Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Dlaczego mamy płacić Żydom dodatki do ich emerytur?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bobby Brown, były dyrektor projektu HEART: "chociaż Polacy nie są odpowiedzialni za to, co się stało, mają obowiązek dbać o tych, którzy cierpieli w ich kraju". (sic!).

Niedawno mówiło się głośno o tym, że polskie lasy mają stanowić wyimaginowany ekwiwalent (po raz wtóry odszkodowawcze zadośćuczynienie) dla Żydów za ich bezspadkowe mienie pozostawione w Polsce. Na szczęście próba prywatyzacji lasów jeszcze się nie udała i miejmy nadzieję, że nigdy nie dojdzie do jej realizacji, a tym bardziej, nie dojdzie nigdy do wypłaty niesłusznych odszkodowań dla Żydów, w wysokości kuriozalnych 65 mld USD.

 

Niestety w ubiegłym roku polski rząd już znowelizował prawo, które pozwoli ponad 50 tys. ocalałym Żydom, ich małżonkom, a nawet dzieciom zamieszkującym poza naszym krajem, pobierać emerytury z tytułu szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na ziemiach polskich w czasie wojny i okresu stalinowskiego. O emerytury w wysokości 470 ILS (około 100 euro) będzie mogło ubiegać się blisko 50 tys. Izraelczyków polskiego pochodzenia: ofiary nazistowskich i sowieckich represji. Pierwsze świadczenia popłyną do Izraela na koszt  polskiego podatnika latem tego roku. By zakwalifikować się do emerytury kombatanckiej wystarczy poświadczyć, że dana osoba mieszka w Izraelu (niekoniecznie bezpośrednia ofiara, ale także małżonek ofiary oraz dzieci) i cierpiała represje w czasie II wojny światowej pod okupacją niemiecką i / lub sowiecką. Uposażenie będzie bezpośrednio przelewane przez polskie instytucje na konta uprawnionych do pobierania emerytury kombatanckiej. Nowe przepisy, które zostały już zatwierdzone przez polski parlament i prezydenta Bronisława Komorowskiego, weszły w życie w październiku 2014 roku dla mieszkańców Unii Europejskiej, a dla mieszkańców reszty świata nabędą moc prawną w kwietniu tego roku [1].

 

Podobno ze zmian cieszy się Bobby Brown, były dyrektor projektu HEART (niestety - wedle mnie - antypolskiej grupy zadaniowej ds. restytucji mienia żydowskiego z okresu Holocaustu), który powiedział, że "chociaż Polacy nie są odpowiedzialni za to, co się stało, mają obowiązek dbać o tych, którzy cierpieli w ich kraju".

 

Obłuda pana Browna - przedstawiciela "przedsiębiorstwa Holocaust" - jest wprost porażająca. Dlaczego to Polacy mają płacić za krzywdy doznane przez Żydów z rąk niemieckich nazistów czy stalinowskich, sowieckich oprawców? Przecież ci ostatni tworzyli terror i oni są za niego odpowiedzialni i to oni - czyli Niemcy i Rosja - winny wypłacać owe emerytury, a nie Polska. Krzywdy owe były owszem doznawane na terenie dzisiejszej Polski, ale tylko dlatego, że ona wcześniej była zniewolona przez te dwa totalitaryzmy i przez tych ciemiężycieli cierpieli - oprócz Polaków - również Żydzi.

 

Powyższe, niebezpieczne i aberracyjne myślenie zawarte w stwierdzeniu pana Browna jest chyba praprzyczyną uważania niemieckich obozów zagłady na terenie Polski za "polskie obozy koncentracyjne", tylko dlatego, że znajdowały się właśnie na terenie Polski okupowanej przez Niemcy. I powoduje ono także artykułowanie żądań odszkodowawczych od Polaków za niemiecki Holocaust. To tak jakbyśmy za morderstwo dzieci dokonane przez terrorystów okupujących określoną szkołę winili dyrektora, nauczycieli i właściciela owej szkoły... (tak dla przykładu).

 

Jest też inny (choć powiązany z wcześniejszymi) niebezpieczny kontekst płacenia Żydom emerytur za zbrodnie nazizmu. Jest to de facto przyznanie się właśsnie, że w jakichś sposób czujemy się odpowiedzialni za nazizm a tym samym może sami byliśmy nazistami i byliśmy współwinni za Holocaust. Płacenie tych emerytur daje argument takiej fałszywej i antypolskiej narracji tworzonej od lat na całym świecie przez Niemcy (teraz już nie mówi się o niemieckich zbrodniach a o nazistowskich a nazistami przecież mogą być wszyscy i Polacy też) i wiele międzynarodowych środowisk żydowskich... bo skoro płacimy to czujemy się winni, nieprawdaż? Temu musimy cię przeciwstawiać na każdej płaszczyźnie i na tej opisywanej w tej notce. 

 

Więc pytam: Jakim prawem i dlaczego Polska ma płacić Żydom dodatki do ich emerytur a nie faktyczni ich wojenni oprawcy?

 

Pozdrawiam

 

[1] http://www.pch24.pl/polska-sfinansuje-emerytury-50-tys--zydow,23463,i.html

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Ponieważ w ciągu ostatnich lat na skutek działania rządu polskim emerytom
  obcięto waloryzację na kwotę 2,7mld zł to można to wypłacić żydom.Po to prześladuje się polskich emerytów, maja być poddani eutanazji przez dociskanie, złą opiekę medyczną żeby się ich pozbyć jaknajszybciej.O to walczył pan Wałęsa i pan Borusewicz m.in. spał na styropianie i skakał przez płot.Teraz będą pałować robotników i wykańczać polskich seniorów!
 • I dla żydowskich emerytów będzie i dla Ukrainy będzie.....
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=rz%C4%85d%20zaoszcz%C4%99dzi%C5%82%20na%20polskich%20emerytach%202%2C7%20mld&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCEQqQIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.fakt.pl%2Fpolityka%2Frusza-wyplata-rent-i-emerytur%2Cartykuly%2C527872.html&ei=Zfn1VPz-Kqa07gb77YDoDw&usg=AFQjCNGQBF6LLEByV4vRLKrZoYQcseWryg&bvm=bv.87269000,d.ZGU
 • @partyzant 17:40:02
  No już są pełne znamiona poddaństwa i wskazania kto tak naprawdę rządzi w Polsce: w 2011 posiedzenie wyjazdowe polskiego rządu w Izraelu, w 2014 obrady izraelskiego Knesetu w Krakowie, obchodzenie Święta Chanuki w pałacu prezydenckim i parlamencie, itd...
  Pozdrawiam
 • bez komentarza.
  http://m.onet.pl/_m/38dd2c72e5db4f7fc5952fa25484583b,62,19.jpg
 • @trojanka 19:11:23
  Niestety... masz wiele racji i szkoda, że zyjemy w tak antypolskiej rzeczywistości.
  Pozdrawiam
 • @trojanka 19:20:04
  Rząd zaoszczędził na emerytach 2,7 mld zł! Żądamy wypłacenia po 370 zł! Rusza właśnie wypłata wyższych rent i emerytur. W tym roku osoby, które dostają świadczenia do 5300 zł brutto, otrzymają ok. 36 zł, a dla tych powyżej 5300 zł podwyżki miały wynosić 0,6 procenta. W rzeczywistości większość emerytów może liczyć tylko na te marne 36 zł brutto miesięcznie! To już kolejny rok, kiedy rząd nie wypłaca seniorom pieniędzy, jakie dla nich zaplanował. Z naszych szacunków wynika, że od 2012 r. zaoszczędził na waloryzacji niemal 2,7 mld zł! Gdyby dziś oddał te pieniądze emerytom, każdy z nich jednorazowo dostałby ok. 370 zł!
  Choć rząd zapewniał, że na takiej waloryzacji wszyscy zyskają, okazuje się, że najwięcej zyskuje... państwo. Rząd planował, że więcej osób dostanie podwyżki procentowe (próg planowano na poziomie 3300 zł). Ale przez to, że ceny nie rosną, a pensje rosną słabo (właśnie od tych dwóch wskaźników zależy wysokość emeryckich podwyżek), próg przesunięto. Ponad 90 proc. seniorów dostanie tylko o 36 zł miesięcznie więcej. Tylko przez ten banalnie prosty zabieg rząd zaoszczędzi na seniorach ok. 150 mln zł!

  Okazuje się, że przy prognozowaniu waloryzacji rząd myli się co roku! Niestety, zwykle na niekorzyść seniorów. W jaki sposób? Planując budżet, prognozuje, o ile wzrosną ceny i pensje i na tej podstawie określa waloryzację. Weryfikacja tych prognoz następuje zwykle w lutym następnego roku, gdy znane są już ostateczne dane dotyczące inflacji i płac. Na tej podstawie rząd decyduje, o ile podwyższy świadczenia emerytom i rencistom.
  I tak w 2012 r. – gdy jednorazowo wprowadzono podwyżki kwotowe – rząd zaoszczędził ok. miliarda złotych! Wszyscy, bez względu na wysokość świadczenia, dostali wtedy o 71 zł miesięcznie więcej. Straciły na tym osoby z najwyższymi świadczeniami. Rok później zaoszczędzono 640 mln zł (rząd zaplanował waloryzację o 4,4 proc., ale faktycznie wyniosła 4 proc.). 2014 rok – waloryzacja planowana przez rząd to 2,14 proc., faktyczna – 1,6 proc. Oszczędności: 900 mln zł. Kiedy to wszystko zsumować, okazuje się, że od 2012 do 2015 roku rząd zaoszczędził na emerytach niemal 2,7 mld zł! – Pieniądze te powinien oddać emerytom. Zostały przecież przeznaczone na waloryzację – napomina Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.
  Gdyby rząd rzeczywiście zdecydował się je oddać, każdy z seniorów dostałby od państwa jednorazowo 370 zł ekstra! – Może emeryci i renciści powinni wyjść na ulicę i zaprotestować, by wywalczyć to, co im państwo obiecało! – dodaje Taranowska.

  Anna Stasik (64 l.) z Krakowa
  – Przez 40 lat pracowałam w MPK, moja emerytura to ponad 1000 zł, ale to niewiele jak na przepracowane lata. Co do rewaloryzacji, 29 zł dopłaty to żart i co najśmieszniejsze – nawet ten dodatek maleje z roku na rok. To nie pokrywa nawet podwyżek na codziennych opłatach. W Krakowie w górę poszły np. woda, ścieki i śmieci.
  Alarm! Rząd chce obniżyć renty! http://www.fakt.pl/polityka/rusza-wyplata-rent-i-emerytur,artykuly,527872.html Ps.
  Taka Pawłowicz, Sicińska, Szczypińska i cała sfora ok 109 posłów potrafią nabrać Państwo polskie na ~ 36 000 zł za niby użytkowanie samochodu (którego nie posiadają) i to jest w porządku. A tym, którzy uczciwie przepracowali 49 lat i jeszcze pracują - po 36 zł. Kpiny !
 • @trojanka 19:20:04
  KOMUNISTYCZNI GENERAŁOWIE. Rosną emerytury Kiszczaka i innych komunistów.(zbrodniarzy) Tylko 36 zł brutto – takie podwyżki dostanie od państwa większości emerytów. Ale są tacy, którzy mogą liczyć na znacznie więcej. To osoby, które mają co najmniej 5300 zł emerytury brutto. Ich świadczenia wzrosną nawet o 50-60 zł miesięcznie! Tylko kto w Polsce na starość może ma takie pieniądze? M.in. byli komunistyczni funkcjonariusze. I to oni w tym roku na waloryzacji zyskają najwięcej.
  Byli funkcjonariusze SB, WRON czy MSW – mimo obniżki świadczeń kilka lat temu – i dziś dostają od państwa nawet po kilka tysięcy złotych miesięcznie. Np. emerytura generała Władysława Ciastonia (91 l.), byłego wiceszefa MSW w PRL to ok. 8000 zł! Od marca dostanie podwyżkę – 55 zł. O tyle wzrośnie też świadczenie gen. Józefa Sasina (81 l.), byłego funkcjonariusza SB. Czesław Kiszczak (90 l.), były szef MSW – dziś dostaje ok. 9 tys. zł wojskowej renty inwalidzkiej – może z kolei liczyć na 60 zł miesięcznie więcej! I pomyśleć, że ich ofiarom, które dziś mają emerytury wręcz głodowe, państwo dołoży co najwyżej 36 zł miesięcznie! Gdzie tu sprawiedliwość?!
  Jeszcze więcej oburzenia wzbudza fakt, że decyzją marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego (52 l.) projekt ustawy ustawy Solidarnej Polski – który przewidywał kolejne obcięcie emerytur byłych funkcjonariuszy SB i WRON do ok. 1,5 tys. zł – kilka tygodni temu wylądował w koszu! Powód? Jarosławowi Żaczkowi (48 l.), jednemu z posłów podpisanych pod projektem, wygasł mandat, bo poseł po wyborach trafił do samorządu. I tym samym projekt stracił poparcie wymaganej liczby parlamentarzystów. Zresztą Platforma Obywatelska i rząd już wcześniej nie ukrywały, że mają sceptyczny stosunek do pomysłu, by ciąć emerytury byłych funkcjonariuszy. „Byli funkcjonariusze bezpieczeństwa państwa mieliby obniżoną emeryturę za całą swoją służbę, nawet jeśli w organach bezpieczeństwa państwa służyli bardzo krótko” – tak brzmiało uzasadnienie do rządowej opinii na temat tego projektu.
  Szkoda, że rząd aż tak nie broni emerytur zwykłych Polaków. I wmawia, że podwyżka o 36 zł miesięcznie – czyli ok. 1 zł dziennie, jest dla nich korzystna!!!!!!!! http://www.fakt.pl/polityka/komunistyczni-generalowie-zyskuja-na-waloryzacji,artykuly,528177.html
 • @partyzant 17:40:02
  Dodam, że jest to związane z posiedzeniem polskiego knesebanderowskiego sejmy i knesetu w dn. 27.01.2014 r. w Oświęcimiu /lub Krakowie/. Przeciw tej ustawie było tylko DWÓCH POSŁÓW - Wipler i Szarama!!!! Nie bez powodu uchwalono Ustawę "1066", związaną z możliwością użycia sił obcych /Niemcy, Francja i inne/ na wypadek rozruchów w Polsce.
 • @partyzant 17:40:02
  Polska praktycznie od 1988 roku od pamiętnego spotkania Sorosa z zbrodniczą sowiecką żydobanderowską Wolskim/Jaruzelskim jest pod całkowitym panowaniem rabinatu. Tusk i reszta w tym PiS z prezesem to tylko wykonawca poleceń. My i tak płacimy przy zakupach produktów podatek koszerny już przez ćwierć wieku - i jeszcze im mało ?
 • @partyzant 17:40:02
  "By zakwalifikować się do emerytury kombatanckiej wystarczy poświadczyć, że dana osoba mieszka w Izraelu (niekoniecznie bezpośrednia ofiara, ale także małżonek ofiary oraz dzieci) i cierpiała represje w czasie II wojny światowej pod okupacją niemiecką i / lub sowiecką. Uposażenie będzie bezpośrednio przelewane przez polskie instytucje na konta uprawnionych do pobierania emerytury kombatanckiej"
  50000 x 450zł = 22,5 mln miesięcznie co daje 270 mln zł rocznie... A już w 2004 rmf.fm informowało o tysiącach Izraelczyków starających się o Polskie obywatelstwo. Sposób jest na to jeden - ogłoszenie bankructwa kraju i figa z makiem.
 • Robienie loda - dla tych co nie wiedzą.
  Robienie loda - jak określił relacje Polski z USA, a więc i z Izraelem, Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski - to jak wiadomo gra wstępna, potem następuje dupcenie. I to wystarczająco wyjaśnia przyczynę, dlaczego Polacy mają płacić dodatki do emerytur Żydom.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej