Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Polski rząd przyjął bardzo kontrowersyjny projekt ustawy!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozwiązania zawarte w projekcie tej ustawy są antywolnościowe, antydemokratyczne i skrajnie szowinistyczne. Narażają też Polskę znów na międzynarodową powszechną krytykę oraz potwierdzają słuszność słów krytykujących obecną w Polsce władzę

Rząd polski na swoim posiedzeniu zatwierdził bardzo kontrowersyjny projekt ustawy legalizującej dziko wybudowane na prywatnych gruntach obcokrajowców osiedla przeznaczone tylko dla Polaków.

Jak wiemy od jakiegoś czasu za przyzwoleniem obecnych władz RP rodowici i etniczni Polacy po prostu przejmują grunty należące do obcokrajowców i budują tam swoje bloki i domy. Podobnie też przejmują nieruchomości obcokrajowców w określonych miejscach naszego kraju. Obecny zaś i przyjęty przez rząd projekt ustawy niejako prawnie legitymizuje owe przejęcia gruntów i stanowi, że polskie władze mogą zarządzić wywłaszczenie nieruchomości prywatnych przejętych przez Polaków od obcokrajowców w zamian za wypłacenie im odszkodowań. Wedle zamierzeń rządu owa ustawa ma uregulować status przejętych gruntów i nowych osiedli z punktu widzenia nowego prawa polskiego określającego wyższość praw dotyczących na terenie Polski Polaków od praw do własności dla obcokrajowców. Do uchwalenia ustawy potrzeba trzech czytań w Sejmie i tam przegłosowanie tej ustawy. Dalsze decyzje będą należały do Senatu i Prezydenta RP.

Do gorących zwolenników ustawy należą polskie środowiska narodowe ze skrajnie prawicowych i w sumie szowinistycznych partii i ugrupowań, które mocno forsowały nowe rozwiązania jako potwierdzające prawo "polskiego narodu wybranego" do naszych i dziejowo przypisanych nam ziem.

Premier B. Szydło z PiS-u była początkowo przeciwna projektowi. Ostatecznie głosowała jednak za jego przyjęciem, choć jeszcze kilka dni temu ostrzegała, że ustawa prawdopodobnie zostanie zaskarżona i Sąd Najwyższy lub Trybunał Konstytucyjny odrzuci tą ustawę jako niekonstytucyjną i niezgodną z prawem polskim i unijnym. Ostrzegała też o możliwości zaskarżenia tej ustawy do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.

Pomysł ustawy narodził się, by uchronić od likwidacji dzikie polskie osiedla jakie powstają od roku na terenach przejętych w określonych miejscach Polski od obcokrajowców.  W sumie chodzi tylko o około kilkuset Polaków, którzy dokonali owego zawłaszczenia.

Projekt ten jest niejako reakcją na dotychczasowe opinie TK i SN, które sugerowały, iż takie przejęcie przez Polaków gruntów i nieruchomości obcokrajowców jest nielegalne z punktu widzenia polskiego prawo i prawo nie może działać wstecz.

Wiele organizacji pozarządowych a nawet polskich partii i organizacji prawicowo-konserwatywnych  krytykuje poparcie przez rząd tej ustawy, uznając, że przynosi ona wstyd rządowi i całej Polsce oraz może mieć bardzo negatywne konsekwencje międzynarodowe. Polskie media podały też, że służby prawne rządu ostrzegły ministrów, że uchwalenie ustawy może doprowadzić do skarg na Polskę właśnie przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.  Z punktu bowiem widzenia prawa międzynarodowego wszystkie polskie osiedla budowane na przejętych terenach obcokrajowców są nielegalne, bez względu na ich status w prawie polskim.

Miejmy nadzieję, że Parlament i ewentualnie Prezydent odrzucą ów projekt ustawy. Zrodził się on chyba w głowach jakichś szowinistycznych totalitarystów i tylko szkoda, że znalazł on poparcie u większości ministrów w rządzie i nawet u pani premier.

Rozwiązania zawarte w projekcie tej ustawy są antywolnościowe, antydemokratyczne i skrajnie szowinistyczne. Narażają też Polskę znów na międzynarodową powszechną krytykę oraz potwierdzają słuszność słów krytykujących obecną w Polsce władzę wyrażanych przez przywódców,  europarlamentarzystów UE oraz np. Komisję Wenecką czy ONZ, w tym także tych jakie ostatnio wypowiedział na temat obecnych władz Guy Verhofstadt: "To jest kolejna szybko wprowadzona zmiana, która działa na zasadzie faktów dokonanych i odsuwa Polskę od europejskich wartości i tym samym przesuwa ją coraz bardziej na Wschód. Polska już tam kiedyś była, pomiędzy Wschodem i Zachodem. To oczywiste, Kaczyński nie zrozumiał niczego z historii Polski ani Europy (...) biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach zniszczenia europejskiej jedności i rządów prawa, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego" [1]. Doprawdy - w kontekście ostatniego projektu rządu - trudno się nie zgodzić z byłym premierem Belgii.

Pozdrawiam

P.S. (dopisek już po napisaniu tekstu i ponownym sprawdzeniu faktów)

Chciałbym wszystkich przeprosić za moją koszmarną pomyłkę i niewłaściwe oraz pochopne zinterpretowanie i zrozumienie faktów. Wszystko co napisałem jest nieprawdą i nie dotyczy polskich władz, polskiego rządu oraz polskiego projektu ustawy. Jeszcze raz przepraszam, szczególnie obecny rząd RP kierowany przez panią premier B. Szydło, ją samą oraz organizacje narodowe. Pragnę też dodatkowo przeprosić być może wprowadzonych w błąd moich czytelników a także władze i europarlamentarzystów UE, członków Komisji Weneckiej, ONZ a także samego G. Verhofstadta, których opinie nie mogły dotyczyć wskazanej decyzji rządu polskiego, bowiem taka nigdy nie została podjęta i polski rząd nigdy nawet nie wspomniał, że w Polsce może istnieć szowinistyczne prawo dyskryminujące obce nam narodowo osoby fizyczne.

Do teraz nie wiem dlaczego zinterpretowałem informację na temat decyzji rządu izraelskiego jako decyzji rządu polskiego. Dlatego też pod tekstem p.s. przytaczam prawdziwą informację, którą błędnie zrozumiałem. Chcę też jednoznacznie wyrazić swoje ubolewanie wobec rządu Izraela za moje przypisanie ich projektu rządowi polskiemu.

Za wp.pl [2]:

"Izrael zatwierdził kontrowersyjny projekt ustawy legalizującej dzikie osiedla żydowskie wybudowane na prywatnych palestyńskich gruntach na Zachodnim Brzegu Jordanu (...) Projekt stanowi, że izraelskie władze mogą zarządzić wywłaszczenie nieruchomości prywatnych, na których powstały dzikie osiedla, w zamian za wypłacenie Palestyńczykom odszkodowania (...) co miałoby uregulować status tych osiedli z punktu widzenia prawa Izraela. Do uchwalenia ustawy potrzeba trzech czytań w Knesecie. Do gorących zwolenników ustawy należy minister oświaty i ds. diaspory Naftali Bennett z prawicowej, ortodoksyjnej partii Dom Żydowski, który forsował projekt w rządzie. Premier Benjamin Netanjahu z partii Likud był początkowo przeciwny projektowi. Ostatecznie głosował za jego przyjęciem, choć jeszcze w niedzielę ostrzegał, że ustawa zostanie prawdopodobnie odrzucona przez Sąd Najwyższy Izraela. Pomysł ustawy narodził się, by uchronić od likwidacji pochodzące z lat 90. dzikie osiedle Amona niedaleko Ramallah, gdzie żyje 200-300 Żydów. Sąd Najwyższy nakazał jego likwidację do 25 grudnia, bowiem uznał je za nielegalne z punktu widzenia izraelskiego prawa. Hagit Ofran z pozarządowej izraelskiej organizacji "Pokój teraz" skrytykowała w rozmowie z AFP poparcie projektu, uznając, że przynosi to wstyd rządowi. Izraelskie media podały, że służby prawne rządu ostrzegły ministrów, że uchwalenie ustawy może doprowadzić do skarg na Izrael przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Izrael odróżnia status ok. 120 osiedli żydowskich oficjalnie wybudowanych na Zachodnim Brzegu, od setki dzikich osiedli, które powstały mimo braku pozwoleń, choć są de facto tolerowane przez izraelskie władze. Z punktu widzenia prawa międzynarodowego wszystkie żydowskie osiedla budowane na okupowanych terenach palestyńskich są nielegalne, bez względu na ich status w prawie izraelskim. Wspólnota międzynarodowa uważa osiedla za przeszkodę dla trwałego pokoju na Bliskim Wschodzie".

[1] http://m.niezalezna.pl/74495-byly-belgijski-premier-atakuje-j-kaczynskiego-nie-zrozumial-niczego-z-historii-polski

[2] http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Izrael-przyjal-kontrowersyjny-projekt-ustawy-dotyczacy-osiedli-zydowskich,wid,18587499,martykul.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Autor.
  Dobrze, że w porę spostrzegłeś pomyłkę. Jednak coś prawdy w tej pomyłce musi być, bo zdaje mi się, że widziałem gdzieś w internecie informację, jakoby Polska jest zaskarżona do jakiegoś Trybunału, za nie tak dawno wprowadzoną ustawę o obrocie ziemią.

  Zdaje mi się, że z Twojej notki wynika wniosek, jako by "nasz" rząd wzorował się na rozwiązaniach, jakie stosują nasi starsi bracia w wierze.

  Nie do pomyślenia!
 • @amero 16:41:00
  He, he,
  jak "nas" zaskarżą,
  zaskarżyć zaskarżenie (;P) jako "antypolonizm" i "nierówne traktowanie narodów na forum międzynarodowym"!

  I nagłośnić!

  Pewnie jest więcej rozwiązań pejsokracji, które można by odwrócić przeciwko niej samej...
 • @laurentp 17:24:18
  Masz całkowitą rację. Ja zawsze i wszędzie powtarzam, że tylko my możemy im dorównać inteligencją i fortelem.
  Nawet Szwajcarzy się dali ograć i już żadnych tajemnic przed nimi nie mają.
  Pozdrawiam.
 • -Autorze! -:( -Masz dobre intencje,
  ale czy pomyślałeś, że nawet gdyby Twój pierwszy tekst był prawdziwy, to i tak porównanie ustaw byłoby błędne, bo Polska ustawa dotyczyłaby ziemi na obwiecznym terytorium Państwa Polskiego? -Powinieneś napisać, że Polski rząd legalizuje polskie dzikie osiedla na terytorium Państwa Szwedzkiego, wtedy można by uznać te dwa teksty za porównywalne. Nie krzywdź rdzennych mieszkańców, którym odbierają ziemię jakieś zabłakane na ich odwieczne tereny obieżyświaty. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @amero 17:38:09 -"tylko my możemy im dorównać inteligencją i fortelem."-
  -Tutaj nie chodzi o inteligencję. -Raczej charakter wynikający z wychowania. -Broń nas Panie Boże przed braniem przykładu! -Nam Polakom powinno wystarczyć być roztropnymi i poznać Prawdę. -Bo ludzi w zetknięciu z cwaniactwem gubi niewiedza i naiwność. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @amero 17:38:09 -"Nawet Szwajcarzy się dali ograć i już żadnych tajemnic przed nimi nie mają."-
  -No i jak to oceniasz. -Naiwność, czy niższa inteligencja? -
 • Wszyscy
  Wiele rozwiązań w prawie izraelskim jest naprawdę skrajnie szowinistycznymi i dającymi dla Żydów uprawnienia ponad inne narody. Kiedyś napisałem, że współcześnie Izrael jest jednym z najbardziej skrajnie nacjonalistycznych prawnie i obyczajowo państw na świecie. Zastanawiające jest też, że opinia międzynarodowa jest bardzo pobłażliwa wobec łamania praw człowieka i antydemokratycznych praw uchwalanych w Izraelu.

  I nawet nie miałbym pretensji, ale Izrael pretenduje do zachodnich demokracji i nawet w sporcie jest traktowany niemal jako europejski lub euro-atlantycki.

  Zresztą też np. w Niemczech jest wiele praw preferujących niemiecką własność, choć nie dotyczy ona raczej osób fizycznych. Tak jest np. w mediach czy traktowaniu małżeństw mieszanych polsko-niemieckich i dzieci pochodzących z takich małżeństw. I sądzę, że w przypadku jakiejś ochrony własnej niepodległości można się wzorować na prawach niemieckich natomiast nigdy - chociażby w zakresie praw osób fizycznych - na Izraelu.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 20:38:15 -"Zastanawiające jest też,..."że opinia międzynarodowa..."
  -Tylko dla tych, co nie wiedzą kto "urabia" tą opinię. -:(
 • @Moher 18:31:09
  Tutaj chodzi właśnie o inteligencję i fortel- te pojęcia mieszczą się w naszej katolickiej moralności. Cwaniactwo, to jest zupełnie co innego i jest naganne.
  Roztropność i poznawanie prawdy jest potrzebne, ale nie wystarczające do tego, aby nie dać się oszukać lub okraść.

  Pozdrawiam.
 • @Moher 18:34:33
  Oczywiście naiwność podszyta tchórzem.
  To było wbrew ich narodowej racji stanu. Ugięli się przed dyktaturą.

  Pozdrawiam.
 • @krzysztofjaw 20:38:15
  Rzeczywiście ta pobłażliwość mnie zastanawia od długiego czasu.
  Może to doprowadzić w końcu do bardzo niebezpiecznej sytuacji.

  Pozdrawiam.
 • Prostoduszna naiwność. -ustępstwo w sprawie oczywiście niehonorowe, ale chyba wynikające z kalkulacji strat i zyskow.
  jako że Ameryka zagroziła Szwajcarii zamrożeniem wszelkich aktywów Szwajcarskich banków. -Straty byłyby więc o niebo większe! -///"Czlowiekiem ,ktory kryje sie za tym wszystkim jest czlowiek- jakze odmieny od profesora Finkelsteina z Nowego Yorku. Martin Stern jest bogatym Brytyjskim businessmanem siedzacym po uszy w interesie nieruchomosciowym oraz w dzialalnosci zydowskiej i syjonistycznej. Pracuje w Londynie, ale weekendy spedza w wielkim apartamencie, jaki posiada w Jerozolimie w dzielnicy Ortodoxyjnych Zydow. Nie opuszcza zadnej modlitwy w swojej shule, rozdaje jalmuzne i kocha Israel.

  Jego zwyczajne spotkanie z """NAIWNYM!"" szwajcarskim bankierem w Villar, eleganckim kurorcie w Alpach szwajcarskich, zapoczatkowalo cala machinacje wokol odszkodowan za Holocaust. Otoz bankier powiedzial mala ploteczke Sternowi o tym- jak jego bank Union Swisse (USB) dokonujac komputerowej inwentaryzacji odkryl, ze wiele kont jest uspionych od 1939 roku. Liczyli oni, ze ok 45Mln FS czyli ok 30 mln $ zdeponowanych w ich Banku, musialo prawdopodobnie nalezec do Zydow, ktorzy zgineli w Holocauscie, lub po wojnie. Plotka dot6arła do odpowiednich uszu;"///
 • ....
  -///"Martin Stern byl bardzo poruszony historia i opowiedzial ja w izraelskim Radiu. Dwa tygodnie po audycji radiowej panowie Bronfman i Burg dziwnym "zbiegiem okolicznosci" pojawili sie w Szwajcarii pukajac do drzwi Szwajcarskich Korporacji bankowych z zadaniem gotowki....."///-
 • @amero 21:14:02 -Dokładnie jak ta sprawa się potoczyła i jeszcze o innych chucpiarskich wyłudzeniach pod tym linkiem;
  http://www.israelshamir.net/Polish/Polish1.htm
 • P.S. Dziękuję za pozdrowienia i pozdrawiam Braci wzajemnie!
  Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: "Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami 32 i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli". EWANGELIA WG ŚW. JANA http://www.nonpossumus.pl/ps/J/8.php
 • @Moher 22:39:42
  Dlaczego zatem NIE trwasz w Jego nauce?

  Poslugiwanie sie wersami Bibliii do wlasnych politycznych i innych egoistycznych celow jest WSTRETNE, jest zapieraniem sie Boga!

  No. ale jesli ty wierzysz, ze twoja ojczyzna jest na ziemi (na ktora szatan zostal z nieba zrzucony), a nie w niebie...........

  Moje pytanie do cienbie jest GDZIE jest twoj OJCIEC, a zatem twoja Ojczyzna? w niebie? czy na ziemi?

  Nie mi odpowiadaj, lecz sobie przed Bogiem! Pamietaj, ze Bog i tak zna twe serce, zna wszelkie twe mysli i pragnienia tywego serca.
 • @Bara-bar 23:57:46 -Moja Ojczyzna jest na ziemi!
  Słowa modlitwy najważniejszej, bo ją ułożył sam Pan Jezus; (-Bóg Ojciec jest w Niebie!) (Ojcze nasz, któryś jest w Niebie... Przyjdź Królestwo Twoje. -"Bądź wola Twoja jako w Niebie, tak i na Ziemi"!). -Szatan jest tutaj między nas wpuszczony chwilowo. -Ziemia nie jest Ojczyzną szatana. Pan Bóg oddał ziemię ludziom we władanie! Pan Jezus nie zabrał nas bo szkoły w niebie, by nas uczyć jak żyć należy, tylko przyszedł w tym celu na Ziemię. -Nie rozumiesz Słów Pana Jezusa, czy im zaprzeczasz? -
 • @Bara-bar 23:57:46 -"wierzysz, ze twoja ojczyzna jest na ziemi"- Tak. Pan Bóg ją nam Dał :)))
  24 - Rzekł też Bóg: "Niech zrodzi ziemia istoty żyjące według ich rodzaju: bydło i płazy i zwierzęta ziemi, według ich rodzajów." I stało się tak.
  25 I uczynił Bóg zwierzęta ziemi według rodzajów ich i bydło i wszelkie ziemiopłazy według ich rodzaju. I widział Bóg, że było dobre.
  26 I rzekł: "Uczyńmy człowieka na obraz i na podobieństwo nasze; a niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem powietrznym, i nad zwierzętami, i nad wszystką ziemią, i nad wszelkim płazem, który pełza po ziemi."
  27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój, na obraz Boży stworzył go, mężczyzną i niewiastą stworzył ich.
  28 I błogosławił im Bóg, i rzekł: "Rośnijcie i mnóżcie się, i napełniajcie ziemię, a czyńcie ją sobie poddaną; i panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami, które się ruszają na ziemi."
  29 I rzekł Bóg: "Oto dałem wam wszelkie ziele, rodzące nasienie na ziemi i wszystkie drzewa, które same w sobie mają nasienie rodzaju swego, aby wam były na pokarm;
  30 i wszystkim zwierzętom ziemi, i wszystkiemu ptactwu powietrznemu i wszystkiemu, co się ruszana ziemi, i w czymkolwiek jest dusza żyjąca, aby miały co jeść." I stało się tak.
  31 I widział Bóg wszystkie rzeczy, które był uczynił: i były bardzo dobre. I stał się wieczór i poranek, dzień szósty. http://www.lektury.one.pl/Biblia/i/01.php
 • @Bara-bar 23:57:46-Jako człowek, Pan Jezus mówi;
  "Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie" (Łk 4,24-30) -Czyżby według Ciebie mial na Myśli Ojczyznę -Niebo? -Nie mógł mieć, bo Niebo to Jego Dom! -Zanim zaczniesz pisać diabelskie herezje, naucz się przynajmniej logiki.
 • @krzysztofjaw 20:38:15
  Izrael to cywilizacja sakralna oparta na Talmudzie, który naucza o wybraństwie żydowskim. Bliżny to Żyd, goja można nawet zabić, o ile nie zaszkodzi to plemieniu tj. nie zostanie wykryte. W cywilizacji łacińskiej bliżny to każdy potrzebujący pomocy. Przy tak różnym pojmowaniu podstawowych pojęć nie ma szans na równe pozycje międzyludzkie, a także międzypaństwowe. W Izraelu nie ma nawet konstytucji jako jednego aktu podstawowego. Jest kilka ustaw, które mają regulować kwestie konstytucyjne. Izrael był zobowiązany przez społeczność międzynarodową do uchwalenia konstytucji. ONZ jednak tego obowiązku nie egzekwowała. Wszak główna siedziba organizacji stoi na placu użyczonym przez Rotschilda. Owszem w Izraelu jest nawet ustawa o aborcji. Należy jednak pamiętać, że mieszkają tam także ludzie nie uznawani za Żydów.
 • @wercia 09:32:12
  Jest wielka różnica między starożytnym judaizmem a syjonizmem talmudyczno-rabinicznym. Ten pierwszy jest wyznawany przez około 10% ludności żydowskiej, która jest faktycznie potomkami ludu Izraela. Są to z reguły tzw. Sefardyjczycy. Obecny syjonizm jest gloryfikowany niemal przez wszystkich tzw. Żydów (ok 70-80%). Syjonistycznym jest państwo Izrael i faktycznie rabiniczny Talmud jest drogowskazem dla syjonistów, przy czym trzeba mieć na uwadze, że duża ich liczba to nie potomkowie Izraela ale Chazarzy, z reguły tzw. Aszkenazyjczycy (w Polsce i Rosji szczególnie).

  Talmud składa się z jakby dwóch ksiąg i faktycznie jest strasznie rasistowski, gloryfikujący Żydów a nie-Żydów (gojów) stawiających na jakimś poziomie nawet bydła.

  Musimy mieć to na uwadze oraz to, że lichwa i handel światowy jest dziś opanowany przez tych syjonistów, podobnie jak tez korporacje przemysłowe, w tym sektor chemiczny i farmaceutyczny.

  Ale... i tak zwycięży Dobro a Zło zostanie pokonane... a gdzie i po której stronie tkwi zło możemy po prostu odczytać w Nowym Testamencie.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej