Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Koalicja PO-PSL niemal krzyczy: Polacy mają być biedni!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chyba faktycznie czas na odbudowę naszej Polski, w której każdy z nas będzie czuł, iż ona o niego dba

 Wczoraj Sejm RP głosami koalicji rządowej PO-PSL odrzucił projekt zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych, którego przyjęcie pozwalałoby na podniesienie kwoty wolnej od podatku.  Projekt zmian ustawy Twojego Ruchu podnoszący kwotę wolną od podatku do poziomu zależnego od dochodów potrzebnych do zapewnienia minimum egzystencji odrzuciło 198 posłów PO, 28 posłów PSL, 1 poseł SLD i 1 poseł PiS .

 

Autorzy odrzuconej propozycji wskazywali, że kwota 3091 zł - jaka dzisiaj rocznie jest wolna od podatku - jest ponad dwukrotnie niższa od dwunastokrotności minimum egzystencji w jednoosobowym gospodarstwie pracowniczym. Podawali, że zgodnie z danymi Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych w 2012 r. wysokość miesięcznego minimum egzystencji dla jednoosobowego gospodarstwa pracowniczego wynosiła 521,11 zł, co w skali roku daje kwotę równą 6253,32 zł. Tym samym przyjęcie tej ustawy podnosiłoby na dzień dzisiejszy kwotę wolną od podatku do wymienionych 6253, 32,zł, co dawałoby miesięczny zysk netto pracowników rzędu ok. 47 zł [1].

 

Obecnie kwota wolna od podatku (3091 zł) nie była zmieniana praktycznie od 2008 roku (w tymże roku podniesiona została jedynie o 2 zł - sic!) a więc od momentu objęcia władzy przez PO-PSL (!!!) i jest jedną z najniższych w Europie: w Niemczech wynosi np. - po przeliczeniu - ponad 30 tys. zł a na Cyprze ponad 80 tys. zł.

 

Mam wobec powyższego tylko cztery pytania do Polaków a szczególnie do tych, którzy dotąd głosowali na PO i PSL oraz nie brali udziału w wyborach:

 

Jak długo będziecie jeszcze pozwalać aby obecny rząd robił z Was idiotów i biedaków pracujących (jeżeli w ogóle macie pracę) coraz dłużej za grosze? 

 

Mało Wam tego, że nakazano Wam pracować do 67 roku życia, w większości na umowach śmieciowych i w dodatku za najniższą pensję krajową oraz prawie najniższą w Europie kwotą wolną od podatku?


Czy Wy, dotychczasowi zwolennicy PO, PSL i B. Komorowskiego, dalej będziecie na nich głosować?


Czy Wy, którzy uważacie, że nic od Was nie zależy nadal będziecie omijali wybory "szerokim łukiem" a tym samym pozwalali na antypolskie rządy PO-PSL i pełniącego obowiązki "strażnika żyrandola"? 


Chyba faktycznie czas na odbudowę naszej Polski, w której każdy z nas będzie czuł, iż ona o niego dba. Taką Polskę możemy zbudować, ale wpierw musimy odrzucić obecne rządy PO-PSL i obecnego prezydenta!

 

[1] Zob. szerzej: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sejm-odrzucil-projekt-dot-podniesienia-kwoty-wolnej-od-podatku-3284316.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @Netwalker 22:17:24
  https://www.youtube.com/watch?v=gwGs5dM3cnU
 • Jak ja bym zakładał swoją partię polityczną, to ona by miała taki pierwszy punkt programu.
  Wszyscy członkowie obecnych partii sejmowych dostają dożywotni zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych, udziału biernego i czynnego w wyborach, nauczania młodzieży, itd. [Jeżeli który uważa że jednak wbrew zbrodniczemu systemowi robił dobrze, to on musiałby najpierw miesiącami tłumaczyć się przed funkcjonariuszami, a później przed sądem, może by się wybronił.]
  Wszyscy funkcjonariusze (zawodowi, w tym posłowie, ale też radni) obecnych partii sejmowych zostają skierowani dożywotni do specjalnych obozów reedukacyjnych w celu uczynienia z nich ludzi. Uwaga co do wybronienia się jak wyżej.
 • @vortex 00:14:35
  Piękny utwór opisujący naszą obecną paranoiczną rzeczywistość (on chyba za tej "zamordystycznej" komuny powstał). Jeżeli zaludnienie obecnie nie zdaje sobie sprawy z paranoiczności, to tylko dlatego że obecnie takie utwory nie powstają ( a byłoby co tworzyć, co jeden dzień nowy utwór). Dwie wersje tego super utworu, całe nasze życie " a konduktor pijany odbija się od ściany" (jak nasz przewielebny Hoffman choćby), i tyle - od ściany do ściany, odbijam się jak pijany.

  https://www.youtube.com/watch?v=Zo3d8qKQge4

  https://www.youtube.com/watch?v=xd0cOyPeJlQ
 • @vortex 00:51:48
  Jest ustawa, dla kierowców, dlaczego niema Ustawy o Trzeźwości dla polityków????

  Polska Demokracja Kwantowa
 • Dlaczego hitlerowsko-katolicki sejm to przyklepuje?
  Po prostu mordowanie biednych jest zgodne z linią programową PO i katolików xD

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej