Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Partie i organizacje "zewnętrzne" wobec Polski i Polaków!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zadanie jest więc wielkie. Polska musi zbudować polskie partie polityczne. Siły, dla których "Polska będzie najważniejsza", realnie a nie werbalnie. Czy jest to możliwe? Tak, ale bardzo trudne i wymaga jeszcze lat pracy.

Nie bywam na brukselskich salonach i nie wiem jak wyglądają kuluary wszelkich rozmów, które kończą się przyjęciem jakichś decyzji czy rozwiązań. Natomiast byłem kiedyś w najwyższych władzach jednej ze spółek Skarbu Państwa i wiem jak podejmowane są decyzje i one naprawdę nie mają nic wspólnego z werbalnym i gładkim pustosłowiem tłumaczącym decyzje pracownikom czy dziennikarzom. Język, którym na takich zebraniach zarządu się operuje jest podobny do tych nagranych u Sowy i w innych miejscach. Później te decyzje są "oprawiane" w ładne i kolorowe "opakowanie" i tak funkcjonują w sferze publicznej.

Sądzę, że podobnie jest w sferach zarządczych UE a nawet wydaje mi się, że jest gorzej, bo np. taki Junkers ze swoją alkoholową klasą nie mógłby być w żadnych władzach jakichkolwiek prywatnych czy publicznych firm. Te jego obcałowywania i poklepywania spotkałyby się zapewne z ostrą krytyką przez właścicieli i skutkowałyby szybką dymisją.

Wiem natomiast, że Jacek Saryusz - Wolski jak nikt inny z polskich europarlamentarzystów zna kulisy działania tej brukselskiej biurokracji i jeżeli on na swoim tweeterowym koncie [1] pisze, że "Opozycja przeoczyła, że czas na TAK dla UE był przed referendum akcesyjnym teraz czas na odpowiedź JAK a tu jedyne co, to podpis bez czytania (...) Szkody dla PL wynikające z donosów, które uruchomiły procedurę KE przeciw PL i rezolucje PE, są ogromne. Samotny protest te działania stopuje (...) Rozmowa o Polsce i Europie z kimś, komu są obce inne motywacje niż kariera i pieniądze, nie ma sensu (...) Konkurs na adekwatne określenie szargania dobrego imienia i wizerunku PL zagranicą (koniec demokracji, wyjście z UE) Fałszywe świadectwo?", to z pewnością wie, co mówi i realnie ocenia haniebne wyczyny "totalnej opozycji".

Mnie natomiast najbardziej zastanowiła jego wypowiedź: "Za polowaniem z nagonką na Polskę jest jakiś zamysł, bo jeśli nie TK, to inne dowolne preteksty. Szukanie uzasadnienia dla Unii 2-prędkości?".

Być może to jest jednym z celów tej nieszczęsnej "zewnętrznej" opozycji w Polsce. Musimy bowiem jasno sobie powiedzieć, że PO jest partią a'la "zewnętrznie niemiecką (unijną)" i realizującą interesy raczej Berlina niż interesy Warszawy.

Tak niestety było zawsze w czasie jej 8 letnich rządów a sądzę, że jeszcze od czasów KLD lub i wcześniej, bo do dzisiaj nie wiemy kim był TW Oscar, agent BND a może też STASI a przecież "polskość to nienormalność" zobowiązuje.

Płytki Nord Stream nie pozwala na przybijanie do polskiego, morskiego brzegu statkom o największym zanurzeniu. Kiedyś A. Merkel obiecała D. Tuskowi, że jak będzie taka potrzeba to pogłębią rurę (sic!) - śmieszność nad śmiesznościami obok braku działań ze strony polskiego rządu zmierzających do zastopowania tej inwestycji.

D. Tusk zlikwidował polski przemysł stoczniowy, aby niemiecki nie miał konkurencji. Podobne zamierzenia miał w stosunku do polskich kopalni, które nie mogły być dotowane z budżetu państwa podczas, gdy niemieckie tak. 

Pakiet klimatyczny to już zupełna porażka premiująca niemiecki przemysł, w tym ten obejmujący instalacje tzw. odnawialnej energii (np. niemieckie wiatraki). Poza tym D. Tusk (2008 rok) i E. Kopacz (2014 rok) zgodzili się na przyjęcie roku bazowego ograniczenia emisji CO2 na 2005 a nie 1990, jak było wcześniej ustalone przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ta zmiana spowodowała, że zamiast osiągnięcia już rzeczywistej  redukcji (w stosunku do roku 1990) na poziomie 32% w 2010 roku mieliśmy ją na poziomie ledwo kilkuprocentowym w stosunku do niekorzystnego roku bazowego 2005. Pakiet nazwany 3x20 zakładał redukcję emisji CO2 o 20% w stosunku do roku 2005. Pomimo lekceważenia przez UE interesów polskich w zakresie zmian klimatycznych (i w ogóle wszystkich interesów polskich) 24 października 2014 roku dalszej zdrady polskich interesów dopuściła się "premier" E. Kopacz. Podpisała bowiem rozwiązania nowego pakietu klimatycznego, jeszcze bardziej skrajnie niekorzystnego dla Polski i polskiego górnictwa i całej polskiej gospodarki. Zawarto w nim zapisy o redukcji o co najmniej 40% emisji CO2 do roku 2030 (w stosunku do niekorzystnego dla Polski roku bazowego 2005). Było to jawne uderzenie w polską gospodarkę, która i tak jest zdecydowanie słabsza od np. gospodarki niemieckiej czy francuskiej.

W międzyczasie jawnie promowano inwestycje koncernów niemieckich na dawnych ich ziemiach odzyskanych przez Polskę po II WŚ. Utworzono różne strefy ekonomiczne, dzięki którym niemiecki przemysł prawie w ogóle nie płacił podatków w Polsce, kraju działalności. Nie zastopowano ekspansji np. marketów niemieckich i nie zapobieżono wyłudzeń VAT-u ani wyprowadzaniu majątku w postaci tzw. "cen transferowych". Pozwolono na powstanie i rozwój Ruchu Autonomii Śląska a takie miasta jak Wrocław zostały opanowane przez niemieckie fundacje, akademickie lub społeczne lobby czy też inne organizacje niemieckiego pożytku publicznego.

O opanowaniu przez niemieckie media naszego rynku medialnego nawet już nie warto mówić, bo temat jest gorący i pewnie niedługo powstanie ustawa o decentralizacji (repolonizacji) mediów, choćby na wzór niemieckiej czy francuskiej :).

Wracając do spostrzeżenia Jacka Saryusza-Wolskiego. Berlin i osobiście A. Merkel wraz z największymi krajami starej UE chcą, aby owa stała się Europą "dwóch prędkości", co jest nie do przyjęcia dla Polski, innych krajów V4 a także jeszcze innych, mniejszych państw UE.

Lecz PO jest w dużej mierze "wykonawcą decyzji Złotej Anieli" (za S. Michalkiewiczem), więc już niedługo możemy spodziewać się, że ta partia nagle stanie się zwolenniczką takiej Europy o różnych prędkościach, co jest zgodne z rozkazem Berlina. Oczywiście makiawelicznie PO będzie starała się winą obarczyć PiS i całą Zjednoczoną Prawicę. To pewne, jeżeli faktycznie "Złota Pani" już dała swoim a'la "pachołkom" taki rozkaz.

A inne partie "totalnej opozycji"? 

.Nowoczesna została stworzona przez dawne środowisko UD/UW/demokraci.pl a te partie były antypolskie u podstaw i raczej reprezentowały środowiska syjonistyczne i międzynarodowych korporacji finansowych oraz przemysłowych. Nieprzypadkowo to to środowisko jest odpowiedzialne za wyprzedaż Polski w latach 90-tych XX wieku.

KOD to - jak mawia S. Michalkiewicz - chyba "stare Kiejkuty" - o proweniencji WSI-oków a oni albo reprezentują interesy rosyjskie, albo... amerykańskie, przy czym dla nich najważniejsza jest kasa...

A zresztą dla powyższych środowisk kasa ma pierwszorzędne znaczenie razem ze "zdradą" Polski - zdrada w cudzysłowu, bowiem trudno uznać za zdrajcę kogoś, kto nie czuje się Polakiem.

PSL to od zawsze (po 1989 roku, ale i wcześniej jako ZSL) partia etatystyczna i wejdzie w koalicję z każdym, kto zagwarantuje im jakąś formę współrządzenia.

Jest jeszcze środowisko "michnikowszczyzny" i tzw. "żydowskiej gazety dla Polaków", zwanej Gazetą Wyborczą. To środowisko trockistowskie o - w dużej mierze - korzeniach przedwojennej Komunistycznej Partii Polski i Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy oraz już powojennej tzw. "żydo-komuny" wysłanej i przygotowanej przez J. Stalina do pacyfikacji Polski i Polaków.

No i na koniec jest rządząca partia PiS, której nie można do końca uznać za "zewnętrzną", ale z powodu uwarunkowań geopolitycznych jest ściśle związana z USA i Izraelem, co wedle mnie jest dziś dla Polski lepszym rozwiązaniem niż partie reprezentujące kondominium niemiecko-rosyjskie, czy niemiecko-brukselskie. Niestety nie jesteśmy jeszcze na tyle silni, aby prowadzić do końca samodzielną politykę na skalę międzynarodową. Musimy się na kimś oprzeć. Obecnie tylko PiS (ZP) gwarantuje choć minimalny powrót Polski do suwerenności i niepodległości.

I tak to się przedstawia nasza scena polityczna. Można dodać do tego P. Kukiza, który jest dla mnie tajemnicą i na razie tak zostaje, choć jest u niego wielu wartościowych ludzi. Jest też lewica postkomunistyczna (SLD) i komunistyczna (Razem). Gdzieś tam przewija się J. K. Mikke, ale on zawsze "gdzieś się przewijał", kanalizując konserwatywno-liberalną scenę polityczną Polski, szczególnie "opanowując" młode studenckie umysły.

Zadanie jest więc wielkie. Polska musi zbudować polskie partie polityczne. Siły, dla których "Polska będzie najważniejsza", realnie a nie werbalnie. Czy jest to możliwe? Tak, ale bardzo trudne i wymaga jeszcze lat pracy. Nadzieją napawają młodzi ludzi. Oni już niedługo będą tworzyć nowe polskie elity. Musimy o nich zadbać, też realnie a nie tylko słowem czy pisaniną.

 

[1] http://wpolityce.pl/polityka/333902-saryusz-wolski-ostro-o-opozycji-szkody-dla-pl-wynikajace-z-donosow-ktore-uruchomily-procedure-ke-przeciw-pl-i-rezolucje-pe-sa-ogromne

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • nie będę tego oceniał..
  ,, Polska musi zbudować polskie partie polityczne. ,, znaczy że co ... te teraz to nie nasze .
  Polska ..znaczy kto , jak to ma przebiegać , no i kto finansować .

  No tak ..,,promowano inwestycje koncernów niemieckich na dawnych ich ziemiach odzyskanych przez Polskę po II WŚ. Proszę poczytać jak one przeszły w ręce niemieckie . Co ciekawe, dano je nam na okres 50-ciu lat .
  Śmieszy mnie to oskarżanie wszystkich o wszystko i zapomina w jakim systemie politycznym żyjemy . Znaczy że kapitał niemiecki ma tylko inwestować na wschodzie naszego kraju ?
  Dajmy spokój z tym "Polska będzie najważniejsza" ..teraz liczy się tylko kasa , bez kasy nic nie ma , czasy ideologi minęły .
  A gdyby co to i tak możemy się pobawić tylko na swoim podwórku .
 • Dla mnie " PiS(ZP)" nic nie gwarantuje.To, co oni robią w relacjach z reżymem banderowskim
  to ich dyskwalifikuje.Ma się tylko obrzydzenie, jak do PO,KOD,SLD itd.

  Kompletnie zrujnowali Relacje z Rosją,tu też powinni dostać kopa i na zieloną trawkę.

  Ostatnio chcą zainwestować gigantyczną forsę 32 ( z $10 mld ) mld PLN w przemysł U.S.A, prezydent Trump nawet tego nie odnotował na Twiterze ( jakieś fabryki po $ 1 mld Forda itd.,to już tak ) nie mówiąc już o przyjęciu prezydenta Dudy albo premier Szydło.

  To jest obrzydliwe włazidupstwo ,coś a'la premier Kaczyński z roku 2006, gdzie go prezydent Bush nie przyjął w Gabinecie Owalnym, tylko w korytarzu na jakieś 3 min.( przez takie występy,to wybory potem przegrali w 2007r.)

  A premier Kaczyński i jego wybraniec szefunio MON-u niejaki R.Sikorski odwdzięczyli się łaskawemu panu wysyłając ponad tysiąc żołnierzy do Afganistanu.

  Za Breżniewa nawet czegoś takiego nie było.
 • @fabi 18:38:13
  Owszem pieniądz jest ważny, ale nie jest tak, że najważniejszy, choć zapewne wielu by tak chciało.

  Po 1989 roku zostaliśmy zubożeni produktywnie. Dziś musimy to odbudować. Będzie trudno, ale jest nadzieja.

  Pozdrawiam
 • @Seth 18:55:07
  Proszę zauważyć, że nie wychwalam "pod niebiosa" PiS-u. Jestem realistą i na dziś poza PiS-em mamy tylko antypolaków.

  W sprawie banderyzmu wypowiadałem się wielokrotnie negatywnie. Uważam, że bez prawdy i przeprosin nas ze strony Ukraińców nie ma szans na pojednanie. Ale podobnie jest też z Rosją.

  Niemcy od przeszło 100 lat budują swoją Miteleuropę, w ramach której Polska ma być niemieckim peryferium. Więc trudno żebym ich na siłę kochał. Nie kocham i to się nie zmieni, choć zwykli Niemcy są różni, też nam przyjaźni.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 19:43:02
  Chciałoby się rzec ..dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane .
  Każdy wiek ma swoje prawa , młodość tez , co by to było gdyby młodzi byli pozbawieni nadziei ..na zmiany .
  Stary już jestem , zapewne dlatego zgryźliwy ... jednak pozwala mi to twardo stać na ziemi . Miłość do Ojczyzny była , przed zmianami.. teraz mamy wojnę i problem kto tu jest prawdziwym Polakiem . Krzyczą po ulicach ..my to ci prawdziwi , my uratujemy Polskę .. od czego .
  Mamy problem z sobą , nie możemy pogodzić się z tym że tak naiwnie daliśmy się wydymać . Manipuluje się nami i teraz , niestety wykorzystuje się tu głupotę i dyspozycyjność . Trzydzieści lat prawie minęło od śmierci komuny , co nie przeszkadza nam z nią walczyć .
  To wszystko jest tak oczywiste i głupie , że nie rozumie jak ludzie mogą się na to nabierać .
  Zróbmy jeszcze parę lustracji ..nie pomińmy babci klozetowej ..a wyrośnie nam wiele nowoczesnych fabryk.. to jest zwykła zasłona dymna .
  Krzysztof nie rozdzieraj szat choćby nad niemieckim kapitałem . Sami gorąco go zapraszaliśmy , inny zresztą też .
  Zaraz po zmianach , jak grzyby po deszczu wyrastał Polski kapitał . I kto go zniszczył .. niestety my sami . To nasze państwo używało całego aparatu władzy by go zniszczyć . Nie chce mi się nawet o tym pisać .
  Nie muszę Ci tego mówić ..to napływ i odpływ kapitału decyduje o rozwoju danego kraju i nie koniecznie musi to być krajowy.
  Żyjemy w takich czasach że kapitał nie ma sentymentów narodowych .
 • @krzysztofjaw 19:48:55
  O mó Boże, taki popisowski bełkot Krzysztof smarujesz, że aż mdli człowieka.
  Teraz karierowicz mason Wolski - Sariusz jest dobry bo liże dyłek ,,Balbinie", a jak lizał tyłek ,,Oscarowi" to był Beeee, A coż to za różnica między działaczami PO a PIS???
  Albo jesteś wyjatkowo pozbawiony wiedzy z lenistwa, albo masz zadanie bycia trollem pisowskim, jak to drugie to kiepsko to wychodzi, Haski lub Aleszuma robi to o wiele lepiej choć gieniuszami nie są. Byłem i jestem wrogiem PO, lubię prawdę i głupot o sprzedaży stoczni przez PO czytać nie mogę. Stocznie Gdańską oddali pisowcy w 2006 roku banderowcowi Tarucie, jego lobbysta był min. dziennikarz ,,prawicowy" pisowski, żonaty z ukraińką Jacek Łęski. Stocznie Szczecińską niszczyło AjWajEs - czyli obecny POPIS, dziełą dokńczenia dokonali SLD.
  Ursus spryatyzowali w sierpniu 2007 roku PIS, tak, że ,,inwestorzy" okradli ludzi i dyla dali.
  Mielec oddali z dopłatą 50 mln $ amerykanom pisowcy.
  Cały przemysł chemi ciężkiej chcieli pisowcy sprzedać żydowskiemu oligarchowi z Rosji, tylko moja inicjatywa to powstrzymało, są na to dokumenty wystarczy poczytać wsytąpienia sejmowe czy prace sejmowej komisji skarbu państwa za kadncji IV i V.
  Obecnie pisowcy przekazali Stocznie Szczecińską funduszowi obcemu ,,Mars", zabierając stocznie polskiej firmie Silesia.
  Repolonizacja banków to wyłożenie około 50 mld zł na rzecz obcego kapitalu.
  Budowa montowni niemieckich w Polsce pisowcy wykładają nastepne 20 mld zł.
  napychanie kasy sprywatyzowanemu przemysłowi zbrojeniowemu z ameryki kolejne 50 mld zł. itd.
  ,,Żond" pisowców to klasyczna klika, dwór szpiegów zewnętrznych.
  Teraz polityka zagraniczna:
  Waszczykowski, Duda, Macierenko, Kaczynski to klasyczna partia zewnętrznych agentów, służba Izraelowi, usraelowi, Berlinowi to aż nadto widoczna. Oni realizują politykę intersów wielkich korporacji z Usraela i Izraela oraz z Niemiec - to dziecko o tym może się domyśleć, a Krzysztof udaje głuchego i ślepego. Chłopie kompromitujesz się potwornie. Kaczynski nie tego oczekuje, on nie da fuchy Krzysztofowi, ponieważ nadzwyczajnie mu się nie podobasz i nie jesteś w jego typie. Także sfolguj z tym pisowskim - czyli syjonistyczno - banderowskim lizostwem to nic nie da. Chłopie opamiętaj się.
  Przykładów antypolskich działań administratorów upadłej Polski, można mnożyc, ale może tylko to zrozumiesz.
 • tylko tak
  Każdą głowę wielogłowego smoka należy odciąć. jeżeli tego nie zrobią Polacy to zrobi to ktoś inny.

  pozdr
 • @krzysztofjaw 19:48:55
  Aha, umknęło mi uwadze. ,,Partia zewnętrzna" jest zagrożeniem bytu danego Państwa, o ile istnieje takie Państwo. Rozumiem, że bloger Krzysztof nie wymienia partii ,,zewnętrznej" czyli pisowskiej, ponieważ uważa on, że faktycznie Polski Niepodległej nie ma, jest taka atrapa zarządzana w imieniu okupanta przez administratorów, podobnie jak działa wojewoda w terenie.
  Każdy, kto czytał np; TL wie, że w wyniku tego dokumentu to ,,nowe" kraje UE są pozbawione swojej Niepodległości, a więc faktycznego istnienia.
 • @krzysztofjaw
  Czytał Pan moją ostatnią notkę zatem... nie da się pogodzić idei odbudowy polskości (CP), jeśli przyjął sobie Pan za etycznego patrona JPII, który stwierdził, że "żydzi to nasi starsi bracia w wierze" (żydzi z małej litery - celowo).
  Podobnie - polskość jest niekompatybilna z partiami politycznymi, które są rodzajem band dbających o własny interes - tożsamy z jakąś grupa społeczną lub interesami obcych.

  W sumie - początek tekstu dobry, ale dalej żadnej nowej myśli - jedynie konstatacja stanu. Żadnej idei jak przeprowadzić zamierzenie - odbudowę Polski i polskości.

  Jeśli Pan rzeczywiście jest tym zainteresowany - proszę przyłączyć się do pomysłu, aby odbudowę oprzeć na wartościach, gdzie polskość utożsamiana jest z chrześcijaństwem zdefiniowanym (tak to można określić) przez Chrystusa (ale nie Kościół).
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:28:54
  Fragment wywiadu ks. prof. W. Chrostowskiego:

  " Z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim, konsultorem Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego, rozmawia Irena Świerdzewska

  Jak przyjął Ksiądz Profesor słowa redaktora naczelnego „L’Osservatore Romano” Giovanniego Marii Viana, że nazywanie Żydów naszymi „starszymi braćmi” jest już nieaktualne?
  Z satysfakcją i wielką ulgą, bo to ważny element samoświadomości chrześcijańskiej. Wyrażenie Jana Pawła II „starsi bracia” wypowiedziane w 1986 r. w synagodze rzymskiej, doprecyzowane potem jako „starsi bracia w wierze”, wymagało od początku bardzo ostrożnego stosowania. Problem w tym, że wypaczono przekład tych słów z włoskiego na inne języki, w tym również na polski i wielokrotnie zafałszowywano ich rozumienie. Chociaż wiele razy w ciągu kilkunastu ostatnich lat postulowałem i prosiłem, także w rozmowie z ks. Adamem Bonieckim, ówczesnym redaktorem naczelnym polskiego wydania „L’Osserwatore Romano”, żeby te słowa papieża podawać we właściwym brzmieniu, te nawoływania pozostawały bez odzewu. Dobrze się więc stało, zwłaszcza w kontekście zapowiadanej wizyty Benedykta XVI w tej samej synagodze rzymskiej, w której przemawiał Jan Paweł II, że pojawiło się oficjalne i tak potrzebne doprecyzowanie.

  Skąd wzięło się to wypaczenie?
  W przemówieniu w synagodze rzymskiej Jan Paweł II powiedział: „Religia żydowska nie jest dla naszej religii «zewnętrzna», lecz w pewien sposób «wewnętrzna». Mamy zatem z nią relacje, jakich nie mamy z żadną inną religią. Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. W przekładach tego przemówienia wyrzucono słowa „w pewien sposób”, na skutek czego formuła stała się bezwarunkowa. I to jest właśnie ów wielki teologiczny błąd, który oznacza poważne zafałszowanie wypowiedzi papieskiej i wypaczenie samych podstaw teologicznych relacji chrześcijańsko-żydowskich.

  Jakie skutki niosło bezwarunkowe określanie Żydów jako naszych „starszych braci”?
  Współczesny judaizm, czyli judaizm rabiniczny bądź talmudyczny, jest traktowany przez większość chrześcijan, co gorsza przez wielu teologów chrześcijańskich, jako religia Starego Testamentu. Sądzą oni, że współczesna religia żydowska jest kontynuacją religii biblijnego Izraela. W związku z tym twierdzą, że stanowi proste przedłużenie wiary i pobożności Starego Testamentu, co sprzyja traktowaniu chrześcijaństwa jako swoistej na nim narośli. Tymczasem, o czym doskonale wiedzą Żydzi, a często nie chcą wiedzieć teologowie chrześcijańscy, współczesny judaizm nie jest zwyczajną kontynuacją religii biblijnego Izraela! Na jej glebie wyrosły dwie religie: ta, która uznała Jezusa za Mesjasza, czyli chrześcijaństwo, oraz ta, która tego nie uczyniła i w dużej mierze ukształtowała się w konfrontacji z chrześcijaństwem, czyli judaizm rabiniczny. Dość paradoksalnie judaizm rabiniczny okrzepł i rozwinął się już po zaistnieniu chrześcijaństwa, a także w opozycji do niego. Ten paradoks historyczny ma ogromne konsekwencje teologiczne. Obie religie polegają na Starym Testamencie i w równym stopniu nie mogą się bez niego obyć! Dziedzictwo biblijnego Izraela to nie tylko dziedzictwo żydowskie, lecz w najpełniejszym tego słowa znaczeniu także dziedzictwo chrześcijańskie. Bezwarunkowe uwypuklanie „starszeństwa” wyznawców judaizmu prowadzi do zupełnego wydziedziczenia wyznawców Chrystusa z tej życiodajnej gleby, jaką również dla nas stanowi Stary Testament".

  Źródło: http://sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&id=1479

  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 21:59:11
  ...racja,ale ale na kogo głosować w takim razie - ma się do czynienia tylko z fagasami USraela,Niemiec,Ukrainy z POPiSu itd.
 • Autor
  W obecnych realiach demokratycznych nie ma mozliwosci aby rzadzila w Polsce partia polska.Parlamentarzysci i partie musza miec bogatych sponsorow aby wygrac wybory-nieliczny bogaty Polak moze byc zawsze przelicytowany przez kapital zewnetrzny(obcy) i uwiklany w "fake news" przez obce-polskie media.
  Jakakolwiek droga demokratyczna wydaje sie slepa uliczka.Nawet rewolucja czy rozruchy jezeli nie zostana spacyfikowane odrazu napewno zostana przejete przez sily nie-polskie.
  Obecnie jedyna droga to dyktatura lub monarchia pro-polska ktorej szanse oceniam na promile -w miedzyczasie trzeba pracowac u podstaw i tworzyc kapital poczatkowy wsrod Polakow.
 • @krzysztofjaw 09:20:55
  To JPII użył wskazanego określenia i, jeśli już, to On powinien dokonać stosownej wykładni.
  Znam tę wypowiedź i jest to próba znalezienia wyjaśnienia przez specjalistę tematyki biblijnej (ks.prof. Chrostowski) możliwej do zaakceptowania interpretacji tamtych słów.

  W zasadzie - można je zaakceptować. Tyle, że wątpliwości budzi też twierdzenie, że "religia żydowska jest (w pewien sposób) wewnętrzna (dla chrześcijaństwa)".
  Określenie wymagałoby precyzyjnego wyjaśnienia i to samego Autora słów. A tego brak.
  Wobec zaś tego zaistniała opcja pytania o sensowność ofiary Chrystusa, co zresztą znalazło wyraz w wypowiedzi jednego z kardynałów, który stwierdził, że ta śmierć była niepotrzebna. Z jakiego punktu widzenia?

  PS. W swoim tekście odrzucam ST jako "życiodajną glebę". To raczej pole chwastów miedzy którymi trafiają się życiodajne rośliny, szybko jednak zagłuszane.
 • @krzysztofjaw 09:20:55
  Nie wiem skąd wam te pomysły przychodzą do głowy , jest to zwykła dziecinada . Lepiej byśmy oddzielili religię od polityki , choć wiemy że polityka wykorzystuje religię w swoim celu .

  Ale po kolei .. Stary i Nowy Testament to ta sama religia , gdzie chrześcijaństwo można uważać za rodzaj sekty . Oczywiście księgi różnią się w przekazie wartości , można by upraszczając .. są swoim zaprzeczeniem .

  No dobra , Bóg stworzył człowieka , wystawił go próbie , obdarzając zaufaniem .
  Człowiek zawiódł zaufanie ulegając podszeptom . Przez co został srodze ukarany . takie sobie uproszczenie .
  Ten incydent uważany jest jako pierwszy grzech naszych rodziców .
  Grzech ten przechodził na następne pokolenia .
  Według wierzeń chrześcijańskich ... Bóg zlitował sie i posłał swego syna by zmazał ten grzech swoją śmiercią . No niestety powłoka cielesna musiała być z narodu wybranego ..tutaj potomka Dawida .

  Odtrącanie Starego Testamentu pozbawia sens istnienia Nowego .

  Nie wiem skąd w tak wielu mądrych głowach przychodzą tak głupie pomysły . A są one różne , choćby udowadnianie że my chrześcijanie jesteśmy tymi prawdziwymi Judejczykami .
  To że na świecie Żyd ma negatywną wymowę , nie zmienia faktu że bez nich ani rusz . Przyjęcie do wiadomości tego że Jezus jest z Narodu Wybranego , i został zgodnie z tradycją obrzezany Ósmego dnia ..jest dla wielu nie do zaakceptowania .
  Taka jest logika myślenia i pokrywa się z sensem religijnym tam zawartym .
  Cała reszta to kolejne sekciarstwo i radosna twórczość , by nachalnie pozbyć się negatywnych skojarzeń . Za wszystko zło na ziemi odpowiada Żyd .. my na pewno nie .
 • @fabi 14:04:51
  "Za wszystko zło na ziemi odpowiada Żyd .. my na pewno nie ."

  No nie. Niejaki fabi też ma w tym udział.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej