Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Nowa geopolityka: nasze stosunki z Kremlem (1)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W. Putin jest realistą i wytrawnym "graczem politycznym" i z pewnością też jakoś strategicznie będzie niejako zmuszony porozumieć się z Polską jako sojuszniczką USA a Polska też powinna rozpocząć rozmowy z Kremlem

 

Rozpoczął się rok 2017, który geopolitycznie być może będzie przełomowy dla świata.

Za kilkanaście dni funkcję prezydenta USA obejmie republikański (prawicowy) D. Trump i jego prezydentura jest wielką niewiadomą, ale jako przywódca największego mocarstwa na świecie będzie decydował w najbliższych latach o obliczu geopolitycznych relacji międzynarodowych. W tym też roku odbędą się wybory prezydenckie i parlamentarne we Francji, gdzie w tych pierwszych zapewne ostatecznie zmierzą się prawicowi kandydaci: reprezentant Republikanów Francois Fillon i szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen.  Dodatkowo odbędą się też jedne z najważniejszych wyborów w Europie: parlamentarne w Niemczech, które decydować będą o fotelu Kanclerza Niemiec. Z polskiego punktu widzenia ważne też będą w tym roku wybory parlamentarne w Norwegii. Na wpływ światowej polityki i postawy określonych państw będzie miał także fakt, iż 2017 roku będzie rokiem przedwyborczym wyborów parlamentarnych w 2018 roku, w: Austrii (wygra prawdopodobnie prawica Norberta Hofera), Bułgarii, Luksemburgu czy nawet Mołdawii.

Oceniając te wszystkie wydarzenia jedno jest pewne: świat zwraca się powoli w stronę prawicy i to nieraz tzw. prawicy populistycznej, choć to pojęcie wykreowane zostało przez dotychczasowe i skompromitowane totalnie elity lewacko-demoliberalne.

W odniesieniu do Polski najważniejszym elementem światowej geopolityki będą relacje międzymocarstwowe, w tym przede wszystkim: USA-Rosja-Chiny-UE a też ogólnie kraje BRICS.

Polska - po Brexicie  - jest dziś tak naprawdę newralgicznym krajem UE, która może doprowadzić do zmiany kierunku rozwoju UE i eliminacji z niej dotychczasowych elit. To nie są małe i oddalone od centrum Węgry. Stąd też jest taki atak zniemczonej starej UE na nowe władze polskie, bowiem Polska buduje wokół krajów Grupy Wyszehradzkiej alternatywę politycznego oblicza UE. Po nominacji D. Trumpa kraje te (w tym Polska) zostaną znacznie wzmocnione, co bardzo nie podoba się dotychczasowym elitom UE a najbardziej Niemcom.

Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że nasz kraj nie jest geopolitycznym mocarstwem i nasza polityka musi opierać się na jakimś sojuszu z wielkimi tego świata. Na takim sojuszu, w którym możemy najwięcej "ugrać" spraw polskich. Dotychczasowa i poddańcza wobec zniemczonej UE i Rosji polska polityka za czasów rządów PO-PSL była całkowicie pozbawiona zdeterminowanej postawy dbania o interes Polski i Polaków. Można nawet powiedzieć, że była antypolska i antypaństwowa. Teraz to się zmienia a stawiając na sojusz z USA możemy osiągnąć konkretne korzyści i zdecydowanie zwiększyć międzynarodowe znaczenie Polski, co zresztą już się dzieje. A ten wzrost znaczenia przekłada się też na możliwość ograniczonego (ale jednak) samodzielnego i suwerennego kształtowania naszych wzajemnych relacji międzynarodowych. Jaskrawym tego przykładem są chociażby nasze (pozytywne) relacje z Chinami, co stanowi dla nas pewną "tarczę ochronną" przed całkowitym poddaniem się polityce USA. 

Prawdopodobnie też będziemy musieli ułożyć sobie jakieś w miarę poprawne stosunki z Rosją, która przecież - podobnie jak Chiny - tworzy porozumienie krajów BRICS (Brazylia, Rosja, Chiny, Indie, RPA).

Będzie to bardzo trudne zważywszy, że Rosja, czyli Moskwa W. Putina cały czas marzy o odbudowaniu swojej strefy wpływów i najchętniej powróciłby do geopolitycznej sytuacji Układu Warszawskiego i pełnego uzależnienia Polski od siebie. Powoli jednak staje się to niemożliwe a potwierdzeniem tego jest sukcesywne realizowanie ustaleń Szczytu NATO w Warszawie, czyli przede wszystkim militarnego wzmocnienia  Polski i innych krajów tworzących tzw. wschodnią flankę NATO: już 12 stycznia do Polski przybędą amerykańscy żołnierze wraz z ciężkim sprzętem bojowym. Sądzę też, że polityki tej nie zmieni D. Trump, choć na pewno nastąpi jakieś nowe porozumienie USA-Rosja, co wcale nie oznacza uległości D. Trumpa wobec W. Putina.

W. Putin jest realistą i wytrawnym "graczem politycznym" i z pewnością też jakoś strategicznie będzie niejako zmuszony porozumieć się z Polską jako sojuszniczką USA a Polska też powinna rozpocząć rozmowy z Kremlem, czego pierwsze przesłanki już widać po wypowiedziach prezydenta A. Dudy. I dobrze, bo nie możemy mieć cały czas totalnego wroga  po naszej wschodniej stronie (choć zawsze będzie w pewnym stopniu takim wrogiem) a do tego mamy przykład Węgier, które jakoś "dogadują" się z Kremlem. Ponadto Rosja gospodarczo jest w sumie bardzo słaba i W. Putin o tym dobrze wie.

Mam wielką nadzieję, że chyba nadszedł już czas abyśmy wzajemnie zaczęli traktować się z szacunkiem, po partnersku, na równych międzynarodowych zasadach i jako niestety lub stety sąsiedzi, tak czy inaczej zdani  na owe stałe sąsiedztwo. Myślę, że nadszedł już czas na zbudowanie fundamentów przyszłej wzajemnej partnerskiej sąsiedzkiej współpracy... nie ma przeto lepszych fundamentów niż te stworzone z cegieł prawdy, pełnej prawdy o naszej historii, wzajemnych losach, ale też ta prawda musi dotyczyć również teraźniejszości. Bez tej prawdy, może nieraz trudnej do przyznania po obydwu stronach każda próba zbudowania "domu pojednania" bez fundamentów zakończy się porażką i zburzeniem owego "domu". A każde kolejne burzenie będzie coraz chyba tragiczniejsze w skutkach...

Dzisiaj - gdy jeszcze to faktyczne, moim zdaniem, równoprawne traktowanie nie występuje a działania Kremla wobec Polski oceniłbym często negatywnie - najważniejsze jest jednak to, żeby właśnie krytykując lub oceniając działania władz Federacji Rosyjskiej odnosić się do Kremla - jako źródła ich powstawania a nie do Rosji jako całości czy też Rosjan jako jej mieszkańców.

Sam naród rosyjski, Rosjanie są większości nam przychylni jako ludzie, co było bardzo widoczne obserwując rekcję zwykłych Rosjan na polską tragedię smoleńską. Te łzy i kwiaty mówią więcej niż słowa, czy inne gesty. Rosjanie, jako naród mają wspaniała kulturę, mieli i mają wielu zacnych i znanych pisarzy, artystów, naukowców... Zwykli Rosjanie, mieszkańcy Rosji (też Moskwy oczywiście) są często jakże podobni do nas: mamy podobny temperament, słowiańską gorącą krew, cechuje nas podobna tradycyjna już gościnność i wiele, wiele jeszcze mamy innych "rzeczy wspólnych". Na nienawiści i wzajemnej niechęci możemy tylko stracić, my wszyscy, czyli oba nasze narody. Nie lepiej wzajemnie się akceptować a może nawet wspierać? Po co mamy w tym dzisiejszym, tak chaotycznym i wzbudzającym tyle złych emocji świecie jeszcze  fundować sobie dodatkowe pokłady złych uczuć? Może właśnie zacznijmy budować nasze dobre relacje oddolnie, nawet poprzez zwykłe kontakty interpersonalne, osobiste. Bądźmy życzliwi dla każdego Rosjanina to także on i nie tylko on będzie (będę) życzliwy (życzliwi) dla nas. I raczej wystrzegajmy się też uogólnianiu nawet negatywnych zjawisk na wszystkich Rosjan... Przypomnijmy sobie, jak my potrafimy się buntować przeciw określaniu nas np. w Niemczech jako złodziei czy nacjonalistów: sprzeciwiamy się , aby mówiono tak ogólnie o całym naszym narodzie...

Szanujmy Rosję i Rosjan tak samo jak chcemy bu szanowali nas. Bądźmy empatyczni i krytykując czy oceniając działania polityczne, których źródłem jest rząd rosyjski w Moskwie, mówmy Kreml jako synonim władzy w Federacji Rosyjskiej, bo tam tak naprawdę zapadają wszelkie decyzje... a obecnie stoimy przed daleko idącymi zmianami w sytuacji międzynarodowej i w naszym interesie jest kreowanie wzajemnie partnerskich relacji ze wszystkimi (o ile to możliwe) państwami, a sąsiadami szczególnie, w tym oczywiście z Rosją.

Pozdrawiam

(w kolejnych częściach: bardziej szczegółowe omówienia nowych możliwych relacji geopolitycznych, które będą miały potencjalny wpływ na Polskę)

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @Autor
  //Dotychczasowa i poddańcza wobec zniemczonej UE i Rosji polska polityka za czasów rządów PO-PSL była całkowicie pozbawiona zdeterminowanej postawy dbania o interes Polski i Polaków//

  Trudno się z tym nie zgodzić ale twierdzenie, że w sojuszu (czyt. poddaństwie) USA "możemy osiągnąć konkretne korzyści i zdecydowanie zwiększyć międzynarodowe znaczenie Polski, co zresztą już się dzieje." jest, mówiąc delikatnie, naiwne.

  Podam tylko jeden przykład - piszesz o dobrych stosunkach z Chinami a co robi nasz minister wojny (w rzeczywistości minister obrony interesów USA)? Zapowiedział wyraźnie, że jedwabny szlak ma w głębokim poważaniu i w Łodzi nie powstanie żadna infrastruktura logistyczna. A dlaczego? Bo jedwabny szlak jest de facto wymierzony w gospodarkę USA a na to ratlerki Białego Domu pozwolić nie mogą.

  Drugi powód to taki, że jedwabny szlak miałby ominąć tak ukochaną przez nasze "elity" Ukrainę. I będzie powtórka z rozrywki - Nord Stream powstał jedynie dlatego, że "polski" rząd nie zgodził się na drugą nitkę rurociągu jamalskiego, który Rosja chciała zbudować z pominięciem Ukrainy, znanej ze złodziejskich praktyk.

  Jest rzeczą więcej niż oczywistą, że powinniśmy dbać o jak najlepsze stosunki z Rosją, to rozumie nawet największy idiota, oprócz naszych "elit", których serwilizm przechodzi ludzkie pojęcie.

  Dzisiejsza data przejdzie do historii jak dzień utracenia resztek niepodległości - lądowanie amerykańskich żołnierzy w Polsce. Kraj, który cudem pozbył się armii czerwonej sam zaprasza (na kolanach) obce wojska. Trudno mi znaleźć określenie na taką zdradę.
 • WPS
  Autorze,
  zlituj się na boga i podobne farmazony praw na kółkach róźańcowych.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:38:12
  ...tak,racja-Duda,to jak drugi Bierut...tfu.
 • @ Autor
  Jestem ciekaw ile wiosen liczy sobie autor tych wynurzeń, bliżej 15, czy 90, gdy z reguły dopada człeka starcza skleroza?
 • @Rzeczpospolita 16:40:30
  Rabin
  a ty co, książkę piszesz
 • autor
  Co za naiwnosć autora? albo, albo......... Autor za dużo ogłąda i czyta banderowskich i syjonistycznych mediów jak: tvp, pr, rmf mf, zet, wSieci, niezależna, do rzeczy, tv republika, TVTr, RM itp. Te wymienione media to dobrzy uczniowie środowiska G. koszernej dla polaków.
  - wygrana D. Trumpa nie jest na rękę środowisku banderowskiemu i syjonistycznemu - czyli tym co razem Majdan tworzyli i obalali legalny rząd UPAdłej - czyli i Kaczynskiemu i Kwaśniewskiemu i Komorowskiemu, bo to środowiska antypolskie wykonywały zabójcze plany w sprawie Ukrainy.
  - Wygrana DT nie jest na rękę wszelkim środowiskom lewacko syjonistycznym, ponieważ on nie będzie dążył do wojny i nie dąży do budowania NWO na modłę lewaków.
  - Obecne przyspieszone przybycie wojsk pedofilów i okupantów z usraela do Polski, odbywa się za zgodą odchodzącego Obamy na złość Traumpowi, ponieważ Obama chce utrzeć nosa DT za przegraną Clinton, którą PIS popierał a nie Traumpa.
  - Środowiska światowej mafii koropracyjnej, prowadzą totalną dezyinformację w sprawie DT, wręcz prowadzą wojnę medialno - hybrydową przeciwko DT w czym brylują media w Polsce. Chodzi o to aby wymusic na DT aby ten prowadził nadal antyrosyjską politykę przeciwko Rosji, by dążył do wojny, by nadal wzmacniał tzw. ,,plan osaczania Rosji", czego wykonawcami podłymi byli Kaczyński i Komorowski a realizuje to Duda. Chodzi o upadek Rosji, przejęcie Rosji przez to samo srodowisko co przejęło np; Polskę.
  - Duda, Karczewski próbują robić umizgi do Rosji i Białorusi - Putin nie jest naiwny jak ci od nas szpiedzy, on w sprawach Polski to będzie rozmawiał z mocodawcami ,,naszych" prymitywnych i wrednych szpiegów, po co miał by rozmawiać z takim śmiesznym Dudą lub prymitywnym szpiegem jak Waszczu.
  - Niestety, ale ci szpiedzy w Polsce zostaną sami z złodziejami i ludobójcami z UPAdłej. Nawet Orban od szpiegów się odwróci.
  - Przybycie tu obcych wojsk na prośbę ,,żondu" polskiego jest dobitnym dowodem na to, że ci prymitywni szpiedzy z mało rozgarniętą kobietą na tym stanowisku premiera oraz z ciotką prezesem, są elementem kryminalnym i oni wiedzą o tym, że zarządzają masą upadłościową w imieniu swoich mocodawców a nie rzadzą w Niepodległym kraju. Niepodległy kraj nie wpuszcza obcych wojsk do swoich krajów.
  Bloger Krzysztof, dpóki tego nie zrozumie, to niech lepiej takich bzdur o ,,geopolityce" nie pisze.
  Poparcie dla okupacji uapdłej Polski przez wojska mafii korporacyjnych przez autora tego tekstu, to nic innego jak takie same myslenie jak bierutowców przy okupacji wojsk sowieckich Polski lub nawet, to zdrada równa kolaboracji z hitlerowskimi niemcam podczas II WŚ.
  Kazdy wolny Polak, kochający swoją Ojczyznę, dąży do jej wyzwolenia od obcych, walczy o prawdziwą Niepodległość swojej Ojczyzny, bo to tak jakby walczył o swoją rodzinę, swój dom, którego złoczyńcy chcą zamienić w gruzowisko.
  Klęczeć na kolanach przed okupantem to zbrodnia i takich ludzi trzeba się pozbywać z naszego domu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:38:12 i pozostali adwersarze
  Dziękuję za komentarz

  Politykę robi się znając swoje ograniczenia i wykorzystując swoje realne możliwości.

  Mnie też nie do końca odpowiada np. sprowadzanie obcych wojsk do Polski, tyle tylko, iż naprawdę musimy być realistami.

  Napisałem, że Polska dziś nie jest żadną geopolityczną potęgą i musimy na kogoś postawić. Więc pytam: Czy na kondominium rosyjsko-niemieckie i dotychczasowy kształt UE czy na USA (niestety z Izraelem) i ewentualną możliwość reformy UE?

  Moim zdaniem lepiej dla Polski - przy wszystkich negatywach - postawić na USA, tym bardziej, że będzie nowy prezydent D. Trump.

  Czy mi się to podoba? Pewnie, że nie, ale jakie mamy wyjście? Mi też się marzy Polska wielka i mocarstwowa, jednorodna etnicznie bez wpływów syjonistycznych, niemieckich, ameryklańskich czy rosyjskich, tylko jest to dziś nierealne a myślenie życzeniowe nic nam nie da. Liczą się fakty i realia i tego nie zmienimy, choćbyśmy wołali: MY WIELCY POLACY NIE POZWOLIMY!

  Tak, jestem dumny, że jestem Polakiem i chce dla Polski jak najlepiej. Najlepiej poprzez fakty a nie mrzonki.

  Co do Jedwabnego Szlaku to byłbym ostrożny w wyrokowaniu negatywnego stosunku Polski do tego projektu. Jest inaczej i A. Macierewicz nie ma tu nic do rzeczy. A z Chinami mamy najlepsze stosunki od chyba zawsze.

  Pozdrawiam

  I tak refleksyjnie. Też wielokrotnie krytykowałem rządy PiS, ale wkurza mnie gremialne pohukiwanie na obecne władze a nawet zwykłe psioczenie. Co w zamian? Powrót rządów PO a może Nowoczesna z KOD-em a może lewica? Tego chce Pan i Panu podobni? Jeżeli tak to ja wysiadam, bo na dziś nie ma żadnej alternatywy dla PiS a żeby ją zbudować to trzeba co najmniej 10-15 lat, gdy dorośnie polityczne patriotyczne młode pokolenie. Mamy władze najbardziej propolskie od lat, więc wymagajmy od nich takich propolskich działań i krytykujmy, gdy trzeba, ale nie wylewajmy dziecka z kąpielą.
 • @Rzeczpospolita 16:40:30
  No tak... Gdyby dodać 15 do 90 i podzilić na dwa i od tego odjąć 4,5 to... tyle akurat wiosen sobie liczę i byłbym wdzięczny za merytoryczny komentarz a nie a'priori taki z gatunku ad personam.

  Pozdrawiam
 • @stanislav 16:13:21
  Wie Pan...

  ... chyba Pana stać na coś więcej nież powiedzenie, iż są to farmazony do prawienia na kółkach rózańcowych. Nieprawdaż?

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 16:58:22
  ,,Mamy władze najbardziej propolskie od lat, więc wymagajmy od nich takich propolskich działań"?????????????????????????
  No chichot straszny, PIS - czyli zmodyfikowana UW jest pro-polska????????
  - Czy poparcie wejscia do UE, TL jest pro-polskie???
  - czy zadłużanie polaków u lichwairzy w ciagu roku na sumę 100 mld zł jest propolskie?
  - czy finansowanie okupacyjnych, banderowskich władz w UPAdłej jest propolskie???
  - czy realizowanie polityki pro-NWO jest pro-polskie???
  - czy przyjęcia programu CETA jest pro-polski???
  - czy na kolanach przyjmowanie obcych wojsk na terytorium Polski jest pro-polskie??? itd.
 • @Wrzodak Z. 17:17:38
  Wolałbym, aby Polska należała do Wspólnoty Niepodległych Państw tak jak Białoruś, która jest niepodległa w stosunku do Rosji.
  Ukrainie zachciało się niepodległości, demokracji i Unii Europejskiej i kiepsko na tym wyszła. Tak to jest z niepodległością w wersji Putina.
 • @Talbot 17:45:06
  A może wstąpmy do WNP
  a co ?
 • @krzysztofjaw 16:58:22
  Bycie Polakiem jest coraz bardziej atrakcyjne.
  Duma.

  https://pbs.twimg.com/media/C1gobvAWIAAy3kZ.jpg

  Dobra Zmiana

  https://c4.staticflickr.com/9/8654/28161418651_90c5215645.jpg
 • @Talbot 17:45:06
  ...wg ciebie Putin miał zostawić 2 mln Rosjan na Krymie na pastwę tego banderowsko- majdaniarskiego reżymu ?!

  Jak teraz pozostawił Donbas,gdzie reżym ostrzeliwał/uje milionowe miasta z ludnością rosyjsko języczną.

  Janukowyczowi ukradli banderowcy,tamtejszy KOD,PO,No itd. wybory [demokratyczne]- ( Pomarańczowa Rewolucja) już w 2005 r.

  A teraz u nas powtórka z "rozrywki". To ma być demokracja ?!
 • @Seth 18:17:15
  "..wg ciebie Putin miał zostawić 2 mln Rosjan na Krymie na pastwę tego banderowsko- majdaniarskiego reżymu ?!"

  Putin jest spoko - Amerykanie zeż nie zostawiają swoich.
  Co myślisz o wstąpieniu Polski do WNP?
  Kosiur i stanislav już tam są!
 • @Husky 18:15:37
  ...Oooo... Sancho Pansa kapusia SB "Bolka" z 90 -lat.
 • @Talbot 18:22:14
  ...jeśli WNP byłaby ekonomicznie opłacalna dla RP,szanowała wybory demokratyczne obywateli itd., to czemu nie... .
 • @Seth 18:33:26
  Z tymi wyborami to kiepsko.
  Masoneria oszukańczo fałszując wybory"demokratyczne" usadziła na Stolcu Kremla Putina.
 • Prymas Tysiącelcia Stefan Wyszyński swego czasu powiedział:
  Zapis z 21.X.1980 r. ze spotkania ze Stanisławem Kanią, I sekretarzem KC PZPR: „Nie dostrzegłem, by ZZ (rodzące się wolne związki zawodowe – przyp. AŚ) godziły w zwartość Bloku (państw komunistycznych – przyp. AŚ). Wszyscy, którzy doceniają aktualną sytuację międzynarodową, wiedzą, że byłoby to niemożliwe. Zresztą Polska nie może mieć dwóch wrogów – musi z którymś sąsiadem współpracować (teza R. Dmowskiego). Właściwsza jest rzeczą dla nas współpraca ze Słowianami. To wszyscy rozumieją”.
 • @Talbot 18:52:20
  ...he,he,he... dobrze trafiła.

  Teraz pod Putinem Rosja wygląda na to,że jest jedynym supermocarstwem na globie.

  Są w stanie odeprzeć każdy atak militarny (U.S.A.,Chiny itd.) na Rosję wg.Putina ( no i go potem roz***).
 • @krzysztofjaw 17:03:31
  Pan Wrzodak udaje polskiego patriotę ale jak na byłego posła zdradzieckiej LPR przystało, miesza w polskim kociołku, bo widać taką rolę ma do odegrania.
  Polityk, który nie przedstawia realistycznego programu dla kraju(realistycznego w konkretnych warunkach wewnętrznych i geopolitycznych) jest de facto szkodnikiem, bo jego idée fixe polityki( natrętna myśl zaprzątająca ciągle umysł) jest z pogranicza jakiegoś bzika lub obłąkania.
  Politykę jako skuteczną drogę osiągania założonych celów trzeba realizować w takim otoczeniu jakie ono jest, choć bardzo często sprawia trudności realistyczne rozpoznanie tych istniejących uwarunkowań rzeczywistości.
  Taki brak rozpoznania właściwych uwarunkowań rzeczywistości geopolitycznych popełnił śp. Prezydent L.Kaczyński(sądzę, że za sprawą kretów, których miał wokół siebie) co kosztowało to Jego i elitę wokół niego skupioną - śmiercią 96 polskich obywateli.
  Na czym polegało to nierozpoznanie realiów okoliczności tamtego czasu?
  Otóż śp. Prezydent(ale też i PIS w okresie swych rządów w latach 2005-2007) realizował politykę wschodnią zgodną z interesami USA i Izraela z lat 1991 -~2005-2006 czyli politykę epoki "Pax Americana" z okresu po zimnej wojnie, gdy jedynym supermocarstwem i światowym hegemonem były USA. Była to polityka szerzenia "demokracji"(demokracji pieniądza czyli kolonizacji) na obszarach postsowieckich
  i rozszerzania NATO na wschód.
  Niestety "Pax Americana" skończył się około 2005-2006 roku, gdy do władzy po smucie jelcynowskiej doszedł W.Putin i postanowił odbudować mocarstwowość Rosji.
  To wtedy Bush zaglądnął głęboko w oczy Putina i dostrzegł w nich "szczerego demokratę" a Putin zamian wsparł amerykańską "wojnę z terrorem".
  USA postanowiły prowadzić politykę przyciągania Rosji do Zachodu, co objawiało się czynieniem wobec Rosji gestów (G-8, G-20) a w konsekwencji przerodziło się to w politykę miłości Obamy i Putina(polityka resetu USA-Rosja) realizowaną od początku prezydentury Obamy w 2009 roku.
  Obalenie rządów PIS-u w 2007 roku było elementem przygotowawczym do polityki resetu, a konflikt pomiędzy R.Sikorskim a śp. Prezydentem w sierpniu 2008 roku o to, że ten pierwszy spotyka się potajemnie z Ronem Asmusem, doradcą Obamy, wtedy kandydata na prezydenta USA, powinno jasno uzmysłowić śp. Prezydentowi fakt, ze zmieniły się interesy USA i Izraela i że trzeba te uwarunkowania wziąć poważnie na tapetę i wypracować nową strategię stosunków z USA, NATO i UE, bo te kraje i instytucje zaangażowały się(bo widziały interes w zbliżeniu Rosji do Zachodu).
  Brak tej strategii(po to by "oślepić" śp. Prezydenta i jego otoczenie R.Sikorski zakazał wbrew prawu, przekazywania Prezydentowi clarisów dyplomatycznych) doprowadził do sytuacji, w której "sojusznicy", w imię swoich interesów poświęcili swego "oślepionego" wiernego sojusznika jakim był śp. Prezydent dla USA i Izraela.

  Bardzo niepokoi mnie polityka A.Macierewicza, wiernego sługę interesów amerykańsko-żydowskich i brak reakcji na jego działania ze strony J.Kaczyńskiego.
  Zablokowanie budowy centrum dystrybucji towarów w Łodzi w ramach projektu "Jedwabnego szlaku" to wyraz służalczości wobec USA(no chyba że jest to wybieg taktyczny, by nie zablokować rozmieszczenia wojsk USA i NATO w Polsce i na flance wschodniej NATO, a potem się zmieni decyzje i centrum jednak będzie budowane bo przecież zarówno Prezydent A.Duda jak i Premier B.Szydło byli zwolennikami projektu "Jedwabnego szlaku").
  Zwróćmy uwagę na to, ze w ustaleniach szczytu NATO w Warszawie i ustaleniach dwustronnych USA-Polska, ciężka brygada USA miała być rozmieszczana w Polsce od lutego 2017 roku(ustalenia te podjęto przed wyborami prezydenckimi w USA - http://www.tvp.info/27492946/carter-amerykanska-brygada-w-polsce-od-lutego-2017-r) czyli przyspieszenie jakie obserwujemy(do 12 stycznia wojska USA mają się zjawić w Polsce) może być zagraniem ekipy odchodzącego Obamy w celu utrudnienia D.Trumpowi dogadywania się z Rosją.
  Przecież podobną sytuację(tyle że odwrotną) mieliśmy w 2008 roku.
  Działania rządu D.Tuska i R.Sikorskiego na rzecz storpedowania instalacji tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach(te potajemne spotkania Sikorski -Asmus)były przygotowaniem(ułatwieniem) dla planowanych negocjacji resetowych USA z Rosją co zostało potwierdzone decyzją Obamy z 17.09.2009 roku o rezygnacji z tarczy w Polsce i Czechach.
  Pozdrawiam.
 • @Seth 19:02:59
  //Teraz pod Putinem Rosja wygląda na to,że jest jedynym supermocarstwem na globie.//
  może na twoim glob....usie
 • @35stan 19:03:35
  //Pan Wrzodak udaje polskiego patriotę ale jak na byłego posła zdradzieckiej LPR przystało, miesza w polskim kociołku, bo widać taką rolę ma do odegrania.//

  I tego sie trzymajmy
 • @Wrzodak Z. 16:54:31
  Sowieci dali nam wolność , kiedy wkroczyli 17 września 1939...a wcale ich NIE ZAPRASZALIŚMY....i siedzieli aż do 1990...
  ach, co to była za "WOLNOŚĆ"
 • @Wrzodak Z. 16:54:31
  Ale z Ciebie nieuk.
  : )))
  DT jest sterowana marionetka syjonistyczna.
  Tak jak putin.
 • @Husky 19:55:31
  Taką mamy sytuację geopolityczną(i takich sąsiadów na zachodzie i wschodzie), że na suwerenność Polski w ich rozumieniu nie ma miejsca.
  W okresie 2007- 2015 USA realizując swój i izraelski interes zdecydowały się na ustanowienie w Polsce kondominium niemiecko rosyjskiego, ale upadek polityki resetu z Rosją(definitywnie reset zakończył się w 2013 roku) spowodował, że nadzór na Polską wzięły bezpośrednio w swoje ręce USA i Izrael i mamy sytuację taką, ze jesteśmy wg cybernetycznej klasyfikacji systemów- systemem samosterownym z regulatorem zewnętrznym poza systemem czyli układ podobny do tego ZSSR - PRL, z tym że inny typ regulatora jest podłączony do systemu(oceniając regulatora z Moskwy i obecnego, to widać różnicę w anturażu ale cele mają podobne- wykorzystywanie systemu do własnych celów).
 • @Husky 18:15:37
  Jestem polakiem...jestem dumny ze od stuleci moge przelewac krew na wielka skale bedac mordowanym i mordujac.
  Posluszenstwo wobec elit jest moim najwiekszym sukcesem i kiedy trzeba walczyc jestem nieokrzesanym wojownikiem....tak jak moj mistrz, jezus, w ktorego wszyscy tutaj wierzymy.
  On tez byl wojownikiem, ma wielki miecz, obosieczny.
  Teraz zostal krolem mojego plemienia wiec duma mnie rozpiera ze jak bedzie trzeba nawalac wszelkich wrogow to bedzie naszym swietym patronem, bo do tej pory to tylko ksiadz nam swiecil na droge.
  Mam cicha nadzieje ze mistrz w koncu wroci i poprowadzi nas do boju przeciwko kazdemu wrogowi naszej ojczyzny.Zetrzemy na proch tych ktorzy nastaja na nasza ojczyzne i dobrobyt.Wszak jezus nauczal by kochac tylko swoich a mordowac wrogow. To jedyna droga do nieba, przez indoktrynacje, nienawisc, debilizm indywidualny i powszechny, gotowosc do zabijania, wlaka za wszelka cene o marnosci tego swiata.
 • @35stan 20:18:03
  Z tym Izraelem to trochę przesada.
  Oklepany schemat przeciwników suwerenności Polski.
 • @krzysztofjaw 17:03:31
  Ale dyskusja z panem, to po prostu strata czasu ze względu na naiwność pańskich sądów na temat właśnie realiów politycznych.

  Polska nie jest źadnym partnerem do gier geopolitycznych nie tylko dla globalnych mocarst, jak USA, Rosja, Chiny, ale takźe do regionalnych powaźnych graczy , jak Niemcy, Francja czy Anglia.

  Podstawowy powód, to pochodzenie obecnych "elit" - całkowicie z nadania zagranicznych słuźb Zachodu i ukonstytuowanych na części ukradzionego majątku ogólnonarodowego - powstałego po 1945 roku.

  Stopień beznadziejnej głupoty i jawnie antypolskich działań PiS ( podobnie jak wcześniejszego układu PO-PSL oraz całej tej politycznej, pasoźytniczej, polityczno-mafijnej struktury pookrągłostołowe,j wyrosłej z konformistów postPZPRowskich i postSolidarnościowych- w obu przypadkach podporządkowanych patronatowi źydowskiemu) zasadza się na przekonaniu o bezkarności i lekcewaźeniu narodu polskiego wobec całkowitego braku identyfikacji z polskim interesem narodowym.

  Bez całkowitego odsunięcia nie tylko od władzy, ale od decydowania o sprawach państwa pookrągłostołowej mafii zaprzedanej Zachodnim neokolonialnym ośrodkom i podporządkiwania strukturom państwa konformistycznych struktur KK nie jest moźliwe prowadzenie efektywnej polityki wewnętrznej i zagraniczej w interesie i na korzyść Polaków.

  Polska musi przejść przez czyściec narodowo-obywatelskiej rewolucji. W innym przypadku staczać się będzie w niebyt polityczny, a za sprawą agentów korporacyjno- lichwiarskich interesów moźe stać się regionallnym poligonem krótkiego militarnego starcia między USA i Rosją dla ustanowienia nowego ładu europejskiego. Przymierze z USA stawia nas w roli ofiary. Porozumienie z Rosją daje szanse na przetrwanie i ustanowienie nowego ładu w Europie, który USA będą zmuszone pragmatycznie zaakceptować.
 • @stanislav 20:58:59
  mrs Stanley vel coś tam , coś tam - za chwilę znajdziesz się poza nasza galaktyka.
  Odlot kosmiczny
  Pamiętaj że wasz czas( zydo-bolszewickiej komuny) skończył się bezpowrotnie.
  To se ne vrati

  https://i.ytimg.com/vi/TNdy0ea6gc4/hqdefault.jpg
 • @Husky 19:33:37
  ...dzięki za komplement,nie wiedziałem,że mam taki globus jak Putin.
 • @Seth 21:31:13
  taki PUSTY
 • @Husky 19:55:31
  ... do b. szefa "S" w Ursusie z takimi tekstami ?!

  Gdyby nie "S" w Ursusie,tobyś dalej miał polskich,sowieckich komunistów na karku.
 • @Husky 21:40:00
  ....he,he,he,he... uśmiałem się.
 • @Seth 21:47:30
  o czym pajacu tu piszesz
  o czym
  jaki tekst
 • @Husky 21:52:39
  ..."Sowieci dali nam wolność..." pod jego postem - jaja se robisz ?
 • @Seth 21:57:33
  ale jaja
 • @35stan 19:03:35
  Ubliżać parchaty tchórzu potrafisz, ale napisać pod swoim nazwiskiem wyjatkowy tchórzu boisz sie. Ziejesz demagogią. Podaj jeden przykład zdradzieckiej LPR. Znajdż jedno głosowanie, jedno wystapienie antypolskie w LPR. (ja byłem w lpr do 2005 roku)
  Co do samego wpisu to sam podajesz, że L. Kaczynski to sługus interesów amerykańsko - izraelskich, a wiec po części przynajesz mi rację.
  Podobnie jest z pis-em, oni też realizują politykę izraelsko - amerykańską w Polsce, a nie Polski interes narodowy. Dobrze, że to przyznajesz.
  Chodzi o odkręcanie kłamstw syjonistów, jakoby Rosja miała na nas napaść, rościć pretensje do naszych granic itd. Takich sygnałów od momentu objęcia włądzy przez Putina w Rosji nie ma. To dlaczego sługusy izraelsko - amerykańskie prowadzą medialną wojnę przeciw Rosji. Dlaczego mamy byc krajem frontowym w walce świata głobalistów z Rosją?
  Dlaczego na naszym terytorium może być rozegrany ,,teatr wojenny".
  Dlaczego to nasz Naród ma stać się ofiara napaści świata syjonistów na Rosję?
  Tu chodzi o przetrwanie Narodu Polskiego. Czy tego nie widzisz, czy pracujesz na rzecz naszych zamachowców.
  Dlatego tacy tchórze jak ty, biorą kasę od usraelitów i pod nyckiem prowadzą hybrydową wojnę przeciw nam Polakom.
  Gracie na nie wiedzy ludzi, na opanowaniu mediów, pieniądza podatnika, po to aby służyć obcym interesom, czego dobitnym przykładem jest popieranie instalacji tarczy antyatomowej, która ma chronić Izrael i usrael a nie polaków oraz tzw. tarcza skuteczna jest w 25%.
  Moją narodowa rolą jest ostrzegać ludzi przed takimi jak Wy, ponieważ prowadzicie antypolską, wywrotową robotę.
 • @Husky 16:52:01
  kundlu na drzewo
 • @Husky 19:42:07
  Szkoda czasu dla ciebie, ponieważ każdy wie, że jestes tu jako 5 kolumna banderowsiej partii.
 • @Rzeczpospolita 22:05:18
  O Rabi sie zameldował
  shalom

  Pamiętaj że wasz czas( zydo-bolszewickiej komuny) skończył się bezpowrotnie.
  To se ne vrati
 • @Husky 21:13:41
  Bij bolszewika - kundlu, bardzo dobrze
  - ale chyba jakiś twój dziad albo pradziad musiał dostać polskim nahajem przez łeb i to uszkodzenie mózgu stało się genetyczne. Przecież ty wykazujesz syjonistyczny tok rozumowania, tak bardzo koherentny z twoim żydowskim katolicyzmem.
  A jeśli wróciłby żydo-bolszewizm, ty stałbyś dziś w pierwszym szeregu, jako syjonistyczna kanalia.
 • @Wrzodak Z. 22:08:16
  Szkoda czasu dla ciebie, ponieważ każdy wie, że jestes tu jako 5 kolumna sowieckiej partii.
  Dobranoc
 • @Jan Paweł 19:00:37
  "Zapis z 21.X.1980 r. ze spotkania ze Stanisławem Kanią, I sekretarzem KC PZPR: „Nie dostrzegłem, by ZZ (rodzące się wolne związki zawodowe – przyp. AŚ) godziły w zwartość Bloku (państw komunistycznych – przyp. AŚ). Wszyscy, którzy doceniają aktualną sytuację międzynarodową, wiedzą, że byłoby to niemożliwe. Zresztą Polska nie może mieć dwóch wrogów – musi z którymś sąsiadem współpracować (teza R. Dmowskiego). Właściwsza jest rzeczą dla nas współpraca ze Słowianami. To wszyscy rozumieją”.

  To było dawno, ale w sumie jest coś na rzeczy. Dziś mamy UE, Rosję i USA. Kto jest najbardziej groźny dla naszej niepodległości i suwerenności? Sądzę, że własnie zniemczona UE w swoim obecnym kształcie.

  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 22:08:16
  ...tak,dobre określenie: " V kolumna banderowskiej partii ".
 • @Husky 22:16:05
  kundlu,
  dedykuje tobie:

  https://www.youtube.com/watch?v=h151WdWjnzs

  wyobraź tylko siebie zamiast niejakiego Donalda T.
 • @Rzeczpospolita 22:15:25
  Rabi
  to udawanie bycia kim innym niz jestes jest zalosne
  shalom bracie starszy w wierze shalom
  Szabat szalom
 • Skomentuję ten artykuł filmikiem z Johnem Kirby następcy Psaki,
  rzecznikiem Departamentu Stanu USA.
  W skrócie opis:
  pan John Kirby po opuszczeniu stanowiska 20 stycznia, kilka dni będzie spał. Potem będzie gotów rozważać nowe propozycje pracy, z tym, że jeśli ktoś zadzwoni aby omówić jakiś problem np. Korei Północnej, on nie jest tym facetem, który jest potrzebny.
  Przy tym pan Kirby zachowuje się na odchodnym (jak i cała Administracja Obamy i Demokratów), co najmniej dziwnie - uderza głową o mównicę.
  Film z ostatniej konferencji prasowej rzecznika DS USA, 06. 01. 2017:

  https://youtu.be/YSIK5dSQlVw

  https://pp.vk.me/c626523/v626523521/463a9/69U5orYobkQ.jpg
 • @35stan 19:03:35
  Po pierwszych zdaniach już wiedziałem, że mam do czynienia akurat z Pana komentarzem :).

  Staram sie unikać dyskusji z Panem Wrzodakiem, choć może i faktycznie jest wewnętrznie polskim patriotą, ale ja nie podzielam jego zaślepienia. W sumie warto byłoby mieć takiego sojusznika, bo wtedy można się spierać o Polsce.

  Ja jestem realistą a geopolityka wymaga realnego podejścią.

  Sądzę, że Jedwabny Szlak będzie wewnętrznym sporem w ramach PiS. Duda i Szydło są za a czy Macierewicz naprawdę przeicw, czy jest to gra strategiczna to zobaczymy. Niemniej jednak wydaje mi się, iż zawarte juz umowy obowiązują a dwzajemniona wizyta A. Dudy w Chinach jest potwierdzona umowami z Chinami. One tez maja swoje interesy i powtarzam: Polska jest obecnie newralgiczna w UE. Może dla niektórych wydaje się to dziwne, ale nieprzypadkowo próbowano zrobić grudniowy i dobrze przygotowany pucz z Tuskiem w roli wybawiciela.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Husky 19:55:31
  Pan do Pana Wrzodaka: "Sowieci dali nam wolność , kiedy wkroczyli 17 września 1939...a wcale ich NIE ZAPRASZALIŚMY....i siedzieli aż do 1990...
  ach, co to była za "WOLNOŚĆ"".

  Bardzo trafnie. I w sumie nie ma o czym dyskutować. Drażnią mnie ludzie oderwani od rzeczywistości z określonym zadaniem szkodzenia Polsce.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Wrzodak Z. 22:08:16
  Panie Zygmuncie Wrzodak - zbój Husky nie mieszka w Polsce, zatem jemu nie zależy, czy spadnie na nas bomba atomowa, czy nie.
  Będzie się cieszył, że będzie to oglądał bezpiecznie w telewizorze.
  To nawet nie szkodnik, to prymityw, potomek zbieraniny zbójów z Dzikich Pól.
 • @Rzeczpospolita 22:24:05
  Rabi
  dedykuje tobie :
  WPS i jego sympatycy -

  https://youtu.be/ugW6mrSnIvE

  wyobraź tylko sobie co za .................obora
  shalom
 • @krzysztofjaw 22:35:32
  To tylko pajace
  pzdr
 • @lorenco 22:39:01
  //To nawet nie szkodnik, to prymityw//

  a ty kim czerwona kreaturo jesteś
  kim ?
  zielony ludziku z ......
 • @Wrzodak Z. 22:04:06
  Szanowny Panie

  Mam swoje lata i pamiętam Pana bardzo dobrze i uważam, że od zawsze Pan starał się coś dobrego zrobić dla Polski. Nie zamierzam pana krytykować. Ma Pan swoje poglądy i je szanuję. Problemem jest tylko zbyt mocne zaślepienia i odrealnienie Pan postulatów. Ja je rozumiem, ale jeszcze raz powtarzam: Polska nie jest mocarstwem i w najbliższej (o ile w ogóle) przyszłości nim nie będzie. Więc mrzonki o Polsce Jagiellonów i Batorym należy włożyć między bajki.

  Dziś mamy jednak szansę na zaistnienie. Polityka PiS jest pronarodowa, choćby 500+ i wojska obrony terytorialnej. Tego wszystkiego, czyli wzmocnienia Polski nie da się zrobić samodzielnie, musimy sie na kimś oprzeć. Czy na Rosji czy na USA? Na Rosji? Przepraszam bardzo, ale nie... choć mój post jest w sumie prorosyjski, ale ja im nie ufam tak samo jak Niemcom.

  A Niemcy to kondominium rosyjsko-niemieckie więc chyba lepiej postawić na USA.

  Oczywiście też jestem antsyjonistą talmudyczno-rabinicznym, ale musimy myśleć strategicznie.

  Znów muszę powtórzyć: dziś nie ma alternatywy wobec Dudy i PiS. Zna Pan taką top prosze wskazać i później walczyć o jej wygraną. Ja nie widzę... być może uda nam się ją zbudować za 10-15 lat, ale do tego czasu musimy wykorzystywać geopolityczne, realne szanse.

  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 22:08:16
  Pan do Huskiego: "Szkoda czasu dla ciebie, ponieważ każdy wie, że jestes tu jako 5 kolumna banderowsiej partii".

  Pytam się... Po co ta agresja i inwektywy? Po co?

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 22:35:32
  Husky, jak pewnie i Pan, nie urodził się w Polsce i nie mieszkał w PRL.
  Co do wkroczenia sowietów do Polski.
  A teraz Panie krzysztofjaw jak jest?
  Prowokowanie Rosji podobnie jaki kiedyś ZSRR, jest i było, czy nie?
  Czy wtedy Polska, przed 17 września miała dobre stosunki z ZSRR, czy przeciwnie?
  Bo ja jestem pewien, że były takie same jak teraz.
  1 września 1939 r. Niemcy napadły na Polskę, wydaje mi się, że to prawda, chyba, że Pan twierdzi inaczej.
  Do 17 września mieliśmy szansę aby się obronić.
  A nie obroniliśmy się do tego ostatniego guzika, nasi sojusznicy nas olali, rząd polski uciekł przez Zaleszczyki.
  Zatem plan "B" ZSRR musiał być wprowadzony (opracowany zresztą przez Ukraińca Chruszczowa - pod tytułem: odzyskanie Zachodniej Ukrainy spod polskiej okupacji), plan "B" w celu zyskania na czasie przez ZSRR.
  Jeśli Pan myśli, że Stalin był głupi i nie wiedział, że Hitler planuje atak na ZSRR, to znaczy, że jest Pan ignorantem.
  Musi Pan to zrozumieć i Pańskie Pisiory, że każdy kraj dba o swoje interesy a nie o cudze.
  Z tym trzeba się zawsze liczyć i taką politykę uprawiać.
  Jednak jak widać, historia dla Pana i Pańskiego ugrupowania jest tylko podmiotem do naginania, a Wy zajączki kic, kic a jak coś to pod miedzę.
 • @Husky 22:46:25
  Proszę brunatno kreaturo przyjechać do Polski, tu żyć i pracować.
  Przy okazji niejeden Polak tu z Neonu chciałby się z tobą spotkać face to face.
  Nadajesz z zagranicy i judzisz Polaka na Polaka.
  Z Polski nie miałbyś odwagi. Nie masz odwagi nawet pracować w Polsce, bo jak kiedyś pisałeś, że mam ci znaleźć pracę.
  A szukaj sam prymitywie, tchórzu szczekający spod nogi pana.
 • @lorenco 23:17:32
  До свидания товарищ
  слава Родины
  Россия
 • @Wrzodak Z. 22:04:06
  ależ z Pan zrobił się błyskotliwy wytrawny, kipiący erudycją polemista, panie Wrzodak - można powiedzieć, że nadzwyczajnie się Pan wyrobił - zupełnie jak - nie przymierzając - gacie w kroku

  strach pomyśleć co będzie jak się Pan będzie nadal w takim tempie - proszę wybaczyć dosłowność - wyrabiał

  jak nic, brązowy medal będzie

  - i wiatry...
 • @Andrzej Tokarski 23:29:28
  silne wiatry, niczym halny
  pzdr
 • @Husky 23:28:25
  Zanim użyję tłumacza google w celu przetłumaczenia obecnego twojego wpisu, wyjaśnij mi co znaczą słowa użyte przez ciebie pod notką: shalom
  Szabat szalom.
  Translator nie tłumaczy tego na język polski.
 • @Andrzej Tokarski 23:29:28
  Panie Andrzeju Tokarski.
  Jeśli ma Pan czas i chęć, proszę sobie oglądnąć wideo z Johnem Kirby, które podałem pod tą notką i zastanowić się nad tym, jakich sojuszników sobie wybraliśmy, oddając się im w sumie bezpowrotnie.
  Mnie się to nie podoba i wielu Polakom też.
  Chyba możemy mieć swoje zdanie, czy nie?
 • @krzysztofjaw 22:50:10
  Ten wyświechtany zwrot o "kondominium niemiecko-rosyjskim" świadczy, że cierpi pan na schorzenie michalkiewiczykowsko-braunowe, czyli tzw. polski patriotyzm a'la americano, co należy tłumaczyć jako krypto syjonistyczne podszczuwanie Polaków na Ruskich i Niemców, aby zależnie od koniunktury raz przebrać się za piłsudczykowskiego leguna, a raz za dziarskiego Rambo, a w ostateczności za watykańskiego Szwajcara, co to stoi na straży największej z "religijnych tajemnic", ze pecunia non olet :)))
 • @lorenco 23:51:57
  Szanowny Panie Lorenco
  nie podobają mi się ani nasi obecni sojusznicy, ani sowieci - bo to z rządami sowieckimi w kolejnej inkarnacji, a nie rosyjskimi mamy do czynienia na wschodzie. Że sowieci, to w istocie syjoniści, nie muszę tłumaczyć, bo świetnie Pan to wie. Teraz już Pan dostrzega, że ta cała proputinowska krzykliwa agresywna grupa, to w istocie żydowska piąta kolumna - świadoma tego, lub nie - to akurat nie ma znaczenia.

  Proszę się zastanowić, czy na pewno utożsamia się z tą grupą...

  nie podoba mi się też coraz bardziej agresywny ton pana byłego posła - z którym wielokrotnie próbowałem polemizować na cywilizowanym poziomie. Bezskutecznie, więc tym razem pozwoliłem sobie na pewną cierpką zgryźliwość - ale przecież nie pod Pana adresem
 • @Andrzej Tokarski 00:19:22
  Zgadza się lecz to, że bolszewicy to chazarzy.
  Syjoniści to także Arabowie.
  Zatem możemy nazywać jak chcemy i komu co pasuje.
  Proszę Pana. Był kiedyś wywiad z Putinem na temat Katynia.
  Putin odpowiedział na temat tego morderstwa, że ci, którzy są temu winni to albo już umarli albo wyjechali do swojego nowego kraju. Powiedział też, że nie tylko w Katyniu, Miednoje itd. zostali zamordowani Polacy lecz także Rosjanie.
  Na cmentarzu katyńskim obok Polaków, spoczywają także Rosjanie, tak samo rozstrzelani w potylicę przez tych, co już umarli albo wyjechali do swojego nowego kraju.
  Czy Pan myśli, że Putin mówiąc takie słowa nie wprost, lecz wiadomo o kogo chodzi nie naraził się tym o kogo chodzi?
  Czy Pan uważa, że prezydent Rosji jest idiotą i wiedząc, że za czasów pijaka Jelcyna, żydzi przejęli większość majątku rosyjskiego to będzie ich wyrzucał z kraju nachalnie, narazając się na antysemityzm? Przecież wtedy by go zabili. Trzeba działać z parchem ostrożnie.
  Co było jak zamknął złodzieja Chodorkowskiego? Pamięta Pan jak swiat żydowski oszalał?
  Trochę faktów Panie Tokarski trzeba znać.
  Ja należę do tej strony Polaków, którzy widzą Polskę neutralną i jeśli w pewnym momencie muszę być proputinowski to i bedę.
  Bo liczy się tylko interes naszego państwa.
  A nie fobie.
 • @Katana 01:31:44
  Dla mnie te cytaty z Bibli są za trudne. Jakieś rozdwojone jak język węża, można je interpretować tak, jak dany człek to odczuwa czy chce odczuwać.
  Bardziej rozumiem matematykę, np. logikę, koniunkcję:

  Operacja negacji ma w logice najwyższy priorytet. A zatem np. zapis p ∧ ~q jest równoznaczny zapisowi p ∧ (~q) i oznacza, że najpierw należy wykonać działanie ~p, a dopiero później koniunkcję. Na taką właśnie kolejność jasno wskazuje także brak spacji po znaku negacji, dlatego w tego typu sytuacjach na tej witrynie nawiasów się nie stosuje.

  W formułach logicznych na ogół przyjmuje się, że koniunkcja (nazywana też iloczynem logicznym) ma wyższy priorytet niż alternatywa. A zatem w wyrażeniu (p ∧ q) ∨ (p ∧ r) można opuścić nawiasy i napisać po prostu p ∧ q ∨ p ∧ r. Niższy priorytet mają dysjunkcja i binegacja, przy czym przez analogię należałoby też przyjąć, że dysjunkcja (będąca negacją koniunkcji) ma wyższy priorytet niż binegacja (negacja alternatywy). Dla uniknięcia dwuznaczności, we wszystkich wzorach umieszczonych na tej witrynie stosuje się jednak nawiasy w takich przypadkach.

  Za działania o najniższym priorytecie uważa się ekskluzję, równoważność i implikację. Zamiast (p ∨ q) ⇔ (q ∨ p) można więc po prostu napisać p ∨ q ⇔ q ∨ p. Z uwagi na czytelność formuł stosuje się jednak i tutaj nawiasy.
  =================================
  Katano cytat z Twojego komentarza powyżej:
  "A to, że ktoś nie chce wojny to v kolumna żydowska...?"
  Myślę, że każdy normalny człowiek na świecie nie chce wojny.
  Jest bardzo wiele przyjemnych zajęć, nudów nie ma.
  Nudzi się chyba tylko tym, co się nudzą sami sobą i potrzebują wrażeń z powodu swego prymitywizmu. Także starym dziadom prymitywom, którym już lekarze nie mogą przeszczepić kolejnego organu. Dziady te (Soros, McKain, Rodszyld etc.) nie wierzą w życie pozagrobowe, zatem ze swoją śmiercią mogą chcieć zabrać innych ze sobą i zrobić wielkie bum planecie Ziemi.
  Pewnie przesadzam i mam nadzieję, że przesadzam.
 • @Talbot 17:45:06
  "Ukrainie zachciało się niepodległości, demokracji i Unii Europejskiej i kiepsko na tym wyszła. "

  I Ty w to wierzysz, że Ukrainie się czegokolwiek zachciało?
 • @Husky 18:15:37
  Folklor dla poprawy nastroju?
 • @lorenco 01:12:45 "Syjoniści to także Arabowie."
  -Kolejny przykład wielkiej "lorenkowskiej" wiedzy. (chyba, że ma na myśli arabów mieszających cement na budowę syjonistycznych osiedli) :))) -Przypomina się zawołanie jego kolegów-intelektualistów; -Syjoniści do Sjamu!
 • @lorenco 01:12:45 -"Zatem możemy nazywać jak chcemy i komu co pasuje."-
  :)))
 • @Talbot 18:22:14
  "Co myślisz o wstąpieniu Polski do WNP?"

  Coś mi się wydaje, że wtedy nie stracilibyśmy banków, kopalń, stoczni i przemysłu włókienniczego....

  Dobre, co nie?
 • @lorenco 02:16:19 -"Operacja negacji ma w logice najwyższy priorytet."-
  :))) ... -Lorenco i Logika! -czyli Logos na wesoło. -SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!
 • @krzysztofjaw 22:50:10
  "Znów muszę powtórzyć: dziś nie ma alternatywy wobec Dudy i PiS."

  Nie wiem, czy Pan to dostrzega, ale ten brak jest sztucznie wywołany.
  Jest rezultatem pracy ścierwomediów i sondażowni pozakładanych przez byłych ubeków, którzy przewerbowali się na różne kierunki i służą różnym panom. To jest efekt braku lustracji. Rodzące się ruchy polityczne są rozbijane, ich poparcie jest zaniżane, czasem do akcji wkracza "seryjny".
  Jesteśmy w bagnie.
  Boję się, że razem z US Army do Polski przjedzie Gladio i pojawią się nagle "zielone ludziki" które po rosyjsku będą mówić z angielskim akcentem... I Trump może mieć kłopot jak z tego wybrnąć. Jeszcze nie zaczął urzędować a już agencje są na 100% pewne, że Putin ingerował w wybory tak samo jak były pewne istnienia broni masowego rażenia w Iraku. I zginęło milion Irakijczyków. Ciekawe ilu Polaków zginie gdy neokoni zorganizują w Polsce występy "zielonych ludzików" i pchną Polskę do konfliktu z Rosją. Skoro mogli zorganizować zamachy bombowe we Włoszech...

  A jeśli Antek twierdzi, że pod Łodzią nie powstanie żadna infrastruktura do budowy jedwabnego szlaku to pewnie nie wziął tego z powietrza. "Ładny" prezent zrobiliśmy Chińczykom - nie ma co :-(
  Proszę także pamiętać, że zbliżenie się do Chin i Rosji to także zbliżenie się do BRICS i krok w stronę odzyskania suwerenności monetarnej.

  Smoleńsk? Proszę zwrócić uwagę co mówił Braun o obecności w tym czasie Petraeusa w Polsce...
 • @Moher 02:58:36
  Donald Trump:
  Having a good relationship with Russia is a good thing, not a bad thing. Only "stupid" people, or fools, would think that it is bad! We have enough problems around the world without yet another one.
  When I am President, Russia will respect us far more than they do now and both countries will, perhaps, work together to solve some of the many great and pressing problems and issues of the WORLD!
  https://www.facebook.com/DonaldTrump/?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf

  A tak na marginesie Moher, ta matematyczna logika jest wklejona z portalu matematyki i nie ja jestem jej autorem.
  Nie jestem matematykiem, uczyłem się w szkole świeckiej różnych przedmiotów, zarówno humanistycznych jak i ścisłych.
  Nie wiem czego was tam uczą w seminarium.
 • @Jasiek 03:16:29
  "Ciekawe ilu Polaków zginie gdy neokoni zorganizują w Polsce występy "zielonych ludzików" i pchną Polskę ..."

  Zapomniałem tylko dodać, że te występy mogą zorganizować na złość Trumpowi, żeby miał kłopot. Dyplomatyczny. Bo my będziemy mieli militarny. Co najmniej.
 • @Katana 02:58:13
  Katana, ja żyję tak, że żaden szatan nie ma do mnie dostępu.
  A jak czuję, że gdzieś on się w pobliżu pelenta, odczyniam uroki:
  tfu, tfu, tfu na psi urok - 3 x powtórzyć.
 • @Moher 02:58:36
  "Lorenco i Logika! -czyli Logos na wesoło."

  Przynajmniej ktoś odróżnia sovietów i bolszewików od Rosjan.

  Szczęść Boże!
 • @stanislav 00:17:09
  "Ten wyświechtany zwrot o "kondominium niemiecko-rosyjskim"..."

  Zwrot z jednej strony jest wyświechtany, ale Polska zawsze będzie na takie niebezpieczeństwo narażona. Zwłaszcza wtedy gdy będziemy wkurzać jednych i drugich to Ruscy i Pruscy kiedyś nas rzeczywiście pozamiatają. A sprowadzenie wojsk USA i robienie bazy jest takim wkurzaniem.
  Raz się to zdarzyło gdy Niemka zasiadła na tronie carskim...

  Trzeba być ostrożnym.

  Ukłony
 • @lorenco 03:19:27 -Choćby Ci tłumaczyć,
  to i tak nie zrozumiesz. -Zasób mojej wiedzy przerasta zdolności poznawcze takich stalinowskich kursantów marxizmu-leninizmu jak Ty. -Przykro mi.
 • @Jasiek 03:27:23 -"Przynajmniej ktoś odróżnia sovietów i bolszewików od Rosjan."
  -Tak jak Arabów od syjonistow? -Żartowniś z Ciebie. :))) -Lubię dobre żarty! -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Moher 03:45:13
  "Tak jak Arabów od syjonistow?"

  Przecież gołym okiem widać, że chodzi o Semitów... proszę nie udawać, że się Pan nie domyślił. Pomyłka frojdowska czy jakoś tak.

  Pozdro!
 • @Moher 03:35:33
  "Zasób mojej wiedzy przerasta zdolności poznawcze takich stalinowskich kursantów marxizmu-leninizmu jak Ty. -Przykro mi."

  Kuźwa, mi też jest przykro, że stosuje Pan tyle uwag ad personam. A co do kursów to obstawiam, że jest ich teraz więcej w USA niż w Rosji. Bo gdzie uciekli bolszewicy jak im Stalin i Żukow zaczęli dobierać się do tyłków?
 • @lorenco 03:19:27 -"Having a good relationship with Russia is a good thing," ...Russia will respect us far more than they do now
  ..." -On Trump terms. :))) -Beside that, I would advise you to wait until he assumes the power of the Presidential Office. -We will see... -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Jasiek 03:51:46
  Oczywiście, że chodzi o Semitów. A kto zamieszkiwał Syjon?
  Mohery pewnie i wiedzą lepiej.
 • @Jasiek 03:58:23 "stosuje Pan tyle uwag ad personam."
  -Grunt to że ten stalinowiec "nie stosuje" w stosunku do "głupiego" według niego mohera. -Jeśli Pan Jasiek taki pracowity, to proszę przejrzeć jego komentarze na mój temat. -Mnie też jest wtedy przykro...
 • @Moher 04:04:11
  "to proszę przejrzeć jego komentarze na mój temat. "

  "Zło dobrem zwyciężaj"

  :-)
 • @Moher 03:58:30
  Ja na serio boję się, że neokoni mogą Trumpowi wywinąć numer z "zielonymi ludzikami" w Polsce. Zrobili już bajzel w Libii, Syrii, Jugosławii, Ukrainie, Iraku... przyszła kolej na nas?
 • @Moher 03:35:33
  Ale fajnie. Jak soviety napadną na Polskę i zwyciężą, dam im dowód, że Moher jako świadek moich kursów marksizmu - leninizmu zaświadczy o tych kursach. A, Moher, gdzie te kursy miałeś, napisz, muszę mieć jakąś wiarygodną podkładkę w razie czego.
 • @Jasiek 04:08:23
  Nie wiem kto o co się modli; ja uważam, że pokój na świecie powinien być nr 1 na liście człowieczeństwa.
  Rusofoby to największa w tej chwila zakała. Chcą wojny i rosyjskich węglowodorów oraz przede wszystkim rosyjskiej wody.
  A mnie się wydaje, że trzeba pracować, zarobić i sobie kupić od Rosjan.
 • @Jasiek 03:51:46 "Pomyłka frojdowska czy jakoś tak."
  -Oj tak! -Cobyśmy robili bez tego Freud'a. :)))
 • @lorenco 04:09:38muszę mieć jakąś wiarygodną podkładkę w razie czego."
  -Nie martw się. -Wystarczy to co tu wypisujesz. :)))
 • @Jasiek 04:08:23 -"przyszła kolej na nas?"
  -Z nami nie tak łatwo! -Nasz naród ma protekcję w Modlitwie. -A modlitwa to najpotężniejsza broń! -Módlmy się; -"Wojna oznacza zawsze klęskę pokoju, jest zawsze porażką dla ludzkości".

  Włączmy się i my do tej prośby Papieża.

  MODLITWA O POKÓJ ŚW. FRANCISZKA

  O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju,
  abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
  wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda;
  jedność, tam gdzie panuje zwątpienie;
  nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz;
  światło, tam gdzie panuje mrok;
  radość, tam gdzie panuje smutek.
  Spraw abyśmy mogli
  nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
  nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
  nie tyle szukać miłości, co kochać;
  albowiem dając otrzymujemy;
  wybaczając zyskujemy przebaczenie;
  a umierając, rodzimy się do wiecznego życia,
  przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.

  Modlitwa o Pokój na Świecie

  O Mój Jezu, błagam o miłosierdzie
  dla dotkniętych strasznymi wojnami.
  Błagam o zaszczepienie pokoju tym umęczonym narodom,
  które są ślepe na prawdę Twojego istnienia.
  Proszę o udzielenie tym narodom mocy Ducha Świętego,
  aby powstrzymały się od pogoni za władzą nad niewinnymi duszami.
  Zmiłuj się nad wszystkimi krajami,
  które są bezsilne wobec okropnych zbrodni,
  ogarniających cały świat.
  Amen. http://www.reginapacis.pl/index.php/component/k2/item/214-modlitwy-o-pokoj.html
 • @Moher 04:56:38
  "Wystarczy to co tu wypisujesz. :)))"

  Oto przykład:

  "Rusofoby to największa w tej chwila zakała. Chcą wojny i rosyjskich węglowodorów oraz przede wszystkim rosyjskiej wody.
  A mnie się wydaje, że trzeba pracować, zarobić i sobie kupić od Rosjan."

  Czy z czymś się nie zgadzasz?
  Musimy sobie uświadomić, że najeżdżając na Rosję tylko dlatego, że jest Rosją stawiamy się w jednym rzędzie z ideowymi bolszewikami i ich satanistycznymi mocodawcami...
  Bo to, że Rosjanin to nie soviet ani bolszewik to już napisałem wcześniej.
  No chyba, że się z czymś nie zgadasz.
 • @Moher 05:05:33
  "Módlmy się"

  Najpierw o rozum dla tych co z szabelką chcą odwojować Krym dla Ukrainy, dla tych co łykają jak pelikany neokońskie propagandowe gówno o konieczności zaprowadzania "demokracji" i dla tych, którzy wolą sankcje niż handel.

  Potem można modlić się o pokój :-)
 • @Jasiek 08:30:19 "Wystarczy to co tu wypisujesz. :)))"
  -Ja mam na myśli całokształt jego twórczości na Neonie a nie wyrwane przez Szanownego Pana Jaśka zdanie. -Chwalebne to bronić bliżniego swego, ale najpierw trzeba wiedzieć dlaczego. :))) -P.S. -Też odróżniam zwykłych ludzi od ich szatańskich władców...
 • @Jasiek 08:33:46 "Potem można modlić się o pokój :-)"
  Zawsze można. -Teraz też. :)))
 • @Moher 09:14:59
  "Ja mam na myśli całokształt jego twórczości na Neonie a nie wyrwane przez Szanownego Pana Jaśka zdanie."

  Nawet wyrwane zdanie dobrze oddaje sens tego co myślę o współczesnej nagonce na Rosję. A to przecież USA wszędzie robią bajzel... tzn "demokrację".

  Nie widać?
 • @lorenco 22:39:01
  Husky,mieszka w Polsce i zajmuje się polityką profesjonalnie- z tego żyje.
  I dlatego jest na tym portalu.
 • @Seth 09:40:05
  "Husky,mieszka w Polsce i zajmuje się polityką profesjonalnie- z tego żyje."

  Niech zgadnę - to Antoni M. ...? ;-)))))

  Pozdro!
 • @krzysztofjaw 22:35:32
  ...ej komentator,takie teksty do Zygmunta Wrzodaka szefa legendarnej "S" Ursusa !
  Szkoda czasu na twoją brechę, którą napisałeś.
 • @wszyscy
  Trochę podsumowująco.

  Ciszę się, że mój tekst pobudził do dyskusji. Zawsze to dobrze, choć raczej powinniśmy unikać inwektyw ad personam. Nieprawdaż?

  Rozwiewając wszelkie wątpliwości to urodziłem się w Polsce 48 lat temu. Podstawówkę i technikum kończyłem jeszcze w komunie, studia na przełomie i ukończyłem je w 1993 roku. Zawsze pracowałem i pracuję w Polsce. Bloguję od ośmiu lat a moje personalia są znane: Krzysztof Jaworucki (na fb też mam konto, choć nie trawię lewackości tego forum społecznościowego).

  Poglądy mam sprecyzowane od dawna i bliżej mi do R. Dmowskiego niż J. Piłsudskiego, ale dziś jest inny czas i liczą się realia i w tych realiach trzeba dbać o interes Polski i Polaków.

  Wielokrotnie pisałem o Judeopolonii i zdaję sobie sprawę z zamierzeń jej budowy. Tym bardziej musimy dbać o interesy Polski, nawet wykorzystując w tym zakresie syjonistów :).

  Moją pasją jest historia, więc proszę nie podważać mojej wiedzy a krytykować jedynie jej moją interpretację.

  Dziś naprawdę mamy czas na podmiotowe zaistnienie w Europie a nawet w świecie, więc nie dążmy uparcie do upadku obecnych władz, bo nie mamy nic w zamian.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @krzysztofjaw 10:47:31
  Szkoda, że bloger Tzysztof tak naiwnie myśli, a jai z tą naiwnością walczę.
  Trzeba realnie myśleć. USa będzie w każdej chwili za prezyedenta DT chciało się dogadać z Rosją. Putin nie będzie rozmawiał o Polsce z Dudą, Komorowskim itp., ponieważ oni za Obamy ryli pod Rosją i Putinem.
  Zrozum Krzysztofie, że nie chodzi usraelowi o Polskę i Polaków im chodzi o konfitury w Rosji. Oni UPAdłą Polskę już przejęli i mają terytorium do ewentualnej wojny w tej części. Usraelowi chodzi i opanowanie świata Rosja im przeszkadza, bo to dumny Naród Słowiański, oni mają przed sobą swietlaną przyszłosć a nie usrael, który w każdej chwili może się rozpaść, ponieważ system zbudowany w usraelu jest systemem antyludzkim, jest satanistyczny.
  To bagactwa Rosji są tu grą, a nie obrona Polski i Polaków - My, dla nich mamy byc miesem armatnim. Oni ci nie pomogą, oni postapią tak jak w Jałcie. My jesteśmy tylko pionkmi w grze usraelitów przeciwko Rosji. Masz na to mnóstwo przykładów i z historii i ostatnich 30 lat.
  Chłopie tu dokonano rozbiorów Polski, a usraelici wiedli kluczową rolę w podziale dobra wypracowanego przez polaków o ostatnich 55 lat.
  Polityka Polska musi byc oparta na prawdzie, na decyzjach suwerennego rządu, na świadomości narodowej. Świadomość narodowa powinna byc budowana w mediach, ale niestety, media pisowskie i OTR traktują swoich słuchaczy jak najgorszą hołotę, która ma być ciągle okłamywana i tworzona z nich sekta, która wierzy bez - granicznie jakimś podłym ludziom z tych mediów.
  Zrozum, że światem nie rzadzi Obama ani inny ryjek z tzw. zachodu, tam rządzi mason z korporacji mafii finansowej i oni wybierają do włądzy swoich wygodnych ludzi. DT też jest ich, ale on widzi inaczej politykę wobec Rosji tzn. będzie się dogadywał w sprawach ekonomi i wysigu zbrojeń. Ludzie z cienia Obamy dążyli rękami min. nas polaków abysmy walczyli z Rosja, zamiast robić wspólne interesy sąsiedzkie. Usraelici zrobili UPAdłej rzeż, gdzie obywatel Ukrainy zabija innego obywatela a rządzi żyd z złodziejem z usraela i Polski min. Balcerowicz i Nowak, których finansuje obecny rezydent i obecny ,,żond". Im też pasuje taka Polska, gdzie wszyscy są skłóceni, a złodziej kradnie co chce.
  Przypomnę ci kolejny raz, że mie ma różnicy miedzy PO - PIS- .N - SLD - PSL - Kukiz w sprawach zasadniczych dla Polski. Różnią się celowo wobec komucha Rzeplińskiego, filmikami z sejmu, lotem do portugalii, fakturami przyjaciela Macierenki - Kijowskiego itd. Rzucają tematy zastepcze z których żadnego chleba nie ma.
  Dali nie swoje 500+ ale pieniądze wzięli od parchatego a on już zaciera rece i będzie ściągał z tych nowonarodzonych lichwiarskie raty od kredytów.
  Polska jezeli ma isteniec to tylko jako silne zwarte, Państwo neutralne, żyjące w zgodzie z najbliższymi sąsiadami. Ma świadomy Naród, który jest ciagle uświadamiany, ma swoją obronę terytorialną i silną odstraszającą armię, może nawet z włąsną bronią nuklearna. Zreszta wojna rozgrywa się dziś na naszych oczach, jest to wojna hybrydowa, medialna skierowana przeciw Rosji i Putinowi. Pachołki z tzw. nieposlkich elit poltycznych wmieszali Polskę w tą wojnę, nie patrząc jakie katastrofalne skutki to przynosi na przyszłosć naszych pokoleń.
  Dążmy do Niepodległości Polski, a nie służbie największym zbrodniczym systemie jakie niesie nowy porządek świata pod kierunkiem trockistów przemianowanych na neo-konserwatystów. Oni dązą do straszliwej dyktatury, oni chcą świata elit, bez Boga z szatanem który wkracza parszywym buten na polskie terytorium, co niesie na przyszłosć tylko spaloną ziemię.
 • @Wrzodak Z. 13:58:21
  Szanowny Panie

  Ja to wszystko rozumiem. Mało tego: też wielokrotnie o wszystkich tych sprawach pisałem, za co nieraz i tak dostałem łatkę antysemityzmu. Może nie ze wszystkim jestem aż tak radykalny i jednostronny, ale przynaję Panu ogólnie rację.

  Też obawiam się, że Polska ma być mięsem armatnim, co już wielokrotnie było w historii. Wojna trwa już od dawna, III WŚ, która ma innych charakter i wymiar: nie zbrojny a własnie hybrydowy. Nie znaczy to jednak, że nie może ona się skończyć konfliktem zbrojnym i to być może właśnie na terenie Polski lub Ukrainy czy też nawet Rosji.

  Tyle tylko, że co możemy dziś zrobić? Nie stać nas na razie na neutralność więc musimy wyjkorzystywać większych, abyśmy stali się silni. To pragmatyzm, który być może jest dla Pana nie do przyjęcia, ale jako Polska nie mamy innego wyjścia.

  Na szczęście rośnie młode pokolenie, patriotycznie nastawione i je musimy odpowiednio przygotować do polskości i objęcia przyszłej polskiej władzy.

  Takie są realia niestety a mrzonki nic nam nie dadzą, możemy cały czas marzyć, ale bez czynów nic nam nie wyjdzie. Stąd mój pragmatyzm i nie wiem, czy zdołamy wykorzystać jako naród np. USA i PiS, ale trzeba w to wierzyć, bo inaczej nas nie będzie.

  A dodatkowo sądzę, że dziś bardziej zagraża nam dotychczasowa UE niż USA. A mój tekst jest też wskazaniem konieczności dogadania się z Putinem.

  Może i te moje konkluzje są marzeniem, ale w co wierzyć?

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej