Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
794 posty 2216 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Magdalenkowo-okrągłostołowa polska scena polityczna...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Antypolskie porozumienia magdalenkowo-okrągłostołowe określały więc podział sceny politycznej w taki sposób, aby nigdy oddolnie nie mógł powstać żaden znaczący politycznie patriotyczno-narodowy ruch wolnościowy samych Polaków

 Oceniając nasze 25 lat pozornej wolności nieraz nasuwają się smutne refleksje, które są raczej czymś w rodzaju futurologii historycznej, nie znajdującej jak na razie potwierdzenia w faktach lub też owe fakty pozostają dla nas ukrytą tajemnicą.

 

Możemy tedy jedynie zastanawiać się i snuć nawet tylko hipotetyczne scenariusze możliwych ciągów historycznych zdarzeń, w tym też dotyczących naszej, przeszłej i obecnej polskiej sceny politycznej.

 

Taką - jedną z możliwych hipotez - przedstawiam poniżej, wierząc, że są to tylko moje nieuzasadnione dywagacje nie mające pokrycia w rzeczywistości...

 

Może więc - pokrótce i raczej ograniczając się do naszej, prawej strony sceny politycznej - było i jest tak...

 

Zdrada okrągłostołowo-magdalenkowa, której ustalenia trwają do dzisiaj ukształtowała funkcjonowanie polskiej sceny politycznej przez cały okres 25 lecia III RP.

 

Antypolskie porozumienia tam zawarte określały więc podział sceny politycznej w taki sposób, aby nigdy oddolnie nie mógł powstać żaden znaczący politycznie patriotyczno-narodowy ruch wolnościowy samych Polaków... zgodnie zapewne ze scenariuszem A. Michnika vel. Szechtera, który onegdaj stwierdził, że nie pozwoli, aby w Polsce odrodził się jakikolwiek ruch polityczny na wzór polskiej przedwojennej endecji.

 

W Magdalence i przy OS wyznaczono więc określone osoby, które w Polsce będą zawsze na przemian rządziły oraz wśród nich takie, które skutecznie będą kanalizowały polskich, patriotycznych kontestatorów III RP (PRL-bis) i nie pozwolą na oddolne organizowanie się Polaków. Ta ostatnia rola być może przypadła braciom Kaczyńskim, którzy od początku mieli tworzyć partię raczej opozycyjną skupiającą wokół siebie masowy, niezadowolony z przemian ustrojowych i narodowo-patriotyczny polski elektorat... jednocześnie nie pozwalając na powstanie w naszym kraju prawdziwej partii polskich narodowych patriotów.

 

W takim kontekście warto zauważyć, że faktycznie - od początku przemian ustrojowych - bracia Kaczyńscy skutecznie być może odgrywali a dziś odgrywa jeden z nich swoją rolę. Obecnie jest to partia PiS, która kreuje się na jedynego przedstawiciela polskich patriotów, niechętnie odnosząc się do każdego oddolnego ruchu, choćby np. RN. Wściekłe tedy atakowanie PiS  i dziś J. Kaczyńskiego (a wcześniej również ś.p. L. Kaczyńskiego) przez piewców umów magdalenkowo-okragłowstołowych miało i ma zaś być może za zadanie ich uwiarygadniać w oczach polskich patriotów i tworzyć z partii PiS jedyną polityczną alternatywę wobec obecnego układu i jedyną prawicę kontestującą III RP i wokół której - jako jedynej - należy się gromadzić.

 

W nawiązaniu też do ostatniej konstatacji pośrednio też chodzi też o to, żeby utrzymywać Polaków w stanie wzajemnego skłócenia i podzielenia, co ułatwia rządzenie nimi w imię zasady "dziel i rządź". Przez ostatnie 25 lat zatomizowano i spauperyzowano Polaków i prowadzi się cały czas politykę ich wzajemnego skłócania. Być może więc jest to też część wspomnianych, zdradliwych rozmów i umów zawartych w Magdalence i przy OS. Bowiem naród wyniszczony, zubożony a dodatkowo skłócony nie jest w stanie wspólnie zorganizować się do swojej obrony i skutecznej walki o wolność.

 

Oczywiście umowy z Magdalenki i OS wyznaczały też odpowiednią rolę i dla innych osób, np. być może dla Janusza Korwin Mikkego jako takiego, który miał uniemożliwić powstanie silnej formacji liberalno-konserwatywnej, po części ją ośmieszając a po części aktywizując w taki ruch młodych ludzi tylko po to, aby ich zapał został w odpowiednim czasie rozmyty i zniszczony. Rolą JKM było też może ośmieszenie i zdezawuowanie idei lustracji i dekomunizacji.

 

W swoich - mając nadzieję, że się mylę - dywagacjach pomijam tutaj oczywistą rolę takich partii jak SLD, PO, PSL, TR i osoby z nimi związane. Dla mnie rzeczą oczywistą jest, że są to polscy (?) ciemiężyciele utrwalający zdradliwy układ magdalenkowo - okrągłostołowy potwierdzony Nocną Zmianą z 1992 roku.

 

-----------------------------------

 

To tyle jeśli chodzi o moje - pojawiające się nieraz - wątpliwości, co do dzisiejszej sceny politycznej i roli jaką odgrywa w nich być może PiS. Oczywiście mam nadzieję, że tak nie jest i faktycznie jednymi z nielicznych i to nie wyznaczonymi, ale prawdziwymi kontestatorami układów zawartych w Magdalence i OS byli bracia Kaczyńscy a dziś jest dalszym kontynuatorem tej postawy politycznej J. Kaczyński.

 

Wierzę, że idea wolnej i niepodległej Polski jest naturalnym wyznacznikiem działań PiS, niemniej nieraz - patrząc na pewne ruchy tej partii - pojawiają się we mnie wątpliwości, które wyraziłem w dzisiejszym, krótkim tekście.

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • TO ,,tylko konsekwencja...zwyczajna w przypadku-
  wielkiego oszustwa! Politycznego, gospodarczego, religijnego i spolecznego!
  Po rozwaleniu narodowego ruchu spolecznego, jakim byla Solidarnosc... Uklad Komuny potrzebowal 8 lat i wszystkich swoich sluzb , zeby przygotowac Przeksztalcenia Ustrojowo Gospodarcze, ktore nie tylko zachowywaloby ich stan posiadania, ale dodatkowo dalo im o wiele silniejszy wplyw i wladze nad Polakami i Polska.
  W procesie tym bralo udzial kilkaset tysiecy ludzi wszystkich dziedzin, caly podlegly im aparat pastwa i sluzb i kadr naukowych. Rozpoczeto od usuniecia z Polski- zeby nie przeszkadzali ok 4-5 mln ludzi -Polakow tylko w latach 1981-1989.
  W processie wyszlo ,ze niezbednym okazalo sie wykorzystanie ethosu Solidarnosci- I to tylko dlatego doszlo do wykorzystania swoich wlasnych agentow, ktorym przypisano role Tzw Solidarnosci -Bis ,jako "partnera" do Porozumienia:-)))
  Wybrano droge dokonania Synekuralizacji Nomenklatury...
  Jak okazuje sie w praktycze bylo to madrzejsze dla nich rozwiazanie, niz przyjeta w ZSRR Oligarchizacje Nomenklatury. Jak okazalo sie bowiem w praktyce Synekuralizacja Nomenklatury jest o wiele badziej skuteczna i bezpieczna.
  Co to jest???
  To system oparty na starych wzorach Kahalu -Arendy i Dintoiry Kryminalnej- stad jego niezwodnosc dzialania i bezwglednosc metod dzialania.
  Zamiast przejmowac wlasnosc i na niej oprzec sile. Posluzono sie aparatem posrednim - Synekurami..poprzez, ktore sprawuja nadzor nad ekonomia. Wkorzystano doswiadczenia arendy i dintojry ..nie wazne kto posiada wazne- kto wlada! Mozliwosc decydowania bez ponoszenia odpowiedzialnosci i konsekwencji ryzyka.
  "Polska" droga do Kapitalistycznej gospodarki rynkowej:-))))
  Jest to ewenement na skale europejska,.,gdyz dokonano jej nie tyle poprzez oligarchizacje ekonomii ..ile poprzez synekurylizacje dochodowych galezi dzialalnosci panstwa w postaci kosztow UTRZYMANIA wielobranzowego menagementu panstwa:-)))))sprawujacego synekurat nad CALA ekonomia:-))))
  Koszty Panstwa- to nasze zyski!
  W ten to sposob nie zmieniajac charakteru wlasnosci podmiotow gospodarczych operuja pompe przepompowujac z kieszeni wielu, do kieszeni nielicznych..ale za to tych starannie wybranych i zaufanych, lojalnych i pewnych….Dajac im poczucie wielkopanskosci nie na zasadzie …mam wiec jestem, ale na zasadzie ,,jestem -wiec mam:-))))
  To GWARANTUJE NIEZBEDNE CECHY MENAGEMENTU POTEZNEGO MAJATKU PANSTWA:

  BEZGRANICZNA , NIEZACHWIANA LOJALNOSC

  ULEGLOSC WOBEC ZWIERZCHNIKOW

  BEZWGLEDNE POSLUSZENSTWO

  I ZACHOWANIE TAJEMNICY

  Najlepszy graficznym jego przedstawieniem jest zdjecie- fotografia sygnatariuszy Porozumienia Magdalenskiego!
  Typowy Ubekistan Polityczno-Religijno- Zlodziejskiej Arendy!
  Parchatu Zymskokatolickiego.
 • Szanowny Autorze,
  Pańskie refleksje są dla blogerów i dla większości komentatorów tego portalu wyważaniem otwartych drzwi.
 • @KOSSOBOR 18:05:47
  Dokładnie tak samo pomyślałem w piątym zdaniu powyższego wpisu.
  Ukłony
 • autor
  A mnie dziwi, że autor ma wątpliwości co do chaniebnych ról antypolskich Kalsteinów???? Przecież oni mieli ogromny wpływ na władzę w Polsce od roku 89. Kaczyńscy lub ich najbliżsi mieli kluczowe stanowiska w naszym kraju począwszy od roku 89. Kręcili Wałęsą jak chcieli, (afera FOZZ, Art,B, Fundacja prasowa solidarności - to matki wszystkich afer). Osoby blisko związane z Kaczyńskimi lub oni sami były w rządzie: Mazowieckiego, Bieleckiego, Suchockiej, Buzka, współtworzyli rządy AWS-u, wybierali Balcerowicza na V-ce premiera, ratowali Wąsacza, prywatyzowali min. PZU itd. Mieli szefa NIK - kompromitacja, żadnej afery w ciągu 4 lat nie wykryto. Swoje rządy - kierunek likwidacji Polski nie zatrzymano, mieli prezydenta - wyjątkwy szkodnik Polski - niczym się w sprawach Polski nie wychylił, wręcz przeciwnie strasznie szkodził min. nie chciał referendum w sprawie TL i bez niego zaakceptował go. (jako MS zatrzymał w chaniebny sposób ekshumację zamordowanych zydów w Jedwabnem)
  Obecny 150 osobowy opozycyjny klub poselski to banda pasożytów i nierobów, ich zadaniem jest pilnowanie interesów żydo-banderowców i syjonistów - neokonserwatystów usraelskich.
  Rola Kaczyńskiego jest oczywista, pacyfikować wszelkie narodowe ruchy Polskie, ośmieszać wiarę, eliminować z kościołą ,,narodowych Bp" (patrz Bp. Wielgus)
  Służby zewnętrzne z tym najważniejszym ustawiły partie swoje w Polsce na lewicy, prawicy i liberałów, wymknęło im się tylko z LPR i Samoo, reszta to jedna PZPR sztucznie podzielona na różne frakcje - to są zasady masonerii.
  Chcąc zrozumieć działalność Kaczyńskich, trzeba dobrze zrozumieć rolę przybyszy do Polski ojca Rajmunda i dziadka Aleksandra, dopiero wtedy zrozumiesz o co chodzi z Kaczyńskimi.
  Więc jakie można mieć w ich sprawie wątpliwości???

  PS. Autor wyznaje, że jest konserwatystą - liberałem w gospodarce!!!!
  Ja zawsze sądziłem, że w gospodarce, pieniądzu, finansach w życiu społecznym jest prawda a nie komunizm, liberalizm, socjalizm itd.
  Właśnie tak dzieli świat masoneria, podobnie jak jedną partię agentury syjonistycznej w Polsce na wiele różnych grup z jednym programem - złodziei górą.
 • Zmiana sytuacji.
  Możemy zrobić początek wielkiej zmiany, ale potrzeba nam ...

  http://henrykkreuz.neon24.pl/post/117402,2015-nowy-grunwald
 • @PAPuga TASSmańska 19:32:41....Współpracować z ludźmi można tylko na bardzo małych obszarach geograficznych,
  by nie dać się zinfiltrować.
  Żadnych liderów ogólnokrajowych, to dla naiwnych...."""  Podzielam ten pogląd ... Konkret z konkretnymi ludźmi...

  Niestety dla wielu naszych Rodaków robienie poliityki zaczyna się i kończy
  na obecności w telewizji... Niektórych satysfakcjonuje nawet telewizja internetowa...

  Pozdrawiam

  Ps.
  Internet to edukacja...
  Polityka to licytacja konkretami, które stoją za apirujacymi do funkcji publicznych...
 • @PAPuga TASSmańska 19:32:41
  Panei PaPuga..nie bylo zadnej Prowokacji Bydgoskiej.. doszlo do zwyklego mordobicia pomiedzy sasiadami.
  Rulewski podchodzil do kobity milicjanta sasiada..i spotkali sie w korytarzu Urzedu Wojewodzkiego... nic specjalnego..historia zna wieksze prowokacje i nawet wojny o ,,kurwy.
  Za to powinien dostac po mordzie , co zreszta chcial zrobic Jasiu Luzny...
  powstrzymali go...a szkoda...
 • @Projekt P 12 15:04:24
  Sądzę, że stenogramy rozmów - szczególnie te z Magdalnki - są doskonałą kartą przetargową (hakiem) komunistów w dzisiejszej PRL-bis i mogłyby po ich ujawnieniu wysadzić tą III RP w polityczne powietrze.
  Pozdrawiam
 • @KOSSOBOR 18:05:47
  Być może i faktycznie wyważam tutaj otwarte drzwi. Niemniej świadomość zdrady okrągłostołowo-magdalenkowej dalej dla większosci Polaków jest znikoma i warto zasiewać w nich ziarno konieczności poszukiwania prawdy o Polsce, tej przeszłej i dzisiejszej. Zasiewać wszędzie gdzie można.

  Poza tym wskazałem tylko swoje watpliwości i nie muszę mieć racji. Liczę, że na tym portalu zostanę do końca przekonany argumentami :)

  Pozdrawiam
 • @RomanKa 17:46:56
  Oczywiście, że do zdrady doszło po uprzednich przygotowaniach. Zmuszono w latach 1981-1983 miliony prawdziwych patriotycznych Polaków (tych I Solidarności) do emigracji a ci, którzy zostali byli i są dalej alienowani i wysmiewani. Została tylko koncesjonowana różowa apozycja złozona w dużej mierze z TW. KO lub pożytecznych idiotów systemu sprytnie kierowana przez nie-Polaków.

  Co do innych Pana spostrzeżeń to w wielu wątkach się z Panem zgadzam, ale chyba wymaga to obszerniejszej notki niż tylko komentarz.

  Pozdrawiam
 • @PAPuga TASSmańska 19:32:41
  Prowokacja Bydgoska i późniejsze przez Bolka odwołanie strajku generalnego to było jednym z tych wydarzeń, które drastycznie osłabiło ducha I Solidarności i o to w tym chodziło.
  Pozdrawiam
 • @PAPuga TASSmańska 20:32:56
  hmmm. o czym Pan w ogóle "mówi", o jakiej fortunie, o jakim obaleniu rządu, o jakiej walce przeciwko wszystkim na ziemi.

  Ja mówię o wzięciu udziału w wyborach prezydenckich i wygraniu ich przez Polaków. Aby wygrać to wpierw Polacy mają wziąć w nich udział przez wystawienie swojego kandydata, jednego a nie stu, a przeciwwagą jest układ rządzący okrągłego stołu.
 • @PAPuga TASSmańska 21:08:42
  PaPuga,,,jak piszesz- tak cie odczytuje....uzywasz okreslenia Prowokacja Bydgoska , ktore to pojecie ma swoja juz ponad 30 letnia historie.
  Jak cos dla ciebie "apsolutnie' nie ma znaczenia..odpusc..nie pisz o tym...albo zdecyduj- o czym chcesz napisac: o prowokacji-incydencie -czy inscenizacji???
  Polski tym robi sie od angielskiego, ze czyta sie tak- jak pisze:-))
  A i na marginesie ....nie mam zwyczaju ani ogladania ,ani opowiadania co widzialem w TiVi:-)) Nie wierze tez w takich matolow Ubekow- jacy cie przepytywali:-)))

  Agenci??? Owszem sa potrzebni, ale sam widzisz, ze mimo tylu agentow- jakimi cie otaczali....musieli siegnac do Stanu Wojennego..i delegalizacji Zwiazku,,aresztowan, mordow i deportacji...sprokurowania warunkow do masowej emigracji uchodzczej....bo agenci przestali miec wplyw ..na cokolwiek!
  I na odegranie inscenizacji Magdalenskiej musieli czekac 8 lat....czyli dwa lata wiecej niz trwala II Wojna Swiatowa.... rozumiesz???? ,,czy lepiej- jak narysuje:)))????


  I
 • @krzysztofjaw 21:25:32
  Panie Krzysztofie... niech pan zapamieta raz na zawsze...
  Mieli wszystko..armie, policje , sluzby ekonomie, administracje panstwo....
  I musieli uzyc srodkow przemocy lamiac swoje wlasne prawa, zeby zlamac Narod.
  To wszystko co mieli- tam zostalo i jest. Bo oni wtedy ustawili sito na kurdupla...
  odsiewa sie zatem pan wszystko..... i zostaja tylko kurduple.:-))) Oglada pan to codziennie:-)))
 • @Wiktor Smol 18:18:58
  Pozdrawiam również :)
 • @krzysztofjaw 21:17:55
  Naturalnie!
  Nie podważam Pańskich tez, tylko zaznaczam, że większość tutaj piszących i komentujących ma dość dobre rozeznanie, co do sytuacji, w jakiej tapla się polityka "polska". Właściwie to nieustannie o tym piszemy.
  Ale może dla mniej zainteresowanych, czy o mniejszej wiedzy - taka rekapitulacja /jak Pańska/ jest potrzebna. Z tym że, o ile mogę coś rzec, bez znaków zapytania wobec poznanych owoców i oczywistości.

  Pozdrawiam również.
 • obrazy warte 1000-ąca słów
  rewolucja w Polsce była fikcją a przejęcie władzy nastąpiło w uzgodnieniu z komunistami i przy założeniu nie wchodzenia im w interes

  http://unsinn.blox.pl/resource/magdalenka_zmowa_antynarodowa_zdrada.jpg

  http://hej-kto-polak.pl/wp/wp-content/uploads/2010/12/magdalenka.jpg

  http://ma.blox.pl/resource/zdrajcy.jpg


  Tragedia, która spadła na Polskę w 1989 roku w postaci “okrągłego stołu”, wolnych wyborów i rządu Mazowieckiego nie została jeszcze przez większość Narodu zrozumiana. Wszyscy się cieszyli, że komuna upadła. Polacy nie zdawali sobie sprawy z komedii w którą zostali uwikłani w sposób z góry zaplanowany.

  http://www.polishnews.com/art_pics/KaczynskiMagdalenka.jpg

  http://sowaleaks.blox.pl/resource/4_400x400.jpg

  http://kulturalny.blox.pl/resource/mazowiecki_kiszczak_magdalenka_400x400.jpg

  http://sowamagazyn.files.wordpress.com/2011/06/walesa-jaruzelski-magdalenka.jpg

  złodzieje i inne skurwysyny opanowały władzę w Polsce i robią z niej pośmiewisko świata. a najgorsze jest to ze Polacy nie zdają sobie sprawy z grozy sytuacji. Ma miejsce stopniowy demontaż państwa Polskiego. Tragizm sytuacji pogłębia fakt że odbywa się to przy obojętności a nawet za przyzwoleniem większości obywateli. Jest to możliwe w przypadku gdy ogłupione przez reżimowe media społeczeństwo osiąga taki stan że nie zdaje sobie sprawy ze swojej głupoty
 • @PAPuga TASSmańska 02:46:09
  teraz nie może już być ani okrągłego stołu, ani grubej kreski, ani grzechów odpuszczenia. Wbrew bowiem temu, co twierdzi Michnik, wyjść z dyktatury – bez ofiar, szubienic i plutonów egzekucyjnych się nie da - można jedynie samemu utracić honor i się sprzedać. Każda prawdziwa rewolucja wymaga ofiar. W Polsce rewolucja była fikcją a przejęcie władzy nastąpiło w uzgodnieniu z komunistami i przy założeniu nie wchodzenia im w interes. Obecny kryzys ma charakter systemowy i jest kryzysem ustroju społeczno-gospodarczego. Warto więc dokonać prawdziwej rewolucji i przeorać w Polsce ten zdziczały postsocjalistyczny krajobraz oraz wyrwać chwasty, znajdujące się obecnie u władzy.

  warto posłuchać słów p. Mariana kowalskiego

  https://www.youtube.com/watch?v=ZUsADIvg48o
 • @Wrzodak Z. 18:20:45 w uzupełnieniu pana wpisu
  Rajmund Kaczyński (1922-2005), ojciec Lecha i Jarosława od 1927 r. mieszkał w Baranowiczach na obecnej Białorusi w których ok. 50 % mieszkańców stanowili Żydzi. Ojciec Rajmunda Aleksander był naczelnikiem na węźle kolejowym, a matka Franciszka z domu Świątkowska wywodząca się spod Oddesy prowadziła pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. W Baranowiczach kupili dwa domy, sad i las. Z tych samych ziem, co babcia Lecha i Jarosława wywodził się Wilhelm Świątkowski (ur. 1919), pułkownik Armii Czerwonej i Ludowego Wojska Polskiego, łamiący praworządność prokurator, a w latach 1950-1954 prezes Najwyższego Sądu Wojskowego w Warszawie. W 1954 r. powrócił do ZSRR.

  Mimo udziału w Powstaniu Warszawskim Rajmund Kaczyński zrobił w komunistycznej Polsce karierę zawodową. W 1947 r. ukończył Politechnikę Łódzką. Mieszkał na ekskluzywnym Żoliborzu. Pracował w Państwowych Zakładach Optycznych, Społecznym Towarzystwie Budowlanym, wykładał na Politechnice Warszawskiej termodynamikę, a następnie inżynierię sanitarną. Uczestniczył w szkoleniach w Anglii i Holandii, a w 1965 r. był na kontrakcie w Libii. Z uwagi na przeszłość powstańczą jego kariera jest raczej niezwykła. Rodzi to wiele domysłów. Istnieje jeden szczegół z oficjalnej biografii Rajmunda, który pozwala postawić odpowiedzialną hipotezę.

  W 1956 r. Skarb Państwa przekazał Stanom Zjednoczonym nieruchomość przy al. Ujazdowskich na nową ambasadę. Istniejący tam pałac został wyburzony, a na jego miejscu po 1963 r. zbudowano obecny gmach ambasady. Projektantem instalacji sanitarnych w budynku ambasady był Rajmund Kaczyński. Z bardzo wysokim prawdopodobieństwem stawiamy hipotezę, że Rajmund Kaczyński wykonując projekt był prowadzony przez wywiad i to z uwagi na dysponenta budynku (USA) być może wywiad radziecki. Prawdopodobieństwo nie wykorzystania przez służby specjalne bloku komunistycznego budowy ambasady wrogich Stanów Zjednoczonych do zainstalowania środków techniki operacyjnej jest znikome.

  Powodzeniu w życiu zawodowym Rajmunda towarzyszyło szczęście rodzinne. W 1948 r. ożenił się z Jadwigą Jasiewicz, która w 1949 r. urodziła bliźniaków Lecha i Jarosława. Rodzice braci Kaczyńskich być może znali się już z Baranowicz, gdzie Rajmund uczęszczał do gimnazjum z bratem stryjecznym Jadwigi.

  Lech i Jarosław wychowali się w środowisku tolerancyjnym wyznaniowo. Zostali ochrzczeni w wierze katolickie. Ich matkami chrzestnymi były siostry bliźniaczki Ludwika i Zofia Woźnickie. Ludwika i Zofia (prawdziwe nazwisko Wicher) zostały uratowane z getta warszawskiego. W latach osiemdziesiątych w odstępie kilku lat obie popełniły samobójstwo.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwika_Wo%C5%BAnicka

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zofia_Wo%C5%BAnicka

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Rajmund_Kaczy%C5%84ski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_%C5%9Awi%C4%85tkowski

  wypis przodków podstawie

  http://aktualnosci.zambrow.org/strona.php?strona=artykuly_pokaz&id=6525


  http://unsinn.blox.pl/resource/large_Poland_President_LechKaczynskiDec2108Hanu_Meye.jpg
 • @PAPuga TASSmańska 02:46:09
  Szkodliwe dla zdrowia są wielce PAPierosy i TASSiemce.
 • @krzysztofjaw 21:30:05
  .
  Też byłem młody naiwny i teraz za Solidarność zbieram cięgi.

  Powracając do tematu otwartych drzwi w Magdalence, autor i komentujący omija temat „tylnej furtki”, pozwalającej ludziom z podwójnym obywatelstwem składać przysięgi na wierność narodu.

  Brak precyzyjnego określenia konkretnego narodu pozwala, bez zdrady etycznie przysięgać wybranemu incognito narodowi.

  Czy w pisanych tekstach nie można ustalić jednoznacznej przysięgi, dla osób z wieloma obywatelstwami?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej