Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Do zwolenników "totalniaków" - Człowiek to brzmi dumnie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

.... bo człowiek to brzmi dumnie!

Tylko kilka słów...

Jeżeli bym był wyborcą PO, .N, PSL oraz zwolennikiem KOD czy jakiś tam ORz i uważałbym się za człowieka sensu largo - czyli posiadającego umysł i zdolność logicznego oraz abstrakcyjnego myślenia, posiadającego serce/ducha zdolnego do odczuwania emocji i współodczuwania (empatii), posiadającego jakieś aksjologiczne wartości i zasady postępowania, posiadającego ludzką umiejętność odróżniania dobra od zła... to - w obliczu zachowania liderów "totalnej opozycji" wobec okoliczności wypadku premier B. Szydło - przestałbym być ich wyborcą oraz zwolennikiem i ze wstydem spojrzałbym w lustro i rzekł: "ale ze mnie idiota i głupiec oraz strasznie naiwny człowiek". No właśnie człowiek... więc wtedy wróciłbym do człowieczeństwa, bo człowiek to brzmi dumnie!

Ku refleksji...

Pozdrawiam

KOMENTARZE

 • Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu
  dymisja rządu.
  Wyrosła potężna siła polityczna w Polsce. Partia Bolca i Stonogi .
  Miliony na ulicy.
  pzdr
 • Tekst wykazuje dokładnie, że autor leczy kompleksy
  Rzeczywiście, trzeba, bo degrengolada jaką wykazały się służby BOR po "dojnej zmianie", jaką wykazał się Błaszczak przekroczyły wszelkie granice śmieszności.

  Jeśli p. Błaszczak zarzuca obrońcy to, że podważa ustalenia prokuratury, to już śmiać się z tego człowieka nie wypada, nie śmiejemy się nad ułomnościami. Pan Błaszczak nie ma pojęcia o tym, jak działa sądownictwo. Wydawało mu się, że uda się zakrzyczeć młodego człowieka, zamieść pod dywan, fakt że premier wiózł "niedzielny kierowca", a ochraniały szczawiki, bo jeśli po zdarzeniu samochodu pancernego z lekkim samochodzikiem mając ponad 20 m od drzewa samochód trafia właśnie w to drzewo, to oznacza, że kierowca nadaje się do prowadzenia hulajnogi, a nie do przewożenia VIP. Wychodzą cała degrengolada tych służb, niewiele brakowało, by premier eskortował tylko 1 samochód, bo pojazdy nie posiadają kół zapasowych, a w drodze do Krakowa jeden z samochodów złapał gumę. Że kierowca premier siada za kierownicą po 11 godzinach służby, po pokonaniu jako pasażer samochodu drogi Warszawa - Kraków. To, że pojazd ochronny, gna ile wlezie, a samochód z osobą główną nie nadąża, co powoduje, że miedzy tymi dwoma samochodami jest luka pozwalająca wjechać postronnym pojazdem. Przecież, gdyby był to zamach, to wystrzelano by i premier i jej ochronę, a załoga pierwszego pojazdu dowiedziałaby się o tym z prasy.

  Sprawdziliśmy służby BOR, po dojnej zmianie. Miejmy nadzieję, że nie sprawdzimy naszych wojsk wraz z naszym sojusznikiem, co ponosi dotkliwe straty, gdy Rosjanie w koszarach czaj popijają, bo wtedy byłby to śmiech przez łzy.

  Z pewnością zapewnienie Polakowi podstawowego prawa jakim jest obecność obrońcy, wsparcie by nie przyznawał się do tego, do czego chcą go zastraszeniem zmusić, to działalność pro społeczna, a, że niewygodna nieudacznikom? To problem nieudaczników.

  Nic dziwnego, że to ośmieszenie trzeba to zapić "winami tuska", że trzeba stosować słowa "totalniacy", wyborców nazwać idiotami, i budować swój wizerunek, mówiąc że "człowiek brzmi dumnie", bo bez tego rano patrząc w lustro twarzy mądrego człowieka się nie zobaczy. Trzeba się ratować, trzeba oszukiwać, ot głos rozpaczy.

  3 wpadki służb ochraniających VIP od października do lutego, ewenement na skalę światową, to efekt "kolesie i rodzinka na państwowym". W tym przypadku pokazało się to czarno na białym, w innych działach dzieje się to samo, tyle, że nie widać tego aż tak spektakularnie.
 • No tak
  Reakcje na wypadek Szydło są ważniejsze niż fakt, że PiS razem z PO, czy kto tam jeszcze jest w opozycji, prowadzi kretyńską politykę zagraniczną, rozspirza armię, rolnictwo i resztki prywatnej działalności, sprowadza do Polski rzesze żydów i Ukraińców razem z obcymi wojskami i sprzedaje Polskę międzynarodowym żydowskim korporacjom - w ten sposób skutecznie dokonując ukończenia dzieła likwidacji państwa. Do Polski, czy do tego kadłubka, który z Polski jeszcze został, wielkimi krokami zbliża się faszyzm, kiedy zaczniesz bić na alarm i pisać ku refleksji z tego powodu?
 • @Zawisza Niebieski 21:40:01
  Kolejny odcinek serialu Matka Madzi ?

  Była "obrona mediów", Rzeplinski,Czarny Marsz, potem "10 sierotek z Aleppo" teraz lemingi mają nową zabawkę
  "21-letni Sebastian K.".
  Coraz większa farsa.
 • @Husky 21:50:18
  Masz rację, 5 miesięcy i rozwalone 4 pojazdy opancerzone , lemingi mają dobrą zabawę. Czarny marsz, jednego pięknego dnia parlamentarne lemingi głosują "zgodnie z własnym sumieniem", czyli za swym przywódcą, za ograniczeniem prawa do aborcji, nie mija dwa tygodnie, postraszone przez kobiety polskie, polskie patriotki głosują "zgodnie z własnym sumieniem" przeciw ustawie. Książkowy przykład lemingozy. Ale czyż nie należy podziwiać polska płeć piękną? Parasolkami pogoniły prezesa, aż miło.

  Myślały lemingi, że uda się z Polaka zrobić kozła ofiarnego, bo młody, bo można zakrzyczeć, świadków rozgonić. Teraz portki się trzęsą,

  Polacy pomogli, znaleźli adwokata dla tego młodego Polaka zaś do opinii publicznej wypływa jaką degeneracją służb jest "dojna zmiana". Błaszczak płacze, że prawo zadziałało, że Polakowi zapewniono podstawowe prawo obywatelskie, prawo do adwokata broniącego jego racji. A przecież był takim pięknym kozłem ofiarnym, i fikcję można było uchronić. A teraz cóż zostało? Trzeba leczyć kompleksy popijając "wina tuska". Kac przyjdzie przy następnych wyborach.

  Polacy się budzą, na samochód dla Sebastiana zebrano już 117'894 złote, pochodzące od Polaków.
  http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-mlody-kierowca-z-seiceno-dzieki-internautom-stanie-sie-bogat,nId,2353526
  Może za część tych pieniędzy uda się wyremontować Seicento, będzie to dobry fant na dobroczynną licytację, może któreś z muzeów kupi? Ostatecznie to Seicento co pokonało pancerną limuzynę. To jest coś. :)
 • @Zawisza Niebieski 23:08:47
  Z ostatniej chwili:
  kierowca seicento zostal zaproszony na obrady gabinetu cieni.
  Ma objac teke ministra transportu.

  GoldenSeicento

  https://pbs.twimg.com/media/C4z5p79WIAA37py.jpg

  ps.
  Ludzie wpłacili 100 tysięcy zł na zakup Seicento, a kobieta chora na raka nie zebrała potrzebnych 5 000 na tym samym portalu.
 • @Zawisza Niebieski 23:14:43
  Sonda:
  Czy niejaki Rafał Biegun, organizator zbiórki na nowe Seicento dla Sebastiana K., zadłużony i nie mieszkający obecnie w Polsce ?

  A - Przekaże całość kwoty
  B - Przekaże część kwoty
  C - Zakosi całość i zniknie
 • @Husky 23:24:38
  Prawidłową odpowiedź to - D

  czyli
  wystawi fakture/y
 • @Zawisza Niebieski 21:40:01
  Natalia Arnal o stłuczce z kolumną prezydenta Komorowskiego: "Platforma była kompletnie głucha na moje wołanie o pomoc"

  Nikt z Platformy Obywatelskiej nie okazał najmniejszego zainteresowania. Było to na zasadzie „ratuj się jak możesz, próbuj, my umywamy rączki”

  — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl piosenkarka Natalia Arnal, która 10 grudnia w 2014 roku miała stłuczkę z kolumną pojazdów, którą poruszał się ówczesny prezydent Bronisław Komorowski.

  http://wpolityce.pl/polityka/327762-nasz-wywiad-natalia-arnal-o-stluczce-z-kolumna-komorowskiego-po-byla-kompletnie-glucha-na-moje-wolanie-o-pomoc
 • @Husky 23:18:50
  No cóż, świat jest brutalny, to ludzie decydują na co przekażą swoje pieniądze. Ich pieniądze i ich prawo wyboru.

  Co się stanie z tymi pieniędzmi? Zobaczymy.
  Co się stało z pieniędzmi zbieranymi na rodzinę kierowcy, który zginął w Berlinie a prowadzony przez niego samochód posłużył do zamachu? Wiesz?
  Może być i tak, zbierano pieniądze na wykupienie Stoczni Gdańskiej, a później pieniądze te zniknęły?
  Może być tak, że znajdą się ludzie uczciwi, zaś pieniądze zakosi tylko państwo, w formie "należnych podatków".
 • @Husky 23:51:50
  Kundlu , nawet nie wiesz że potwierdzasz to, że z władzą obywatel nie ma szans i dobra zmiana nie jest tu wyjątkiem . Ja nawet ciebie rozumie, na obcego musisz szczekać ,taka jest psia natura .

  Gadowski: "Politycy są wstanie bronić nawet zbrodniarzy i gangsterów, aby tylko ci przeciwstawili się Prawu i Sprawiedliwości".

  Tak to jest moralność sympatyków PIS-u --- puki co.. ten chłopak nikogo nie zabił i gangsterem zapewne nie jest .
  To wasze oszołomstwo robi najwięcej szkody tej partii .
 • @fabi 02:11:07
  Źródłem oszołomstw są celowe błędy typu - "lub czasopisma".

  Bez czwartego podmiotu władzy, widać gołym okiem, że trzy filary władzy dają za małą równowagę:)
 • Czy Polska jest atomowym mocarstwem frontowym,
  że byle jaki burmistrz lub misiu wymagają ochrony niczym pootin i drumpf razem wzięci, czy jazda pociągiem i autobusem na letnisto na wsi lub prywatne płatne "wykłady"musi angażować służby MOcarstwa, chyba, że powyższe osoby dla niepoznaki, walizki z czerwonymi guzikami wożą w reklamówkach.
 • @Zawisza Niebieski 21:40:01
  Tak się nieraz zastanawiam: Co Panem kieruje?

  Bo jedno na pewno: identyczna nienawiść do PiS jak "totalnej opozycji". Tyle tylko, że nie wskazuje Pan co w zamian - czy znów rządy PO-PSL-SLD-ESI-UB? Bo innej alternatywy nie ma a krytyka winna byc merytoryczna.

  Ulega Pan histerii i argumentom totalniaków. W tym wypadku sprawa jest jasna jak słońce bez chmur na niebie: gówniarz po prostu jest winien i tyle i powinien dziekować kierowcy BOR do końca zycia za uratowanie mu własnie tego zycia.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 10:46:58
  Mówi Pan o "nienawiści do PiS", nienawiść jest tak wszczepiona zwolennikom PiS, że każdą krytykę tej partii uważają za "nienawiść do PiS". Pan nawet nie widzi swojej nienawiści do wszystkiego co nie jest pro PIS.

  Weźmy krótką Pana wypowiedź. Użył Pan słowa "toitalniacy", młodego człowieka określił Pan "gówniarzem", a przecież napisał Pan tylko trzy zdania. Stosowanie języka nienawiści zwolennikom PIS weszło tak w krew, że nawet tego nie zauważają, traktują to jako normalny język, bo przecież oni mają do tego prawo, użycie podobnego języka, w stosunku do PiS to już kliniczna nienawiść.
  Język w stylu "koderaści" jak najbardziej jest dopuszczalny dla pewnych autorów, napisać "PiSderaści" to objaw skrajnej nienawiści do PiS.

  Nigdy nie było mi po drodze z wartościami takimi jak lizusowstwo, powszechne w PiS. Kumoterstwo które za PO-PSL było przestępstwem, dziś jest usankcjonowanym ustawą prawem łupu zwycięzcy. Obsadzanie najwyższych stanowisk ludźmi niekompetentnymi, weźmy TK, gdzie magister kieruje profesorami?

  Postawa Jarosława Kaczyńskiego, który w zasadzie jako jedyna osoba w państwie podejmuje decyzje, lecz nie odpowiada za nic.
  Zwykły poseł reprezentuje nasz kraj w rozmowach międzynarodowych, jakie ma kompetencje? To ośmieszanie urzędu premiera i prezydenta i Polski.

  Kolejny element, to ubieranie się tej partii w szatki patriotyczne, podczas gdy poza hasełkami patriotycznymi na sztandarach jest to partia lewicowo-katolicko-populistyczna.

  Weźmy za przykład zakup śmigłowców. Macierewicz urządza przetarg, gdy już pierwszymi poza przetrgowymi zakupami wskazuje, kto ten przetarg wygra. Przestępstwo to kryje się hasłami zakupu uzbrojenia z polskich fabryk, podczas, gdy nie ma żadnej polskiej firmy produkującej śmigłowce, jedną z dwóch amerykanom sprzedał PiS. Jest to czysty lobbing na rzecz nie pierwszej już amerykańskiej firmy zbrojeniowej.

  Rządy PiS - Rydzyk - Episkopat nie są żadną alternatywą dla PO-PSL-SLD-ESI-UB jest pytanie, która opcja jest bardziej niszczycielska dla Polski. Póki będziemy myśleli, że to tylko dwie możliwe alternatywy, póki będziemy głosować na mniejsze zło, póty Polskę będzie rozkradała "złodziejska korporacja" PiS - Rydzyk - Episkopat - PO-PSL-SLD-ESI-UB

  Czy więc dziwi się Pan, że nie jest mi po drodze z taką partią, że takich rzeczy jako uczciwy Polak popierać nie mogę? Niech Pan popatrzy, że konsekwentnie argumentami wskazuję degrengoladę tych rządów. Nie uciekam do słówek w stylu "totalniacy". I nie jest to nienawiść a normalna dyskusja.

  Do spowodowania tego wypadku z pewnością przyczynił się ten młody kierowca, lecz przyczynił się również BOR. Wykazali się totalną niekompetencją. Kolumna poruszająca się przez miasto winna być kolumną zwartą, z prostej przyczyny, wóz osłonowy z przodu powinien uniemożliwić wtargnięcie innego pojazdu w środek kolumny.
  Ciągle zwolennicy PIS opowiadają, że gdyby nie manewr kierowcy wozu pancernego, to zabiliby chłopaka. Załóżmy, że kierowca pojazdu pancernego chciał ominąć ten samochód, niech Pan popatrzy na zdjęcia. Od miejsca kolizji do drzewa jest ponad 20 m. Mógł próbować wrócić na drogę, albo ominąć drzewo z drugiej strony. Jak nowicjusz wybrał najgorszą opcję. 20 m to droga na jakiej można zatrzymać pojazd jadący z prędkością 50 km/h. Jak podają tabele, droga hamowania od wciśnięcia hamulca to ok 13-15 m. A przecież chyba zaczął hamować przed zderzeniem z seicento, czyż nie?

  Kiedyś określił się Pan jako prawicowiec, napisał Pan, że może przy PiS uda się odbudować polską prawicę. Nie widzi Pan, że to właśnie PiS zniszczyło polską prawicę, jak można marzyć, że dziś pozwoli na jej odbudowanie? Czy nie jest to ślepota polityczna?
 • @Zawisza Niebieski 12:25:06
  Tak dla przykładu niech Pan przeczyta wstęp do tego tekstu, ile wyrazów języka nienawiści tam Pan znajdzie?
  http://krzysztofjaw.neon24.pl/post/136953,zdrajcy-i-szubrawcy-uciekajcie-poki-czas
  Jak tam określono tych, co nie głosują inaczej jak Pan? Przypominam, każda partia jest legalną partią w Polsce, a prawo do swobodnego dokonania wyboru podczas głosowania jest podstawowym prawem obywatela. I to Pan mówi o nienawiści?
 • @Zawisza Niebieski 12:30:14
  Wywalić ten rząd PIS-u na bruk i to jeszcze dziś,jeszcze dziś,jeszcze dziś.!!!!
  Natychmiast,
  inaczej będzie tragedia.
  Wywalić,wywalić,wywalić.
  NATYCHMIAST !!!!!!!!!!!!!!
 • @Husky 16:19:20
  Rozumiem, że wyrażasz swoją opinię, cieszy mnie, że otwierają się twoje oczy. Ja nigdy tego nie twierdziłem. Do wyrzucenia rządu są opracowane pewne procedury prawne, jedną z metod są wybory. Przyjdą wybory, Polacy ocenią ten rząd. Na patrzymy na ich działania, komentujemy, choć jak widzisz, wielu nie potrafi rozpoznać "słów nienawiści" we własnych wypowiedziach. Dziś oceniamy na ile się ośmieszają i na ile działają przeciw Polsce a na ile ich działania można uznać za pozytywne.
 • @Zawisza Niebieski 17:42:51
  Wybory nic tu nie zmienia.
  Ba, gdyby odbyły się dziś to PIS ma większość konstytucyjna i po ptokach.
  Pozostaje ulica,wyrzucanie przez okna , paru Cybów ,a Kaczora na......
  Madagaskar
 • @krzysztofjaw 10:46:58
  Oj tam Krzysztofie, oj tam.
  Każdy niemal portal ma swojego Stefka Niesiołowskiego
  To i my też mieć musimy
 • @fabi 02:11:07
  Najnowszy pomiar zaufania do osób publicznych realizowany dla Onetu przez IBRiS nie przynosi wielu zmian. Na pozycji lidera rankingu umacnia się prezydent Andrzej Duda. Drugie miejsce na podium zajmuje Paweł Kukiz, który znajduje się na nim drugi miesiąc z rzędu i jest najwyżej notowanym politykiem opozycji. Na trzecim miejscu, tak jak przed miesiącem uplasowała się premier Beata Szydło.
 • @Husky 18:43:06
  Kolejny raz przypominam ci, że na niedługo przed wyborami Komorowski miał poparcie rzędu 70%. Później były wyjazdowe obrady Knesetu w Krakowie i prasa nagle zmieniła front, Komorowski stał się śmiesznym człowieczkiem skaczącym przez fotel, przywołującym Szoguna.

  Będziemy mieli więcej przygód z misiem co lubi kakałko, będziemy mieli więcej rozbitych limuzyn, przekraczania granic śmieszności, przecież satyryków w tym rządzie nie brakuje Błaszczak, Terlecki, Waszczykowski, Kurski, Pawłowicz.... lista długa. Nie podniecaj się tak, mamy czas. Przyjdą wybory, przyjdą kolejne rozliczenia budżetu, Polacy zapłacą 700+ a może nawet 1000+ i wtedy zobaczymy. Demokracja tak jest ustawiona, że naród mówi sprawdzam raz na 4 lata.
 • @Husky 18:49:57
  Każdy portal ma również swoją Pawłowicz, co z sali sejmowej tanią jadłodajnię robi. Ma Błaszczaków, laureatów nagrody złotego nocnika, jak Adaś Hofman. Ma swoje misie, co kakałko lubią. Jesteśmy Polakami, przecież nikt nie każe nam myśleć jednako. Są jednak autorzy, tak przesączeni nienawiścią do tych, co nie chcą parać się wazeliną, trzeba im oj tam, oj tam, właściwości rakotwórczych wazeliny nadal nie stwierdzono.
 • @Zawisza Niebieski 20:26:00
  No to tu masz coś o swoich parlamentarzystkach -
  skomentujesz

  http://cdn16.se.smcloud.net/t/photos/t/541776/pawlowicz-dala-przyklad_26129421.jpg
  http://cdn29.se.smcloud.net/t/photos/t/541779/pawlowicz-dala-przyklad_26129438.jpg
  http://cdn25.se.smcloud.net/t/photos/t/541780/pawlowicz-dala-przyklad_26129440.jpg

  http://www.se.pl/galerie/182894/541780/pawowicz-daa-przykad/
 • @Zawisza Niebieski 20:26:00
  Pokazać ci pedałów z twoje opcji politycznej - chcesz
 • @Husky 21:10:42
  To co pokazałeś to jest w miarę kulturalne podjadanie, podobnie jak tu.
  http://e5.pudelek.pl/2480caabce9ced82f0a27b7b753f690b9c82a433.jpg
  czy też tu: http://bi.gazeta.pl/im/86/5b/10/z17150086IH,Krystyna-Pawlowicz-je-w-Sejmie.jpg
  A nie żarcie, jak tu:
  http://img.wiocha.pl/images/a/5/a58de0d6f0fdbf414349c43def444588.jpg

  Co do pedałów, to w czasach studenckich byłem w klubie rowerowym, różnych części rowerowych się naoglądałem wystarczająco.
 • PIS ostro w dół
  W sondażu opublikowany w kilka dni po "aferze BOR-u" PIS traci 9pkt.procentowych.

  Ostra reakcja wyborców na fałszowanie faktami w sprawie wypadku premier Szydło.
  Gdyby wybory odbyły się dziś to PIS musiałby szukać koalicjanta lub oddać władzę.Przy braku zdolności koalicyjnej raczej to niemożliwe
  Po raz pierwszy od wyborów opozycja ma więcej mandatów niż PIS.

  PIS - 27 %
  PO - 22%
  Nowoczesna -11%
  Kukiz15 - 7%
  SLD - 5%
  PSL - 5%
  pozostałe partie nie przekraczają progu wyborczego

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej