Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Sprawa Bolka jest czymś więcej niż Bolkiem!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To jakby początek końca tego zaczadzonego michnikowszczyzną, postokrągłostołowo-magdalenkowego "teoretycznego" państwa. Oby!

O tym, że L. Wałęsa jako TW "Bolek" współpracował z komunistyczną bezpieką wielu działaczy I Solidarności wiedziało zanim ta Solidarność powstała. Od samego początku była o tym przekonana prawdziwa organizatorka i przyczyna sierpniowych strajków ś.p. A. Walentynowicz, wiedzieli o tym państwo Gwiazdowie czy K. Wyszkowski.

Wielu też było i jest przekonanych (m.in. A. Walentynowicz), że L. Wałęsa nie przeskoczył żadnego muru Stoczni Gdańskiej a był - jako współpracownik komunistycznych służb specjalnych PRL-u - dowieziony na trwający już strajk sierpniowy motorówką swoich pryncypałów. Za taką wersją wydarzeń przemawia wiele faktów a najbardziej wymownym jest pojawienie się L. Wałęsy już w czasie trwania strajku a przecież wcześniej został wyrzucony z pracy. Więc jak to możliwe, że nagle znalazł się w stoczni na strajku, którego wcale nie zorganizował a był wręcz wcześniej jemu przeciwny. Strajk już trwał a wyrzuconego ze Stoczni Lecha Wałęsy jeszcze tam nie było. Skąd się więc tam nagle znalazł? Skoczył przez płot? Wielki mit, bo płot by "za wysoki" (?). A Lech Wałęsa podobno był wtedy pod ścisłą obserwacją SB. I pozwolili mu dostać się do stoczni? Nie bali się Go? Nie zaaresztowali? Przeskoczył przez płot (jeszcze raz bzdura!). Widocznie nie, bo... był ich i właśnie on miał ten strajk poprowadzić i otoczyć się ludźmi, co do których bezpieka nie wyrażała zdecydowanego sprzeciwu lub ich wyznaczała... to on miał być przywódcą strajku wygodnym dla bezpieki, która miała już na niego swoje tzw. haki. Wielce prawdopodobne dowiezienie L. Wałęsy na strajk motorówką odbyło się podobno na polecenie jednego z komunistycznych szefów "wojskówki":  admirała Piotra Kołodziejczyka bądź kontradmirała Janczyszyna..

Nie mam zamiaru więcej rozwodzić się nad osobą Bolka vel. L. Wałęsy, bo jako katolik nie mogę i nie akceptuję profanacji Matki Bożej jakiej dokonuje ta persona. Nasza Królowa Polski jest litościwa i mam nadzieję, że ten osobnik kiedyś się nawróci i Ją przeprosi, choć wydaje mi się, iż moje nadzieje są płonne. Boleję nad tym, ale kłamstwo i zło potrafią zniszczyć człowieka za życia a bez nawrócenia po śmierci zostają tylko języki piekielnego ognia.

I nie dziwię się postawie ziejącego wściekłą pianą Stefana Niesiołowskiego, który zawzięcie broni L. Wałęsy... Wszak on też donosił SB-ecji nawet na swoja narzeczoną...

I również nie dziwię się obronie L. Wałęsy dokonywanej przez całą elitę III RP. Bo tak naprawdę oni nie bronią jego, ale siebie.

L. Wałęsa był tylko "pionkiem na szachownicy" wykorzystanym i dowolnie przestawianym przez tzw. post-żydo-ubecję  zwaną konstruktywną opozycją PRL-owską oraz całą gawiedź zarządców komunistycznej Polski. Oni razem i we wspólnym zamiarze osiągnięcia jednakowych celów doprowadzili - przy aprobacie władz ZSRR i międzynarodowej finansjery w postaci Rothschildów i Rockefellerów (G. Sorosa) - do rozmów w Magdalence i przy zdradzieckim Okrągłym Stole.

Rok 1989 był rokiem antypolskiej zmowy i wielkim oszustwem niby odzyskania przez nasz naród wolności i niepodległości. Obalenie mitu L. Wałęsy obala też mit wszystkich niby twórców wolnej III RP. Ona powstała na kłamstwie i zdradzie różowo-czerwonych elit, agentów służb komunistycznych i antypolaków. Te fałszywe polskie elity oszukały cały naród a przez niemal 27 lat tenże nasz, polski naród, oszukiwało i wykorzystywało tworząc z nas obywateli drugiej a nawet trzeciej kategorii w naszej Polsce.

Udowodniona współpraca L. Wałęsy z komunistycznymi służbami specjalnymi unaocznia nam całą perfidię i cynizm całego środowiska tworzącego nową III RP. To akt oskarżenia wobec elit tej Polski, która - wedle ich słów - stała się "państwem teoretycznym", gdzie jest "chuj, dupa i kamieni kupa".

O taką usłaną "kupą kamieni" Polskę, która powstała po 1989 roku na pewno nie walczyli zwykli Polacy tworzący I Solidarność, na pewno nie walczyli nasi rodacy w roku 1956, 1968, 1970 czy 1976. Nie mówię już o Polakach powstańcach i wszystkich, którzy walczyli o wolną Ojczyznę. Ta postkomunistyczna Polska nie była wolna a my jako naród kochający wolność dokonaliśmy wyboru i odrzuciliśmy całą III RP zbudowaną przez jej kreatorów na kłamstwie, zdradzie i oszustwie.

Kiedyś ktoś mi powiedział, że Okrągły Stół czy Magdalenka to były zakrapiane wódą posiedzenia w większości SB-eków (i też "wojskowych") oraz komunistów z ich "solidarnościowymi" agentami występującymi niezależnie w jakim charakterze - tajnych współpracowników, kontaktów operacyjnych, agentów wpływu, pożytecznych idiotów, fascynatów idei komunistycznych. Podobnie wskazano mi, iż po obydwu stronach w tych rozmowach uczestniczyło aż około 60-70% Polaków żydowskiego pochodzenia.

Na przełomie roku 1988/1989 i kilka lat później byłbym w stanie ponieść największą ofiarę broniąc L. Wałęsy i nawet tej nowej Polski. Przeszło mi w 1992 roku po Nocnej Zmianie a dziś w końcu doczekałem się prawdy... bynajmniej nie tylko o L. Wałęsie, ale o całej zmurszałej III RP wraz z jej antypolskimi, egoistycznymi i cynicznymi elitami. To jakby początek końca tego zaczadzonego michnikowszczyzną, postokrągłostołowo-magdalenkowego  "teoretycznego" państwa. Oby!

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Była madzia jest boluś.
  Historia historią a dzień w dzień tworzy nam się antyludzki aparat państwowy, wszystkie te bolki i kadencje to pis na wodę i fotomontaż, dlaczego nie proponują odwoływania posłów i samorządowców za lenistwo i łapówy, co z immunitetami, ludność ma POżywkę a TU:
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rewolucja-w-urzedach-skarbowych-krajowa,165,0,2249637.html
 • @provincjał 09:02:12
  osobiście najbardziej dziwię się postępowaniu wdowy po generale Kiszczaku.

  Mogła to po prostu spalić... albo zdeponować na 50 lat w skrzynce bankowej w jakimś Zurychu w jakimś szacownym Raiffeisenbanku, uczyniwszy uprzednio stosowny zapis w testamencie, by nie zginęły.

  Mit Kiszczaków jako byłych komunistów, ale odpowiedzialnych obywateli III RP, niósłby się przez stulecia.... a tak? Owszem, Kiszczak zostanie zapamiętany jako ten, który Bolka chronił, ale tylko do czasu, bo Kiszczakowa jako absolutnie bezwolne i bezkrytyczne cielę zrobiła, co zrobiła.

  Skoro jej mąż uznał, że nie są to rzeczy warte upubliczniania, mogła kobieta po prostu kontynuować politykę "nieco rozważniejszego" męża i także nie upubliczniać.

  Jeśli komuna, lewica i feminizm przegrają, to nóż w plecy swoim postępkiem wbiła tym nurtom właśnie pani Kiszczakowa. Swoim źle pojętym obowiązkiem obywatelskim. Opacznie rozumianym postulatem prawdy materialnej. Swą "nadgorliwością".

  Prawdę należy serwować mądrze. Tak, by każdy wyczytał to, co jest w stanie z tego pojąć. W przeciwnym razie będziemy zamiast polityki mieć Teatr Polski i medialną "Śmierć Prezydenta", reżyserowaną przez geniuszy z Moskwy. W zemście za to, że LW jednak wykiwał czerwonych i że rządzi nami ktoś z okołowałęsowskiego środowiska, kto swą wnikliwość intelektualną czerpie nie z lektury Dmowskiego, ale bezpośrednio z intuicji Wałęsy z lat 80-tych?

  Ktoś powie: Ot, zwróciła, co było do zwrócenia.
  A mogła nie zwracać? Mogła... Skoro jej mąż mógł to zabrać, to ona mogła nie zwracać. Proste.
 • Autor
  Bolek jest tylko drobnym kamyczkiem w ukladance losow Polski.
  Obraz jaki sie wylania swiadczy ze okragly-stol byl przedsiewzieciem anty-polskim a sluzby polskie(SB,WSI) reprezentowaly interes jakby polski.
 • @maharaja 10:17:27
  Ona była tak pazerna, że chciała na tym do emerytury dorobić. Zaoferowała sprzedaż IPNowi za 90 tys zł, a tu bęc, najechali i zabrali darmo!
 • @mac 11:18:24
  Macierewicz: Ten pucz to była tylko próba, będą znacznie gorsze! http://niezalezna.pl/93146-macierewicz-ten-pucz-byla-tylko-proba-beda-znacznie-gorsze?page=3 Ps.I. Zagrożenie i to bardzo poważne już jest, już się sformowali!
  Źródło: „Warszawska Gazeta”
  Bunt pułkowników. Byli oficerowie I Departamentu peerelowskiej Służby Bezpieczeństwa chcą zbudować własny KOD. Środowisko esbeckie zapowiada zorganizowanie ruchu, który będzie bronił jego przywilejów utraconych w wyniku wejścia w życie ustawy dezubekizacyjnej. Pomysłodawcami akcji są byli pułkownicy Służby Bezpieczeństwa – ustaliła „Warszawska Gazeta”. Nastroje są gorące. „Będzie wojna” (w domyśle z rządem PiS-u) usłyszeli przypadkiem przechwałki byłego pułkownika SB w warszawskim hotelu Sheraton nasi dziennikarze.

  Lepiej późno niż wcale
  Tak zwana ustawa deubekizacyjna (czyli likwidacja przywilejów emerytalnych ludzi pracujących w służbach PRL-u), wywołała falę niezadowolenia byłych pracowników komunistycznych służb. Nie mogą oni pogodzić się z tym, że ktoś odważył się ocenić ich za służbę totalitarnemu państwu i tak dotkliwie zredukował ich esbeckie emerytury. Niejaki Vincent Severski, autor reklamowanych książek szpiegowskich, nie mógł nawet opanować swoich emocji w tym zakresie, dając im „upust” we wpisach zamieszczanych na portalach społecznościowych. Jak się czujecie, kiedy tracimy nasze emerytury, te same, które nam i wam obiecano? Służyliśmy Polsce ramię w ramię, tak samo z pełnym oddaniem, a teraz jesteśmy „oprawcami”? – pytał Severski. Autor poczytnych kryminałów postawił na formę, a nie treść. Z I Departamentu Służby Bezpieczeństwa, który był jednym z najbardziej skutecznych organów partii komunistycznej służących do zwalczania patriotów chcących wolnej Polski, uczynił w swoich wynurzeniach „oficerów wywiadu polskiego”. Jednak nie wszyscy koledzy Severskiego skłonni byli tak jak on do tego, aby publicznie wylewać swoje frustracje. Znacznie częściej można było spotkać się z apelami wzywającymi do bardziej efektywnych działań, np. do podjęcia „akcji czynnej” przeciwko obecnemu rządowi. Z zachętą do zorganizowania akcji zwraca się od wielu dni do esbeckiego środowiska były oficer Departamentu I SB (komunistycznego wywiadu cywilnego), a w wolnej Polsce współpracownik rozwiązanych w 2007 r. wojskowych służb. W trakcie „konspiracyjnych” spotkań z kolegami rzucił hasło, że będzie wojna, w domyśle z rządem PiS-u. Takich głosów byłych oficerów komunistycznych służb pojawiło się w ostatnim czasie znacznie więcej. Wiele wskazuje na to, że w tym wypadku chodzi o stworzenie takiego esbeckiego odpowiednika Komitetu Obrony Demokracji (KOD), który dzisiaj jest forpocztą wszystkich antyrządowych protestów. Zresztą w przypadku tego ostatniego od dawna bardzo aktywnie działa w nim wielu przedstawicieli bezpieczniackiego środowiska, zwłaszcza tych, którzy wywodzą się ze służb wojskowych. O działalności w KOD-zie niejakiego płk. Tadeusza Korablina – byłego oficera WSW i WSI pisaliśmy już na naszych łamach. Należy on dzisiaj do czołowych aktywistów warszawskiego oddziału KOD-u, organizując wiele jego „przedsięwzięć”. KOD-owi i pozostałej opozycji (PO i Nowoczesnej) jednak niezręcznie upominać się o przywileje esbeków. Pomysł stworzenia esbeckiego odpowiednika KOD-u ma być jedyną „deską” ratunku dla środowiska ludzi komunistycznych służb, które straciło swoje dotychczasowe przywileje. Nie wydaje się już, aby mogli oni doprowadzić do zablokowania ustawy dezubekizacyjnej na ścieżce prawnej. Dotychczasowe orzecznictwo polskich sądów w tym zakresie, a także wykładnia dokonana w 2010 r. przez Trybunał Konstytucyjny takich nadziei nie może dawać. Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 2014 r. wydaje się nawet ostatecznie przekreślać marzenia esbeckiego środowiska o zakwestionowaniu ustawy podpisanej w dniu 30 grudnia ub. r. przez prezydenta Andrzeja Dudę. Środowisko byłych esbeków chce więc inaczej bronić swoich interesów. A te głównie sprowadzały się do esbeckich emerytur i rent, znacznie większych od tych, które wypłaca dzisiaj ZUS zwykłym Polakom. Pomysł jest jednak taki, aby konflikt o przywileje zachować w sporach prawnych tak długo jak to możliwe i móc przywrócić apanaże przy pierwszej możliwej okazji (esbecy nie tracą wiary w powrót III RP). Przypomnijmy jeszcze raz główne założenia mającej wejść w życie z dniem 1 października br. ustawy dezubekizacyjnej, która ma obniżyć emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa, a także ich rodzin. Po jej wejściu w życie maksymalna emerytura funkcjonariuszy komunistycznych służb nie będzie mogła być wyższa niż średnie świadczenie ZUS. W wypadku esbeckich emerytur będzie to kwota około 2 tys. zł, renty – ok. 1,5 tys. zł, a renty rodzinnej – ok. 1,7 tys. zł. Jak szacuje MSW, obniżone zostaną emerytury i renty prawie 32 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. Poza funkcjonariuszami komunistycznej Służby Bezpieczeństwa (SB), jednostek Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego (MBP) i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (MSW) obniżenie emerytur i rent obejmie również osoby, które służyły w jednostkach Ministerstwa Obrony Narodowej: Wojskowej Służbie Wewnętrznej (WSW) i Wojskach Ochrony Pogranicza (WOP). Kolejną bezpieczniacką grupą, której emerytury i renty zostaną obniżone, będą przedstawiciele kadry naukowo-dydaktycznej, naukowej i naukowo-technicznej oraz słuchacze i studenci Akademii Spraw Wewnętrznych, a także Centrum Wyszkolenia MSW w Legionowie. Do tej pory pobierali oni świadczenia kilkakrotnie wyższe niż wynosiło średnie świadczenie emerytalne i rentowe wypłacane przez ZUS. Spośród wspomnianej liczby 32 tys. funkcjonariuszy komunistycznych organów bezpieczeństwa 12 tys. z nich pobierało do tej pory świadczenia powyżej 12 tys. zł miesięcznie, natomiast emerytury w przedziale od 6 do 12 tys. złotych pobierało prawie 1,3 tys. osób. Pozostali ze wspomnianej liczby pobierali świadczenia również wyższe niż przeciętni Polacy. Szacuje się, że z chwilą wejścia ustawy dezubekizacyjnej w życie budżet naszego państwa zyska rocznie około 546 mln złotych. Tyle bowiem mniej wyda on z systemu zaopatrzenia emerytalnego służb mundurowych. To kwota niemała, zwłaszcza jeśli uwzględnimy fakt, że większość ofiar działań ludzi komunistycznych służb nie pobiera dzisiaj emerytur i rent nawet na poziomie średniego świadczenia, jakie wypłaca ZUS.

  Siła rażenia
  Czy esbecki KOD może zagrozić bezpieczeństwu polskiego państwa? Czy będzie on w stanie swoimi bieżącymi akcjami zdezorganizować funkcjonowanie polskich instytucji i urzędów? Czy jego akcje nie zakłócą także normalnego funkcjonowania naszego parlamentu? Odpowiedź zależy od rozwoju bieżących wydarzeń. Nasze obecne służby bezpieczeństwa państwa powinny jednak już dzisiaj zająć się monitorowaniem aktywności całego esbeckiego środowiska. Mamy bowiem do czynienia w tym wypadku z ludźmi, którzy w przeszłości dopuszczali się przestępstw wobec milionów Polaków, nieakceptujących komunistycznego systemu. Potrafili również przenikać struktury zarówno opozycji, jak i Kościoła katolickiego, dezorganizując i utrudniając ich działalność. Nie mają więc absolutnie żadnych zahamowań moralnych, etycznych ani żadnych innych, zwłaszcza w sytuacji gdy idzie o ich własne „korytko”.
  Ps.II.. Trzeba pamiętać o tym, że oni są uzbrojeni, nie wszyscy broń zdali, no i mają pod sobą uzbrojenie firmy ochroniarskie w liczbie ok. 200tys! pod bronią. To zagrożenie trzeba natychmiast rozwiązać, rozbroić i zlikwidować. Dodam tylko, że że, i policja jest niepewna, za dużo tam starych wyjadaczy po PO/PSL i nie tylko, to stare z poubeckim, poesbeckim, pomilicyjnym, ukraińskim, rodowodzie, to dotyczy także wojska oraz innych służb, są to osobniki niepewne, nigdy nie wiadomo za kim się opowiedzą. To mieszanka bardzo niepewna i wybuchowa.Być może możemy liczyć na ten kontyngent amerykański, choć wątpię by mieszał się w sprawy wewnętrzne. Stoją na granicy zachodniej i raczej chronią nas przed interwencją Niemiec do której oni się aż palą. To między innymi zapobiegli temu puczowi. Nie zazdroszczę rządowi odziedziczenia zdemoralizowanych służb po PO/PSL przecież oprawcy z policji pozostali na swych stołkach.
 • Pragnę przypomnieć, o czym autor zdaje się zapominać, że
  o ile stocznia, Solidatność to Wałęsa, Walentynowicz i wielu Polaków, którzy uwierzyli iż da się wyrwać z zaklętego kręgu PRL, o tyle Magdalenka, Okrągły Stół, to Wałęsa, ale również Kaczyńscy. Ciekawostką jest, że Kiszczak przechowywał materiały na Wałęsę a nie przechowywał na braci, co brali udział w libacyjnych rozmowach w Magdalence? Nie miał kopii podobnież sfałszowanej lojalki J.Kaczyńskiego? Frasyniuk twierdzi, iż jest przekonany, iż J.Kaczyński lojalkę podpisał i wiele wskazuje na to, że może mieć rację. Tak więc to co autor określił "zaczadzoną michnikowszczyzną, postokrągłostołowo-magdalenkowego "teoretycznego" państwa" trwa i ma się w najlepsze. Wręcz czyści wszystkie instytucje, by mieć pewność, że będzie nadal trwać.
 • @Zawisza Niebieski 11:51:58
  Przecież złodziej 80 baniek Dolnośląskiej Solidarności, pomiot banderowca Rozenkranc Frasyniuk, leser jako kierowca MZK Wrocław, złodziej paliwa, etc..gołodupiec w jednej flanelowej przydziałowej koszuli, zniszczonych spodniach i butach jak go b. koledzy z zajezdni określają, to człowiek Kiszczaka i bezpieki, tzw. koncesjonowany "opozycjonista" jak Bolek i wielu jeszcze nie ujawnionych Bolków. Więc błaźnisz się go tu cytując. On ma pełne pory, bo go CBA i prokuratura rozpracowuje po donosie na niego jego b. zięcia, o przekrętach i złodziejstwie w firmie, no i panicznie boi się wypływu z IPN jego teczki z pełnym dossier.
 • @kula Lis 66 12:56:52
  Czy to co napisałeś jest udowodnione?
  Czy znasz starą rzymską zasadę, póty człowiek niewinny, póki mu winy się nie udowodni. Zdaję sobie sprawę, że a PiS najpierw się człowieka błotem obrzuca, później szuka dowodów. A jak sąd odrzuci dowody to można przecież napisać, że to sąd komunistyczny. To sprawdzone bolszewickie metody, nieprawdaż?

  A cytuję jego zdanie, gdy uważam, że może mieć rację, a nie dlatego, że jest osobą o kryształowej przeszłości. Nie dziwi cię, że Kiszczak nie miał żadnych materiałów na uczestnika Magdalenki, Okrągłego Stołu? Nie dziwi cię, że "wielkiego opozycjonistę" służby przesłuchały, puściły wolno i już nie niepokoiły, zaś oficer ze strachu lojalkę mu sfałszował? Nie wydaje ci się to dziwnym? Cała ta akcja z teczkami Kiszczaka śmierdzi na odległość.
 • "Przeszło mi w 1992 roku po Nocnej Zmianie" ... dopiero wtedy ? Gierek,już w '90 r. napisał w "Przerwanej Dekadzie"
  (przed wyborami prezydenckimi na jesieni '90 r.),że Wałęsa ,to kapuś SB.

  Co robili wtedy Blues Brothers Ka.? Wodę z mózgu Polakom... he,he,he...

  Ze Stana Tymińskiego próbowano robić kagiebowca... uff- działo się.

  Siekiery "Bolkowi" wręczali na spotkaniach... na grubą krechę Mazowieckiego... he,he,he...

  Okrągłożłobowcy u koryta.
 • @Zawisza Niebieski 11:51:58
  Są jedynie dwie możliwości.

  1. Magdalenka i Okrągły Stół trwają nadal, tzn. trwają i realizowane są poczynione wówczas ustalenia. Polska scena polityczna (o gospodarce teraz nie mówię) - być może zgodnie z ustaleniami - została zabetonowana przez układ i skanalizowana została w obszarze każdej niemal sfery: od prawicy w postaci PC/PiS, poprzez socjalistycznych demokratów w stylu postkomunistycznej SLD oraz postsolidarnościowej UD/UW/demokraci a dziś po części Nowoczesną, liberałów w postaci KLD/PO i po części Nowoczesną, skrajnych i prawdziwych liberałów w postaci ruchów J. Korwin-Mikkego, itd. Nie wiem na ile zostało zinfiltrowane środowisko narodowe, ale przyjmując tą pierwszą opcję takie ZCh-N nasycone agenturą komunistyczną było taką namiastką narodowców. Tak więc - jeżeli taka jest prawda - to dalej nami rządzi układ magdalenkowo-okrągłostołowy pod patronatem zachodnich środowisk syjonistycznych m.in. z obszaru finansjery i korporacji. I rząd PiSu jest kolejną odsłoną owego porozumienia,

  2. Przy OS i w Magdalence faktycznie dokonano podziału sfery politycznej w Polsce (dalej pomijam gospodarkę), ale akurat bracia Kaczyńscy wyłamali się z tego porozumienia już w 1991 roku a ostatecznie po upadku rządu J. Olszewskiego. I od tego czasu poprzez PC i PiS walczą z tym chorym układem III RP. Za taką interpretacją przemawia niemal 25 letnia polityka nienawiści wobec obydwu braci zakończona mordem smoleńskim. Przypominam, że J. Kaczyński też miał lecieć do Katynia, podobnie jak Macierewicz i tylko przez przypadek nie zginęli (i proszę mi nie mówić, że to znów jakiś spisek Kaczorów i Macierewicza!). Dodatkowym elementem jest też wypromowanie polityków dalekich od OS i Magdalenki jak A. Duda czy B. Szydło.

  Osobiście chciałbym, żeby druga wersja była prawdziwa i mam nadzieję, że tak jest. Ale zawsze gdzieś z boku puka do mnie możliwość wersji pierwszej.

  Pozdrawiam

  P.S.
  W. Frasyniuk jest dla mnie ostatnią osobą - oprócz Wałęsy - której byłbym w stanie uwierzyć choć w jedno słowo i proszę się na niego nie powoływać, bo mnie to obraża.
 • @Seth 14:38:04
  No niestety przeszło mi dopiero po Nocnej Zmianie. Byłem wtedy młodym studentem ekonomii (skończyłem ją w 1993 roku) i byłem zafascynowany wolnym rynkiem i kapitalizmem, choć tak naprawdę rodzinnie byłem edukowany patriotycznie (czytałem prasę podziemną, o mordzie katyńskim wiedziałem wszystko już w podstawówce, wybijałem szyby w komisariatach w czasie SW, kolportowałem ulotki, byłem na pogrzebie bł. Jerzego Popiełuszki, należałem do NZS, itd).

  Wtedy naprawdę dla młodych ludzi był to jakiś cud wolności. Daliśmy się omamić Wałęsom czy Balcerowiczom.

  Mi na szczęście przeszło, ale wielu z mojego pokolenia (o ile nie większość) dziś zasila KOD, PO czy Nowoczesną. Przykre.

  A co do Kaczyńskich. Napisałem w komentarzu powyżej, iż cały czas tlą się we mnie dwie wersje współczesnej historii Polski.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 17:06:25- pozdrawiam.
  Trzeba upublicznić wszystko jakim był i jest naprawdę złym człowiekiem. Ba materiałów jest sporo bezpieka zadbała o to by mieć go w garści. Trzeba opublikować bo jako były prezydent był i jest nadal osobą publiczną a jego życiorys nie może być dla nikogo tajemnicą !!! Zaszkodził wielu ludziom, jego donosy złamały niejedno życie. Niszczono całe rodziny, poddawano represjom. Każdy donos był cenny dla tamtego reżimu i każdy mógł być wykorzystany. Sądzę, że opinia przedstawiona na temat teczki „Bolka” może być w jakimś stopniu rekompensatą dla tych ludzi, prawda ich obroniła. Co więcej, myślę, że teczka znaleziona w „szafie Kiszczaka” jest dopiero początkiem upadku mitu o Wałęsie jako o rzekomym bohaterze. W jego życiorysie są jeszcze gorsze rzeczy, które mam nadzieję, że z czasem zostaną upublicznione. 40 mln Polaków (minus oczywiście beneficjenci Wielkiego Szwindla '89) to dosyć sporawa gromada, którym Wałęsa zaszkodził popierając bandycką likwidację polskiej gospodarki. No i co z odpowiedzialnością karną za kłamstwo lustracyjne, składanie fałszywych zeznań, bezpodstawne oskarżenia w procesach sądowych?
 • @krzysztofjaw 17:12:52 W TYM WIERSZU ZAWARTO WSZYSTKO..
  25-cio Lecie

  ,,Stół okrągły” po to był, – aby Żyd tu dobrze żył!

  25-cio Lecie

  Wolność wtedy wywalczono,

  – Polskę całkiem zniewolono.

  Wolność dzisiaj Żydzi mają,

  – co chcą z Polską wyrabiają.

  Naród tak już ogłupiony,

  – ma się cieszyć z każdej strony.

  I za przemysł rozłożony,

  – Śląsk dokładnie spustoszony.

  Za zniszczone do cna stocznie,

  – niech Stoczniowiec dziś odpocznie.

  Cieszą się dziś też działacze,

  – a że wielu z nędzy płacze.

  Cóż to zdrajców dziś obchodzi,

  – oni płyną w innej łodzi.

  Wy się dla nich nie liczycie,

  – oni mają inne życie.

  Zła komuna jaka była,

  – coś takiego nie zrobiła.

  A więc dzisiaj się cieszymy,

  – z długów których nie spłacimy.

  Stół okrągły po to był,

  – aby Żyd tu dobrze żył.

  Dziś już z dołu to widzimy,

  – głośno o tym już mówimy.

  Ja o Polskę też walczyłem,

  – lecz nie taką , się myliłem.

  Bo za mało coś robiłem,

  – a dziś w nędzę się wpędziłem

  Muszę zrobić przemówienie,

  – prosić Was o przebaczenie.

  Też zostałem oszukany,

  – że dziś kraj jest wyniszczany.

  Tu zapytać nie zaszkodzi,

  – jaką przyszłość mają młodzi?

  Wielu młodych już narzeka,

  – wielu w niebyt też ucieka.

  Media o tym nie gadają,

  – taki układ z Żydem mają.

  Jak się całkiem wyludnimy,

  – to się wtedy przebudzimy.

  Patrzysz a tu Żydzi wszędzie,

  – co też z naszą Polską będzie?

  Nazwą wtedy Ją Syjonem,

  – i dla zdrajców będzie domem.

  A gdzie stoi Częstochowa,

  – Ściana płaczu będzie nowa.

  I nie będzie tam ,,kiwanie”,

  – łzy, modlitwa i różaniec.

  Nasz Ty Stwórco Dobry Boże,

  – przywróć mądrość Polsce może.

  Byśmy oczy otworzyli,

  – Żydów z władzy wyrzucili.

  Żyd jest w Rządzie , Solidarności,

  – niech się na mnie tutaj złości.

  W Sejmie jest ich chyba pół,

  – a kto przeczy, niech da na stół.

  A najlepiej to by było,

  – by co złe się nie spełniło.

  Naród Polski jest wspaniały,

  – czuwa nad Nim Orzeł Biały.

  Też do Żydów nic nie mamy,

  – lecz z urzędów wypraszamy.

  Światu wtedy też powiemy,

  – w swoim domu rządzić chcemy.

  Zwróćmy się o pomoc Nieba,

  – w zagrożeniu tak też trzeba.

  4 czerwca 2014 godz: 16,20-16,30

  Autor: Krzysztof Szczurko ps.,,KYSY”

  Zwany także Trybun Ludowy
 • @krzysztofjaw 17:12:52
  Polacy przeczytajcie a oczy wam się otworzą! Nadal jesteście okłamywani, tak przez obrońców Bolka jak i tych mu przeciwnych... https://i2.wp.com/www.kdc.pl/pub/mm/img/220/364810.jpg?zoom=2 GRABARZE. POLSKIEJ NADZIEI 1980-2005
  Henryk Pająk
  Przydałoby się nam kilkadziesiąt porcji polonu 210!… (b. żołnierz Kedywu AK)
  LUBLIN 2007
  MIT OBALENIA KOMUNIZMU PRZEZ „SOLIDARNOŚĆ”.....Gdyby neo-bolszewicki globalizm nie wydał wyroku już na początku lat 70. na ich własny szatański twór pod nazwą Związku Sowieckiego, to nie byłoby żadnej ruchawki ani w 1976 roku (Radom), ani w 1980 roku w Lublinie, Gdańsku i pozostałych miastach. Po prostu nie byłoby „Soli-darności”. Wszystko by się skończyło na pałkach ZOMO, skrytobójczych morderstwach i więzieniach, a szacowna zachodnia „demokracja” nie ruszyłaby palcem w obronie tej kolejnej demonstracji „polskiego warcholstwa”, tej „polskiej bohaterszczyzny”. Wałęsa pod pomnikiem stoczniowców powiedział: Tu zaczęła się globalizacja. Wcześniej powtarzał, że to on tu "tymy rencamy" obalił komunizm. Groteskowy błazen w piórkach bohatera narodowego już nikogo ani nie szokuje, ani nie denerwuje, bo komików nie można traktować poważnie, choć Komitet Nagrody Nobla już wiele razy dał dowody, że z powodów politycznych musi nagradzać błaznów. „Fenomen” Solidarności to fenomen bezbolesnego zwijania żydowskiego Sowłagru przez nowoczesny syjonizm sowiecki i zachodni – to przyzwolenie na ten niby „fenomen polskiego zrywu”, prowokowany przez incydenty w rodzaju podwyżek cen na żywność, obcinanie norm produkcyjnych, represjonowanie niepokornych „użytecznych durniów”. Całość pod linkiem, polecam przeczytać i wnioski samemu wyciągnąć jak to my Polacy choć nie wszyscy w tym ja zostaliśmy oszukani,czyli zrobieni przez żydokomuchów za pomocą Bolka w chooja, lecz wszyscy okradzeni..! https://publicdisorder.wordpress.com/2011/06/19/grabarze-polskiej-nadziei-1980-2005-henryk-pajak-e-book/
 • @krzysztofjaw 17:12:52
  Stanisław Michalkiewicz: Wilki zmieniły skórę...Mam dla Państwa dobrą wiadomość: 4 czerwca skończył się w Polsce komunizm – taki komunikat przekazała 4 czerwca 1989 roku za pośrednictwem państwowej telewizji aktorka Joanna Szczepkowska. Było w tym komunikacie znacznie więcej optymizmu niż realizmu, ale nie powinniśmy obwiniać za to akurat pani Szczepkowskiej, bo w swoim optymizmie nie była ona bynajmniej odosobniona. Cóż takiego jednak zdarzyło się w Polsce 4 czerwca 1989 roku, że nie tylko pani Szczepkowska za pośrednictwem państwowej telewizji przekazała ten komunikat, ale – przede wszystkim – że w ogóle jej na to pozwolono? Całość pod linkiem https://wirtualnapolonia.com/2014/06/05/stanislaw-michalkiewicz-wilki-zmienily-skore/
 • @krzysztofjaw 17:12:52
  Wałęsa pójdzie siedzieć? Nie mam wątpliwości, że Wałęsa odpowie za kłamanie podczas śledztwa. Grozi za to od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Krzysztof Wyszkowski. Odniósł się do zeznań, jakie składał były prezydent w 2016 roku przed prokuratorem w obecności dwóch pełnomocników.
  We wtorek podczas konferencji IPN grafolodzy przedstawili opinię dotyczącą dokumentów znalezionych w domu Czesława Kiszczaka. Opinia jednoznacznie wskazała, że materiały dotyczące współpracy Lecha Wałęsy i SB są prawdziwe. Donosy, zobowiązanie do współpracy i pokwitowania odbioru pieniędzy pisał własnoręcznie Lech Wałęsa.
  Krzysztof Wyszkowski przypomniał co mówił Wałęsa podczas przesłuchania w IPN. Był wtedy informowany o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Lech Wałęsa składał zeznania w 2016 roku przed prokuratorem, występując w towarzystwie dwóch pełnomocników. W postępowaniu ma status pokrzywdzonego, bo gdy rok temu ujawniono dokumenty z domu Czesława Kiszczaka, on twierdził, że są podrobione. Sprawdzano, kto ewentualnie mógł się tego dopuścić na jego szkodę. Prokurator uprzedzał go o odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania, a on powiedział, że zdaje sobie z tego sprawę. Gdy przedstawiono mu dokumenty, powtarzał: nie, to nie moje pismo, nic nie podpisywałem powiedział w rozmowie z „SE” Wyszkowski. Ocenił, że Wałęsa wówczas kłamał i odpowie za to. Nie mam wątpliwości, że Wałęsa odpowie za kłamanie podczas śledztwa. Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat więzienia dodał działacz opozycji PRL. Prawda stoi za moim ojcem mówi z kolei syn Lecha Wałęsy – Jarosław. Prokurator Andrzej Pozorski, szef pionu śledczego IPN mówił we wtorek, że „decyzję o zawiadomieniu w sprawie fałszywych zeznań podejmiemy po zakończeniu postępowania. Jest to niewykluczone, ale za wcześnie, by o tym mówić”. Ps..Wałęsa przy współudziale sędziów chciał puścić z torbami tych, którzy mówili o nim prawdę. Kary finansowe miały nie tylko zamknąć usta pozywanym, ale także odstraszyć innych. Metodę tę stosował również nadretaktor. Czekam teraz na sprawiedliwość, która polega na zwrocie ukaranym przez sądy karami grzywny dwukrotność tych kwot solidarnie wypłaconych przez Wałęsę i sędziów orzekających w tamtych sprawach. Dodatkowo powinna być zasądzona nawiązka na szczytny cel. Sądy dały się sprowadzić do roli młota na niepokornych, a wałęsa wykorzystywał tę sytuację i coraz śmielej sobie poczynał, kłamiąc nawet pod przysięgą. Czuł się bezkarny, ale jak miał się nie czuć, skoro widział, jak chętnie sądy akceptują wałęsową wersję wydarzeń i działają w interesie Wałęsy. Przebadać na wariografie i przestać się z nim certolić ! Odmowa badania jest równoważna z przyznaniem się. Lecz najpierw nich spłaci tych ,których oskarżył o odszkodowanie i szkalowanie jego nazwiska!
 • @krzysztofjaw 17:12:52
  12 grudnia 1978r kpt SB Hodysz poinformował Halla o TW Bolek.
  http://www.rp.pl/Kraj/306219977-Hodysz-Wallenrod-z-bezpieki.html
  http://niezalezna.pl/84468-walesa-na-miejscu-wybuchu-w-gdansku-w-1995-roku-wideo
  Bosman a donosy Bolka.
  http://www.fronda.pl/a/kolejna-ofiara-tw-bolka-cenckiewicz-nienawisc-walesy-do-szolocha-to-relacja-kata-wobec-swojej-ofiary,66584.html
 • @krzysztofjaw 17:12:52
  Można to ująć krótko jednym zdaniem: tak Wałęsa, Frasyniuk i wiele innych osób dostało rozkaz od Kiszczaka by być "opozycjonistami", którym pozwalano kraść, a prokuratury, postbolszewickie, chazarskie sądy, prokuratury, miały prikaz to tolerować we własnym interesie..esbecji, służbom także. Kradli więc wszyscy, z sędziami, prokuratorami włącznie, dzisiaj przykładów aż nadto, tak powstawały fortuny z niczego, chazarscy gołodupcy za żydokomuny czyli PRLu, stawali się milionerami, miliarderami a Polacy biedakami, a Polska ruiną gospodarczą, bez własnych banków, przemysłu etc..oraz strzeżonych granic!.
 • @krzysztofjaw
  Pozostaje pytanie czy donosy Bolka szkodziły? Co niektórzy z jego obrońców sami umoczeni jak Bolek, twierdzą, że nie, i tu się grubo mylą. Nie ulega wątpliwości, że donosy szkodziły robotnikom.
  http://www.fronda.pl/a/kolejna-ofiara-tw-bolka-cenckiewicz-nienawisc-walesy-do-szolocha-to-relacja-kata-wobec-swojej-ofiary,66584.html Był pewny, że Kiszczak jak palił dokumenty, jego teczki też poszły z dymem i co? Zbrodniarz i bandyta po 5 klasach powszechniaka brukarz z zawodu sowiecka chazarska matrioszka Kiszczak trzymał archiwum, bo to była taka jego i ich reszty konstruktorów tych przemian, polisa na przeżycie i życie w dobrobycie do śmierci w swym łóżku, na wzór Hoovera szefa FBI. Ci wszyscy broniący płotkarza Bolesława, są z tego samego pnia co ścierwa z SS, NKWD, UB, SB. Jak za komuny z konfidenta NKWD kata żołnierzy AK i zdrajcę Polski Świerczewskiego zrobiono bohatera. Tak synowie tych NKWD-owskich i UB-eckich zwyrodnialców z bolka robią bohatera!!!
 • @krzysztofjaw
  Prawda już pomału wychodzi na jaw, wiadomo bowiem, że pan Lech Wałęsa, a naprawdę Lejba Kohne, jest pochodzenia żydowskiego i za wszelką cenę chciał w Polsce wprowadzić rządy żydowskie... Miejmy tylko nadzieję, że zanim mu się to uda, prawda ujrzy światło dzienne i znajdzie się odpowiedni sposób, by tym zamiarom się przeciwstawić... Już w roku 2009 wypowiedział głośno co tak naprawdę kieruje jego intencjami w wywiadzie udzielonym dla The Jerusalem Post:
  Wywiad Walesy dla The Jerusalem Post ( "JP"). "It seems we understand each other so very well and are doing so well together that we could establish the United States of Poland and Israel," Tymi
  słowami Walesa zaproponował stworzenie Stanów Zjednoczonych Izraela i Polski!! "Wydaje się nam zrozumieć siebie nawzajem tak bardzo dobrze i robi to tak dobrze, że razem możemy ustanowić Stany
  Zjednoczone w Polsce i Izraelu, Unię Polsko-Izraelską tu w Polsce" Tymi słowami Wałęsa zaproponował stworzenie Stanów Zjednoczonych
  Izraela i Polski! Twierdzi, że ONZ jest nieefektywna, a więc trzeba stworzyć nową organizację która walczyłaby globalnie z
  terroryzmem.etc. Lecha Wałęsa to Lejba Kohne. Przecież jego ojciec był żydem z Niemiec. Mieszkali koło Torunia, gdzieś na wsi. Miejscowi pamiętają jego ojca, jak się zasłużył dla Niemców w czasie wojny. Podobno pracował w obozie koncentracyjnym w Dachau, był jako esesman wartownikiem. Podczas wyzwalania obozu przez żołnierzy gen. Pattona jemu udało się przeżyć, tłumaczył się, że jest żydem i musiał z powodu licznej rodziny, etc.. po przejściu obozu jenieckiego uzyskał jako żyd azyl w USA. Nazwisko Wałęsa ma po ojczymie, matka drugi raz wyszła za mąż po śmierci pierwszego męża, ojca naszego bossa robotników. Ojcu zmarło się w USA, ale pochowany został w Niemczech. Lech Wałęsa z domu Kohne wie gdzie jego
  rodzony ojciec leży, bo odwiedził grób ojca. Widziano go jak składał kwiaty i stawiał znicze, jest to uwidocznione na zdjęciach! Wcześniej wychowywał go stryjeczny wujek, rodzony brat ojca. Szkoda, że tak ukrywane są prawdziwe życiorysy. Dlaczego ukrywają wszyscy prezydenci RP swoje życiorysy i pochodzenie, to ja tego nie rozumiem. Widocznie w Polsce nie ma analityków, badaczy, historyków. Być może Cenckiewicz jak taki odważny się tym zajmie?
 • @krzysztofjaw 17:12:52
  Oto słowa pułkownika Wojska Polskiego:
  “Widziałem akta Wałęsy, zebrane przez nasz wywiad wojskowy. Ojcem Wałęsy był niemiecki Żyd Leiba Khone, takież samo imię nosi obecnie Lech, służący w wojsku niemieckim w SS. Miał wyrok śmierci wydany przez AK, Gryfa Pomorskiego za wydawanie Niemcom Akowców, lecz zaciągnął się do SS i był dla podziemia nieuchwytny. Bronił w 1945 roku Gdyni przed nacierającą armią sowiecką. Wraz ze swym oddziałem zdążył się wycofać drogą morską na zachód Niemiec i tam jako wartownik w KL.Dachau poddał się Amerykanom. Udowodnił swoje ukrywane przed Niemcami żydostwo i został zabrany do USA. Tam żył w dostatku gdzie zmarł, pochowano go w Niemczech. Wałęsę wychowywał brat ojca, który pozostał w Polsce”. - Podejrzewam, nie tylko ja lecz wielu prawych moich znajomych, Polaków i patriotów, że ten cały i na chybcika tworzony Libertas jest także takim żydowskim nowym tworem mającym skanalizować niezadowolenie Polaków i pełną ich kontrolę, jak i tzw. ”polskie” i niezależne” portale, nawet te bez cenzury. Polacy przemyślcie to co piszę w ostatnich zdaniach i wyciągnijcie wnioski z tego, dlaczego Libertas zaprasza i płaci tyle pieniędzy za “wykłady” tego pożytecznego im idioty, ubeckiego kapusia i żyda. Czy nie daje Wam to Polacy do myślenia? Nie zapala się, w głowach czerwone ostrzegawcze światło ? Wygląda to na prawdę. Musimy stosować zasadę – poznajemy po czynach. To że (…) Libertas zaprasza i płaci tyle pieniędzy za “wykłady” tego pożytecznego im idioty, ubeckiego kapusia i żyda (…) jest podejrzane. Bardzo możliwe, że stoją za tym pieniądze „Amerykanów” a kto płaci ten wymaga. Przywódcy Libertas mogą być nieświadomym narzędziem w ich rękach. Zresztą USA nie jest zainteresowana powstaniem silnej UE. Nikt nie lubi silnego konkurenta. Wsciekłe kundle stoją po obu stronach wielkiej wody i każdy walczy o swoje. Ten pułkownik to mógl być nawet porządny Polak. Szkoda tylko, że nie zrobił zdjęć tych dokumentów. Mielibyśmy 100% dowód. Nie zmienia to postaci rzeczy gdyż w stanie wojennym chodziły słuchy, że Wałęsa to agent, człowiek żydokomuny – jednakże ta informacja była blokowana by utrzymać famę o Wałęsie, i my Polacy na tym przegraliśmy, bo gdyby na czele związku byli inni ludzie z kręgu Gwiazdy i Walentynowicz, to mogliśmy mieć teraz inną Polskę. Myślę, że ten pułkownik wie, gdzie jest grób ojca Wałęsy. Można to sprawdzić. Może Niemcy daliby informacje o jego ojcu. Przecież Wałęsa to zwolennik stanów USA-Israel-Judeopolonia, czyli zawalidroga do budowy wielkich Niemiec. Czy wobec tego mamy szansę na te informacje ? Może – her Tusk mógłby tu pomóc o ile Lech Kaczyński tej informacji nie zablokuje. Oni wspólnie grają przeciw silnej niepodległej Polsce dla Polaków.
 • @krzysztofjaw 17:12:52
  Szokujące fakty z życia Danuty Wałęsy! Tego o byłej pierwszej damie na pewno nie wiecie..."Nadęta własną ważnością dama" - to jeden z delikatniejszych epitetów, jakimi Danutę Wałęsę sprzed lat opisuje historyk Sławomir Cenckiewicz. Powołując się na archiwalne dokumenty i wspomnienia rysuje szokujący obraz żony legendy "Solidarności". Wygląda na to, że wcale nie była cichą, zahukaną kurą domową a wywyższającą się żoną "Wodza".
  Fryzura "a la madame Gierek"
  O nieznanej twarzy byłej pierwszej damy Cenckiewicz pisze w artykule w tygodniku "Do rzeczy". Dowodem na to, że Danuta Wałęsa dobrze znana jest ze "specyficznej kultury osobistej" jest historia z roku 1980. Wałęsom przyznano nowe lokum na gdańskiej Zaspie. Zresztą godne pozazdroszczenia, bo rodzina dostała trzy połączone
  mieszkania na jednym piętrze bloku. Lech Wałęsa, wówczas zapracowany przewodniczący Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, poprosił o wysłanie kilku osób z pomocą żonie.
  "Dwie młode dziewczyny (...) ulitowały się nad rzekomo pozostawioną samą sobie biedna matka sześciorga już wówczas dzieci i zaofiarowały się z pomocą" - pisze Cenckiewicz. Młode studentki "pobiegły szybciutko, ale jeszcze szybciej przybiegły z powrotem". Dlaczego?
  "Otóż zamiast zapracowanej biedaczki spotkały tam nadętą własną ważnością damę, która - dyrygując fryzjerką, która tapirując jej włosy, miała zrobić jej fryzuję a la madame Gierek - wskazała im szmaty, którymi miały myć podłogi w pokojach wyposażanych właśnie w meble w stylu typowym dla elegancji PRL" - opisuje dalej historyk.
  Podobno historia o nadętej żonie Wodza nie rozpowszechniła się szeroko tylko dlatego, że środowisko działaczy WZZ nie było plotkarskie. Danuta WAŁĘSA o swoim małżeństwie: ŻYJEMY już OSOBNO...
  "Teraz jest pani szatanem"
  Inna historia pokazująca drugą twarz Danuty Wałęsy pochodzi z nagrań bezpieki. To kłótnia żony przywódcy "Solidarności" z Anną Walentynowicz. Panie pokłóciły się po tym, jak Walentynowicz przyłapała Lecha Wałęsę w niedwuznacznej sytuacji z inną kobietą. Danuta osobiście wybrała się do Anny Walentynowicz, żeby zrobić jej awanturę. "Nie jest pani człowiekiem, tylko kimś z zaświatów - teraz jest pani szatanem.(...) Wielka artystka. Chciała wejść na piedestał" - wyzywała Wałęsa.
  Rodzina z kryminalną przeszłością
  Mirosława - bo to naprawdę pierwsze imię żony Wałęsy - urodziła się w wielodzietnej rodzinie Gosłosiów spod Węgrowa. Ma ośmioro rodzeństwa, ale po wyprowadzce do Gdańska, kontakt utrzymywała praktycznie tylko z jedną siostrą. Tak bardzo chciała odciąć się od rodziny, że długo nie przedstawiała jej nawet przyszłego męża. Być może wstydziła się bogatej kartoteki, jakiej jej ojciec i bracia dorobili się na lokalnym komisaricacie. Zbigniew Gołoś, ojciec Danuty Wałęsy, nadużywał alkoholu i kilkakrotnie skazywany był za kradzieże, pobicie a nawet współudział w zabójstwie. Bracia, Wiesław i Adam, znani byli policji z udziału w chuligańskich wybrykach. "Danuta starała się jakby oddzielić świat Gosłosiów (...) "grubą linią", próbując nawet wyprzeć tamte obrazy i wspomnienia z pamięci" - pisze Cenkiewicz. Ps..Pisał brat prezydenta Gdańska Adamowicza Piotr Adamowicz, dziennikarz Rzeczpospolitej, co ona mogla napisać jak pisać nie umie. Szokujące jest to, że taki prymityw jest nazywany "Pierwszą Damą" !! Toż to bezczelna i prosta kobieta a dzieci takie jak matka i ojciec nie urodzi wrona sokola! UOP działał wtedy na jej życzenie normalnie jak dawna SB...gdy na początku lat 90tych synek Wałęsów przejechał kobietę to zaangażowała wtedy UOP do gnębienia i zastraszania tej poszkodowanej w wypadku... Niech jakiś dziennikarz się tym zainteresuje. Kto w czasach komuny będąc opozycjonistą walczącym z komunistami miał takie przywileje, że dostawał 3 mieszkania obok siebie na jednym piętrze? Takie przywileje mieli tylko i wyłącznie politycy, działacze komunistyczni i współpracownicy SB tacy jak Wałęsa. A więc już to pokazuje najlepiej jak donosicielstwo Wałęsy zostało nagrodzone przez komunistów skoro dostał aż 3 mieszkania na jednym piętrze obok siebie. To kolejny dowód na to że Wałęsa był TW Bolkiem i to nie tylko w latach 1970-1976 ale również później w latach również w latach 80. Te 3 mieszkania Wałęsa dostał w 1980 roku i to jest dowód na to, że w latach 80 dalej współpracował z SB. W tamtych czasach było wiele rodzin wielodzietnych podobnie z 6 dzieci i takie rodziny z ledwością dostawały jedno mieszkanie. Zawsze jest tak, że jak życie burzy uporządkowany przez wieloletnią propagandę lukrowany obraz świata, to wywołuje się w niesamodzielnych, "zdradzonych", zgwałconych umysłach agresję. Bowiem, jak podają podręczniki psychologii, istnieje coś takiego, jak perwersyjny związek ofiary z gwałcicielem . To samo przeżywają ci, którzy uwierzyli w komunizm. I wcale koniecznie nie musi towarzyszyć temu uczuciu utracona korzyść materialna. Ale zawsze towarzyszy strach przed utratą złudzeń! I z tą historią jest podobnie. Cenckiewicz wyrywa mozolnie tkany dywanik spod nóg... i ludzie wrzeszczą, bo tracą równowagę... A pod dywanikiem coś paskudnego!...
 • @krzysztofjaw
  Ta kanalia (za to co zrobił Polsce i Polakom) powinna dzisiaj siedzieć pod mostem i grzebać w śmietnikach !! A Matkę Boską to się nosi w sercu a nie w klapie, ale żeby to wiedzieć trzeba mieć odrobinę rozumu.
 • @@@!
  PREZYDENCIE, POLACY ŻĄDAJĄ ODPOWIEDZI !!!

  (17 pytań Anny Walentynowicz do LECHA WAŁĘSY)

  Na naszych oczach przeszłość ulega przekłamaniu, manipulacji, by ocalić prawdę ktoś musi zapytać o fakty, dopóki żyją jeszcze ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem.

  1.Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań?

  2. Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?

  3.Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publiczne awantury w 1980r?

  4.9-ego grudnia 1980r przyznano „Solidarności” pierwszą nagrodę – 30 tyś. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi?

  5. Co zrobiłeś z 60 tyś. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?

  6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?

  7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą?

  8.Czy uważasz za właściwe, że głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?

  9. Czy byłeś w 1981r informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem SB?

  10.Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania?

  11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem Rejonowym dla Nieletnich wymuszając płatną współpracę?

  12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-cio tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?

  13.Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA „lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”. Czy nadal tak sądzisz?

  14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się?

  15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności – jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?

  16.Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu?
  Gdańsk dn. 25.09.1995r Anna Walentynowicz
 • @@@!
  Teść Wałęsy był skazany za współudział w morderstwie! http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/prezydentowa-walesa-jej-ojciec-byl-skazany-za-morderstwo/94xn7lz Ps..Moim zdaniem to bardzo ważna informacja która utwierdza mnie w przekonaniu że Wałęsa był agentem Bolkiem bo skoro SB posiadała takie rewelacje i ich nie użyła przeciwko niemu to dowodzi dobitnie że naród miał kochać agenta Bolka na swoją zgubę ! Rodziców się nie wybiera ale dziedziczy się po nich geny a i środowisko w jakim się młody człowiek wychowuje jest bardzo ważne. Po to pisze się o takich sprawach, aby poznać prawdę, bardzo zakłamaną, jak się okazuje. Za swoich ojców może i nie odpowiadamy, ale nosimy to samo nazwisko, jesteśmy przez nich wychowani, oni mają wpływ na nasze życie! Dlaczego dzieci agentury, esbecji, i innej swołoczy tak się obrażają na wszelkie próby pisania o nich prawdy??
 • Wysłałem poniższe prezydentowi Dudzie broniącemu Bolka.
  Widzę, że poglądy Pana Prezydenta dryfują w stronę "elyt". Czy to znaczy że nie będzie Pan się ubiegał o druga kadencję?a to wielka szkoda byłaby dla nas pana wyborców i Polski panie Prezydencie. Cytuję pana: "bo ta działalność Lecha Wałęsy w latach 80. – ona już, można powiedzieć, w istotnym stopniu czy wręcz całkowicie odwróciła tę kartę."
  A właśnie, że nie odwróciła tej kary. Wałęsa dalej szkodzi Polsce, jeździ po świecie opluwając polski rząd i kupcząc z banksterami. Po co w takim razie czepiać się Wałęsy, skoro okupił już swoje winy, ba poniósł dla Polski wielkie zasługi? Skoro tak zasłużony, to po co zatem grzebać w jego dawniejszej przeszłości? Przecież powinno się go wręcz nagrodzić. Pan prezydent Duda niestety nie dostrzega tego, co w wyniku postawy Wałęsy z Polską się stało i nadal się dzieje. Panie prezydencie ten łajdak był jest bohaterem UB/SB wszelakiej KONFIDENCJI chodził i nadal chodzi na ich pasku. W 1980 roku wypełniał z dokładnością nakreślony plan przez Kiszczaka -Jaruzelskiego i Moskwę. Żaden bohater sierpnia , najczystszej wody łajdak, kapuś i udziałowiec układu zbrodniczego jaki była SB i PZPR. Panie Prezydencie, sprawa szpicla Bolka Wałęsy, to sprawa poważna, a to z kolei wyklucza kpiny. Szpicel Bolek Wałęsa nigdy nie był naszym bohaterem, to tylko my chcieliśmy w nim widzieć bohatera. On jednak okazał się kanalią na żołdzie sowieckich kolaborantów pełniących obowiązki Polaków. Od samego początku był łotrem, najpierw zaczął swoją nędzną karierę od sikania do chrzcielnicy, potem donosił i kapował na swoich kolegów, potem dowieziono go wojskową motorówką i postawiono go na czele strajku by go spacyfikować. Kiedy to nie wyszło, dzięki min. postawie Matki Solidarności Śp. Pani Anny Walentynowicz, to SB zrobiła z niego lidera. Potem stan wojenny i kłamstwo okrągłego stołu, następnie niszczenie ludzi pomagającym Solidarności jak p. pułk. Hodysz, czy etykietowanie pułk. Kuklińskiego zdrajcą. Apogeum jego nikczemności przypada na okres obalenia rządu Pana premiera Jana Olszewskiego. Do dziś nic się nie zmieniło w życiu tego osobnika. Proszę o tym nie zapominać. Jest Pan Panie Prezydencie Prezydentem wszystkich Polaków, ale z tych wszystkich należy jasno i zdecydowanie wykreślić osobników pokroju szpicla Bolka Wałęsy, Polska na to nie zasługuje. Widzę, że Polsce jak nigdzie na świecie "przeprosiny" urosły do rangi doktryny państwowej. Wszyscy żądają przeprosin za wszystko. Rozumiem, że należy przeprosić partnerkę kiedy się jej nastąpi na stopę w tańcu, czy innego kierowcę jak mu się zajedzie drogę. Jest jeszcze parę sytuacji, gdzie przeprosiny są rzeczą normalną. Ale to wszystko. ZDF, Bolek, Michnik, Palikot, Bul etc.. przeproszą i po sprawie?. Należy skończyć z tą manią i brednią o przeprosinach, które stanowią carte blanche dla drani i łajdaków. Nawet gdyby Bolek na kolanach poszedł z Gdańska do Częstochowy to nie wystarczy, żeby zrekompensować krzywdy a często i zbrodnie, które były konsekwencją jego współpracy z komunistyczną tajną policją panie Prezydencie Duda i nie tylko..
 • @krzysztofjaw
  http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2016/12/hw-1.jpg Wielka Brytania odtajniła dokumenty o Polsce z lat 1988-89. Jest informacja o pomocy Sorosa i nieformalnych ustaleniach przy Okrągłym Stole. Opublikowane 2016/12/31 w III RP/Polska Ludowa W piątek opublikowano wewnętrzną korespondencję brytyjskiego rządu z lat 1988-89. Kilka faktów, które wynikają z odtajnionych dokumentów jest niezwykle ciekawych…Poniższy dokument pokazuje, że Bronisław Geremek był przekonany, iż najlepszym kandydatem na kluczowe stanowisko szefa MSZ jest Tadeusz Olechowski, pełniący tę funkcję w rządzie komunistów. http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2016/12/p-10-1024x738.jpg Bronisław Geremek poszukiwał również rady, jak poradzić sobie ze zwolnieniami w przemyśle metalowym i górnictwie. http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2016/12/p2-1.jpg Geremkowi sen z powiek spędzają wzrosty cen podstawowych produktów, które mogą doprowadzić do niepokojów społecznych. To znacznie groźniejsze niż opozycja ,,twardogłowych” z PZPR czy Związek Sowiecki. Zmiana systemu może dokonać się w oparciu o reformę ekonomiczną, a ta z kolei wymaga pomocy z zewnątrz. Jest wiele pomysłów takiej pomocy, w tym przede wszystkim oferowana przez George’a Sorosa. http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2016/12/p3.jpg Geremek przyznaje, że wybór Jaruzelskiego na prezydenta to jeden z elementów umowy okrągłostołowej, która nie znalazła odzwierciedlenia w oficjalnych dokumentach. http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2016/12/p5.jpg źródło: Twitter / National Archives

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej