Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

J. Kaczyński - mistrz strategii, P. Kukiz - liderem opozycji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Marcin Wikło z wpolityce.pl zauważył, że polityka J. Kaczyńskiego jest "na poziomie, który dla dzisiejszej polskiej opozycji jest po prostu nieosiągalny" i ma zupełną rację, przy czym ja utrzymuję, że dziś normalną opozycję stanowi jedynie Kukiz'15.

Tak sobie myślę, że naprawdę po wojnie nie mieliśmy lepszego stratega politycznego niż J. Kaczyński.

I to tak naprawdę doprowadza do wściekłości totalną opozycję a raczej nie opozycję tylko zdradliwych awanturników chcących za wszelką cenę - nawet łamiąc prawo, siłowo i z rozlewem krwi Polaków - powrócić do władzy.

Nie mam zamiaru opisywać tego, jak umiejętnie J. Kaczyński uniemożliwił od pierwszych decyzji destrukcję rządu i prezydenta (też wpływając na skład rządu), którą chciała realizować totalna pseudoopozycja doprowadzając do upadku demokratycznie wybranych przez Polaków: rządu i prezydenta - powtarzam: nawet kosztem rozlewu polskiej krwi, targowickiego zaprzedania Polski zniemczonej UE, przyjęcia islamistów i nawet łamiąc prawo i doprowadzając do siłowego zmachu stanu. 

Zapewne - wedle mnie - postkomunistyczni spec-chłopcy oraz prawdopodobnie wszelkiej maści sorosowi lewako-demoliberałowie według siebie zrobili antypolsko wszystko, by nowy rząd stracił władzę już po kilku miesiącach: powołali Nowoczesną i KOD, zaklepali sobie TK z zapisami o możliwości odwołania prezydenta i mającego na celu wetowanie wszystkich ustaw rządu PiS, od pierwszych dni rządu (a nawet jeszcze przed jego powołaniem) prowadzili jedną wielką awanturniczą i obstrukcyjną hucpę, też uliczną.

Sądzę, że te niemal dwa lata strategii politycznej J. Kaczyńskiego (od kampanii wyborczych w 2015 roku) szybko posłuży do napisania przez zdolnego studenta jakiegoś doktoratu.

Działania totalnej pseudoopozycji nic nie dały i rząd spokojnie przeprowadził swoje ustawy/reformy i zrobił więcej dla Polski niż przez ostatnie 27 lat tzw. pseudoelity III RP, choć tak naprawdę te pseudoelity działały przeciw Polsce i Polakom.

Ostatnie działania polityków PiS a przede wszystkim J. Kaczyńskiego tylko potwierdzają moją o nim opinię.

Mistrzowskie przeprowadzenie przyjęcia ustawy dezubekizacyjnej poprzez wywołanie tematu zastępczego w postaci dyskusji o roli dziennikarzy w Parlamencie a przez ten obszar ośmieszenie opozycji i pokazanie, że PiS potrafi wycofywać się z chybionych propozycji; podobnie świetne przyjęcie ustawy budżetowej, której nie przyjęcie mogłoby doprowadzić do upadku rządu i parlamentu; no i wreszcie ostatnie wyciągnięcie ręki do opozycji zaprezentowanej przez J. Kaczyńskiego słowami:

"Wszyscy wiemy, z jakimi wydarzeniami mieliśmy do czynienia w parlamencie. Chciałbym spojrzeć na to od pozytywnej strony. Jesteśmy przed świętami. Chcielibyśmy, żeby ten czas przyniósł spokój i pozytywną perspektywę. Propozycje umocnienia pozycji klubów opozycyjnych w parlamencie pozostają aktualne. Chcielibyśmy, by szef opozycji - jesteśmy przekonani, że powinna istnieć taka instytucja - miał pewne uprawnienia. My sobie to cenimy, demokracja to przecież starcie poglądów i prawa mniejszości. Np. w Wlk. Brytanii co piąte posiedzenie parlamentu ma porządek układany przez opozycję. Można przedyskutować takie rozwiązanie (...)Wyciągamy do opozycji rękę. Mamy nadzieję, że nie zostanie ona odrzucona" [1].

Propozycja J. Kaczyńskiego jest naprawdę daleko idąca, na wskroś demokratyczna oraz powinna być z entuzjazmem przyjęta przez normalną, konstruktywną opozycję... No właśnie, gdyby totalniacy taką opozycją byli a nie są.

Przyjęcie tych propozycji wymusiłoby na dzisiejszej opozycji wybranie jej lidera. Przyjmując, że PO i .N nie są normalną opozycją a raczej wydają się być zdrajcami Polski oraz przestępcami, jedynym kandydatem na lidera parlamentarnej opozycji jest Paweł Kukiz.

Oczywiście może to stać się realne w przypadku ostrego sporu liderów PO i .N o przywództwo w opozycji a takiego sporu z pewnością można by się spodziewać, gdyby propozycja J. Kaczyńskiego została przyjęta.

Dlatego sądzę, że każda decyzja parlamentarnych przeciwników rządu wobec propozycji szefa PiS będzie korzystna dla obecnych władz. Ich przyjęcie będzie oznaczało ostry konflikt o przywództwo pomiędzy R. Petru a G. Schetyną, co już widać po pierwszych nerwowych reakcjach szefa .N [2,3]. Nie przyjęcie propozycji (co zapewne będzie miało miejsce) tylko utwierdzi wszystkich w przekonaniu, że PO i .N są w Polsce siłami jedynie destrukcyjnymi i nie stanowią ugrupowań konstruktywnych. Podobnie sytuacja ma się z propozycją cyklicznego (co piątego wzorem UK) ustanowienia przez opozycję planu posiedzenia Sejmu, bo warto zauważyć, że PiS i tak ma większość parlamentarną a dodatkowo opozycja musiałaby - ustalając plan posiedzenia - stać się jakoś konstruktywna i przedstawiać choćby projekty ustaw. A ona przecież ma inne totalniacko destruktywne priorytety niż jakaś zabawa w postaci prac nad projektami ustaw i nawet obie zdradliwie partie nie mają przecież żadnego programu, w szczególności .N.

Marcin Wikło z wpolityce.pl zauważył, że polityka J. Kaczyńskiego jest "na poziomie, który dla dzisiejszej polskiej opozycji jest po prostu nieosiągalny" [3]i ma zupełną rację, przy czym w dalszym ciągu utrzymuję, że dziś normalną opozycję stanowi jedynie Kukiz'15.

 

[1] http://niezalezna.pl/91069-prezes-pis-wyciagamy-do-opozycji-reke-ale-nie-godzimy-sie-na-przestepstwa#comment-4128734

[2] http://niezalezna.pl/91074-petru-zdenerwowany-po-propozycji-jaroslawa-kaczynskiego-szef-n-bez-szans-na-lidera-opozycji

[3] http://wpolityce.pl/polityka/320358-dzien-dobry-jestem-szefem-opozycji-prezes-pis-pokazuje-petru-i-schetynie-jak-sie-robi-polityke

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Twoja fascynacja
  "genialnym strategiem" jest wprost porażająca :)

  Gdzie był ten "geniusz" jak PiS przeżynało 6 x pod rząd?

  PiS wygrał nie dlatego, że Kaczyński to "genialny strateg" tylko dlatego, że wyborcy mieli już dość PO/PSL. Gdyby poprzednia koalicja nie była taka aferalna i Tusk nie uciekł do Brukseli to PiS znowu dostałby baty.

  Teraz robiąc za "totalną opozycję" sami się ośmieszają i kopią sobie dołki. Z drugiej jednak strony Kaczyński robi wszystko, żeby dać im paliwo do działania.

  Nikt normalny nie wziąłby do rządu Macierewicza czy Waszczykowskiego. Straty po nich Polska będzie odrabiała przez dziesięciolecia. Morawiecki to też jasny sygnał, że banksterstwo rządzi a polscy przedsiębiorcy już emigrują z firmami za granicę.
  A co z Pawłowiczem? Taka krótka ławeczka w PiSie?

  Co do Kukiz15 to zgoda, ugrupowanie z największym odsetkiem ludzi myślących trzeźwo i co najważniejsze - po polsku.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:03:30
  Moja fascynacja nie jest jakaś ślepa. Po prostu wskazuję fakty. Faktem też jest, że nawet jak PiS był w opozycji to nigdy nie stał się "totalną opozycją" w rozumieniu dzisiejszych targowiczan.

  Czy nie popełniał błędów? Ależ oczywiście, choćby w 2007 roku.

  Mimo przegrywanych wyborów nie pozwolił na rozpad PiS-u i czekał cierpliwie.

  Oczywiście, że wygrana PiS wynikała z absurdalności i antypolskości rządów PO-PSL, też z nieudolności i aferalności. Z tym, że gdyby nie było alternatywy gotowej do przejęcia władzy to oni znów by wygrali. A wtedy co? Ja sobie dziś nie wyobrażam Komorowskiego jako prezydenta i Tuska lub Kopacz jako premiera.

  O Kukizie mamy podobne zdanie. Jest szansa, że jak będzie dalej tak działał może zyskać w przyszłości około 20% głosów. To dużo.

  Pozdrawiam

  Jak chyba wiesz nie jestem bezkrytycznym pisiorem a raczej daleko mi od niego... Ale co w zamian w dniu dziesiejszym?
 • @krzysztofjaw 18:00:22
  Masz rację ,jak na razie nie ma nic mądrzejszego od obecnej władzy.Jeżeli za trzy lata przerżna wybory. to i tak będą najsilniejsza opozycja w parlamencie.
 • @kanton 18:14:59
  Nie ma obaw, nie przerżną i trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, że Polska zaczęła się zmieniać. Jedni widzą głównie plusy tych zmian, inni głównie minusy, z tym że tych pierwszych zaczyna wyraźnie przybywać, a wśród tych drugich jest wielu, którzy i tak nigdy nie przejrzą na oczy, obojętnie, co się już wydarzyło i co w przyszłości wydarzy.
 • @krzysztofjaw 18:00:22
  Wiem, ze nie jestes bezkrytyczny. Tylko może zbyt entuzjastyczny?

  Z komentarzem się zgadzam praktycznie w całości. Podobnie napisałem parę dni temu:

  //Jest bowiem mało prawdopodobne, żeby PiS wygrał następne wybory, mimo triumfalnych sondaży publikowanych przez usłużne sondażownie. To na co PO potrzebowała osiem lat PiS załatwi sobie w dwa lata. Mam tu oczywiście na myśli niechęć wyborców.Tylko, że dziś nie ma nikogo na podmiankę bo osobiście nie wyobrażam sobie powrotu PO do władzy. Tym razem pewnie z Nowoczesną i KODziarzami. Brrrrr...

  W jednej z przedwyborczych notek postulowałem, żeby głosować na małe ugrupowania, zwłaszcza na Ruch Kukiz15' (gdzie jakimś cudem znalazł się chyba największy odsetek Polaków, nie chazarów i szabesgojów) po to tylko, żeby PiS nie miał większości parlamentarnej i nie mógł rządzić sam. Tylko jakaś koalicja mogłaby utemperować w jakiś sposób megalomańskie i autorytarne zapędy Kaczyńskiego.A tak PiS hula, piekła nie ma! Tym bardziej, że mają dyspozycyjnego na 100% lokatora Belwederu.//

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/135791,przedbiegi-sorosa-czyli-rozgrzewka-przed-majdanem
 • @kanton 18:14:59
  Przerżną... Tylko nie ma ich kim zastąpić...
 • @Jeremi 18:26:55
  //Jedni widzą głównie plusy tych zmian, inni głównie minusy, z tym że tych pierwszych zaczyna wyraźnie przybywać,//

  A mógłbyś tak je wypunktować? Te plusy oczywiście :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:38:13
  Spirito, jesteś właśnie głównym przedstawicielem tej pierwszej grupy na tym portalu, ale mam nadzieję, że do końca przyszłego roku przejrzysz i zobaczysz, chociaż kilka tych plusów, bo na dzisiaj nie widzisz żadnego. A jakie to plusy? Premier Szydło wyraźnie je dwa dni temu i wczoraj w powtórce wypunktowała, kto chciał je poznać to dawno je poznał, chyba że tacy jedni zakłócili mu odbiór przekazu. Jeżeli ci naprawdę zależy na ich poznaniu, w co wątpię, to z łatwością znajdziesz w necie jej wystąpienie.
  Pozdrawiam
 • Genialna strategia to utworzenie najwyższych władz PiSu z judeo i banderopsycholi
  Jest kosztowna nie tylko z powodu 4 miliardowego kredytu Dudy dna banderyzację Ukrainy, przygotowywanie władzy do wykorzystywania prawa przeciwko jego przeznaczeniu i wzmacnianie opozycji jako miochnikowskiej jedynej alternatywy opozycyjnej (poza głupkami korwinowsko kukizowymi jako chwilowo użytecznymi jak mieli być poprzednio Leper i Giertych.
 • @Jeremi 18:52:31
  Oglądałem, mi telewizji nie skasowali.

  I co powiedziała? Oczywiście o 500+ a potem to, sorki, ale lała wodę.

  //mam nadzieję, że do końca przyszłego roku przejrzysz//

  Ja już od wielu lat się przyglądam a moje spostrzeżenia możesz zobaczyć w moich notkach. Od lat nie zmieniłem zdania i teraz też się nie zanosi. A nawet przeciwnie.
 • @Jeremi 18:52:31
  PS.
  Sam fakt, ze takie niebezpieczne miernoty jak Macierewicz i Waszczykowski są ministrami już dyskwalifikuje PiS.
 • Zastanawiajace
  Jedno co mnie zastanawia.
  Dlaczego nie zebrał się jeszcze gabinet cieni?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:36:20
  Jarek, jesteś mądrym człowiekiem i zgadzam się - " Przerżną... Tylko nie ma ich kim zastąpić..." Otóż to, Polacy nie są głupi, są zatomizowani. Nie tylko poprzez działające, i niestety po czasie ujawniane syjonistyczne jaczejki destabilizujące prawie każdą sferę życia. Również związane jest to z brakiem środków, którymi coraz bardziej nas Polaków syjoniści pozbawiają.
  A zwróć uwagę. ile krzywdy zrobił uczciwym Polakom, ten z początku wydający się Polskim, portal "Polacy", kierowany przez niby "polaka" -muftiego.
 • Beneficjenci
  Największymi beneficjentami tego protestu opozycji w Sejmie są rodziny protestujących.
  Pozbyli się na okres świąt głupków z domu.
 • @Husky 21:38:04
  ...dobre,uśmiałem się... he,he,he...
 • "układ dwupartyjny" to demodyktatura POPiSu + użyteczne głupki jeśli się przebiją
  Dla tego monopol na KOD ma michnikowszczyzna z większością fałszywych autorytetów wspólnych z PiS i sekslewicami ( judeo i banderopsycholicznymi. Mikkowcy korwinowscy i kukizowi oraz kibolonarodowcy mogą konkurować z oburzonymi na poszczególnych swych przywódców lub samotnych wilków dialektycznych o to, który z nich jest bardziej użytecznym głupkiem. Trybunał Konstytucyjny pęka by zapewnić bezpieczeństwo oscylatorowi wyborczemu pobermanowskiego pasożytnictwa przed planktonem politycznym jeśli będzie trzeba to przez wprowadzenie JOWów w odpowiednim zakresie i sposobie.
  PiS i Platforma Razem z sexlewicami zastępują pod patronatem jevishamerykanów i nowohevbrajczyków byle partie moczarowców, natolińczykow,gomułkowców itp
 • @telewidzacy 00:33:43
  -W Twojej szkole nie było lekcji języka polskiego, czy to wina telewizora? ;)
 • @Husky 21:38:04
  Dobre:)
  Przekażę dalej...

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej