Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Balonik współczesnej, nie tylko polskiej, Targowicy pękł!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polacy są jednak mądrzejsi od nich wszystkich. Przez tyle miesięcy nie dali się zmanipulować i już nie dadzą. Polska jest Polaków, tak jak inne narody mają swoje państwa i będą o nie walczyć.

Wszystko było uzgodnione.

G. Soros, czyli zapewne Rothschildowie oraz zewnętrzni być może podwładni Rockefellerów i ich fundacje oraz organizacje od niech zależne utworzyli z dużą dozą prawdopodobieństwa zarówno Nowoczesną, jak i KOD.

Te dwie organizacje od samego początku utraty władzy przez polskich postkomunistyczno-lewako-demoliberałów spod znaku PO-PSL miały szybko doprowadzić do obalenia nowych władz polskich, czyli prezydenta A. Dudę i rząd prawicowy pod wodzą PiS.

Pomimo wielkich pieniędzy sponsorów, mobilizacji syjo-lewacko odmóżdżonych przez 27 lat Polaków i całego spektrum pogrobowców SB-eków i WSI-oków nie udało się przez nich osiągnąć zamierzonego celu.

Nawet usilne targowickie prośby naszych zdrajców o pomoc za granicą na nic się zdały, co dziś było widać w czasie kolejnej i zainicjowanej przez rodzimych szubrawców debacie o Polsce w Parlamencie Europejskim.

Ta debata pokazała jeszcze raz jak nikczemni potrafią być mieniący się niby Polakami współcześni Targowiczanie tacy jak J. Lewandowski. Ten osobnik, obok J.K. Bieleckiego, L. Balcerowicza, B. Geremka, T. Mazowieckiego, A. Michnika, J. Kuronia, D. Tuska, L. Wałęsy, E. Kopacz, A. Kwaśniewskiego, B. Komorowskiego, R. Petru, M. Kijowowskiego i wielu innych winni już dawno być osądzeni za działanie na szkodę naszej Ojczyzny. A tacy ludzie jak F. Timmermans , J. C. Juncker czy G. Verhofstadt już dawno powinni odpowiadać za szkalowanie Polski przed międzynarodowymi trybunałami karnymi.

Polacy są jednak mądrzejsi od nich wszystkich. Przez tyle miesięcy nie dali się zmanipulować i już nie dadzą. Polska jest Polaków, tak jak inne narody mają swoje państwa i będą o nie walczyć.

Lewacko-demoliberalna ideologia przegrała, tak jak przegrali jej wielcy od setek lat finansowi kreatorzy. Oni zdają sobie z tego sprawę, stąd taki ich kwik, nie tylko w Polsce. A ich sterowane i łase na przywileje marionetki dziś się po prostu boją o wszystko... Dlatego ich kwik jest jeszcze większy.

Nam pozostaje tylko uśmiech politowania i współczucie. Człowiek jest nie do zabicia. I dobrze...

A nadmuchiwany kuriozalny balonik polskich zdrajców pękł 13 grudnia 2016 roku... :), o czym chyba nikogo nie trzeba przekonywać. 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Autor nie ma zielonego pojęcia o historii Polski
  Poszedł po prostej linii wskazanej przez jednego z biskupów.
  Kim była Targowica. To związek popierany przez papieża Piusa VI, nuncjusza papieskiego Saluzzo, prymasa Polski Michała Poniatowskiego, biskupów Józefa Kossakowskiego, Ignacego Massalskiego, Wojciecha Skarszewskiego, Michała Romana Sierakowskiego (naczelnego kapelana konfederacji), dzisiejsza targowica z tej strony to Tadeusz Rydzyk i Episkopat, oraz polityków Stanisława Szczęsnego Potockiego, Seweryna Rzewuskiego, Franciszka Ksawerego Branickiego, w dzisiejszej targowicy to Jarosław Kaczyński i PiS. Można słuchać biskupów twierdzacych, że pedofilia wśród księży wynika z tego, ze pozbawione miłości dzieci sprowadzają dorosłych, wykształconych kapłanów na drogę grzechu. I to dzieci są winne, co zrobił autor.
  Jednym z atrybutów Targowicy jest zaprzedanie się obcemu mocarstwu. Tylko Kazimierz Odnowiciel, komuniści i PiS sprowadzili na nasze ziemie obce wojska. Sprowadzenie wojski, zakupy pozaprzetargowe Macierewicza, to właśnie zaprzedanie się USA. Dla zamydlenia oczu Macierewicz organizuje przetarg. Jeśli kupimy choć jeden śmigłowiec amerykański kupowanie innych przestaje mieć sens. Same maszyny to tylko ułamek kosztów.Do maszyn trzeba wyspecjalizowanych warsztatów, pilotów, mechaników, magazynów części zamiennych, symulatorów. Przekrętowy zakup choćby kilku Black hawk zdefiniuje sprzęt, na którym Polacy będą latali. Jawna Targowica, czy niewykształcony elektorat PIS to widzi?
 • @Zawisza Niebieski 21:56:50
  to PiS prosi o jakąś pomoc z zewnątrz ? chyba członkostwo w NATO wymaga obecności sojuszników , a nie jak w przypadku "targowickich " malkontentów wrogiej armii ? zresztą te w/ w nazwiska doskonale pasują do współczesnych malkontentów , których trudno znaleźć w partii rządzącej , jest wprost przeciwnie co zresztą dostrzegają ludzie bo nadal PiS ma zdecydowanie większe poparcie od wszystkich innych , więc nie "żeń tu kitu" z jakimś "niewykształconym elektoratem "
 • @Zawisza Niebieski 21:56:50
  Jest ciężko dyskutować, gdy jedynym argumentem jest nienawiść wobec PiS i katolicyzmu.

  Historia nasza jest taka, że Targowica doprowadziła do rozbiorów Polski i jej znikniecia z mapy świata. Dziś ta Targowica jest tylko po jednej stronie.

  Oczywiście nieraz trzeba mieć zastrzeżenia do obecnych władz. Mało tego - to też nie jest moja bajka, ale czy dziś jest ktokolwiek innych, który choć trochę będzie dbał o Polskę? Nie ma a jeżeli obalimy PiS to co będzie w zamian?

  Rozumiem, że mozna być przeciw, ale na dzis musimy budować oddolnie nasze polskie elity i wykorzystywać szanse. Obecnie taka szansą sa obecne władze.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 23:51:24
  Dlaczego insynuujesz nienawiść? Uważasz, że krytyka nagannych faktów jest tożsama z emocjami nienawiści?

  W jaki sposób PiS według Ciebie dba o Polskę?

  Ciągle mówisz, że trzeba mieć zastrzeżenia ( ładny eufemizm) do dzisiejszych władz, ale jedyne co robisz, to nieustannie wychwalasz ich pod niebiosa.
 • @Lotna 00:27:49
  No nie... zastrzeżenia to nie tylko eufemizm, ale na przykład moim postem "Czy to jeszcze mój prezydent, mój rząd? wyraziłem swoje wątpliwości i niestety przez wielu byłem potępiony.

  Zobacz: http://krzysztofjaw.blogspot.com/2016/10/czy-to-jeszcze-moj-prezydent-moj-rzad.html

  Dziś jeszcze dodałbym nasiona GMO i szczepionki... a także co ustalono w Izraelu podczas posiedzenia obu rządów.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 23:51:24
  PIS ma gębę pełną patriotycznych frazesów, a za plecami popiera ustawę 1066, poprzez zaostrzanie prawa w zakresie obowiązkowych szczepień naraża ludzi na choroby i okaleczenia, wprowadza do Polski żywność GMO prowadzącą do bezpłodności, praktycznie likwiduje przyzagrodową hodowlę świń niszcząc w ten sposób bezpieczeństwo żywnościowe Polaków, rozwala praktycznie uzgodnioną z rolnikami ustawę o sprzedaży bezpośredniej rolników, podpisując CETA skazuje tym samym wiele firm na upadek , zaostrzając przepisy skarbowe spowoduje nieopłacalność funkcjonowania wielu małych rodzinnych firm. A wszystko to w interesie globalnej mafii korporacyjnej chcącej przejąc w całości rynek w Polsce i uzależnić Polaków od swoich kaprysów. To są wszystko realne działania. Jesli ktoś nie widzi w tym zagrożenia, to znaczy , że w ogóle nie ma orientacji w rzeczywistości.

  Dodatkowo prowadzi nas na wojnę z Rosją, by do reszty wybić patriotycznych Polaków. Mało?
 • @puuuq 22:34:59
  Właśnie czekamy na przybycie wojsk amerykańskich do naszego kraju, czy to nie jest prośba o pomoc z zewnątrz? Od dawna byliśmy w NATO, i nie było stałych wojsk NATO na naszym terenie, jakoś można było?

  Co do wykształcenia elektoratów to są na to dane statystyczne. Członkowie PO mają znacznie niższe wykształcenie niż członkowie PIS, i na odwrót PiS popiera głównie elektorat wiejski o wykształceniu niższym niż elektorat PO. Popatrz na statystyki wyborów. Wybory parlamentarne 2015.
  http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/zNiktkpTURBXy9lODgyZTc4NDZjNzU1MzZlYzhmM2EzOTVkNjU4YmJjOS5qcGeTlQLNAxQAwsOVAgDNAvjCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA
 • @krzysztofjaw 23:51:24
  Autorze, nie chcesz zobaczyć argumentów zasłaniają się, nienawiścią wobec PiS. Popatrz na sytuację w kraju po roku rządów tej partii.

  Co do Targowicy to ją zdefiniowałem historycznie, kim byli jej główni członkowie. To elity polityczne i elity Kościoła. Dziś rządzą dokładnie ci sami. Popatrz na interes Tadeusza R. jak urzędy prześciagą się w zleceniach, popatrz jak dobrze finansowo dzieje się Kosciołowi. Popatrz jak rośnie zadłużenie, żaden rząd nie miał tak dużego przyrostu zadłużenia przy ewidentnym ograniczeniu inwestycji. Reforma szkolnictwa może doprowadzić do konieczności oddania dotacji unijnych, jakie otrzymały gimnazja itd. itp.

  Prawda, nie ma dziś siły której warto by powierzyć władzę, co jednak nie oznacza, że mam popierać partię ewidentnie niszczącą mój kraj, co robisz Ty autorze.
 • @Zawisza Niebieski 21:56:50
  Tylko Kazimierz Odnowiciel, komuniści i PiS sprowadzili na nasze ziemie obce wojska.

  >> to niezaprzeczalne fakty, bolesne dla apologetów PiS.
 • @Zawisza Niebieski 17:34:35
  /nie było stałych wojsk NATO na naszym terenie, jakoś można było? /......aha , to dopiero jak Rosja przejmie całą Ukrainę , to wtedy pozwolimy Amerykanom czy Brytyjczykom posiedzieć sobie u nas ? bo sami jesteśmy na tyle silni ,że nikt nam "nie podskoczy ,a gdybyśmy wzięli te "Caracale" to moglibyśmy nawet NATO opuścić, a wracając do Targowicy , do tych zdrajców z królem na czele , to trzeba mieć wyjątkowy tupet by ich jakoś kojarzyć z ludźmi PiS , chyba nawet celowo tu podkreśliłeś ,że ci z PiS to jakieś lepiej wykształcone elity od plebejskiej , skromnej i życzliwej ludziom "platformy" , zresztą , wykształcenie nie musi tu grać żadnej roli bo taki Szczęsny Potocki był wyjątkowym idiotą ale z największą "kasą " i to decydowało wtedy i teraz , dla tych co mają najwięcej , zawsze zgromadzone dobra pozostaną najważniejsze ,stąd nawet jakaś więź z ojczyzną nie ma dla nich znaczenia
 • @Zawisza Niebieski 17:43:59
  Masz pytania

  https://pbs.twimg.com/media/CzvRj4WXUAEiaMr.jpg
 • Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się dziś z Rudolphem Giulianim Czytaj więcej na http://fakty.interia.
  2h bardzo dobrej rozmowy o stosunkach polsko-amerykańskich

  https://pbs.twimg.com/media/Czu0nm-XAAE2TbJ.jpg

  Giuliani odwiedził dziś Warszawę z okazji rocznicy powstania działającej m.in. w Polsce kancelarii prawnej Greenberg Traurig. Jak zauważa 300polityka, to pierwsza po listopadowych wyborach prezydenckich w USA wizyta tak wpływowego polityka Partii Republikańskiej w naszym kraju.

  "Ciekawa propozycja"
  Prezes PiS, relacjonując przebieg rozmowy w "Wiadomościach" TVP, powiedział, że dotyczyła ona m.in. gospodarki. "Wyszła oferta wyraźnego zwiększenia tej współpracy w różnych sferach, ze szczególnym uwzględnieniem sfery energetycznej. To dla Polski, która chce być krajem niezależnym od tych, którzy mogą wykorzystywać zależność energetyczną dla celów politycznych wrogich Polsce, to jest bardzo ciekawe" - wskazał Kaczyński.

  "Być może od tego zaczniemy relacje-polsko-amerykańskie. Oczywiście niczego w tej chwili nie rozstrzygam" - zaznaczył prezes PiS.

  "To wszystko, co tutaj niepokoiło, jest tak naprawdę ujmowane, przede wszystkim chodzi o stosunki z Rosją, w ramach racjonalnej polityki, w której nasze interesy mogą się z łatwością zmieścić" - powiedział Kaczyński. (Giuliani) "jest (...) głęboko przekonany, że ta polityka wzmocnienia pozycji Stanów Zjednoczonych, ta wielka Ameryka - Donalda Trumpa, to będzie sytuacja, w której ten świat demokratyczny, do którego należy Polska, a w szczególności ta jego część, która jest - można powiedzieć - najbardziej wystawiona na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, będzie bezpieczniejsza niż przedtem" - zaznaczył prezes PiS.

  Giuliani, były prokurator i do 2001 r. burmistrz Nowego Jorku, był kandydatem na stanowisko sekretarza stanu USA w administracji prezydenta elekta Donalda Trumpa. Ostatecznie wycofał się z ubiegania się o to stanowisko, a Trump desygnował na sekretarza stanu USA Rexa Tillersona, szefa koncernu naftowego ExxonMobil.

  INTERIA.PL/PAP
 • @Husky 20:53:18
  I co-uważasz ,że amerykanie zrobią z nas drugą japonię, lub choćby Koreę . Bo sobie jeden z drugim pogaworzył?
 • @zadziwiony 22:01:42
  No to jesteśmy zmarginalizowani w Europie czy nie ?
 • @zadziwiony 22:01:42
  Przyjeżdża Giuliani na 2 godziny do Polski i z kim się spotyka...???
  No z kim...???

  https://pbs.twimg.com/media/CzvQ4TJXcAAzTrK.jpg
 • @puuuq 19:59:03
  Czasami ręce opadają, jakie siły przybędą? 4 tys żołnierzy amerykańskich. Będziemy mieli na swym terenie bazę, która nie ma żadnego militarnego znaczenia w odniesieniu do sił Rosji. Za to usprawiedliwia Rosję by na naszych granicach sytuowali jednostki wojskowe o sile gotowej zniszczyć bazę amerykańską w ciągu kilku chwil. Kaczyński na kocie i Macierewicz na dronie na to nic nie poradzi. Również Ormo Bis, tak usilni budowane przez Macierewicza w konfrontacji z regularnym wojskiem może sobie co najwyżej pomachać palcem w bucie. Mówiąc o wyższym wykształceniu członków PiS mówiłem prawdę, nie ukrywałem jej. Tyle, że wykształceni członkowie PiS to teoretycy. Jak widzimy PiS ma duże problemy z obsadzeniem stanowisk swoimi ludźmi, sięga do Misiewiczów - Pisiewiczów. W żadnym rządzie nie było tak daleko posuniętego kumoterstwa jak mamy dziś. Masz rację Szczęsny Potocki był idiotą, ale czy w dzisiejszym rządzie ich nie widzisz? Nasz prezydent z łaski prezesa nie potrafi zrozumieć konstytucji, choć podobnież doktór prawa?

  Zadajmy sobie pytanie, czyje interesy reprezentują główne partie?
  PO jak wiemy to reprezentant interesów korporacji zachodnich. PSL to prostytutka, co odda się za KRUS i kilka stanowisk, Kukis, to partia bez twarzy, podległa PiS i tylko dla zmylenia opinii raz na jakis czas podniesie jakiś populistyczny głos, by o nich nie zapomnieć. A PiS? No właśnie, czyich interesów pilnuje, nie, nie polskich. Interesów USA i naszych w Izraelu. Macierewicz bez przetargu, bez uzasadnienia kupuje śmigłowce amerykańskie. Zakup choćby jednego zdefiniuje na jakich śmigłowcach będą latali nasi lotnicy. Bo same śmigłowce to nic, znacznie droższa jest baza szkoleniowa, warsztatowa, symulatory. Stąd ze złamaniem zasad prawa Macierewicz kupuje sprzęt amerykański. Pytanie, jakie będzie miał z tego korzyści? Korupcja to, czy debilizm?
 • @Husky 20:46:31
  Tylko jakie ten wykaz ma znaczenie przy dyskusji o wykształceniu elektoratu? Badania wykazują, że dyplom wyższego wykształcenia powinno mieć 10-15% społeczeństwa. Jak widzisz prawie połowa (44%) elektoratu PiS to ludzie o wykształceniu podstawowym i gimnazjalnym. To o czymś mówi.
  Demokracja: "Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Przypisywane Benjaminowi Franklinowi;
  "Demokracja to rządy brutali, temperowane przez dziennikarzy." Ralph Wardo Emerson
  Czyż to nie pasuje do dzisiejszego układu "Despotie oparte są na tchórzach, demokracje na głupcach." Kapciuszkowi w PiS (Błaszczak, Gliński, Kurski... Duda, Szydło) a drudzy to elektorat w 44% z niepełnym wykształceniem średnim.
 • @Zawisza Niebieski 00:42:37
  // 4 tys żołnierzy amerykańskich //.........to jeszcze wczoraj "płakałeś" nad losem Polski z uwagi na obecność obcych armii a dzisiaj wygląda na to ,że ta liczba 4 tys to nic da czyli należałoby ich tu sprowadzić znacznie więcej bo tylko wtedy umożliwi ewentualną obronę ,w Niemczech amerykańskie bazy dają tysiące miejsc pracy samym Niemcom czyli tu nie chodzi tylko o ich militarne znaczenie ............//wykształceni członkowie PiS to teoretycy//...........to chyba lepiej niż "umoczeni" w każdą z możliwych afer z czasów poprzedniej ekipy ,jeśli PiS nawet rozdaje nasze pieniądze to chyba lepiej niż ktoś inny by je ukradł albo zmarnotrawił , tylko proszę nie przypominaj znowu lotniska w Radomiu czy tych kilka koni z Janowa( padały zawsze ale za rządów PiS zdechły tylko z powodu rządów PiS ),zarzut z obsadą stanowisk lepiej sobie daruj bo chyba jest jasne ,że to dawna "świecka tradycja" wszystkich zrządzających , nie jestem jakimś politycznym analitykiem by znać orientacje poszczególnych partii , tym bardziej ich zaangażowania w jakieś międzynarodowe gry ,skoro Ty je znasz , to tylko pozazdrościć przenikliwego umysłu a w konkretnej sprawie zakupu tych śmigłowców to musisz chyba być bardzo blisko wszystkich wtajemniczonych skoro wiesz ,że te "caracale olano" tylko dlatego by nabyć sprzęt amerykańskiej produkcji ,na złość "kochających " nas od zawsze Francuzów czy Niemców bo obydwie oferty były za darmo :))) , kto ukuł pojęcie "państwa teoretycznego " ? najlepiej zapytać tych sprzedanych z kamienicami , albo inwestujących w złoto , ale też łażących wieczorową porą po cmentarzach czy prezydenta Gdańska albo samego Bolka
 • @puuuq 10:22:39
  Czy ty naprawdę nie rozumiesz problemu? Te 4'000 żołnierzy amerykańskich to żadna siła ale to jest punkt na który w razie konfliktu będą skierowane działania wojskowe. Czyli tą decyzją przekierowaliśmy rakiety rosyjskie na nasze ziemie. Oczywiście oddział ten ma też walory odstraszające i mam nadzieję, że konfliktu nie będzie, ale wystarczy popatrzeć na działania Rosji, jak przesuwają swe wojska do Królewca, jak organizują manewry nad granicą z Polską, Litwą, Łotwą.

  Piszesz o aferach, jakby teraz afer nie było. Jedna wielka afera kumoterska, tyle, że dziś afery nie ma, bo PiS z przestępstwa kumoterstwa zrobił prawo. Dziś kolesia można obsadzić na dowolne stanowisko w glorii prawa. Przykład historyk, koleś Szydło dyrektorem lotniska Balice.

  Piszesz o Bolku? Za Bolka dyrektor IPN powinien siedzieć. Po dziś dzień nie ma ekspertyz grafologicznych tych dokumentów. W żadnym państwie prawa nie wolno podawać oficjalnie, że ktoś popełnił przestępstwo zanim mu się tego nie udowodni. W świetle prawa Bolek nie jest Bolkiem, zaś dyrektor IPN jest przestępcą. No ale dla PiS wystarczy, że się kogoś zlinczuje publicznie, dowody nie są na to potrzebne. I naprawdę nie chodzi tu o to, czy Bolek był Bolkiem, czy też nie. Chodzi o stosowanie zasad prawa. Biorąc pod uwagę działania PiS powinni oni zmienić nazwę na Przestępcy i Spiskowcy. To znacznie lepiej do nich pasuje.

  A co do tego kto czyje interesy w Polsce pilnuje to nie trzeba być analitykiem, to widać gołym okiem. L. Kaczyński wstrzymuje ekshumacje w Jedwabnym by nie naruszać spokoju zmarłych i nie ustalić czyimi ofiarami byli ci ludzie, równocześnie chce ekshumować 96 ofiar katastrofy, tym spokój można zakłócać. L,Kaczynski oficjalnie przyznał, że interesy Izraela będą w Polsce bezpieczne. Kto wsparł muzeum Pollin, kto wkopał kamień węgielny? Czyich interesów PiS pilnował, gdy sprzedawano za bezcen zakłady lotnicze a teraz Macierewicz załatwia im kontrakty. Trzeba być ślepym, by tego nie widzieć.
 • @Zawisza Niebieski 11:19:30
  // nie wolno podawać oficjalnie, że ktoś popełnił przestępstwo zanim mu się tego nie udowodni. //......to też nikt na razie nie oskarża Bolka o jakieś przestępstwa , chyba ,że Ty o tym co wiesz , chociaż niewykluczone ,że kiedyś taki zarzut może się pojawić bo gdy prezydentował to zniszczył powierzone mu dokumenty , na razie chodzi tylko o to by wszyscy dowiedzieli się ,że donosił na kolegów w latach 1970-76 i nic poza tym , rozumiem ,że środowiska t zw totalnej opozycji są Ci bliższe i nic mi do tego , masz do tego pełne prawo ale na "litość boską " dają już spokój z tymi żydami , bo najpierw jakieś analogie do Targowicy , zupełnie chybione a teraz jeszcze ci żydzi , czy inne liczące się w Polsce polityczne partie są antysemickie ?
 • @puuuq 11:52:29
  A czy Bolek w władzach Polski jest jeden i jeden niszczył? Weźmy np. inną znaną postać. Gdy odebrał swą teczkę z IPN długo nie chciał ujawnić, wreszcie przyciśnięty przez dziennikarzy ujawnił ją. Zawierała ona jakieś mało istotne dokumenty w formie luźnych kartek, m.in. świadectwa szkolne oraz lojalkę, której sfałszowanie natychmiast potwierdził Ziobro. Wyszło na to, że oficer bezpieki zaprosił na rozmowę, osoba ta bohatersko odmówiła podpisania lojalki i wyszła z biura bezpieki a przestraszony oficer bezpieki sfałszował lojalkę. Teczka składała się z luźnych kartek choć zasady archiwizacji tamtych czasów nakazywały, że plik dokumentów musiał być zszyty i zaopatrzony w listę dokumentów. Z wojska pamiętam, że nawet zeszyty do notatek musieliśmy zszywać nicią. Później już nie był nękany, choć prowadził podobnież działalność konspiracyjną. Czy wiesz o którym bohaterze narodowym piszę? Słuchy mówią, że podobnież był to TW Balbina, ale to wiadomość równie pewna jak o TW Bolek. Nie ma potwierdzonych dokumentów. No cóż rządzą nami katolicy, co sakramentu małżeństwa robią sobie firmę lesingową, jak się poprzedni model znudzi, bierze się nowy. Przykazanie "nie mów fałszywego świadectwa... też im nieznane. Zaś by pójść do kościoła muszą to zrobić w świetle jupiterów, by całe społeczeństwo wiedziało jacy oni religijni. Takie to smutne czasy nastały.

  Ale z tymi żydami przesadziłeś, czy stwierdzenie, że firma A, czy B jest przedstawicielem Izraela na Polskę to już antysemityzm? Żydzi są takimi samymi ludźmi jak każdy inny naród. Rodzą się, umierają, jedni są uczciwi inni kradną, prowadzą biznes, mają swych przedstawicieli. Może Izrael jest nam Polakom trochę bliższy, bo przecież wielu znakomitych polityków Izraela urodziło się w Polsce. Czy powiedzenie, że PiS jest przedstawicielem interesów USA i Izraela na Polskę jest czymś złym? Ot prosta obserwacja działań polityków tej partii.
 • @Zawisza Niebieski 15:20:12
  gdyby na "kaczora" były jakieś konkretne haki , to już by je dawno użyto , zresztą nawet gdyby podpisał jakąś "lojalkę" czyli pewną zgodę na to ,że nie będzie przeszkadzał "ludowej władzy" to jak to się ma do konkretnych donosów Bolka ? przecież on na tym zarabiał pieniądze na swoje własne potrzeby , przez te donosy zaszkodził przynajmniej kilku osobom , poczytaj sobie te donosy ,co on w nich pisze , co doradza tym , których informuje bo sama forma i styl jest na tyle wyjątkowy ,że nikt inny by na takie pomysły nie wpadł, o żydach wspomniałem nie dlatego ,że mamy z nimi jakieś tam biznesy bo te można robić z każdym ale dlatego ,że Ty ich wykorzystujesz dla wsparcia swoich tez ,że PiS to samo zło bo przecież nikt dobry nie "kumał by się " z nimi czyli nie chodzi Ci tu o jakąś obiektywną ocenę współpracy Polski i Izraela a jedynie pejoratywny odbiór pojęcia "żydzi " i "Izrael" ,przynajmniej tak podejrzewam , bo po "żydów" ,w sytuacji gdy trzeba kogoś pogrążyć zawsze warto sięgnąć , i jeszcze te uwagi o katolikach , o ile dobrze pamiętam poprzednia ekipa też się pokazywała w kościołach ,Bolek nadal łazi z "Marią " w klapie i co z tego ?po co tu jeszcze wtrącać jakieś religijne wątki ?
 • @puuuq 16:12:12
  Gdyby na kaczora... stara śpiewka. Pamiętaj, tylko haki czynią polityka pokornym. No i cóż PiS załatwił? Może sklepy wielkopowierzchniowe, może banki? 500+ opłacane jest z kredytów i z kieszeni zwykłego obywatela.

  Tandem PO - PiS jest potrzebny by ludzie trzymający władzę nadal ją trzymali. Stara zasada, dziel i rządź. Dzięki temu tandemowi ludzie trzymający władzę, nie ci z pierwszych stron, rządzą już Polską od 11 lat. podział musi być utrzymany, dlatego pojawił się Kod i Nowoczesna. Nic tak nie spaja twardego elektoratu jak właśnie pozorne kłótnie.

  Ja tylko twierdzę, że PO reprezentuje interesy korporacji zachodnich, zaś PiS USA i Izraela. Poprzednia ekipa nie była tak nachalna ze swym katolicyzmem, oczywiście, że w naszym kraju nie ma partii, co by z Kościołem zadzierała, ale za PIS społeczne koszty obsługi Koscioła są znacznie większe. Dochodzi jeszcze Tadeusz R i opłata za patriotyzm w wysokości 40 mln. Dość sprawnie im to idzie patrząc na kolejne zlecenia, konkursy w których zwycięzca może być tylko jeden.

  PiS to nie jest samo zło, również odniesienia do żydów działają na elektoraty PiS, normalny człowiek potrafi ocenić wpływ lobbingu żydowskiego na choćby władzę USA. Daleki jestem od widzenia żyda we wszystkim co złe. A, że swoje wpływy mają na całym świecie, również mają wpływy na naszą politykę to chyba nie jest odkrycie.

  Jest kilka rzeczy, które mnie mierżą w PiS. Jest to posunięte do granic nieprzyzwoitości lizusowstwo/wazeliniarstwo. Jest to, że Polacy głosowali na młodsze pokolenie, Duda/Szydło otrzymali powtórkę z 2007, rząd, któremu już raz Polacy wskazali ich miejsce na śmietniku historii a dorwali się do władzy w sposób pokrętny. Nie pamiętasz jak Szydło mówiła, że ministerstwem d.s. wojskowości będzie zarządzał Gowin, nie ma mowy, by to robił Macierewicz. Mamy niestety rząd oszustwa i z tym się nie zgadzam. Mamy sejm, który jednego dnia głosuje (zgodnie ze swym sumieniem) za zaostrzeniem prawa aborcyjnego, za dwa tygodnie jak za machnięciem różdżki (zgodnie z sumieniem) głosują przeciw. Wybacz, ale tacy ludzie mojego poparcia nie uzyskają. To banda sprzedawczyków.
 • @puuuq 16:12:12
  Obiektywna ocena współpracy nastąpi dopiero, kiedy CETA wejdzie w życie i zaczną się konsekwencje. W formie zaskarżeń Polski przez żydowskie korporacje, które dla niepoznaki zwą się międzynarodowymi albo kanadyjskimi na przykład. Kiedy nie będzie skąd brać pieniędzy na zapłacenie kar za ich rzekome straty na interesach, które mogłyby być. Wtedy będzie dopiero zaciskanie pasa, płacz i zgrzytanie zębów i nastąpi może nie tyle obiektywna, co trafna ocena współpracy z żydostwem, jak również całej działalności PiSu.
 • @Lotna 18:44:31
  A oznaki niezadowolenia już są, szczególnie na tak zwanej ,,prowincji"
  http://www.radiownet.pl/#/publikacje/jr-nowak-dobra-zmiana-to-czesto-drobna-zmiana
 • @Zawisza Niebieski 17:12:32
  // PO reprezentuje interesy korporacji zachodnich, zaś PiS USA i Izraela //...............to tylko Twoja osobista opinia , zresztą jeśli rozumieć te "interesy korporacyjne " jako udział konkretnych krajów czyli ich firm w Polsce to wygląda to tak : //Kapitał zagraniczny w Polsce pochodzi głównie z krajów OECD (94,3%) z dominują- cą przewagą krajów Unii Europejskiej (89,5% ogółu). Kraje, które ulokowały w Polsce kapitał o największej wartości to: Holandia (17,1% kapitału zagranicznego ogółem), Francja (16,6%), Niemcy (16,4%), Luksemburg (11,5%), Szwecja (4,7%) , USA (4,11%) // ..............Izrael nie jest nawet ujęty w tej statystyce ale rozumiem ,że nie musi być bo żydzi są wszędzie ale ukryci , nawet gdybyś miał rację czyli "platforma " miała tu być jakimś narzędziem zachodniej Europy zaś PiS Ameryki i Izraela ,to jakie to ma przełożenie na zwyczajne życie przeciętnego Polaka ? nikt nam tu za darmo niczego nie da czyli każdy chce zarobić , a tak w ogóle gdy chodzi o zarządzanie Polską , to najważniejsze jest to by odpowiedzialni za to jak najmniej ukradli sami i uniemożliwili to innym czyli by jak najwięcej z naszych podatków zostało prawidłowo dystrybuowanych , i tu jakoś ludzie z PiS wydają mi się mniej chętni do "kręcenia lodów" ale jak będzie to czas zweryfikuje bo na razie nie dostrzegam z ich strony działań na szkodę większości obywateli , jest wprost przeciwnie ta większość docenia wysiłki aktualnej władzy co widać przy okazji sondaży , cała reszta jest bez znaczenia a za trzy lata będziesz miał okazję zagłosować za kimkolwiek spoza PiS i jak was będzie więcej od nas to umożliwicie przejęcie władzy komuś innemu
 • @Zawisza Niebieski 17:12:32
  wszystko juz zatem wiemy czyli pozamiatane
  8-))))

  https://pbs.twimg.com/media/CzkPy2nWQAAqOSk.jpg
 • @ Zawisza Niebieski
  gratuluję Ci Zawisza sojuszników z totalnej opozycji ,nie wstyd Ci za nich ? siedzą sobie w Sejmie przy zgaszonym świetle , nawet jeśli jest to jakaś zamierzona prowokacja , bo wygląda to fatalnie ,dziecinada a ludzie patrzą , i nikt normalny nie "kupi" tych jęków o zagrożeniu wolności i demokracji , tak trzymajcie , to co najmniej do upływu drugiej kadencji Andrzeja Dudy czyli 2025 , ci Twoi "ulubieńcy " zamiast przejąć władzę wylądują w Tworkach , i nie będziesz miał nawet na kogo głosować :)))
 • @puuuq 23:35:08
  co to za nowomowa "totalna opozycja". Czy wykorzystująca symbole narodowe w obronie międzynarodowego biznesu, PiS, mówię tu o międzynarodowym nadawcy multimedialnym "redemptorystach" z hasłami "obudź się Polsko" wykrzykującym z trybun ewidentne kłamstwa o trotylu, o zdradzonych we mgle, nie byli "totalną opozycją"? Nie wstyd ci tych, co chcą ograniczyć dostęp kamer, by można było na 4 ręce głosować za kolegów, by uchronić pijaną Kruk "cośtam cośtam" czy jej następców , czy też popełniać przestępstwa,jakie popełnił dziś "ułaskawiony przestępca" niejaki Kamiński, do spółki z Ziobro podpisując listę obecności po czasie, gdy powinno się ją podpisać? Mamy dalszy ciąg zamieniania przestępstwa w prawo. Po ustawie kumoterskiej dziś PiS chce popełniać przestępstwa sejmowe tak, by społeczeństwo tego zobaczyć nie mogło. Te kilka tysięcy ludzi pod sejmem zebrać nie tak łatwo, Polska się budzi, dlatego Jarkowi puszczają nerwy.

  Nie chcesz jawności działania sejmu, nie chcesz widzieć jak głosują posłowie, nie chcesz widzieć, czy pijani słaniają się po ich miejscu pracy? Za pijaństwo w pracy wylatujesz dyscyplinarnie, za pijaństwo posła w pracy... PiS postuluje wycofać kamery z sejmu. Tym ludziom ja jako podatnik płacę i mam prawo kontrolować jak pracę za którą moje pieniądze pobierają wykonują.

  Nie wstyd ci za bolszewickie idee PiS? Władza prezesa poza kontrolą społeczną. Kontrola ustaw wymyślonych przez prezesa w rękach ludzi zależnych od prezesa. Kim jest ten prezes? Zwykłym posłem o dość słabym poparciu społeczeństwa. Jego wynik wyborczy raczej do imponujących nie należy. No cóż, ci których demokratycznie wybrało społeczeństwo okazali się marionetkami potrzebnymi tylko po to by ci, którzy dostali od społeczeństwa czerwoną kartkę przez 8 lat mogli znowu nami rządzić. No cóż namiestnik odbiera dziś swoją zapłatę. Jeździ na wycieczki, jeździ na nartach, czy stanie przed Trybunałem Stanu, by zdać sprawozdanie z podjętych przez siebie decyzji? W państwie prawa powinien.

  I zostaw drugą kadencję namiestnika prezesa Polakom do decyzji. Niech sobie na wycieczki jeździ, na narty zimą, niech łapie hostie, niech klęczy gdzie ma ochotę. Tak zadecydowało społeczeństwo i za to ono z podatków płaci. Na razie druga kadencja jest tylko w sferze ich oraz ich popleczników marzeń, niedoścignionym osiągnięciem tego co rzeczywiście osiągnął Donald Tusk. Zobaczymy, czy dla prezesa co już za plecami marionetek nie będzie mógł się schować, nie będą to zbyt wysokie progi. Przeanalizuj karierę Komorowskiego, co potrafi prasa.Z prezydenta o poparciu 70% stał się tym, co przegrał. A Kaczyński z tą siłą właśnie zadarł.

  Jest takie polskie przysłowie, nie dziel skóry na niedźwiedziu. Na razie mamy przed sobą wyboru samorządowe, zobaczymy co osiągną.
 • @Zawisza Niebieski 05:12:44
  // co to za nowomowa "totalna opozycja" //...............chyba nie trzeba tu przypominać autora tego pojęcia, bo to przecież sam Twój lider :))) , wzruszająca jest ta Twoja troska o medialny przekaz z Sejmu , każdy z nas nie ma nic lepszego do roboty od śledzenia tych posiedzeń , szczególnie te informacje co kto je albo jaki ma kolor skarpetek zasługuje na uwagę , a po to większość z różnych "brukowców" tam się kręci , widać ,że poza TVN żadnej innej telewizji nie oglądasz bo Andrzej Duda tylko tam się bawi , jakoś w TVP wygląda na to ,że pracuje , bo chyba te wszystkie zagraniczne wizyty i spotkania z królami , prezydentami czy premierami należą do jego pracy ale może się mylę , i to też tylko jest zabawą , nie ma żadnych rozsądnych argumentów za tym by aktualna władza szkodziła Polsce i Polakom , chyba ,że pochylasz się nad wdowami po "SBekach" co za 2 tys na miesiąc nie wyobrażają sobie życia ? wstyd , Zawisza , przemyśl to wszystko i spróbuj chociaż przez 5 minut zachować obiektywizm
 • @Husky 23:31:23
  Jeżeli premier, prezes Jarosław Kaczyński i PiS mając pełnię władzy, prezydenta i przyzwolenie wyborców na radykalne zmiany, będzie dalej miłosierny i litościwy dla tej pobolszewickiej i pofolksdojczskiej hołoty to skończy jak poprzednio a Polski już jako państwa nie będzie. Wtedy zacznie się odwet na nich i na nas wyborcach PiS. Ich trzeba twardo za mordy brać, wsadzać do cel, delegalizować dekretem prezydenta, a pokomusze chlewnie w Muczne na nich już czekają. Obawiam się, że PiS po raz kolejny jednak nie da rady z tą pobolszewicką i pofolksdojczską hołotą. Miałem nadzieję, iż tym razem może się uda, wszak ludzie światli idą po rozum do głowy i powinni umieć wyciągać wnioski z niepowodzeń w przeszłości. Nic bardziej mylnego. Jarosław Kaczyński kompletnie zignorował odrobienie pracy domowej razem ze swoją partią. Nie do końca wiedzą o co chodzi i nie potrafią się skutecznie odnaleźć w obecnej rzeczywistości a na partii zaczyna się mścić zasadniczy błąd, to jest zaniechanie rozliczenia komunistycznego 70-cio lecia, od razu po zaprzysiężeniu nowego rządu. KOMPLETNA I NATYCHMIASTOWA LUSTRACJA ORAZ DEKOMUNIZACJA WE WSZYSTKICH URZĘDACH PAŃSTWOWYCH I REGIONALNYCH POCZYNAJĄC OD SĘDZIÓW I PROKURATORÓW A TAKŻE UCZCIWE OSĄDZENIE KOMUNISTYCZNYCH PRZESTĘPCÓW - TO PODSTAWOWE RZECZY OD KTÓRYCH NALEŻAŁO ZACZĄĆ RZĄDZENIE. Tego błędu nie da się już naprawić a bynajmniej nie da się już go naprawić skutecznie, chociaż tak czy inaczej nie ma mowy o naprawie Rzeczpospolitej bez kompletnego rozliczenia bolszewickiego reżimu i ukarania komunistycznych przestępców. Ten błąd będzie uniemożliwiał PiS-owi skuteczne rządzenie, dlatego nawet przy najlepszych programach socjalnych, partia rządząca będzie traciła poparcie. Ja jestem pierwszym człowiekiem, który stanie w obronie prezesa PiSu, bo to najuczciwszy człowiek pod słońcem ale nie zmienia to zarazem faktu, że jego partia rządzi nieudolnie. Brak lustracji i dekomunizacji, zbyt wolne i opieszałe zabieranie się za aferzystów, nieumiejętność poradzenia sobie z prostym problemem TK wywołanym przez mafie zdrajców (wystarczyło tylko zamknąć OD RAZU Rzeplińskiego do więzienia, nie czekając nawet najbliższego świtu ani tym bardziej reakcji unijnych debili), zbytnia uległość i ciągłe naginanie karku wobec unijnych zboczeńców, dowodzi, że PiS nie był dostatecznie dobrze przygotowany do rządzenia w ekstremalnych warunkach. Może się uda ale należy natychmiast zmierzyć się z najważniejszymi wyzwaniami i przestać nazywać demokracją - rozszerzającą się w kraju anarchię. Złodzieje, zdrajcy i bandyci w każdym zakątku świata, bez względu na ustrój i religię, muszą siedzieć w więzieniu. Dlaczego więc wyjątkowo w Polsce, PiS nazywa awanturujących się na ulicach i w sejmie przestępców, działaniami demokratyczno-parlamentarnymi "opozycjonistów" - zdrajców, którzy nadają się tylko do więzienia?! Sądzę, że do absurdów trudno będzie na dłuższą metę przekonać społeczeństwo, oczekujące od partii rządzącej, systemowych i historycznych przemian. Niech się pokomuszym bękartom i liderom obecnej tzw. opozycji nie wydaje, że wejście na ścieżkę aktów terroru, może być jednostronne. To zawsze powoduje reakcję. Takie są mechanizmy społeczne. Chcą wojny domowej pokomusze bękarty Szetyny, Kijowskie, Swetra, Bolki, etc.. to będą ją mieli jak w banku. Mamy świetne wzorce z Węgier, tam są prawdziwe zmiany, 386-osobowy węgierski parlament został od 2014 r. zmniejszony do najwyżej 200 posłów. Odprawy ze spółek 98% podatku, podatek od reklam, podatek od marketów, bardzo wysokie kary pieniężne za szkalowanie kraju itp. A u nas bije piane, czyli igrzyska dla ludu wielka Komisja AGold, ale nikt nie szuka gdzie są skradzione pieniądze, dziwnie to jej nie obchodzi.
 • @Husky 23:31:23
  KODowcy już zwożą z całego kraju i z zagranicy swoich fanatyków i niestety mogą na prawdę zrobić majdan pod sejmem lub pod pałacem prezydenckim. Na ich największej manifestacji było ich kilkadziesiąt tysięcy. A jeśli mamy do czynienia z nawiedzonymi, zdeterminowanymi ubekami i ich dziećmi i wnukami to jest to niestety siła, która może obalić rząd i doprowadzić do przelewu krwi. Uważam, że Prawo i Sprawiedliwość powinno zwołać swoich zwolenników z całej Polski żeby dać odpór tym bandytom. Alternatywą będzie już niestety tylko użycie policji, a to ma gorszy wydźwięk.
 • @puuuq 09:49:23
  A kto jest moim liderem, że tak zapytam? Myślisz totalnymi schematami wpojonymi swoim zwolennikom przez PiS. Kto nie z nami, ten przeciw nam. Prawda, mierżą mnie wartości prezentowane przez wielu członków PiS. Luzsowstwo, wazeliniarstwo, kłamstwa, katolicyzm na pokaz, dzielenie społeczeństwa. Mierzi mnie próba wmawiania polakom, że polski patriota musi głosować na PIS. PiS nie jest partią ani prawidową ani patriotyczną to partia populilstyczno lewicowa w swym programie. Te wartości nigdy nie będą moje, stąd PiS nigdy nie będzie moją partią.

  Tak jak wielu ludzi myślących co wybory mam problemy na kogo głosować, więc głosuję na człowieka, nie na partię.
  Obecność mediów w sejmie nie jest po to, bym oglądał wszystkie wystąpienia sejmowe a po to, by kontrolować opłacanych przez nas posłów. Nie wysokość kary a jej nieuchronność powstrzymuje od popełniania przestępstw. Tego boi się Kaczyński i PiS. Dlatego chcą wprowadzić godną bolszewików cenzurę. Gdyby nie było mediów, to czy wiedzielibyśmy, że posłowie traktują zasadę trzeźwości w pracy jako coś, co ich nie dotyczy? Gdyby nie było mediów, to czy byśmy wiedzieli, że posłowie głosują za nieobecnych kolegów, gdyby nie było mediów to czy wiedzielibyśmy, że Ziobro i ułaskawiony przestępca podpisali listę obecności już po czasie, kiedy można było ją podpisać. Po to są media zróżnicowane, pilnujące wszystkich. Jedni PO, inni PiS, jeszcze inni Nowoczesną. Kaczyński jest człowiekiem o mentalności komunisty, on chce cenzurą zapewnić sobie bezkarność. Ale czasy PRL się skończyły i mam nadzieję, że nie wrócą.

  Nie pochylam się ani nad wdowami po SB-kach ani nad wdowami po Smoleńsku, które żądają kolejnych pieniędzy, by utulić żal. A telewizji to ja nie oglądałem od kilku lat, czasem jakiś film zobaczę. Więc nie oglądam ani TVN ani TV Trwam a tym bardziej TV Kurski, naród głupi wszystko kupi. Wiedzę swoją czerpię z internetu, czytając portale o różnym nastawieniu. Poza specjalistycznymi również katolickie, ateistyczne, neopogańskie, propagujące myśli żydowskie, staram się zachowywać szerokie spektrum. Nie daję się otumanić i właśnie dlatego zachowuję obiektywizm, którego tobie brakuje. Kto przeciw alimenciarzowi Kurskiemu musi być za alimenciarzem Kijowskim. A o wycieczkowiczu to przecież wszystkie portale piszą.
 • @kula Lis 66 11:03:58
  Piszesz "KODowcy już zwożą z całego kraju i z zagranicy swoich fanatyków" coś innego robił PiS, w czasie marszów "Obudź się Polsko?" Czyli jako robi to KOD to źle jak robi to PiS to dobrze. Mentalność Kalego

  "Kaczyński najuczciwszym człowiekiem pod słońcem" wielu uczciwszych siedzi w więzieniach. Poczytaj sobie o fundacji Srebrna i kolesiu Kaczyńskich niejakim Glapińskim.

  Gdybyś potrafił przeczytać konstytucję i ustawę o TK to byś postulował natychmiastowe zamknięcie Dudy i Szydło.
 • @Zawisza Niebieski 17:43:23
  żadnej TV nie oglądasz ale wiesz jakie każda z nich ma preferencje jak rozumiem tylko z sieci , tym sposobem sam musisz przyjąć opinie o tych telewizjach od osób "trzecich" , i to pozwala Ci zachować pełny obiektywizm ? to tak samo jakby ktoś pisał muzyczne recenzje , oceniał walory jakiegoś wykonawcy nigdy go nie słysząc a jedynie na podstawie opinii innych , OK , nie jestem tu jakimś "zadaniowym" z ramienia PiS by brnąć w jakieś przepychanki na rzecz tej partii , zresztą nawet na nich nie głosowałem , staram się jedynie zachować rozsądek i dostrzegam wśród ludzi tej partii więcej przyzwoitości od poprzedniej ekipy , to musi być oczywiste dla każdego ,kto nie utracił jakichś profitów w /z z utratą władzy przez PO - PSL , niekoniecznie mierzonych pieniądzem bo to może być zwykła pogarda dla konkretnych ludzi a w szczególności do Kaczyńskiego , a wszystko tylko przez to ,że w roku 2005 niejaki Donald Tusk nie zdołał "przeskoczyć " drugiego bliźniaka , tym sposobem , z rywalizacji dwóch osób , a właściwie tylko z braku umiejętności pogodzenia się z tą porażką mamy dzisiaj "rowy nie do zasypania "
 • 5*
  -Za cierpliwe znoszenie słowotoku niejakiego niebieskiego, eksperta od gnoju wszelakiego.
 • @puuuq 20:14:49
  Nie oglądam i nie oglądałem, to duża różnica. Wszelkie moje poglądy kształtuję na podstawie własnych obserwacji, niecudzego zdania.

  Nigdy z przynależności, z popierania jakiejkolwiek partii nie czerpałem korzyści, przynajmniej w bezposrednim znaczeniu, bo jak każdy Polak jeśli kraj jest rządzony mądrze, jeśli rozwija się to każdy z nas czerpie korzyści, choćby z tego, że po wygodniejszych drogach jeździ. Dla mnie spór PO-PIS jest sporem czysto politycznym, by antagonizować Polaków, dzięki czemu doprowadzono władzy dwóch partii.

  O co mamy dzisiejszy spór, oczywiscie o władzę, choć myślę, że jeśli by dziś rozpisano wybory ponownie wygrałby PIS, choć może już nie z taką przewagą. Problem jest inny, że Kaczyński dąży do władzy absolutnej, bez kontroli, a to groźne. Jak sam widzisz dąży do usunięcia dziennikarzy z Sejmu, czyli wprowadzenia cenzury, przez ludzi mu ślepo podległych chce przejąć władzę nad wszystkim, to jest groźne dla Polski zachowanie. A, że żadna ze stron nie ma intencji pro polskich, to chyba jest widoczne aż nadto.

  A kto kopie rowy? Kto dzielił Polaków, tu stoją Polacy a tam Zomo, podział na sorty? Wyznacznikiem patriotyzmu nie jest głosowanie na jakąkolwiek z partii, nie jest bycie katolikiem a działanie na rzecz Polski i Polaków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej