Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

"Pucz" - dziś w TVP1 o godz. 20.20!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Film opowiada o wydarzeniach w Polsce dziejących się za sprawą opozycji od połowy grudnia 2016 roku.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom film dokumentalny Ewy Świecińskiej pt. "Pucz" zostanie wyemitowany dziś - niedziela 15 stycznia 2017 roku - nie o godz. 14.55 a w porze dużej oglądalności, czyli o godz. 20:20.

Film opowiada o wydarzeniach w Polsce dziejących się za sprawą opozycji od połowy grudnia 2016 roku.

W opisie filmu napisano (za w.polityce.pl - 1): "Od momentu przejęcia władzy przez PiS, w demokratycznych wyborach parlamentarnych, opozycja (PO, Nowoczesna) dąży do obalenia legalnych władz i rozpisania przyśpieszonych wyborów. Z czasem środki używane do zwalczania państwa stają się coraz ostrzejsze. Kolejnym aktem tej walki była nieudana, zaplanowana od wielu miesięcy próba puczu w Sejmie RP, dokonana 16 grudnia".

Gorąco zachęcam do obejrzenia tego filmu i sam jestem ciekawy czy autorka wskaże na fakty, które ja zawarłem w swoim poście: "Grudniowa próba totalniaków dokonania siłowego zamachu stanu w Polsce"[2].

A może też dowiemy się jeszcze wielu innych ciekawych szczegółów owej antypolskiej i antydemokratycznej próby przejęcia władzy, dokonanej przez wewnętrzne i zewnętrzne formacje oraz ludzi nieprzychylnych (delikatnie mówiąc) Polsce i Polakom.

Pozdrawiam

[1] http://wpolityce.pl/polityka/323322-pucz-w-tvp-telewizja-pokaze-film-o-politycznej-awanturze-zorganizowanej-przez-opozycje

[2] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2016/12/grudniowa-proba-totalniakow-dokonania.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • A PiS robi pucz w relacjach z Rosją -wystawia Polskę na nuklearne rakiety rosyjskie.
  Korowcy u władzy z PiS są wściekle antyrosyjscy chcą rozbić relacje Polska-Rosja.

  Działają jak żydo-banderowcy Poroszenki,Hrojsmana na Ukrainie.

  Tam się skończyło fatalnie dla Ukraińców...
 • Uhm, z pewnością dowiemy się prawdy z tuby propagandowej.
  Dziękuję za polecankę, ale zdaje się pomyliłeś portale.
 • Pisowcy ! UWOLNIĆ Mateusza Piskorskiego !!!!!!!
  Polska krajem Neutralnym ! bez żydo-NATO i bez żydo-UE !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! UNIA SŁOWIAN to bezpieczeństwo Polski i Polaków !
 • @Lotna 15:20:33
  A dowiemy sie,dowiemy
  TRAILER v1
  https://youtu.be/FHEUo268odc
 • Zwiastun: Piąty Aliment
  https://youtu.be/r0hekOTJJoo
 • Tela-vizja PISrael przedstawia :
  jak chazar chazarowi leje na pysk
 • @kfakfa 19:54:56
  Ha, ha, ha!

  Kfakfa jesteś niemożliwy! :)))))
 • wszyscy na gorąco
  Obejrzałem film. Reżyserka zrobiła go specyficznie, bez żadnego komentarza. Liczyły się obrazy i wypowiedzi innych w tym "puczystów". Jedno co mnie poraża to głupota odmóżdżonych zwolenników totalnej opozycji. Ta nienawiść, agresja, udawanie rannych oraz lemingowatość i podatność na manipulacje swoich zdradliwych przywódców. To jest po prostu amok, jakieś zezwierzęcenie i nieumiejętność całkowita logicznego myślenia. Oni nie myślą, ale jak lemingi i barany... idą na rzeź nie wiedząc po co... bo "nienawidzę PiS"... To jest przesłanie mojego pokolenia 40-60 latków, które zostało ogłupiałe przez michnikowszczyznę. Ci ludzie sa chorzy z nienawiści i szkoda mi ich. Lata propagandy antykaczystowskiej zrobiły swoje. Oni nic nie rozumieją, nic nie wiedzą... przy nich taki Petru to intelektualny guru. I to jest największą bolączką dzisiejszej Polski, te 20% całkowicie bezmyślnych i odmóżdżonych (spośród ludzi aktywnych wyborczo). Nadzieja jest w młodych ludziach i w tych, którzy dotąd nie ufali nikomu i nie brali udziału w wyborach (50%). Oni zauważyli, że po raz pierwszy od 27 lat rząd zaczął o nich dbać, rządzić dla nich. I wiem, że to się przełoży na wynik wyborów.

  Osobiście brakowało mi rozszerzenia wątku niemieckiego o nagły "polski" zamach terrorystyczny i cytaty z niemieckiej prasy. Trochę było, ale za mało.

  Film na lemingach nie zrobi żadnego wrażenia. Pozostaną przy swoim zdaniu. Ich się nie da zmienić. Znam ich w realu.

  Ogólnie ja ten film zrobiłbym trochę inaczej, ale dobrze, że taki zapis powstał. To jest jawne oskarżenie o próbę zamachu stanu, siłowego zamachu stanu i rozlewu polskiej krwi.

  Pozdrawiam

  P.S. Odpowiedzialni muszą ponieść jakąś karę. Prawo obowiązuje wszystkich po równo
 • @krzysztofjaw 21:14:49
  "Pucz" to jedynie wycinek zbydlęcenia z nocy z 16 na 17 grudnia w Sejmie i pod Sejmem. Paradoksalne, że najwięcej mówią nagrania posłów PO.Poziom chamstwa i bezczelności wskazuje, że byli pewni swojej wygranej, że wszystko dobrze przygotowano. Dlatego sobie nie żałowali
 • @krzysztofjaw 21:14:49
  Jak można się podniecać, teatrem wszelkiej maści pasozytów i agentów.
  POPIS - to AjWajES - rozkradli pół Polski.
  Rządzacy i opozycja to = KOR. Jedni korowcy są po jednej stronie Macierewicz, Naimski, Kaczynski, a z drugiej strony Tzw. opozycja ma też swoich: Borusewicz, Kijowski, Wujec itd.
  Korowców - reaktywował Jaruzel z Kiszczakiem, by w razie czego mieć swoją kontrolowaną opozycję by im włos z głowy nie spadł w razie czego.
  Przecież ci szpiedzy z opozycji i rzadzący krzywdy sobie nie zrobią, krzywdę mogą sobie zrobić ta hołota wspierających jednych i drugich i o to chodzi im. A kto przyzwoity i Polak ogłąda syjonistyczne brednie w TVP lub TVT.
  Dobrze, ze jest pilka nożna i można obejrzec np; rozgrywki ligowe w Urugwaju, Brazyli, Argentynie, no i dzisiejsze mecze w lidze angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej no i wspaniałe skoki Kamila na Eurosporcie.
 • @Wrzodak Z. 22:16:28
  Kijowski jest z KOR-u ?
  Ciekawe odkrycie
 • @Husky 21:37:58
  Oni nie byli pewni zwycięstwa, oni byli pewni bezkarności.

  To jest największy problem.
  Jakiś system politycznego zaciągu do politycznego kolektywu zrobił z nich posłów i usunąć ich z tego zaciągu mogą tylko zaciągający. A przy tym splot międzynarodowych wasalnych uzależnień powoduje, że Polskie prawo ich nie obowiązuje.

  Przy wielomandatowej ordynacji wyborczej i senioralnym nadzorze administracji Unii Europejskiej nad naszymi władzami: Hulaj dusza piekła nie ma.
 • @Andrzej Madej 22:23:04
  Dlatego mówię i piszę: muszą za to odpowiedzieć, i finansowo i karnie.
  Pozdrawiam

  P.S.
  A poziom Nitrasa jest poziomem dna gnojówki... zresztą wszyscy totalniacy taki poziom mają... Ich w ogóle nie powinno być w zyciu publicznym. To chołota i prymitywy osobowosciowo-intelektualne. To obraza Polski i Polaków, normalnych Polaków oczywiscie a nie idiotów-lemingów.
 • @krzysztofjaw 22:35:45
  Jeśli Nitras w tamtych dniach nie był pod wpływem narkotyków to może znaczyć jedno: jest chory psychicznie.
  Nie ma innych wytłumaczeń.
 • @krzysztofjaw 22:35:45
  Ciekawe czy PiS odważy się na zastosowanie prawa, czy tylko na jego korygowanie.
  Ten drugi wariant byłby znaczący i usprawiedliwiony, gdyby PiS doprowadził do powiększenia odpowiedzialności posłów wobec wyborców (JOW).
 • @Andrzej Madej 22:23:04
  Ten film oprócz nieudanej próby obalenia władzy, pokazuje TRAGICZNY poziom kultury osobistej wielu posłów opozycji i ich zwolenników.
  pzdr
 • @Husky 22:47:10
  Tak. Kiedyś się mówiło, że to kultura damskich bokserów. Ohyda.
  Pozdrawiam
 • @Andrzej Madej 23:10:05
  Jacek Karnowski: Demokracja jest zagrożona przez działania opozycji. Społeczeństwo ma prawo dokonać korekty państwa i to się dzieje

  Mam wrażenie, że opozycja nie umie być w opozycji, nie potrafi pogodzić się z tą rolą. Nie umie działać w warunkach, w jakich się znalazła

  powiedział w programie „Bez retuszu” (TVP Info) Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika „wSieci”.
  To był jakiś wybuch frustracji, złości, złych emocji,t o było zaprzestanie normalnego uprawiania polityki parlamentarnej
  — podkreślił publicysta.
  Gość TVP Info zwrócił uwagę na bezsens działań radykalnej opozycji.
  To są działania prowadzące donikąd. Wyobraźmy sobie naszą mamę, babcię, ciocię, wujka i pokażmy im posła Nitrasa biegającego z komórka, posłankę machającą telefonem Kaczyńskiemu przed nosem, przewracanie posła Suskiego… To nie jest polityka, jakiej oczekują Polacy. (…) To wskazuje, że nie było to tylko przesilenie, ale jakiś głębszy scenariusz. Nikt nie spala się tak szybko, jeśli nie ma jakiegoś głębszego planu politycznego
  — mówił Jacek Karnowski.
  Te chwilowe emocje mogą minąć. Dziś mają poczucie porażki, ale po te narzędzia znów mogą sięgnąć. (…) Sięgnięto po brutalny proceder zrywania Sejmu pod byle pretekstem. To kojarzy się z liberum veto. Nie mają żadnego poczucia winy!
  — dodał.
  Odnosząc się do skutków ostatnich wydarzeń, publicysta stwierdził:
  Myślę, ze wciąż będziemy świadkami przepływu elektoratu w ramach obozu opozycji.
  Redaktor naczelny tygodnika „wSieci” zauważył, że ataki opozycji na rządzących mają głębsze podłoże.
  To szerszy problem polskiej demokracji, asymetria w traktowaniu przedstawicieli różnych formacji. Marszałek z PO może wykluczyć, marszałek z PiS-u – nie może. Marszałek ma prawo wykluczyć i poprzedni marszałkowie wykluczali. Ta asymetria jest na każdym poziomie. Prawicowy reżyser nie może zrobić filmu i dostać nagrody, prawicowy dyrektor nie może kierować teatrem.. Jesteśmy w trakcie procesu pedagogicznego. Dla nich to nie do pomyślenia, że ktoś inny może rządzić. Przez ponad 20 lat było zupełnie inaczej, uważają się za naturalnych rządców Polski
  — tłumaczył Jacek Karnowski.
  Muszą się nauczyć, że nie obali się rządu KOD-em, akcjami jak ta z 16 grudnia, grą na zawalenie gospodarki. (…) Z tego przełomu mogą wyjść dobre skutki, jeśli oni to zrozumieją
  — dodał.
  Publicysta zwrócił uwagę, że działania rządzących całkowicie mieszczą się w standardach demokratycznych.
  Demokracja jest zagrożona przez działania opozycji. (…) Demokracja polega na tym, że społeczeństwo ma prawo dokonać korekty państwa i to się dzieje. Mamy daleko idące zmiany w funkcjonowaniu państwa. To nie jest jeszcze koniec demokracji! Jak się ma naprawiać demokracja, jeśli nie poprzez zmiany?

  W rozmowie pojawił się również temat Trybunału Konstytucyjnego. Gdy obecny w studiu Andrzej Stankiewicz twierdził, że krytykował działania PO ws. TK, Jacek Karnowski powiedział:

  Myślę, że byś nie powiedział, że PO zawłaszczyła TK. To jest ten język. Kiedy PiS ma większość, to mówimy, że zawłaszczyła, jak PO ma 15, to mówimy, że to właściwie neutralne powietrze
  Wracając do ostatnich działań opozycji, publicysta stwierdził:
  To przesada - mówiąc delikatnie - zablokować mównicę, próbować zerwać parlament i mówić, że Sejm w warunkach niekomfortowych musiał uchwalić budżet.
  Redaktor naczelny tygodnika „wSieci” odniósł się również do kuriozalnych wypowiedzi byłego prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego.
  Trybunał Konstytucyjny był przykładem instytucji, która miała piękną, błyszczącą fasadę, ale jeśli się za nią spojrzy, to widać coś, co można nazwać niestabilnością emocjonalną i intelektualną
  — zauważył Jacek Karnowski.

  http://wpolityce.pl/polityka/323455-jacek-karnowski-demokracja-jest-zagrozona-przez-dzialania-opozycji-spoleczenstwo-ma-prawo-dokonac-korekty-panstwa-i-to-sie-dzieje?strona=2
 • @Husky 23:22:39
  Moim zdaniem posłowie Szczerba, Nitras, Pomaska zachowują są całkiem racjonalnie w obecnych warunkach (1) relacji Polska - "Europa" i (2) wielomandatowej ordynacji wyborczej. Nasze relacje międzynarodowe w ramach stref wspólnego rynku i bezpieczeństwa, zmuszają do respektowania opinii zagranicznych a wielomandatowa ordynacja zobowiązuje do gry kolektywnej.

  Zmiana ordynacji na JOW, zmieniła by kulturę życia publicznego w Polsce z kolektywnej na osobową. Przewidującą wolność i odpowiedzialność.
 • @Wrzodak Z. 22:16:28
  Tak,banderowsko-syjonistycznie w TVP,TVN itd.

  Popierają banderowców na Ukrainie jak ostrzeliwują rosyjskojęzyczny Donbas, i Izrael,jak bombardują Palestyńczyków- tysiące ofiar.
 • PiS robić pucz to dobrze, PiS-owi robić to źle
  Poziom myślenia zwolenników PiS-u;
  PiS-owcy brali udział w puczu w obcym kraju - to dobrze.
  PiS-owi próbują (?) zrobić pucz ... a to przestępstwo!
  Kretyni!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej