Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Dlaczego nie zaproszono rodziny W. Pileckiego?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oceniając bowiem wszystko to, co działo i dzieje się wokół polskiego bohatera, to można dojść do wniosku, że rotmistrz W. Pilecki jest niewygodny dla wszystkich oprócz polskich patriotów...

 Przez ostatnie dni jesteśmy świadkami niewątpliwej afery związanej z nie zaproszeniem na uroczystości rocznicowe w Auschwitz rodziny bohaterskiego rotmistrza W. Pileckiego. Zewsząd padają pytania dlaczego do tego doszło, dlaczego tak się stało...

 

Postaram się w skrócie, w sposób nieraz może nieco zawoalowany i tylko hasłowo odpowiedzieć na to pytanie... ku głębszej refleksji... odrzucając oficjalne pokrętne i mało wiarygodne tłumaczenia tego faktu.

 

Oceniając bowiem wszystko to, co działo i dzieje się wokół polskiego bohatera, to można dojść do wniosku, że rotmistrz W. Pilecki jest niewygodny dla środowisk żydowskich, amerykańskich, niemieckich i rosyjskich oraz oczywiście dla elit PRL i PRL-bis...

 

Niewygodny dlatego, że zarówno on jak i cała jego rodzina o pochodzeniu szlacheckim (herbu Leliwa) przez wieki była związana z polskim patriotyzmem i polską tożsamością, a więc stanowi dla niszczycieli polskiej historii i tradycji postać zasługującą na zapomnienie.

 

Niewygodny dlatego, że może stanowić wzór polskiego patriotyzmu i bohaterstwa, który dla obecnych młodych pokoleń może być autorytetem i źródłem dumy z polskości... tak przez wielu skutecznie wyplenianej od ponad 25 lat...

 

Niewygodny dlatego, że jest Polakiem (przez duże P) a nie Żydem (podobnie zresztą jak św. M. Kolbe)... a więc w niemieckim obozie zagłady byli nie tylko Żydzi a też Polacy i ludzie innej narodowości czy też reprezentujący mniejszości narodowe oraz tępione przez Niemców poglądy polityczne i wyznania religijne

 

Niewygodny, bo okazał się polskim a nie żydowskim bohaterem walki z niemieckim nazizmem i to bohaterem, któremu "do pięt" nie dorasta taki np. samozwańczy profesor W. Bartoszewski uwolniony przez Niemców z obozu ze względu na zły stan zdrowia (sic!) i sprzeciwiający się (na szczęście nieudanie) pośmiertnemu odznaczeniu W. Pileckiego orderem Orła Białego.

 

Niewygodny, bo przeczy obecnej dzisiaj, skrajnie antypolskiej narracji historycznej części żydowskich elit zmierzającej niejako do uznania Polaków za nazistów i antysemitów a tym samym podważa bezzasadne i wyimaginowane roszczenia iraelsko-amerykańskiego syjonistycznego "przedsiębiorstwa Holocaust" wobec Polaków o zapłatę przez nas 65 mld USD odszkodowań za mienie żydowskie.

 

Niewygodny, bo zadaje kłam próbom niemieckiego wybielania historii mającym na celu zdjęcie odium wojennych morderców z Niemców na jakichś mitycznych nazistów i nakierowanie opinii publicznej na szukanie owych nazistów wśród Polaków, co zresztą Niemcy wspólnie - jak już wspomniałem - realizują razem z częścią środowisk żydowskich (amerykańskich i izraelskich).

 

Niewygodny, bo amerykańscy Żydzi zignorowali jego raporty z Auschwitz (pisane od 1942 roku), pośrednio godząc się na holocaust swoich rodaków z rąk Niemców.

 

Niewygodny, bo od zawsze był antykomunistą i walczył z Sowietami w roku 1920 a w czasie wojny był żołnierzem AK dzielnie walczącym z hitlerowskim najeźdźcą.

 

Niewygodny, bowiem po wojnie był zwolennikiem radykalnych działań obronnych i uważał, że rezygnacja z walki mogła oznaczać przyzwolenie na wyniszczenie narodu.

 

Wreszcie niewygodny bo pojmali go ostatecznie, nadzorowali jego osądzenie, wydali wyrok i zakatowali go w 1948 roku, już w powojennej Polsce, żydokomuniści wespół z polskimi komunistami  a wykonawcą wyroku śmierci - strzałem w tył głowy -  był niejaki P. Śmietański, który po 1956 roku najprawdopodobniej uciekł do Izraela i któremu całkowicie "wyczyszczono" kartotekę personalną w oficjalnych archiwach PRL...

 

Czyż trzeba więcej argumentów, żeby odpowiedzieć na tytułowe pytanie? 

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Trochę o rotmistrzu W. Pileckim...

 

"Biografia Witolda Pileckiego uosabia wszystko, co najszlachetniejsze w naszej tradycji. Stanowi ona w pewnym sensie apogeum i podsumowanie losów wielu, często bezimiennych, bohaterów zmagań z dwudziestowiecznymi, antyludzkimi tyraniami - narodowym socjalizmem oraz komunizmem.

 

Urodzony w roku 1901 Witold Pilecki od najmłodszych lat walczył o ocalenie świata opartego na zasadach wolności, godności i szacunku do człowieczeństwa. W czasie przedwcześnie zakończonego życia, charakter Witolda Pileckiego oraz wartości, którym był wierny, wielokrotnie poddawane były najcięższym próbom (...)

 

W roku 1920 Witold Pilecki był jednym z tych, którzy na 20 lat odsunęli od Europy groźbę komunistycznego zniewolenia. W roku 1939 jako kawalerzysta odpierał agresję hitlerowskich Niemiec. We wrześniu 1940 r. – realizując misję dowództwa Armii Krajowej – dobrowolnie znalazł się w Konzentrationslager Auschwitz, gdzie otrzymał numer więźnia 4859. Stworzył tam podziemną organizację więźniów. Jej celem miało być wyzwolenie obozu poprzez wywołanie powstania więźniów, we współdziałaniu z Aliantami. Po brawurowej ucieczce w nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 r. Witold Pilecki kontynuował pracę w konspiracji. W roku 1944 walczył w Powstaniu Warszawskim. Po jego upadku trafił do oflagu, skąd – po zakończeniu wojny w Europie – wyjechał do Włoch. Na polecenie dowódcy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Witold Pilecki został przerzucony do Polski.

 

Ujętemu przez komunistyczne władze oficerowi wytoczono pokazowy proces. Po brutalnym śledztwie, w czasie którego poddano go torturom, bohaterski konspirator z KL Auschwitz miał wypowiedzieć słynne zdanie: „Oświęcim to była igraszka.." Dyspozycyjny wobec władz komunistycznych sąd, skazał Witolda Pileckiego na śmierć. Prośby o ułaskawienie – w tym wnoszone przez uratowanych przez Rotmistrza Żydów – zostały odrzucone. Wyrok wykonano 25 maja 1948 r.

 

Swoje wstrząsające przeżycia z okresu uwięzienia w KL Auschwitz zawarł Witold Pilecki w napisanym w 1945 r. tzw. „Raporcie Witolda". Ze względu na głęboko humanistyczne przesłanie, ów unikalny dokument powinien stać się lekturą obowiązkową dla każdego [1]".

 

[1] http://michaltyrpa.blogspot.com/2008_03_01_archive.html

 

Więcej informacji o W. Pileckim też w wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Pilecki

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Nagle...
  ...sobie przypomnieliście?
  Od wielu lat nikt nie zapraszał rodziny Rotmistrza i szumu nie było.
  Co tym razem jest do ugrania?

  ps.Tacy to "patrioci" wasza mać.
 • @
  Córka Rotmistrza Witolda Pileckiego na 66 rocznicy jego śmierci, pod więzieniem na Rakowieckiej

  https://www.youtube.com/watch?v=LkwssU-S26w
 • @ramenes 15:07:40
  O losach i haniebnym traktowaniu rtm W. Pileckiego pisałem i dyskutowałem o tym wielokrotnie na przestrzeni kilku lat (m.in. na portalu BM24), więc to nie jest tak, że przypomniałem sobie o nim dopiero teraz.

  Poza tym chyba pomylił Pan adresata swoich pretensji do "patriotów wasza mać". Od lat bowiem mam identyczne poglądy i walczę o polskość i Polskę... i nigdy dlatego, żeby było coś do ugrania.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 15:57:51
  Nie kierowałem personalnie.
  Raczej chodzi mi o tych krzykaczy pisowskich którzy akurat teraz sobie przypomnieli. Na "darmo" na pewno sobie nie przypomnieli.
  Zastanawiające prawda?
  A więc coś chcą ugrać, taka ich mać.
  Pozdrowił.


  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/70-rocznica-wyzwolenia-auschwitz-rodzina-rtm-witolda-pileckiego-nie-zostala-zaproszona,510003.html
 • Dlaczego nie zaproszono rodziny W. Pileckiego?
  http://www.rotmistrzpilecki.pl/files/11.jpg


  8 maja 1947 został Pilecki aresztowany. Torturowano go przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. Podobno wyznał żonie w kontekście, że „Oświęcim to była igraszka” i oskarżono go o działalność wywiadowczą na rzecz rządu Rzeczpospolitej Polski na Emigracji.

  3 marca 1948 roku zaczął się proces tak zwanej grupy Witolda. Oskarżono Pileckiego o:

  nielegalne przekroczenie granicy
  posługiwanie się fałszywymi dokumentami
  brak rejestracji w Rejonowej Komendzie Uzupełnień
  nielegalne posiadanie broni palnej
  prowadzenie działalności szpiegowskiej na rzecz Andersa
  przygotowywanie zamachu na grupę dygnitarzy MBP
  http://www.rotmistrzpilecki.pl/?proces,15

  Bo w Polsce rządzi ruska WSI
 • @ramenes 15:07:40
  Całkowicie się z tobą zgadzam, tyle lat podobnież wolności, pytanie do pseudopatriotów z PiS co zrobili, by upamiętnić tę piękną postać. Jak trzeba awanturę polityczną zrobić to sobie przypomnieli. Patrioci od 7 boleści.
 • @Zawisza Niebieski 18:12:28
  Dla komunistycznej agentury Pilecki nie był bohaterem.
 • Rtm W.Pilecki nie pasuje do brudnej rligii holokaustu
  Rtm Pilecki znał obozową historię Żyda, Józefa Cyrankiewicza, który był szpiclem Gestapo (według innych relacji pełnił funkcję kapo). Stąd Cyrankiewcz skorzystał z okazji i jako premier nie przychylił się do prośby rodziny o ułaskawienie Pileckiego - stał się jego mordercą.

  "W trakcie procesu prokurator odczytał pismo od Cyrankiewicza skierowane do sądu. W piśmie tym potępiał Pileckiego i odżegnywał się od znajomości z oskarżonym i tym samym odsuwał szansę na ułaskawienie. Wyrok wykonano strzałem w tył głowy. Nikt nie wie gdzie pochowano rotmistrza Witolda Pileckiego." /za prof. Józef Chałasiński, prof. Józef Garliński, T.M. Płużański, A. Tym, Wprost, J. Knie – Górna/
 • wszyscy
  Można też jeszcze wspomnieć, że:
  - deprecjonowanie W. Pileckiego wynika też w wielu środowiskach z jego katolicyzmu (zob. komentarz: http://krzystofjaw.salon24.pl/628815,dlaczego-nie-zaproszono-rodziny-w-pileckiego#comment_9903006)
  - W. Pilecki jest też wyrzutem sumienia dla polskich zdrajców komunistycznych po 1944 roku (a nawet wcześniej) i ich potomków tworzących dziś często "elity" polityczne, biznesowe i mainstreamowe. Dla tych polskich zdrajców jego postać i postawa pokazuje, że można było inaczej, i że w jego obliczu są małostkowymi zdrajcami Polski. ... Jak to boli i jak przekreśla ich tłumaczenie, że "takie wtedy były czasy"... Zresztą dla polskich zdrajców komunistycznych każdy polski bohater odbiera im prawo do obrony a wprost przeciwnie ... skłaniać winien do postawienia ich przed sądem (choć teraz nie wiem czy nie jest już za późno),
  - jest wielce prawdopodobnym, że W. Pilecki znał niechlubną przeszłość obozową wielu osób, m.in. takich jak Cyrankiewicz czy Bartoszewski. Być może był to - w przypadku Cyrankiewicza - jeden z kolejnych powodów jego śmierci, podobnie - jak w przypadku Bartoszewskiego - powód wściekłego zamazywania pamięci o W. Pileckim w III RP (zob. komentarz tequili pod moim tekstem: http://niepoprawni.pl/blog/krzysztofjaw/dlaczego-nie-zaproszono-rodziny-w-pileckiego-na-rocznicowe-obchody-w-auschwitz)
 • Zbyt pozytywny bohater utrudnia inwersyjne wykorzystywanie świadomości Auschwitz w prowokowaniu ludobójstw
  Auschwitz byl ze względow logistycznych oprócz obozu koncentracyjnego i pracy dla żydów także obozem smierci (Birkenau) odciążającym (podobnie jak Chelmno i rzezie ukraińskie i nadbałtyckie) obozy "Akcji Reinhardt" w Treblince,Bełżcu i Sobiborze, ktore realizowały eksperyment selekcji "zdolnych do odnowy żydowstwa" i "najlepszego elementu zdolnego do walki o byt" (według wypowiedzi gubernatora GG Hansa Franka i Reinhardta Heidrycha w sprawie zatwierdzonego do realizacji w 1939r planu eksterminacji ludności żydowskiej w "rezerwacie' w dystrykcie lubelskim GG). Eksperyment się nie udfał ze wględu na klęskę blitzkriegu gen Rommla o Egipt, Palestyne i Babilon wykluczającą braterstwo broni terrorystów Sterna i dezerterow Andersa z Wehrmachtem oraz niewyobrażalnie szybką zagladę technologiczną potęgowaną wspołpracą "uzdalnianych" żydowskich funkcyjnych, policjantów i zonderkomand i korumpowaniem SSmanow kosztownościami po zagazowanych. Także opcena "zdolności" selekcjonowanych wybranych przez ojcow holocaustu zafasdcynowanych Protokolami Mędrcow Syjonu szczegolnie po "rewoltach" w getcie warszawskim i Sobiborze była niska.
  Także wnuk komendanta Auschwitz lepiej pomaga wykorzystywaniu pamieci o Birkenau do przyśpieszania banderyzacji Ukrainy i wykluczania porozumienia miedzy kultywatorami ludobojstwa banderowskiego oraz leninowskiego
  http://telewidz.neon24.pl/post/99772,powstanie-i-warunki-kapitulacj-ratunkiem-przed-zaglada
  http://telewidz.neon24.pl/post/109389,czy-banderowcy-jak-moczarowcy
  http://telewidz.neon24.pl/post/69102,ludobojcze-zatrzymanie-frontu-na-wisle-w-1944r-i-akcja-burza-w-lublinie
  Święty Pilecki obniża wagę twierdzenia lewego hrabiego bula, że Auschwitz to byla klęska dwudziestowiecznej naszej cywilizacji.
 • Pilecki
  Tragedia Pileckiego bylo to, ze Churchill, ani w ogole alianci nie mieli ochoty wiedziec co sie dzialo w Polsce poniewaz SAMI to ludobojstwo przygotowali.
  Przeciez zaden zyd-milioner nie wyladowal w AUschwitz!
  I zaden zyd -milioner z Anglii, USA czy Belgii nie przyszedl na pomoc mordowanym zydom!
  Jak to sie dzieje, ze wystarczy, ze ktos pisnie byle bzdure pod adresem zydow, syjonu( czy teraz Izraela) i cale zydostwo swiata postawione jest na nogi! I tak bylo i przed wojna!
  No to jak to sie stalo, ze w czasie wojny gdy Niemcy mordowali zydow i strzelali do zydowskich dzieci - opinia swiatowa siedziala cichutko i pozwala na masowe rzezie ale tylko nieuprzywilejowanych zydow, glownie ze wschodniej Polski?
  Churchill (zyd) ani slowem nie wspomnial w swoich pamietnikach o holokauscie; w czasie wojny walczyl podobno z Niemcami ale nie ratowal zydow.
  Wiec biedny Pilecki, czlowiek honoru i pelen humanitarnych zasad chyba jednak zle ocenil zakulisy teatru wojennego. Nie on jeden.

  Ale tez i glupio zydom zapraszac rodzine Pileckiego na jakiekolwiek uroczystosci zwiazane z II wojna swiatowa, bo stanowia dla obecnego establishmentu muzeum oswiecimskiego czarne memento: mozna bylo uratowac wiezniow z obozu w Oswiecimiu ale alianci nie chcieli nawet o tym slyszec.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej