Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
791 postów 2198 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Moje komentarze

 • @Wican 15:27:41
  Tak się składa, że ja zawsze uważałem, że mieliśmy złą politykę wobec Białorusi i to niezależnie czy rządziło PO czy też PiS, bo polityka tych ugrupowań była podobna. Duzo złego też zrobiła Pani Romaszewska, ale to już insza inszość.

  Pozdrawiam
  Alaksandr Łukaszenka prezydentem na Białorusi - co dalej?
 • @Andrzej Madej 15:11:10
  Większość mówiąc o Rzeczpospolitej Obojga Narodów mylnie przypisuje to, że człon "litewska" odnosi się do dzisiejszej Litwy. Naprawdę chodzi właśnie o dzisiejszą Białoruś a na obecnej Litwie mieszkają Litwacy.
  Pozdrawiam
  Alaksandr Łukaszenka prezydentem na Białorusi - co dalej?
 • @ikulalibal 14:50:04
  Nie jestem tak radykalny, ale uważam, że teraz Polska niepotrzebnie sobie robi wroga z A. Łukaszenki. I tak będzie prezydentem i winniśmy przyszłościowo mieć z Białorusią dobre kontakty, bo nie ma innej drogi.

  Pzdr

  P.S.
  Zamiast od razu pałować, radzę może najpierw przeczytać tekst i zrozumieć jego przesłanie
  Alaksandr Łukaszenka prezydentem na Białorusi - co dalej?
 • @Jozio z Londynu 19:01:54
  Hm... może tak a może nie.

  Mnie zastanawia jedno. Niektóre środowiska na hasła lustracji czy dekomunizacji dostają rozstroju żołądka. A już na grzebanie w przeszłości tzw. elit III RP reagują alergicznie. To nie jest przypadek.

  I ta gloryfikacja PRL... bywa po prostu śmieszna.

  Pozdrawiam
  Brak dekomunizacji i lustracji - grzech pierworodny III RP
 • @Oscar 18:55:03 i tak ogólnie
  "Po wojnie brakowało kadr bo ich przed wojną nie wykształcono a "paniczyki" pouciekali z Polski".

  Pan naprawdę mysli, że nie wykształcono elit przed wojną a ci, którzy niby tymi elitami byli to uciekli?

  A co z mordami elit przez Niemców i Sowietów, co z Katyniem i mordach powojennych? Niech Pan sie nie osmiesza. Wymordowano nam elity a w Stanie Wojennym zmuszono resztę do emigracji. Takie są fakty.

  Na ich miejsce przyszły elity na sowieckich tankach: "nie matura a chęć szczera, zrobi z ciebie oficera". Pamięta Pan takie powiedzenie?

  Pzdr
  Brak dekomunizacji i lustracji - grzech pierworodny III RP
 • @ikulalibal 18:04:44
  Tym niemniej obaj mieli znaczący wpływ na ukształtowanie się poglądów A. Gramsciego czy Wilhelma Reicha, którzy uważani są ojców marksizmu kulturowego i rewolucji seksualnej, która też niszczy zastany naturalny stan społeczeństw. Marksizmu kulturowego celem - aby znów ktoś mi nie zarzucił nieuctwa - jest zwycięstwo rewolucji, stworzenie nowego człowieka i nowego ładu społecznego oraz przejęcie władzy przez marksistów, którzy przyznają sobie rolę kierowniczą, przy czym ta rewolucja już nie jest realizowana metodami siłowymi a pokojowymi przejmującymi tzw. nadbudowę. Marksizm kulturowy opiera się na 4 filarach: teorii nierozwiązywalnego konfliktu, nieuchronności rewolucji, rewolucyjnej roli proletariatu (nowym proletariatem nie są już jednak robotnicy) oraz kierowniczej roli marksistów. Zmieniła się taktyka oraz grupy społeczne, w oparciu o które ma zostać przeprowadzona rewolucja.

  Przypomnę jeszcze, co onegdaj zagaworzył K. Marks w stosunku do rewolucji: ""Klasy i rasy, które są zbyt słabe, żeby opanować nowe warunki życia, muszą zniknąć..."

  Pzdr
  Kilka refleksji z Powstaniem Warszawskim w tle
 • @Wican @ikulalibal
  Ależ się Panowie uczepili tego prekursora. Owszem użyłem wyrazu w złym znaczeniu, ale czy Panom się to nie zdarza. W ferworze pisania tak bywa, a w moim przypadku zdarzyło mi się to chyba po raz pierwszy od lat. Tym niemniej - jeżeli uraziłem Panów - to biję się w piersi i przyznaję do błędu. Pzdr
  Kilka refleksji z Powstaniem Warszawskim w tle
 • @Pedant 16:34:01
  Różnica w dacie śmierci między nimi to 17 lat. Marks miał 65 lat a Nietzsche 56 lat.
  Kilka refleksji z Powstaniem Warszawskim w tle
 • @Gringo 08:49:33
  Hitler podobnie jak Stalin opierał się na ideach K. Marksa.
  Pozdrawiam
  Kilka refleksji z Powstaniem Warszawskim w tle
 • @Pedant 09:01:01
  Są różne opinie na ten temat. Jedni twierdzą, że istniało niebezpieczeństwo stania się przez Polskę kolejną republiką sowiecką a inni, że to niebezpieczeństwo minęło w Jałcie a jeszcze wcześniej w momencie, gdy Hitler napadł na ZSRR.
  Pozdrawiam
  Kilka refleksji z Powstaniem Warszawskim w tle
 • @ikulalibal 14:25:11
  Ok... niech będzie, że Nietzsche był prekursorem w swojej dziedzinie i jednym z inspiratorów powstania myśli K. Marksa.
  Kilka refleksji z Powstaniem Warszawskim w tle
 • @ikulalibal 09:28:00
  Ok. To dorzucę jeszcze Friedricha Wilhelma Nietzsche'go jako kolejnego prekursora myśli K. Marksa.
  Pozdrawiam
  Kilka refleksji z Powstaniem Warszawskim w tle
 • @matterhorn 11:14:49
  Popieram :)
  I pozdrawiam
  Profanacje aktywistów ideologii LGBTQ+. Czy mamy być bierni?
 • @Wican 10:35:32
  Będąc katolikiem nie znaczy, że trzeba być pierdołą. Sam J. Chrystus rozganiał faryzejskich kupców ze Świątyni. Nie można wiecznie nadstawiać drugiego policzka.

  A co do marksizmu i neomarksizmu to warto sobie poczytać nie tylko Marksa, ale też np. A. Gramsciego (marsz przez instytucje) czy wytyczne Szkoły Frankfurckiej.

  Osobiście czytałem ich wszystkich, więc mogę swobodnie o tym pisać nie opierając się na K. Karoniu.

  Pozdrawiam

  P.S.
  Można być nie wierzącym, ale trzeba szanować uczucia ludzi wierzących, tyle tylko, że neomarksistowskich lewaków na to nie stać. Lewactwo=zawsze totalitaryzm.
  Profanacje aktywistów ideologii LGBTQ+. Czy mamy być bierni?
 • @Kmieć 08:41:50
  Nie jestem demokratą. Bliżej mi do Monarchii.
  Pzdr
  Profanacje aktywistów ideologii LGBTQ+. Czy mamy być bierni?
 • @ikulalibal 23:31:00
  Czyli po matce bracia Kurscy są etnicznymi Żydami, chociaż dziadek już był "zasymilowanym Żydem". Dziękuję za informację, bo nie jest tak, żebym nie szukał korzeni ludzi zajmujących funkcje publiczne wśród "pisiorów", ale nie zawsze docieram do wszystkich.

  Ale w sumie ciekawa informacja, bo pokazuje, że konflikt między braćmi nie jest tylko natury politycznej, ale sięga głęboko w rejony ich wiary i różnic w podejściu do niej.
  Pzdr
  Geopolityczna sytuacja Polski
 • @zbig71 22:14:01
  Zarówno PMM jak i JK zapowiedzieli, że nie będzie żadnych spłat bezprawnych roszczeń wobec Żydów. Podobnie gaworzy PAD. Czy są to tylko słowa? Zobaczymy, ale teraz mamy kilka lat spokoju wyborczego i należy bacznie obserwować teraźniejszość.

  Tutaj na forum, ale i w komentarzach do tej notki często słyszę, że jestem wyznawcą PiS-u a jest to opinia fałszywa. Nie należę do żadnej partii politycznej, nie angażuję się więc w politykę bezpośrednio. Piszę jak myślę.

  Wielokrotnie zresztą krytykowałem rządy PiS-u i prezydenturę A. Dudy, ale wybierałem ich w wyborach, więc teraz mam prawo "patrzeć im na ręce" i krytykować, kiedy fakty na to zasługują.

  Czy podoba mi się ingerowanie w polskie sprawy przez część środowisk żydowskich? Oczywiście, że nie. Mamy jednak poniekąd związane ręce, bo mamy wybór i którym piszę: Niemcy-Rosja vs. USA-Izrael. Wybraliśmy to drugie, więc musimy być konsekwentni.

  Oczywiście nie możemy prowadzić polityki "na kolanach" i mam nadzieję, że z tych kolan już powoli wstajemy. Oby.

  Pozdrawiam
  Geopolityczna sytuacja Polski
 • @Kmieć 18:18:07
  "Terytorium to jest pod zarządem żydowskim. Tu jest POLIN, a docelowo
  Neues Judäa (Międzymorze, po połączeniu z banderowską częścią tzw. Ukrainy)"

  To jest daleko posunięte uogólnienie. Na razie jeszcze nie jesteśmy pod władaniem Żydów, choć trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie, aby czasem nie realizowała się idea Judepolonii.

  Ja widzę zagrożenie żydowskie dla naszej niepodległości. Pisałem zresztą o tym często. Ale też jestem realistą. Dziś możemy walczyć o swoje, ale nikt nas nie zostawi samemu sobie. Musimy postawić na sojusze

  Czy sojusz z USA (a tym samym pośrednio z Izraelem) jest dla nas najlepszy? Owszem nie, ale ten drugi w postaci kondominium niemiecko-rosyjskiego jest wedle mnie gorszy.

  Istotą jest, aby te sojusze wykorzystywać dla długookresowego dobra Polski.

  Pozdrawiam
  Geopolityczna sytuacja Polski
 • @Rzeczpospolita 18:19:34
  A co ma do tego moje wykształcenie? Można się merytorycznie spierać, po co więc takie ataki ad personam?
  Pozdrawiam
  Geopolityczna sytuacja Polski
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:10:49
  A czy Pan myśli, że ja bym nie chciał, aby Polska była neutralna? Pewnie, żebym chciał mieć przyjazne stosunki z sąsiadami. I z całą UE i z Rosją a na arenie międzynarodowej i z Chinami i ze Stanami. Ale tak się nie da w naszym przypadku, chociażby ze względu na nasze położenie i wielkość.

  Pozdrawiam
  Geopolityczna sytuacja Polski

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej