Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Targowickie łajzy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeżeli ktokolwiek od teraz będzie u mnie komentował używając w treści argumentów poparcia wobec PO, .N lub KOD i ORP lub organizacji związanych z dawnymi UD/UW to spotka się z mojej strony z milczeniem.

W ostatnich tekstach wylałem już wiele emocjonalnych pomyj na totalną i zdradliwą polską opozycję. Piszę o pomyjach, bo tak naprawdę oni nie zasługują na nic więcej. Ich kąpiel w pomyjach i tak byłaby dla nich zaszczytem.

W artykule/felietonie pt.: ""Po filmie "Pucz" kilka zdań..."" [1] napisałem m.in.:

"Oczekuję też, że polskie oraz sojusznicze (CIA) służby kontrwywiadowcze (i wywiadowcze) zbadają cały organizacyjny i wykonawczy proceder próby zamachu stanu. Nie wierzę bowiem, żeby przygotowały go kukiełki w rodzaju M. Kijowskiego, G. Schetyny, Mazguły czy R. Petru. Podobnie nie wierzę, że trochę większe kukiełki w postaci A. Michnika, Smolarów, L. Balcerowicza, W. Frasyniuka, B. Komorowskiego, T. Lisa, A. Olechowskiego, M. Dukaczewskiego i innych były kreatorami całego zamieszania. Operacja była zapewne zaplanowana przez większych i być może też zagranicznych braci lewacko-demoliberalnych, nienawistników Polski i Polaków. Należy też ostatecznie wyjaśnić udział w całej hucpie D. Tuska i wreszcie odpowiedzieć sobie na pytanie: czy D. Tusk faktycznie był (jest) agentem BND i czyje interesy reprezentuje. I nie może być dla tego anty-polskiego zdrajcy poparcia na następną kadencję a jak bez immunitetu przekroczy granicę Polski to trzeba dla niego przygotować "dołek", areszt oraz odpowiednio osądzić (też za Smoleńsk). Ponadto też należy zbadać i ostatecznie rozwiać wątpliwości związane ze ewentualną współpracą z WSI i służbami moskiewskimi B. Komorowskiego i A. Kwaśniewskiego".

Zdania oczywiście nie zmieniam, lecz nawet najwięksi zewnętrzni wrogowie Polski w stylu m.in. G. Verhofstadta, M. Schulza,  J. Junkersa, G. Buquicchia, G. Sorosa, D. Tuska, J. Lewandowskiego, Róży M. B. Grafin von Thun und Hohenstein (tych ostatnich trzech uważam za nie-Polaków) i wielu innych nie byłoby w stanie zaszkodzić Polsce, gdyby nie wewnętrzna loża zdrajców Polski skupiona wokół obecnej totalnej opozycji. Używam słowa zdrajcy, choć tak naprawdę wielu z nich też nie jest rodowitymi Polakami, więc w sumie nie zasługują na wyrażenie "zdrajcy Polski" a jedynie - jako polscy obywatele - można o nich mówić jako zdrajcy stanu i państwowości polskiej.

Kiedyś już Polska miała takich zdrajców. To byli Targowiczanie, którzy poświęcili Polskę dla własnych i obcych celów. Prosili o pomoc kraje zewnętrzne, tak jak ostatnio cała w Polsce totalna opozycja. "Ulica i zagranica"- tak kiedyś powiedział G. Schetyna mówiąc jak będzie chciał obalić demokratycznie w Polsce wybrane władze. I wspólnie z .N oraz KOD-em ten plan realizował konsekwentnie do końca ubiegłego roku. On i jemu podobni "opozycjoniści" niczym też nie różnią się od przestępcy i zdrajcy oraz agenta sowieckiego Wolskiego vel. Jaruzelskiego, który też w 1981 roku prosił o pomoc w zdławieniu I Solidarności Moskwę.

Dzisiaj dowiadujemy się przecież, że pamiętnego 16 grudnia totalna opozycja (.N i PO), która próbowała dokonać zamachu stanu (puczu) chciała - w celu obalenia obecnych władz - zawezwać na pomoc swoich lewacko-demoliberalnych braci unijnych. Okazuje się, że zanim jeszcze wybuchło sejmowe zamieszanie G. Schetyna i R. Petru mieli już pisemnie przygotowany i gotowy do podpisu apel opozycji parlamentarnej, w którym wzywano Brukselę - Radę Europy oraz Parlament Europejski do PILNEJ interwencji w Polsce ze względu na jej sytuację wewnętrzną. W apelu były slogany o zagrożeniu dla demokracji, rosnącym faszyzmie i zamachu na wolne media w Polsce [2,3]. Poparcia tej inicjatywy na szczęści i odpowiedzialnie odmówili liderzy Kukiz'15 i PSL i ostatecznie próba ta spełzła na niczym.

Ten fakt jeszcze raz dowodzi, że faktycznie z 16 na 17 grudnia 2016 roku totalna opozycja wespół z zagranicznymi nienawistnikami Polski chciała siłowo obalić obecne polskie władze. Ale o ile zewnętrzni przeciwnicy naszego kraju w sumie mogą nimi być, to przygotowana pisemna prośba .N i PO o zewnętrzną interwencję w Polsce jest czymś, co we mnie budzi obrzydzenie i najgorsze historyczne skojarzenia. Oni, te łajzy ludzkie, popełnili przestępstwo karne i winni być osądzeni wedle prawa i zapisów o zamachu na demokratyczny ustrój państwa polskiego.

Powtarzam. Liderowo PO i .N to naprawdę antypubliczne i antypolskie łajzy. Trudno, ale nawet skrawki szacunku do nich u mnie wymarły, a jak teraz widać nawet chcieli interwencji zewnętrznej: targowiccy, współcześni zdrajcy. I tyle. Takim językiem od teraz będę ich opisywał. Nie zasługują na żadne dobre słowo u Polaka. A ja osobiście gardzę nimi jak nawet nigdy do tej pory nie gardziłem najgwiększym moim  wrogiem. ONI STALI SIĘ DLA MNIE TYM NAJGORSZYM SORTEM... I TO WCALE NIE POLSKIM, bo Polak to brzmi dumnie...

Pozdrawiam 

P.S.

Z góry przepraszam, ale jeżeli ktokolwiek od teraz będzie u mnie komentował używając w treści argumentów poparcia wobec PO, .N lub KOD i ORP lub organizacji związanych z dawnymi UD/UW to spotka się z mojej strony z milczeniem. I tylko do takich komentatorów mogę powiedzieć: popierając zdrajców stajecie się takimi samymi zdrajcami!

 

[1] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2017/01/po-filmie-pucz-kilka-zdan.html (jest też dostępny na innych forach)

[2] http://niezalezna.pl/92396-ujawniono-plan-po-i-nowoczesnej-chcieli-zagranicznej-interwencji-w-polsce

[3] http://wpolityce.pl/polityka/323717-skandal-po-i-nowoczesna-zabiegaly-16-grudnia-o-pilna-interwencje-z-zewnatrz-poslowie-mieli-przygotowany-apel

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Jak długo jeszcze płatni zdrajcy
  którzy potejemnie próbują sciągnąć na kraj obcą interwencję będa chodzić po polskim Sejmie?
  Zdrada jeśli nie jest pleniona, wypalana żelazem i przykładnie karana pleni się coraz bardziej, bo zdrajcy są zawsze suto opłacani.
 • @Husky 18:13:39
  Tu chodzi nie o jakieś przepychanki, o jakieś marne gierki. Tu chodzi o obronę spraw najważniejszych: państwowości i demokracji.

  III RP - czyli państwo systemowej asymetrii - wciąż, niestety, trwa.

  Partie obrony i odbudowy starego porządku uważają, że wolno im więcej. Konkretnie: że wolno im wszystko. Wolno np. bezwstydnie blokować mównicę i fotel marszałka, i próbować w ten sposób zerwać Sejm, dochodząc tam, gdzie nie doszła nawet Samoobrona. Zgodnie z najgorszą polską tradycją, która już raz przyniosła nam mniej więcej 3 wieki nieszczęść, niewoli, nędzy i poniżeń, licząc od Wojny Północnej.

  Systemowa asymetria pozwala partiom opozycyjnym udawać, że właściwie nie zrobiły nic złego, a nawet, że czynią dobro, bo „bronią demokracji”. Każdego innego osądzono by za taki czyn właściwie, przynajmniej medialnie. Władcy III RP wciąż mają jednak immunitet na chuligaństwo i anarchizm.

  Po jednej stronie wykluczenie irytującego posła i prawo mediów do wszechobecności w Sejmie, po drugiej ZRYWANIE Sejmu. Wszystko, w oczach tak wielu, na jednej płaszczyźnie. W tle ciche założenie, że za rządów prawicy żadne reguły nie obowiązują. Nawet te, które w poprzednich latach miały być sprawą świętą.

  Kompromis partii opozycyjnych nie interesuje. Ci, których interesował, zostali brutalnie przywołani do porządku. Prominentni publicyści III RP rwą szaty, że każda próba szukania porozumienia to zdrada, i wzywają, by okupować salę do końca, nawet nie wiadomo jakiego. Tym samym, wzywają by dać to prawo ZRYWANIA SEJMÓW każdej kolejnej opozycji. Prawo do spętania i sparaliżowania KAŻDEGO kolejnego rządu…

  To nie są demokraci, to ludzie z ducha autorytarnego. Po przegranej pokazują nam prawdziwą naturę III RP: państwa realnie opresyjnego, gardzącego wolą narodu, skłonnego do deptania podstawowych reguł w obliczu zagrożenia.

  Jak widzimy, nie szanują nawet demokracji parlamentarnej z jej podstawowym założeniem: w parlamencie się głosuje, a nie blokuje. Tym samym nie szanują także niepodległości, bo przecież Polska zepchnięta w kierunku anarchii i bezrządu szybko padnie czyimś łupem.

  Nie możemy tracić z oczu sensu tego zderzenia: tu chodzi nie o jakieś przepychanki, o jakieś marne gierki. Tu chodzi o obronę samej demokracji i samej państwowości. Bo przecież przyznanie opozycji prawa do zrywania Sejmu pod byle pretekstem cofnie nas do czasów liberum veto.

  Parlament musi działać - albo w sali plenarnej, albo w sali kolumnowej, albo w zupełnie innym miejscu. Nie można skapitulować, nie można pozwolić na upadek państwa polskiego. Jak by nie bolało, jakby było niemiło, nie ma już innej drogi.

  Zachowujmy właściwe proporcje. Niech medialny huk nie przesłoni nam prawdziwych twarzy tych, co na scenie.

  autor: Jacek Karnowski Ps. Super analiza. Jeżeli jeszcze ktoś z Polaków darzy sympatią totalną opozycję to znaczy, że już POstradał zdrowy rozum i rozsądek. Przeciwko władzy POstkomunistów staną wszyscy patrioci. NIE dla Targowicy. Tutaj jest potrzebny Erdogan. Post-Komuna w Polsce wsparta agenturą niemiecką usiłuje zerwać Sejm i podeptać demokrację bo nie o demokracje tu idzie ale o neokolonialne rządy post-komuny, która rządzi w interesie Berlina. Za żydoukropem pomiotem banderowca i złodziejem o szkolnym ps. Oborowy-Szetyną vel Schetyną snuje się duszący smrodek willi Baraniny. Ciekawe tylko czyim był kapciowym, że z enzetesowca w swetrze został prawie właścicielem Wrocławia? PIS ma wszystkie instrumenty. Obcą agenturę zwaną opozycją musi wbić w glebę. Tego żądają duchu Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Jana III Sobieskiego, Józefa Piłsudskiego. To jest żądanie ! Ścios Bezdekretu: Nie sądziłem, że tak szybko usłyszę to najbardziej haniebne wezwanie do"pojednania"nad grobami ofiar Smoleńska-http://telewizjarepublika.pl/ks-bartold-na-pamiec-ofiar-katastrofy-smol
 • @Husky 18:13:39
  To Ryszard Petru stał za przygotowaniem apelu o „bratnią pomoc”...W rozmowie portalem nizalezna.pl Sylwester Chruszcz z Kukiz'15, który brał udział w spotkaniu liderów opozycji, na którym próbowano przeforsować wspólny apel o zagraniczną interwencję w Polsce informuje o szczegółach całej inicjatywy. „Wiodącą stroną, która przygotowała ten dokument był Ryszard Petru” - mówi poseł Sylwester Chruszcz.

  Jak już dziś informowaliśmy, na jaw wychodzą zupełnie nowe fakty związane z kulisami protestu w Sejmie i okupacji mównicy na sali sejmowej. 16 grudnia posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej mieli przygotowaną treść apelu opozycji parlamentarnej, wzywającego Radę Europy oraz Parlament Europejski do interwencji w Polsce.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Ujawniono plan PO i Nowoczesnej. Chcieli zagranicznej interwencji w Polsce

  Kulisy negocjacji mających doprowadzić do podpisania apelu przez wszystkich liderów partii opozycyjnych ujawnia tygodnik „Do Rzeczy”. W treści oświadczenia chciano wezwać Brukselę do „pilnej interwencji i zajęcia się sytuacją w Polsce”.

  Portal niezalezna.pl dotarł do jednego z uczestników spotkania opozycji, posła Sylwestra Chruszcza, który reprezentował wówczas ruch Kukiz'15 pod nieobecność Pawła Kukiza.

  - Dopiero teraz o tym mówimy, ponieważ tego dnia bardzo dużo się działo, jakoś nam to umknęło. Spotkanie trwało bardzo krótko, wiodącą stroną, która przygotowała ten dokument był Ryszard Petru, spotkanie trwało kilka minut był na nim obecni poza mną i Agnieszką Ścigaj Kosiniak Kamysz i Grzegorz Schetyna, który mimo, że nie był inicjatorem chciał ten dokument podpisać, popierał ten pomysł – tłumaczy poseł Chruszcz.

  Potwierdzają się zatem wcześniejsze informacje o tym, że w spotkaniu dotyczącym apelu opozycji uczestniczyli: Ryszard Petru, Grzegorz Schetyna, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Sylwester Chruszcz i Agnieszka Ścigaj, który reprezentowali ruch Kukiz'15. To właśnie przedstawiciele Kukiz'15 i lider ludowców potwierdzają, że takie spotkanie miało miejsce, a treść apelu była z góry przygotowana i miała im zostać narzucona.

  - My dystansujemy się od wszelkich wojen między PO a PiS, ale nigdy nie zgodzilibyśmy się na taki krok, żeby donosić na własny kraj za granicą. Nie zastanawialiśmy się nad tym nawet przez chwilę i szybko opuściliśmy spotkanie, nie chcieliśmy być kojarzeni w żaden sposób z tymi, którzy okupowali sejm, którzy blokowali mównicę – tłumaczy w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł Sylwester Chruszcz.

  Według posła ruchu Kukiz'15, gdyby doszło do podpisania przygotowanego przez Nowoczesną dokumentu, nie byłoby już mowy o zwykłe wojnie frakcyjnej w Sejmie. Istniałoby bowiem ryzyko daleko idących konsekwencji całej inicjatywy także na arenie międzynarodowej.

  - Przyjęcie takiego dokumentu oznaczało by dla Polski międzynarodową kompromitację, to byłoby niepoważne. Nowoczesnej zabrakło tego minimum świadomości, które pozwoliłoby im to zrozumieć. Ta sytuacja znacznie wyszła poza tą wojnę frakcyjną w Sejmie, to było coś więcej. Taki dokument od razu wykorzystałyby nieprzychylne nam państwa, to mogłoby okazać się niebezpieczne i od razu mieliśmy tą świadomość – wyjaśnia poseł Chruszcz.
 • @Husky 18:13:39
  No to teraz można by napisać coś więcej o tajemniczej wizycie Giulianiego, konsultacjach z nową administracją prezydenta Trumpa, wcześniejszym przyjeździe US Army na zachodnią flankę, czyli na granicę na Odrze-Nysie i "planowanej" czy raczej błagalnej wizycie Merkel.
 • @Husky 18:13:39
  PO i Nowoczesna to zgraja zdrajców i najgorszy sort szubrawców. PO i N to zdrajcy... pewnie chcieli skorzystać z Ustawy 1066 którą przygotowali na koniec swoich rządów a śmieć i zdrajca Komorowski to podpisał.
 • @Husky 18:13:39
  Bardzo mnie dziwi nagły przypływ pamięci pana Chruszcza i ludowców po tak długim czasie. Taka wiadomość jak opozycyjna koalicja błagająca o interwencję w UE powinna być udostępniona społeczeństwu natychmiast. Najbardziej wściekłym,że się nie udało jest z pewnością kanalia żydowska Soros, znowu stracił trochę szekli.
 • @Husky 18:13:39
  Teraz będzie się działo i będzie wycie, bo Szwajcaria zniosła pod naciskiem USA tajemnicę bankową, już ministerstwo che mieć na tacy 512 nazwisk z kontami gdzie ponoć jest prawie 1 mld$!
 • @kula Lis 66 18:41:52 ps.
  Najbardziej te sprzedajne sitwy zaboli uderzenie po kieszeni. Brawo Pis!
 • @Husky 18:13:39
  To Lubnauer przygotowała apel opozycji. Czytaj treść dokumentu...Z ustaleń portalu niezalezna.pl wynika, że apel opozycji „napisała poseł Lubnauer z Nowoczesnej”. Na jaw wychodzą również kulisy spotkania liderów opozycji, w trakcie którego próbowano przeforsować treść dokumentu. W rozmowie z dziennikarką portalu niezalezna.pl Sylwester Chruszcz z Kukiz'15, który brał udział w spotkaniu liderów opozycji, na którym próbowano przeforsować wspólny apel o zagraniczną interwencję w Polsce informuje o szczegółach całej inicjatywy. „Wiodącą stroną, która przygotowała ten dokument był Ryszard Petru” - mówi poseł Sylwester Chruszcz.

  Byłem na tym spotkaniu. Opozycja totalna proponowała donoszenie na Polskę do trybunałów międzynarodowych. Nie będzie na to zgody @Kukiz15 https://t.co/nzDGsnit8S — Sylwester Chruszcz (@S_Chruszcz) January 17, 2017

  NASZ NEWS: To Ryszard Petru stał za przygotowaniem apelu o „bratnią pomoc” O kulisy spotkania liderów opozycji zapytaliśmy poseł Agnieszkę Ścigaj, która z ramienia Kukiz'15 razem z Sylwestrem Chruszczem, pod nieobecność Pawła Kukiza reprezentowała cały ruch na spotkaniu opozycji. Z Agnieszką Ścigaj, posłanką Kukiz’15 rozmawia Jarosław Wróblewski.

  Zaskoczyła panią treść listu zaproponowanego opozycji przez posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w dniu 16 grudnia?
  Nie spodobało mi się w tym liście-porozumieniu, który opozycja miała wystosować, że dotyczył przede wszystkim zanegowania budżetu, niezgody na przeniesienie do sali plenarnej obrad i podkreślenia, że łamane jest prawo i Konstytucja. Ostatnie zdanie mówiło o tym, że opozycja zgodnie deklaruje obronę Konstytucji i łamanie prawa łącznie z użyciem do tego wszelkich arbitraży międzynarodowych. Z powodu takiej treści nie zdecydowałam się jako poseł Kukiz ’15 do podpisania tego typu deklaracji. Napisała ją pani poseł Lubnauer z Nowoczesnej.

  Zdziwiła panią taka postawa Platformy i Nowoczesnej?
  To było wprost zasugerowane, że do naszego konfliktu parlamentarnego będziemy korzystać z pomocy instytucji zagranicznych. To jest dla mnie niedopuszczalne, bo powinniśmy tego typu kryzysy parlamentarne rozwiązywać we własnym gronie, a nie za pomocą organów zagranicznych.

  Miała pani wtedy przeświadczenie, że „wisi w powietrzu” jakaś operacja większego kalibru montowana przez Nowoczesną i PO?
  Miałam poczucie, że zostałam zaproszona na rozmowę w celu ustalenia wspólnego stanowiska z sugestią, że jest pomysł na rozwiązanie sytuacji patowej. Ten pomysł jednak miał pogłębić złą sytuację i postawić jasno PiS i opozycję po dwóch stronach barykady, do tego wzywając na pomoc instytucje zagraniczne. PO i Nowoczesna po prostu lubią nawet w najprostszych kwestiach sięgać po zaplecze zagraniczne. My absolutnie się na to nie zgadzamy.

  Jak pani patrzy na tę sytuację z dzisiejszej perspektywy?
  To był pretekst, na który tylko opozycja czekała. Nastąpiło rozdmuchanie drobnej sprawy mającej tylko wymiar personalny. Nastąpiło nieadekwatne zachowanie zarówno marszałka Kuchcińskiego, jak i posła Szczerby. Inni członkowie opozycji zachowali się podobnie – moim zdaniem nieodpowiedzialnie.

  Poniżej publikujemy treść przygotowanego przez Nowoczesną „apelu opozycji”:

  Marszałek Marek Kuchciński
  My posłowie Klubów Parlamentarnych w związku z kryzysem konstytucyjnym wywołanym przez Marszałka Sejmu i większość parlamentarną uznając za nielegalne obrady w sali kolumnowej żądamy zgodnego z regulaminem Sejmu i Konstytucją posiedzenia Sejmu w dniu 20 grudnia 2016 roku. Uznajemy za niezgodne z zasadami blokowe głosowanie budżetu państwa na rok 2017.

  Jednocześnie oczekujemy przywrócenia posła Michała Szczerby do możliwości uczestniczenia i pełnego wykonywania mandatu posła RP. Zaprzestania stałego łamania regulaminu Sejmu, ograniczania wolności wypowiedzi posłanek i posłów, a także przywrócenia możliwości wykonywania przez media ich konstytucyjnego prawa do informowania opinii publicznej o pracach Parlamentu RP.

  Wobec łamania Konstytucji i regulaminu Sejmu przez Marszałka i większość sejmową podejmiemy kroki prawne przed sądami w kraju i trybunałami międzynarodowymi
 • @Husky 18:13:39
  A gdzie jest Państwo prawa?

  Problematykę zdrady stanu regulują art. 127 i 128 Kodeksu karnego:

  Art. 127.
  § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
  § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
  Art. 128.
  § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
  § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (...).
 • @kula Lis 66 19:02:02
  Był taki okres w dziejach Polski Historia zatoczyła koło

  https://pbs.twimg.com/media/C2Y0KcwXcAIZ9Dm.jpg
 • @kula Lis 66 19:02:02
  Coś czuję, że będą jakieś wybory... 8-))))))))))
  jak nie przyśpieszone,
  to chociaż "wybory" adwokatów do spraw związanych z przestępstwem z Art. 129 KK
 • @Husky 19:16:08
  Złożyłem oficjalne zawiadomienie na nich do prokuratury w Opolu, czekam na ich ruch i odpowiedź, bo muszą odpowiedzieć.
 • @Husky 19:04:10
  Bardzo dobrze, że przypomniałeś te osoby, te nazwiska, warto dołożyć do tego prymasa Polski, brata królewskiego, któremu najprawdopodobniej pozwolono przedwcześnie odejść z tego świata bez skandalu, nuncjusza papieskiego, ten zwiał. Czym była targowica? Połączenie prominentów politycznych z prominentnymi ludźmi Kościoła. Historia zatacza koło, kilka dni temu w okrzykach radości targowica radowała się ze sprowadzenia obcych wojsk do naszego kraju.

  Myślę, że problematykę zdrady stanu powinien rozstrzygnąć Trybunał Stanu, to demokratyczna instytucja, czekam aż przed nim będą bronili swoich racji ci co złamali konstytucję, choć na wierność jej przysięgali.
 • @Zawisza Niebieski 19:38:22
  Napisz mi teraz naiwniaku co może ten pokomuszy TS? Podpowiem: wielkie nic! Tylko T.Narodowy złożony z etnicznych Polaków sprawdzonych z 5 pokoleń wstecz, dla "liderów" i pomagierów wyrok KS+konfiskata mienia i publiczne powieszenie na latarniach ku innym przestrodze! Resztą po konfiskacie mienia zasiedlić pokomusze chlewnie w Muczne/Bieszczady, taka nowa Bereza.
 • @Zawisza Niebieski 19:38:22
  Na T.S. raczej nie liczmy . Pozdrawiam.
  Skład Trybunału Stanu
  KADENCJA 2015 - 2019

  Przewodniczący Trybunału Stanu
  1. prof. dr hab. Małgorzata GERSDORF

  Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu
  2. Jerzy KOZDROŃ
  3. dr hab. prof. UKSW Mariusz MUSZYŃSKI

  Członkowie Trybunału Stanu
  4. Piotr Łukasz Juliusz ANDRZEJEWSKI
  5. Kazimierz BARCZYK
  6. Marek CZESZKIEWICZ
  7. Jacek DUBOIS
  8. Andrzej KOJRO
  9. Robert MAJKA
  10. Maciej MIŁOSZ
  11. dr Witold PAHL
  12. Andrzej ROŚCISZEWSKI
  13. Zbigniew SIECZKOŚ
  14. prof. nadzw. dr hab. Bogdan Witold SZLACHTA
  15. dr Paweł ŚLIWA
  16. Jerzy WIERCHOWICZ
  17. prof. nadzw. dr hab.Jarosław WYREMBAK
  18. dr Józef ZYCH
 • @kula Lis 66 19:55:06
  100/100 Pozdrawiam.
 • @Repsol 19:55:41
  Nr. 1 to przestępca w todze i jewrejka.
 • @Zawisza Niebieski 19:38:22
  To jest zdrada stanu. Trzeba reagować, bo "totalni" należycie nie ukarani zaraz kota ogonem odwracają i brną dalej, spychając Polskę ku niebezpiecznym, być może krwawym, rozstrzygnięciom. Jeżeli "puczyści" nie zostaną postawieni przed Trybunałem Stanu za zdradę, to sami zechcą stawiać tam naszych Patriotów. Już Schetyna rozpoczął swoje obłąkańcze wywody. To jest podłość i przewrotność mówić o TS dla Andrzeja Dudy. Dla mnie jasnym jest, że w polskim parlamencie zasiada V kolumna w postaci totalnej opozycji. Prawdziwie polska opozycja nie posunęłaby się do takich niszczących demokrację metod. Zdrajcy robią wszystko by wywołać wojnę domową, chcą krwi. Na fali wywołanych przez siebie zamieszek, chcą dojść do władzy, do utraconych koryt. Trzeba opracować scenariusze przeciwdziałania tym nieodpowiedzialnym i społecznie szkodliwym planom.
 • @Autor
  //Jeżeli ktokolwiek od teraz będzie u mnie komentował używając w treści argumentów poparcia wobec PO, .N lub KOD i ORP lub organizacji związanych z dawnymi UD/UW to spotka się z mojej strony z milczeniem.//

  Uff... Odetchnąłem z ulgą bo mnie akurat nikt nie ma prawa posądzić o takie sympatie. Uważam ich za antypolskie elementy na równi z PiS.
 • tak
  Zgadza się - Łajzy!
  Jeżeli nie zostaną ukarani mój szacunek do obecnych władz spadnie do zera.

  pozdr.
 • @Repsol 19:56:51
  Jest petycja o wiezienie dla zdrajców na stronie "petitiongo.org" na samym dole strony kliknąć w "petitions"-bo nie wszystkie petycje są widoczne na głównej stronie. Czytajcie dokładnie są ciekawe petycje-prześlijcie znajomym. Czas zrobić porządek z tym kurewstwem. Ja już podpisałem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:06:00
  A są jakieś (nie)antypolskie partie.....
  w naszym kraju 8-))))))
  pzdr.
 • @Husky 20:15:23
  Teraz nie bardzo . : http://www.newsweek.pl/g/i.aspx/680/0/newsweek/634489437768870000.jpg
 • Ja się pytam w świetle zdrady
  i prośby o obcą interwencję w Polsce od czego jestABW?
  Aresztować!
  Niech gnija w kryminale
 • mam do Schetyny i Petru tylko jedno przesłanie
  https://youtu.be/Pa5TRMipukY
 • @Repsol 20:27:11
  to juz historia
  pzdr
 • @Husky 20:43:26
  Kto , Piskorski ?.
 • @Repsol 20:45:57
  Proszę o inny zestaw pytań 8-)))))))))))
  pzdr
 • @Husky 20:15:23
  Są. Ale są małe bo są biedne (brak zewnętrznych sponsorów i dostępu do korporacyjnych mendiów). Ale nie pytaj mnie o nazwy bo sam to powinieneś sobie poszukać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:10:57
  obiektywnie ?
  tak są
  ale rozpoznawalność zerowa....
  i o zerowym poparciu
  niestety
  pzdr.
 • @kula Lis 66 19:55:06
  Jak najbardziej się zgadzam odsuńmy od władzy "Polaków", którzy nie są Polakami od 5 Pokoleń. Jarosław K. jego dziadowie słabo po polsku mówili, Polakami są dopiero od 2 pokoleń. Co dziś robi namaszczony w Krakowie podczas wyjazdowego spotkania Knesetu?
  http://gazetawarszawska.com/images/Knes1.jpg
  Spłaca dług wdzięczności?
  https://twitter.com/mmagierowski/status/821363751110791171/photo/1
  Masz propozycję, jak to oczyścić?
 • @Zawisza Niebieski 21:42:43
  //Jarosław K. jego dziadowie słabo po polsku mówili, Polakami są dopiero od 2 pokoleń.//
  cos wiecej ?
 • Skandalem jest to co zrobiły Kukizy.
  Gdyby PiS nie uzyskał rok temu większości to dzisiaj Petru byłby Premierem a Kukiz ze Schetyną - wice. Postawa PO i N to nic nowego w sprawie lTargowicy
  Kukizy ujawniły dokumenty Targowicy po 30 dniach. Tak - po 30 DNIACH.
  Nie minutach, nie godzinach.
  DNIACH
 • @Husky 21:46:40
  A czy to nie wystarczy, Kula Lis, człowiek, który odczuwa jak dał się zrobić jak dziecko dziś ratując swój honor stosując słowa dość charakterystyczne dla "mowy miłości" "sortu Kaczyńskiego", nie mylić z Polakami, bo to im chluby nie przynosi, chciał by Polską rządzili ci, co są w stanie udowodnić iż od 5 pokoleń są Polakami. Ja też jestem za tym, a ty nie?. Myślę, że po wprowadzeniu tej zasady ławy poselskie by opustoszały. Dopiero by oczy się otworzyły "naiwniakom" w stylu Kula Lis itd., "język miłości" kołkiem by im stanął.
 • @Husky 21:50:58
  No i bardzo dobrze z czego kretyni teraz mogą postrzelać ?. Nie napiszę bo nawyzywają mnie za autocenzurę . :))))) Ave.
 • @Zawisza Niebieski 22:06:04
  : ))) Husky nie jest zły , tylko wyalienowany .Ave.
 • Wielka naiwności!
  Na czym opierają się opozycyjne targowice? Na rozkazach płynących z sąsiedniej stolicy transmitowanych przez zastępy agentów - zdaje się brzmieć szczera do bólu odpowiedź.

  Ale zapytajmy z podobną szczerością, jak jest z władzunią. Czy odrażająca masochistyczna miłość władzy do Banderii to jakaś wyższa i dlatego trudna do zrozumienia forma patriotyzmu? Czy tylko taki sam posłuch dla rozkazów płynących z innej stolicy i podobnie transmitowanych przez sotnie agentów?

  Jest wielką naiwnością ograniczać znajomość geografii do jednej stolicy, jak i ograniczać polski patriotyzm do oczekiwań banderowskiej agentury i mocodawców.
 • autor
  pała i wychodzę!
 • Najgorsze, że znów nikt nie beknie...
  Ta ruska szmata, szeregowy Jaruzelski, za zdradę Ojczyzny odpowiedział dopiero po śmierci. I to tylko symbolicznie. Jego familia, na wieki upodlona, jeszcze nawet po śmierci Ślepca profita od zdrady Narodu odcina, córuchna jeszcze bardziej mu się kurwi i celebryci.

  Bolesław Wałęsa też tłuścieje, głupieje bardziej jeszcze i masy cielesnej, na ryju zwłaszcza, nabiera z dnia na dzień, co odznaką dostatniej starości jest i dostatku. Pomiot jego ponoć mu się na śmierć zarzygał, to też świadectwo dekadenckiego dobrobytu.

  Folksdojcz Tusk nabył właśnie prawa emerytalne, jako wysoki urzędnik jewropejski w randze ministerialnej, i najpewniej spędzi resztówkę swego podłego żywota gdzieś na luksusowej wyspie.

  A i dzisiejsi targowiczanie wydają się ujść bezkarnie. Nikt, jak dotąd, nie zadyndał. Wstyd i hańba to dla Narodu naszego, że ścierwa takie po świecie Bożym chodzą. Gdzie jest Młodzież Wszechpolska? Gdzie są harcerze i wolni polscy patrioci? Dlaczego warszawskie ulice przed Sejmem juchą zdrajców zroszone nie zostały? Czy to tak trudno kodowców obwiesić? Czy my tu na jednostce wszystko sami robić musimy i was, cywilów nieudolnych, wyręczać?
 • @Pan podporucznik 23:05:54
  do czego nawołuje ten wpis! ktoś to czyta?coś takiego, to na imieninach cioci "pan podporucznik" może wygłaszać!
 • @hamurabi 23:43:00
  Boisz się pan, rabi? Na pańskiem miejscu też bym się bał.

  Chociaż mawiają, że obwieszka nie bardzo boli. Trzeba ino w górę spoglądać, w niebo głowinę unieść i jęzor wypchać na przodek, wtenczas nerwy w kręgosłupie szybko się od cielska oddzielą i bez boleści pan w zaświaty odlecisz. Ważne jednak, żeby się na celi przed egzekucją wysrać dobrze, bo potem ta zupa gówniana i tak z bebecha wyleci.

  Palik buczynowy, wierz pan, bardziej bolesny. Zwłaszcza, gdy gwózdkami nabity pordzewiałymi. Ale paliki to my tu dla grubszych Bolków trzymiemy. Normalny Targowiczan, co dla paru złotych Ojcowiznę zaprzedał, na palik nie zasłużył.
 • @Pan podporucznik 23:05:54
  A któż by się kłótniami POPIS-owców przejmował? Mysli Pan, że Polacy są durniami?
  Chcesz Pan krwawej jatki przed sejmem, to wyręczaj Pan cywilów. Masz Pan chyba w tej jednostce kumpli do bitki? Co się Pan cywilami chcesz wyręczać?
  A i kumpli z Ameryki namówić, po coś to wojsko z USA chyba do nas przyjechało. I PO i PIS ich zaprosiło. Cywilów się nie pytali.
 • @Husky 21:50:58
  Proszę zauważyć, że o apelu milczeli lider PSL i Kukiz. Przecież tydzień temu też blokowano obrady Sejmu. Dlaczego czekaliśmy miesiąc na tę sensację? Siniak Kłamysz i Kukiz chcieli Rozbioru Polski ze zdrajcami z N i PO. Teraz, gdy się sprawa rypła, to udają patriotów. PSL to zawsze podczepione gówno do jakiegoś okrętu, a Kukiz ...Kukiz to podstawiony wcześniej słup, łatwo sprawdzić kto za nim stał, wystarczy sprawdzić listę jego finansujących sponsorów!.... niech lepiej z Karolakiem zajmie się estradą.
 • @Husky
  Jak się puczystami odpowiednio nie zajmiemy to oni się zajmą nami.
  Trzeba rozliczyć ludzi, którzy zaszkodzili polskiej racji stanu. Uderzyli w polską demokrację, złamali prawo. Powinni za to odpowiedzieć. Nie wolno takich zachowań bagatelizować.
 • @Zawisza Niebieski 22:06:04
  Kukiz miał wiedzę i przez miesiąc krył Targowicę???? Zdrajca! www.kontrowersje.net/ na tym portalu opisani są mocodawcy grajka
  Potrafisz Polsko! – partyjny baron, złodzieje i esbek na czele antysystemowej rewolucji Kukiza! Kukiz i Kosiniak wcześniej wiedzieli co wydarzy się 16 XII w Sejmie. Kukiz spieprzył na wieś a Kłopotek się rano wygadał. Spalił się ciamajdan to PSL i Kukiz zmienili front. Lawiranci jakich mało.
 • @Repsol 22:09:46
  Generalny atak na polskich spedytorów i właścicieli ciężarówek. Właśnie przeczytałem, że niemieccy dziennikarze nagle "odkryli" manipulacje w silnikach ciężarówek wschodnich spedytorów. Za przykład podawane są polskie ciężarówki, które są ponoć według nich największym trucicielem środowiska - według tego "dziennikarskiego śledztwa". W efekcie końcowym chodzi tu o kompletne wykończenie polskich firm spedycyjnych, które są bezkonkurencyjne na Zachodzie jeżeli chodzi o ceny za przewozy. Zbliżenie na linii Polska-USA i sprowadzenie Armii USA do Polski tylko potęguje wściekłość naszego zachodniego sąsiada. Zastanawiam się kiedy zostanie podana wiadomość, że wszystkie nasze produkty spożywcze są zarażone wirusami HIV?, etc...etc... http://www.spiegel.de/auto/aktuell/abgasskandal-manipulierte-lkw-aus-osteuropa-sorgen-fuer-massive-schaeden-a-1130332.html
 • @Husky ciekawostka...
  Kochanka Petru Szmidt ma nazwisko panieńskie Mihułka(to chyba nie polskie nazwisko, lecz?). To dawna mieszkanka Głogowa. Z Głogowa jest też ichni oseł ten po szkole średniej co był wiele lat dyrektorem teatru we Wrocku tępak i prymityw Mieszkowski.
 • @Repsol pzdr!
  Podaję link, pod nim można się dużo dowiedzieć. Jak zdelegalizować PO czy Nowoczesną. Jak wyparowały za rządów Tuska 411 mld zł!
  http://niewygodne.info.pl/
 • @Repsol tego to nie mogę zrozumieć!
  Jesteśmy bogaci! Wydaliśmy ponad miliard złotych na linię kredytową MFW, z której w ogóle nie korzystamy! Polska po raz kolejny przedłużyła w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (MFW) umowę o dostęp do tzw. elastycznej linii kredytowej, która w tej chwili daje do dyspozycji Min. Finansów ok. 8,3 mld euro kredytu. Problem w tym, że od początku trwania tej umowy (tj. od 2009 roku) nasz kraj ani razu z niej nie skorzystał, a mimo to poszczególne ekipy rządowe przelały na konta MFW ok. 1,3 mld zł opłat za sam tylko dostęp do linii. Jedyny prezes NBP, który sprzeciwiał się jej przedłużeniu (Sławomir Skrzypek) zginął w katastrofie smoleńskiej. Co ciekawe - umowy na "Flexible Credit Line" w MFW, dające dostęp do tajemniczych jednostek rozliczeniowych SDR (które rzekomo mają być wymienialne na dolary) podpisały jedynie trzy państwa na świecie. Oprócz Polski jest to... Kolumbia i Meksyk. Polska o dostęp do elastycznej linii kredytowej po raz pierwszy wystąpiła do MFW w 2009 roku. Międzynarodowa finansjera się zgodziła, ale w zamian za roczny dostęp do linii wzięła równowartość ok. 182 mln zł. Wczesną wiosną 2010 roku, ówczesny prezes NBP Sławomir Skrzypek uznał, że sytuacja polskiej gospodarki i systemu finansowego jest na tyle dobra, że nasz kraj nie potrzebuje już potencjalnego wsparcia MFW w postaci możliwości korzystania z elastycznej linii kredytowej. Oficjalne dane NBP mówiły, że na koniec lutego 2010 stan polskich aktywów rezerwowych liczonych wyniósł ponad 62,6 mld euro. Z kolei w komunikacie opublikowanym 5 marca NBP potwierdził, że "Polska ma wysoki poziom rezerw walutowych. Rezerwy te są gwarantem bezpieczeństwa finansowego naszego kraju w relacjach zewnętrznych".
  Zupełnie odmiennego zdania byli premier Donald Tusk oraz minister finansów Jan Vincent Rostowski, którzy bardzo mocno naciskali na to, aby Polska przedłużyła umowę z MFW dotyczącą linii kredytowej. 10 kwietnia 2010 Sławomir Skrzypek ginie w katastrofie rządowego Tu-154M pod Smoleńskiem. Pełniącym obowiązki prezesa NBP został jego dotychczasowy pierwszy wiceprezes - Piotr Wesołek. Mimo śmierci Skrzypka, zarówno Wesołek jak i cały zarząd NBP podtrzymują stanowisko zgodnie, z którym elastyczna linia kredytowa z MFW jest nam niepotrzebna.

  Cóż jednak z tego skoro jedną z pierwszych decyzji wybranego w pośpiechu głosami PO i SLD Marka Belki było podpisanie wniosku o przedłużenie linii kredytowej w MFW. Kilka miesięcy później - w styczniu 2011 r. - Polska złożyła wniosek o wydłużenie o dwa lata okresu obowiązywania elastycznej linii kredytowej. MFW wyraził na to zgodę i wziął za to równowartość ok. 340 mln zł (107 mln USD). To samo miało miejsce w 2012, kiedy umowa została przedłużona o kolejne 2 lata (w zamian na konta MFW poleciało 110 mln USD, czy ok. 350 mln zł). W 2014 roku rządzący naszym krajem po raz kolejny zawnioskowali o dostęp do linii kredytowej MFW. Koszt? Ok. 69 mln USD (240 mln zł).

  Co się jednak dzieje w 2016 r.? Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński występują 19 grudnia z wnioskiem do MFW o odnowienie dostępu do Elastycznej Linii Kredytowej od połowy stycznia 2017 r. na kolejne dwa lata. Oficjalne komunikaty nie mówią nic o koszcie dostępu, niemniej należy sądzić, że będzie on wynosił równowartość około 200 - 250 mln zł. Wszystko w tej sprawie byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że Polska z przyznanych linii kredytowych w MFW w ogóle nie korzystała, a za samą możliwość korzystania musiała płacić po kilkaset milionów złotych rocznie. Powstaje pytanie o sens takiego działania. Dlaczego naszym władzom tak bardzo zależy na przelewaniu do MFW w frajerski sposób grubych milionów, za które nic w zamian do tej pory nie otrzymali?
  Źródło: The IMF’s Flexible Credit Line (IMF.org)
 • @Repsol
  Czy Platformę Obywatelską, nowoczesną, etc..będzie można zdelegalizować na podstawie obowiązującej Konstytucji? Jest taka możliwość! Artykuł 13 Konstytucji RP stanowi jasno: "Zakazane jest istnienie partii politycznych, których działalność zakłada lub dopuszcza stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa". Nielegalna (fizyczna) blokada polskiego parlamentu, której celem jest osiągnięcie wpływu na politykę państwa może być interpretowana jako spełnienie przesłanki przewidzianej w art. 13 Konstytucji. Czy na tej podstawie Platformę Obywatelską będzie można zdelegalizować? W artykule 13 owiązującej Konstytucji możemy przeczytać:
  "Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa".
  Pojawia się pytanie, czy na jego podstawie można wnieść o delegalizację Platformy Obywatelskiej? Wydaje się to być całkiem możliwe. Wystarczy wykazać, że posłowie PO, poprzez fizyczną blokadę i okupację Sejmu, celowo i z premedytacją stosują przemoc wobec innych parlamentarzystów. Definicyjnie przemocą jest wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny innej osoby pomimo braku przyzwolenia tej osoby na taki wpływ. Można uznać, że fizyczna i - co istotne - nielegalna blokada Sejmu jest wywieraniem wpływu na zachowanie innych parlamentarzystów. Z wykazaniem, że celem okupacji Sejmu jest "osiągnięcie wpływu na politykę państwa" nie powinno być problemu. Czy zatem można się spodziewać, że ktoś niebawem złoży do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o delegalizację Platformy Obywatelskiej, która poprzez nielegalną okupację Sejmu oddziałuje na zachowanie innych parlamentarzystów i w ten sposób chce wpłynąć na politykę państwa?
 • @Repsol
  Jeśli PO upiera się, że budżet jest nielegalny, to konsekwentnie powinni oddać subwencję na 2017 rok! Posłowie Platformy Obywatelskiej oświadczyli wczoraj, że nadal będą blokować salę plenarną Sejmu. Jako powód swojego działania podali rzekomą nielegalność uchwalonego w Sali Kolumnowej budżetu na 2017 rok. W kontekście powyższego zasadne wydaje się być pytanie - co PO zrobi z subwencją budżetową na rok 2017? Skoro, ich zdaniem, budżet jest nielegalny, to logicznym byłoby zwrócenie subwencji Skarbowi Państwa, prawda? Dodajmy, że w przypadku partii Grzegorza Schetyny chodzi o nie małe pieniądze, bo o ponad 15 mln zł...Przypomnijmy, że partie polityczne w naszym kraju otrzymują z budżetu centralnego (na który składają się wszyscy podatnicy) dotacje oraz subwencje. Pierwsza to zwrot nakładów poniesionych na kampanię wyborczą. Dostają ją tylko te partie i komitety wyborcze, które zdobyły mandaty parlamentarne (innymi słowy - weszły do Sejmu). Zgodnie z prawem partie mogą również otrzymywać subwencje na działalność statutową. Mogą na nią liczyć tylko te ugrupowania, które w wyborach do parlamentu zdobyły minimum 3 proc. głosów (koalicje - minimum 6 proc.). Co istotne - subwencje wypłacane są co roku w czterech ratach, a ich kwoty są przewidziane w budżecie. Platforma Obywatelska, która w wyborach parlamentarnych z 2015 roku zajęła drugie miejsce, zdobyła ok. 3,7 mln głosów poparcia. Zgodnie z Ustawą o partiach politycznych przełożyło się to na prawo do corocznej subwencji budżetowej w wysokości ok. 15,5 mln zł. Pytanie za 100 punktów - jeśli posłowie PO twierdzą, że budżet na 2017 rok został uchwalony w sposób "nielegalny" i z tego powodu okupują sale plenarną Sejmu blokując możliwość normalnej pracy parlamentu, to ciekawe co zrobią ze wspomnianą powyżej subwencją? Logika podpowiada, że powinni ją zwrócić jako "nielegalną" (w konsekwencji "nielegalności" całego budżetu) do Skarbu Państwa (wszak są to pieniądze podatników). Coś mi jednak mówi, że górę w tym przypadku weźmie zasada pecunia non olet...
 • @Husky 19:04:10
  O czym świadczy ta desperacka próba zwrócenie uwagi Europejskiej Międzynarodówki? Na początek trzeba wskazać słabość i chaos. Kolejny raz powtarzam, że stara bezpieka i nawet WSI zdycha, to już nie jest ta siła, która rządziła i dzieliła. Gdyby w Polsce nadal mieli wpływy na dawnym poziomie, po PiS nie zostałaby skorupka. Dalej jest równie optymistycznie. Europejska Międzynarodówka nie potrzebuje apeli jakiś wschodnich komunistów, oni sami wiedzą co mają robić i jedynie przesyłają dyspozycje do podległych kolonii. Rzecz w tym, że nic nie chcą, a raczej nie mogą zrobić i niczym Breżniew w 1981 roku, mówią jasno – radźcie sobie sami.
 • @kula Lis 66 11:10:26 ps..
  Inne potraktowanie sprawy byłoby nierozumne. Co zaś do samej rzeczy, to też nie jest sprawa dla dziennikarzy, a dla prokuratorów. A PSL i K'15 siebie i reszty Totalnych warci - to są co najwyżej szczenięta innych, walczących pod dywanem buldogów.
 • @Repsol 22:09:46
  Tylko jedno pytanie i Kukiz się obnażył! Zapytano Kukiza o obecność wojsk USA, naszego sojusznika, na terenie Polski, oraz wojsk innych członków NATO? W tym momencie zaczęła wyłazić z Kukiza, cała jego "murzyńskość", członka alternatywy POlitycznej! Kluczył wyraźnie zbity z tropu! Nie dało się ukryć, że chce zrobić "Laskę" tym którzy wystrugali go z banana! Taki banan z Ameryki Płd., a la Tymiński!!! To co się dziś dzieje tylko potwierdza jakim strategiem jest Prezes. Wieszano na nim psy gdy oddzielał ziarna od plew. Dobrał sobie właściwą karną armię zaufanych i nikt mu nie wyjmie nawet blotki z talii kart. Opozycja Totalna jeszcze się rzuca, zamiast położyć uszy po sobie i błagać o litość - na co liczą, tzn jakie mają wsparcie z zewnątrz. Co im daje takie poczucie bezkarności? PO walczy o życie, nie tylko o przetrwanie. Zdają sobie sprawę z tego że nie mają już TK, sędziowie w strachu, nowa ustawa o sądownictwie, prokuratura pod nadzorem Ziobry, brak pieniędzy ze spółek skarbu państwa na adwokatów, 16 grudnia nie było jeszcze wojsk amerykańskich na terenie Polski - czyli interwencja żydobolszewików z JEWUE była możliwa. Parafrazując stare, dobre powiedzenie: panowie Petru i Schetyna wam kuwetę kota prezesa sprzątać a nie politykę robić...
 • @Husky 19:04:10
  Zacznijcie się śmiać z „antysystemowego” Kukiza, bo za chwilę będziecie płakać! Jak się narodził "antysystemowy" buntownik bez wyboru? 23 maja 2014 roku Zbigniew Moździerski, basista skonfliktowanego z Pawłem Kukizem zespołu „Piersi”, uzyskuje w Urzędzie Patentowym pod nr Z-411221 prawa do znaku towarowego "Piersi" . Tym samym były kolega z kapeli ostatecznie pozbawia złudzeń i pieniędzy przyszłego kandydata na Prezydenta Polski Pawła Kukiza. Trwający od 2013 roku konflikt, prowadzony na żenującym poziomie i z udziałem mediów, zostaje ostatecznie rozstrzygnięty na drodze prawnej. Kukiz nie ma prawa do używania nazwy „Piersi” i żeby było jasne, wcale nie uważam, że to sprawiedliwe rozwiązanie, niemniej to Kukiz zostawił zespół na lodzie, a ten walcząc o życie zadbał o swoje interesy. Lider „Piersi” był przekonany, że samotnie wyjdzie na muzycznym biznesie lepiej, zwłaszcza, że starym zwyczajem zaangażował do swoich projektów weteranów polskiej sceny muzycznej. Tymczasem wszystko się panu niedoszłemu prezydentowi sypie. „Piersi” nagrywają komercyjną „Bałkanica”, absolutny hit i top na wszystkich listach, zarabiają kupę kasy. Co ciekawe ta zabawowa piosenka niczym się nie różni stylistycznie od kiczu i cepelii typu „Hela”, ale Kukiz niegdyś śpiewający z Shazzą, rzuca w „Piersi” disco polo. W 2014 roku egzystencjalnie przyciśnięty artysta robi na dwóch frontach, angażuje się w przeróżne, całkowicie sprzeczne ideologicznie projekty polityczne, najpierw przykleja się do Piotra Dudy i Solidarności, potem flirtuje z Ruchem Narodowym i KNP, po drodze są jeszcze chłopi z Samoobrony i zmieleni.pl. Drugi front to działalność muzyczna, bezwzględnie podporządkowana polityce. Powstaje płyta „Zakazane piosenki”, a w niej komentarze do bieżącej sytuacji politycznej, krytyka Michnika, dialogi z restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Żaden kawałek nie staje się przebojem, ale śpiewak nie jest sam, zyskuje sympatię radykalnego skrzydła prawicy i na tej nucie będą też grać podrzędni aktywiści Ruchu Kukiza.

  Po konflikcie z Piotrem Dudą, Kukiz rzuca wszystkie majdany i wiece związkowe, by związać się z dolnośląskimi baronami samorządowymi, wiecznymi działaczami „bezpartyjnymi”, którzy od 15 lat zaliczają kolejne komitety. Od tego miejsca zaczyna się kariera jeszcze nie istniejącego Ruchu Kukiza i samego marionetkowego przywódcy starej kliki. Rzutem na taśmie pod koniec sierpnia 2014 roku, na dwa miesiące przed wyborami samorządowymi, powstaje KW Bezpartyjni Samorządowcy. Bezpartyjność i „ruchowość społeczna” to są znaki firmowe tego towarzystwa, które od zawsze posiadało legitymacje kilku partii, a spora część od lat 90-tych żyje z kasy podatnika. Bezpartyjni Samorządowcy wywodzą się z byłego Komitetu Rafała Dutkiewicza, który opuścili po tym jak Dutkiewicz postanowił pójść na wybory razem z PO. Członkowie założyciele KW Bezpartyjni Samorządowcy to: Robert Raczyński, prezydent Lubina, Piotr Roman, prezydent Bolesławca i Patryk Wild, dolnośląski radny wojewódzki. Paweł Kukiz, jak na lokalnego działacza JOW przystało, rezygnuje z zameldowania na Opolszczyźnie, gdzie mieszka od 52 lat i zostaje Wrocławianinem. Trafia na 14 miejsce listy KW Bezpartyjni Samorządowcy i zostaje radnym. Proszę zapamiętać ten model JOW w pigułce, bo to jest właśnie projekt macherów stojących za Kukizem. Za kasę lokalnych klik urządzonych w miejskich spółkach wystawia się artystę spadochroniarza, którego gawiedź zna z TV, potem melduje w wybranym mieście i tak się „walczy z systemem” przejmując okręg po okręgu. Z całego KW Bezpartyjni Samorządowcy do dolnośląskiego sejmiku wojewódzkiego trafia 4 radnych: Patryk Wild, Aldona Wiktorska-Święcka, Paweł Kukiz, Tymoteusz Myrda. Dodatkowo ponownie prezydentami zostają Robert Raczyński w Lubinie i Piotr Roman w Bolesławcu.

  Czas przedstawić całe towarzystwo, które ponoć nie ma nic wspólnego z 25 latami przy korycie, te „nowe twarze”, tę młodość nie uwikłaną w partyjniactwo i przede wszystkim tych samodzielnych, co to ich wódz nie wybiera. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że ktoś musiał za to zapłacić i na tym zarobić. Zacznijmy zatem od wybranych sponsorów KW Bezpartyjni Samorządowcy, którzy na początek zrobili z Kukiza radnego i proponuje zwrócić uwagę na bardzo charakterystyczne prawidłowości publiczno-rodzinno-biznesowe:

  1. Tadeusz Kielan, Lubin – 25 000,00 zł – (Wójt Gminy Lubin, wcześniej Wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie)

  2. Jarosław Wantuła, Lubin – 25 000,00 zł, (obecny Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie)

  3. Ryszard Zubko, Szprotawa – 25 000,00 zł (członek zarządu Powiatu Lubińskiego)

  4. Edward Siwak, Lubin – 25 000,00 zł (Prezes zarządu MPO sp. z o.o.)

  5. Artur Dubiński, Lubin – 25 000,00 zł (były prezes Lubińskiej Spółki Inwestycyjnej. Wiceprezes Lubina 2006)

  6. Lech Dłubała, Lubin – 25 000,00 zł (Doradca Wójta Tadeusza Kielana i Sekretarz Miasta Lubina, członek rady nadzorczej Mundo)

  7. Marek Dłubała, Szklary Górne – 25 000,00 zł (syn Lecha, wiceprezes Regionalnego Centrum Sportu, zarządzającego halą sportową),

  8. Witold Kulesza, Lubin – 25 000,00 zł (Prezes MKS Zagłębie Lubin)

  9. Andrzej Górzyński i Górzyńska Teresa, Lubin – 5 000,00 zł (Przewodniczący Rady Miasta Lubina)

  10. Andrzej Pudełko, Legnica – 25 000,00 zł (Naczelnik wydziału kultury i oświaty w Urzędzie Miejskim)

  11. Marek Zawadka i Jolanta Zawadka, Górzyn – 25 000,00 zł (dyrektor Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe w Lubinie z żoną)

  12. Aneta Lubaś, Lubin – 24 500,00 zł ( Kierownik Biura Kadr w Starostwie)

  13. Piotr Midziak, Głogów – 25 000,00 zł (prezes Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie)

  14. Tomasz Jeger, Lubin – 25 000,00 zł (RTBS Lubin)

  15. Damian Stawikowski, Lubin – 25 000,00 zł (Wicestarosta Powiatu, Prezes RTBS, Towarzystwa budowlanego, z którego zniknęły miliony)

  16. Elżbieta Niemiec, Lubin – 25 000,00 zł (żona Andrzeja Niemca, właściciela Pressmedial sp. z oo. -TV Regionalna, www.lubin.pl, wydawca „Wiadomości lubińskich”)

  17. Ewa Legienc, Lubin – 11 600,00 zł (Kierownik Biura Zarządu w Starostwie)

  18. Ewa Myrda, Lubin – 25 000,00 zł (PKS Lubin)

  19. Tomasz Ochocki i Anna Ochocka, Lubin – 18 100,00 zł (były prezes TVL sp. z oo -starostwo powiatowe)

  20. Tymoteusz Myrda, Lubin – 18 100,00 zł (przewodniczący Stowarzyszenia Lubin 2006, dyrektor ds. rozwoju w MPWiK, radny sejmiku).

  Dłuższa lista tutaj

  Perpetuum mobile, prawda? Za kasę uzyskaną dzięki stanowiskom w samorządach i spółkach miejskich ci sami wybrańcy lokalnego narodu ustawiają się na tych samych stołkach. Genialne w swojej prostocie i jeszcze do tego hala miejska dla Prezydenta Kukiza w pakiecie na potrzeby kampanii. Większość "działaczy" przez 13 lat poustawiał jeden "wódz" - Raczyński. Chyba nie będzie wielkim zaskoczeniem jeśli na liście sponsorów KW Prezydent Kukiz pojawią się podobne nazwiska i nowe gwiazdy z tej samej drużyny? Bardzo krótko i trójka z brzegu, bo sam Kukiz też się nie chce chwalić:

  1. Ewa Myrda, Lubin – 10 500,00 zł (PKS Lubin )

  2. Robert Raczyński i Elżbieta Andruszków-Raczyńska, Lubin – 10 000,00 zł (prezydent Lubina i Szanowna Rodzina)

  3. Marek Jakubiak, Warszawa – 10 000,00 zł (znany „narodowiec” biznesmen, browarnik, który sponiewierał miłośnika stosunków homoseksualnych, boksera Michalczewskiego. Zarobił krocie na wylewaniu piwa)

  KW Prezydent Kukiz miał na koncie prawie milion złotych, póki co udostępnił grosze, zebrane według modelu Palikota: babcie, ciotki, studenci, działacze, biznesmeni po 5, 10, 20 tysięcy złotych od głowy.

  Ścisły komitet KW Prezydent Paweł Kukiz. Całość pod linkiem http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka Ps...To najbardziej niebezpieczny pomysł, który zaczyna być pompowany, brak budżetowego finansowania partii politycznych. Trzeba to niebezpieczeństwo nagłaśniać. Większość tych dotacji to są pieniądze wyciągnięte ze spółek miejskich. Zarobki rzędu 200 -250 tyś złotych rocznie z pojedynczych funkcji prezesowskich, dyrektorskich są na porządku dziennym. Aspiracje rosną. W takiej gminie może się nudzić, stołków brakuje. Wojskową bezpieką i "Układem Wrocławskim". Załatwianie występów w TVN, w sumie łagodne wywiady ze "Stokrotką" - nie ma innego wyjścia. Ci tutaj pokazani to tylko wykonawcy poleceń na szczeblu lokalnym. A rozkazy muszą pochodzić z wysoka i być niczym wyroki trybunałów rewolucyjnych, skoro towarzystwo tak karnie się podporządkowuje i wspiera takiego "antysystemowca". Ja powiem więcej, według mnie i nie jestem odosobniony w tej opinii, system JOW może służyć docelowo rozparcelowaniu kraju. Dlaczego? Ano dlatego, że na przykład w Lubinie pod tymi chodnikami co je KGHM już wyeksploatował, konkretnie 300 metrów niżej są największe w Europie złoża złota.
  Sekwencja będzie taka: JOW-y - decentralizacja - regionalizacja - autonomia - pokawałkowanie kraju.
  Koniec, pozamiatane.
 • @kula Lis 66 18:30:17
  Nie miałem wczoraj czasu, ale Pana komentarz jest taki, że podpisałbym się pod nim zawsze.
  Pozdrawiam serdeznie
 • @kula Lis 66 18:38:37
  Oczywiście mówienie o tym apelu dzisiaj przez Kukiza i PSL to jakieś kuriozum i wydaje mi się, że czekali na rozwój wypadków. Gdy się okazało, że nawet Merkelowa chce błagać Kaczora o poparcie to zrozumieli, że już nie ma co ukrywać. Taka to niby merytoryczna opozycja... władza, misiu, władza i pieniądze.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 66 18:41:52
  Faktycznie. USA ściga nielegalnych dłużników po całym świecie. Nawe Szwajcaria musiała skapitulować a nasi sb-wsiowi i elity III RP dostali sraczki :)))
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 66 19:19:17
  "Złożyłem oficjalne zawiadomienie na nich do prokuratury w Opolu, czekam na ich ruch i odpowiedź, bo muszą odpowiedzieć".

  Brawo :)

  Pozdrawiam
 • @Husky 21:50:58
  "Skandalem jest to co zrobiły Kukizy. Gdyby PiS nie uzyskał rok temu większości to dzisiaj Petru byłby Premierem a Kukiz ze Schetyną - wice. Postawa PO i N to nic nowego w sprawie lTargowicy. Kukizy ujawniły dokumenty Targowicy po 30 dniach. Tak - po 30 DNIACH. Nie minutach, nie godzinach".

  Też nie ufam kukizowcom

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 66 09:02:17
  Kukizowcy mieli pełnić rolę konia trojańskiego jak niegdyś LPR. Ja osobiście Samoobronę będę bronił. Lepper zginął bo za duzo wiedział, natomiast idiota prawnik skacze "hop, hop". LPR to było jedno wielkie oszustwo a agencik prawnik rozpieprzył rząd PiS-u w 2007 roku.

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 66 11:48:10
  Dziękuję za komentarze. Też nie ufam Kukizowi. PSL i Kukiz to takie parszywce, które miały rozwalić rząd PiS (ZP). Mam wiele pretensji do PiS, ale na teraz to jest pierwszy od 1989 roku propolski rząd i jeżeli nawet popełnia błędy to nie mamy wyjścia. Realnie dziś nie ma innej alternatywy jak PiS i Duda.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 15:18:13
  "LPR to było jedno wielkie oszustwo a agencik prawnik rozpieprzył rząd PiS-u w 2007 roku."
  "Rozpieprzenie" rządu PIS w 2007 roku, to była operacja służb amerykańsko - izraelsko - niemiecko - rosyjskich w procesie przygotowania polityki resetu, w którym te wszystkie siły miały interes, ale głównym interesem był interes Izraela, który w postępach programu atomowego Iranu widział śmiertelne zagrożenie dla własnego bezpieczeństwa i roli jako mocarstwa regionalnego.
  Oliwy do ognia dolewała Rosja, poprzez swoje działania w krajach, byłych republikach sowieckich w Azji Środkowej, utrudniając USA i NATO w zaopatrzeniu wojsk w Afganistanie(północna droga zaopatrzenia), szczególnie po drastycznym pogorszeniu się drogi zaopatrzenia wojsk przez terytorium Pakistanu(południowa droga).
  Innym pociągnięciem Rosji, mającym zmiękczyć USA i skłonić do negocjacji(później nazwanych przez Obamę "polityką resetu USA-Rosja") było zawarcie przez Rosję kontraktu na dostawę do Iranu systemów rakietowych średniego zasięgu S-300, które Iran zamierzał wykorzystać do obrony swoich instalacji nuklearnych.
  Ten kontrakt był dla Izraela niebezpieczny, bo utrudniał a może uniemożliwiał Izraelowi bezkarny atak lotniczy na irańskie instalacje nuklearne(na wzór operacji "Opera"- "Babylon" z 1981 roku -atak izraelskiego lotnictwa na iracki reaktor atomowy w Osirak-u).

  Jak widać w przedstawionym wyżej uzasadnieniu, "rozpieprzenie" rzadu PIS-u w 2007 roku było operacją przygotowującą przyszłą politykę resetu, a zamach z 10.04.2010 roku był realizacją porozumień resetowych, w szczytowym okresie tej polityki, kiedy Obamie i USA wydawało się, że osiągnięty stopień zaufania pomiędzy USA a Rosją jest już na tyle wysoki(Rosja w 2010 roku zawiesiła realizację tego kontraktu z Iranem), że Putin będzie już "jadł z jego ręki" i sprawa Iranu będzie pomyślnie załatwiona.
  Dlatego USA rozpoczęły przygotowania do wojny z Iranem a pierwszym etapem tego było zdestabilizowanie sytuacji w Płn.Afryce i na Bliskim Wschodzie(tzw. "Arabska wiosna") czyli zniszczenie ewentualnych sojuszników Iranu.
  Akcja rozwijała się pomyślnie, gdyż zniszczono Libię i zamordowano Kadafiego(w RB ONZ Rosja wstrzymała się od głosu nad rezolucją o "zakazie lotów" nad Libią, przywołano do porządku Egipt a schody zaczęły się dopiero w Syrii, sojuszniku Rosji i Iranu, kraju gdzie Rosja posiadała jedyną bazę wojenną na Morzu Śródziemnym.
  USA (Obama) postanowiły przygotować prowokację w Syrii, czyli uzyskać pretekst do ataku na Syrię, wyznaczając władzom Syrii "delikatną czerwoną linię", którą miało być użycie broni chemicznej przez wojska Assada przeciw rebeliantom.
  Oczywiście, broni chemicznej użyto(bo jakżeby inaczej), zaangażowano ekspertów i fałszywych świadków, którzy a jakże potwierdzali, że to robota "reżymu", ale niespodziewanie Putin "wywinął Obamie orła" i pokazał środkowy palec, stając w obronie Assada i patronując pomysłowi neutralizacji syryjskich zasobów broni chemicznej i w efekcie z wojny z Iranem wyszły w 2012 roku przysłowiowe nici.
  Rok 2012 był rokiem wyborczym w USA i Obama na szczycie nuklearnym w Seulu, w rozmowie z prezydentem Miedwiediewem obiecywał w II-giej swojej kadencji być "bardziej elastycznym"(czyli zdradzić na rzecz Rosji następne po Polsce kraje; tym razem padło na kraje bałtyckie), byle tylko Rosja pozwoliła obalić reżym syryjski, co otworzyłoby drogę do zaatakowania Iranu(niewielu Polaków ma świadomość, ze Polska miała uczestniczyć w koalicji anty irańskiej i dlatego już w 2011 roku MON zamówiło w USA uzbrojenie dla F-16 za 447 mld$. Do realizacji zamówienia nie doszło z powodu fiaska z wojną w Iranie.
  Drugi raz MON złożył zamówienie na uzbrojenie F-16 w 2014 roku, ale temu też nie było dane być zrealizowanym, bo do pomocy Ukrainie w wojnie z Rosją też nie doszło.
  Trzecie zamówienie i kontrakt na uzbrojenie dla F-16 podpisano w grudniu 2016 roku(jeszcze przez administrację Obamy) i jego losy mogą być podobne do poprzednich, jeśli D.Trump dogada się z Putinem, co przecież zapowiadał i nie będzie wojny w Syrii z polskim udziałem(przecież USA nie przekaże Polsce nowoczesnej broni a tym samym i kodów, gdy nie będzie potrzeby jej użycia w interesie USA i Izraela(jeszcze Polacy krzywdę by sobie zrobili mając tak niebezpieczne zabawki).
  Pozdrawiam.
 • @krzysztofjaw to mi się bardzo nie podoba jako potomkowi Kresowiaków i synowi oficera 27 WDP AK..
  "Rząd...chce zachęcać Ukraińców do osiedlania się w Polsce.Rząd szykuje poważne zmiany w polityce migracyjnej, skierowane głównie do Ukraińców. Chodzi m.in. o ułatwienia w znalezieniu pracy, zachęcanie do uzyskiwania kart stałego pobytu oraz obywatelstwa, a także szerszy dostęp do edukacji dla ich dzieci i objęcie programem 500+.– Interesuje nas wpisanie polityki migracyjnej w strategię rozwoju gospodarczego w celu uzupełniania niedoborów na rynku pracy, a nie kwestia uchodźców czy azylantów – mówi wiceszef ministerstwa rozwoju Jerzy Kwieciński, w rozmowie z „DGP”.
  źródło.kresy.pl
 • stronniczość to wada
  "Kiedyś już Polska miała takich zdrajców. To byli Targowiczanie, którzy poświęcili Polskę dla własnych i obcych celów. Prosili o pomoc kraje zewnętrzne, tak jak ostatnio cała w Polsce totalna opozycja."

  Pan jest bardzo stronniczy. Nie zaliczył Pan do tego grona ludzi którzy wprowadzili do Polski obce, amerykańskie wojska. Czy to nie tacy sami Targowiczanie? Proszę nie mówić że to wojska NATO bo to tylko nazwa
  i pic na wodę.
  Gdybym tak nie myślał sam sobie bym kłamał.
 • @krzysztofjaw 15:22:12
  Oj przydałby się Piłsudski teraz w Polsce. Chociaż na kilka dni. Jebani zdrajcy.
 • @Husky 21:44:31
  Czytać piątkową Warszawską Gazetę! Będzie o tym jak nameter, 5peron, etc.. Kopacz i 2 gen. policji kryło syna jej szwagra Kopacz, mordercy 18 latki sprzed 18 lat. Oj będzie chyba jazda po Kopaczce bez trzymanki. Ci generałowie mają być aresztowani.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej