Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Ratujmy polskie zasoby naturalne, bogactwa narodowe!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mamy jeszcze wiele zasobów, o które musimy walczyć. Przegraliśmy już wiele i nie możemy sobie pozwolić na ostateczną grabież Polski!

 W ostatnich postach i tych jeszcze dużo wcześniejszych (*) apelowałem o podjęcie walki Polaków w obronie polskich lasów, wód, gór i polskiej ziemi. Są to - wobec całkowitego niemal zniszczenia w ostatnich 26 latach polskiego przemysłu - ostatnie skarby narodowe, których nie możemy stracić, aby Polska jeszcze Polską była...

 

Ratując polskie lasy i polską ziemię oraz jeziora i rzeki jednocześnie ratujemy też polskie zasoby naturalne.

 

Nasze zasoby... Mamy ich naprawdę dużo i są one w sferze zainteresowania wielu państw, nieprzychylnych nam grup etnicznych, międzynarodowych banksterów oraz korporacji.

 

Oczywiście najwięcej mówi się o gazie i ropie łupkowej. Polskie złoża gazu łupkowego szacowane są obecnie na 350 - 1000 mld metrów sześciennych, co wystarczyłoby nam na 20-60 lat. Należy jednak pamiętać, że jeszcze niedawno szacowane były na 5,3 bln metrów sześciennych, co wystarczyłoby nam na 300 lat. Jaka jest prawda, jeszcze nie wiemy. Prawdopodobnie tyleż samo posiadamy też ropy łupkowej, o której w ogóle się nie wspomina ... (sic!)

 

Ale mamy też inne, cenne zasoby, które starałem się przybliżyć w poniższej tabeli. Są to oczywiście tylko szacunki, ale oddają rzeczywistą wartość naszej Polski (za ewentualne błędy przepraszam i proszę o ewentualną korektę). W tabeli przyjąłem wysokość złóż gazu łukowego na poziomie 5,3 bln metrów sześciennych. Nie uwzględniłem złóż ropy łupkowej, które mogą ilościowo i wartościowo być tożsame z gazem łukowym.

 

 

Posiadamy jeszcze złoto (nie wiem ile) oraz oczywiście źródła wód geotermalnych, które w przyszłości mogą skutecznie stanowić tani zasób energetyczny w Polsce, co udowodnił m.in. o. T. Rydzyk w Toruniu. Nie zapominajmy też o głębinowych wodach pitnych.

 

Reasumując. Mamy jeszcze wiele zasobów, o które musimy walczyć. Przegraliśmy już wiele i nie możemy sobie pozwolić na ostateczną grabież Polski! Polska pozostaje jeszcze bardzo bogatym krajem (i tym samym dużym "kąskiem" dla obcych)  w postaci ziemi, lasów i bogactw naturalnych... i mimo, że już dużo straciliśmy to nie możemy stracić więcej! Musimy sobie też zdawać sprawę, że grabież lasów i naszej ziemi jest też bezpośrednio i pośrednio grabieżą naszych zasobów naturalnych!

 

Pozdrawiam

 

* Od lat apeluję o powstrzymanie grabieży Polski przez nieprzychylne nam państwa, grupy etniczne, korporacje i międzynarodowe instytucje finansowe. Napisałem na ten temat wiele postów a w przyszłości postaram się w jakiś sposób przedstawić to zjawisko w postaci jednego, skondensowanego tekstu.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @partyzant 21:30:52
  Przyznaję, że nieraz też już mam dość i ogarnia mnie zniechęcenie... ale zawsze wtedy sobie przypominam, że Polska się odrodziła po 123 latach zaborów. Wtedy przetrwaliśmy to może i teraz damy radę. Choć masz rację... Polskę nam zabierają systematycznie od 1989 roku (a nawet wcześniej) zgodnie z założonym planem. Od 26 lat trwa pełzający proces kolejnego i chyba już ostatecznego rozbioru Polski. Teraz współcześni zaborcy (UE/Niemcy - Izrael/USA - Rosja) używają przede wszystkim ekonomii i propagandy... i jesteśmy przez nich rozgrywani i okradani do cna.

  Nie możemy się jednak poddawać. Ja robię to, co potrafię i wiem, że jest wielu Polaków, którzy jasno widzą co się dzieje. Jest też wielu, których trzeba informować jak tylko można... wtedy się obudzą. Wierzę, że jest jeszcze szansa na uratowanie Ojczyzny, tej resztki, która nam została... Ta resztka - ale gwarantująca nam utrzymanie państwowości, suwerenności i narodowej tożsamości - to własnie lasy, ziemia, wody, góry i zasoby naturalne. Ratując je skutecznie tworzymy fundamenty pod odbudowę naszej Polski oraz także jej zniszczonego przemysłu. Ratując je ratyjemy istnienie i trwanie naszej Ojczyzny.

  Pozdrawiam
 • CO Z TĄ POLSKĄ ?
  Kiedyś wyskoczyłem na NEONIE ( NE) z takim oto apelem

  http://orbo.neon24.pl/post/74861,o-r-b-o-obywatelski-ruch-biernego-oporu

  DZIŚ zmodyfikowałbym i rozszerzył nieco ten tekst ale przesłanie pozostawiłbym to samo.
  MASOWY OBYWATELSKI BIERNY OPÓR.
  Myślę o stworzeniu takiego "algorytmu" rozprzestrzenienia UZGODNIONEJ W OKREŚLONYM GRONIE WERSJI MANIFESTU O.R.B.O. aby przyrost "osób zainteresowanych" ORBO przyrastał w postępie geometrycznym
  Nie widzę innej OPCJI DLA POLSKI .
  POLSKI ZATOMIZOWANEJ JAK NIGDY...

  Pozdrawiam Szanownego Autora, 5*

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej