Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Moje komentarze

 • @Asgard 22:39:58
  A dziękuję za miłe słowo i pozdrawiam.
  82 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • @Romuald Kałwa 21:26:09
  Dziękuję za miłe słowo. Właśnie przy takich tekstach łatwo wyłapać tych, dla których Moskwa to coś dobrego. Szkoda, ale kiedyś należy oddzielać ziarna od plew.
  Pozdrawiam
  82 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • @Oracz 21:00:39
  A deportacje Polaków na Sybir? O tym Pan zapomniał? I znów muszę jednak trochę wyedukować kolejnego komentatora historycznie. Odsyłam do mojego tekstu: Deportacje Polaków przez Sowietów w latach 1940-1941 - https://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/02/deportacje-polakow-przez-sowietow-w.html.
  Pzdr
  82 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • @ikulalibal 20:58:47
  Pan porównuje nieporównywalne. Piłsudski zmarł przed wojną, na cztery lata przed nią a Hitler u końcu wojny, po już przed jej przegraniu. Dlatego już wcześniej pisałem, że wszystkie zdarzenia historyczne należ oceniać uwzględniając warunki jakie wtedy panowały. Czy Pan sobie wyobraża, że Stalin miałby być na pogrzebie Hitlera, kiedy już wkraczał do Berlina i od 1942 roku wojował z Niemcami? To naprawdę świadczy albo o braku wiadomości historycznych albo o złej woli, bo o głupotę Pana nie podejrzewam.
  Pzdr
  82 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • @Stara Baba 14:39:38
  Trzeba sobie jasno zdawać sprawę, że Stalin i Hitler byli sobą zafascynowani, ale i jedni i drudzy przygotowywali się do wzajemnej wojny. Stalin cały czas budował swoją militarną infrastrukturę tak, aby mogła służyć właśnie atakowi a nie obronie. W momencie, gdy Hitler go zaatakował to on nie mógł na początku w to uwierzyć. Początkowe sukcesy armii niemieckiej były możliwe właśnie dlatego, że cała strategia Stalina była przygotowana na atak a nie na obronę kraju. Hitler w swojej mitomańskiej dumie myślał, że walka na kilku frontach będzie dla niego zwycięska. Popełnił błąd.

  Jest na YouTube świetny film "Hitler i Stalin - Podobieństwo Tyranów": https://youtu.be/k2SB20Fn-ck. Polecam ten film. Idealnie oddaje historyczne relacje Hitlera ze Stalinem.

  Pozdrawiam
  82 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • @Oscar 18:39:52
  No i z tej nienawiści wszedł 17 września do Polski a później wymordował umownie w Katyniu ponad 22 tysiące polskich patriotów, w większości wojskowych. Nienawidził ich od przegranej wojny w 1920 roku, ale faktem jest, że niesubordynacja Stalina pozwoliła Rozwadowskiemu i Piłsudskiemu wygrać tę wojnę, która miała być przegrana.
  Pzdr
  82 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • @Leonardo da Vinci 16:53:44
  Wszystkie wydarzenia historyczne należy oceniać w kontekście uwarunkowań jakie wtedy istniały. Ja nie wybielam Polaków, ale atak Sowietów na Polskę w 1920 roku był przejawem ich stosunku do dopiero, co odrodzonej Polaki a atak 17 września 1939 tylko utwierdzeniem, że cele Sowietów pozostały przez okres międzywojnia takie same jak w 1920. W porównaniu do Hitlera czy Stalina taki J. Piłsudski był niewiniątkiem i starał się budować wolną Polskę. Oczywiście jego też nie wybielam, bo miał wiele wad a ja osobiście bardziej cenię Dmowskiego i generała Rozwadowskiego.
  Pzdr
  82 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • @SZS 14:21:23
  Trudno mi określić Pański komentarz: Czy jest to sarkazm, czy też tak Pan myśli na poważnie. Jeżeli na poważnie to współczuję.
  Pzdr
  82 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • @Rzeczpospolita 13:34:26
  Ależ ja już już wielokrotnie pisałem, że Żydzi stanowili w NKWD - w obszarze kierownictwa - przeważali. Z tym nie można jednak mówić, że to byli sami Żydzi, bo tak nie było. Jak Pan może zauważył ja często unikam określenia Rosja czy Rosjanie na rzecz określenia Moskwa jako ośrodka władzy, bo sam mam fajne wspomnienia ze znajomości z przeciętnymi Rosjanami, którzy wobec nas wcale nie czują - w przeciwieństwie do przeciętnych Niemców - nienawiści i pogardy. Ze strony zwykłych Niemców ja z taką do nas nienawiścią i pogardą spotkałem się wielokrotnie w realnej rzeczywistości.
  Pzdr
  82 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • @miarka 15:49:22
  Ja rozumiem Pani myślenie. Okrągły Stół to było porozumienie antypolaków i antypolaków. I to z jednej jak i z drugiej strony. Ale chciałbym choć trochę przekazać, że PC a później PiS odwrócili się od tego porozumienia i byli jego krytykiem. Owszem można mieć ograniczone do nich zaufanie, ale jak na razie są jedyną formacją polityczną, która stara się dla Polski i Polaków coś przynajmniej zrobić przez ostatnie 30 lat.
  Pzdr
  ZSRE. Polexit - po co tkwić w tym socjalistycznym bagnie?
 • @Oświat 17:02:57
  Jestem za tym, aby Z. Ziobro został premierem.
  Pzdr
  ZSRE. Polexit - po co tkwić w tym socjalistycznym bagnie?
 • @kula Lis 70 15:28:42
  Jeżeli faktycznie te sondaże odzwierciedlają poglądy to należałoby się zastanowić nad referendum o Polexicie.
  Pzdr
  ZSRE. Polexit - po co tkwić w tym socjalistycznym bagnie?
 • @miarka 15:26:17
  Całkowicie się z Panią zgadzam i serdecznie pozdrawiam.
  ZSRE. Polexit - po co tkwić w tym socjalistycznym bagnie?
 • @rowszan 15:23:44
  Nawet nie trzeba komentować. W życiu bym się nie spodziewał, że moja polska firma została kupiona przez znanego niemieckiego producenta żywności, który w ogóle nie kojarzył się z moją branżą.
  Pzdr
  ZSRE. Polexit - po co tkwić w tym socjalistycznym bagnie?
 • @Światowid 15:17:04
  Proszę mi wybaczyć, ale pisze PAN BZDURY. Czym się różni monopol państwowy od monopolu prywatno-państwowego albo tego, który jest quasi państwowym, na którego jednaki wpływ ma państwo i właściciel?

  Tak więc moja wzmianka o narodowości kapitału jest jak najbardziej na miejscu. Proszę mi uwierzyć: pracując w firmie niemieckiej dokładnie poznałem mechanizm promowania niemieckich firm, np. w zakresie poddostawców: w momencie przejęcia polskiej firmy przez niemiecką wszyscy poddostawcy zostali zmienieni na niemieckich, chociaż nieraz o wiele droższych od polskich.

  Teraz trzeba inaczej patrzeć na lewicowość i prawicowość. Dawne określenia poszły w dal. Dla mnie właśnie elity europejskie są kontynuatorami idei K. Marksa i pod tym względem je oceniam.

  Pzdr
  ZSRE. Polexit - po co tkwić w tym socjalistycznym bagnie?
 • @Anna-PK 15:10:57
  Wie Pani. Nic nie mącę, ale staram się pokazać obecną rzeczywistość. Tzw. kapitalizm monopolistyczny jest niczym innym jak socjalistyczną odmianą totalitaryzmu. Ludzi posiadających niemal wszystkie firmy jest tak około 300 osób. Posiadają 99% aktywów światowych, w tym finansowych. I mają takie pieniądze, że po prostu kierują politykami wszelkiej maści. Wielu mówi o kapitalizmie państwowo-korporacyjnym i niestety jest w tym wiele racji.
  Pzdr
  ZSRE. Polexit - po co tkwić w tym socjalistycznym bagnie?
 • @kula Lis 70 15:05:02
  Sadurski od dawna mnie irytuje. To jakaś efemeryda inteligenckości. Nie chcę używać bardziej ostrych jego określeń, ale można sobie dopowiedzieć...
  Pzdr
  ZSRE. Polexit - po co tkwić w tym socjalistycznym bagnie?
 • @Rzeczpospolita 14:06:42
  Ma Pan w jednym rację, że "Plany stworzenia UE datują się na rok 1913r." kiedy to FED stał się prywatny. Ale naprawdę ewentualne wyjście z UE nie ma prawa wpłynąć na zainicjowanie jakiegokolwiek konfliktu zbrojnego z Rosją. No chyba, że znów Niemcy - jak zawsze- przeciwko Polsce dogadają się z Rosją jak tuż przed II WŚ (Pakt Ribbentrop-Mołotow).
  pzdr
  ZSRE. Polexit - po co tkwić w tym socjalistycznym bagnie?
 • @Światowid 13:58:10
  No może i jest to inteligentny komentarz, ale z jego treścią się nie zgadzam. Czy słyszał Pan o tzw. konwergencji, czyli zbliżaniu się ustroju kapitalistycznego z socjalistycznym i to w taki sposób, żeby np. prywatne globalne firmy były jednocześnie państwowymi lub quasi państwowymi? Trzeba sobie uzmysłowić fakt, że kapitał ma narodowość. Takie Niemcy czy Francja lub USA dbają przede wszystkim o własne kraje i własne firmy. Ja długie lata (za długie!) pracowałem na wysokim stanowisku w firmie niemieckiej i wiem czym mówię.

  A elity unijne? To pokolenie '68 (sam się w tym roku urodziłem), czyli pokolenie, które w Zachodniej Europie przyjmowało i wychowało się na ideach komunistycznych. Teraz mogą i mają możliwość te komunistyczne idee wprowadzać w życie - według "marszu przez instytucje" A. Gramsciego.

  Pzdr
  ZSRE. Polexit - po co tkwić w tym socjalistycznym bagnie?
 • @Wican 19:01:22
  Zupełnie mamy odmienne zdanie, no, ale trudno. Chyba jednak nie znajdziemy porozumienia w ocenie Z. Ziobro. Naprawdę nie wiem dlaczego nazywa go Pan trockistą, lewakiem czy jakobinem. Co Pana do takiego zdania skłania? Osobiście u ministra nie zauważam żadnej z tych cech.
  Pzdr
  Dlaczego Zbigniew Ziobro nie jest wicepremierem?

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej