Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
552 posty 1347 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Moje komentarze

 • @Rzeczpospolita 13:23:36
  Wszystko było starowane, co pośrednio potwierdził onegdaj towarzysz Kiszczak: i rok 1956 i 1968 i 1970 i 1976, i 1980, i 1989... Przykre jest sobie to uzmysłowić.
  Pozdrawiam
  Legendowanie zdradzieckich elit III RP – Ośrodek w Jaworzu
 • @zbig71 12:48:13
  Oczywiście, że wojskówka go przejęła od SB. SB w porównaniu z wojskówką to był jak Dawid z Goliatem. Na wojkówce opierał się cały komunizm i III RP.
  Pozdrawiam
  Legendowanie zdradzieckich elit III RP – Ośrodek w Jaworzu
 • @zbig71 12:44:54
  Tego też się obawiam, bo CIA wie wszystko na temat katastrofy i podobnie jest z sowieckim GRU.
  Zawsze to można odpalić w zależności od sytuacji.
  Osobiście nie wierzę w żadne wybory. To fikcja i ma wygrać ten, który obecnie jest na stanie USA. Kiedyś był na stanie Niemiec i wygrywał Tusk.
  Chociaż jednak mam nadzieję, że te głosy są liczone jakoś...
  Pozdrawiam
  Legendowanie zdradzieckich elit III RP – Ośrodek w Jaworzu
 • @maricus 09:16:15
  Bolek skończył niby współpracę z SM w 1979 roku, ale z kim zaczął? Sądzę, że z protoplastami WSI czyli wojskowymi służbami specjalnymi.
  Pozdrawiam
  Legendowanie zdradzieckich elit III RP – Ośrodek w Jaworzu
 • @zbig71 00:58:53
  CIA obok Mossadu to najlepsze agencje służb specjalnych. Nie wierzę, że nie wiedzieli o wszystkim. Świadczy o tym chociażby wizyta w 1985 roku Jaruzela w USA, gdzie spotkał się z D. Rockefellerem. Po co? Żeby o "dupie Maryni" podyskutować? A już w 1988 roku zarząd nad Polską przejął G. Soros zakładając u nas Fundację Batorego.
  Pozdrawiam
  P.S.
  Tak samo nie wierzę, żeby CIA nie wiedziało o zamachu smoleńskim
  Legendowanie zdradzieckich elit III RP – Ośrodek w Jaworzu
 • @Zorion 20:41:22
  Ja też po raz czwarty wrócę w przyszłym roku. Chciałem w tym, ale zdrowie było ważniejsze.
  Też pozdrawiam
  Wakacje z polskimi górami - Pieniny
 • @Wrzodak Z. 11:01:23
  Szczerze? Drażni mnie odnoszenie się do tzw. PO-PiS-u. Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością a jedynie z jakimś fanatycznym antypisem. Czy Pan nie widzi naprawdę różnicy? Jest Pan inteligentnym człowiekiem, więc musi Pan tę różnicę zaobserwować.

  Pisałem wielokrotnie, że zawsze będę stał po stronie polskości niezależnie od tego jaka partia rządzi lub chciałaby rządzić. Na dziś po prostu nie ma alternatywy i tym bym zakończył.

  Pozdrawiam
  Rządy PiS-u i czy będę na tą partię głosować?
 • @zbig71 11:00:31
  Nie przesadzaj. PO zdegradowało Polskę a PiS ją odbudowuje. Czy niemrawo? Może i tak, ale ogrom spraw jest przytłaczający.
  Pozdrawiam
  Rządy PiS-u i czy będę na tą partię głosować?
 • @zbig71 10:46:55
  To nie jest do końca tak. geopolityka obecnie ma dla Polski wiele do zaoferowania. Musimy to wykorzystać. Ale czy wykorzystamy? Sam nie wiem, ale niestety musieliśmy na kogoś postawić: albo kondominium Moskwa-Berlin albo USA-izrael. Wolę to drugie i niestety wolę.
  Pozdrawim
  Rządy PiS-u i czy będę na tą partię głosować?
 • Rebeliantka
  Pochodzę z rodziny lekarskiej, ale akurat żadnego w niej psychiatry, choć znają wielu. Zresztą sam chciałem być chirurgiem, ale po technikum było trudno dostać się na medycynę, czego żałuję.

  Problemem nie są choroby psychiczne, bo one są i nieraz trzeba je leczyć farmakologicznie.

  Problemem są lekarze, z których tylko mała część są psychiatrzy z powołania a akurat w tym obszarze to najważniejsze.

  To temat rzeka. Dobrze, że go poruszyłaś. Może komuś to też da do myślenia, bo nawet ktoś normalny może zostać zdiagnozowany negatywnie.

  Czegoś Ci się nie chce i już masz depresję. Jesteś za bardzo aktywny już masz manię lub hipomanię lub w najlepszym razie cyklotymię. Jesteś zwolennikiem teorii spiskowych to masz schizofrenię, często myjesz ręce to masz nerwicę natręctw itd, itp.

  Tak patrzywszy to wszyscy są nienormalni, bo każdemu coś tam można wymyślić a koncerny farmaceutyczne tylko "zacierają ręce".

  Pozdrawiam
  O psychiatrii represyjnej w Polsce
 • @interesariusz z PL 11:50:36
  Kozich Wierchów czy Zawratu nie odważałbym się w pepegach. To samo Kościelec a w ogóle dobre buty to podstawa - tak sądzę. A jak spadnie deszcz w czasie marszu są nieocenione.
  Rysy są łatwym szczytem do wchodzenia i schodzenia choć na samym szczycie trzeba uważać, żeby się nie stoczyć w dół. Też z nich z powrotem zbiegałem. A poza tym piękny był widok kozic. Te to po górach szaleją.
  Co zaś do oceny walorów np. Karkonoszy. Ja je uwielbiam, ale to jest oczywiście subiektywne zdanie. Za granicą to z reguły bywałem na nartach a latem tylko po czeskiej i słowackiej stronie Karpat.
  A jakie zagraniczne letnie szlaki byś polecał?

  Pozdrawiam
  Wakacje z polskimi górami (1) - Bieszczady, Karkonosze
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:26:33
  Ja pochodzę z Kujaw a w szczególności z Włocławka, choć trzy czwarte życia spędziłem w Toruniu. Ale moje rodzinne miasto to wylęgarnia komuchów.
  Pozdrawiam
  Moja Polska
 • @Jan Paweł 13:03:21
  Dlatego potrzebny jest głos na Konfederację, choć ja sam nie wiem jak zagłosuję. Chyba oddam głosy po równo: na PiS i na Konfederację.
  Pozdrawiam
  Moja Polska
 • @Jan Paweł 12:55:43
  Ja zacząłem pracę po studiach w roku 1993 i mam wszystkie świadectwa pracy i zawsze ZUS był odprowadzany.
  Pozdrawiam
  Moja Polska
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:54:14
  Nie chcę takich komentarzy. Może i nie mam racji, ale proszę tedy o merytoryczną krytykę. Sam nie jestem fanatycznym PiS-owcem, ale jestem realistą i wiem, że mój ustój monarchii konstytucyjnej jest nierealny. I po raz kolejny piszę, że trzeba wybierać mniejsze zło. Ja sam jeszcze nie wiem jak zagłosuję, bo chciałabym aby do sejmu dostała się Konfederacja. Byłoby to patrzenie na ręce władzy z prawej a nie tylko z lewej strony. Konfederacja byłaby czymś w rodzaju węgierskiego Jobbiku.
  Pozdrawiam
  Moja Polska
 • @Jasiek 11:03:57
  ZUS.... hmmm. Jest to skostniała struktura, ale na razie nie możemy go zlikwidować i chyba pozostaje nam tylko jego reforma. Są różnorodne pomysły na przyszłą emeryturę choćby Pracownicze Plany Kapitałowe, gdzie mamy swoje pieniądze na własnych kątach. Mają być one rozszerzone następnie o średnie, małe i mikrofirmy a nie tylko na duże. Jest to jakiś pomysł. Może się uda.

  Prawdopodobnie też zostaną wprowadzone zapisy o dobrowolnej składce zdrowotnej poza ZUS-em. To też może być ciekawa rozwiązanie.

  Pozdrawiam
  Moja Polska
 • Autorka
  Bardzo cenny wpis. Ja też o lekach nieraz piszę dużo, ale Pani dotknęła tego bardzo profesjonalnie, szczególnie psychiatrii, bo faktycznie w tym obszarze jest najwięcej niepewnych leków, których skuteczności nie są w stanie wskazać nawet ich producenci. A są to leki, które trzeba brać systematycznie przez długi czas. Wiele tych leków może okazać się nawet szkodliwymi dla zdrowia psychicznego.

  Nie jest przypadkiem, że firmy farmaceutyczne stawiają na tzw. leki przeznaczone do leczenia chorób przewlekłych, bo tutaj mają stały i powtarzalny popyt. Najmniej wydaje się na badania i rozwój np. antybiotyków nowszej generacji, bo firmy na nich nie zarabiają tyle, ile by chciały.

  Generowanie chorób to już przypadłość wszystkich firm farmaceutycznych: generuję je, później zaleczają (nie leczą), by dalej je sprzedawać. Poza tym każdy lek ma działania uboczne, których można się pozbyć kupując inny lek, który też ma działanie uboczne a wtedy trzeba znów zakupić lek na te działania... i tak w kółko.

  Przemysł farmaceutyczny obok zbrojeniowego ma najwyższą dochodowość i rentowność. Niestety w Polsce firmy znalazły Eldorado, bo Polacy kupują leki na potęgę: a to na bóle, a to na wzdęcia (sic! - jakoś nigdy nie wiedziałem, że na wzdęcia są jakieś lekarstwa), a to na afty, a to na serce, a to na profilaktykę (aby nie zachorować), a to jakieś suplementy diety, itd. Koszmar, bo wydajemy chyba najwięcej w Europie.

  Dobrze, że Pani poruszyła ten temat, bo warto wiedzieć, że nie zawsze leki są na wszystko... a może ich mniejszość.

  Pozdrawiam
  O "podżegaczach chorobowych", czyli o fabrykowaniu chorób
 • @GPS 23:25:56
  Tekst uzupełniłem zdjęciami.

  A co do nocnego życia. Mam jego sporo w mieście i wolę spędzać czas na łonie natury bez dźwięków barów i pubów. Na Wigrach i Śniardwach też pływałem, ale Jeziorak pozostał jakoś mi w sercu.

  Ciekawe jest ostatnie zdanie: przez Telegram? To coś jeszcze funkcjonuje, czy Pan to napisał żartobliwie?

  Pozdrawiam
  Jeziorak - wspaniałe miejsce do żeglowania
 • @GPS 13:45:30
  Dlatego wybieram Jeziorak. Tam zawsze jest trochę tłoczno, ale można znaleźć spokojne miejsce.
  Pozdrawiam
  Jeziorak - wspaniałe miejsce do żeglowania
 • Do pałującego
  Możesz mi wyjaśnić o co Ci chodzi?
  Jeziorak - wspaniałe miejsce do żeglowania

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej