Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Moje komentarze

 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:45:21
  Prawdę powiedziawszy to nie rozumiem dlaczego akurat znów taką datę, która uderza bezpośrednio Moskwę tutaj na portalu "poniewiera" się historycznie zabierając jej sens. A sens jest taki, że Sowieci napadli na Polskę realizując pakt Hitler-Stalin (Ribbentrop-Mołotow). Był to cios w plecy i tego nie mozna negować w imię dzisiejszej "miłości" do Moskali.
  Pozdrawiam
  81 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • @ikulalibal 12:50:11
  Do ministra Glińskiego mam dużo zastrzeżeń i to w ciężarze gatunkowym dorównującym byłemu ministrowi Czaputowiczowi..., który na szczęście już nie szefuje naszym sprawom zagranicznym.

  Pozdrawiam
  Skandaliczna wystawa pod patronatem Ministra Glińskiego
 • Autor
  Rozumiem Twoje podejście do tematu, ale się z nim w większości nie zgadzam.

  Pisałem w komentarzu do mojej notki, że cały szkopuł tkwi w tym, czy uznamy, iż Polska jest zdolna do bycia neutralną i czy może prowadzić całkowicie niezależną politykę, w tym zagraniczną. Moim zdaniem nie może i to z rożnych powodów: od "przeklętego" położenia i naszej wielkości aż do tego, że nie ma nawet broni jądrowej. Nie jesteśmy mocarstwem i jeszcze długo (o ile w ogóle) nie będziemy. Nie jesteśmy Szwajcarią i nią nigdy nie będziemy.

  Piszesz o wojskach NATO w Polsce (w naszym przypadku wojsk USA), ale przecież w każdym NATO-wskim kraju te wojska stacjonują i nikt nie mówi, że dany kraj staje się niesuwerenny. Zobacz przykład Niemiec czy Turcji, ale w każdym kraju, który należy do NATO te wojska są i jest to traktowane całkiem naturalnie. Jesteśmy częścią sojuszu wojskowego i wynikają z tego określone obowiązki i przywileje.

  Piszesz: "Potrzebujemy wyważonej, wielowektorowej polityki gospodarczej i zagranicznej. Musimy uznać, że ze wszystkim sąsiadami należy żyć w zgodzie i współpracować dla dobra Polski. Przyjaciół trzeba szukać blisko a wrogów mieć możliwie daleko. Kto myśli inaczej to wg mnie antyPolak".

  I masz dużo racji, tyle tylko, że nasi najbliżsi sąsiedzi od zarania Polski są naszymi jawnymi lub zakamuflowanymi wrogami. I to się nie zmieni jak nie zmieniało się przez całe wieki. I w takim otoczeniu może lepszy przyjaciel daleko, bo dziś świat się do siebie zbliżył niesamowicie i odległość już nie ma takiego znaczenia. Postęp technologiczny zrobił swoje a wojska amerykańskie w Polsce mają walor odstraszający zarówno Rosję jak i Niemców... choć dzisiejsza wojna hybrydowa trwa w najlepsze bez użycia broni konwencjonalnej czy atomowej.

  Czy kupując broń amerykańską finansujemy ich przemysł czy też wzmacniamy jakościowo i ilościowo naszą armię? Ja optuję za tym drugim stwierdzeniem a ponadto przecież polski przemysł zbrojeniowy też funkcjonuje coraz lepiej i ma coraz więcej zamówień z wojska polskiego. Można się jedynie zastanawiać czy nie za drogo, czy nie za mało offsetu, ale chyba normalnym jest, że kupuje się dobrą broń od sojuszników bo to umacnia nasze więzi a Polska na dziś związała się z sojuszem z USA i moim zdaniem to na dzień dzisiejszy jedyne możliwe rozwiązanie. Jaki sojusz w zamian?

  Poza tym łatwo szafować zwrotem anty-Polak, bo ja np. uznaję za anty_Polaka tego, który realnie głosował na R. Trzaskowskiego. I to moje rozumowanie wynika z - w moim przeświadczeniu - pobudek typowo patriotycznych, bo nie wyobrażam sobie, aby prawdziwy Polak z dusza polską mógł na niego głosować, niezależnie od przyziemnych i krótkookresowych powodów.

  Niezależnie jednak od różnego widzenia obecnej polskiej rzeczywistości to mam nadzije, że gdyby trzeba było bronić Ojczyzny to stanęlibysmy po jednej stronie.

  Pozdrawiam
  Te twarze... Po czym poznać Polaka?
 • @brian 14:13:28
  Ileż to było takich miejsc stacjonowania wojsk sowieckich, naszych okupantów. Dodatkowo czerpali z naszych bogactw naturalnych i wytworzonych u nas produktów, w tym rolnych. ZSRR był pasożytem na naszym państwie i dziwię się, że dziś ktoś jeszcze ich broni.
  Pozdrawiam
  Te twarze totalnych... Jak łatwo rozpoznawalne!
 • @SolidarnyX 14:11:42
  No jakby jeszcze dodać tembr i sposób mówienia to już człowiek jest pewny na 100%.
  Pzdr
  Te twarze totalnych... Jak łatwo rozpoznawalne!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:17:45
  "Obecnie największym zagrożeniem dla pokoju na świecie jest Izrael i USA.".

  I właśnie tego typu stwierdzenie jest błędne, bo i Rosja bywa agresorem choćby w Gruzji czy na Ukrainie. Ja w równym stopniu nie ufam zarówno Niemcom jak i Rosji, czyli państwom, które od zamierzchłych czasów były naszymi wrogami.

  Oczywiście z wielkim dystansem odnoszę się do zapewnień, iż np. żołnierze USA gwarantują nam pełne bezpieczeństwo, ale jednak ich obecność ma walor odstraszający.

  W tego typu dyskusji znów dochodzimy do sedna, czyli odpowiedzi na pytanie czy Polska może być neutralna. Ja z wielu powodów uważam, że zdecydowanie nie i musi oprzeć się na jakiś sojuszach i osobiście wolę sojusz z USA niż każdy inny, w tym z kondominium rosyjsko-niemieckim. A taki długookresowo mamy wybór.

  Pozdrawiam
  Te twarze totalnych... Jak łatwo rozpoznawalne!
 • @Jasiek 11:44:22
  Wojska sowieckie cały czas były w Polsce, np. w Legnicy. Tak więc trochę trzeba się douczyć historii. \
  Pzdr
  Te twarze totalnych... Jak łatwo rozpoznawalne!
 • @matterhorn 08:04:03
  Większość tych komentatorów uważa, że choć PiS-PO "to jedno zło" to raczej bardziej należy nienawidzić PiS. Dla mnie to zdumiewający ogląd rzeczywistości, który np. zaprowadził co niektórych tutaj do głosowania na "tęczowego" i antypolskiego R. Trzaskowskiego. Takiej postawy nie rozumiem.

  Tutaj uważany jestem za fanatycznego "pisiora", choć jakby ktoś odnosił się do całej mojej "twórczości" to musiałby stwierdzić, że tak nie jest. Staram się być realistą i moim pojęciu patriotą polskim.

  Pozdrawiam
  Te twarze totalnych... Jak łatwo rozpoznawalne!
 • @Anna-PK 19:11:51
  Czy tekst jest nienawistny? To raczej konstatacja z nienawiści innych.
  Pzdr
  Te twarze totalnych... Jak łatwo rozpoznawalne!
 • Wszyscy
  A oto dzisiejsza wypowiedź W. Waszczykowskiego na ten temat:

  "Liczyłem, że jeżeli po 2-3 miesiącach nie ma odpowiedzi, a polski rząd nie musi odpowiadać, (…) zatem albo Niemcy się zreflektują i nie będą drążyć, albo sam ambasador uzna honorowo, że jeśli jest niechciany, to nie będzie mógł porządnie sprawować urzędu w kraju przyjmującym go i zrezygnuje z urzędu. Tak się nie stało (...) Spodziewam się, że tam doszło do poważnego szantażu wobec Polski. Przypomniano, że stoimy przez decyzjami ws. budżetu europejskiego, realizacji tego budżetu, realizacji programu odbudowy gospodarki europejskiej po pandemii. Być może doszło do przypomnienia, o co Polska zabiega, co może dostać i co może stracić. Nie wyobrażam sobie innej sytuacji. Bardzo niefortunny jest też czas, kiedy dochodzi do zatwierdzenia"
  A jednak Polska przyjęła ambasadora Niemiec
 • @Pedant 11:10:46
  Nawet młodzi Niemcy uczą się na mapach określających granice niemieckie z 1937 roku. I tak też traktują te ziemie - jako niemieckie. 75-80% inwestycji niemieckich w Polsce lokalizowane jest na dawnych ziemiach niemieckich. To nie jest przypadek. Wystarczy zerknąć na Wrocław. Tamtejszy niemiecki konsulat to niemal twierdza a barwy czarno-żółte są coraz powszechniejsze. A Gdańsk, gdzie Dulkiewicz niemal już oficjalnie, ale sprytnie mówi o niezależności miasta od władz centralnych? A Ruch Autonomii Śląska? To wszystko zmierza w niedobrym dla nas kierunku a teraz jeszcze ten ambasador... Ta decyzja o jego przyjęciu odbije się nam czkawką.
  Pozdrawiam
  A jednak Polska przyjęła ambasadora Niemiec
 • @Pedant 10:07:06 @Jarek Ruszkiewicz
  Obaj Panowie mają po części rację.

  Na pewno forsowanie tej kandydatury przez Niemcy było poniekąd jakąś formą prowokacji wobec Polski i to takiej z kategorii "grubych", która miała "przeorać" naszą wrażliwość związaną z traumą po II WŚ, ale z drugiej strony do Polski Niemcy wysłali jednego z najważniejszych swoich ludzi i najbardziej zaufanych a to świadczy, że nie zamierzają odpuścić Polski... a to jest bardzo niedobra dla nas wiadomość. Dodatkowo teraz wszyscy niemieccy szpiedzy będą mieli w Polsce swoje kierownictwo i penetrowanie naszego państwa przez służby niemieckie nabierze rozpędu.

  Pozdrawiam
  A jednak Polska przyjęła ambasadora Niemiec
 • A jednak...
  ""Strona polska zdecydowała o wyrażeniu zgody na przyjęcie nowego ambasadora Niemiec w Polsce Arndta Freytaga von Loringhovena – poinformował w poniedziałek wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Wiceminister nawiązał do wyzwań stojących przed nowym ambasadorem. Jak podkreślił, "istotnym elementem rozmów z niemieckimi partnerami musi być zwracanie uwagi na szczególny rodzaj polskiej wrażliwości, wynikający z faktu, iż zbrodnie II wojny światowej pozostają cały czas w świadomości polskiego narodu wielką niezabliźnioną raną"".

  Uważam to za duży błąd. Będziemy jeszcze mieli z tym ambasadorem dużo kłopotów. Wspomnicie moje słowa. Będą jeszcze większe niż z ambasadorką USA. Wpuszczamy szczwanego lisa, który narobi nam dużo szkód. 

  Pozdrawiam
  Napięcie na linii Polska-Niemcy
 • Wszyscy
  Sprawa jest na tyle poważna, że były szef MSZ J. Czaputowicz (zły minister, o czym pisałem od dawna) popełnił w wywiadzie dla Rzepy wypowiedź, która brzmi tak: "Według mego rozumienia funkcjonowania dyplomacji jest to dziwne. W czasie minionych 20 lat nie zdarzyło się, aby Polska nie udzieliła agrément jakiemukolwiek ambasadorowi, czy to z Rosji, Chin, czy Korei Północnej, nie mówiąc już o państwach przyjaznych, członkach UE i NATO".

  Już po moim artykuliku pojawiła się na forum wpolityce.pl wypowiedź Marka Pyzy, który konstatuje, że kandydat na ambasadora Niemiec w Polsce jest niemiecką prowokacją: https://wpolityce.pl/swiat/515543-zamieszanie-z-ambasadorem-rfn-to-niemiecka-prowokacja

  Pozdrawiam
  Napięcie na linii Polska-Niemcy
 • Autor
  Bardzo dobre przedstawienie sprawy. Ta walka lewactwa z wolnością jednostki, własnością prywatną, rodziną, wiarą i państwami narodowymi trwa na całym świecie. Jest to wojna cywilizacyjna. U nas na szczęście wygrał A. Duda a nie R. Trzaskowski jako kandydat tegoż lewactwo. Czy w USA też tak się stanie? Z tego co Pan opisuje to naprawdę będzie bardzo trudno o wygraną, tak jak było i u nas, ale sądzę, że jednak Amerykanie wybiorą Amerykę a nie jakieś NWO lub jego namiastkę.
  Pozdrawiam serdecznie
  Trump wygra wybory, ale będzie rewolucja…
 • @Zawisza Niebieski 13:28:55
  Rozumiem, że w tych 50% głosujących na tęczowego antypolaka Pan się znajduje. Nieprawdaż?
  Przyznać się: kto popierał Trzaskowskiego?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:26:37
  Akurat o ataki ad personam nie oskarżam Ciebie. Mamy inny ogląd rzeczywistości i tym się różnimy. Piszesz o II Solidarności, która była oszustwem i zdradą a ja o pierwszej, tej z 1980-1981 roku. To były dwie Solidarności, bo ta pierwsza powstawała oddolnie i choć jednak została spacyfikowana i przejęta przez ludzi TW z Bolkiem, Geremkiem i innymi to jednak była inna niż ta po Stanie wojennym, podczas którego zmuszono do emigracji około 1 mln prawdziwych patriotów I Solidarności. W Polsce zostało niewielu. Lata 1988-1989 to już insza inszość a lata po 1989 roku to III RP, która nie była moją Polską. Ja przjrzałem na oczy dopiero po Nocnej Zmianie.

  Pozdrawiam
  Mój sierpień '80 - wierszem pisany
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:13:07
  Dlatego ja odnoszę się do I Solidarności. Mój stosunek do III RP jest na tyle negatywny, że nie ma co powielać po raz kolejny argumentów. Dziwne jest natomiast to, że ówczesne moje spojrzenie na rzeczywistość wzbudza tutaj takie wrogie nastawienie aż do parszywych ataków ad personam. Czy tylko dlatego, że mamy inne spojrzenie na współczesność? No mamy i co? Lepiej dyskutować na argumenty niż tarzać się w "czajkowskim gównie".
  Pzdr
  Mój sierpień '80 - wierszem pisany
 • @Rzeczpospolita 19:28:50
  Po pierwsze. Było to 40 lat temu.
  Po drugie. Wskazałem, że wielu z ludzi Solidarności oceniamy dziś inaczej.
  Po trzecie. 99% 10 milionowego ruchu to byli zwykli ludzie pragnący wolności i wolnej Polski. Ich pan też uważa za żydo-filów?

  Pozdrawiam
  Mój sierpień '80 - wierszem pisany
 • @ikulalibal 19:18:57
  Trudno to skomentować, więc zmilczę ten parszywy komentarz.
  Mój sierpień '80 - wierszem pisany

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej