Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Po filmie "Pucz" kilka zdań...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I na koniec... PiS (J. Kaczyński) tych oszołomskich zdrajców rozgrywa na razie jak dzieci, ale musimy uważać, bo oni nie zaprzestaną swoich destrukcyjnych działań. Zbyt wiele interesów zostało przez obecne władze naruszonych

Po wczorajszym obejrzeniu na TVP1 filmu dokumentalnego "Pucz" (jest na YouTube) napisałem na gorąco komentarz, który w poniższym tekście przedstawiam w wersji mocno rozszerzonej.

Reżyserka film zrobiła specyficznie, bez żadnego komentarza. Liczyły się obrazy i wypowiedzi innych w tym "puczystów" a film składał się w większości z materiałów nagranych przez samych zdrajców Polski i Polaków. 

Pomijając zbydlęcenie totalnych sejmowych zdrajców, to mnie osobiście najbardziej  poraża głupota odmóżdżonych zwolenników totalnej opozycji. Ta nienawiść, agresja, udawanie rannych oraz lemingowatość i podatność na manipulacje swoich zdradliwych przywódców. To jest po prostu amok, jakieś zezwierzęcenie i całkowita nieumiejętność logicznego myślenia. Oni nie myślą, ale jak lemingi i barany... idą na rzeź nie wiedząc po co... Bo "nienawidzę PiS"... To jest przesłanie mojego pokolenia 40-60 latków, które zostało totalnie ogłupione przez michnikowszczyznę. Ci ludzie są chorzy z nienawiści i szkoda mi ich. Lata propagandy antykaczystowskiej zrobiły swoje. Oni nic nie rozumieją, nic nie wiedzą... przy nich taki R. Petru to intelektualny guru. I to jest największą bolączką dzisiejszej Polski. Te 20% całkowicie bezmyślnych i odmóżdżonych (spośród ludzi aktywnych wyborczo). Nadzieja jest w młodych ludziach i w tych, którzy dotąd nie ufali nikomu i nie brali udziału w wyborach (50%). Oni zauważyli, że po raz pierwszy od 27 lat rząd zaczął o nich dbać, rządzić dla nich. I wiem, że to się przełoży na wynik wyborów.

Osobiście brakowało mi rozszerzenia wątku niemieckiego o nagły "polski" zamach terrorystyczny i cytaty z niemieckiej prasy. Trochę było, ale za mało.

Film na lemingach nie zrobi żadnego wrażenia. Pozostaną przy swoim zdaniu. Ich się nie da zmienić. Znam ich w realu. To ludzie, którzy są pozbawieni szarych komórek a ich wychowanie jest z pogranicza ubeckiego, WSI-owego, michnikowego i wałęsowskiego rynsztoka. Nie mają pojęcia o honorze, kindersztubie, służbie publicznej, klasie intelektualno-osobowościowej. Nie wiedzą co to znaczy prawdziwa polska elita i wzgardzają tą polskością i Polakami. Czują się klasą wyższą, wykształciuchami, co wmówił im A. Michnik i reszta potomków żydo-ubecji oraz tzw. elit III RP. To zaczadzenie A. Michnikiem i lewacko-demoliberalną ideologią jest u nich totalne a do tego występuje u nich tzw. dysonans poznawczy... Nie chcą zrozumieć rzeczywistości po 1989 roku, bo zawaliłby się ich świat, choć gdzieś tak pod skórą wiedzą, że nie mają racji... ale nie przyznają się do tego i tyle. To odrzucenie prawdy i realiów to typowa reakcja u ludzi z dysonansem poznawczym, o którym pisałem wielokrotnie [m.in.:1,2]. Ich wiedza, sposób bycia i rozumowania jest tak prostacki i debilny, że aż mnie przeraża. Ich przekonano, wmówiono im, że stanowią wyższą kastę ludzi i oni w to uwierzyli, choć "słoma wychodzi im z butów" cały czas. A tak naprawdę to prymitywy ludzkie z ukrywanym kompleksem niższości wobec normalnych Polaków i całej spuścizny historycznej Polski. Bo tak naprawdę w dużej mierze to nie są Polacy - szczególnie liderowo - a jeno obywatele polscy. Ta hołota puczystowska w sejmie i na ulicach przed wojną czyściłaby buty normalnym elitom polskim. Oni mnie - jako Polaka - obrażają po prostu i tyle.

Ogólnie ja ten film zrobiłbym trochę inaczej, ale dobrze, że taki zapis powstał. To jest jawne oskarżenie o próbę zamachu stanu, siłowego zamachu stanu i rozlewu polskiej krwi. Natomiast odpowiedzialni za cały ten pucz, okupowanie sejmu, agresję wobec władz i posłów muszą ponieść jakąś karę, zarówno finansową, jak i prawno-karną. Prawo przecież obowiązuje w Polsce wszystkich po równo, choć wiem, że według elit III, oni są świniami równiejszymi wobec prawa niż inne zwierzęta (za G. Orwellem: "Folwark Zwierzęcy"). Dodatkowo - oprócz samych posłów - należy obciążyć finansowo same partie biorące udział w próbie siłowego zamachu stanu w Polsce.

Pomijając jednak zwolenników totalnej opozycji to jej liderzy też są antypolskimi i egocentroistycznymi prymitywami sterowanymi przez ludzi z "wyższej półki". W filmie widać ich kompletną degrengoladę osobowościowo-intelektualną. Znam wielu ludzi, którzy nieraz - jak to w życiu - stoczyli się na samo dno, ale nawet wtedy zostali myślącymi normalnymi osobami (oczywiście nie wszyscy), czego nie można powiedzieć o liderach, posłach i senatorach totalnych zdrajców. To, co pokazał o nich film "Pucz" świadczy jedynie o tym, że znaleźli się na dnie śmierdzącej gnojówki, pod której dnem jest już tylko zapomnienie lub wyszydzenie na kartach historii Polski.

Oczekuję też, że polskie oraz sojusznicze (CIA) służby kontrwywiadowcze (i wywiadowcze) zbadają cały organizacyjny i wykonawczy proceder próby zamachu stanu. Nie wierzę bowiem, żeby przygotowały go kukiełki w rodzaju M. Kijowskiego, G. Schetyny, Mazguły czy R. Petru. Podobnie nie wierzę, że trochę większe kukiełki w postaci A. Michnika, Smolarów, L. Balcerowicza, W. Frasyniuka, B. Komorowskiego, T. Lisa, A. Olechowskiego, M. Dukaczewskiego i innych były kreatorami całego zamieszania. Operacja była zapewne zaplanowana przez większych i być może też zagranicznych braci lewacko-demoliberalnych, nienawistników Polski i Polaków. Należy też ostatecznie wyjaśnić udział w całej hucpie D. Tuska i wreszcie odpowiedzieć sobie na pytanie: czy D. Tusk faktycznie był (jest) agentem BND i czyje interesy reprezentuje. I nie może być dla tego anty-polskiego zdrajcy poparcia na następną kadencję a jak bez immunitetu przekroczy granicę Polski to trzeba dla niego przygotować "dołek", areszt oraz odpowiednio osądzić (też za Smoleńsk). Ponadto też należy zbadać i ostatecznie rozwiać wątpliwości związane ze ewentualną współpracą z WSI i służbami moskiewskimi B. Komorowskiego i A. Kwaśniewskiego.

Odrębną sprawą jest też zbadanie okoliczności powstania i prześwietlenie transparentności  finansowania .N i KOD oraz organizacji "w odwodzie", czyli Obywateli RP.

I na koniec... PiS (J. Kaczyński) tych oszołomskich zdrajców rozgrywa na razie jak dzieci, ale musimy uważać, bo oni nie zaprzestaną swoich destrukcyjnych działań. Zbyt wiele interesów zostało przez obecne władze naruszonych a dodatkowo również musimy bacznie obserwować unijne i moskiewskie elity oraz też na unijnych, polskich i totalnych zdrajców w postaci eurodeputowanych w stylu Thum czy Lewandowskiego.

 

[1] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2013/06/kilka-politycznych-refleksji-z-apelem.html[2] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2012/10/rady-dla-oszukanych-wyborcow-po.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @Autor
  Pucz - strach ma wielkie oczy.
 • Film w sam raz dla hiperlemingów
  ///Oczekuję też, że polskie oraz sojusznicze (CIA) służby kontrwywiadowcze (i wywiadowcze) zbadają cały organizacyjny i wykonawczy proceder próby zamachu stanu./// http://smayli.ru/data/smiles/smehs-394.gif

  I ty uważasz się za nie-leminga ? Wybacz ale to komiczne.
  Po co służby (zwłaszcza sojusznicze) miały by badać skoro schematy znane są od dość dawna.
  Jak to możliwe że nazwisko "papieża","mesjasza",teoretyka i praktyka,wszystkich zadym w tej części Europy,w filmie nie pada ani razu.
  Wogóle nigdy nie pada.Nawet z ust najbardziej "niezależnych" i "niepoprawnych publicystów".Zgodnie z zasadą że "w domu powieszonego nie mówi się o sznurze"
  Jest tylko jedno logiczne wyjaśnienie tego stany rzeczy.Mianowicie takie że i "puczyści" i ci przeciw którym pucz miał być ponoć skierowany,wywodzą się z tej samej szkoły.Starej dobrej szkoły Gene....
  No właśnie nie-lemingu krzysztofjaw ;znasz tę "szkołę"?
 • Pucz dobry a pucz zły
  Czy autor dla zasady potępia wszystkie pucze czy w zależności od tego kto tego puczu się dopuszcza?
  Załóżmy przez moment, że w Polsce mieliśmy próbę dokonania puczu.
  To źle czy dobrze?
  Przecież na czele puczystów stanął Kaczyński w OBCYM państwie (na Ukrainie).
  To potępiamy Kaczyńskiego i ukraińskich puczystów czy nie?
 • @@
  przestańcie pieprzyć o jakimś puczu...chyba że chodzi o wydźwięk propagandowy.

  Jest to walka o miejsce przy korycie i nic więcej .

  Wiadomym jest że obecna władza robi lachę i jeszcze więcej przyjaciołom za wielkiej wody ,oraz zabezpiecza ich interesy w tej części świata .
  Krzysztof nie podniecaj się tak bo dostaniesz orgazmu .
  Polska w swym położeniu nie ma zbyt wielkiego wyboru , no ale ciągnąc za darmo to już przesada .
  Mienicie się prawą stroną , przyspawaną do religii miłości .
  Skąd u was tyle nienawiści i poczucia jedynie wartościową częścią Polskiego społeczeństwa .
  Skutecznie na zapotrzebowanie sił zewnętrznych skłócacie społeczeństwo wyrządzacie wielkie szkody narodowi .
 • Autor
  Pucz był na Ukrainie.

  Co zrobił Kaczyński?

  Pierwszy pojechał na majdan drzeć mordę: "sława Ukrainie, gierojom sława" i jakoś go nie obchodziło, że bierze udział w zamachu stanu i obaleniu demokratycznie wybranych władz.Wtedy faktyczny pucz nie był problemem, a teraz jest?

  "Oczekuję też, że polskie oraz sojusznicze (CIA) służby kontrwywiadowcze (i wywiadowcze) zbadają cały organizacyjny i wykonawczy proceder próby zamachu stanu."

  Przepraszam, czy Ty się dobrze czujesz? CIA sojuszniczą służbą wywiadowczą? Oni nawet Amerykanom nie służą, tylko samym sobie, a Ty opowiadasz o ich sojuszu? Nota bene, widziałeś kiedyś sojusz mocarstwa z jego kolonią? Bo tym jest Polska dla Amerykanów, nawet własne wojska tutaj mają!

  Piszesz o lemingach, a Ty kim jesteś? Kaczyński razem z "puczystami" robią przedstawienie, na które mądra większość Polaków nie dała się nabrać i nie wyszła na ulicę - ani by bronić PiSu, ani przeciwko PiSowi, a lemingi po obu stronach wyimaginowanych zasieków się dają na ten spektakl nabrać i uprawiają bicie piany na temat wyimaginowanego zwycięstwa nad pseudo wrogami. POPiS wręcz wzorcowy, tylko dlaczego ciągle nim zamęczysz czytelników? Zamiast się zająć tym, co PiS znowu knuje przeciwko Polakom?

  Domagasz się dochodzeń, śledztw i kar w sprawie puczu, a dlaczego nie kar dla tych, którzy rozkradli narodowy polski majątek wypracowany po wojnie? Gdzie są kary dla tych wszystkich aferzystów i zdrajców polskiej racji stanu? Dlaczego się tego nie domagasz?

  Powiem Ci dlaczego: dlatego, że zarówno ci "puczyści", jak i ci, których "zwycięstwo" opiewasz są zdrajcami, którzy sprzeniewierzyli się Polsce i Polakom i domaganie się kary dla nich by wymagało opadnięcia łusek z oczu Twoich i innych lemingów, którzy w tej iluzyjnym rzeczywistości z uporem uczestniczycie i którą swym lemingostwem popieracie. I nie opowiadaj , proszę, o "konieczności dziejowej" i wyborze "mniejszego zła". Jeśli jesteś katolikiem, za jakiego się podajesz, to powinieneś wiedzieć, że każde zło jest złem, a nie jest dobrem. Opiewając zło tracisz czas, który mógłbyś wykorzystać na tworzenie dobra, tracisz czas swój i swoich czytelników. Masz wolną wolę i tak z niej korzystasz. Obudź się, bo nie czynisz dobra ani sobie, ani innym, ani Polsce.
 • @Lotna 15:56:54
  Absolutna zgoda!
  Polska była i jest rozkradana na miliardy dolarów i nikomu włos z głowy nie spadł. Dlatego zajmowanie się odbieraniem emerytur SB/UB-kom to tylko dym. Później będą zabierać sędziom, prokuratorom, dyrektorom, nauczycielom.... a CETA przeszła bezboleśnie!
 • @Robik 14:48:27
  Niegdy nie byłem pełnym zwolennikiem ukraińskiego Majdanu. Zresztą do obecnych banderowskich władz Ukrainy mam wiele zastrzeżeń za gloryfikowanie UPA a nawet SS Galicien. Pisałem dużo o rzezi wołyńskiej.
  Śmieszne jest to, że zarówno wy mnie krytykujecie jak i radykalni zwolennicy Ukrainy i PiS.

  Czy mi się podoba podporządkowanie USA? Oczywiście, że nie. Ale z drugiej strony mamy wybór kondominium niemiecko-rosyjskiego z czym mieliśmy do czynienia nie tylko w ostatnich 8 latach rządów PO-PSL.

  Ja wolę jednak na postawienie na USA.

  Chciałbym, aby Polska była silna i neutralna. Natomiast dziś nie jesteśmy geopolitycznie tak silni, abyśmy byli jednym z mocarstw.

  Ale oczywiście musimy dbać też o własne interesy, co wydaje mi się łatwiejsze w przypadku USA niż Niemiec lub Moskwy.

  O zbyt dużym wpływie nagatywnie ustosunkowanych do Polski niektórych srodowisk zydowskich tez pisałem, podobnie jak o projekcie Judeopolonii.

  Polska jest duża i ma wiele zasobów naturalnych i minerałów (też tytan, złoto, łupki a nawet materiały rozczepialne). Mamy lasy i wody geotermalne. Jesteśmy łakomym kąskiem dla wszystkich, natomiast ja już mam dosyć robienia z Polski niewolniczego landu niemieckiego.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 16:04:59
  A jak by Ci się podobało gdyby do Warszawy przyjechali politycy z Moskwy i zagrzewali "puczystów" do obalenia obecnego rządu w Warszawie?
  To potępiasz Kaczyńskiego za jego wygłupy w Kijowie czy nie?
 • Autor
  Nie oglądam TV, filmu też. Jednak od paru lat czytając N24 widzę, że jest wiele grup interesu chcących, aby Polska była kolonią zapewniającą grupom interesu dobre bytowanie kosztem milionów Polaków.

  Socjotechnika wspięła się na wyżyny. Tak namieszano ludziom w głowach, że nie docierają do nich żadne argumenty. Na przekład: Lech Wałęsa dostał Nobla za obalenie komunizmu. A dostał go w 1983 roku, rozmontowanie "komunizmu" było w 1989 roku. To jak to było? Słyszę, że dostał go za to co stało się później. Gdy się pytam jak to możliwe, że wiedziano, że upadnie "komuinizm" to słyszę, że tak musiało być. Czyli Komitet Noblowski to wróżka? Oni to wiedzieli słyszę i koniec – ściana. Po prostu żadne racjonalne argumenty nie docierają do co niektórych.

  Tak się zastanawiam, czy co niektórzy ze znanych mi osób nie byli "beneficjentami" ówczesnego systemu, a ja nic o tym nie wiedziałam. Wracając do Wałęsy, gdy pytam o jego donosicielstwo to wiele osób go broni. Nic takiego się nie stało lub nic takiego nie miało miejsca. A takie stwierdzenia są niepokojące. A może te osoby robiły to samo? Dlatego tak bronią Wałęsy w tym względzie? Może wiele osób nie korzystało z przywilejów jakie dala im władza po 1989 roku, ale boją się wyciągnięcia ich działań we wcześniejszym czasie? I dlatego będą za taką władzą, która umożliwi im byćie dalej w "anonimowości"?
 • @Lotna 15:56:54
  "Przepraszam, czy Ty się dobrze czujesz? CIA sojuszniczą służbą wywiadowczą? Oni nawet Amerykanom nie służą, tylko samym sobie, a Ty opowiadasz o ich sojuszu?" - Autor notki jak Macierewcz nie ufa Polakom, tylko CIA ufa! Pewnie wcześniej tak ufał KGB. Ot niewolnicza dusza.
 • Pucz?
  Jaki pucz? Aresztowali prezesa, a może Dudę, Szydło, czy Kuchcińskiego?
 • Nie oglądałem tego filmu.
  Jednak pucz kojarzy mi się z puczem a nie z przepychankami w parlamencie.
  Czy to był pucz wojsk USA, które przybyły do Polski?
  Czy te wojska zmieniły władze, czy może właśnie obecne władze utrwaliły?
  Ponieważ definicja "puczu" odnosi się do wojskowego przewrotu, którego celem jest obalenie rządu i ustanowienie nowej władzy.
 • @lorenco 18:05:19
  Moje poglądy sa stabilne od lat. Ale z wiekiem coraz bardziej wyważone. Nie zgadzam się z polityka wojenną dawnych USA. Trump być może dogada się z Putinem i to dobrze.

  CIA? Też się zmieni. To urzędnicy a jeżeli mają twardą ręką nad sobą to nie podskoczą. Obama był miękki jak galareta, więc CIA rządziła. Teraz może być inaczej, ale zobaczymy.
  Pozdrawiam
 • CBOS opublikowało nowy sondaż poparcia dla partii politycznych
  37 proc. spośród deklarujących udział w wyborach parlamentarnych zagłosowałoby na PiS,
  16 proc. na PO,
  9 proc. na Nowoczesną,
  a 8 proc. na Kukiz'15 - wynika z najnowszego, styczniowego sondażu CBOS.
  Do Sejmu weszłyby też SLD i PSL (odpowiednio 6 i 5 proc.).

  PO upada,
  Koszerna zdycha,
  Rysiek się zakochał,
  Wojska amerykańskie w Polsce,
  Rudy wróci z podkulonym ogonem,
  Esbeki srają w portki.
  Warto sie napić.
 • @krzysztofjaw 16:04:59
  "Ale oczywiście musimy dbać też o własne interesy, co wydaje mi się łatwiejsze w przypadku USA niż Niemiec lub Moskwy."

  Moim zdaniem, dramatem dla Polaków jest to, że sytuacja Polski jest determinowana sytuacją geopolityczną.
  Po IIWS decyzją mocarstw w Jałcie zostaliśmy przypisani do strefy wpływów ZSRR na 45 lat.
  W wyniku zwycięstwa USA w zimnej wojnie, nastąpiła korekta stref wpływów ukształtowanych w Jałcie i znaleźliśmy się w strefie wpływów USA i tzw.Zachodu co pociągnęło za sobą skolonizowanie Polski i pozbawienie większej części majątku narodowego na rzecz "sojuszników"(zachodni "sojusznicy" w odróżnieniu od wschodnich "sojuszników" dysponowali "cywilizowanymi" instrumentami złodziejstwa(tzw. niewidzialna ręka rynku), więc to złodziejstwo mogła dostrzec tylko niewielka część społeczeństwa(ta bardziej odporna na "duraczenie").
  Po kolejnej próbie korekty stref wpływów z lat "polityki resetu USA-Rosja" , jesteśmy świadkami kolejnej próby, czego widomym znakiem jest zapowiedź D.Trumpa, że chciałby się spotkać w drodze do Europy z Putinem w Reykjaviku(to symboliczna zapowiedź, gdyż poprzedni Reykjavik wieszczył koniec zwycięskiej dla USA zimnej wojny).
  Na czas nowej rozgrywki USA z Rosją, interesem USA jest rozdzielanie(buforowanie) Niemiec i Rosji, gdyż realizacja "strategicznego partnerstwa" Niemiec i Rosji, nie służy grze USA z Rosją(wzmacnia Rosję).
  Efektem tej polityki jest przyspieszona o miesiąc dyslokacja amerykańskiej brygady w Polsce ale i też widoczna zmiana zachowania Niemiec w stosunku do Polski np. zmiana tonu o Polsce niektórych mediów niemieckich(„Die Welt” ) oraz zapowiedź wizyty A.merkel w Polsce i chęć spotkania się z B.Szydło, A.Dudą i.... J.Kaczyńskim.
 • he he:))
  pucznijcie się w głowę...lemingi...i po co się zajmować gównem panowie blogierzy? Po co stukać w klawiaturę jak dzięcioł? No chyba, że to wasz fetysz...w takim razie ja o gustach nie dyskutuję:))
 • @Husky 19:29:09
  Oj warto się napić:)
  Pozdraiwam
 • @35stan 19:29:26
  No niestety. Nie jesteśmy mocarstwem, choć możemy znacznie wzmocnić swoją pozycję geopolityczną. Wiele zalezy od Trumpa. Niemcy sa w odwrocie a Trump jest w sumie naturalnym sojusznikiem PiSu i V4. Zobaczymy...
  Pozdrawiam
 • @Husky 19:29:09
  Uważaj Husky na wątrobę i trzustkę. Co chwilę pijesz.
  Lepiej dbaj o zdrowie a nie podniecaj się badaniami CBOS.
 • @lorenco 22:45:37
  spoko,spoko
  Damy rade
 • @35stan 19:29:26
  Trump powiedział, że polityka migracyjna Merkel to był katastrofalny błąd. Prawdopodobnie Merkel jest skończona, w związku z tym tonący brzytwy się chwyta, zatem będzie jeździć nie tylko do Kaczyńskiego, pewnie i do Orbana a i do Le Pen a i z pokorą do Putina.
  Putin ma teraz dwa psy, Kaczyński ma kota ( Merkel chyba kotów się nie boi) , niech sobie prezes psa od kogoś pożyczy:)
 • @krzysztofjaw 16:04:59
  Nie potrafisz odpowiedzieć prostym językiem na pytanie; czy potępiasz Kaczyńskiego za jego wygłupy w Kijowie?
 • @Robik 07:09:31
  ,,czy potępiasz Kaczyńskiego za jego wygłupy w Kijowie?,,

  Daj spokój , jakie tam wygłupy... to był świadomy udział w puczu obalającego demokratycznie wybranych władz .

  Kaczyński bardzo długo jest ochraniany lepiej niż prezydent ...dlaczego ..właśnie ? ..............

  Nie mówię ze jest on zły czy dobry ... jest trybikiem imperialnej maszyny .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej