Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Wybierzmy niepodległość Polski!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pamiętajmy więc przy urnach wyborczych! Gdy Polską rządzić będą prawi i przyzwoici ludzie, to my sami staniemy się lepsi, uczciwsi, mądrzejsi i prawi, dla których niepodległość Polski będzie najważniejsza!

 Czy będzie jeszcze Państwo Polskie po 2015 roku?.

 

Każdy - niezależnie od prezentowanych przez siebie poglądów - kto w jakikolwiek sposób czuje się Polakiem, ma polskość w duszy oraz  pragnie lepszej przyszłości dla siebie, swoich dzieci i wnuków... winien stawiać sobie to pytanie każdego dnia, ono winno nawet nękać i zmuszać do szukania odpowiedzi.

 

Bo tak naprawdę w tegorocznych wyborach prezydenckich i parlamentarnych nie będziemy dokonywać wyboru pomiędzy PiS a PO... Będziemy decydowali o przetrwaniu substancji narodowej, polskiej państwowości, polskiego narodu.

 

Będziemy dokonywać wyboru pomiędzy Polską będącą sztucznym regionem (województwem, gubernią?) innego, rozpadającego się obecnie sztucznego tworu zwanego zniemczoną już Unią Europejską (związkiem beznarodowych regionów, województw podporządkowanych Niemcom) a w konsekwencji kondominium niemiecko-rosyjskim a Polską niepodległą i suwerenną. Po odpowiednim zaś wyborze odsuwającym od władzy PO i obecnego prezydenta będziemy oczywiście musieli dbać o to, aby nasi nowo wybrani włodarze nie stworzyli zaś z Polski bezwolnego lennika interesów amerykańsko-izraelskich... ale o to będziemy się martwić później...

 

Wskazywałem już wielokrotnie na fakt, że odzyskanie przez Polskę suwerenności i niepodległości po latach panowania "sowieckiego" nie stało się niestety przełomem moralno-etycznym całego Narodu. Nie stworzyliśmy nowej jakości życia publicznego i prywatnego, która nakierowywałaby nas na przestrzeganie w codziennym życiu obowiązujących norm, zarówno prawnych, jak i moralnych. Takie pojęcia jak: patriotyzm, honor, ojczyzna, wiara, przyzwoitość, służba publiczna, uczciwość, praworządność zostały zrelatywizowane przez narzuconą nam globalistyczną, lewacką współczesność a ich właściwa wartość stała się niejako anachronizmem, prawie nieprzystającym do rzeczywistości absurdem.

 

Przez 25 lat polskie "pseudelity" polityczne nie były źródłem powstawania nowego, prawego państwa. Stawały się raczej w oczach jego obywateli synonimem małostkowości, karierowiczostwa, partyjniactwa i korupcji. Można powiedzieć, że "ryba psuje się od głowy" i tak też polskie "elity postokrągłostołowo-magdalenkowe" doprowadziły do zepsucia całego państwa. Podstawą był oczywiście brak rozliczeń z przeszłością i umożliwienie przestępcom komunistycznym swobodnego funkcjonowania i rozwoju w nowej Polsce. Ich sposób działania i wyznawane wartości życiowe stały się więc obowiązującymi w III RP. "Homo sovieticus" i jego cechy nie stały się więc w ostatnim dwudziestopięcioleciu obiektem krytyki a wręcz przeciwnie: nastąpiło jego przepoczwarzenie w "kolorowe opakowanie", puste w środku, antynarodowe, antypolskie.

 

Rządzą nami nie prawdziwe polskie elity, ale prości, zwykli, małostkowi ludzie, jakże pospolici i jakże cyniczni w swoim działaniu. Bo tak naprawdę jakość państwa zależy od jakości ludzi go budujących i zarządzających. Zależy od ich wielkości, w sensie posiadania propaństwowej wizji rozwoju i umiejętności wprowadzania jej w życie. To tak jak w normalnej firmie: jej sukces zależy od wielkości jej właściciela lub grupy osób nią zarządzających. Wielkie firmy miały wielkich osobowosciowo szefów i właścicieli, wielkie państwa wielkich przywódców i wielkie elity (w dobrym tego słowa znaczeniu). 

 

Hitler i Stalin dobrze wiedzieli jak zniszczyć Polskę i Naród Polski - niszcząc właśnie elity, najznamienitszych obywateli, mogących budować silne państwo i będących niedoścignionym wzorem dla swoich rodaków! Podobnie wiedzą o tym współcześni.

 

Stąd obydwie tragedie w Katyniu lub pomordowanie przez Niemców polskich naukowców w Krakowie. Stąd przeogromna wola wyłapywania i niszczenia wybitnych (nawet w skali mikro) Polaków-Patriotów zarówno w latach powojennych, jak i nam współczesnych. Stąd niszczenie prawych ludzi: naukowców, dziennikarzy, działaczy lokalnych. Przykładów przeszłych i obecnych można by mnożyć: np. od próby zamachu na Jana Pawła II, poprzez śmierć Jerzego Popiełuszki, księży - Niedzielaka czy Suchowolca, zmuszenie do emigracji ludzi I Solidarności, atomiazację społeczeństwa, odsunięcie od "okrągłego stołu" polskich patriotów, zawodową tragedię Romana Kluski, śmierć Krzysztofa Olewnika, problemy Wojciecha Sumlińskiego czy Pawła Zyzaka... aż po śmierć G. Michniewicza i zamach smoleński. Osobistych tragedii oraz "niszczenia" i mordowania zwykłych i niezwykłych, normalnych polskich patriotów jest oczywiście wiele więcej. I nie zawsze są to ludzie "z pierwszych stron gazet": często właśnie mali przedsiębiorcy, działacze samorządowi, ale też zwykli ludzie, z których zrobiono moherów, ciemniaków i idiotów. 

 

Powtarzam!. Najbliższe wybory (prezydenckie i parlamentarne) dadzą nam, Polakom odpowiedź na pytanie: Czy chcemy Polski czy też udała się przepoczwarzonym postkomunistom i ludziom umoczonym w sowiecko-komunistycznej "post i agenturze" PRL-u rzecz niezwykła - Czy potrafili Nas przez 25 lat wynarodowić i stworzyć "masę" bezmyślnych pseudoeuropejczyków, którzy porzucili przeszło 1000 lat historii własnego państwa i narodu? 

 

Od dawna zastanawiałem się jak jak to jest możliwe, że dokonania w zakresie budowy i rozwoju państwa w okresie II Rzeczpospolitej są relatywnie i niewspółmiernie wyższe od dokonań ostatnich 25 lat. Odpowiedź jest prosta: II Rzeczpospolitą budowli polscy, wielcy patrioci, budowały propaństwowe elity (a przynajmniej stanowili oni na tyle liczną i silną grupę, która była zdolna nadać odpowiedni kierunek rozwoju Polski i jej państwowości). I to niezależnie czy reprezentowali lewą (socjaliści, nie mylić z komunistami), czy też centrum lub prawa stronę polityczną. Elity te w naturalny sposób więc mogły wyłonić spośród siebie ludzi mogących stać się prawdziwymi mężami stanu!

 

Dzisiaj większość reprezentujących taką "karykaturę elit" np. partii politycznych, naszych ministrów i posłów cechuje taka małość i prowincjonalizm polityczny, że tak naprawdę nadawałaby się li tylko i wyłącznie do czyszczenia butów przedwojennym państwowcom.

 

Zauważmy!. My wszyscy czujący się Polakami. Dziś w Polsce nie dokonujemy wyborów partii politycznych i określonych idei społeczno-polityczno-ekonomicznych! Przecież tak naprawdę w Polsce nie ma dziś liczącej się partii socjalistycznej ani centrowej, liberalnej czy nawet prawicowej... prawie wszystko zawłaszczyli postkomuniście wespół ze zdrajcami "umoczonymi" w agenturze PRL i zasiadający w Magdalence i OS. Dziś mamy wybór pomiędzy: partią choć w części niepodległościową a partiami dążącymi do ustanowienia w Polsce obcych protektoratów. I nie ma to nic wspólnego z PiS, PO, SLD, PSL... 

 

Ale tak się niestety składa, że ludzie władający niestety tymi trzema ostatnimi partiami w większości chcą obcych protekoratów  a ludzie PiS w większości niepodległej Polski, choć wydaje mi się, że jeszcze bardziej tej niepodległej pragną środowiska republikańskie, narodowe a nawet monarchistyczne - z nimi to jest konieczne utworzenie przez PiS koalicji!. Nie znaczy to jednak, że zwykli Polacy, którzy w jakiś sposób są lewicowi, liberalni czy centrowi nie mogą być wspaniałymi patriotami! Wprost przeciwnie: historia pokazuje, że właśnie mogą! Smutnym niestety jest, że właśnie PO czy KNP (Korwin) sztucznie i cynicznie zawłaszczyło liberalizm, SLD lewicowość a PSL ludowość. To jest jakiś postokrągłostołowy i postkomunistyczny polski matrix...

 

Pamiętajmy więc przy urnach wyborczych! Gdy Polską rządzić będą prawi i przyzwoici ludzie, to my sami zwykli Polacy - mając takie wzory i autorytety - staniemy się lepsi, uczciwsi, mądrzejsi i prawi. Będziemy coraz bardziej wartościowymi, wzajemnie się szanującymi ludźmi. A jeżeli tacy będziemy i będziemy się szanować to tak będziemy postrzegani i szanowani w Europie i na świecie. Tak będzie szanowana nasza Ojczyzna - silna, bogata i niepodległa Polska!

 

Wybierzmy w najbliższych wyborach prezydenckich i parlamentarnych niepodległość Polski a nie jej utratę! 

 

Pozdrawiam

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @partyzant 16:58:10
  Sieroty w nieutulonym żalu po PRL.
  Tak dobrze żarło i zdechło.

  aaaa zapomniałem. dalej by kwitło tylko Ci dwaj "łajdacy" Reagan z Wojtyłą uwalili ten raj.
 • @partyzant 17:15:17
  czy ułomne dziecko Bieruta może pisać z sensem
 • @partyzant 16:58:10
  Trudno dziś oceniać co mogłoby się wydarzyć, gdyby Polska po II WŚ znalazła się w kręgu zachodnim i zyskała środki z planu Marshalla. Sądzę, że industrializacja byłaby bardziej zintensyfikowana niż za komuny.

  Niemniej przyznaję Ci rację, że szczególnie epoka Gierka przyniosła znaczny rozwój gospodarczy Polski, przy czym był to rozwój ułomny (odgórny a nie oddolny) i nie związany z rynkiem konsumenta a rynkiem producenta. Jest też wielce kontrowersyjna planowa socjalistycznie alokacja zasobów, w tym kredytów zagranicznych zaciąganych przez PRL.

  Ale to temat na dłuższą dyskusję, przy czym chciałem dodać, że nie można nie doceniać rozwoju II RP i dezawuować jej gospodarcze dokonania: stabilizacja polskiej waluty i sytuacji finansowej (reformy Grabskiego), dodatni bilans handlowy, wybudowanie COP i stoczni w Gdyni (wedle planów inż. Kwiatkowskiego), rozwój przemysłu zbrojeniowego i polskich banków. Warto pamietać, że działo się to w ówczesnych uwarunkowaniach techniczno-ekonomicznych i w sytuacji, gdy Polska odzyskała niepodległość po 123 latach i miała tylko 20 lat na rozwój.

  Pozdrawiam
 • Postaw na Polske!!!!
  Glosuj na parchatych...w obecnych wyborach:-))))
 • @krzysztofjaw 18:19:44
  Bardzo powierzchownie patrzysz na problemy Polski.
  namawiasz na pójście na wybory, choć nie masz ani jednego kandydata, który gwarantuje przywrócenie częściowej niepodległości Polski.
  Chcesz wybierać władze w POLSCE jak POLSKI NIEMA?
  Po wstąpieniu do NATO, UE i podpisaniu przez Kaczyńskiego TL, Polski nie ma jest sztuczny papierowy twór w którym trwa medialny terror propagandowy wśod zdrajców o NADZÓR NAD NIEWOLNIKAMI?
  Pomyśl, czy Polska realizuje własną politykę ekonomiczną, zbrojeniową, zagraniczną, rolną, gospodarczą, czy raczej wykonuje dyrektywy unijne, czy obronne z Waszyngtonu???
  Plan Marchsala realizowany jest od 26 lat i co? Polska sprzedana, dług publiczny ponad 3 bln zł, rocznie wyprowadza się w jawny spsób 120 mld zł. na konta światowej mafii finansowej.
  Rządy antypolskie realizują program ,,osaczania Rosji" czyli budowa nowego porządku świata, bez granic, bez wyborów, bez demokacji z utajnionym nie wybieralnym światowym rządem parchatych i o to chodzi.
  Narodowy Rząd Polski nie sprzedajmy w krótkim czasie mógły by doprowadzić do natychmiastowego wzrosty gospodarczego oraz wybicia się na prawdziwą Niepodległość, ale wtedy nazwany byłby REZIMOWYM RZĄDEM I W RAMACH POMOCY DLA V KOLUMNY AMERYKANIE PRZYLECIELI BY Z BOMMOWCAMI W CELU POMOCY Z PLANU MARSCHALA, CZYLI ZBOMBARDOWALI BY W IMIĘ BUDOWY DEMOKRACJI. Rozumiesz to.
 • @Wrzodak Z. 20:27:09
  Panie Zygmuncie..jedno musze przyznac..ze w "takich" wyborach mozna glosowac i wybrac tylko jednego kandydata...

  Anna Grodzka!!!!!

  W takich prawdziwych wyborach mozna tylko wylonic:tylko
  prawdziwego Menszczyzne. prawdziwego Polaka, prawdziwego Polityka,
  prawdziwego reprezentanta Kobiet i menszczyzn...prawdziwego Polin!
 • @Wrzodak Z. 20:27:09
  Sfałszowano Monteskiusza, przez ograniczenie rządów do 3 władzy. To jest ta fałszywa flaga demokracji.

  https://i0.wp.com/www.wielkieslowa.pl/wp-content/uploads/pliki/gdy_grabiez_staje_sie_sposobem_zycia_2013-09-17_13-12-31.jpg

  http://zdaniemdocenta.neon24.pl/post/119733,wiosna-kolejnym-etapem-upadku-iii-rp
 • Ja nawet wierzę że "dobrzy" ludzie PiS chcą niepodległej Polski.
  Ale z pewnymi zasadami. W tej niepodległej Polsce mają według "dobrych" ludzi PiS rządzić żydzi, Niemcy i banderowcy, a rolą Polaków ma być spełnianie wszelkich ich zachcianek. I w takiej sytuacji kwestia niepodległości jest kluczowa. Bo tacy ruscy by przyszli, coś by im do głowy strzeliło i okupacyjną bandę by pogonili, a Polacy wtedy by się bardzo ucieszyli (scenariusz bardzo prawdopodobny). Dlatego trzeba tłumaczyć polskim niewolnikom że oni muszą walczyć o wieczne trwanie ich niewoli, czyli umierać za dobrostan swoich okrutnych panów.
 • @Wrzodak Z. 20:27:09
  Dokładnie tak.

  Tylko kto wie jaka powinna być Polska Niepodległa, jaka jest dzisiaj polska racja stanu? Jaką mamy wizję tej Polski i jak należy ją wprowadzić. Nikt o tym nie myśli, nie pisze, nie organizuje programu, ludzi, struktur. Cały wysilek Polaków idzie na walkę z tym systemem, który mamy, a to nie posuwa sprawy polskiej do przodu.

  Podmiana na scenie politycznej, tak żeby nic się nie zmieniło, jest już gotowa, wszystko cynicznie przygotowane:

  http://www.stopfalszowaniuwyborow.pl/2015/03/14032015-niepokalanow-szkoleniowa-ii.html

  https://www.youtube.com/watch?v=YiE3Dw-Yo9M&list=PLnbCPIyV0b_rcxhwy-NbBhjJxarZgHHWQ&t=11

  Pozdrawiam
 • @Halszka 04:32:02
  Podmiana przygotowana, a tu nikt o tym nie myśli, nie pisze, nie organizuje programu, ludzi, struktur.

  Bezpieczeństwo POLSKI i Polaków jest tylko na papierze zapisane.

  Zły system działa aż do bólu ludu, dokładnie przestrzegany przez urzędników.

  A i dealizm matematyczny w edukacji jest zamiatany przez wszystkich pod dywan.

  Ciekawe w jaki sposób Ruch Kontroli Wyborów, chce kontrolować wybory skoro "Demokratycznych Wyborów w systemie dziesiętnym niema"??

  Polska Demokracja Kwantowa
 • @goodness 08:52:17
  To jest sedno tej akcji kontroli wyborów. Problam tkwi w systemie komputerowym, a nie w akcji społecznej. Akcja "kontrola wyborów" służy do budowy zaplecza politycznego dla takich liderów jak Duda, Stankiewicz, Sakiewicz. W tle PiS. Sami jedynie słuszni przedstawiciele mniejszości narodowej na terenie Polski. Jak obejrzeć te filmowe relacje, to widać, jaki jest mechanizm podporządkowywania sobie zebranych przedstawiciwli stowarzyszeń i przejmowania władzy nad nimi.
 • @Halszka 13:10:07
  Po co sprawdzać mętną wodę, tym sposobem się jej nie oczyści:-)
 • @goodness 14:00:02
  Właśnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej