Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Moje komentarze

 • @zbig71 22:14:01
  Zarówno PMM jak i JK zapowiedzieli, że nie będzie żadnych spłat bezprawnych roszczeń wobec Żydów. Podobnie gaworzy PAD. Czy są to tylko słowa? Zobaczymy, ale teraz mamy kilka lat spokoju wyborczego i należy bacznie obserwować teraźniejszość.

  Tutaj na forum, ale i w komentarzach do tej notki często słyszę, że jestem wyznawcą PiS-u a jest to opinia fałszywa. Nie należę do żadnej partii politycznej, nie angażuję się więc w politykę bezpośrednio. Piszę jak myślę.

  Wielokrotnie zresztą krytykowałem rządy PiS-u i prezydenturę A. Dudy, ale wybierałem ich w wyborach, więc teraz mam prawo "patrzeć im na ręce" i krytykować, kiedy fakty na to zasługują.

  Czy podoba mi się ingerowanie w polskie sprawy przez część środowisk żydowskich? Oczywiście, że nie. Mamy jednak poniekąd związane ręce, bo mamy wybór i którym piszę: Niemcy-Rosja vs. USA-Izrael. Wybraliśmy to drugie, więc musimy być konsekwentni.

  Oczywiście nie możemy prowadzić polityki "na kolanach" i mam nadzieję, że z tych kolan już powoli wstajemy. Oby.

  Pozdrawiam
  Geopolityczna sytuacja Polski
 • @Kmieć 18:18:07
  "Terytorium to jest pod zarządem żydowskim. Tu jest POLIN, a docelowo
  Neues Judäa (Międzymorze, po połączeniu z banderowską częścią tzw. Ukrainy)"

  To jest daleko posunięte uogólnienie. Na razie jeszcze nie jesteśmy pod władaniem Żydów, choć trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie, aby czasem nie realizowała się idea Judepolonii.

  Ja widzę zagrożenie żydowskie dla naszej niepodległości. Pisałem zresztą o tym często. Ale też jestem realistą. Dziś możemy walczyć o swoje, ale nikt nas nie zostawi samemu sobie. Musimy postawić na sojusze

  Czy sojusz z USA (a tym samym pośrednio z Izraelem) jest dla nas najlepszy? Owszem nie, ale ten drugi w postaci kondominium niemiecko-rosyjskiego jest wedle mnie gorszy.

  Istotą jest, aby te sojusze wykorzystywać dla długookresowego dobra Polski.

  Pozdrawiam
  Geopolityczna sytuacja Polski
 • @Rzeczpospolita 18:19:34
  A co ma do tego moje wykształcenie? Można się merytorycznie spierać, po co więc takie ataki ad personam?
  Pozdrawiam
  Geopolityczna sytuacja Polski
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:10:49
  A czy Pan myśli, że ja bym nie chciał, aby Polska była neutralna? Pewnie, żebym chciał mieć przyjazne stosunki z sąsiadami. I z całą UE i z Rosją a na arenie międzynarodowej i z Chinami i ze Stanami. Ale tak się nie da w naszym przypadku, chociażby ze względu na nasze położenie i wielkość.

  Pozdrawiam
  Geopolityczna sytuacja Polski
 • @interesariusz z PL 09:59:38
  J. Lewandowskiemu czy J.K. Bieleckiemu czy L. Balcerowiczowi nie powinno być dzisiaj żadnej możliwości podania im dłoni, bo byłoby to możliwe tylko podczas widzeń w Zakładzie Karnym. Tak powinno być. Ale niestety minęło tyle lat a oni "chodzą po wolności" i jeszcze zajmują funkcje publiczne. To jakiś absurd. Całą to zgraję z początku lat 90-tych należałoby rozliczyć stadnie i posadzić do więzienia, albo co najmniej uznać w Polsce za persona non grata.
  Pozdrawiam
  Czy stać Polskę na Januszów Lewandowskich?
 • @rowszan 08:20:36
  Rezygnacja z wszelkich funduszy unijnych byłaby równoznaczna z koniecznością Polexitu. I tutaj dochodzimy do alternatywy: albo Polexit albo sprawienie, że UE się po prostu zmieni i pójdzie w kierunku Europy Ojczyzn a nie Federacyjnego Państwa Europa. Czy Polexit jest możliwy? W tym obszarze jest też wiele dyskusji.

  Niemniej trzeba zawsze ostro walczyć jak juz jesteśmy w tej UE o nasze interesy. A nie można o nie skutecznie walczyć, gdy tacy Lewandowscy "podkładają nam świnię" w Unii. Na takich ludzi nas nie stać i tyle.

  Pozdrawiam
  Czy stać Polskę na Januszów Lewandowskich?
 • @zbig71 07:42:29
  A i jeszcze jedno. To, że taki Lewandowski był pionkiem nie zwalnia go z odpowiedzialności za grabież Polski.
  Pzdr
  Czy stać Polskę na Januszów Lewandowskich?
 • @zbig71 07:42:29
  Oczywiście, że taki Lewandowski czy Balcerowicz to były pionki w rękach dużych graczy w stylu Sorosa, Lipmana czy Sachsa. Ci ostatni zaś to też pionki w rekach wielkiej finansjery i wielkiego przemysłu.

  Wielokrotnie też pisałem zadając pytanie: Co tak ochoczo chciały w Polsce przejąć wielkie korporacje przemysłowo-finansowe? Ano majątek i aktywa wypracowane przede wszystkim w latach 1970-1976. To wtedy powstały firmy, które stały się obiektem wrogiego przejęcia. To ten majątek prywatyzowano.

  Pozdrawiam
  Czy stać Polskę na Januszów Lewandowskich?
 • @marek500 08:22:55
  Oj... to nie jest tak. Wcale tak fajnie nie jest na tym Zachodzie. Właśnie ze względów światopoglądowych, ale też społecznych. Też tam bywam i to nie jest tak. Polska w porównaniu do wielu z tych krajów jawi się jako ostoja demokracji, stąd np. coraz częstsze przypadki emigracji z tych krajów do Polski. W tym jak Pan mówi Kaczystanie demokracja i wolność są na porządku dziennym a co dzieje się na ulicach Francji, Niemczech? Jak np. w Paryżu, gdzie sami przewodnicy nie radzą, aby w wieczornych porach wybierać się poza centrum Paryża, bo można "dostać kosę" od muzułmańskich imigrantów. I ci też emigranci tworzą swoje strefy wpływów w Niemczech czy Szwecji. Ale przecież nie tylko o muzułmanów chodzi, ale o stan wolności i praw człowieka. Tam jest gorzej niż u nas.

  Oczywiście jak na razie finansowo wypadamy gorzej, ale kto wie czy to już szybko się nie zmieni a wtedy wolałbym mieszkać w Polsce niż na tym niby tak wspaniałym Zachodzie, czyli krajach Starej Unii.

  Pozdrawiam
  Europejskie wartości i praworządność - co to jest?
 • @viridiana 04:20:57
  "Jak może być równy wobec prawa ten, kto stoi ponad prawem?"

  W samo sedno.

  Pzdr
  Europejskie wartości i praworządność - co to jest?
 • @viridiana 04:09:40
  Ja się nie dziwię, ale ubolewam, że takiego aktu wykonawczego dotyczącego praworządności nie ma. Nie ma wobec tego kwantyfikatorów jej oceny a tym samym przepis jest/winien być martwy.
  Pozdrawiam
  Europejskie wartości i praworządność - co to jest?
 • @Andrzej Madej 19:13:24
  Ja też uważam, że to Polska i Węgry powinni zaproponować rozumienie terminu praworządność i wskazać jego kwantyfikatory do oceny tejże. bardzo dobry pomysł, ale wszak trzeba zmienić co najmniej J. Czaputowicza, bo on jakis niemarawy jest.
  Pozdrawiam
  Europejskie wartości i praworządność - co to jest?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:46:21
  Przesłałem odpowiedź.

  Ogólnie władza w długim okresie korumpuje. Jest to zjawisko występujące zawsze, niezależnie kto rządzi. Ważne jest aby mieć dobre służby antykorupcyjne. Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby łapali pisowców jak na to zasłużyli. Nie może być taryfy ulgowej, tym bardziej, że problem korupcji jest zdecydowanie większy właśnie wśród aktualnie rządzących, bo mają wpływ na decyzje. Tak było za czasów PO-PSL i na pewno zjawisko to występuje również w rządach ZP (PiS). Kwestią jest tylko to, żeby mieć odpowiedni nadzór nad rządzącymi.
  Pozdrawiam
  Czy rusza program CELA+?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:33:59
  Tadeusz Kościński - tak się zwie ten minister i faktycznie słabo mówi po polsku. Ma być zmieniony... tylko znów... na kogo?

  A'props jeszcze negocjacji unijnych. Wszyscy się cieszą, że uzyskali dobry wynik. Każdy zwyciężył. Ale ja nie wierzę w taki consensus , w którym wszyscy są zadowoleni. To jest po prostu niemożliwe. Owszem można założyć, że ktoś ustąpił, inny też, ale tak naprawdę wszystko wyjdzie w praniu.

  Pozdrawiam
  Porozumienie budżetowe w UE - na tarczy czy pod tarczą?
 • @matterhorn 18:41:43
  Są dane, że jeden Euro pomocy z krajów Starej Unii danym krajom nowym aż 85 eurocentów wraca do nich. Mało tego mówi się, że jest to nawet 1,25 Euro, czyli, że nowi w UE dopłacają do swojego członkostwa. Ja optuję za drugą opcją. T. Cukiernik swego czasu opisał 10 lat naszego członkostwa w UE i chyba też tak stwierdził, że w sumie uzyskaliśmy nie tak dużo jak mówi propaganda.

  Pozdrawiam
  Porozumienie budżetowe w UE - na tarczy czy pod tarczą?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:04:13
  A no nieraz mi się zdarza napisać coś rzetelnie :))) Dziękuję za uznanie.

  Ale przecież prawda taka jest. Nie uważam, że można ogłosić hurrra optymizm. Jest porozumienie: my z czegoś musieliśmy zrezygnować a oni też. A jak się to przełoży na realia... to wszystko zależy od nas i naszych rządzących.

  Nie wiemy jak przebiegały negocjacje. Być może coś jeszcze uzyskaliśmy, choćby w sferze klimatu, bo to też jest ważne dla Polski.

  I masz rację: brukselskie "dupki" niech trzymają się od nas z daleka.

  Pozdrawiam
  Porozumienie budżetowe w UE - na tarczy czy pod tarczą?
 • @marek500 14:32:00
  Zdecydowanie z tarczą. UE nie może sobie pozwolić na degradację Polski a tym samym na kontynuację upadku UE - casus UK. Przecież my wpłacamy do UE swoją składkę. I mamy zawsze możliwość jej wstrzymania. Czy ten budżet uratuje UE przed głęboką recesją? Nie wiem. Zobaczymy.
  Pzdr
  Porozumienie budżetowe w UE - na tarczy czy pod tarczą?
 • @interesariusz z PL 12:57:42
  Z reguły się wypowiadam w języku polskim :). Z tego co rozumiem to ta walidacja oznacza jednak zatwierdzenie przez Radę Europejska gdzie jest konieczna jednomyślność. Ale napisałem, że mam mieszane uczucia.

  A... i jeszcze pominąłem sprawy klimatyczne, ale tylko dlatego, że jest na ten temat jeszcze mało informacji.

  Pozdrawiam
  Porozumienie budżetowe w UE - na tarczy czy pod tarczą?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:52:57
  Finansowo jest całkiem nieźle, tyle tylko, czy to są faktycznie pieniądze, które uzyskamy - a jak wedle UE będziemy niepraworządni to co? Na teraz o tej praworządności mają ostatecznie rozstrzygać decyzje Rady Europejskiej a nie Rady UE, ale kto wie jak to będzie wyglądało w "praniu". Dlatego też mam mieszane uczucia co do polskiego sukcesu negocjacji.

  Jakbym miał oceniać tylko pod względem finansowym to byłbym ukontentowany a tak... sam nie wiem... i muszę przyznać, że jestem pełny obaw.

  Pozdrawiam
  Porozumienie budżetowe w UE - na tarczy czy pod tarczą?
 • @Jasiek 09:26:34
  Współczuję Panu, że Pan nie potrafi inaczej dyskutować jak na poziomie rynsztoka.
  Czy można mówić o niemieckiej UE?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej