się do zadawania głupich pytań. Zwolennicy Tuska witając czerwonymi kartkami z jego podobizną potwierdzili swoją tęsknotę za komuną i utraconymi przywilejami które utracili po dojściu do władzy PiSu. Żenujące widowisko. Jak będzie szedł do pierdla, to też będzie taka procesja? Zastanawia ilu kretynów jest w tym Kraju, i sądząc po ich wczorajszych wypowiedziach, dlaczego przyszli powitać tego złodzieja i oszusta ich treść odpowiedzi powala, prostactwo, kretynizm, a właściwie sami nie wiedzieli po co tam przyleźli, zwykła hołota odpad ludzki, jeżeli toto chodzi na wybory to jestem pesymistą, powinno się zbadać ich stan psychiczny i dopiero wtedy dać kartkę wyborczą lub nie, oni są głupsi od baranów. Okazuje się, że słowem polityka można przykryć wszystko z czego tłumaczenie się jest dla nas niewygodne. Oszalałe z entuzjazmu babcie, kurczowo wieszające się u ręki króla Europy i intonujące mu "Sto lat"(!) w drodze na przesłuchanie w prokuraturze, są wystarczająco usatysfakcjonowane wyjaśnieniem, że ich idol jest ciągany na przesłuchania z POWODÓW POLITYCZNYCH. O zgodności bądź nie "sposobu działania" z obowiązującym prawem i skutkach owej polityki nawet się nie zająkną. To oznacza, że można robić wszystko co dusza zapragnie, byle z etykietką "politycznie". Idol doskonale o tym wie i z rozmysłem cedzi w wywiadach to jedno słowo. Kiedy "rządził" potrafił trzy razy w tygodniu latać do domu i z powrotem a wczoraj urządził happenning, bo podobało mu się zamieszać w łepetynach swoich zwolenników. Zapomina jednak w tych swoich poczynaniach, że nic nie chroni niezgodnie z prawem i przestępczo zachowujących się premierów czy prezydentów. Zapadają wyroki...W wielu miejscach z uporem maniaczym powtarzają "Tusek to talent polityczny". Ja się pytam - w jakim miejscu on się ujawnia ?
  Nie znam choćby jednego wiekopomnego zdania przez niego wypowiedzianego. O, pardon, jest jedno takie "Panowie, policzmy głosy" ! Nie znam choćby jednego chwalebnego czynu. Definicja marksistowsko-leninowska pojęcia "polityka":
  Polityka jest to walka klas o zdobycie, utrzymanie i utrwalenie władzy.
  Dziś słowo "klasy" zastąp słowami - koterie, kolesie, mafie itp.
 • @maharaja 08:42:48
  Bardzo szorstka przyjaźń? Grzegorz Schetyna witał Donalda Tuska w Warszawie KORESPONDENCYJNIE! Szef PO tłumaczył się z nieobecności na Dworcu Centralnym i pod prokuraturą "miałem zajęcia" tłumaczy się Szef Platformy. Schetyna tłumaczył, że była to impreza organizowana na szybko, spontanicznie i w na Dworcu Centralnym i tak były tłumy, więc on sam Tuska: witał korespondencyjnie! Taka to dyplomacja panuje w PO. Była godna reprezentacja (Ewa Kopacz i Rafał Trzaskowski i Michał Szczerba i inni znani politycy PO) Platformy Obywatelskiej wyjaśnił Schetyna. Ps..Przecież jedyną szansą Schetyny jest niekojarzenie go z Tuskiem. Byłby głupi gdyby tego nie wykorzystał. Obaj pamiętliwi, zawzięci i mściwi. Żaden polityk w Polsce nie był tak pomiatany jak Schetyna przez herr Tuska (i to na dodatek publicznie). Schetyna woli nie oglądać swojego prześladowcę i gnębiciela. Chociaż mógł kanapki mu podrzucić, chłopa 9 godzin (pewnie nic sobie nie mógł przypomnieć ) trzymali o wodzie, kawie ( pewnie zbożowa ) i herbacie ( Ulung )..
  No i coś słabe to było powitanie, nikt nie rzucił się pod pociąg, za mało miłości tylko czerwone kartki były
 • @maharaja 08:42:48
  Polacy dobrze to ocenią, iż kiedy był premierem, trzy razy w tygodniu latał do domu samolotem, (ponad 5 mln zł wylatał!) a teraz nagle po raz pierwszy w życiu jedzie pociągiem? Przypomnę też, że niedawno wyśmiewano akcję przywitania Beaty Szydło na lotnisku. A teraz podobne powitanie opozycja urządza Tuskowi. Przecież za chwilę zacznie się akcja pod hasłem: "Każdy przyzwoity człowiek musi witać Tuska". To wszystko przypomina mi złe czasy Platformy, kiedy była partią arogancką. Teraz próbują o tym wszystkim zapomnieć, budując narrację, że 8 lat ich rządów było fantastycznych i złoty orzeł tych fantastycznych rządów przyfruwa teraz do stolicy naszego pięknego kraju. akcja z Tuskiem nie przysporzy opozycji zwolenników. Wydaje mi się, że ludzie przyjmą powitanie Tuska nieciekawie. Pomyślą sobie, że znowu się wygłupiają. I to ci sami ludzie, którzy podwyższali nam podatki, chociaż obiecywali, że obniżą, którzy zrobili wiele złego, a dziś podnoszą głowy.
 • @Husky 18:46:49
  http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2017/149268526315738697438.jpg Z kolei redakcja Wirtualnej Polski dostrzegła w byłym premierze... papieża. To nie żart. Właśnie do papieża porównano Tuska, który pomachał z okna prokuratury zgromadzonym przed budynkiem osobom. Tusk najwyraźniej nie zamierzał poprzestać na krótkim oświadczeniu dla mediów. Swoisty manifest zamieścił na Twitterze:

  - Drzewo zetną, bażanta zastrzelą, ale Was nie zmogą. Dzięki za Wasze "Sto lat" - najpiękniejsze, jakie w życiu słyszałem – napisał Tusk.
 • @Lotna już Kaczyński postawił do pionu Prezydenta
  któremu nagle podobają się zmiany w sądownictwie czyli reforma Ziobry, parę dni był przeciw. To samo z min. Macierewiczem Duda już powiedział, że żadnych zmian w MON nie będzie bo Macierewicz jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu! Pęka kolejny balon manipulacji opozycji. Sasin: Nie ma żadnej sprawy Macierewicza. Pan minister nie jest problemem dla PiS. Jacek Sasin jednoznacznie tłumaczy, że nie ma mowy o żadnym konflikcie z szefem MON Antonim Macierewiczem. Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości całą tzw. sprawę Macierewicza nakręcają politycy opozycji. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” pod adresem opozycji padły mocne słowa:
  Nie ma żadnej sprawy Macierewicza. Pan minister nie jest problemem dla PiS, a wręcz przeciwnie – jest dla partii wartością dodaną. Wokół pana Misiewicza opozycja zbudowała negatywny przekaz tylko po to, by uderzyć w PiS. Temat tego pana jest marginalny w stosunku do osiągnięć rządu. Opozycja, nie mając powodów do krytykowania naszej polityki, znalazła sobie obiekt w postaci pana Misiewicza, który popełnił niezręczności. Patrzmy na sprawę w odpowiednich proporcjach. - tłumaczył na łamach „Rzeczpospolitej” Jacek Sasin.

  Ponadto polityk Prawa i Sprawiedliwości zwracał uwagę, jak duże znaczenie dla samej partii ma Antoni Macierewicz, ze względu na swoją „kartę biograficzną”.
  Antoni Macierewicz, obok prezesa Kaczyńskiego, ma najpiękniejszą kartę biograficzną w PiS. Ufam, że Antoni Macierewicz najlepiej, jak potrafi, wypełnia swoje funkcje polityczne i ministerialne. [...] Część wyborców głosuje na PiS właśnie dzięki Antoniemu Macierewiczowi. Wielokrotnie widziałem, z jakim entuzjazmem dzisiejszy szef MON jest przyjmowany przez naszych wyborców. Nie mam wrażenia, żeby nasi wyborcy nie tolerowali ministra Macierewicza – tłumaczy w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Jacek Sasin.

  Wcześniej na temat rzekomego konfliktu w PiS stanowczo wypowiadał się już dziś szef BBN.

  Na moją wiedzę kwestia zmiana na stanowisku szefa MON nigdy nie była rozpatrywana – powiedział dziś Paweł Soloch. Dodał, że taka ewentualność w ogóle nie była brana przez prezydenta pod uwagę. „Nie wyczuwałem u niego takiego nastawienia” – stwierdził.

  CZYTAJ WIĘCEJ: To koniec spekulacji! Szef BBN: Prezydent nie bierze pod uwagę zmiany na stanowisku szefa MON Ps..No, to teraz u Karnowskich pewnie żałoba. A ich nadworni rozkraczeni "ślizgacze" wykupili zapas stoperanu. Pytanie - co mieli na celu tak szczuć na ministra i grać na rozwalenie rządu? Bo na pewno nie dobro Polski. Amerykanie czekali aż zostanie wyczyszczone wojsko z agentury i ludzi niepewnych. Dopiero jak zrobił to Macierewicz przysłali swoich żołnierzy. Warto w tym kontekście spytać opozycji czy chodziło im o to aby nie wpuścić Amerykanów. W czyim to interesie? Rosji i Niemiec. Albo opozycja to pożyteczni idioci albo zdrajcy.
 • @maharaja 08:16:13
  http://wrealu24.pl/images/2017/04/bienkowska-drabik-tusk-epp-466.jpg Na zdjęciu Tusk z żydowskim lachociągiem Mojcho- Bieńkowską. Tusku - pamiętamy! "Sam sobie wypłacił 400 tys., a potem opłacił ekspertyzy, które potwierdziły, że mógł sobie wziąć". Tak się bawili. Z okazji powrotu Tuska do Polski postanowiliśmy po raz kolejny przypomnieć dlaczego nie powinien on spokojnie chodzić po polskich ulicach. Sam fakt niewiarygodnie licznego tłumu witającego Donalda Tuska na dworcu i okrzyki poparcia są dla mnie czymś tak niewyobrażalnie obrzydliwym i niewytłumaczalnym, że uznałam iż warto przypomnieć co nieco z przeszłości obecnego "króla Europy".

  Czasy Platformy Obywatelskiej i hasło "By żyło się lepiej" na szczęście już minęły. Zawsze miałam nieodparte wrażenie, że owe hasło wyborcze odnosi się raczej do członków PO, a nie do tych wszystkich otumanionych biednych ludzi, którzy z opaskami na oczach tłumnie zebrani przy urnach wyborczych wybierali członków z list wyborczych Platformy.
  Dzisiaj z okazji "wielkiego święta" powrotu "króla" do Polski chcę przypomnieć parę znaczących faktów z życia Tuska, które w moim odczuciu powinny posadzić go nie na tronie a w celi...
  Odsłuchajmy po raz kolejny rozmów Zbigniewa Rynasiewicza, wiceministra infrastruktury, który w bardzo interesujący sposób referował Patrycji Zielińskiej - prezes należącego do Skarbu Państwa Bumaru - osiągnięcia swojego ówczesnego podwładnego, czyli szefa Transportu Drogowego.
  "On sam sobie wypłacał za projekty europejskie, sam ze sobą podpisywał umowy, 400 tys. sobie wziął. I najlepsze, że zapłacił w Warszawie ekspertom, którzy zrobili mu opinię, że tak naprawdę to mógł to sobie wziąć. Mógłby siedzieć, bo sam ze sobą podpisał te umowy, sam sobie zlecił, sam podpisał i sam wypłacił".
  Mało? No to jedziemy dalej! Kolejna rozmowa z udziałem ludzi z rządu Donalda Tuska. Włodzimierz Karpiński skarży się m.in. ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi i szefowi NIK Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. Wspomina, że państwo polskie "utopiło" w LOT-cie 400 mln zł z uwagi na... ucieczkę przed "politycznym samobójstwem", jakim byłby upadek tego przewoźnika lotniczego. Karpiński stwierdził, że nie można dopuścić, by "nasze rządy były pod znakiem bankructwa narodowego przewoźnika" po czym dodał, że nie mają innego wyjścia i muszą to "dalej ciągnąć".
  Dalej mamy arcyciekawą konwersację pomiędzy Tomaszem Tomczykiewiczem, wiceministrem gospodarki, Bartoszem Arłukowiczem, ministrem zdrowia oraz jedną z moich ulubionych Elżbietą Bieńkowską - wicepremier i minister kultury za złotych czasów Platformy Obywatelskiej. Rozmowa dotyczy kontroli NIK dotyczącej wykorzystania funduszy unijnych w służbie zdrowia. Bieńkowska stwierdziła, że posłuży się wynikami kontroli z 2011 r. i zrobi tak, "by wyszło dobrze":
  "To znaczy wiadomo, że to nie jest prawda, ale co, kto będzie te pieniądze zwracał? Ja wiem, jak jest, kontrole robiliśmy po to, żeby wyszło, że jest dobrze. A jest źle, ale to są setki milionów złotych".

  I jako wisienkę na torcie potraktować można załatwianie posadki do tej pory nieznanej osoby. Stołek bardzo dobrze opłacany, bo miała na nim zasiąść asystentka... w Brukseli.
  "Ty masz od 1 lipca pracę, ale kto ci mówi, żebyś ty chodziła do pracy. Masz etat, a nie to, że masz chodzić do roboty, bo wiesz, to jest różnica. Będziesz tam referentką do spraw różnych, no i tyle, nie będziesz się ruszać, będziesz leżeć..."
  Dzisiaj Donald Tusk został wezwany przez prokuraturę. Mając na uwadze to co powyżej zostało tylko w niewielkim wycinku przypomniane - mam nadzieję, że tym razem tak często wspominane "państwo teoretyczne" nieco się urealni i potraktuje tych, którzy teraz z transparentami pełnymi pięknych haseł, wycierają sobie brudne ręce "demokracją".
  Magdalena Derucka
 • @maharaja 08:16:13
  http://wrealu24.pl/images/2017/04/tuskpowitanie.jpg Cyrki na powitaniu Tuska na Dworcu Centralnym! Sam środek "MŁYNA"! Polska podzielona...! Nieprawdopodobne cyrki i infantylne zachowania ludzi na dworcu centralnym podczas wydarzenia "powitanie Donalda Tuska w Warszawie". To co tam się działo przechodzi ludzkie pojęcie. Polaryzacja społeczne sięgnęła zenitu. Zresztą oceńcie sami...O co chodzi w całym zamieszaniu? Śledztwo, które prowadzi wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, dotyczy "przekroczenia uprawnień przez członków kierownictwa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez wymaganej zgody prezesa Rady Ministrów". Za przestępstwo przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego grozi do trzech lat więzienia.

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przyjechał stawić się w warszawskiej prokuraturze, gdzie będzie zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

  Jak komentował zamieszanie sam zainteresowany?

  "Byłbym wyjątkiem, gdybym uznał, że prokuratura jest neutralna i bez politycznego nastawienia. To element politycznej nagonki. To są zawsze przykre sytuacje, choć mi brak doświadczeń w tej kwestii. Trudno mi nie mieć wrażenia, że sprawa ma jednoznaczny kontekst polityczny. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń do pracy służb specjalnych w tamtej sprawie" - powiedział Donald Tusk przed wejściem do pociągu jeszcze w Sopocie.
  Zajawka reportażu Marcina Roli o "Przywitaniu Tuska": https://youtu.be/iqXiCiCT0Lw
 • @maharaja 08:16:13
  Przyjaciel Merkel będzie miał problem. Nie będzie zasłaniania się immunitetem. Narzekanie Donalda Tuska na długość jego przesłuchania w prokuraturze jest śmieszne - podkreślił dziś wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Przypomniał m.in., że Zbigniew Ziobro raz był przesłuchiwany przez prokuraturę przez 11 godzin. Odniósł się też do kwestii ewentualnego korzystania z immunitetu przez Tuska. – Tutaj immunitet nie wchodzi w grę – stwierdził. Donald Tusk w środę w warszawskiej prokuraturze, od godz. 12.00 zeznawał jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Prokuraturę opuścił ok. godz. 20.

  Słyszałem, że Zbigniew Ziobro raz był przesłuchiwany 11 godzin przez prokuraturę, a chyba tylko jeden polityk - Jarosław Kaczyński - był tylko częściej przesłuchiwany przez prokuraturę przy okazji różnych spraw. To też pokazuje jak funkcjonowała prokuratura w czasach, kiedy rządziła Platforma Obywatelska. Więc chociażby w tym kontekście narzekanie Donalda Tuska na długość jego przesłuchania jest śmieszne powiedział wiceminister Wójcik dziennikarzom w sejmie.

  Natomiast chcę powiedzieć bardzo wyraźnie: wszyscy są równi wobec prawa. Zapis konstytucji wreszcie jest realizowany - wreszcie. Donald Tusk także jest równy wobec prawa. Nie stoi ponad prawem i ponad konstytucją. Choćby był królem Europy - a za takiego go niektórzy uważają, a być może on sam się uważa za takiego - to stanął przed polska prokuraturą. To chyba dobrze – mówił wiceminister sprawiedliwości.
  Jak dodał, Donald Tusk zeznawał w bardzo ważnej sprawie, a jego zeznania mają kluczowe znaczenie. - Dzisiaj naprawdę nie rozmawiamy o upolitycznieniu - powiedział Wójcik.

  Wiceminister był też pytany o słowa Tuska, że skorzysta ze swojego immunitetu, gdy dojdzie do wniosku, że „celowo wykorzystywane są sprawy przeciwko mnie po to, aby utrudnić lub uniemożliwić mi sprawowanie funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej".

  Immunitet w tym przypadku nie obejmuje tego rodzaju sytuacji. To nie jest związane z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych jako przewodniczącego Rady Europejskiej. Tutaj immunitet nie wchodzi w grę zaznaczył wiceminister sprawiedliwości. Ps..Przecież na łańcuchu można go do Polski przywlec wystawiając za nim ENA..Zresztą MATOŁ Donald Tusk znów pokazał, że jest tylko MATOŁEM i skąd ma wiedzieć co to immunitet. A immunitet Tusk ma tylko wtedy gdy tante Angela głaszcze go pod włos. Wierzę, że odpowie za zdradę interesów Polski i spisek i współpracę z FSB .
 • @krzysztofjaw 23:31:22
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/149262753715733397414.jpg Twarz Tuska mówi więcej, niż wszystkie komentarze...Widać, że Tusk jest wystraszony, bo gdyby było inaczej nie zachowywałby si e w ten sposób, a sprawa jest poważna i zahacza o zdradę Państwa. A immunitet "króla europy" nie ma zastosowania w tej sprawie i wielu innych aferach jak był premierem. Niech nie straszy. Zżerają go: nerwica wegetatywna, bezsenność i klasyczna dla charakteropatów - mieszanka kompleksów. Zawziętość i mściwość to od lat jego duchowe paliwo. Widać jednak,że jego zapasy powoli się wyczerpują. Poczucie humoru słabiutkie. Koncept z przyjazdem do Wa-wy pociągiem - idiotyczny (Graś mu doradzał?). Przywitały go: ubeckie mastodonty, Ewa, Mateusz i dobry znajomy Komorowskiego, człowiek do zadań specjalnych: tw. "Matka" Hadacz kolega i idol Sendeckiego. Straszny upadek...A skowyt ryżego po wyjściu z prokuratury oznacza jedno i TYLKO JEDNO, ryży już wie , że niebawem będzie miał postawione zarzuty w tej sprawie. Co będzie w innych sprawach jak Smoleński, Amber Gold, podsłuchy dziennikarzy, zniszczenie gospodarki na żądanie Angeli Merkel, Brukseli, Paryża itp.
 • @Repsol 23:33:17
  Moim zdaniem, należy Tuska rozliczyć bo to co wyprawiał podczas 8-letnich rządów, afery i działanie na szkodę Polski jest niewyobrażalne. Załatwił stocznie, umoczony i odpowiedzialny za Amber Gold, sprawa Smoleńska, zadłużanie kraju i wielka buta granicząca z bezczelnością. Totalny bałagan administracyjny, rozwalenie państwa do stanu teoretycznego istnienia. Konieczny jest sprawiedliwy osąd tego hochsztaplera i szkodnika.
 • @kula Lis 67 18:51:44
  POzamiatane !!!!

  Kantar Public: gdyby wybory odbyły się w 1.poł. kwietnia
  PiS uzyskałby 38 % głosów;
  PO 19 %,
  Kukiz'15 11 %;
  Nowoczesna 5 %
  W przeliczeniu na mandaty PIS mialby 241 szabel w sejmie

  https://pbs.twimg.com/media/C93KKxxXUAEOqAY.jpg
 • @kula Lis 67 18:51:44
  Na szczęście zwolennikami PIS są normalni POLACY

  https://pbs.twimg.com/media/C91ptNGWAAATJa7.jpg
 • @kula Lis 67 18:30:02
  Bank Światowy mówi wprost:
  Polska gospodarka dynamicznie przyspiesza!
  Produkcja przemysłowa wzrosła w marcu o ponad 11% r/r.
  To najlepszy wynik od 6 lat
  Oto owoce rządu Beaty Szydło!
 • @Husky 19:27:18
  Jednym słowem - PiS rujnuje III RP !!!

  prod. przemysł +11,1%
  budowlanka +17,2%
  sprz. detal +9,7%
  VAT +40%
  CIT +14%
  opł. paliw. +18%
  bezrobocie 8,2%
  PKB 3,5%-4%
  ubóstwo dzieci -94%
 • @Husky 19:30:30 Kaczyński postawił Prezydenta do pionu i zmienił zdanie.
  Magierowski rozwiewa wątpliwości: "Prezydent wspiera reformy ministra Ziobry. Uważa, że są konieczne"
  "Prezydent uważa, że potrzebna jest głęboka reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce, a w szczególności sądownictwa".
 • @Husky 19:14:44
  Obelgi, wrzaski, agresja - czyli Polacy skaczą sobie do gardeł a Tusk się cieszy! Polska podzielona!
  https://youtu.be/uueJAdnSdq8
 • @Husky
  Zmienia się! Ziobro wsadza prokuratorów do więzień! Nie ma litości dla łamiących prawo. Na trzy lata więzienia Sąd Rejonowy w Szczecinie skazał byłego szefa Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach prokuratora Mirosława S. W 2010 roku oskarżony prokurator oferował swojej byłej partnerce doprowadzenie do wydobycia z aresztu jej syna zatrzymanego za rozbój. Wziął za to łącznie 42 tysięcy złotych łapówki i złotą biżuterię w postaci łańcuszka i kolczyków. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Dowodami w sprawie były zeznania obciążające byłej partnerki prokuratora, bilingi rozmów telefonicznych, nagranie rozmowy z korupcyjną propozycją, a także złota biżuteria przyjęta przez prokuratora, zabezpieczona przez ABW w jego mieszkaniu. Mirosław S. przez całe śledztwo nie przyznawał się do winy. Przed dwoma tygodniami prosił o uniewinnienie. Prokurator żądał dla niego trzech lat więzienia. W ocenie sądu kara zawnioskowana przez prokuraturę jest adekwatna do popełnionego przez oskarżonego czynu - powiedział sędzia Piotr Pałczak. Sąd uznał Mirosława S. za winnego i przychylił się do żądania prokuratora.
  Ponadto sąd orzekł przepadek łapówki, jaką wziął prokurator. Wyrokiem sądu Mirosław S. ma zakaz pracy na stanowisku prokuratora na 10 lat. Wyrok nie jest prawomocny.
 • @krzysztofjaw
  http://wrealu24.pl/images/2017/04/biedronskandal.jpg Poniżej o "prezydęcie" pedale Słupska a raczej Dupska...Szok! Nastolatek oskarża Biedronia o molestowanie! Pokazał screeny z rozmów! Ta szokująca wiadomość wyszła pierwotnie od Zbigniewa Stonogi. Do kontrowersyjnego biznesmena miał się ponoć zgłosić pewien 16-latek, który twierdził, że Robert Biedroń proponował mu seks oralny za pieniądze. Ta szokująca wiadomość wyszła pierwotnie od Zbigniewa Stonogi. Do kontrowersyjnego biznesmena miał się ponoć zgłosić pewien 16-latek, który twierdził, że Robert Biedroń proponował mu seks oralny za pieniądze. Do sieci trafiło nagranie na którym prezentowane są screeny z rozmowy chłopaka z prezydentem Słupska oraz dowody na potwierdzenie prawdziwości konta Biedronia. Sprawa jest bardzo delikatna i niesamowicie kontrowersyjna. Jeżeli to co jest tu pokazane okaże się prawdą - oznacza to ewidentny koniec Roberta Biedronia. Robert Biedroń jest pod ostrzałem. Szykują się dla niego ciężkie dni spędzone zapewne na tłumaczeniu się z tego sensacyjnego i skandalicznego doniesienia. Nastolatek oskarżył prezydenta Słupska o molestowanie seksualne, a na dowód pokazał w sieci screeny z rozmów. Zbigniew Stonoga potwierdził, że chłopak zgłosił się do niego. Żalił się i jednoznacznie stwierdził, że czuje się molestowany. Na stronie kontrowersyjnego biznesmena zamieszczone zostały zeznania 16-latka. Padają tam ciężkie oskarżenia jak to, że Biedroń miał proponować chłopakowi seks oralny za pieniądze.
  Panie Zbyszku, Biedroń wysyłał mi swojego penisa – miał napisać do Stonogi 16-latek.
  Poniżej pełny zapis, na którym są przedstawione rzekome dowody świadczące o wiarygodności oskarżeń. Co o tym sądzicie? Prawda czy ostre nadużycie? https://www.facebook.com/100011930535068/videos /248011582273191/ Ps..Zamknąć jak każdego się zamyka w takim wypadku, a później później ....przesłuchać i do pierdla...jak się potwierdzi.
 • @kula Lis 67 10:19:18 ps..
  Ksiądz, nauczyciel, zwykły Polak byłby już sekowany, niszczony, przez żydowskie i lewackie mendia, aresztowany i nękany przez prokuratury, ten pedał jest bezkarny, we wszystkim w tym za pedalskie wojaże po świecie za pieniądze podatnika.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej